Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade

Hozzászólások

(#1901) Chal válasza KilgoreTrout (#1899) üzenetére


Chal
addikt

A Bittrex nemrég bevezette, hogy csak verifikált felhasználók utalhatnak ki a tőzsdéről.

Bár ilyen egyszerű lenne. Sokan panaszkodnak arra is, hogy már megvolt a verifikációjuk 1-2 éve, és közel 100BTC-t forgattak meg, majd hirtelen "unverified" státuszt kaptak nullás limittel. A "bevezetés" meg abból állt, hogy egyik napról a másikra repült a nullás limit, nem volt türelmi időszak vagy előzetes figyelmeztetés. Ami önmagában is problémás, de ha az ennek a feloldásához szükséges folyamat gyakorlatilag nem működik, az onnét lopás/rablás.

mert gondolom nem férnek hozzá a népességnyilvántartó adataihoz automatikusan.

Az kéne még csak :)) Egyébként egy osztrák cég ilyen jellegű fizetős adatbázisát használják, kb. mindenkinek hibára fut, állampolgárságtól függetlenül (egyesek szerint valójában nincs is lekérdezés, hardcode-olt hibaüzenetet kapsz). De a baj inkább az, hogy az ennek hatására kért normál verifikációs folyamat (iratfeltöltés, stb..) SEM működik egy csomó embernek, support pedig gyakorlatilag nincs.

Engem 1 nap alatt verifikáltak, szól, ha nem elég jók a képek (nekem a webkamera nem volt megfelelő, telefonnal kellett csinálnom a képeket).

Szerencséd volt, örülj neki. De ha megnézed az általam fentebb írt oldalakat (fb, twitter, bitcointalk, reddit), akkor láthatod hogy van baj bőven. Nyilván ez az userek kisebb hányadát érinti, de ha pont benne vagy, és van bent btc-d vagy altod, akkor ez sovány vigasz.

Chal: Semennyit nem tudsz kiutalni verifikáció nélkül, felesleges várakozni. Link

Ezzel megint az a baj, hogy nem erről tájékoztattak, a linken levő feltételek pedig folyamatosan változnak. Egyik nap 0.02 BTC volt ott, meg az accountod alatt is ezt láttad, majd másnap 0 lett, és a feltételeket is átírták. Jól jellemzi a dolgot, hogy a fenti kérdezőnek sem 0-át ír, és valószínűleg tudna is utalni egyet (vagy többet, ez megintcsak szerencse kérdése).

Amúgy pánikolás helyett simán el lehet olvasni az egyes tőzsdék felhasználási szabályait, díjait.

Kíváncsi lennék hogy akkor is így osztanád e az eszet ha téged is megszívattak volna.

[ Szerkesztve ]

(#1902) hardver-apro válasza bobalazs (#1895) üzenetére


hardver-apro
újonc

"Nem megy az angol?

Unverified account withdraw limit has been reached. Please try again in 24 hours. To increase your limits, please verify your account. See this link for more details."

Kb. annyit jelent hogy elérted a korlátot amit nem jóváhagyott felhasználóként használhatsz."

Nem mondod. Tényleg?
De mi ez a korlát? Mióta van és hol írják ezt?
A link, amire hivatkozik valami 2016-os keltezésű.
Vagyis nincs frissebb. Miért lehetett utalni egy hónapja és most miért nem ha azóta semmi se változott?

"próbáld meg később. Ha növelni szeretnéd a korlátokat akkor meg hitelesítened kell magad, ill. a fiókodat.
(email, vagy adatok, akármi)"
Email címmel kellett regisztrálni. Amíg az nincs hitelesítve nem is lehet belépni.

(#1903) hardver-apro válasza Chal (#1896) üzenetére


hardver-apro
újonc

"akkor próbáld meg a napi limittel kiutalni,"
Mi a napi limit?

Kiutaltatni...hova és mit?
BTC utalási díja 0.001 ~ 5eFt/utalás

(#1904) hardver-apro válasza Chal (#1898) üzenetére


hardver-apro
újonc

Akkor hol lehet alcoint átváltani?
Poloniexről váltottam a Bittrexre pont azért, mert arról is rosszakat írtak.

