Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#151) Hunmugli válasza haxiboy (#150) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

[Zlcsinek, haxiboyt tudom erősíteni, személyes vétel] Jaja, nem nehéz venni. Valós (elő) áron kapod, és ált. 100k-ig nem szükséges a személyes találka. Kivéve, ha te akarod. Csak ne HA-n nézz szét :U

Viszont ált. csak btc-t adnak el, és a fee téged terhel - de ez megegyezés kérdése. Nekem $2.25 feevel 3h 30m volt, mire megjött. De az majd' azonnali a SEPA-hoz képest. Azért <1000 huf nem olyan sok, és amint utaltál, küldi(k). Csak kérj vmi referenciát, át ne verjenek. (Vagy személyes találka.)

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#152) Yutani válasza haxiboy (#150) üzenetére


Yutani
nagyúr

SEPA 1 nap volt nekem legutóbb, persze banki nappal számolva. Azaz először pénteken utaltam, ami hétfőn lett jóváírva a Krakenen, majd csütörtökön utaltam és másnap jött az értesítés.

Más: Időnként megy a Kraken, de most például megint fos.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#153) alton1978


alton1978
tag

Hello!

Teljesen kezdő vagyok a témában, de egy kis infót megosztanák, meg talán tapasztaltabbak is tudnának a kérdésemre válaszolni.
Én a Bitstamp-en kezdtem a kereskedést, pont azért, mert ott Payoneer USD Debit Card-om tudom használni. Ez volt a legfontosabb, mert 4 napja szüntetem mega magyar bankos számlám. A rendszer autómatikusan BTC-t "adott"...No, de a lényeg. Szeretnék pár száz dollárért venni IOTA-t és RIPPLE-t, ezt viszont csak a Bitfenixen tudom megtenni, mármint IOTA-t.

Valaki megtudná mondani, hogy miként tudom a BTC-t egyik exchange-ről a másikra küldeni? Van offline tárcám ( Jaxx ), és ahogy látom a Bitfenixen is van egy Wallet.. A kérdés, hogy a két oldal között direktben tudok oda-vissza utalni BTC-t és USd, vagy használnom kell a JAXX-et.

Esetleg, van tapasztalatok az IOTA és a RIPPLe-vel kapcsolatosan ? Jó, vagy rossz...? Érdemes ilyen párszáz dolláros kis tételt benthagyni, akár 2 különböző exchange-en, vagy inkább offline tárcában tartani? Hosszabb befektetést tervezek, heti 1-2x ránézni az "állásra" és kész...Ha érdemes, akkor havi pár száz dollárt még szívesen befektetek. Persze!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#154) Zlcsi válasza haxiboy (#150) üzenetére


Zlcsi
senior tag

köszönöm az ötletet, de német számláról utalok, nem hiszem, hogy országon belül lassú és drága lenne

nem tudom mennyire behízható amit mondotok, elutalok egy vad idegennek több százezret aztán vagy küldi a coint vagy nem.

Csak ezért meg nem fogok hazajönni

(#155) Hunmugli válasza Zlcsi (#154) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Ki mondta, hogy csak itthon, és csak utalással vehetsz? :) Kp, személyes találkozó, bárhol a világban. Vagy automata/posta (pl Svájcban tudtommal postán is lehet már venni). Persze nekem 20 ezerrel (forint) elég volt egy referencia és egy "jól vezetett" fb acc.

A lényeg, hogy nem kell drága utalást fizetni, cserébe nem olyan kényelmes. Olvass utána, ha nem Észak-Koreában élsz, biztos tudsz venni biztonságosan, olcsón. Pár órát lehet, hogy elvisz a szabadidődből, de még mindig jobb, mint hazajönni.

Szerk.: max 100 ezret. Felette már ők maguk ragaszkodnak a személyes jelenléthez, de általában neked kell alkalmazkodnod. Mintha csak egy videókarit vennél.

[ Szerkesztve ]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#156) KilgoreTrout válasza Zlcsi (#154) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

https://localbitcoins.com/

Itt viszonylag biztonságos az utalás is. Sok értékeléssel rendelkezőtől kell venni, az nem fog átverni.

