Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94301) Magnum_ válasza DeFranco (#94300) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egyenlő csere történik, az egyik ad autót a másik pénzt.

bocsáss meg, ez jogilag adásvétel, nem csere.
A csere más.

LEhet így szerződni, igen, de nem kötelezhető rá senki. Nagy feature, hogy az eladód belement.

Qru: igen, lehet

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#94302) Qru válasza DeFranco (#94300) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem is kérdőjeleztem meg, hogy érdemes-e előbb csinálni vagy sem. ;)

Pusztán leírtam, hogy cart sem ér de felvetésedre reagálva: valóban egy kockázati faktor félig (se) kizáró lépés emígyen bölcs és üdvös lépés.

#nincsbennetarcsi

(#94303) Magnum_ válasza Qru (#94302) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, csak nem kényszerítheted rá.
Én belemennék, ha ez lenne a vevő kívánsága, de kötelezni senki nem lehet semmire. Ez a szerződés lényege, hogy a felek EGYBEHANGZÓ akaratnyilatkozata kerül leképezésre.

I humbly and respectfully decline™

(#94304) bandus válasza DeFranco (#94300) üzenetére


bandus
veterán

ez jó összefoglalás, egyetértek veled :R nekem egyszerű volt a dolog szerencsére, kicsengettem a vételár egy részét kp-ben, a másik részét utaltam. helyben megcsinálták az eredetvizsgát, aztán az átírást intézte a kereskedés békéscsabán és utánam küldték levélben a törzskönyvet meg a forgalmit.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94305) DeFranco válasza Magnum_ (#94301) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem mondtam hogy jusbüfos csere. közgazdász vagyok, ez közgazdasági szakkifejezéssel csere. jogilag meg adásvétel.

azt sem mondtam, hogy kötelezhető rá. azt mondtam, hogy előnyös és hasznos. mindemellett az eredeti hszem az eredetvizsgára vonatkozott, az átírást esetlegesen említettem meg.

belement, mert egyébként korrekt voltam és elmagyaráztam neki értelmesen, hogy ez neki pontosan 0 idő- és kockázati tényező, mert amúgy is be kellene mennie az okmányirodába, én alkalmazkodom, sőt kérek időpontot menjünk be együtt. onnantól meg pont whatever, leszállította az autót, átadtam a pénzt. a kettő között történt* egy 20 perces amúgy sem megkerülhető művelet fizikailag azonos helyen minden egyéb változatlansága mellett.

*történt volna, ha nem lett volna rajta banki elidegenítési tilalom egy olyan bank javára aki már nem is létezett és amiről a törlési határozat nem lett volna beszerezhető, és nagyon úgy volt, hogy azt még miskolcon eltüzelték a többi régi papírral együtt. ipari mák, hogy meglett szinte azonnal az új lakásban, mert egyébként hónapokig járhattam volna a kanosszát úgy, hogy az autó nem lett volna a nevemen, ha egyáltalán valamikor is rákerül. hoppá.

szóval én mindent megértek, hogy ki hogy nem kötelezhető jusbüfos de ha én jó pénzt adok valamiért és jó a hozzáállásom akkor jó terméket és jó hozzáállást várok viszont. ahol ez nincs meg, ott viszonlátás, mert nem ez lesz az egyetlen probléma.

a fentiek a saját véleményem és a saját tapasztalatom, nem kötelező vele egyetérteni, egy színt emeltem ki a palettáról. senkit nem ítélek el ha mást gondol a témáról, de a véleményemet és tapasztalatomat leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#94306) DeFranco válasza Qru (#94302) üzenetére


DeFranco
nagyúr

még egyszer: semmit nem írtam az eredetvizsga minőségéről. azt írtam, jobb előbb megcsinálni.

azt, hogy mennyire biztos az eredetvizsga, én is tudom. nem is vitattam. ebben egyetértés van.

(#94307) Magnum_ válasza DeFranco (#94305) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nézd, DeFrankó, ezzel egyetértünk :R

I humbly and respectfully decline™

(#94308) DeFranco válasza Magnum_ (#94307) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm Szént_

(#94309) Qru válasza Magnum_ (#94303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Logikus hogy igen csak nem voltam biztos benne.

