Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Csokishurka válasza Linem (#500) üzenetére


Csokishurka
őstag

Igen MW ugyanez volt. Béta mekkora kiraly Uhh de fasza mikor kijött a jatek….egy partyt nem tudtál elindítani rendesen, a shaderes problémákról nem is beszélve.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#502) Corpuscle válasza duckload (#498) üzenetére


Corpuscle
őstag

BO1 pc-n mekkora trágya volt, mikor kijött! Én ott engedtem el a szériát sokáig (BO4 óta tolom újra). A kétmagos procim, ami az előző résszel vígan elvolt, ide konkrétan kevés volt. Pedig szebb nem lett a játék. Amint sikerült beszerezni négymagos procit, minden megoldódott.

(#503) nutella1 válasza Corpuscle (#502) üzenetére


nutella1
őstag

Sokan azért kritizálják minden évben az aktuálisan megjelenő részt, mert éppen jobb dolguk nincs, kiélik egy fórumon a legkonvencionálisabb, hétköznapi agressziójukat, vagy például a hardvereik nem elegendők a játék futtatásához. És még ezer más egyéb oka is van, de a legtöbbször nincs köze a valósághoz. A negatív kommentelők elenyésző hányadát képezik azoknak, akik valójában szeretik és játszanak egy adott játékkal. Az általad felhozott BO1 jó példa arra, mikor megjelenésekor több fórumozó szidta, utána pedig mégtöbben imádták. Az pedig, hogy végérvényes következtetéseket próbálnak meg levonni egyesek egy betából, erre már nem is lehet mit mondani.. Mintha az életük múlna rajta. Nem tetszik, nem kell játszani vele, ennyi.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#504) gyuribácsi88 válasza nutella1 (#503) üzenetére

Micsoda érvelések :DDD tehát ha zavar a sok csaló, a gagyi hang, a 15 éve megoldatlan spawnolás probléma, és az ötlettelenség, akkor ezt csak azért látom így, mert nincs jobb dolgom.

Érdekes a BO3 -BO4 jó volt, a WW2 jó volt, az MW nagyon jó lett, de ha ez a vanguard meg a cold war nem tetszik, akkor biztos hater vagyok, és az cáfol rám, hogy minden évben egyre többen veszik meg a játékot. Most erre mondjam azt hogy 1 millió légy nem tévedhet? Ugye milyen igazságtalanul hangozna.

Nem tudom mikor lett elfogadhatatlan az , hogy valakinek nem tetszik egy adott szériából, egy adott rész. Minden esetre elég érdekes hogy a mai hiperérzékeny társadalomban, csak dicsérni lehet mindent, mert aki kritikát vagy negatív vélemény fogalmaz meg, az a fanboyok szerint biztos egy csóró, élettelen, senki. Viszont az elfogult fanboyok, azok kiegyensúlyozott életet élő, intelligensebb emberek. :)

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#505) nutella1 válasza gyuribácsi88 (#504) üzenetére


nutella1
őstag

Senki nem beszélt itt erről, és teljesen szubjektív amit írsz. Minden évben ugyanaz a hiszti, mindegy melyik aktuálisan megjelenő részről van szó. Netán tévednék? Épp ellenkezőleg látom, fikázni divat mindent manapság, az a trendi. Nyilván tisztában vagyok a játék hiányosságaival, mint bárki más. De ez nem azt jelenti, hogy telefröcsögöm a topicot, száztizedszer, ugyanarról a problémáról. Attól megoldódik, úgy intelligens leszek? :DDD

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#506) Corpuscle válasza nutella1 (#503) üzenetére


Corpuscle
őstag

Megnéztem, a korábbi részekkel (BO4, MW, CW) összesen 1500 órát töltöttem el (Xbox szerint), kb egyenlő arányban. Tavasz végére, nyár elejére nálam kifullad az éppen aktuális rész, kijátszom magam addigra vele. Pár hónap fps pihenő, így őszre újra rám jön a lövöldözhetnék.
A PS alpha gameplay után rendeltem elő, a szokásos codos pörgős játékmenetet hozza. Apróbbnak tűnő változások, újítások vannak benne (korábban már említettem) ami szerintem jó. Én jól elleszek vele megint, állítólag rengeteg cammo lesz, gondolom acsi formájában feloldható. Amire nekem kell, arra tökéletes a cod. Elfogadom, hogy van aki elengedi ezt a részt és vár a következőre, vagy marad egy korábbi résznél.
Vannak dolgok, amik úgysem változnak, itt most a játékos oldalra gondoltam. Kemperkedés, only tdm no obj., stb., az itt is ugyanúgy meglesz. Mivel itt újra MW-hez hasonló TTK lesz, illetve killstreak rendszer, óvatosabb játék lesz., mint CW-ban. Én emiatt copni is fogok rendesen a pontra, dogtag-ra rohangálásommal, de ez legyen az én bajom. Igazából ezen már rég túl vagyok, ki hogy játszik, nem érdekel. Ha tojik a csapat az egészre, akkor én sem szakadok meg, alkalmazkodó vagyok.
Hogy bétáról is írjak (fikázzam :) ): Nagy elvárásaim nem voltak, ha nincs idén béta, az sem zavart volna. Spawn: sz@r (majd javítják), hangok: botfülű vagyok elviseltem, grafika: igazából ez zavart a legjobban, SX-en nem voltam elájulva tőle. Mire lvl 20 lettem, vagy fél tucat alkalommal kifagyott.

