Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#1501) tom120514 válasza butch3r (#1496) üzenetére


tom120514
őstag

Binance deposit és trade megy, withdrawal még nem.

Never go full retard.

(#1502) butch3r válasza tom120514 (#1501) üzenetére


butch3r
senior tag

airdrop során a btc walletem btg "klón" addressére került. előbb onnan kéne leszedni. tőzsde infot köszi!:)

(#1503) zichie


zichie
senior tag

BTG esetében végül is megoldották a replay protection-t? Én is szabadulnék tőle, de nem szeretném, ha a BTC-m is "utazna" vele.

[ Szerkesztve ]

(#1504) butch3r válasza zichie (#1503) üzenetére


butch3r
senior tag

ha jól tudom -bár ez a replay attack nekem is homályos folt - ha előtte elutalod másik újonnan generált btc címre a btc-id és csak utána mozgatod a btg-d akkor azzal ha van is replay attack is védve vagy. (hiába broadcastolja a btc láncon a btg láncon végrehajtott tranzakciód, ott már üres a címed, hisz átvitted másikra)

(#1505) Elbandi válasza butch3r (#1502) üzenetére


Elbandi
aktív tag

Megoldottak.

Hamarosan postolok egy Go-s appot amivel konnyen ossze lehet gyujteni es egy masik cimre utalni a btg-s coinokat.

(#1506) Patry0t


Patry0t
tag

nah az OmiseGO végre 7 euró felé lépett, talán elkezd végre emelkedni?

(#1507) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Bittrexet ddosolják? Nem elérhető az oldal.

(#1508) tom120514 válasza bobalazs (#1507) üzenetére


tom120514
őstag

Nálam megy.

Never go full retard.

(#1509) bbarna


bbarna
tag

Egy új váltó....
Ha érdekel, akkor itt tudsz bejelentkezni és referral linket kapni..l

(#1510) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.
Itt lehet ETH-t eladni, vagy arra is van apró? :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1511) bbarna válasza s7evcsenko (#1510) üzenetére


bbarna
tag

Próbáld itt

(#1512) Zenger válasza s7evcsenko (#1510) üzenetére


Zenger
tag

Szerintem az engedett, hogy tényszerűen közlöd, hogy van ETH-d, ami gazdát keres, és akit érdekel az úgyis dob majd egy PM-et. Esetleg még aláírásba be lehet írni. :)

Szerk.: egyikben sem vagyok biztos, hogy engedi-e a topic szabályzata, egy moderátor kéne kérdezni, hogy a biztosan tudd.

[ Szerkesztve ]

(#1513) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok.
Melyik az a hely ahl tudok BTC és BCH netán BTG között lehet váltogatni?
köszi

(#1514) 8zabi válasza Möhe (#1513) üzenetére


8zabi
őstag

Binance

van minden :)

[ Szerkesztve ]

(#1515) Yutani válasza Möhe (#1513) üzenetére


Yutani
nagyúr

Bitfinexen is van mindkettő.

#tarcsad

(#1516) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintetek, ez így, ebbe a sorrendbe jólvane?

(#1517) tom120514 válasza bobalazs (#1516) üzenetére


tom120514
őstag

Attól függ :) Minek a sorrendje ez?

Never go full retard.

(#1518) bobalazs válasza tom120514 (#1517) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

csökkenő sorrendben van a wallet.

(#1519) tom120514 válasza bobalazs (#1518) üzenetére


tom120514
őstag

Nem értem :F Ilyenek vannak neked vagy ilyen lehetőségek vannak?

Never go full retard.

(#1520) Hunmugli válasza tom120514 (#1519) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Szerintem bittrexről másolta és ezek vannak neki. Azt kérdi, cseréljen-e valamit a portfóliójában. Felső a legnagyobb/legtöbb.

bobalazs: Alsó háromról alig/semmit sem hallottam, MCOval pedig megszívtam egyszer - ettől még lehet jó.

Tarts nyugodtan sokat az első kettőben.

