Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#901) schawo válasza schawo (#899) üzenetére


schawo
titán

Másik variáció, hogy az egészet a kínaiak fogják fenntartani a vízen. Európában megy a pánik, a Kínában meg a vásárlási láz fog kitörni hamarosan, és mindenki rohan a váltókhoz, amíg lehet a renminbit btc-re váltani, amin keresztül könnyen dollárhoz jutnak (a renminbi nem teljesen konvertibilis, ezt játssza most ki a cny->xbt->usd sor, amit a kormány blokkolni akar). Ez lehet az egyik magyarázat arra, hogy miért nem zuhant, sőt, kicsit korrigált a btc a kínai időzónában.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#902) schawo válasza sparks (#900) üzenetére


schawo
titán

ügyes, aki hamar kezdte, az jól járt

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#903) favagoJoska válasza schawo (#899) üzenetére


favagoJoska
tag

Ha még két hétig így csökken akkor már fizetni fognak azért hogy bitcoint vegyél... :D
Amugy pánikolnak a kinaiak is, tegnap élőben néztem ahogy a btcc-n a twitteres bejelentés után hogyan szakadt be az egész valami 2700 dollárig, aztán pattant vissza a többi kinai piac szintjére, pedig nem azt irták hogy rögtön lehúzzák a rolót, hanem szeptember 30-át...
Most az összes többi kinai piac árfolyama ott tart, a nyugatiakon pedig 300-400 dollárral magasabb az árfolyam. Szerintem amig zuhan addig ezzel a különbséggel fogjuk követni őket, majd amikor elkezd megállni kinában az esés, akkor nyugaton is lassan beéri az árfolyam lefelé.
Yutani: Ne egyszerre vásárolj be és akkor nem lesz az az érzésed, hogy mindig az ellenkezője történik annak amire fogadsz. A nagyobb traderek se egyszerre vásárolják fel a dipeket, és nem egyszerre adnak el mindent mindig, hanem lépésekben, és ők is hibáznak. Csak mivel nem minden tojást dobnak egy kosárba egyszerre, igy nem történik velük olyasmi ami veled.

(#904) melkah


melkah
tag

En azt varom, hogy mikor indul meg a csakany eladasi laz :DDD
(Mellesleg azokat a banyaszokat, akik hirdetik a vasakat es olyan aron aruljak, hogy ha most megrendelem a boltbol, akkor is olcsobban kapom meg, azokat nem teljesen ertem. A szomoru, hogy tobben adjak ilyen aron.)

(#905) madpapa


madpapa
senior tag

Durván megállt az eladás. Jó kis ralli van, kérdés meddig tornázza vissza magát a BTC?

(#906) Atomixx válasza madpapa (#905) üzenetére


Atomixx
tag

kraken tropa, api se jó. ennyi.. :W

<~>

(#907) Yutani válasza Atomixx (#906) üzenetére


Yutani
nagyúr

Véletlenül... :U

#tarcsad

(#908) mepet válasza melkah (#904) üzenetére


mepet
addikt

Majd megveszi valami hozzá nem értő, majd mikor rájön, hogy mégsem dől a lé, mert ahhoz érteni is kéne, akkor majd eladja nekünk normális áron. ;]

[ Szerkesztve ]

(#909) BiP válasza Atomixx (#906) üzenetére


BiP
nagyúr

Ilyenkor esélytelen reagálni, összeomlik a rendszer, mindenki rácuppan.

(#910) janos666 válasza BiP (#909) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Néha még a BitMEX-nél is volt ~500ms lag (érzésre) a legdurvább pillanatokban, szóval ja, tök normális ha a Kraken-en van 500s lag (=timeout). :))
A Kraken egyszerűen használhatatlanul szar és kész. Szégyen. Ennyi. Monnyonle!
Csak arra jó, hogy aki olyan türelmes, mint én, az ott gyűjtögesse a bányászott ETH-t (mint kvázi egy tárca), időnként eladja marketorder-el (mert valahol csak el kell a shitcoin-t), aztán néha nyomjon withdraw-t (rendes tárcába vagy bankszámlára, mert SEPA hasznos feature...).
Most se tudok oda be se lépni órák óta (nem mint ha sürgős lenne, csak...).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#911) BiP válasza janos666 (#910) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, kb. annyi előnye van, hogy könnyű rá és róla eur-t utalni SEPAval, meg sok currency-t kezel. Semmi több. Kereskedni nem jó rajta, a mostani vérzivataros időkben meg nem is lehet.

(#912) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Csak én érzem úgy, hogy bugos ma a bittrex? :U

Ebéd körül még tök jól ment, tudtam is daytradelni. Most meg berakom az ordert egyszer, ő meg háromszor :DDD Szerencsére nem buktam, és valahogy sikerült leállítani mindet.