Ez jó hosszú lett.

[ Szerkesztve ]

(#507) gyuribácsi88 válasza nutella1 (#505) üzenetére

Nem igaz hogy minden évben megy a hiszti, az általam említett részek topikjában nem volt semmi hiszti (maximum nagyon minimális, elenyésző mennyiségben), mert azok valamilyen szinten tudtak újítani, és mindenki úgy érezte hogy végre egy olyan rész jött, ami ha csak kicsit is, de meg tudott újulni. A probléma gyökerét én abban látom, hogy bármilyen ötlettelen résszel állnak elő, ami nem hogy fejlődni nem tudott, de visszalépés minden téren, a cod bázis 80%-a akkor is rohan megvenni, csak mert cod. Akkor oldódna meg bármi is, ha az emberek nem adnák lejjebb az igényeiket minden évben, hanem azt mondanák, hogy na ezt már nem. Az MW elég magasra tette a lécet, és a cold war nem hogy azt követni nem tudta, de a negyedét se érte el minőségben, semmilyen téren, ez a rész pedig még a cold war-nál is lejjebb van. Szerintem ha jövőre kiadnák a sorozat legkatasztrófálisabb részét, azt is milliók vennék meg, és így szépen lassan le lehet zülleszteni az igényeket a béka segge alá. Évek óta ígérgetik hogy lesz dedikált szerver, megoldják a spawnolás problémát, stb.stb. és semmi előrelépés nem történik ez ügyben, ez a rész pedig semmilyen téren nem hozott újítást, sőt, minden téren visszalépés, mégis vannak akik úgy gondolják hogy ez így jó.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#508) shotika válasza gyuribácsi88 (#507) üzenetére


shotika
őstag

Dedikalt szerver eddig is volt, legalabbis pc-n. A spawnolás megjelenes utan mindig problemas, de azt javitani szoktak.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#509) nutella1 válasza gyuribácsi88 (#507) üzenetére


nutella1
őstag

Nem idealizmus ez egy kicsit? :DDD Erről a faék egyszerű lövöldéről, a maga megszokott/vagy attól csak minimálisan eltérő egyéb játékmódjaival? Az amitől jónéhányan úgy gondolták, hogy na majd az MW-töl talán más lesz, hatalmasat tévedtek. Az is csak egy véletlen volt. Lehet/szabad verni a pultot, de ez a játék már csak a tranzakciókról szól. Ideje szembesülni ezzel. Így kell elfogadni, nem tudsz vele mit kezdeni. Nem lesz dedikált server, nem lesznek megoldva a spawn problémák, stb. Te megoldanád, ha ennek ellenére ennyi pénz folyna be a céges számládra? Én egész biztosan nem foglalkoznék vele. A hiszti pedig bizony évről-évre ugyanaz. Ezt a xart úgy kell elfogadni ahogy van, nem feszengeni állandóan, hogy ez és az sem stimmel. Vannak fontosabb dolgok is az életben, mint egy játékon elégedetlenkedni. Egy adott vásárló bázis pedig igen, mindig is meg fogja venni, akármilyen. Engem ez távolról sem zavar. Majd egyszer talán, ha lesz normális konkurencia. Legyen úgy. De ha mégsem, akkor sem dőlök a kardomba. De azért kurv@ jól csinálják, valljuk be. Ilyen a mai játékipar. Minden "elismerésem".

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#510) b. válasza gyuribácsi88 (#507) üzenetére


b.
félisten

dehogy nem Minden évben ugyan ezek a hisztik vannak. csalók, szar a grafika, stb.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#511) steele80


steele80
senior tag

Én nem nagyon találkoztam csalóval. Viszont csak akkor veszem meg, ha normális hangja lesz a játéknak. Ha ez marad, akkor felejtős.

(#512) Chumlee


Chumlee
senior tag

Én elég sokáig voltam a 2007-es cod 4 játékos. Aztán platform váltás és jött egy Ghost aztán BO3, BO4, MW remastered, WW2 és a 19-es MW (nyilván az utóbbi volt nálam a legjobb, történet multi minden is 10/10)
Nekem anno a cw nem jött be, nem próbáltam de más világ volt az MW után nem is erőltettem. Talán a sztori/zombie mód volt ami miatt kacsingattam rá.

De a lényeg, első körben a játék szépnek szép. Nem egy MW de szódával elmegy.
A pályák érdekesek, nem mondanám őket rossznak, nekem tetszettek TDM, sok S&D játék után.
Ami tetszett és ez nagyon lekötött a Champion Hill mód szerintem nagyon ötletes lett, kifejezetten tetszett ezt érdemes kipróbálni. Mi haverokkal játszottuk nagyon szerettük.