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#1521) Möhe válasza 8zabi (#1514) üzenetére


Möhe
addikt

köszi szépen, már csak a walletem "címe" kellene,nem látom a fiókomban
Bitfinexen sem :W

(#1522) 8zabi válasza Möhe (#1521) üzenetére


8zabi
őstag

Binance deposit withdraw funkció

kikeresed amit szeretnél és rányomsz a deposit gombra, ekkor kapsz egy címet az adott coin-hoz

(#1523) s7evcsenko válasza Zenger (#1512) üzenetére


s7evcsenko
addikt

és (#1511) bbarna
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#1524) XP NINJA


XP NINJA
őstag

BTC elég szép. Ti hova várjátok a korrekciót? :N

(#1525) madpapa válasza XP NINJA (#1524) üzenetére


madpapa
senior tag

A bálna elkezdett zabálni megint :)

(#1526) bobalazs válasza XP NINJA (#1524) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Felmegy tízezerre.
Majd ott egyet dupláz, mert miért is ne. :)

(#1527) htc07 válasza bobalazs (#1526) üzenetére


htc07
addikt

egy húszezres szilveszteri árfolyammal ki tudnék békülni én is. ;]

(#1528) Zenger válasza XP NINJA (#1524) üzenetére


Zenger
tag

Ez a mostani BTC helyzet nekem túl idilli, nem bánom, hisz van benne pénzem, de 10k-nál átmegyek ideiglenesen fiatba, mert ez a lufi ha nem is pukkanni, de ereszteni fog egy kicsit szerintem. :)

(csak személyes vélemény, és az elv, hogy a történelem ismétli önmagát, nincs mögötte egy professzionális TA.)

[ Szerkesztve ]

(#1529) htc07 válasza Zenger (#1528) üzenetére


htc07
addikt

az szerintem is erősen benne van a pakliban, hogy a 10k egy lélektani határ, sokan kiszállnak, de maximum néhány hétre fog lankadni.

#HODL

[ Szerkesztve ]

(#1530) Chal


Chal
addikt

Fun fact: az Mtgoxnál (pontosan a csődeljárás felügyelőjénél) összesen 202k BTC csücsül, amihez kaptak ugye további 202k BCC-t (a BTG-t nagyvonalúan ne is számoljuk!). Ha mai árfolyamon el tudnák adni (direkt a feltételes mód), akkor az összes kárigény kifizetése után maradna még 1.766 milliárd dollárjuk :D

(Arról nincs infó, hogy hányan kérték a kártérítést JPY-ben, és hányan BTC-ben, szóval mindent JPY-ben számoltam. De sanszos, hogy elenyésző volt a BTC-s igény, mert akkoriban padlón volt az árfolyam, és nagyon jó - ha jól rémlik dupla - konverziós árat adtak az igényt benyújtóknak).

[ Szerkesztve ]

(#1531) Zenger válasza htc07 (#1529) üzenetére


Zenger
tag

Én is így gondoltam, nem a piac teljes hanyatlására céloztam. Az a pár hét nekem arra lesz, hogy olcsóbban bevásároljak. :D

(#1532) Yany válasza XP NINJA (#1524) üzenetére


Yany
addikt

Az NVT alapján semmi egészségtelent nem látok, hogy mindenképp korrekciót várjunk.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#1533) madpapa válasza Yany (#1532) üzenetére


madpapa
senior tag

Jaja, nincs itt semmi látnivaló.

(#1534) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok

myetherwallet.com ról akarok omg kiutalni
gas limithez ez írja be automatikusan:
52222
ez kb mit jelent? érdemes hozzá nyúlni, vagy jobb nem piszkálni, mert soha nem jön meg?

(#1535) Casoli


Casoli
őstag

Beleolvastam a Bitcoin topicba, kicsit megijedtem, mi van, ha a váltó lenyúlja a pénzem. Ki hol tartja az altcoinját? ETC-re milyen független walletet érdemes használni?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1536) GabN73 válasza Casoli (#1535) üzenetére


GabN73
addikt

Ha nem naponta kereskedsz, akkor érdemes lehet egy Ledger Nano S-t venned. Az a legtutibb :))

(#1537) kem válasza Casoli (#1535) üzenetére


kem
addikt

Ma meg tart a 21% kedvezmeny:
www.ledgerwallet.com

Köszi!