Ha jól láttam, akkor sajnos nem megjelenítési hiba volt, ugyanis a rászánt pénz 3szorosát vonta le az egyenlegemből. Az orderbookban is 3x volt ott az ajánlatom. Lehet ilyenkor valamit csinálni?

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#913) Yutani


Yutani
nagyúr

Szerintetek jön holnap megint egy olyan hír, amire újra megzuhan a BTC? :U

#tarcsad

(#914) Patry0t válasza Yutani (#913) üzenetére


Patry0t
tag

mi se tudjuk ezekre a választ, de inkább olvasgasd a variance.hu-t, ha többet szeretnél tudni az esés/emelkedés hátteréről.

(#915) janos666 válasza Yutani (#913) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem kicsit talán egyszerűbb lehet a dolgod, ha nem próbálod meg az árfolyammozgás előrejelzésének céljából kitalálni a hírt, ami általában majd az után jön, hogy már elkezdett mozogni az ár. Ez kicsit olyan, mint a holnapra vonatkozó időjárás-előrejelzésből találgatni azt, hogy milyen idő van ma, aztán ötletelni, hogy a visszavetített mai nap alapján milyen lehet majd holnap.

Amúgy a legutóbbi hír még engem is megingatott picit lelkileg pár másodpercre. :U
A váltóbezárás ehhez képest semmi és extrém mód túl volt reagálva árfolyam tekintetben (ha így nézed a dolgot, hogy amiatt zuhant), de ami sokkal kisebb nyilvánosságot kapott eddig, az az hogy most állítólag tényleg blokkolja majd Kína a cryto-kat. Mármint a "Nagy Vörös Tűzfal" elzárja majd nem csak a külföldi váltókat, de a tárcákat, bányászpool-okat, stb (+ kiemelten monitorozzák majd a VPN, "hagyma" és hasonló módon trükközőket), tehát elvileg kvázi lehetetlen lesz bármit csinálni a crypto-kkal Kínában (bányászni, adni/venni, stb, mert még csak ellenőrizni sem tudod, hogy mondjuk tényleg van BTC egy papírtárcán).
Persze a gyakorlatban páran (vagy sokan) biztos megfogják kockáztatni és sikeresen meg is kerülni a korlátozást (egész konkrétan a BTC-hez még dedikált műhold is szóba jöhet, legalább is egy irányba, ami már elég a papírtárcák offline kereskedéséhez), de nem biztos, hogy sokan, ha komolyan félniük kell attól, hogy kopogtat emiatt a rendőrség, és "példát statuáló" büntiket osztogatnak elrettentésül páraknak (hogy a félelemmel megtizedeljék az érdeklődőket és emiatt a bátor maradéknak se érje meg annyira foglalkozni vele).
De ez még időbe telik, mire kiderül mennyire komoly és mekkora lesz a hatása.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#916) madpapa


madpapa
senior tag

Jó a hangulat a tőzsdéken. Szépen mennek fel az árak, ezen belül is az ETH nagyon szépen produkál.

(#917) mepet


mepet
addikt

Japán ismételten a megsemmisülés szélén, a piac reakciója: iszonyat magas trade volumen JPY alapon és BTC erősödés.
A mai Cryptocompare Market Analysisből:
"Currently sitting at $3,911, the BTC price is almost crossing the $4,000 line once again, with over $390 M worth of Bitcoin exchanged in the past 24 hours on the BTC USD pair, which has a 25.66% share of daily volume, second to JPY at 47.12%."
Továbbra is gyenül a JPY: USDJPY

Jöhet megint a sav, hogy most sincs összefüggés! :B

(#918) Patry0t


Patry0t
tag

egyébként van ez az OmiseGO nevű coin. Szerintetek meddig mehet el? Pl felmenne 25 euróra akkor érdemes lenne dumpolni, vagy érdemes holdolni mert felkúszhat a Monero, Dash, Zcash szintjére?

(#919) bobalazs válasza Patry0t (#918) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Én twitter-t követem, ez copy paste lesz.kind of answers your question:

Get in before the launch!
🚀

$BTC $LTC $DGB $DASH $STRAT $BNB $OMG $XRP $OK $NAV $NEO $XVG $TRIG $PAY $ARK

(#920) Patry0t


Patry0t
tag

és azt jól látom, hogy a Zcash tavaly október környékén 5000 dollár körül volt egy rövidke ideig?

(#921) #25583896 válasza Patry0t (#920) üzenetére


#25583896
törölt tag

Jól, de az még induláskor volt. Gondolom hirtelen nem tudták hova tenni a dolgot, még nagyon új volt a coin.
Aztán kb. 3 hét után normalizálódott a helyzet.

