Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-12 10:42:46

LOGOUT.hu

Ide írjátok meg a PROHARDVER! lapcsaládon tapasztalt hibákat! (Míg az ötleteket ide!)
⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️Beírás előtt próbáld meg ezt: ⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️⚠️
● Kapcsold ki a reklám/scriptszűrést oldalainkon
● Frissítsd le a böngésződet (és ellenőrizd, hogy támogatjuk-e a böngésződet!)
● Engedélyezd a böngészőben a sütik 3. féltől történő elfogadását és nyomonkövetést (így)
● Töröld a böngésződben a sütiket (prohardver.hu, mobilarena.hu, itcafe.hu, hardverapro.hu, logout.hu, gamepod.hu) és a helyben tárolt tartalmat
● Frissítsd az oldalt (CTRL+F5)
● Lépj ki, lépj be
Ha nem megy, akkor riportáld a szükséges adatokkal:
● pontos link a hiba helyéhez
● operációs rendszer és böngésző pontos típusa és verziója
● célszerűen screenshot (képernyőmentés) a hibáról
● a hiba rövid és jól érthető leírása

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Rimuru válasza lezso6 (#3948) üzenetére


Rimuru
veterán

Igazából egyáltalán nem mondanám alapnak. Majd ha olyan helyen fogok dolgozni ahol kell ott használom amúgy elvagyok nélküle.

Amúgy a dátum és a lapcsalád összeérése (már :F) csak logouton van jelen, a többség valószínű nem is ezt használja.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#3952) tlac válasza Rimuru (#3951) üzenetére


tlac
nagyúr

nálam linux alatt firefox-on nem ér össze

(#3953) lezso6 válasza tlac (#3952) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert nálad gondolom fent vannak az ms fontok. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3954) tlac válasza lezso6 (#3953) üzenetére


tlac
nagyúr

naná :)

azt kellene colomb2-nak megnézni, hogy nála mi van használatban
firefox, firebug, elem vizsgálata firebuggal, aztán számított fül
valószínűleg pont egy gagyi font

szerk.
metrós ie sincs támogatva?

[ Szerkesztve ]

(#3955) Rimuru válasza tlac (#3954) üzenetére


Rimuru
veterán

Tudom hogy mi használok és nem akarok váltani, de nem is problémázok ezen. :)

Vigyázat, csalok!

(#3956) Sk8erPeter válasza lezso6 (#3945) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, a font renderingre gondoltam, sorry, tényleg kifelejtettem az idézetből. Mondjuk Linuxon én is eleve felrakom ezeket a fontkészleteket, de rögtön colomb2 esetén van olyan use case, ahol nincsenek ezek telepítve. No mindegy, ma már van CDN-ről lehúzható, platformfüggetlen fontkészlet fallback-kel, erre utalgattam, de az is tény, hogy marginálisnak tűnik a probléma sok más megoldandó feladathoz képest, szóval megértem, ha ez félre van tolva. :) Csomó más todoval cseszegetünk itt, amik miatt sokkal jobban toporgunk. :DDD

(#3946) sz.balazs.95:
"Erre mondjuk jó példa a Facebook, vagy bármely Google szolgáltatás. :DDD
Az összes lassú sz*r. :("

polar bear facepalm

Hát hogyne! Az ÖSSZES!!!444NÉGYNÉGYNÉGY! Szemétmultik, jujjujj!!
De legalább aranyos facepalmot kaptál, hogy ne sértődjé' meg. :D

Sk8erPeter

(#3957) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#3956) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem azt mondtam, hogy szemét multik, azt csak te gondoltad hozzá. :U
Akkor nézzük: Facebook: hardverzabáló lassú dög. YouTube: instabil lassú dög, Flash és HTML5 lejátszóval egyaránt. Google Maps: lassú vacak.
Egy olyan hardveren, és olyan netkapcsolattal, amin nem kéne bármi problémának is előfordulnia.
Ja, hogy a konkurencia ennek megfelelően gyors és stabil... (Vimeo, Here Maps, Twitter...) :U