Persze. Kérdés elakarja-e adni a kocsit vagy csak árulja. Legutóbb pl akitől autót akartunk venni havernak... Na ő nem akart eladni csak árulni. 3,8M-ért hirdette. Mondtuk, hogy az autó rendben van összességben de a fék cserés a gumi kuka rajta és vissza lett tekerve picit az óra (bizonyítékunk volt rá) illetve 2 elem fújva volt. Tettünk egy elég korrekt 3,6M-s ajánlatot a kocsira azonnal kp-ben fizetve. Azt mondta a nepper nem. Oké, keresünk tovább. Most linkelte haver hahu-ról, levitte az árat 3,6M-ra. Lol. :D

mod:

Def: Tökegyetértés van akko'.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94310) hszilard666


hszilard666
veterán

Napot!
Sajnos nem tudok menni az össznépi tivornyára, aznap és másnap is dolgozom látástól mikulásig. Viszont most szabad vagyok. Valaki egy jó kávé az örsön?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#94311) Magnum_ válasza Qru (#94309) üzenetére


Magnum_
nagyúr

pontosan. meg tudom, hogy szart nem árulok. tőlem aztán átnézethető, körbemérethető. az én autóm nem a magyar valóság, hanem a magyar álom. (nem tekert óra, karbantartott, számlák, hozzáértés, odafigyelés, hidegen nem kenés, stb)

I humbly and respectfully decline™

(#94312) Qru válasza Magnum_ (#94311) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez egy Belgiumból behozott Lexus volt. A hülye nepper nem tudja hogy ott (is) rögzítve vannak a km órák és 1 perc alatt lekérhető... :D Arról nem is beszélve, hogy kemény 12k-kmt tekert rajta vissza. Tehát a haza utat meg még egy 10-est. Ennek mi értelme? :F És nem a lélektani 102-ről 90-re hanem 152-ről 140-re.

mod:

Ja aki tőled, tőlem vagy Bredtől vesz autót az jól jár. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94314) Magnum_ válasza Qru (#94312) üzenetére


Magnum_
nagyúr

12k km-et visszatekerni? ciki.

Bredtől már nem biztos :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#94315) Qru válasza Magnum_ (#94314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt nem értettük mi se... Mi értelme ilyen keveset tekerni rajta?

Most csak azért mert nem cserél időben olajat? Ugyan már... ;]

Am ma taliztunk azt mondta klafa a villanyverda csak a hideg miatt keveset bír menni egy töltéssel. Azt nem mertem mondani neki hogy 2018-tól hatósági áras lesz a töltés... :D

#nincsbennetarcsi

(#94316) hszilard666 válasza hszilard666 (#94310) üzenetére


hszilard666
veterán

Allright akkor beszélgetek a hangokkal a fejemben. Megyek ikeázni. 3-4 körül kávé valaki valahol?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#94317) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Valaki nem tud egy kulturált tisztítót valahol Budapest központibb részén? Van 6 plédem, amikkel nem feltétlen akarok elbuszozni a világ végére, cserébe büdösek.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#94318) werszomjas válasza Cucuska2 (#94317) üzenetére


werszomjas
őstag

Sajnos aranyáron heroin áron tisztítják a plédeket, kb vehetsz a tisztítás árából újat :)

Én a nagy és nehéz plédeket amik nem fértek be a mosógépembe elvittem a bubbles önkiszolgáló mosodába, ahol vannak nagy méretű gépek és 1000ft-ért kimostam őket.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#94319) DeFranco válasza werszomjas (#94318) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pro tip, mi is ezt fogjuk csinálni.

(mondjuk attól az érzéstől nem tudok szabadulni, hogy vajon mit moshattak előtte abban a gépben, de inkább ez mint a saját gépet gallyra vágni)

(#94320) macilaci78 válasza Cucuska2 (#94317) üzenetére


macilaci78
nagyúr

+1 a bubbles-nek! :R
Oda hordom én is a nagy plédeket, ágytakarót, paplanokat... Mosás+szárítás 2 k alatt megvan, hazaviszed, még felteríted valahova, hogy rendesen megszikkadjon, kihűljön és ennyi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94321) werszomjas válasza DeFranco (#94319) üzenetére


werszomjas
őstag

Azt írják, hogy:

Gépeink minden mosási programhoz a textíliát kímélő fertőtlenítőt is adagolnak.

Talán enyhít az aggodalmadon.