(#157) schawo válasza Hunmugli (#151) üzenetére


schawo
titán

Én bankkártyával vásárolok cexen, pár másodperc. Szerintem ennyit megér az azonnali vásárlás lehetősége.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#158) alton1978


alton1978
tag

Bitstamp-en is pár másodperc volt a kártyás vásárlás. Gyors és nem magas a fee sem.

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#159) butch3r válasza alton1978 (#153) üzenetére


butch3r
senior tag

tudsz küldeni direktbe, egyik tőzsde withdrawal míg másikon meg a funding opció kell és fundingnál található címre kell küldeni . én ltc-vel csináltam ugyan ezt.

(#160) gbela


gbela
senior tag

ki hogy velekedik? Variance orult, vagy orult zseni?:) (konkretan ki ad el btct és vesz bcht?)

[ Szerkesztve ]

(#161) alton1978 válasza butch3r (#159) üzenetére


alton1978
tag

Kösz a segítséget!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#162) haxiboy válasza Zlcsi (#154) üzenetére


haxiboy
veterán

Localbitcoins oldalon is vannak eladók, ráadásul személyesen. Meg lehet egyezni hogy egy harmadik személy bevonásával akiben mindketten megbíztok. Egy 3 kulcsos multisig wallettel, 1-1 kulcs a tiétek, 1 pedig a harmadik félé. Tranzakciót az ilyen walletről 2 aláírással lehet indítani. (2 of 3)

Pl. Felrakja oda a coint, ő sem tudja levenni már, illetve te sem. Elküldöd neki a pénzt, megérkezik, te elindítod a tx-et, ő leokézza, coin a helyén (nálad). Ha nem küldesz pénzt szól a harmadik személynek, ő megkérdez téged hogy tényleg nem küldtél pénzt, akkor ő is aláírhatja és akitől vennéd küldi oda ahova szeretné. Viszont ha elküldted és nem okézza le a coin tx-et sincs gond mert a harmadik fél a te javadra is dönthet pl ha elküldöd neki az utalás adatait stb.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#163) KilgoreTrout válasza gbela (#160) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nekem csak az a fura, hogy az 1000 legnagyobb btc wallet alapján vonta le ezt a következtetést. Whale-ként nem az lenne a logikus, ha az ember szétszórná minél több tárcába a vagyonát? Pont emiatt, hogy ne lehessen elemezni, mire készül. Nem tudom hogy működik a programja, de nekem ez a kiindulópont tűnik hibásnak, egyébként nem tudok belekötni az érvelésébe.

A személyes véleményem, hogy a bch hardfork, illetve az azóta történt események az egész crypto megítélésének ártanak és bármi is történik majd, vissza fogja vetni az egész "szektor" társadalmi elfogadottságát. (BTC bedől - rengetegen buknak majd rajta, amit a mostani médiafigyelem csak még jobban felerősít / BCH bedől - ezen is sokan buknak majd, főleg Koreában és Japánban, pont ott, ahol nagyon nagy az elfogadottság. BTC és is BCH túléli az őszt - totál bizonytalanság, amíg egyik nem nyer.)

Én vettem bch-t, azaz most épp van, mert még nem adtam el... Szerintem nem is fogom egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#164) tom_tol


tom_tol
addikt

BCH dump, akit érint

(#165) Yutani


Yutani
nagyúr

EOS beesett eléggé a hét közepéhez képest. :U

#tarcsad

(#166) madpapa válasza tom_tol (#164) üzenetére


madpapa
senior tag

Hol? :-)

(#167) Yutani válasza madpapa (#166) üzenetére


Yutani
nagyúr

Lassan csúszik vissza a BCH, már 600 EUR alatt van.

#tarcsad

(#168) madpapa válasza Yutani (#167) üzenetére


madpapa
senior tag

Valljuk be, okoz némi idegességet, mivel én a BTC/BCH párral játszom :-)

(#169) Yutani válasza madpapa (#168) üzenetére


Yutani
nagyúr

Elhiszem...