Innentől kezdve nem látom, hogy hol hibázik az, amit írtam.

lezso6 állított valamit, én pedig írtam rá egy példát, hogy sajnos tényleg így van, ahogy írja. :U

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3958) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#3957) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És mégis megsértődtél. :( :D

Nagyon OFF, de azért még reagálok: nem találom lassúnak például a Google-keresőt, a Gmailt, a Documents-et, Spreadsheetet, ez utóbbiak meglepően jól teljesítenek elég nagy felhasználói létszámok mellett is (pl. amikor egy egyetemi évfolyam elég sok tagja rászabadul egyetlen doksira, és szerkesztgetik a különböző részeit itt-ott közös munkával). A Drive-ot is jónak találom, nekem ezenkívül nincsenek rossz tapasztalataim a Maps-szel, YouTube-bal sem úgy nagy általánosságban, szolgáltatás-lassulások pedig minden nagyobb cégnél előfordulnak terheltségtől vagy egyéb paraméterektől függően.

Amivel rossz tapasztalataim vannak, ha már Google, az a Google Apps Script, az egyes szolgáltatásoknak a saját kóddal történő bővítése (például kiraksz saját menüpontokat, oldalsávot Google Documenthez vagy Spreadsheethez, stb.), na ez borzalmasan lassú, de működéséből következik, mert a kódod egy előszűrőn megy át, és valószínűleg van mit fejleszteni az implementáción, de ezzel a szolgáltatással valszeg a felhasználók többsége úgysem találkozik.
A többivel viszont nincsenek ilyen általánosítható problémák, amiket írtál, azért ezeknek a cégeknek brutális kapacitásaik vannak.

A Facebookkal viszont egyetértek, valóban rengeteg erőforrást tud kérni, mondjuk annak fényében már nem annyira meglepő, hogy mennyi kérés történik a háttérben, és milyen szinten dinamikus az egész felület. Fel tud pörögni rendesen a ventilátor, amikor visszagörgetsz mondjuk jóval korábbi előzményekért... Meg sokszor döglassú tud lenni pl. okostelefonon.

Sk8erPeter

(#3959) lezso6 válasza Sk8erPeter (#3956) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A legtöbb user-friendly linuxon fent vannak. A hardcore-abb disztribeken viszont nem, mert eleve hozzáértőbb júzereket céloznak meg vele. Ha gonosz lennék, az ms fontok hiányára azt mondanám, hogy júzer error. :D Amúgy a nem támogatás annyit jelent, hogy linuxon külön nem tesztelek. Egyszerűen nagyon minimális részesedése, másrészt úgyis 99.9%-ban jól működik, így nem sok értelme van ezzel foglalkozni. Persze, ha szóltok akkor ránézek, de ha valami überbonyolult bug van, akkor nem fogok vele napokat szopni. Remélem így érthető. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3960) Rimuru válasza lezso6 (#3959) üzenetére


Rimuru
veterán

Amúgy lehetne kérni valami statisztikát hogy milyen arányban mit használnak az emberek itt PH-n?

Vigyázat, csalok!

(#3961) lezso6 válasza Rimuru (#3960) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Durván kétszer annyian használnak itt linuxot, mint OSX-et. A többi titok. :P ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3962) DrojDtroll válasza lezso6 (#3961) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A win linux arány is?

(#3963) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Nem megy a pontos kifejezésre keresés adott témán belül. Tegnap még mintha jó lett volna ...

(#3964) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#3963) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hmm, érdekes, elég topikspecifikus a dolog, random kipróbáltam néhány topikban, egyikben megy, a másikban nem. :F

Bár ez sem igaz, néhány dolgot megtalál, néhányat nem :F

[ Szerkesztve ]

(#3965) Winner_hun válasza SUPREME7 (#3964) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ne linkelj példát hogy esetleg segíteni is lehessen rajta(d).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3966) SUPREME7 válasza Winner_hun (#3965) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ahelyett, hogy flegmázol, próbáld ki.

például. de teljesen random, hogy mit talál meg, és mit nem és melyik topikban.

komment:

[link]

keresés

[link]

komment

[link]

keresés
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3967) lezso6 válasza SUPREME7 (#3963) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lebuktam. Épp reszelés megy, hogy [link][link][link], hsz-eknek még kell jópár nap, mert nagyon sok van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3968) Sk8erPeter válasza lezso6 (#3967) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És most akkor magyarul napokig nem lehet majd keresni a topicokban? :U Ez így tök általános, hogy élesen működő rendszeren megy a "reszelés"?

