Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94251) Qru válasza tomcsi23 (#94248) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet persze, mikor elszállt az alapjáratom így álltam meg mindig. Nyomtam a féket közben gázzal tartottam a fordulatot hogy ne fulladjon le. :D

#nincsbennetarcsi

(#94252) DeFranco válasza Ace owner (#94249) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ide polgárjogász kellene inkább khm... khm... ugyanis ezt nem az iBíboros határozza meg, hanem a vonatkozó törvény és/vagy állásfoglalás.

(#94253) Ace owner válasza DeFranco (#94252) üzenetére


Ace owner
addikt

De iZsenik csak tisztaban vannak a rencerrel

Galaxy Fold 4

(#94254) tomcsi23 válasza Magnum_ (#94250) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az kéne még csak, hogy huligánkodj... :D

Qru, na majd megnézem pontosan, mikor-hogy is van ez a korlát, de egyesben úgy rémlik nem engedte. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#94255) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Akinek bejönnek az átlagnél jobb vizskik: CSAK MA (01.18) akció, Monkey sholder és Glenfiddich 12y bitang jó árban
Ingyen házhozzászállítósi kód: HAZHOZ1701

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94256) GabN73 válasza MurdR (#94225) üzenetére


GabN73
addikt

ehh, én megnézném, kíváncsi vagyok rá :K

(#94257) Qru válasza tomcsi23 (#94254) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet benne ilyen limit, hisz 1-esben a max nyomatékot se engedi leadni. Különben bornout lenne minden gavalér-rajtból. :D

#nincsbennetarcsi

(#94258) Magnum_ válasza DeFranco (#94252) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szolitottal, kisgazdam?

MegszaGertsem a sztorit?
850et kerek. Elore :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#94259) Melack


Melack
veterán

Erste Jokerből Erste Max lett

DeF: 16-tól már csak az új van. Kíváncsi leszek, hogy a céges ajánlatban Max vagy Joker lesz e még. Ha Joker, megkérjük, ha Max, elgondolkodom rajta.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#94260) DeFranco válasza Magnum_ (#94258) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kisgazda ám a.... :DDD

@Melack: WUT??? ja... látom, csak az új kötésekre érvényes. akkor lesz kedves mindenki jokert kötni most :DDD már nem lehet. naon szomy wok

[ Szerkesztve ]

(#94261) MurdR válasza GabN73 (#94256) üzenetére


MurdR
veterán

Számomat tudod. :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#94262) Melack válasza MurdR (#94261) üzenetére


Melack
veterán

90/60/90 ?? ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#94263) tomcsi23 válasza Qru (#94257) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja, az lehet.
1-esben van bizony, lehetne kicsit még többet engednie, bár így is elég jól startol. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#94264) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Azt vagjatok-e, hogy hazafele lemostam a kocsit?

I humbly and respectfully decline™

(#94265) Qru válasza tomcsi23 (#94263) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ECU reflash és akkor át lehet írni. :))

mod:

Szent: Tegnap mostam én is. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94266) tomcsi23 válasza Qru (#94265) üzenetére


tomcsi23
veterán

Van rá opció bizony. :K Na majd egyszer talán...

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#94267) Qru válasza tomcsi23 (#94266) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A tiédet még érdemes is lenne kicsit felpiszkálni. Az enyémben akkor se lenne tartalék. :D

Kb +10%-ot tudnának beleírni úgy hogy ne menjen a tartósság és használhatóság rovására.

#nincsbennetarcsi

(#94268) tomcsi23 válasza Qru (#94267) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azért némileg többet, de ja.
Sajnos a normális programhoz a vezérlőt is cserélni kell, konzerv progi meg nem kő. ;]
Mondjuk előbbivel még a hóba hugyozni is lehetne gombnyomásra. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#94269) Qru válasza tomcsi23 (#94268) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Múltkor egy arc megcsináltatta (bár neki a gyári stage 2 chippes van nekem már a gyári stage 3-as) de kb a második kanyar után már nem mondod meg hogy növeltek benne bármit is. :D

#nincsbennetarcsi

(#94270) tomcsi23 válasza Qru (#94269) üzenetére


tomcsi23
veterán

ABT-s csipsz volt? :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#94271) Qru válasza tomcsi23 (#94270) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, Fogaras külsőn csinálták de lemérték tehát valós. Szerintem konzerv chipszet kapott. Annyi, hogy 95-ös benyóhoz igazították a gyári 91-es setup helyett.

Vezettem már ABT chippes Skoda 2.0 TDI-t, a gyári stage 1 fölé volt belőve kicsivel (nyomatékban a gyári érték fölé mentek 20-al). Fosott a tulaj, hogy a DSG nem bírja majd a túl sok nyúlmókust.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94272) Mercutio_ válasza DeFranco (#94260) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olyat olvastam valahol, hogy lassan a joker feltételeit is "lebutítják" a másik szintjére.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94273) Magnum_ válasza tomcsi23 (#94270) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En majd megoldom okosba a csipszet valami FB csoportos sracnal BAZ megyeben.