Az első hét tapasztalata azt mondatja, jobban meg kell néznem az árfolyamok historikus alakulását, mert az elmúlt napokban sikerült mindent (ETH, XRP, EOS) a legmagasabb árfolyamon vásárolni. :U

#tarcsad

(#170) madpapa válasza Yutani (#169) üzenetére


madpapa
senior tag

Nagyon. Mondhatni percről percre kell követni, ha eredményt szeretnél. És nagyon észnél kell lenni, azaz nem szabad pánikolni.

[ Szerkesztve ]

(#171) Hunmugli válasza Yutani (#169) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Nekem meg sikerült nyernem qtumon és stratison. Most a syndicate lesz nyereséges :)

Ez kompenzálja az eth és neo üzleteimet... Mondjuk nem valami tudományos alapon választottam. Még szerencse, hogy a botok felpumpolják nekem :DDD

Majd hétfőn/kedden kéne venni valamit, hamarosan korrekció, de legalábbis esés várható. MM én várom :D

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#172) pető bá'


pető bá'
őstag

nagyon örülök ennek a topiknak én is, mondjuk így eggyel többet kell követni, de legalább szét vannak választva a legfőbb témák :)

a guldent figyeli valaki? Kezd alakulni.. :D

"... and I hope you have a great day!"

(#173) madpapa válasza Yutani (#169) üzenetére


madpapa
senior tag

Huhhh! Sikerült 0.192-n kiszállni BCH-ból. Rosszul húztam be 0.1875-n aztán egész nap csak ment lefelé, volt 0.165 is. Volt hogy nagyon izzadtam :-)

(#174) Hunmugli válasza madpapa (#173) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Grat. Milyen megfontolásból vetted meg pump közben, sőt, után?

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#175) madpapa válasza Hunmugli (#174) üzenetére


madpapa
senior tag

Hát, bíztam a töretlen fejlődésben :-)
Amúgy ha volna itt, ilyen tőzsdemágus, szívesen olvasnék tanácsokat, mert én ebihalacska vagyok :-)

[ Szerkesztve ]

(#176) Zlcsi válasza Yutani (#167) üzenetére


Zlcsi
senior tag

(#177) P3Dr0 válasza pető bá' (#172) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Komolyan? Akkor szinkronizalok eggyet a walleten. Kb masfel eve fele sem neztem :)

(#178) vizimento


vizimento
senior tag

Valaki röviden le tudná írni, hogy mi a különbség a Bitfinexen a három wallet között (exchange, margin, funding)? Köszi!

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

(#179) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Durva az a Monero pump :DDD

(#180) P3Dr0 válasza bobalazs (#179) üzenetére


P3Dr0
senior tag

:Y

(#181) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Eselyem sem volt a beszallasra. BOT-ok nyomjak. Jobb tavol maradni az ilyentol :U

(#182) Yutani válasza bobalazs (#179) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nagyon durva. Két óra alatt feltolták duplájára, most esik vissza. És ezt nem tudhatod előre.

Szerk: Csúnya manipulációnak látszik... :U

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#183) alton1978


alton1978
tag

Hello!

Tudnátok ajánlani olyan tananyagot/tutorialt/könyvet/irományt/videot angolul esetleg magyar nyelven, ahol beletanulhatok, de legalábbis átláthatom mind jobban a kereskedést?
Tegnap sikerült a csúcson elkölteni egy kis pénzt, s azóta folyamatosan esik az árfolyama. :DD Nem napi kereskedés ami érdekel, de hetente/havonta hosszabb távon inkább ide tenném a pénzemet, mint hogy álljon egy USD számlán.

Kis segítség jó volna, hogy legalább a terminusokat megértsem, átlássam a lényegét.

Köszi előre is!

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#184) madpapa válasza alton1978 (#183) üzenetére


madpapa
senior tag

Mit vettél?

(#185) alton1978 válasza madpapa (#184) üzenetére


alton1978
tag

IOTA-t 300USD kezdővel. 0.00024700-ért BitCoin értéken.

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#186) Dyingsoul válasza alton1978 (#183) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Kezdésnek ez szerintem nagyon jó: Probitas Forex fogalomtár.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#187) shteer válasza P3Dr0 (#181) üzenetére


shteer
titán

Talán jobb kimaradni, mint beragadni :)

ETH is szép most 330 fölött

..szerintem jónak tűnik

(#188) strategos


strategos
csendes tag

Sziasztok, ha a Coinbase elutasitja a coin vásárlást, OTP kártya van regisztrálva, hogy kell megoldani, valakinek volt hasonló?