(#1905) BandiT85 válasza hardver-apro (#1904) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Nálam a HitBtc jól működik, bár a felülete megszokást igényel. Regisztráció is kb 5 perc volt. :K

(#1906) bobalazs válasza hardver-apro (#1902) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

biztos nem megy az angol mert 1 perc googlezéssel megtaláltam az infót amit te nem.
If you have an account created after October 30th, 2016, your withdrawal limits are:
Unverified Accounts created before 08/01/17: 0.025 BTC (or equivalent) per day
Unverified Accounts created on or after 08/01/17: 0 BTC (or equivalent) per day

(#1907) hardver-apro válasza bobalazs (#1906) üzenetére


hardver-apro
újonc

"biztos nem megy az angol"
neked pedig a magyar nem megy a dátumokkal van probléma? Nem megbántani akarlak. Csak nem tudom mit nem értesz abban, amit írtam.
" mert 1 perc googlezéssel megtaláltam az infót amit te nem.
If you have an account created after October 30th, 2016, your withdrawal limits are:
Unverified Accounts created before 08/01/17: 0.025 BTC (or equivalent) per day
Unverified Accounts created on or after 08/01/17: 0 BTC (or equivalent) per day"

08/01/17: 0 BTC Vagyis 2017 augusztus 1 után 0 a napi limit....1 hónapja 2017 novembere volt akkor ha már akkor is 0 volt a limit miért lehetett utalni? Ha pedig akkor lehetett, most miért nem? Mivel azóta semmi se változott.

(#1908) bobalazs válasza hardver-apro (#1907) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Tele van a fórum beszámolókkal hogy minden figyelmeztetés nélkül 0-ra ment le a kivehető limitjük.

Nem tudom van egy support ticketed, láttam már hogy twitterre bemásolva a ticket számát, pár napon belül reagáltak. Megérhet egy misét.

És ez pl 27 napja lett írva, tehát bőven novemberben.
PSA: Bittrex changes withdraw limit on "Basic" accounts overnight.

[ Szerkesztve ]

(#1909) butch3r válasza hardver-apro (#1903) üzenetére


butch3r
senior tag

mi a napi limit?
Mivel nem írtad, hogy nyelvi akadályai lennének ezért belinkelem neked ez első google találatot, bittrex withdraw limitre.

[link]

Kiutaltatni...hova és mit?
másik tőzsde, saját tárca stb

(#1910) (jan)


(jan)
őstag

Urak!

Ethert hogyan tudnám a legegyszerűbben paypal számlára varázsolni ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1911) Avicularia válasza Chal (#1901) üzenetére


Avicularia
veterán

Nálunk svédben kevés kivétellel bárkinek meg tudod nézni a lakcímét, ha tudod a nevét és kb a születési idejét.
(Persze ha Johansson vagy, ami a leggyakoribb svéd név akkor lehet sok találat lesz). Szóval publikus az adat és mégis No public record match van, pedig én is benne vagyok a svéd nyilvántartásban, kéne látniuk, hogy a megadott adatok helyesek.

[ Szerkesztve ]

(#1912) cuko válasza KilgoreTrout (#1899) üzenetére


cuko
aktív tag

Nekem Basic Verificationöm van - azóta megszűnt akkor az új itthoni basic verification támogatottsága?

Közben én is jobban rákerestem, illetve néztem a többiek által linkelt oldalakat is, úgy nézem a fő probléma az unverified accountokkal van.

Abszolút egyetértek amúgy, nehezen esik megérteni, hogy miért/hogyan vág valaki bele olyanba, amit nem ért, a szabályzatot nagyjából legalább nem ismeri, nyelvvel/keresővel nincs elégséges viszonyban. :(

@chal: igen, ma olvasgatva már látom, csak éjszaka nem volt erőm nézelődni (és pl a "bittrex withdrawal limit issue"-ra keresve is inkább a változás tényéről szóló cikkek jönnek szembe, nem a panaszkodók).

(#1913) madpapa


madpapa
senior tag

Hejj de szép eladási hullám indult el. Esik is mindennek az ára :-)

(#1914) Yutani válasza madpapa (#1913) üzenetére


Yutani
nagyúr

Éppen most néztem. Befostak a zemberek valamitől? :DDD

#tarcsad

(#1915) madpapa válasza Yutani (#1914) üzenetére


madpapa
senior tag

#HODL :D, meg készíteni a bevásárló kosarat BTC-vel kitömve :D
Kell a lóvé a karácsonyi bevásárláshoz, az új Ferrarihoz meg a Lamborghinihez :D

[ Szerkesztve ]

(#1916) bobalazs válasza Yutani (#1914) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Miről van szó? Használhatatlan legtöbb oldal, le vannak terhelve.