;]

Ja, amugy szombaton a kipufogo dob is le lesz kezelve cink spray-el

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#94274) DeFranco válasza Mercutio_ (#94272) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hol?

(#94275) Mercutio_ válasza DeFranco (#94274) üzenetére


Mercutio_
félisten

Irányjelző, lowcost airline off vagy bankkártyás topic, vagy wizzair most nem ugrrik be.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94276) bandus válasza DeFranco (#94260) üzenetére


bandus
veterán

én erre ránéztem most tényleg nagyon gyorsan, de mi a különbség a jokerhez képest? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94277) DeFranco válasza bandus (#94276) üzenetére


DeFranco
nagyúr

alacsonyabb a limit, és nem casht kapsz, hanem játékpénzt, amit megmondasz, hogy hol fogsz majd elkölteni (melyik kategóriában) és akkor majd ha ott vásárolsz akkor abból fizeted. meg alacsonyabb a benzinlimit is, stb.

szigorúbb, meg csomó plusz adminisztrációval jár.

[ Szerkesztve ]

(#94278) bandus válasza DeFranco (#94277) üzenetére


bandus
veterán

köszike :R remélem ezzel kapcsolatban is az lesz a policy, mint a szueprnullával, hogy meghagyják míg világ a világ :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94279) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Na, mindenkit bezárt MurDika a mergába? :U

:D

Kérdés: Van valamilyen droidos app, amivel a teló akkujának állapotát meg lehet állapítani? (Az elhasználódásra gondolok, nem a pillanatnyi töltöttségre)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94280) CoolBoy323 válasza Mercutio_ (#94279) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nincs

(#94281) bandus


bandus
veterán

3 napomba telt de kitoltottem egy jelentkezest kb az alompoziciomra, a kozeli ausztraliaba :D nyilvan sok ertelme nincsen, de max jo gyakorlasnak. Meg hat a lotto otost is megnyeri valaki :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#94282) fant0mi válasza Melack (#94262) üzenetére


fant0mi
addikt

Sotetlila? :)

(#94283) Mercutio_ válasza fant0mi (#94282) üzenetére


Mercutio_
félisten

Püspök?: Y

'zen&halleluja

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94284) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jo reggelt! KV!!

Live-Die-Respawn

(#94285) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Áldás, békesség. :)

430 pozitív , 0 negatív....

(#94286) DeFranco válasza TROG AIR (#94285) üzenetére


DeFranco
nagyúr

málnás édesség

(#94287) Magnum_ válasza DeFranco (#94286) üzenetére


Magnum_
nagyúr

:D

Nem vagy masnapos? :D

I humbly and respectfully decline™

(#94288) MurdR


MurdR
veterán

Reggelt!

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#94289) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Morning!¡

(#94290) MurdR


MurdR
veterán

Irány eredetvizsgázni :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#94291) Spet


Spet
addikt

Made in China ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#94292) Mercutio_ válasza MurdR (#94290) üzenetére


Mercutio_
félisten

Családfakutat ás? :U

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94293) tomcsi23 válasza MurdR (#94290) üzenetére


tomcsi23
veterán

Tanultál? ;]

Reggelt!

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#94294) fant0mi válasza MurdR (#94290) üzenetére


fant0mi
addikt

Vasarlas utan?
Vagy jo adasvetelit irtatok. :)

(#94295) Magnum_ válasza fant0mi (#94294) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én se vittem el adásvételi emgkötése előtt. mert ha nem megy át, akkor vissza az eladóhoz és bummpaffcsittcsatt.

I humbly and respectfully decline™

(#94296) DeFranco válasza Magnum_ (#94295) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen, ez sokkal egyszerűbb, mint fizetés előtt lerendezni az eredetvizsgát meg esetleg még az átírást is...

(#94297) Qru válasza DeFranco (#94296) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eredet vizsga is kb annyit ér mint carnak a pofon. Ismerős vett egy verdát, eredetvizsga, ok. Kifizette elhozta. 3 nap múlva csönget a yard. Lopott volt a kocsi így elvették és visszakapta a jogos tulaj.

