Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#51) Patry0t válasza g4bb3r (#46) üzenetére


Patry0t
tag

én HitBTC-n, Krakenen és Bittrexen vagyok regelve, de egyelőre csak Krakenen van befektetésem. És még HitBTC-re szeretnék utalni majd, mivel ott lehet euróért MaidSafeCoint-t venni :)

(#52) melkah


melkah
tag

sub.

(#53) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

A topic nagyon kellett, köszi! Én Kraken, Polo és Bittrexen tolom, illetva az IOTA miatt a Bitfinex is megy. (ez utóbbi mellesleg igen csúnyán megy felfelé!)

Krakenen a trailing stratégiákat imádom, bár még nem vagyok tapasztalt, de tökre biztonságérzetet ad. Nagyon sajnálom, hogy a Bittrex erre nem képes. Poloniex az egzotikusabb coinok miatt van csak, de lehet, hogy párból kiszállok, mielőtt lenullázzák magukat.

Egyébként enyhén szólva is diverz a portfólióm:
- Ethert bányászok (egy darabig ment a decred is, de most újra csak ether megy).
- Bitcoinban van a legtöbb.
- Neoban van még egy adag.
- Van egy adag BCH-m is (vagy aki jobban szereti így: BCC)

Aztán a játszópénz: IOTA, Stratis, Lisk, Lbry, SingularDTV, Siacoin, Golem, Civic, Status, Unbreakable.

Az IOTA-n kívül jelenleg mindegyik minuszban van BTC árfolyamon, de ahhoz képest (a btc-nek hála) így is plusz, mintha pénzben hagytam volna az értéküket. Ezek legtöbbjénél várom még egy kis emelkedést és amikor nulla közel tudok kiszállni, akkor betolom őket BTC-be, vagy NEO-ba. BCH-ra belőttem egy fasza kis Trailing Stopot, ha nagyon lezuhanna egy árfolyamhoz képest, akkor szálljon ki belőle. Ehhez hasonlóan jó lenne a játszó altcoinokra is belőni a trailinget, de sajnos nem látok a Bittrexen hasonlót. Ha valaki tudja, ne tartsa magában pls. Nálam kb. ennyi a szitu.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54) Patry0t


Patry0t
tag

amúgy Ripplenek mitől ilyen alacsony az ára? Harmadik legnagyobb kapitalizációval rendelkezik és centekben mérhető az ára.

(#55) Hunmugli válasza Patry0t (#54) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Sok van belőle.

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#56) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy néz ki hogy Ubiq most szépen kilőtt.

(#57) Yany


Yany
addikt

Egy conditional close-os kérdésem lenne:

Ha beállítom, hogy Trailing Stop -3% + Conditional close: Trailing Stop +3%, akkor
- Ha 3%-nál kevesebbet esik, nem bántja
- Ha 3%-nál többet esik, de 6-nál kevesebbet, majd nő tovább, akkor bukok 1-2%-ot a bulin
- Ha 6%-nál többet esik, akkor nyerek a bulin, ha később újra emelkedik több, mint 3%-kal az akkori minimumjához képest.

A fentiek igazak és megértettem a leckét, vagy menjek inkább bélyeget gyűjteni?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#58) madpapa válasza g4bb3r (#41) üzenetére


madpapa
senior tag

Igen, itthon bányászok módjával. Ez szerverfarmon elképzelhetetlen.

(#59) madpapa válasza g4bb3r (#46) üzenetére


madpapa
senior tag

Ez azért urbán legenda. Ismerősöm napi szinten dolgozik és utal ki a Poloniexről.

(#60) KilgoreTrout válasza madpapa (#59) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nyilván nem mindenkinek, de azért szerintem bőven hibahatáron felül van a problémás esetek száma.

Az pedig, hogy support nincs, két-három hónapos ticketekre nem érkezik válasz, tény.

https://www.reddit.com/r/PoloniexForum/

Én csak nem akartam, hogy esetleg az legyen az első crypto-s élménye, hogy csődbe megy a tőzsde, amin a pénzét tartja.