(#1917) Danex


Danex
addikt

Cryptopiáról ETN-t, hogy a leghatékonyabb és hova lekérni, hogy a bitcoin automatából lehessen pénzt felvenni? BTC-nél elég magas az alap fee ott.

(#1918) Möhe válasza madpapa (#1913) üzenetére


Möhe
addikt

nekem mondjuk ez jól jön
SEPA mennyi idő alatt jön meg a CIB-es számlámra ,csütörtökön este Cionbaseről indítva ?

(#1919) madpapa válasza Möhe (#1918) üzenetére


madpapa
senior tag

Nekem Krakenról 2 nap alatt futott át ERSTEre.

(#1920) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#1921) Chal válasza cuko (#1912) üzenetére


Chal
addikt

Igen, ma olvasgatva már látom, csak éjszaka nem volt erőm nézelődni (és pl a "bittrex withdrawal limit issue"-ra keresve is inkább a változás tényéről szóló cikkek jönnek szembe, nem a panaszkodók).

Nem egészen értelek, linkeket kértél, soroltam párat, erre elolvasol mást :)

Abszolút egyetértek amúgy, nehezen esik megérteni, hogy miért/hogyan vág valaki bele olyanba, amit nem ért, a szabályzatot nagyjából legalább nem ismeri, nyelvvel/keresővel nincs elégséges viszonyban. :(

Tudom, ezt nem nekem írtad, de annyit megjegyeznék, hogy szerintem itt senkinek semmi baja nincs a verifikációval, vagy a szabályzattal. A baj az, hogy a Bittrex nem tartotta be a saját szabályzatát, illetve önkényesen megváltoztatta azt, mindenféle jelzés nélkül. Talán még ezzel sem lenne akkora baj, pénzmosás elleni törvények, etc..., kicsit elhavaztak ezekkel, gyorsan rendben kell tenni, oké. De az marhára nem oké, hogy ennek a "rendbetételnek" az árnyékában rengeteg embert elvágtak a hónapokra a náluk levő pénzüktől.

És nem igazán látszik az alagút vége, sehol nem olvasni olyat hogy lassan ugyan, de oldódnak meg az ügyek. Elvétve látni Twitteren meg itt ott, hogy egy-egy ticket ID-ra beírják hogy "solved", de ennyi. De ha már itt tartunk: szerintetek az normális és rendben van, hogy Twitteren kell könyörögni nekik? A support team miért twitterről oldja meg a ticketetek, miért nem a ticketkezelőben halad időrendben? Meg merem kockáztatni hogy ezek a "please solve my....", "solved", "thanks!" féle commentek és userek nem teljesen validak, főleg hogy ezzel is tele van a Btctalk, hogy ilyen jellegű Twitteres kérés, vagy panaszkodás esetén tiltást kaptak az azt beírok, nem pedig "solved" tweetet

Akinek egyébként válaszolnak hivatalos úton, az is jobbára abból áll, hogy closed-re teszik a ticketet, anélkül hogy valójában csinálnának bármit is, szóval lehet újranyitni, és elkezdni ismét a játékot. Vagy 1-3 hónapos válaszidővel bekérnek egy új dokumentumot, amire megírják hogy jajjj, ez sem jó, küldjél másikat.

Én bízom benne, hogy tényleg csak bénák, és az van amit kommunikálnak ("el vagyunk havazva"), de azt is el tudom képzelni hogy loptak tőlük, és úgy próbálnak meg talpon maradni, hogy a zárolt accountokon levő coinokból fedezik a dolgaikat.

[ Szerkesztve ]

(#1922) chosa91


chosa91
aktív tag

Sziasztok,

bitfinex regisztrációval rendelkezőkhöz szólnék most, a reget invite-hoz kötötték... (ha tudna valaki PM-ben megsegíthetne).

Előre is köszönet

"Find something boring, and make it funny!"

(#1923) Yutani válasza bobalazs (#1916) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem tudom, mi történik, de a BTC is 17.500 dolláron áll. Lehet, hogy a futures miatt korrigál?

(#1915) madpapa: Bizony, #HODL! ;)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#1924) bobalazs válasza chosa91 (#1922) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Van accountom, de hogy tudlak meghívni?