(#1538) Möhe


Möhe
addikt

Localbitcoin-on (igazoltan megbizhatótól 10000+ trader) vettem délelőtt (utalással el is ment a pénz) BTC-t, még nem látom a wallet-ben. Kb mennyi az átfutása ennek?

napihüjekérdés:
ennek a ledgerwallet egy pénztárca ugye? Mennyi fér rá? Nah nem mintha annyi lenne,de azért ennek is van kapacitása nem?

(#1539) Speccy válasza Möhe (#1538) üzenetére


Speccy
senior tag

Már miben mennyi fér rá? Összegileg nincs limit, viszont BTC-n kívül max 4 altcoinhoz tartozó walletet lehet egy Ledgeren tárolni, ha ennél többre van szükség, akkor le kell törölni egy walletet a Ledgerről, és az Installerből felrakni azt ami épp kell. Vagy érdemes venni még egy Ledgert, ha valaki tényleg sokfajta altcoinnal rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

There is hope!

(#1540) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

btc 9600-rol megy meg fel szerintetek ? :F

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#1541) C64 válasza Speccy (#1539) üzenetére


C64
őstag

Tudtommal a támogatott altok folyamatosan bővülnek, csak firmware-t kell frissíteni. Az elég hülyén nézne ki, ha egyszerre csak 4 féle coint tudna tárolni... Annyi féle coin mehet rá, amennyit éppen támogat a fw. Nem így van?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1542) butch3r válasza Fiddlestick (#1540) üzenetére


butch3r
senior tag

egyszer biztosan :DDD

(#1543) Möhe válasza Speccy (#1539) üzenetére


Möhe
addikt

értem, erre a vásárlásra jön áfa/vám ?

(#1544) fireman123 válasza C64 (#1541) üzenetére


fireman123
őstag

Én így tudom, de még nem volt szükségem a törlésre:
Az összes támogatottat fel lehet rá tenni (1.3.1 firmware esetén), de egyszerre csak 4 (vagy 5) fér rá ..... tehát ha olyan kell ami még nincs rajta, akkor egyet törölsz és felteszed helyette a kiválasztottat. Gyakorlatilag mindet felteheted rá és tárolhatsz bennük coint, de egyszerre csak 4-5-öt látsz, ...a törölt persze nem veszik el, ha a letöröltet újból felteszed (valamelyik "fennlévő" helyett) akkor újból láthatod az azon lévő coin mennyiséget ....

Tényleg érdemes venni többet, ha sokféle coinnal kereskedsz, kényelmesebb mint állandóan cserélgetni a walleteket.....(persze a biztonság pénzbe kerül :K )

#Möhe: Franciaországból jön, így nem megy rá semmi plussz költség

[ Szerkesztve ]

(#1545) Speccy válasza C64 (#1541) üzenetére


Speccy
senior tag

Nem. Egy időben csak öt különböző coinhoz tartozó walletnek van hely a Ledgeren, ha egy új altcoint akarsz ráküldeni a Ledgerre, akkor valamelyik walletet le kell törölni, és felrakni az újat a Ledger Managerből. Ha valaki sok altcoinnal akar bűvészkedni, akkor ez kicsit idegesítő lehet, több Ledger kell vagy más HW, nem tudom hogy a Trezor milyen ilyen tekintetben.

Möhe : Franciaországból küldi a Ledger, tehát nincs semmi.

[ Szerkesztve ]

There is hope!

(#1546) Chal válasza Speccy (#1545) üzenetére


Chal
addikt

Furcsa, Trezornál ez úgy van megoldva, hogy 1db seed-et használ az összes támogatott coinhoz (jelenleg 8db), és e mellett van egy password manager alkalmazása is, ami szintén ezzel a seed-el megy. Mivel csak a derivation pathokkal játszik, így a támogatható coinok száma, illetve a hozzájuk tartozó pub/privkeyek száma elvileg végtelen. Persze valójában nem az, mert az sw-t is mögé kell rakni, ezért van perpill 8db támogatott coin csak, de ez a Trezor alkalmazás limitje (ami a gépen fut), nem a Trezor hardveré.