[ Szerkesztve ]

(#61) KilgoreTrout válasza g4bb3r (#46) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Bittrexen a legnagyobb az altcoinok forgalma, van rengeteg "shitcoin" is. Viszont viszonylag drága és nem kapsz GAS-t a NEO-d után.

Bitfinex olcsóbb, szerintem ennek a legjobb a UI-ja, kevesebb altcoin, mint Bittrex-en, de IOTA csak itt van egyelőre.

Binance most nyílt (szóval valószínűleg nem fog egyből csődbe menni) van pár népszerű altcoin és egyelőre ingyenes a kereskedés.

(#62) Xpredi01 válasza KilgoreTrout (#60) üzenetére


Xpredi01
tag

Van olyan váltó, ahol jár a NEO után a GAS? Csak egész számú NEO birtoklása után jár az "osztalék"?

(#63) KilgoreTrout válasza Xpredi01 (#62) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Elvileg a Binance-on megkapod, de ott se úgy megy, mint a saját walletben, hanem naponta csinálnak egy snapshotot, hogy ki mennyi NEO-t birtokol, és hónap végén írják jóvá a számládon. Elosztják a teljes havi GAS mennyiséget annak függvényében, hogy hány napon át mennyi NEO-d volt.
Elvileg a NEO részesedés (és a GAS a fizetőeszköz), tehát alapból nem osztható, viszont a tőzsdéken lehet töredékrészvényekkel is kereskedni (kiutalni persze csak egészet tudsz), az elosztás módja miatt szerintem itt a töredék után is megkapod.
Mivel új tőzsde, még nem volt osztás, szóval lehet benne valamennyi kockázat.

[ Szerkesztve ]

(#64) bobalazs válasza Xpredi01 (#62) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

kiveszed saját neon tárcádra és akkor tudod a gast lehívni.

(#65) Xpredi01 válasza KilgoreTrout (#63) üzenetére


Xpredi01
tag

Meglesem ezt a Binance-t.. :R

(#66) haxiboy válasza Patry0t (#51) üzenetére


haxiboy
veterán

Hitbtc-t el kell kerülni nagy ívben.
Olyan baromságokat csinálnak mint anno 2 hónapig nem lehetett btc-t kivenni a bitcoin unlimited fork miatt (ami később nem történt meg).

Sokszor előre tradelnek nem létező coinnal stb...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#67) bobalazs válasza haxiboy (#66) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vajon a Bitcoin Cash jelenlegi árfolyama a Btc valódi értékét reflektálja?
Úgy értem persze, hogy bányászási erőforrások és árfolyam arányában.

[ Szerkesztve ]

(#68) KilgoreTrout válasza bobalazs (#67) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Én úgy tudom, hogy a BTC-hez képest veszteséges BCH-t bányászni jelenleg, elvi és egyéb gazdasági okok miatt bányássza, aki ezt teszi. Szerintem elég félelmetes, hogy ma pl. a BCH blokkok 97%-át egy/max. két bányász készítette. Ennyit a decentralizáltságról...

(#69) haxiboy válasza bobalazs (#67) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem, a Bitcoin Cash egy retek copy coin. Semmi értéket nem adott hozzá. Rá akartak erőltetni a bitcoin közösségre egy olyan fejlesztést amivel nagyon gyorsan centralizálni lehetett volna a bitcoint.

Napi ~140mb helyett napi akár több mint 1GB növekedés a blokkláncban persze hogy kiverte a biztosítékot.
Az átlagember aki full node-t futtat ezt már nem tudja követni -> még nagyobb centralizáltság.
A bitcoin unlimited egyszer már megbukott, nem történt meg a fork (HitBTC persze biztosra vette akkor is és 2 hónappal a lehetséges fork lockolása előtt már elkezdtek tradelni a BTU tokenekkel, majd később értéktelen ethereum tokenekkel pótolták őket, rengetegen vesztettek pénzt ezzel a húzással, persze a HitBTC jól járt, de most ez mellékes).