Viszont amik nem tetszettek, a hangok a fegyver lővéseken, ajtó nyitás vagy bezárásán kívül nem hallottam mást csak nagyon hallkan. (Miután visszamentünk Warzoneozni leakard szakadni a fülünk).
Maguk a fegyverek olyan gyengének hatottak, cserébe eszméletlen recoilja volt szinte mindnek. Egyes fegyverek hip fireben pontosabbak voltak mint célozva( thomson, sten, mp40).
Söréteseket próbáltátok, mintha meleg hógolyóval lenne megtöltve…
A másik dolog ami engem zavart, sniper fegyverekkel a célzás. Ennyire ocsmány módon megoldva , hogy lehet valami???
Erősen gondolkozom rajta, hogy meg vegyem e mert ha az előbb említett dolgokat javítanák, játszható lenne. (Én alapból egy HC játékos vagyok, lehet ez is közre játszik a véleményemben)
Zombie módra még kíváncsi leszek, mert ha jól sikerül beruházok rá.

(#513) Linem válasza gyuribácsi88 (#507) üzenetére


Linem
senior tag

Ugyanúgy megveszik továbbra is, mint ahogy eddig. Én is megveszem. :P Na éppen ezért nem érdemes ezen nagyon rúgózni, mert az a kis százalék elégedetlenkedő úgysem tud változtatni. Szerintem ebbe bele kell nyugodni, mint ahogy az élet sok más dolgába is, és olyan másik játékot keresni, amivel elégedett lehet mindenki.

(#514) Linem válasza steele80 (#511) üzenetére


Linem
senior tag

Köszönöm. :R Már kezdtem aggódni, hogy a COD pályafutásom során csak én nem találkoztam csalóval. Pedig tizenéve a kezdetektől szinte majdnem minden részbe beletettem párezer órát.
Jó, az igaz, hogy régebben a játékok elején én is gyanúsnak találtam, amikor valakinek összejött egy TDM meccsen 20-30 kill, vagy 8 feletti k/d, de azóta már rég rájöttem, hogy ez csak skill kérdése. Idővel mindig elértem én is minden részben azt a szintet.
Eddig a Vanguardban is alig fordult elő 2-es alatti k/d, többségben 5-15 közötti. Mielőtt valaki írná, hogy kit érdekel a k/d, nyugi, ennyire engem sem mozgat. Csak hát a tudásom szintjét valamihez csak viszonyítanom kell TDM alatt. Erre azért jó ez a kis visszajelzés, hogy fejlődöm.

(#515) jozefgucci1 válasza b. (#510) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Jó jó ,de nem igazak ezek a vádak ? :F

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#516) b. válasza jozefgucci1 (#515) üzenetére


b.
félisten

De, sok mindenben és részben. Minden rész topikjában volt és van hiszti, milyen szar és mennyi a csaló. mégis 15 év után is itt vannak az emberek .Én csalókkal nem találkoztam ellenben bétán együtt játszottam egy Dirty Bomb Fnatic szponzorált játékos barátommal akit 10 perc után mindenki cheaterezett .
Az ember azzal szavaz hogy megveszi vagy nem. A béta ingyenes vagy majdnem ingyenes. Aki kipróbálja, nem tetszik neki az menjen el, nem kötelező vele játszani én is így tettem tavaly.
Ami a probléma, hogy nincs több ilyen jellegű játék ami ezzel a gunfight stílussal, viszonylag kis pályákon sok tartalommal nem manga és fantasy világban és viszonylag nagy játékosbázissal rendelkezik. Minden más játék lényeges pontokban eltér a COD tól. Az évente kijövő COD ok hasonlítanak magukra de ott is van gyengébb vagy erősebb. Én a COD -tól ezt várom el amit ad ezta játékmenetet. A tálalást lehet kritizálni.
Lenne hova fejlődni mindenben az biztos, de kb ennyi a kritikám ellene, mert nincs alternatíva. Ami ilyen játék volt az a Dirty Bomb volt, csapat alapú imádnivaló gunfight stílussal, de az kihalt sajnos.
BF meg teljesen más, 30 percig nem bírok vele játszani a 20 percen át bokrokban fekvő sniperektől , ez nem az én stílusom. Nekem pörgős játékmenet kell.
Ezt is már a béta alatt meguntam, de remélem lesz benne annyi tartalom, hogy pár hónapra leköt , aztán kész.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#517) Qtya72 válasza b. (#516) üzenetére


Qtya72
aktív tag

+1
Egyetlen bajom van vele, amennyit játszok, nekem ez max 20 jurót ér. Pontosabban még1 baj van, a fiamnak tetszik, neki lehet megkell majd vennem, bár a bétát is úgy nyomta csak, hogy együtt mentünk. Lehet, hogy egyedűl nem is akarja majd nyomni.