Sk8erPeter

(#3969) lezso6 válasza Sk8erPeter (#3968) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Eleve működő rendszeren megy a reszelés. Vagyis, majd éjjel, mert nappal nem lenne túl ésszerű elérhetetlenné tenni a fórumot.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3970) Sk8erPeter válasza lezso6 (#3969) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Eleve működő rendszeren megy a reszelés"
Hát ez valami zseniális. :Y :C :DD :DDD Ezt a mondatot felírom magamnak. :DDD
Tehát tök normális élesben b@sztatni egy ekkora rendszert, oké!

Sk8erPeter

(#3971) lezso6 válasza Sk8erPeter (#3970) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hámé', hogyan kéne basztatni? Másképp nem igazán lehet, mondtam már, hogy nem egyszerű művelet. Tesztelve persze volt, ha erre gondolsz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3972) Sk8erPeter válasza lezso6 (#3971) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hámé', hogyan kéne basztatni?"
Ömm... hát például tesztkörnyezetben? :DDD

Sk8erPeter

(#3973) lezso6 válasza Sk8erPeter (#3972) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nincs olyan hiper-szuper eszközparkunk, hogy ezt meg lehessen csinálni on-the-fly, mellékhatások nélkül. :P

szerk: vagy talán azt értetted félre, hogy éles rendszeren próbáljuk belőni, hogyan lesz jó? Ez nem igaz. Ez a teszt-rendszeren megy. Viszont létezik olyan, hogy adat-módosítás, és ezt muszáj megcsinálni az éles rendszeren is. Ez történik mostanában. Ami éles rendszeren megy, az a szerver-konfig reszelése, mivel ez hardverfüggő.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3974) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#3972) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

azért én megkérdezném a tesztkörnyezetvédőket is. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3975) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Vót má'?

Online tagok erre a linkre irányít:
http://prohardver.hu/forum/index.html

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3976) DrojDtroll válasza DJ. Ru$y (#3975) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Volt. Szerintem nem lenne nagy dolog ezt kijavítani.

(#3977) DJ. Ru$y válasza DrojDtroll (#3976) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Biztos van más prioritásban Lezsonál, csak gondoltam szólok, hátha nem volt még. Én megértem, ha ennél nagyobb problémákkal kell foglalkoznia.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3978) DrojDtroll válasza DJ. Ru$y (#3977) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Természetesen én is megértem, hogy vannak ettől fontosabb dolgok a lappal kapcsolatban.

(#3979) lezso6 válasza lezso6 (#3973) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Na, a kereső mától hiperszuper pontos. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3980) rt06 válasza lezso6 (#3979) üzenetére


rt06
veterán

mar ahol mukodik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#3981) lezso6 válasza rt06 (#3980) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mert nincs ilyen márka Itcafén, legalábbis kereshetően.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3982) rt06 válasza lezso6 (#3981) üzenetére


rt06
veterán

pedig a marka letezik es ha ezen az oldalon hasznalom jobbfent a keresot, akkor jon a 404

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#3983) lezso6 válasza rt06 (#3982) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az R5 keresője nem komálja, mert az alatt korlátozottak az elérhető rovatok site-onként, viszont R6 alatt már nincs ilyen korlátozás. Így a linkelt márkaoldal már nem dob 404-et, ahogy R5 alatt eddig tette. Amint R6 alá elkészül a kereső is (már aktívan rajta vagyok), lehet már úgy is keresni, ahogy mutattad.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3984) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Hát ez? :-D böngészgetek, net is jó, majd feldobta ezt. épp a téma összefoglalót nyitottam ki.