Mivel ők bebuktak, átnevezték a projektet, leforkolták a bitcoint a saját sz@r implementációjukkal, úgy hogy az egész fork 1 ember kezében (Bitmain) van. A BCH hashrate közel 70%-a náluk van, nekik van kapacitásuk a nodeok futtatására, bármikor bármelyik attack kivitelezhető, kevés node miatt pedig könnyen kompromittálható az egész...

(#68) KilgoreTrout :

Bevétel téren nagyjából ugyanott lesznek ha elérik a korrekciós blokkot és visszaesik a diff...addig nyilván lassú a hálózat mert körülbelül a bitcoin hálózat 10-11%-a a BCH hashrate, viszont a diff még a jelenlegi BTC hálózaté, így sokkal nehezebb 1-1 blokk, és a blokkidő is hosszabb -> rohadt lassu a confirmation...

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#70) Hunmugli válasza haxiboy (#69) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

A BCH/BCC esetét jól ábrázolja a következő eset:

Egyik ismerősömmel valakivel beszélgettem mindenféle cryptos témákról, természetesen szó esett a shitcoinokról és a robotokról is.
-Kéne egy robotot írni, ami shitcoinokkal kereskedik.
-Olyanokkal, mint például a bitcoin cash?
- :DDD

Az őszinte nevetése egy újabb megerősítés volt számomra arra nézve, amit eddig is tudtunk: a bcc egy retek nagy kamucoin... [indoklás, indoklás, indoklás, ha valaki bele akarna kötni - de nem fog, nincs mibe :) ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#71) P3Dr0 válasza haxiboy (#69) üzenetére


P3Dr0
senior tag

En sose hittem,hogy lesz valami a BCH-bol. Kinai erdek coin az egesz. Amugy full node-ot is futtatok a BTC-n szoval nem orulnek neki ha ezt tonkretennek........

(#72) vizimento válasza KilgoreTrout (#61) üzenetére


vizimento
senior tag

És ezekhez képest mi a véleményed a Krakenről?

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#73) Yany válasza P3Dr0 (#71) üzenetére


Yany
addikt

Ignorant nagyon szimpatizált vele, de eltűnt egy ideje. Kíváncsi lennék a véleményére, mert nagyon védte a BTC-vel szemben, de eléggé rosszul áll a szénája. Én beraktam egy trailing eladást rá, amit szépen be is triggerelt a kraken, úgyhogy már csak BTC(XBT) lapul a számlámon, aminek örülök, mert megint ATH közeli a szitu...

ps.: Neo-fanoknak hasznos linkek:

Fasza Blockchain Tracker: https://neotracker.io/browse/address/1
Fasza Wallet, amiben 1 gombnyomás a GAS claim :): http://neonwallet.com/

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#74) KilgoreTrout válasza vizimento (#72) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Azt végül nem használtam, mert mire verify-oltak, már rég Bitfinexen volt a pénzem. Ahogy látom, kicsit drágábbak, mint a finex, viszont lehet eurót utalni.

Ha jól emlékszem a variance.hu írója azt használja, és ő eléggé benne van a témában.

[ Szerkesztve ]

(#75) Yany válasza KilgoreTrout (#74) üzenetére


Yany
addikt

Én csak most kaptam rá az ízére, ezek az advanced tradelési technikák ott a legjobbak. Kevésbé várja el az embertől, hogy minden percben a pénzét lesse a monitor előtt. Meg nagyon letisztult a felülete, csak még vannak butaságai (vagy csak nem jöttem rá, hogy hogyan működik): pl. be kell gépelned mindenképp a mennyiséget, akkor is, ha a teljes walletet akarod mozgatni. De ráadásul úgy, hogy nem látod kiírva sehol a képernyőn a rendelkezésedre álló mennyiséget. Szerintem ez gáz... de legyen ez a legnagyobb baja. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#76) haxiboy válasza P3Dr0 (#71) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehetne előnye, de nincs. Ráerőltetik a szarjukat kérdezés nélkül (mert ezt tette a bitmain amikor forkolt, aki az ő poolján bányászott az neki számolt és szép minuszt termelt) és az a vicc. Tegyük fel hogy a Bitcoinhoz képest 15% a hashrate, akkor árban is valahol ott kéne lennie nem? Tehát valahol 0.15BTC/1BCC(BCH) környékén ellenben hiába a hashrate 7% körüli árat sem tudták megütni és folyamatosan esik...

