Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#1101) cuko válasza Yutani (#1100) üzenetére


cuko
aktív tag

Én ugyanígy vagyok vele egyébként, nem akarok/tudok annyi időt belefektetni, hogy eléggé informáltnak érezzem magam a daytrade-hez.

Krakennél elég nagy mínusz még ezek mellé, hogy a kritikus időszakokban rendre elérhetetlen az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján, ez a stop-loss kiiktatással együtt annyit tesz az átlagfelhasználónak, hogy mire észbe kap, hogy történt valami és reagálna, jó eséllyel még akkor sem fog tudni (vagy félórás-órás frissítgetések és anyázások után talán le tudja kérni a műveletet).

Az egyszerű SEPA utalás miatt én azért tartok ott egy kis kriptót, de elsősorban a többi coin miatt poloniexet és bittrexet is használok mellette. Saját walletbe lekérésnek pedig nem nagyon látom értelmét, mert nincs annyi pénzem azért benne - persze meggyőzhet innen valaki, hogy ez miért butaság. :))

(#1102) benyo513


benyo513
tag

Én jelenleg elsősorban ezekből szerzek információkat: cryptoheights és dlavrov telegram oldala, sokak kedvenc youtubere, Datadash.

ICO analízisekre a crushcryptot, a bitcointalk altcoin topicjait és az ethtrader subredditet tudom felhozni, de jobban teszitek, ha ti is utánanéztek az adott ICOknak.

Mostanában néha a discordra is fel szoktam nézni, ott jó néhány csatornát is követek, mint pl a Spacestation, Etherealm, DataDash Community.

(#1103) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Srácok kinek mi a terve?
Átváltunk mindent btc-re majd kézhezkapjuk a bitcoin goldot?

(#1104) Yany válasza bobalazs (#1103) üzenetére


Yany
addikt

hát, először jó lenne tudni, hogy pl. Kraken hogy áll ehhez, nekem ott a della

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1105) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Zencash nagyon kilőtt.

(#1106) butch3r válasza Yany (#1104) üzenetére


butch3r
senior tag

nekem eddig is scam gyanús volt ez a gold de most, hogy néhány nappal az állítólagos fork előtt még mindig semmi hír váltóktól egyre inkább az.
cex tegnap küldött ki (egy semmit mondó) levelet b2x-el kapcsolatban pedig az még odább van. gold-ról meg sehol (?) semmi info...

(#1107) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

5960 bittrexen a btc, all time high.

(#1108) madpapa válasza bobalazs (#1107) üzenetére


madpapa
senior tag

Volt az 6000 is polonixen :DD
Ma át fogja lépni azt is.

[ Szerkesztve ]

(#1109) 8zabi válasza madpapa (#1108) üzenetére


8zabi
őstag

majd jön a sírás hogy lezuhant 5600-ra ;]

(#1110) butch3r válasza 8zabi (#1109) üzenetére


butch3r
senior tag

"bitcoin 5500$-on. zuhan!, vége, kipukkadt a buborék!" :DDD

(#1111) Yutani válasza bobalazs (#1107) üzenetére


Yutani
nagyúr

Az altcoinok kárára. :D

#tarcsad

(#1112) melkah


melkah
tag

Jott egy hulye otletem es valamiert beirtam a csodas aprohirdetos oldal keresojebe a "bitcoin" szot.
A kovetkezot talaltam. :D
Nem is ertem, hogy emberek miert izzadnak az arfolyamok hullamzasakor hiszen ez egy "kockázatmentes befektetés". :D

(#1113) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

bitcoin gold airdroppal kapcsolatban:

variance:
"Legegyszerűbb módszer az, ha olyan tárcában tartod a bitcoinod, aminek rendelkezel a privát kulcsával. Ha így teszel, akkor a hardfork után előbb mozgasd el a Bitcoinod az akutális addressről, majd mehet a tőzsdére a Bitcoin Gold. Azért kell előbb a BTC-t elmozgatni, hiszen a hardfork állapotában a két coin ugyanazon addressen van ami mögött ugyanazon privát kulcs van és az ördög nem alszik… Jobb kimenteni előbb a BTC-det mielőtt bármilyen idegen Bitcoin Gold walletbe beírnád a privát kulcsodat.

Egyébként jelenleg már számos exchange bejelentette, hogy listázni fogja a Bitcoin Goldot. Amiknek ezek közül (általam is ismert) nevük van: HitBTC és a YoBit.net"

Én a hitbtc-re reggeltem, át is küldtem az összes btc-et.
Kár hogy eddig nem ismertem ez a tözsdét tök jól működik

(#1114) Yutani válasza 8zabi (#1109) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jaj-jaj, zuhan a BTC! :DDD

#tarcsad

(#1115) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Üdv!

Bocs a hülye kérdésért, de mennyin fog nyitni a gold, ezt lehet tudni?

(#1116) #25583896 válasza ad4m1337 (#1115) üzenetére


#25583896
törölt tag

A kérdés jó, de a leendő árfolyam nem ismert, csak találgatások vannak.
Bitcointalk fórumon 50 és 500 dollár között mindenféle jóslatokat lehet találni... Persze az sem kizárt, hogy ezen a tartományon kívül lesz majd.