(#189) melkah válasza strategos (#188) üzenetére


melkah
tag

Ha nem tevedek, akkor otp kartyat 3d secure hianya miatt nem lehet coinbasen regelni (legalabbis 1-2 honapja meg nem lehetett), nekem csak SEPA mukodott naluk.

(#190) alton1978 válasza Dyingsoul (#186) üzenetére


alton1978
tag

Köszi! Áttanulmányozom...

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#191) g4bb3r


g4bb3r
tag

Figyelem n00b alert! :B

Az hogyan lehet hogy két váltó között óriási különbslg van? Pl. bitcoin Coinbase-en 3480 EUR cex-en meg 3867?

whaaat? :F

(#192) haxiboy válasza g4bb3r (#191) üzenetére


haxiboy
veterán

Úgy hogy itt nem egy nagy világtőzsde (váltó) szabja meg az árakat, hanem minden egyes váltó szeparáltan működik. Az egyes oldalak valamelyik nagyon népszerű váltó árát írják ki, vagy átlagot számolnak ezekből.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#193) melkah válasza haxiboy (#192) üzenetére


melkah
tag

Ezt nekem is regota ba..a a szememet es mar olvastam rola, hogy ez igy van, de egyetlen dolgot nem sikerult meg megertenem. Miert nem mindenki azt csinalja, hogy a legolcsobb valton megveszi a coint a legdragabb helyen meg eladja, majd visszajatsza a dollart/eurot az egyik valtorol a masikra es indul a korforgas ujra?

(#194) g4bb3r válasza haxiboy (#192) üzenetére


g4bb3r
tag

Értem én, hogy kapitalizmus csak fura mintha nem érdekelné őket h ha ennyire rosszabb áron adnak el / vesznek akkor átpártolnak tőlük más traderhez.

Vagy nyújtanak valami olyan szolgáltatást ami miatt megérheti , bár én nem tudom mi lehet az.

(#195) htc07 válasza melkah (#193) üzenetére


htc07
addikt

valószínűleg ha percek alatt lehetne fiatot és bitcoint is mozgatni a váltók között, nem lenne különbség az árfolyamok közt a váltokon.

(#196) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy pár száz euro értékben milyen coinból vásárolnátok be hosszú távú (2-3 év) befektetés céljából? Érdekelne ki miben látja a legjobb lehetőséget :)

(#197) g4bb3r


g4bb3r
tag

Újabb n00b kérdés:

Bitfinex-re akarok küldeni BTC-t vagy ETH-t hogy abból vegyek ott más altcoint. A Fundingnál van 3 opció:

Excange wallet / Margin wallet/ Funding wallet.

Itt most melyikre kell küldenem?

(#198) alton1978 válasza g4bb3r (#197) üzenetére


alton1978
tag

Én Bitfinexen az Exchange Wallet-re küldtem. 3 ellenőrzés kb 2 óra hossza volt,s utána jelent meg a BTC a számlán.

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

(#199) KilgoreTrout válasza g4bb3r (#197) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Exchange, ha kereskedni akarsz.

De ha esetleg rosszra utaltál, utána Bitfinexen belül tudod utalgatni a számláid között ingyen.

(#200) alton1978 válasza B4l!nt (#196) üzenetére


alton1978
tag

Én IOTA-be fektettem, s szerintem abba is fogok. Végig olvastam az oldalukat, s nagyon jól hangzik a roadmap-jük, s az elképzelésük is a blockláncról. Szerintem jövőbemutató, s van benne kraft. Bár nem coin ( ha jól értelmezem ), de - szerintem - a BTC meg a BCH például , Ethereummal egyetemben egy "elavult technológia". Inkább az újabb generációs coinok/blockláncok-ba érdemes fektetni hosszabb távon. De, ugye, ez magán vélemény, s nics még akkora rálátasom, mint a tapasztaltabbaknak itt.

[ Szerkesztve ]

Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.