(#1925) cuko válasza Chal (#1921) üzenetére


cuko
aktív tag

Igen, linkeket kértem, de csak felsoroltad, hogy FB Twitter Bitcointalk. :D Ahova időközben reggelről én is eljutottam, arra szólt az a mondat.

A második fele elsősorban az új kolléga felé szólt, aki friss unverified accounttól vár el olyan dolgokat, amiket egyértelmű kéne legyen, hogy nem tudna.

"Én bízom benne, hogy tényleg csak bénák, és az van amit kommunikálnak ("el vagyunk havazva"), de azt is el tudom képzelni hogy loptak tőlük, és úgy próbálnak meg talpon maradni, hogy a zárolt accountokon levő coinokból fedezik a dolgaikat."
Ez tényleg félelmetesen hangzik így. :(
Azért mentem át Bittrexre pár hónapja, mert Krakenről és Poloniexről is rengeteg negatív véleményt lehetett olvasni, de most már a trexet is eléri a negatív hullám, úgy fest. Marad a privát wallet, ha megbízható helyen akarja az ember tudni a pénzét. :(

(#1926) Möhe válasza Yutani (#1923) üzenetére


Möhe
addikt

Mosthalunkmeg? :DDD

(#1927) Yutani válasza Möhe (#1926) üzenetére


Yutani
nagyúr

Dehogy, azt majd akkor, ha visszakorrigál a BTC 10k alá, meg az összes alt is esik 60-80%-ot! :DDD

#tarcsad

(#1928) chosa91 válasza bobalazs (#1924) üzenetére


chosa91
aktív tag

Nem tudom :/ profile alatt barangolnék, de gondolom eldugták valahova.

Support site-on sem jutottam előrébb. :/

"Find something boring, and make it funny!"

(#1929) mepet válasza cuko (#1925) üzenetére


mepet
addikt

Én utoljára itt emeltem ki, hogy NE KÜLDJ SEMMIT A BITTREX-RE, HA NEM VAGY VERIFIKÁLVA, MERT ZÁROLJÁK/ELLOPJÁK!
Igen, most nézem, hogy csak a BTC és az altcoin topicban volt kiemelve egyértelműen, itt csak utalások voltak eddig.

Üdv a klubban! Support nem válaszol, mindegy bumpolod vagy újranyitod-e. Utoljára bő 1 hónappal ezelőtt válaszolt akárkinek a support is, azóta semmi, csak automata üzenetek. Ha jót akarsz magadnak számolj azzal, hogy buktad a pénzt. Így ha esetlegesen egyszer majd hónapok vagy évek után véletlenül mégis visszakapod, akkor örülni fogsz majd neki...

(#1930) bobalazs válasza chosa91 (#1928) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

semmiféle kód nincsen, sem meghívás opció. Ez valami átverés, de ha volt is, már megszűnt.
az itt említett [link] oldal is btc trade oldalra irányít át. Úgy tűnik egyelőre le van zárva az új regisztráció.

(#1931) bobalazs válasza mepet (#1929) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Küldenél nekik egy tweetet ide a:

would you look into my support ticket please (# ticket számod)

szöveggel?

Én már láttam másnak személyesen megcsinálták.
Bár tudom milyen ez a twitter, a tweetek 99%át eldugja.

[ Szerkesztve ]

(#1932) mepet válasza bobalazs (#1931) üzenetére


mepet
addikt

Köszi! Regisztrálok majd, ha nem fogja a proxym.
Tehát akkor a linkelt oldalra tudok "tweetelni", nem kell usereket keresgélni és nekik írni privátot? (Bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, nekem a váltók/bankok/bányászprogik ilyesmik gyerekjátékok, de a közösségi szaroktól a hideg ráz...)

(#1933) bobalazs válasza mepet (#1932) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

bejelentkezésed után a linkelt oldalon a tweet to bittrex gombra nyomva irhatod az üzidet.

(#1934) Chal válasza bobalazs (#1931) üzenetére


Chal
addikt

Te tényleg elhiszed azt, hogy az iszonyatosan túlterhelt supportosok twittereznek, a helyett, hogy a hivatalosan vezetett és auditált rendszerben dolgoznának? Egy vicc az egész. Én egyébként írtam próba jelleggel még régebben, igazából csak poénból, mert nyilvánvalóan fake. Természetesen nem lett belőle semmi. Meg ahogy már írtam is: bitcointalkon a hivatalos bittrex fórumban az a tapasztalat, hogy az ilyen twitteres kéréseket és ott panaszkódokat inkább banolják.

mepet: próbáld meg azért, nehogy ezen múljon, hátha te leszel a kivétel, nekem nem vált be :)

[ Szerkesztve ]

(#1935) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

(#1936) Yutani válasza P3Dr0 (#1935) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor ez lehet a mai esés oka, bizalomvesztés.

