Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83501) Spet válasza sketchifun (#83495) üzenetére


Spet
addikt

Felejds el, a csajt hulyeseget is (vagy a sajatot, ha te talaltad ki az otletet). Nem tudja, hogy akar-e jogositvanyt, de nyomni akarja a koveret? :U

Nekem anno azert kellett a jogositvany, mert hat a csaladban 1 volt es tudjon mas is elvinni barkit, ha a 2 ember kozul valaki iszik, vagy nincs ott esetleg egeszsegugyileg kiesik illetve az okbol kell vinni. (termeszetesen gyerekkoromban meg meg a go-kart-tol is kivoltam). Ha ezek kozul egyik sem jatszik felesleges penzt kidobni ra, de itt nezegethetsz sokloeros csodakat.

Mellesleg parkolos gyakorlas tukeletesen jo kezdeteknek, a tobbi dolog alapjait mrg oktatas kozben tanulja meg (vagy sem).

De ugylatom kb mindenki hasonlo velemenyen van.

Viszel sajat kocsit akkor gyakorlatoztathatod, de akkor mar inkabb parkolo.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#83502) Magnum_ válasza Spet (#83501) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En a parkolot direkt nem irtam, mint megoldast. Azok maganteruketek (pl plaza parkolo), DE kozuti forgalom elol nincsenek elzarva, tehat jogositvany kell oda is. Ha valaki jogsi nelkul vezet ott, az para.

I humbly and respectfully decline™

(#83503) sketchifun válasza Earl_Muttley (#83498) üzenetére


sketchifun
senior tag

Fél a dologtól, és kötöttségtől mentesen szeretné kipróbálni. Ez ennyire egyedi igény lenne?

Beszélgettünk, és itt van ez a VadQuad dolog.

Minden papír nélkül felülhettünk egy 26 lóerős gépre. Szedte is a lábát rendesen. Nagyon el lehet dobni, mégis éppségben végignyomtuk. Annyi biztonsági kiegészítéssel, hogy volt egy kísérő, aki baj esetén tud segíteni, neagyisten ellátni. Meg egy csuklószíj, ami ha leesel róla, azonnal megállítja. De ennyi. Sisak és füst. Mentünk, árkon-bokron keresztül az erdőben.

Akkor miért ne tehetnénk meg azt, hogy egy autót is kipróbáljon, ha úgy van kedve, egy kicsit nyomja neki? Mondjuk úgy, hogy egy ebben már tapasztalt ember segít neki, és mondjuk a jobb első ülésen a fékpedálon tartja a lábát?

Nem közút a cél, nem forgalomba akar menni, de parkolni se éppen.

Tényleg nincs igény erre, meg lehetőség?

Jó, gokart, tudom, az van. Voltunk is már, nem egy nagy élmény. Gáz, fék, meg 88 kanyar után 20 m egyenes szakasz. Egyikünk sem élvezte igazán.

Nyugodtan hurrogjatok le, ha szerintetek ez nettó hülyeség, meg menjünk parkolóba szlalomozni, de ettől még a cél nem fog változni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#83504) Magnum_ válasza sketchifun (#83503) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Pls ne menjetek parkoloba szlalomozni.

I humbly and respectfully decline™

(#83505) föccer válasza sketchifun (#83503) üzenetére


föccer
nagyúr

Úgy érzem teljesen felesleges ezer okot felhozva érvelni az ötleted ellen, ezért inkább azt írom, hogy keressetek valaki balekot, aki a két szép szemetekért a leányzó segge alá tol egy 250 lovas, 10 milliós gépet, és remélem, hogy csak a gépe fogja rommá törni, és csak felfüggesztet kap az egész bagázs és nem fogtok az okos ötletetekkel megölni senki ártatlant. Nehéz felfogni, hogy jogellenes és közveszélyes az amit csinálni akarsz? Ennyire hülye nem lehetsz, miért csinálod ezt velünk? :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#83506) GabN73 válasza sketchifun (#83503) üzenetére


GabN73
addikt

Már leírták, de leírom én is:
Nem olcsók annyira azért ezek a kocsik, és nem feltétlenül akar mindenki + pedálsort a jobbegybe a Chargerébe vagy Mustángjába.... :DDD

Valaki már linkelte amit mondtam, ott van a "vezetéstechikai képzés", felhívjátok szépen őket, szokott általában lenni hely, beültök a TéDZsett Punyóba, egy reptéren pedig lesz elegendő helyetek "próbálgatni" dolgokat. Te pedig szépen elmagyarázod neki, hogy ez a kuplung, ez a fék, ez meg a gáz, ez a kormány.
Amúgy meg tök jó, hogy dinamikusan szeretne százzal menni, de általában elfogy az egyenes út, és kanyarodni is kell... :DDD

Quadot meg még egy 2 éves is képes elvezetni, van rajta első-hátsó fék, meg egy gázkar és kész :D Nincs benne sok alkatrész, teljesen automata, ha egy műanyag elem törik, akkor úgy is kifizettetik veled, másnap meghegsztik/vesznek rá egy másikat, és mehet a buli tovább. Gondolom nem "nyél" gázon mentetek vele, főleg nem erdőben.
És valószínűleg aláírtatok egy papírt/automatikusan elfogadtátok, amikor ráültetek, hogy saját felelősségre mentek árkon bokron, ha valamelyikőtökkel nagyobb baj történne a cég mossa kezeit.