(#1117) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Bittrex nyilatkozatot tett hogy October 24, én 1:1 arányba fogja adni a bitcoin goldot

(#1118) Yany válasza bobalazs (#1117) üzenetére


Yany
addikt

Nagyon jó hír. Krakentől várom már a nyilatkozatot, de ha ma nem mond semmit, akkor tolom át ide a dellát.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1119) GabN73


GabN73
addikt

BitStampnek szokása hogy ha nem használod a számlád, akkor maguktól zárják?

Ma kaptam hogy a felhasználási feltételeknek megfelelően meg is szüntetik és ezzel az emailel egyidejűleg már nem is tudok belépni.
Régen használtam, áttértem Bittrexre, kb 1-2€ volt rajta.

Mondjuk maxos azonosításom+kártya azonosításom volt.

[ Szerkesztve ]

(#1120) bobalazs válasza GabN73 (#1119) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

bittrexen lekapcsolták a bitcoint 24 h-ra, a fork miatt.

(#1121) g4bb3r válasza bobalazs (#1120) üzenetére


g4bb3r
tag

tökjó most akartam odautalni..

(#1122) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Jelenleg van még olyan Wallet vagy tőzsde ahová beküldeném a BTC -t, megkapom a Goldot?

(#1123) melkah válasza bobalazs (#1120) üzenetére


melkah
tag

2 nappal korabban vagyunk, miert kapcsoltak le korabban ?

(#1124) BandiT85 válasza ad4m1337 (#1122) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Hitbtc-n megkapod, és nem is fogják felfüggeszteni a kereskedést se, azt olvastam.

Groop: Nincs az már 24 óra se, ha legörgetsz, van egy visszaszámláló. LINK.

[ Szerkesztve ]

(#1125) bobalazs válasza melkah (#1123) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

mert nem két nappal vagyunk korábban.
lásd.(#1117

[ Szerkesztve ]

(#1126) GabN73 válasza bobalazs (#1120) üzenetére


GabN73
addikt

Tudom, nem is érdekel annyira, a BitStamp torolte a számlám. :D

(#1127) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Kicsit kiestem a gyakorlatbol, es most tul sok az uj info. Pl hogyan mukodnek a Forkolasok? Ha egy bizonyos walletem van akkor hirtelen ugyanannyi lesz mindketto penznembol? Vagy ezek a Krakenhez hasonlokon szaporodnak?

Most latom lesz BitcoinGold, de hogyan tudok szerezni ha peldaul van 1BTC-m a localbitcoinin?

Koszi a valaszok!

Köszi!

(#1128) melkah válasza BandiT85 (#1124) üzenetére


melkah
tag

Igen, kozben megtalaltam sry. Bennem meg a mindenhol emlegetett huszonotodikei datum elt.

[ Szerkesztve ]

(#1129) C64 válasza BandiT85 (#1124) üzenetére


C64
őstag

maradhat hitbtc-n, nem szükséges a hf előtt walletba tartani?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1130) melkah válasza BandiT85 (#1124) üzenetére


melkah
tag

Az , hogy lehet, hogy mikor ezt az uzenetet valtottuk ~1.5 oraval ezelott, akkor az oldal meg azt irta, hogy 20 ora van hatra a forkig, most meg mar csak 10 orat ir ?

(#1131) Casoli


Casoli
őstag

Remélem a Bitcoin Gold miatt esnek ennyire az altcoinok napok óta.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1132) vizimento


vizimento
senior tag

Jaxx-ra ránézne aki használja? ZEC-et utalnék ki róla, de hiába van "balance"-om, a "sendable"-nél 0-át ír... Másnál is fennáll a hiba?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#1133) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Ha most küldtem HitBTC-re BTC-t Coinbase-ről, az még megérkezik a hardfork-ig? Vagy érdemes az Accelerate withdrawal with photo ID-t megcsinálni?

(#1134) XP NINJA válasza XP NINJA (#1133) üzenetére


XP NINJA
őstag

Később kaptam egy bővebb tájékoztatást emailben, hogy 72 órát késleltetik... Megcsináltam a verfikációt és pending. :N

(#1135) BandiT85 válasza melkah (#1130) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Azt hiszem úgy van hogy az X-edik blokk megtalálása után lesz a fork, és egyszerűen lehet hogy többen beszálltak az ásába, és lerövidült az idő.

(#1136) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Üdv!

Tegnap még a fork előtt eladtam a BTC -t (nem foglalkoztam végül azzal, hogy megkapjam a Gold -ot), és láttam, hogy hajnalban megpattantak az altok.

Ez a megpattanás hosszútávú lesz szerintetek, a mai 5-10% -os emelkedésük ellenére érdemes bevásárolni belőlük?

(#1137) Yutani válasza ad4m1337 (#1136) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én ugyanezt csináltam, mivel Kraken nem nyilatkozott, így inkább az alacsonyabb alt árfolyamot igyekszem kihasználni.