(#3985) Bjørgersson válasza Hujikolp (#3984) üzenetére


Bjørgersson
félisten

No more prohardver for you today. :DDD

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3986) DJ. Ru$y válasza Hujikolp (#3984) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezt más oldalra is dobhatja... Ez vagy böngésző, vagy droid... Mert nálam is csinálta már, csak más oldallal.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3987) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#3985) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:C

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3988) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

az bug vagy feature, hogy ha pl mobilarénán be vagyok lépve, attól még a lapcsalád többi tagján nem?
régen mintha másképp lett volna, ha beléptem vmelyiken, akkor mindegyiken beléptem.

(#3989) kispx válasza Ringman (#3988) üzenetére


kispx
addikt

A harmadik féltől származó cookiekat fogadd el.

[ Szerkesztve ]

(#3990) Ringman válasza kispx (#3989) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, utánanézek ennek.

(#3991) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Az bug vagy feature, hogy, ha az "Itt szóltam hozzá"-nál rákattintok az egyik topiknál az "Újak" gombra (nem tudom mi a pontos megnevezés, amelyik gombnál írja, hogy mennyi új hozzászólás jött topik megnyitás óta), és 200-ra van mondjuk nálam állítva a megjelenített hozzászólások száma, ha az pont "fordulna" a topik, hogy mondjuk már van 210, de 15 az olvasatlan, akkor 200-ig jeleníti meg, ha pedig van 203 és ebből 2 olvasatlan, akkor pedig 3-at jelenít meg?! Ha nem érthető, akkor következő reprodukálásnál csinálok róla képet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3992) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ma vettem észre, hogy az "itt szóltam hozzá" menüpont alatt nem mindig jeleníti meg. Próbáltam több gépről is. Nem tudom más témát érint-e, de az AMD Radeon™ R9 280 / R9 280X fórumtémára több mint egy hét után ma kaptam először értesítést 1 új hozzászólásról ((#13276) Bogyó7), mikor több tucat új volt a napok alatt.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#3993) Rick3D


Rick3D
senior tag

Üdv
Szeretnék segítséget kérni ugyanis a hardveraprón bonyolítottunk üzletet kérvényeztem az értékelést a másik fél megkapta és értékelt viszont én nem kaptam meg hogy értékelhessem őt.Lehet hogy rossz helyre írok de valaki egy kis útbaigazítást adhatna. nagyon örülnék neki :R :R :R :R

(#3994) Bjørgersson válasza Rick3D (#3993) üzenetére


Bjørgersson
félisten

ÚJ HARDVERAPRÓ - CSAK konkrét bugreportok!

Téma összefoglalót olvasd el! :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#3995) Rick3D válasza Bjørgersson (#3994) üzenetére


Rick3D
senior tag

Köszönöm :R :R :R :R

(#3996) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Lezso!
A lap tetejéről a lapcsalád többi tagjának ajánlója direkt tűnt el? :Y

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3997) DJ. Ru$y válasza DJ. Ru$y (#3996) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sztornó nálam volt valami bug... :( :((

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#3998) Winner_hun válasza lezso6 (#3979) üzenetére


Winner_hun
félisten

Logouton van egy kis gond a keresővel.

Blogterméseket nem listázza a kereső. Gondoltam a részletes keresővel majd előszedem azt amit keresek. Az alábbi tartalmaknál a híreket kiválasztva szétesik az oldal, keresni se lehet, kapásból 404-et kapok.
Ha itt a fórumtémákat választom ki akkor a címben szereplő tartalomra keresve megtalálom a keresett bejegyzést, de ha nem pont a címe van meg akkor nem lehet a blogtermésben keresni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3999) SUPREME7 válasza Winner_hun (#3998) üzenetére


SUPREME7
őstag

A blogokra szerintem eddig se lehetett keresni, csak a fórum felől. Persze, ha volt hozzászólás és nyílt neki topik.

(#4000) Jenny13


Jenny13
csendes tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan tudok fórum hozzászólást töröni?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.