#tarcsad

(#1937) P3Dr0 válasza Yutani (#1936) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Azt mondjak ezert torpant meg a dolog. Es ha minden igaz Eszak koreaiak voltak. Malac gyujti a penzt az ujabb raketara :DDD

(#1938) gbela válasza P3Dr0 (#1937) üzenetére


gbela
senior tag

A fura ebben az, hogy Bithumbon, ami a legnagyobb koreai tőzsde (meg kisebbeken is) 20k körül mozog most is, csak eu meg amerikai tőzsdéken esik, így már 2.5k+ a különbség tőzsdék között, ami nem volt eddig annyira jellemző.

(#1939) mepet válasza Chal (#1934) üzenetére


mepet
addikt

bobalazs: köszi a részletes leírást!

Chal: persze, hihetetlen az egész történet. én is olvastam a feltételezhetően eredeti forrást, egy arc írta ezt a btctalkon a sokezer a bittrex botrányról szóló hsz egyikében, hogy neki ez sikerült. Mivel más esélyünk nincs, mint a könyörgés, így én feltétlenül fogok könyörögni, főleg most, hogy már tudom hogy kell.

Szerintem a felháborító nem a tehetetlenségük, hanem, hogy hazudnak. A botrány eleje óta folyamatosan hazudoznak. A vak is látja. Tisztán látom mi lesz ennek a történetnek a vége, de bízom benne, hogy rosszul látom és minden tőlem telhetőt el fogok követni, hogy ne úgy legyen.

(#1940) Chal válasza mepet (#1939) üzenetére


Chal
addikt

Az benne a vicc, hogy a szabályzat és az account settingsben levő figyelmeztetések alapján a kereskedésnek se kéne mennie, ennek ellenére megy. És mivel én is elkönyveltem hogy az ott levő pénzt buktam, így teljesen lazán szoktam vele játszogatni. Így hogy nincs tét, marhajól megy, már majdnem megtripláztam. A semmit.... :D

[ Szerkesztve ]

(#1941) tom120514 válasza Chal (#1940) üzenetére


tom120514
őstag

Kéne keresni egy hackert. Odaadtok neki minden kulcsot és jól ellopja százalékért.

Never go full retard.

(#1942) Chal válasza tom120514 (#1941) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem ez már megtörtént :))

(#1943) Fiddlestick válasza Chal (#1942) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Igy igaz ;]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#1944) tom120514 válasza Chal (#1942) üzenetére


tom120514
őstag

Na de komolyan. Ha máshonnan akkor onnan is el lehet lopni minden kulcsot ismeretében.

Never go full retard.

(#1945) cuko válasza cuko (#1925) üzenetére


cuko
aktív tag

Update: csináltam saját Lisk Nano walletet és sikeresen lekértem a Liskemet rá Bittrexről. (Basic verifikációval, szóval nincs totál zárlat csak az unverified szopat.)

[ Szerkesztve ]

(#1946) Chal


Chal
addikt

Nohát, kellett emlegetni meg kifakadni, a Bittrex support a Twitter mellett biztos olvassa a PH-t is, mert most kaptam választ az októberi ticketemre :) Azt ígérik, hogy 24 órán belül leveszik a lockot. Kíváncsian várom :)

Mepet: te is kaptál?

[ Szerkesztve ]

(#1947) pető bá' válasza Chal (#1946) üzenetére


pető bá'
őstag

én is ma kaptam, ugyanezt, november 23-án írtam a ticketet, előtte nem tudom mennyivel próbáltam az enchanted verifikácót..

"... and I hope you have a great day!"

(#1948) madpapa


madpapa
senior tag

Már megint mi történt? Beszakadt a BTC meg az összes többi altcoin ára rendesen.

(#1949) Chal válasza pető bá' (#1947) üzenetére


Chal
addikt

Remélem ez nem ugyanaz lesz mint amit sokan írnak, hogy nem történik semmi, ticketet lezárják, aztán kezdheted újra. Holnap kiderül :)

(#1950) Yutani válasza madpapa (#1948) üzenetére


Yutani
nagyúr

#HODL! :DDD

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Crypto Trade
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.