[ Szerkesztve ]

(#1547) Fiddlestick válasza Speccy (#1545) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Akkor egy ilyen hw tarolna nekem az osszes coint ertekbe/mennyisegtol fugetlenul, akar evekig is ? Mert en 2-3 evig csak tartogatni szeretnem, aztan onnan nyugdijba vonulni ! :)

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#1548) Speccy válasza Fiddlestick (#1547) üzenetére


Speccy
senior tag

Igen, hosszú távú tároláshoz mindenképp jó választás a Ledger.

There is hope!

(#1549) meili válasza Speccy (#1548) üzenetére


meili
tag

Én ezt tök nem értem, hogy mi ez a nagy hardware walletezés.
Szerintem tök jó üzlet a hardware wallet gyártóknak, hogy egy csomóan nem értik a cryptocurrencyk működését. Szerintem a hardware wallet akkor jó, ha napi szinten akarsz kereskedni házon kívül, mert egyébként minek? Mivel azt írja, hogy tartani akarja és ebből szeretne nyugdíjba menni, így gondolom sem a napi kereskedés nem játszik, ráadásul akkor arra számít, hogy előbb-utóbb nagyon sokat fog érni. Márpedig ami nagyon sokat ér, azt nem bízzuk csak egyetlen hardware-re, hanem a minimum, hogy elmentjük több helyre a seedet is, amivel visszaállítható. Ha pedig elmentettük a seedet több helyre, akkor mi a francért kell az a hardware-es wallet, ha például (egy offline gépen) Electrummal simán visszaállítható.

(#1550) Chal válasza meili (#1549) üzenetére


Chal
addikt

A hw wallet egyesíti az online tárca, és a paperwallet előnyeit. A kulcsok gyakorlatilag csak a hw walletben léteznek, soha nem tudnak onnét elektronikusan kikerülni, illetve ott jöttek létre, tehát az inputnál sem kompromittálódhattak. Persze lehet illetve kell egy másik hely is, a létrehozáskor a seedet le kell írni egy papírra (az eszköz kijelzőjéről olvasható le), és el kell tenni egy széfbe pl., akár több példányban.

Ha gyorsan kell reagálni valamire, akkor könnyen hozzá lehet férni, viszont sokkal biztonságosabb mintha a gépen lenne, még ha encrypteled is (pl. keylogger ellen nem használ az encrypt). Valamint Trezor esetén 8db coinhoz kap az ember egy központi management megoldást (meg egy password managert), ami kényelem szempontjából sem utolsó. Ha valakinek van nyolcféle coinja, és le akarja őket backupolni coldwalletbe, akkor ahhoz első körben 8db megbízható alkalmazást kell keresnie (ahol sokszor még a "gyári" is kétséges, pl. lásd a tegnap közölt BTG wallet balhét), majd azokból kibányászni a kulcsokat, seedeket, akármit, és ezeket ki is kell nyomtatni, vagy felírni. Eközben a gépen elektronikusan megfordul az összes érzékeny adat, akár többszörösen. HW wallet esetén ez nincs, és csak egy dologban kell megbízni, semmi másban (abban viszont nagyon): a rajta levő firmwareben.

Ha 100%, hogy ilyesmikre soha nem lesz szükség, illetve a fentiekre nincs valakinek igénye, és ezt előre tudja, akkor valóban nincs sok értelme.

Szerintem tök jó üzlet a hardware wallet gyártóknak, hogy egy csomóan nem értik a cryptocurrencyk működését.

Megtettük már többen is, hogy kiszámoltuk a Trezor gyártási költségét (teljesen mezei STM32, oled kijelző, meg pár apróság). Elárulom, hogy filléres cuccról van szó, valószínűleg nem éri el az egész vas értéke a 15-20 USD-t (1db-os kisker árakkal számolva). Ilyet bárki tud csinálni (de tényleg, pár napos arduinos/armos/iot-s gyorstalpaló kell csak hozzá, meg egy multiméter, és egy forrasztópáka, valamint egy aliexpress account), amit viszont nem tud, az a szoftver. Aki pedig tud (mint a Trezor vagy a Ledger fejlesztői), azoknak én röhögve kifizetem a vételárat, a fenti funkciókért cserébe.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.