(#94322) Cucuska2# A pléden van elvileg info, hogy hány fokon mosható (látom nem sűrűn mosol :DDD )
Nem érdemes megtömni a gépet fullra, mert akkor nem lesz hatékony a mosás, kb félig legyen a mosógép dob, inkább mosd két részletben, ha egyben nem férnek be.

Vagy dobd ki őket a pcsába és irány az IKEA ;]

szerk2: Na ezt nem tudom, nekem nincsenek vegyi úton tisztítható cuccaim

[ Szerkesztve ]

üdv

(#94322) Cucuska2 válasza werszomjas (#94318) üzenetére


Cucuska2
őstag

És hány fokon, milyen programon érdemes őket mosni? Nyomjak bele annyit a gépbe, amennyi csak befér, és csapassam neki ~30 fokon? Nem lesz neki baja?

Mosok én eleget, de azért akarom tisztítóba vinni, mert az van rajta, hogy csak vegyi úton mosható, innen a kérdés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#94323) macilaci78 válasza Cucuska2 (#94322) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van "Ágynemű" program a bubbles gépeken.
Rá van írva, melyik mit tud: 11 és 16 kg száraz ruha a mosógépbe és 16, 25 kg nedves ruha a szárítóba. Ezt pléddarabszámra lefordítani elég rizikós egyéb, a plédekre vonatkozó ismeretek nélkül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94324) Cucuska2 válasza Cucuska2 (#94322) üzenetére


Cucuska2
őstag

Kettőn nincsen címke, hármat mégsem akarok kitisztítani, és az egyik 30 fokos, pont, amelyik nagyon kéne. :DDD Ebből tényleg IKEA lesz, én úgy érzem.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#94325) Magnum_ válasza Qru (#94315) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nemtom Bred. Fekete az az olaj :D

I humbly and respectfully decline™

(#94326) Spet válasza hszilard666 (#94316) üzenetére


Spet
addikt

Akkor a héten már elvitelre is kérheted a húsgolyót. :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94327) Qru válasza Magnum_ (#94325) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Legalább dolgozik az olaj. :D

Enyémben most 8000 után is még barna. Mondjuk látnád Kormiét 30k km után milyen... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#94328) Mercutio_ válasza macilaci78 (#94320) üzenetére


Mercutio_
félisten

160x230-as ikea szőnyeg is mehet bele, nem lesz baja? (a szőnyegnek, ofc)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94329) Qru válasza Mercutio_ (#94328) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

"Szükség esetén tisztíttatni kell." -> Csak vegytisztító. :(

#nincsbennetarcsi

(#94330) Mercutio_ válasza Qru (#94329) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az saccra egy fél szőnyeg ára :O ugyanitt IKEA szőnyeg bolti ár feléért eladó ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94331) macilaci78 válasza Mercutio_ (#94328) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A szőnyegen múlik. Ha szövött, négyzetrácsmintájú a hátulja, akkor az szét fog menni. Én a rongyszőnyeget viszont gond nélkül beletettem, az bírja.

Vagy tisztító, vagy fóliát terítesz alá és vizes porszívóval ki tudod takarítani, 2-3 nap alatt kiszárad.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94332) GabN73


GabN73
addikt

Mini, diszkrét kamerát keresek, tudjon saját vagy SD kártyára menteni, 3 napi anyagot is akár (létezik ilyen olcsóér?)

Besz*rok, hogy a lakótársadban sem bízhatsz ... :U

(#94333) macilaci78 válasza GabN73 (#94332) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Parancsolj, itt van ajánlás is.

Viccet félre téve: van digitális házőrző, gyakorlatilag akár egy wifis IP-kamera, ami felhőbe is tud menteni és mozgásra kapcsol be. Felteszed a szekrény tetejére, vagy a webkamerádat kicseréled a PC-asztalon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94334) Qru válasza GabN73 (#94332) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na, elvitte a Jag-et? :D

#nincsbennetarcsi

(#94335) Magnum_ válasza Mercutio_ (#94328) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nos. Ha befer, en bemernem tenni.

I humbly and respectfully decline™

(#94336) GabN73 válasza macilaci78 (#94333) üzenetére


GabN73
addikt

Szekrény teteje nem játszik sajna, nincs olyan magas szekrény + b*szott nagy a beltér. Szobában pedig nincs olyan hely, ahová tudnám rakni.
Bejáratnál megoldható lenne, engem inkább az érdekelne a későbbiekben, hogy ki jött be...