föccer

Elsősorban nem a nagy "mindenes" rántópados, jégszimulációra küldeném természetesen, vannak alap kurzusok is, nézz szét az oldalon. :K
A parkolóval pedig nem tudom hogy mi a baj, ha teljesen üres, és ahogy írtam, senkit se veszélyeztetnek se testileg, se anyagilag. Én kifejezetten ajánlom mindenkinek, főleg télen egy kis csúszkálásra, sokat lehet tanulni, hogy hogyan is viselkedik a kocsi a jegen, és még az élvezetfaktor is ott van :K

(#83507) werszomjas válasza GabN73 (#83506) üzenetére


werszomjas
őstag

A parkolóban való csúszkálás is cska akkor jó, ha már van valamennyi rutinod, különben padka vagy oszlop lesz a vége.

De a hölgy egyelőre nem kilincsel előre akar menni, csak 100-zal egyenesen ;]

üdv

(#83508) Magnum_ válasza GabN73 (#83506) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Parkoloval az a baj, ha kivonul a rendor, akkor micsinal a kislany jogsi nelkul? Menekul? :D

I humbly and respectfully decline™

(#83509) GabN73 válasza Magnum_ (#83508) üzenetére


GabN73
addikt

Hát nem tudom, éjszaka ha nem épp meg akarod főzni a motort, illetve nem 4 garnitúra gumit akarsz legéteni pár óra alatt (szóval nem zavarod a környéken lakókat) akkor nagyobb esélyed van közúti balesetben meghalnod, mint parkolóban rendőrrel találkozni :))

Persze ha felgumizzátok a holnap reggeli vásárlóknak hogy ne forduljon el a bevásárlókocsi kereke, akkor persze hogy kijönnek sünék, mert valószínűleg kicsit nagyobb hanggal voltatok a kelleténél :DDD

werszomjas
Mondjuk ha jegen megindítja valaki 100al a kocsit, abból nem csak padka meg oszlop lesz..... ;] ;]
Lassan, óvatosan kell kezdeni... :D

#masealszunksokat.

[ Szerkesztve ]

(#83510) Magnum_ válasza GabN73 (#83509) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hat nem.... :( tudnek is alidni, meg nem is. Elaludtam a Bourne filmen a kanapen villanynal es arra ebredtem, hogy megy a jurassic park :D

I humbly and respectfully decline™

(#83511) kymera


kymera
senior tag

Üdv mindenkinek !

Eladóak az alábbi félkonfigok :

- új Core i5 6400-as Skylake proci
- új Gigabyte GA-B150M-HD3 DDR4 alaplap
- 2x4 Gb DDR4-2133 Samsung RAM kitt
--------------
85000 Ft

3 év garancia !
Igény esetén 256 Gb M2 Samsung SSD-vel , ATI vagy nVidia VGA-val.

- új Asus H170PRO alaplap
- új Core i7 6700T processzor
- 2x8 Gb DDR4-3000 Kingston Savage RAM kitt
-------------
135000 Ft

3 év garancia !
Igény esetén 256 Gb M2 Samsung SSD-vel , ATI vagy nVidia VGA-val.

Érdeklődni privátban vagy telefonon.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#83512) GabN73 válasza Magnum_ (#83510) üzenetére


GabN73
addikt

Én most néztem meg a Szemfényvesztők 2-t. Nem volt semmi extra szerintem.

Most azon megy az agyalás, hogy Dr House-t vagy Sherlockot kezdjem el előlről, nem is tudom hogy melyikre hasonlítok jobban.... :DDD

(#83513) Magnum_ válasza GabN73 (#83512) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is lattam a szemfenymegtevesztok 2-t, igazabol tetszett (szemet eltakaros kismajom)

A sorozataidhoz: nos, egyikre sem hasonlitasz.
Mindketto langelme ;]

I humbly and respectfully decline™

(#83514) GabN73 válasza Magnum_ (#83513) üzenetére


GabN73
addikt

Nem rossz nem rossz, de nekem csak egy egyszernézős film marad.

Na, örülök hogy ez a véleményed, 1 ember törölve mindenhonnan.... ;] ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#83515) Magnum_ válasza GabN73 (#83514) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem is 1x nezos volt amugy, de nem unatkoztam.

I humbly and respectfully decline™

(#83516) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kismajmok, az ugye megvan, hogy lefekvés előtt 1/2-1 órával már nem kellene monitort/kijelzőt/TV-t bámulni, mert a környezethez képest erős fény ingerli az agyat és pont gátolja a (nyugodt) alvást? ;]

Zen & relax ... izé gdp

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83517) Melack válasza Mercutio_ (#83516) üzenetére


Melack
veterán

Banán-banán-fa-fa-kő-banán.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#83518) Mercutio_ válasza Melack (#83517) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nembeszélek űrbárányúl :(

:D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83519) Melack válasza Mercutio_ (#83518) üzenetére


Melack
veterán

Ez kismajom :D Kora reggeli NatGeo feliratozva.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#83520) CoolBoy323 válasza Mercutio_ (#83516) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Minden este ugy alszok el, h nezem a tvt :U
De minimal fenyeron.