Indítottak volna teljesen új láncot, több újítással akkor lehetne benne fantázia, akár új algoval, talán úgy nem kapná meg a Shitcoin titulust...de így? Látszik hogy arra ment a dolog hogy nagy pool vagyunk , sok BTC-nk van, kéne valamiből még több pénz...Ok forkoljunk, dupla annyi coin, majd felmegy.

Egy normális walletet nem tudtak megírni hozzá még:

Bitcoin ABC : Néha nem írja alá rendesen a tranzakciót.
Bitcoin Unlimited : Nem szinkronizál
Ledger/Trezor/: működnek de erősen béta, nem mindenkinek van
BTC.com : brutális fee-t állít és még lassú is
Electron cash : Windows Kliens fel sem települ, iOS-re nincs -> Androidon sajnálják a 25$-t hogy felkerüljenek a play storeba, ráadásul azonnal ki is zárnák őket a programból mert állandóan crashel, egy copy paste-t nem lehet megcsinálni crash nélkül.

Az oldalukon lévő összehasonlításról meg csak annyit, kellett volna bele még egy Oszlop + Sor : Centralized, illetve összehasonlítani a Bitcoinnal.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#77) Vigilante


Vigilante
őstag

[link] (Hír kelte:08.02)

Uccsó bekezdés: "Similarly to ether, a built-in cryptocurrency mined and used by the Etherium blockchain, Russia’s Masterchain will have its own virtual currency tentatively called “gas.”"

És akkor mos lássuk ezt a GAS coin-t ;)

[link]

Érdemes résen lenni gyerekek! ;)

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#78) KilgoreTrout válasza Vigilante (#77) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Ez a NEO-s GAS (lánykori nevén AntCoin).

Ezek szerint a Masterchain NEO-n fog futni?

(#79) Yutani válasza Vigilante (#77) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezen a GAS coinon valaki(k) már most nagyot kaszálhattak! :Y

#tarcsad

(#80) butch3r


butch3r
senior tag

akiket érint(het) ma elindult az eth kereskedés bitstamp-en is. Egyelőre deposit és withdawal van, de 1pm utc után (du 15 nálunk) indul az eth/btc/eur/usd kereskedés is.
október 1-ig fee mentesen lehet náluk a fentiekkel kereskedni.

(#81) g4bb3r válasza bobalazs (#64) üzenetére


g4bb3r
tag

Ez technikailag hogy működik? Csinálsz egy tárcát pl (Electrum) ott tárolod és időnként lehivod a GAS-t?

(#82) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#83) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

engem az érdekelne, hogy a megkapott GAS-al melyik tőzsdén lehet kereskedni?

(#84) bobalazs válasza g4bb3r (#81) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Letöltöd, csinálsz egy új walletet walletet
back to login, beilleszted a privát keydet: egér nem jo, tehát control Vvel

login.
kiutalód a neodat a publikus neo cimedre, ott a gomb hogy claim gas, oszt cső.

(#85) Yany válasza g4bb3r (#81) üzenetére


Yany
addikt

--> #73

Letöltöd a walletet, átutalod a címedre a Neo-t és ülsz rajta. A manna meg jön. Amikor kedved van, benyomod a "Claim" gombot és megkapod a GAS-t.

Sry, bobalazs beelőzött.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#86) g4bb3r válasza Yany (#85) üzenetére


g4bb3r
tag

Köszi srácok!

---------------------------------------------------------------------------------

Más:

Lehetséges az hogy egy 300USD-s sepa utalásnál 40 USD -t levesz a bank???
A cex.io-tol kaptam egy mailt, hogy reject-elték az utalásom. 5 percre rá megjelent 260USD pending -ként a felületükön.
Levelezgettem a cex.io supportal (elég gyorsan válszoltak). Azt mondták utalás esetén ők nem vonnak le semmit csak a bankom... de eze elég vad összeg.