Qru
Csak eltűnt az origi RayBanem, alapból tartozik egy kisebb összeggel... :U

(#94337) macilaci78 válasza Magnum_ (#94335) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Eltörik a hátfal, meggyűrődik a szőnyeg úgy, hogy hetekig elbotlasz benne és utána is látszani fog.
Ez a technológia kérdése, a drágább szőnyegekre is jellemző, nem az olcsó hús híg levéről van szó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94338) hszilard666 válasza GabN73 (#94336) üzenetére


hszilard666
veterán

Féláron elintézem ha szeretnéd. ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#94339) Magnum_ válasza GabN73 (#94336) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak nem az a rayban? :Y

I humbly and respectfully decline™

(#94340) macilaci78 válasza GabN73 (#94336) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem értem akkor a problémát. Ha nem a saját fészkedet (szobádat) akarod biztonságban tudni, akkor miért néznéd a bejárat környékét?

De tessék, ezt rácsíptetheted a függönyre is, mSD-t eszik, és telefontöltőről, powerbankról is megy. Vannak komolyabbak is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94341) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire tartozik ide ami miatt írok, de gondoltam itt esetleg segítségre lelhetek: olyan valaki(k) tanácsát szeretném kikérni egy Jófogás-os adás-vétellel kapcsolatban, akik tapasztaltak már ilyen vásárlások terén, egészen konkrétan 90%-os valószínűséggel azt gondolom, hogy át akarnak verni, de kíváncsi vagyok, hogy más, külső szemlélő hogyan látja a dolgot. Aki úgy gondolja, hogy szívesen segítene, az kérem írjon PÜ-t, előre is köszönöm a segítséget. :R

(#94342) Magnum_ válasza Savageboy (#94341) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Talan dobd be public...

I humbly and respectfully decline™

(#94343) Savageboy válasza Magnum_ (#94342) üzenetére


Savageboy
aktív tag

Rendben, itt a beszélgetésem az eladóval.

(#94344) Qru válasza Savageboy (#94341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Írd be ide nyugodtan. :K

Max kimoderálom. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94345) GabN73 válasza macilaci78 (#94340) üzenetére


GabN73
addikt

A csíptethető jónak néz ki, talán tudok olyan környezetet kialakítani, ahol nem nagyon látszik.
Természetesen a szoba lenne a fő cél, és rálátás a cuccaimra, ágyamra, de ahogy említettem, a 4 falon kívül nem nagyon van berendezve sok cuccal.

Saint_
Igen, sajnos az... :U Mehetek vissza a kislányhoz másikért... Viccet félretéve tuti hogy 2-3x-os árát fogom kérni...

szilárdunk
egyelőre nem, köszi, de gondoltam rád is.

Savageboy
Jófogáson már megtanultam, hogy csak személyes átvétel. Illetve a netes vásárlásoknál, ha nem ismerem az eladót/nem ebből él akkor is csak személyesen. Ha van ismerős BP-n kérd meg hogy vegye át és küldje el...

[ Szerkesztve ]

(#94346) Magnum_ válasza Savageboy (#94343) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Figyi. Nagyon pici. El se olvasom.
De tudom a megoldast. Keress masik cuccot. Vagy vedd meg ujonnan

I humbly and respectfully decline™

(#94347) macilaci78 válasza Savageboy (#94341) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Utánvét, vagy valaki itt (Budapesten) személyesen átveszi, akiben bízol és majd ő leküldi.
Esetleg a számlát is fotóztasd le. Ha egyezik a számlán szereplő név akár az eladó, akár a feleség nevével, akkor az már hitelt ad a sztorinak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#94348) Savageboy


Savageboy
aktív tag

Köszönöm Nektek a segítséget, írtam is az eladónak, hogy küldjön akkor a számláról és garanciajegyről fotót, elvégre a kép amit a hirdetéséhez feltett a neten is megtalálható vagy ezer helyen, aztán ha a számla alapján már megbízhatóbbnak hangzik a dolog, akkor megbeszélem, hogy utánvéttel küldje a csomagot. :R

(#94349) Magnum_ válasza Savageboy (#94348) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Utanvettel ebbol a szempontbol nem vagy beljebb. Szerintem nem bonthatod ki, probalhatod ki es csak utana fizeted ki.

I humbly and respectfully decline™

(#94350) macilaci78 válasza Magnum_ (#94349) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olyan szempontból beljebb van, hogy valamit tényleg küldenek neki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.