(#518) Csokishurka válasza b. (#516) üzenetére


Csokishurka
őstag

Jó’ beszész’ mit iszol? :D
Viccet félretéve ebben 100% egyetértek, nincs mas ami megüti ezt a szintet vagyis en meg nem találkoztam vele.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#519) boogie84 válasza b. (#516) üzenetére


boogie84
veterán

Egyetértek azzal amit írsz. Többek közt azza, hogy nincs alternatíva. Pontosan emiatt várják jogosan az emberek, ha már 60€-t kér a szolgáltató, akkor legalább adjon is érte valamit!
Az h a haverod támogatott e-sport játékos és jól játszik, az egy dolog, de nem egy cikk, videó született arról, hogy rengetegen csalnak! Nem prő játékosok, hanem szarházi csalók. Vagy ami mégrosszabb csalást fejlesztő ferik!
Amíg a csalás ellen nem lép fel a szolgáltató hatékonyan, vagy legalább látványosan, addig szvsz maximálisan jogos a felháborodás.
Tudom, tudom hogy CoD= Csalók Gyülekezete. CoD2 óta játszom. Az is igaz, hogy aki ezzel tisztában van, csak az veszi ezt a fajta gunfight stílust.

Nekem speciel tetszett maga a játék, lehet h én vagyok a kevesek egyike, sajnáltam hogy HC-t nem tudtam kipróbálni, nagyon idegesített a már-már csalás szintű aim assist.
S&D-t játszottunk, és igen is voltak nagyon jó meccsek.
Fogalmam sincs h a grafikára miért panaszkodnak emberek. Nem gondolnám, hogy a 3080 szebb, élesebb, látványosabb textúrákat, effekteket jelenítene meg mint pl egy 1080ti, vagy 3070.
A hóesésben pl alig látom az ellenfelet. Szerintem kva jó. Sokkal több ésszel kell menni, nem pedig nyitott szájjal a f...zerdőben.

Pozitívan állok a témához, de vásárlás előtt mindenképp várok egy nyilvános hétvégét amiben ki tudom próbálni a HC-t. Ha úgy adja, akkor fogok dönteni, mer mint írtam 60€ nem kevés! Meggondolja az ember, hogy mire költi! Remélem nem csak pár hónapig fog lekötni ha a vásárlás mellett dönt az ember!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#520) b. válasza Qtya72 (#517) üzenetére


b.
félisten

közös programnak megér akkor többet is :)

Csokishurka : :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#521) b. válasza boogie84 (#519) üzenetére


b.
félisten

Én erről a bétáról beszéltem, hogy nem találkoztam személy szerint csalókkal.
Minden játékban biztos , hogy vannak ezzel egyetértek, , de jelenleg nem tudok olyan játékot ahol ne lehetett volna public szervereken megkerülni a védelmeket, legyen az CS, COD Bf.., OW, sőt Fortnite legendásan sok ilyen embert gyűjt össze.

nem tudom miért kell röhögnöd az E-sport táboron, én is toltam 1x évvel ezelőtt Enemy Terrtitoryt versenyszerűen, Logitech és Lunatic támogatott minket. Ennél jobb szórakozást akkoriban nem tudtam elképzelni, mikor a hobbim komolyabb szintre lépett, de aztán túl lépett minket az új generáció, akik ennek élnek.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#522) Csokishurka válasza b. (#520) üzenetére


Csokishurka
őstag

Hehe 😂 De akkor mar vanguard lenne előnyösebb :DDD

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#523) urbi73


urbi73
senior tag

Hát elég bizonytalan vagyok hogy megvegyem sx -re . :F Ennyi negatív hozzászólás után elment a kedvem .

-

(#524) steele80 válasza urbi73 (#523) üzenetére


steele80
senior tag

Nem lesz ez sem jobb, sem rosszabb mint az MW vagy a CW. Ha azok megvannak, akkor ezt is nyugodtszívvel megveheted.

(#525) csibe1 válasza steele80 (#524) üzenetére


csibe1
addikt

Azért az MW meg a CW között elég jelentős különbség van az MW javára, elég ha csak az optimalizációt nézzük. Nálam a CW és a Vanguard béta is fullon hajtotta a videókártyát a menüben is. Ez nem normális szerintem.

urbi73
Azt neked kell tudni, hogy tetszik vagy nem.
A bétát kipróbáltad?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#526) nutella1 válasza csibe1 (#525) üzenetére


nutella1
őstag

A Menu Costum Framerate Limit-et beállítod pl. 60 frame per sec-re, és csodákat látsz. Ennek sok köze nincs az optimalizációhoz, egyik játéknak sem volt/van kirívóan erős gépigénye.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#527) csibe1 válasza nutella1 (#526) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi, megnézem. :)
Azért az vicces,hogy nekem kell turkálnom a CW-nél, hogy ne visítson a kártya. :(
Nem azért, mert leesik a csöncsön gyűrű az ujjamról; de az MW-nél ez alap beállítás volt, menüben csöndben volt a kártya. Bőven elég a 60fps menüben.