#nincsbennetarcsi

(#94298) Magnum_ válasza DeFranco (#94296) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem egyszerűbb. de ki az aki, az átírásba belemegy adásvétel előtt?
Egyébként sem az adásvétel előtt kell az átírás intézni:
304/2009. Korm.rend.
2. § (1)1 A jármű tulajdonjogában bekövetkezett változás bejelentését – a változástól számított nyolc napon belül – a tulajdonátruházó a tulajdonjog változásáról készült, a 3. §-ban meghatározott tartalmú teljes bizonyító erejű magánokirat vagy annak másolata, postai vagy elektronikus úton történő megküldésével, illetve benyújtásával teljesíti. A közlekedési igazgatási hatóság az e rendelet szerinti adattartalmú teljes bizonyító erejű magánokirat, illetve annak másolata alapján a bejelentés tényét és időpontját a nyilvántartásba 3 napon belül bejegyzi.
(2)2 A tulajdonjog-átruházás ténye és időpontja, valamint bejelentésének időpontja a járműnyilvántartásba nem jegyezhető be, ha a bejelentés tárgyát képező járművön érvényes forgalmazási korlátozás szerepel a nyilvántartásban. Ez esetben a közlekedési igazgatási hatóság a bejelentésben szereplő adatok járműnyilvántartásba történő bejegyzését elutasítja.
3. § A közúti közlekedési nyilvántartás járműnyilvántartásba bejegyzett jármű tulajdonjog változását igazoló teljes bizonyító erejű magánokirat kötelező tartalmi elemei a következők:
a) a jogügylet ingyenes vagy visszterhes jellegének meghatározása;
b) a jogügylet tárgyát képező jármű azonosító (rendszám, alvázszám) és gyártmány adatai;
c)3 a felek természetes személyazonosító adatai (családi és utóneve; születési helye és ideje; anyja születési családi és utóneve), állampolgársága (hontalansága), a személyazonosságát igazoló okmány típusa, sorszáma, lakcíme; jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet esetében a szervezet megnevezése, képviselőjének neve, székhelyének (telephelyének) címe, cégjegyzék-, illetőleg nyilvántartási száma;
d) a járműhöz tartozó okmányok (forgalmi engedély és törzskönyv) sorszáma, az okmányok átadásának-átvételének ténye, időpontja;
e)4 a járműnek a vevő birtokába kerülési időpontja, valamint a birtokba vételkor a kilométerszámláló műszer által jelzett érték (km-óra állás);
f)5 a tulajdonjog változás hatálybalépésének napja;
g) a felek nyilatkozata, mely szerint mindkét fél teljesíti bejelentési kötelezettségét a közlekedési igazgatási hatóságnál a tulajdonjog változás hatálybalépését követő, jogszabályban meghatározott határidőn belül;
h) a felek nyilatkozata arról, hogy ismerik a bejelentés nyilvántartásba történő bejegyzéséhez fűződő joghatásokat, valamint a bejelentés elmaradásának, illetve bejelentési kötelezettség késedelmes teljesítésének jogkövetkezményeit;
i)6 a bizalmi vagyonkezelés alapján fennálló kezelt vagyonba tartozó tulajdonjog ténye.

Eredetvizsga mehet előbb ofc. Csak szarnak egy pofon kb.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#94299) Qru válasza Magnum_ (#94298) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már jogászkodsz:

Törzskönyvi tulaj lehet külföldi (cég)?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#94300) DeFranco válasza Qru (#94297) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem az volt a kérdés, hogy mennyit ér, hanem hogy érdemes-e előbb csinálni.

érdemes, mert lehet szaros és átcsúszik, de ha szaros és nem csúszik át, sokkal bentebb vagy, mert nem utólag kell menni követelőzni meg fél-egy-két évet várni a pénzedre ami alatt autót nem veszel mert a pénzed valaki más használja.

nem is értem hogy miért nem obvious hogy fizetés előtt eredetvizsga. csak mert olyan comfy hogy majdecce miegcsinálom? vagy akkora highlife hogy gentleman's agreementre fizetünk? úgy is meg köll csinálni, nekem biztonsági tényező, alapvető érdekem, hogy legyen meg minél hamarabb. minden más csak felelőtlenebb megoldás az én szempontomból.

nekem pl. körbemérte a csóka az összes elemet szívességből. már akkor elvittük amikor még az adásvételit se írtuk meg.

@Saint_: tldr emeld ki ha van benne valami fontos.

de ki az aki, az átírásba belemegy adásvétel előtt?

az én eladóm is belement, pedig elég simlis csóka volt. adásvételit megírtuk, bele volt foglalva, hogy az átírást követően fizetem a vételárat közvetlenül (foglalóztam előtte ofc), bementünk együtt, átírtuk*, még ott a váróban kifelé menet leszámoltam neki a pénzt, csináltunk egy átadás átvételit róla, kalap-kabát.

senki sehol nem írta le, hogy neked kell a falanx rosszabbik végére ülni csak azért mert te vagy a vásárló. egyenlő csere történik, az egyik ad autót a másik pénzt. hogy melyik történik előbb az nincs kőbe vésve, megegyezés kérdése, lehet az eladót is késztetni arra, hogy ő lépjen előbb.

Egyébként sem az adásvétel előtt kell az átírás intézni.

adásvétel és pénzügyi teljesítés az két külön dolog azt azért remélem nem kell lerajzolnom.

*mint ahogy azt sem, hogy a fenti konstrukció a saját valós esetemben milyen ipari szívástól mentett meg. elmeséltem már párszor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.