(#922) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Van itt olyan aki többször is részt vett már ICO-ban? Mennyire igaz az, hogy a coin tőzsdére kerülése után magas áron van fent, majd mindenki elkezdi eladogatni a magas ára miatt? Azért kérdezem mert benne vagyok egy ICO-ban (KickICO) de szeretnék profitálni ugyanakkor tartani is. Szóval eladni launchkor, visszavenni miután lejjebb megy az árfolyam.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#924) Patry0t


Patry0t
tag

valaki megrángatta a BCH-t elég szépen

(#925) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

MCAFEE COIN -ról tud valaki valamit?

(#926) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Nem kellett volna a napokban OMG-t és QTUM-ot vennem :DDD

Van néhány nagyon olcsó coin, pl. a reddcoin [RDD], vagy a doge. Ezek ára ~2 tucat satoshi, ami azt jelenti, hogy egy egypines elmozdulás is 4-5%ot jelent. Ha megnézzük a grafikont, akkor látható, hogy nagyon unalmasak, de azért ez a kicsi mozgás még megvan.

Tfh. az egyik coin ára 25 peták sat. Ez azt jelenti, hogy ennyiért van rá vételi ajánlat. Ha megnézzük az order bookot, akkor látható, hogy 24 és 25 között ugrál. Vagyis jó esély van rá, hogy ha megveszem 24ért, akkor idővel 25ért el tudom adni darabját. [Egyébként megjegyzem, nem olyan stabil coinok ezek sem, de normál esetben nem sokat mozognak egy nap alatt.]

És ez így 4-5% profit. Egy ilyenből több is van egy napon belül; a grafikon tele van egy satoshi méretű gyertyákkal. És szerencsére a bittrex a 0,25% commissiont a teljes összegből vonja le, nem a darabárból, úh. ezzel sincs baj.

Még nem próbáltam ki ezt élesben, csak a reddcoinnal volt egy 8%os profitom. Ami részint véletlen, részint meg számítottam rá. Ez kb fedezi az első mondatban taglalt veszteségeimet. (Arányok, mielőtt vki elkezdené az elmúlt napok omg-qtum százalékait felhánytorgatni.)

Vélemény/tapasztalatok? Ha vkinek szintén hasonló szándékai vannak, az szóljon, mert akkor várok még pár napot, nehogy Murphy miattam felkavarja az állóvizet ;]

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#927) mepet válasza Hunmugli (#926) üzenetére


mepet
addikt

Szerintem stimmel az elméleted, csak egy dolgot még számításba vennék, méghozzá a Win/Loss Ratiot.

"Vagyis jó esély van rá, hogy ha megveszem 24ért, akkor idővel 25ért el tudom adni darabját."
Ez eddig oké. De mi van, akkor, ha nem? Ezzel az esettel is számolni kell! Ha pl nem tudod eladni, csak később pl 20-ért, akkor az 20% bukta. Tehát egy vesztes trade ebben az esetben 4 nyertes trade eredményét nullázza. Van fee is meg ez-az költségek, tehát számolhatsz inkább 5-szörös különbségre, ez 20%-os W/L Ratio. Ez azt jelenti, hogy a trade eleve nem éri meg, ha nem gondolod úgy, hogy a nyerés esélye 80% feletti. Ilyen stratégiához nagyon magas találati arány szükséges.

Forexnál láttam ilyen számlatörténetet: egymás után kb 10 nyertes trade és egyetlen vesztes. A gond csak ott volt, hogy az az egy vesztes trade vitte a teljes profitot...

(#928) Yutani


Yutani
nagyúr

Azt nem értem, hogy ilyen order book mellett miért nem megy fel a BCH ára? Sokkal többen vennének, mint eladnánk. Vagy itt nem ez számít, hanem hogy ki mennyiért hajlandó venni/eladni?

#tarcsad

(#929) cuko válasza Yutani (#928) üzenetére


cuko
aktív tag

Miért menne fel ettől az ára, mi a logikád? :F
Azt látod, hogy az a ~350 BCH-nyi sell orderrel szemben van ~1200 BCH-nyi buy order - ha nem mozdul senki semmilyen irányba, akkor stagnál a helyzet, maga ez a felállás önmagában pedig nem sarkall senkit magasabb áron buy orderre.

Ebből amúgy sem nagyon tudsz semmire következtetni direkt módon, max arra, hogy rossz hírek / csökkenő ár mellett 380-390-nél fognák meg az orderek a csökkenést (ha nem vonják vissza őket ugyanarra a hírekre), és vica versa kb.

(#930) mepet válasza cuko (#929) üzenetére


mepet
addikt

És ugye ott a dark pool is...