Más: mivel lejárt a béta, akkor uninstall. A battlenet kliensből csináltam, de kár volt.
A mappa eltűnt, az üres hely mérete a meghajtón nem változott, mintha nem is történt volna semmi. :(( :F
Mindegy, megoldottam, mentés után újraformáztam a meghajtót, aztán vissza minden.
A kliensnek szerencsére csak a telepítési mappát kellett megmutatni, utána már látta a játékokat.
Ez sem a világvége, de meg lehetne oldani normálisan a battlenet kliens általi uninstallt, ha már benne van a lehetőség.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#528) nutella1 válasza csibe1 (#527) üzenetére


nutella1
őstag

Szívesen. Az legyen a legnagyobb gondod, hogy ezt az egyetlen dolgot beállítod. ;)
Egyébként a Cold War is, ellentétben a rengeteg másik fórumban folyó állandó pocskondiázástól, ugyanolyan jól és hibamentesen játszható, mint bármelyik másik COD. Csak a sok, és mindig ugyanattól a 4-5 embertől ömlengő fikázás áradattól (és emiatt sokan úgy könyvelik el, hogy az egy rossz játék) nincs is kedve az embernek hozzászólnia valamihez. Az senkinek nem jut eszébe, hogy mindig csak ugyanazoknál az embereknél lépnek fel bizonyos problémák, vagy olyan hozzászólóknál, akik egyáltalán nem konyítanak a témához. Fröcsög a sár, nap-mint nap értelmetlenül, de nem látnak/vagy nem is akarnak a problémáik mögé látni. Vajon mitől is lehet az? Akár software-es, akár hardveres gond. Nálam soha az életben nem volt semmilyen probléma a Cold War-al, mialatt teljesítettem multiplayerben PC-n az összes szintet.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#529) bager13 válasza nutella1 (#528) üzenetére


bager13
aktív tag

Tipikus divatfikázás az egész, és ez nem egyedi eset, más játékok topicjában is ez megy, ha éppen olyan szelek fújnak.

Persze minden játékot lehet kritizálni és mindegyiknek van is hibája, de látszik mikor csak birkamódjára dobálják a kakát.

Nincs azzal semmi baj, ha valakinek nem tetszik egy adott game, de nem kell 5 percenként telesírni a fórumot és kampányt indítani ellene.

A kedvenc szövegem ez: " évről-évre kiadják ugyanazt"
Hát nem tudom, azért a COD 1 óta "kicsit" változott a játék... :D

[ Szerkesztve ]

Tésztás Johnny és a Kerthegesztők méltán elismert zenekar oszlopos tagja!

(#530) csibe1 válasza nutella1 (#528) üzenetére


csibe1
addikt

"Szívesen. Az legyen a legnagyobb gondod, hogy ezt az egyetlen dolgot beállítod. "

Beállítottam, de sajnos nem lett jó, kb. 5 perc után megint 61-62 fok lett a kártya.
Ránéztem a VRAM-ra is, a játék szerint 4150 az afterburner szerint meg 5250MB VRAM-ot használ a kártya.Nem tudom miért különbözik ennyire a két mérés.
Nem gond, elvagyok az mW multiban, meg lehet a kampányt is megnézem.
A Battlepass az fullos, meg mindjárt megvan a 200-as prestige is.

A CW-nél és az MW-nél is kinek milyen hiba jött elő, ez kb. olyan, mint a Win10-re váltás.
Valakinek simán ment, másnál meg nem volt hang hiába mondta a csekkoló oldal, hogy okés lesz minden.
Az a baj, hogy sok helyen kapkodás van; adjuk ki minél előbb, adjunk el minél többet.
Kicsit lassítani kellene (meg kellett volna már jóval ezelőtt is), és normális terméket kiadni, hogy ne x GB-os patch kelljen a normális játékhoz már az első héten.
Az emberek meg idegesek, mert amikor lenne 1-2 órája játszani (valakinek csak hétvégén), és akkor meg valami hiba folytán nem tud játszani; persze hogy elküldi mindenhová a játékot, a kiadót, a programozókat meg aki még eszébe jut.
Olvastam az MW topikban, hogy konzoloknál is előjöttek anomáliák; és ott nem is annyira egyszerű a javítás, mint PC-n (már ha megvan a megoldás).

"Az senkinek nem jut eszébe, hogy mindig csak ugyanazoknál az embereknél lépnek fel bizonyos problémák, vagy olyan hozzászólóknál, akik egyáltalán nem konyítanak a témához."
A gondok jó része némi utánaolvasással megoldható. Az itteni topikokban vagy a guggli segítségével reddit stb.
Amikor bootloop-ba került a program pár napig nem is foglalkoztam vele (mentem BF3-azni :D), aztán redditen megtaláltam a megoldást, le is írtam az itteni MW topikban.