Update: Beszéltem a bankkal nem ők voltak, most ütöm a cex.io-t wtf.. :((( velük jobb lesz vigyázni.

(#87) bobalazs válasza g4bb3r (#81) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

NEON walletről van szó.

(#88) Yutani válasza g4bb3r (#86) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nálam 100 EUR esetén valami 1600 Ft volt a díj SEPA utalási díj az Ersténél. Lehet, hogy az USD miatt van ez?

Más téma: Ha euróért vettem a Krakenen coint, akkor azt el tudom adni USD-ért?

#tarcsad

(#89) g4bb3r válasza Yutani (#88) üzenetére


g4bb3r
tag

Nem az USD miatt van megkérdeztem a bankot, valami 1900ft a banki költség de azt nem az utalt összegből vonják. Most várok a cex.io válaszára :((( Amint lerendeztem velük menekülök is onnan, tragédia eddig..

[ Szerkesztve ]

(#90) tom_tol válasza Yutani (#88) üzenetére


tom_tol
addikt

El. Most néztem, amit vehetsz EUR az el tudod adni USD.

[ Szerkesztve ]

(#91) Yutani válasza g4bb3r (#89) üzenetére


Yutani
nagyúr

Közben megnéztem, 100 EUR SEPA utalási díja 2.239 Ft az ERSTE banknál.

(#90) tom_tol: Köszi! Azért kérdezem, mert nekünk még az is jól jön, ha az USD erősödik.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#92) 8zabi válasza Yutani (#91) üzenetére


8zabi
őstag

én legutóbb ~1 500 forintot fizettem 150 EUR SEPA utalásért, K&H

(#93) schawo válasza g4bb3r (#86) üzenetére


schawo
titán

Nos. Sepa utalás csak és kizárólag euró pénzemben történhet. Az usd csak hagyományos bankközi Swift rendszeren megy át, és teljesen normális, hogy 40 usd-vel kevesebb ér oda. Minden közbenső bank levonja a saját jutalékát.

Legközelebb, ha kis költséggel akarsz utalni, akkor euróban utalj. Milyen bankból indult? Mert nem minden magyar bank tud sepát utalni, még euróban sem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#94) mepet válasza schawo (#93) üzenetére


mepet
addikt

USD SEPA? :))
SEPA= Single Euro Payment Area.

(#95) Dexar007


Dexar007
veterán

4chan kell nektek ha tuti infokat akartok. :K ;]

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#96) bobalazs válasza Dexar007 (#95) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az egy bullshit factory.

(#97) haxiboy válasza bobalazs (#96) üzenetére


haxiboy
veterán

Az a durva hogy ha nem csak a /b-t nézed hanem a többi boardot is akkor elég hasznos és releváns infókat lehet összelapátolni bármilyen téren.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#98) (jan)


(jan)
őstag

Mi tortenhetett a bitcoincash-al? Nem kicsit ugrott /katapultalt/ .

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#99) haxiboy válasza (jan) (#98) üzenetére


haxiboy
veterán

Felesleges ilyeneket kérdezni, ha nagyobb hír van ki fogjuk rakni. Általában csütörtök tájékán megérkeznek a tőzsdések és egészen hétfő kora reggelig tolják, majd megnnek vissza tőzsdézni. Szép alacson árakon bevásárol nekik a bot, aztán jól megpumpálják hétvégente az egyes coinokat.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#100) vizimento válasza Yany (#57) üzenetére


vizimento
senior tag

A választ nem tudom, és úgy látom más sem írt rá.
Ha kipróbálod/megtalálod a választ rá máshol, megírhatnád, mert érdekelne.
De amúgy ha a Bitfinexet nem próbáltad még, javaslom vess rá egy pillantást, nekem egyszerűbbnek, letisztultabbnak tűnt krakennél (és a súgó részek is jobbak, példákkal szemléltetve)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.