(#931) Kispohar


Kispohar
csendes újonc

Úgy látom sokan elmélkednek a jövőn, melyik árfolyam hogyan fog mozogni stb. Igazából azt mindenki tudja, hogy a kereslet és kínálat mozgatja az árakat, de arra nagyon kíváncsi lennék ki mit gondol vajon miért lőttek ki a kriptók 2017-ben és emelkedtek a januári szintjükhöz képest többszörösükre?
Természetesen nekem van teóriám erre, de úgy gondolom hasznos lenne ha itt mindenki megosztaná ezt a többiekkel, hiszen ezen az időszakon már túl vagyunk, bőven van elemezhető adat is. Engem kifejezetten érdekel ki mit gondol és talán ebből lehetne a jövőbeni eseményekre is következtetni, persze nem napi szinten, inkább éves idősávban gondolom.

(#932) cuko válasza Kispohar (#931) üzenetére


cuko
aktív tag

Akkor mi lenne, ha megosztanád a teóriádat elsőként? :)

(#933) Kispohar


Kispohar
csendes újonc

Nos, rendben! :)
Az én teóriám az, hogy egészen az ICO-s finanszírozási lehetőség megjelenéséig nem volt annyira volatilis a piac, aztán:

Ahogyan szaporodtak az ICO-k és egyre nőtt a kereslet a BTC és ETH iránt (ebben lehetett leginkább beszállni a dologba), úgy lőttek ki az árfolyamok is. Tehát az elsődleges hajtóerő az ICO piac, most.

Szerintem.
Kérem tegyék meg tétjeiket Önök is! :)

(#934) zichie válasza mepet (#930) üzenetére


zichie
senior tag

Csak XBT-re és ETH-ra van darkpool, BCH-ra nincs.

(#935) mepet válasza zichie (#934) üzenetére


mepet
addikt

:K köszi

(#936) Yutani


Yutani
nagyúr

Mi a tök történt délután, hogy így beszakadtak megint az árak? :U

#tarcsad

(#937) Zenger válasza Yutani (#936) üzenetére


Zenger
tag

Nem tudom, de én esélyesnek tartom, hogy Kína kiszáll a bányászatből is, majd akkor nézz az árakra. :DD

[ Szerkesztve ]

(#938) Casoli válasza Yutani (#936) üzenetére


Casoli
őstag

Úgy tűnik még mindig van lejjebb. :Y

Szerencsére az árfolyam csökkenésével nem a kitermelt $ csökken, hanem a difficulty csökken arányosan :DDD

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#939) P3Dr0 válasza Casoli (#938) üzenetére


P3Dr0
senior tag

En vadaszok egy blokkra szoval jo lenne ha a diff esne. Kell az a 12.5 BTC :)

(#940) janos666 válasza Zenger (#937) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az már régi hír/pletyka, mikor a #915-ben írtam róla kedden, már akkor is régi volt.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#941) shortcutme válasza Casoli (#938) üzenetére


shortcutme
tag

Alacsonyabb hashrate = alacsonyabb termelési költség = alacsonyabb ár

(#942) madpapa válasza P3Dr0 (#939) üzenetére


madpapa
senior tag

Ez most hogy is van?

(#943) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok! Kinek milyen tapasztalata van ICO-kal kapcsolatban. Hova lenne érdemes beszállni?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#944) madpapa


madpapa
senior tag

Huhh, az ETH rendesen kilőtt.

(#945) Htibimor


Htibimor
senior tag

Szerintetek a szeptember 30.-a(Kína) hoz majd valami pánikot a BTC-nél és egyéb altcoin-oknál vagy ez már lecsengett az elmúlt hetekben?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#946) benyo513


benyo513
tag

Sziasztok!
Mostanában kezdtem belebújni a témába és mielőtt vennék bármilyen coint szeretnék minél tájékozottabb lenni. Ezért meg is kérdeznélek titeket hogy milyen Twitter és híroldalakat tudtok ajánlani?

(#947) golya87 válasza benyo513 (#946) üzenetére


golya87
őstag

Variance.hu
Kallos Péter Youtube csatornája
Én ezeket követem a fórumon kívül.

(#949) Yutani válasza mepet (#948) üzenetére


Yutani
nagyúr

Erre az eseményre érdemes lenne étert venni?

#tarcsad

(#950) vizimento


vizimento
senior tag

Exodus desktop walletet többen is használjátok, ha jól rémlik.
Gondolom feltünt nektek is, hogy az utolsó frissitésnél pár coin kivettek a walletből.
Nem tudjátok véletlen, hogy mi van akkor, ha pont ilyen coinban volt pénzem? (Most nem volt, csak a jövőre tekintve...)
Elveszik? Átváltják valamibe (pl bitcoin) automatikusan? Levelek között kell nézelődni, mert megkérdeznek mibe váltsák? Vagy csak simán küldtek egy mailt, hogy addig senki ne frissitse amig abban van a pénze? (Mert akkor nem találkoztam a maillal...)

Vennék hibás elektromos rollert/hoverboardot!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.