"Fröcsög a sár, nap-mint nap értelmetlenül, de nem látnak/vagy nem is akarnak a problémáik mögé látni. Vajon mitől is lehet az? Akár software-es, akár hardveres gond."
A PC-vel kapcsolatos tudás az általában nem ragad rá magától a felhasználóra, mint a kosz. :DDD
Amellett ha meg nincs is érzéke hozzá vagy nem is érdekli akkor meg mindegy is, mert úgyse tudja megoldani, nem is érdekli.
Az átlag felhasználó tudja hová kell kattintani aztán pá; a többi nem számít, működjön.
Most már pl. nem kell DirectX-et frissíteni, kb. mindent megcsinál az oprendszer.
Aki meg jobban ért hozzá hülyéz kap attól, hogy mennyire automatizált minden, mennyire lebutítják a kezelést, hogy eldugják a részletesebb beállításokat.
Nálam le van tiltva a driverek frissítése, mert nem szeretem ha belepiszkál az oprendszer.
A gugglit használni nem divat, mert egyszerűbb a fórumba irkálni, fórum keresőt sem kell használni, dísznek van. (tisztelet a kivételnek) :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#531) shotika válasza csibe1 (#530) üzenetére


shotika
őstag

"A CW-nél és az MW-nél is kinek milyen hiba jött elő, ez kb. olyan, mint a Win10-re váltás."

MW-nél nekem állandóan gond volt, annyi hibaüzenetet én még videójátékban nem láttam, mint ahányféle hibakóddal az levágott - és a menüben is veszettül tekerte a gépet. Ahhoz képest a CW-t elég hamar rendberakták, ott nem igazán tapasztaltam már ilyeneket, max az elején.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#532) nutella1 válasza csibe1 (#530) üzenetére


nutella1
őstag

Már pedig annak jónak kell lennie. Hacsak nincs felesleges tuning software telepítve valamihez, látatlanban elsőre így gondolom. Kérdeztem egyszer, de milyen hardverekkel játszol? Ugye nem az adatlapodon szereplővel, mert akkor nincs semmilyen csodálkoznivalód?. Átlagfelhasználó azt hiszi, hogy a minimum hardverkövetelmény is elég "mindenhez". És igen, az utána olvasás sem árt olykor, senki nem mondta, hogy mindenkire magától ragad a "tudás", akár a kosz. Még egyszer ismétlem: a játékkal pc-n nincs semmi gondom. A win 10-et szidni meg szintén felesleges, néha előfordul, hogy egy adott régebbi hardverhez már nincs frissítés hozzá. Na például, az okozhat gondot.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#533) csibe1 válasza nutella1 (#532) üzenetére


csibe1
addikt

Ez vicces, shotika gépe meg az MW menüjében hajtja a gépet. :DDD
Pár dolog nálam is előjött Warzone-ba, de messze nem annyi, mint amit a topikban leírtak.
Az MW multinál meg a lagg miatt voltak gondok.
Most is nagyon szépen akad a Warzone menüje.Elindult a Diablo. :DD
Arra azért kíváncsi lennék, hogy mekkora a szerverpark, mert mostanában azért észrevenni a leterheltséget elég rendesen.
A killcamnál feltűnő a dolog, mert ha kinyomom akkor előfordul, hogy azzal a lendülettel újraéledés után fel is vesz egy fegyvert, ha van a közelemben.
Azért egy smg helyett shotival lövöldözni a pálya másik sarka felé Shipmenten, nem igazán jelent jót az álmoskönyv szerint. :))

Most egy E5-2667-es proci, 32GB RAM, és egy Colorful 1660 Super konfiggal játszok, a játékok meg egy 500-as WD RED SSD-n vannak; Win10Pro fut a gépen.
Nincs semmi tuning cucc a gépen.
Egyedül az Afterburner van, hogy lássam a GPU hőfokot, VRAM használatot, processzor hőfokot, meg az órát. Nem szoktam húzni se a procit, se a RAM-ot, se a videókártyát nekem jó a gyári beállítás.

"Átlagfelhasználó azt hiszi, hogy a minimum hardverkövetelmény is elég "mindenhez"."
Ez ismerős, még régebbről. :K
Akkoriban jött ki az Imperium Galactica 2, és valaki egy ismerősnél a minimum gépigényre rakatott össze gépet, hiába magyarázták, hogy az kevés lesz.
Amikor elindította a játékot utána rájött. :DD

A Win10-et nem szidtam, mert amit kerestem beállítást azt én megtaláltam, még ha tovább is tartott, mint a Win7-nél. A kompatibilitási, driverhiány miatti gondok miatt szokták szidni, mert valamikor már nincs driver pl. laptophoz vagy valamit nem támogat egyáltalán.
Nálam is volt fent Win10 egy i5-760-ason, de fagyogatott a rendszer néha-néha.
Kiderült, hogy nincs támogatva, amiatt voltak az akadások.
Ment vissza a Win7, azzal nem volt semmi gond.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#534) shotika válasza nutella1 (#532) üzenetére


shotika
őstag

Tekintve, hogy a hivatalos site (+ reddit stb) is televan a különböző hibakódos fagyásokkal, azért az azt is mutatja, hogy a Call of Duty-k elég érzékeny kis programok. A legkisebb problémát is képesek crash-hel megajándékozni, olyanokat, amiket más program tovább enged.

Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

(#535) nutella1 válasza shotika (#534) üzenetére


nutella1
őstag

Igen, de közel nem olyan és annyira végletes arányban, mint amennyire egyesek beszámolnak róla. Ha olykor becrash-el, hozzáteszem elég ritkán, újraindítod a játékot és kész. Azon nincs semmi csodálkoznivaló mint amikor például valakinél helytelen beállítások mellett túllépi a vram limitet, és attól omlik össze a program, vagy akad neki mert még mindig négymagos procival próbálkozik. Aztán telehőzöngi a fél világot, hogy xar a játék. Utána követi a fórumcsorda nagyokat helyeselve. Vicc.

https://erdélyízei.com

(#536) hcol7 válasza csibe1 (#527) üzenetére


hcol7
senior tag

milyen gyuru? -fogott ra a lenyegre

[ Szerkesztve ]

(#537) csibe1 válasza Linem (#514) üzenetére


csibe1
addikt

"Jó, az igaz, hogy régebben a játékok elején én is gyanúsnak találtam, amikor valakinek összejött egy TDM meccsen 20-30 kill, vagy 8 feletti k/d, de azóta már rég rájöttem, hogy ez csak skill kérdése. Idővel mindig elértem én is minden részben azt a szintet. "

Ez tök jól hangzik, de amikor mindig tudják, hogy honnan jössz, és pontosan rádhúzzák a célkeresztet minden alkalommal (látni a killcamben) az már nálam nem kóser, hiába magyarázza bárki is a bizonyítványt. Önnyugtatásnak biztos jó. :D
Egy-egy ilyen überprofi-extraskilles játékos láttán - aki nekem is feltűnt - biztos poénból írják a chatbe, hogy nice wallhack. Hát persze :K
Nézd meg a videót, és utána bizonygasd, hogy nincsenek csalók. :) [link]

Most már a pálya felett is szabadon repkedhetnek a csalók!

Biztos poénból veszik az emberek évi sokmillió dollárért a csítet, mert nem tudják már mire elverni a pénzüket. ;] :DDD
Amúgy a wh, aimbot, triggerbot meg egyéb nyalánkságok már CoD2 óta vannak, szóval azóta vannak csalók a játékban. :DD
[link]

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#538) Linem válasza csibe1 (#537) üzenetére


Linem
senior tag

Értelek, de amit linkeltél, az warzone. Azt nem állítom, hogy nincsenek csalók, hanem azt írtam, hogy én eddig COD multiban még soha nem találkoztam csalóval. Pedig szinte az összes résszel játszottam. Lehet szerencsés vagyok, mert olyan enemy még nem volt multi meccseken, aki ellen tehetetlen voltam.

(#539) k-adi válasza csibe1 (#537) üzenetére


k-adi
nagyúr

Annak ellenére, hogy gyomorforgató a csalás, főleg egy ilyen puff puff casual játékban, ahol végképp lehetne lazulni egy fárasztó munkanap után, szerintem érdekes volt ez a beszélgetés a csalás-tesztelővel.. szomorú egy ipar, de tudjuk hogy van benne pénz (nem is kicsi) így sejthető volt, hogy kb. így működik ez (ügyfélszolgálat, VIP fórum, stb.) viszont az is reményt keltő, hogy míg régen nem igazán volt HW-ban, most már van.. bár arra meg ott a spoof, de azért szerencsére elhangzik, hogy sokan gyökerek hozzá és a blizzes acc-jukat is bannoltatják... régen is voltak frusztrált kisgyerekek, ez nem újdonság, ami új, hogy a net miatt sokkal többel találkozol és sokkal könnyebben elérhetőek a csalások, de az nem azt jelenti, hogy olcsó is.. talán ha elkezdenek felnőni akkor inkább elisszák vagy elcsajozzák ezt a pénzt.. bár aki így nő fel, az lehet hogy amúgyis romlott lélek és csajozás se fog menni neki ezért még többet kockul, viszont ha béna, akkor mégjobban a csalások felé fog nyúlni... tehát minden oda vezethető vissza, hogyha jobban le tudnák foglalni a fiatalokat, jobb szociális életük lenne stb, lefogadom sokkal kevesebb csaló lenne.

(#540) nutella1 válasza csibe1 (#537) üzenetére


nutella1
őstag

Azért nem kell úgy beállítani, mintha mindenki az égvilágon csalna. Az egyik ismerősöm például annyira béna, hogy az már fáj. Üvöltve csalóz mindenkit dühében, miközben nulla készsége a játékhoz, 20 éve próbálkozik az ember, de csak a single player megy neki. És nem tudom elmagyarázni neki, hogy ha nincsenek meg a készségei, hagyja a csudába a játékot, ne idegesítse magát. Nuketownon rendszeresen lövöm a +30-40-es K/D-kat, mégsem csalok. Az imént lőttem egy 93-32-őt, akkor most mi a helyzet? Vonuljak nyugdíjba, vagy rám is a cheater emblémát ragasszuk? A Warzone-nál nem tudom mi a helyzet (totálisan hidegen hagy az a játékmód, ott többet sírdogálnak, biztos van alapja), csak multi HC.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#541) csibe1 válasza Linem (#538) üzenetére