Tegnap olvastam a Variance legutolsó cikkét és annak fórumát, nagy BTC esésre számítottak, de az annyira nem jött be. Igen, volt egy kis korrekció hajnalban, de nem érte el a 10%-ot, és azóta pedig emelkedett is valamennyit. Aztán ki tudja, mit hoz a jövő...

#tarcsad

(#1138) Yutani válasza Yutani (#1137) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megint csak Variance: az egyik fórumozó hívta fel a figyelmet arra, hogy rengeteg nem megerősített BTC tranzakció van függőben (ebben a pillanatban közel 23.000).

Ez jelentheti azt is, hogy nagyon sok eladás van folyamatban, és emiatt számíthatunk egy nagyobb korrekcióra, az altoknál pedig árfolyam emelkedésre. Ezért most érdemes kivárni, mert ugye nem láttunk akkora mozgást az árfolyamoknál.

Én is feltettem egy adag XDG-t eladásra, az árfolyam másfél órán át annyi volt, mint amennyiért én kínáltam, de nem hajtódott végre az order. Most levettem inkább és kivárom, míg beindul a buli.

#tarcsad

(#1139) Yutani válasza Yutani (#1138) üzenetére


Yutani
nagyúr

Aztán persze lehet, semmi nem jelent ez az egész, egyszerűen nem indult be a pánikszerű BTC eladás a piacon.

#tarcsad

(#1140) butch3r válasza Yutani (#1138) üzenetére


butch3r
senior tag

szerintem ez max akkor jelentheti hogy sok eladás van függőben, ha

- olyanok adnak el akiknek tárcán vannak a coinjaik -> beutalnak tőzsdére
- akik tőzsdén vetek eladóktól rögtön kiutalják azokat tárcába

ellenkező esetben amempoolnak nem látom mi köze lenne az leadáshoz. tőzsdéken történő tranzakciók saját belső ledgereiken történik, az nem jelenik meg a blokkláncon, ergo forgalmat sem generál.

(#1141) Yutani válasza butch3r (#1140) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azt látjuk, hogy elkezdték mozgatni a BTC-jüket a tulajdonosok. Gondolom nem egyik zsebükből a másikba pakolgatják, inkább azt tartom valószínűnek, hogy elkezdték beutalni a hard forkra betárazott BTC-t az exchangekre, eladás céljából. Ennek van egy átfutási ideje, és valami nem gömbölyű, ha így gyűlnek a nem megerősített tranzakciók - talán csökkent a hashing power?

Amit én tapasztaltam az XDG eladással, akkor ettől független, bár nem tudom, miért nem volt képes másfél órán keresztül végrehajtódni az order, ha az kért ár megegyezett az aktuális árfolyammal. Ilyet még nem tapasztaltam, bár csak 2 hónapja vagyok benne a témában.

#tarcsad

(#1142) butch3r válasza Yutani (#1141) üzenetére


butch3r
senior tag

furának fura a helyzet.

hashrate nem változott 24h-val ezelőtthöz képest:


[link]

tranzakciók számában sincs kiugrás

[link]

és historikusan se tűnik kiugronak az unconfirmed tranzakciók száma:


elmúlt 48óra

szóval valóban igen fura

[ Szerkesztve ]

(#1143) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hajnalban eladtam a BTC -t az esésre spekulálva, de én barom meg tartottam fiatban, ahelyett, hogy bevásároltam volna... (tulajdonképpen bármiből) :W

[ Szerkesztve ]

(#1144) ironka


ironka
csendes tag

Sziasztok,

lehet, hogy volt már téma, de nkem újdonság: Krakenről 1 munkanap alatt teljesült a kifizetés Erste-re :)

(#1145) BandiT85 válasza ad4m1337 (#1143) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Én addig el nem adom a BTC-t, míg nem részesülök az ajándék BTG-ből...

Egyébként meg ha tudnád mit kell előre csinálni, akkor most Hawaii-on szlopálnád a koktélt spekulálás helyett... :P :K

[ Szerkesztve ]

(#1147) Yany válasza ad4m1337 (#1143) üzenetére


Yany
addikt

Én átraktam altba (mondjuk az egyik legbénábban teljesítő ETC-be) és így 10%-ot rátettem a BTC-imre, mikor visszavásároltam. Persze a goldról így lemondtam, de így is többet nyertem vele, mintha arányosan annyi goldot kaptam volna (kb. 2x annyit). Goldot meg majd bányászok, ha tényleg jó lesz, de egyelőre erősen scam szagú az egész sztori. Ha OmiseGo-ba vagy egy halom másba tettem volna, most 15-20%-ot emlegetnék.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1148) mepet válasza Yany (#1147) üzenetére


mepet
addikt

ETC rulez. Inkább a biztos +10%, mint a -20 vagy +20... :B

(#1149) madpapa válasza Yany (#1147) üzenetére


madpapa
senior tag

Pinkcoinon kb. 40%. Kár hogy csak keveset húztam be belőle :-(

(#1150) Casoli válasza mepet (#1148) üzenetére


Casoli
őstag

ETC valamiért nem megy már egy ideje.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.