csibe1
addikt

A csít nem csak a Warzone-ban működik :D
Szerintem csak nem vetted észre, hogy csaló.
Lassan 17 éve kezdtem el multizni méd a CoD2-vel. Ennyi év után azért már elég jól meg tudom ítélni szvsz, hogy ki csal vagy ki nem.
Azt nem állította senki, hogy nem lehet a csalókat lelőni, de ha nem figyeled a killcamot akkor nem is veszed észre a furcsaságokat.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#542) csibe1 válasza k-adi (#539) üzenetére


csibe1
addikt

Amíg pénz van benne addig lesznek csíterek.
Más országokban nem a világvége összeg a fizetéshez képest vagy ha jó zsebpénzt kapnak a gyerkőcök. Lehet valaki előre bevásárol a 10 dolláros accokból, meg csinál hozzá Blizzard accot is, aztán a ha alapból maszkolt hardverrel ment akkor csak accot cserél aztán megy tovább minden.

"talán ha elkezdenek felnőni akkor inkább elisszák vagy elcsajozzák ezt a pénzt.. "
Utánpótlás mindig lesz, főleg ha béna a játékban, mint ahogy te is említetted.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#543) Linem válasza nutella1 (#540) üzenetére


Linem
senior tag

Nekem is írták már többször meccs végén a magas k/d miatt, hogy megy a report. hát kösz szépen :DDD Azért mert valaki jól játszik, az nem azt jelenti, hogy egyből cheater. Szerintem a cheaterezés többsége abból áll, hogy fogalmuk sincs a csalás formáiról.
A kevés maradék pedig valóban csalás, de multiban annyira ritka lehet, hogy csak a pechesek találkoznak vele.

(#544) csibe1 válasza nutella1 (#540) üzenetére


csibe1
addikt

Nem állítottam olyant, hogy mindenki csalna. :)
Viszont vak sem vagyok, hogy ne tűnjenek fel a furcsaságok.
Nem éppen tegnap kezdtem el multizni, és már régóta nem hiszek abban, hogy a legjobbnak tűnő játékosok kivétel nélkül tisztán nyernek.
Biztos mindenki tévedett az adott meccsen, pedig akkor nem csak nekem volt a gyanús a hűdeprofi játékos; jópáran emlegették a csetben.
Néha azért figyelgesd a killcamot, látni érdekes dolgokat. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#545) Linem válasza csibe1 (#544) üzenetére


Linem
senior tag

A killcam kit érdekel, ha összejön a TDM meccseken a 10+ k/d. Minden lövésnél ezt ellenőrizzem? Ugyan... Van jobb dolgom is, ölni kell a többit is. :D Ja, úgy mellékesen hozzáteszem, hogy HC-ban nincs is killcam. A killcam és egyéb segédletek csak a kezdőknek valók... :P

(#546) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Soha nem fogom megérteni miert jo ha valaki csal. Hol lesz a fejlődés öröme, hogy Nah mar egesz jókat lovok vagy valami, értitek ugye?
Nem ertem miert jo, mert osztja a népet? De magában csak tudja, hogy akkor is egy nulla cheat nelkul. Szánom az ilyeneket.
Ketszer hasznaltam eddig csitet, iddqd meg heroes2be a fekete sárkány addolast :DDD Az is volt 20 eve kb.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#547) csibe1 válasza Linem (#545) üzenetére


csibe1
addikt

"A killcam kit érdekel, ha összejön a TDM meccseken a 10+ k/d"
Azért nem mindegy milyen számok vannak a 10+-os k/d-nél. :P
Nyugodtan dugd homokba a fejedet, csak aztán nehogy alaposan meglepjenek hátulról. ;] :DDD
Akkor a HC a legjobb a csítereknek, főleg ha új accot húznak. :DD
Tényleg nem kell a killcam, mert még rádöbbennél, hogy mennyi csíter van. :))

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#548) csibe1 válasza Csokishurka (#546) üzenetére


csibe1
addikt

Erre már sokféle magyarázat született: lehet instán, twitch-en meg még a nyavalya se tudja hol mutogatni, hogy ő mekkora überpro kocka ezekben a játékokban, ebroki méregetésnél valahol ez is számíthat ;] :DD
Aztán lehet valamiféle perverzió, ez okoz neki kielégülést, meg még kismillió más ok is szóba jöhet. Egyszer meg kellene erről kérdezni egy agyturkász-lélekbúvár konzíliumot, hátha kisütnének valami okosat. :DD
Amúgy ha tényleg akkora profik lennének akkor már ők is a streamet nyomnák. :D
Aztán meg a streamerek se mind szentéletűek, a srác emlegette a videóban, hogy van VIP részleg is, lehet akadna pár ismerős név ha egyszer kiderülne kik vannak benne. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#549) nutella1 válasza csibe1 (#548) üzenetére


nutella1
őstag

Milyen a stat-od a játékban, az MW-ben és a CW-ben? Ugye nem gyenge teljesítmény miatt "cheaterezünk" most össze-vissza? ;)

https://erdélyízei.com

(#550) Linem válasza nutella1 (#549) üzenetére


Linem
senior tag

0,0001.. :U Aki él és mozog mindenki lelövi. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.