Meg az "ingerli az sgyat" resz nem vonatkozik ram :))

(#83521) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Banános jóregge'!
:D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#83522) DeFranco válasza tomcsi23 (#83521) üzenetére


DeFranco
nagyúr

(#83523) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Derűs napot' 😊

430 pozitív , 0 negatív....

(#83524) macilaci78 válasza sketchifun (#83495) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A gyerekvállaláshoz hogy áll?
"Jujj, ki akarom próbálni, de a felelősség szar dolog, meg mi lesz, ha mégse tetszik, akkor hiába kínlódtam 9 hónapig? Persze mások véleményét nem veszem figyelembe, hogy az nem úgy megy..."
Itt jegyzem meg, hogy a klimax várhatóan hamarabb bekövetkezik, mint a jogosítvány megszerzésének egészségügyi akadályai. Szóval kezd el mentálisan, érzelmileg felkészíteni, nehogy késő legyen! ;]

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy kreszvizsga és egészségügyi alkalmassági nélkül ojtató volán mögé engedje. Azt értsd meg, hogy magának az autónak a kezelését megtanulni több órás folyamat. Ha száguldozni akar, akkor ez készség szinten , gondolkodás nélkül kell menjen. És még ellenőrzött körülmények között is előjöhet olyan probléma, ahol vajmi keveset számit, hogy a mitfárernek is vannak pedáljai.

Menjetek ki földútra, van olyan, ahol 80-nal komfirtosan lehet menni, másikon meg 40-nél is megvan a halálfélelem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83525) Qru válasza GabN73 (#83514) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Voltál a Tibi koncerten?

#nincsbennetarcsi

(#83526) Spet


Spet
addikt

Egyetemes eloadasos napot mindenkinek. (ujra pad moge ultettem magam)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#83527) bandus válasza sketchifun (#83481) üzenetére


bandus
veterán

és amúgy szerinted egy zárt pályán 100-zal menni egyenesen az mennyire hasonlít a "dinamikus" pesti közlekedéshez? :D

mondjuk bármilyen kocsival is menne most egy órát, annak szerinted mennyi köze lesz ahhoz, hogy átül esetleg talán majd egyszer valamikor egy másik autóba, 4-6 hónap múlva? plusz kíváncsi lennék mit tudhat egy 1.4 tjet punto, hogy külön felkészülési vezetés kell hozzá még jogsi előtt :D

oh, látom már mindenki leírta a magáét, ha előreolvaso akkor megkímélem magam ettől a hsz-től :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83528) DeFranco válasza bandus (#83527) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én kb. tízszer vettem már nagy levegőt és nyomtam rá a válasz gombra, de aztán rájöttem, hogy the meh-factor is strong with this one...

szerencsére el sem tudna indulni. meg remélhetőleg több esze van, mint a hites urának.

(#83529) bandus válasza DeFranco (#83528) üzenetére


bandus
veterán

igazából azt nem értem, hogy úgy csinál a kolléga, mintha neki sem lenne jogsija. nem emlékszik, hogy már csak az elég sok időt vett igénybe, hogy ne azon gondolkozzon az ember elindulás után, hogy merre van az egyes után a második sebességi fokozat? :F totál irreális igények. persze nyilván van az a pénz, ahol szemet hunynak a jogsi hiánya felett és vezetgethet a hölgy.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83530) macilaci78 válasza Spet (#83526) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Meglelted az örök ifjúság forrását. ;]

bandus: a családi Lada Samarával volt eddig a legjobb élményautózásom. Nagyon könnyen el lehet érni azt a határt, amikor már nem mered* neki jobban tekerni, de még elég stabil ahhoz, hogy ne csússzon, ne boruljon.
Volt a seggem alatt egy Győr-Budaörs távon S320 Merga automata váltóval. Megy, mint a rakéta, de nem érzed benne úgy a gyorsulást, mert az a nagy fotel, amiben ülsz, az a csekélyke rázkódás, amit alulról érzel, az a semmi motorhang, amit hallasz nem adja vissza. Életemben először vezettem automatát. Úgy kértem meg a tulajt, mutassa meg, hogy kell sebességbe tenni. Mentünk, ő aludt melelttem, a célnál megálltunk, nyomom a féket és megkértem, mutassa meg, hogy kell üresbe tenni. :D

*nem vagy annyira hülye, hogy merjed

A másik meg, például BP-Szeged táv, 168 km pályán. Ez 110 km/h-val: 92 perc menetidő, 130-cal 78 perc, 170-nel 60 perc. Tehát van olyan balf@sz, aki saját, utastársai és a közlekedésben lévő többi résztvevő élet-és vagyonbiztonságát veszélyeztetné csak azért, hogy 18 perccel hamarabb érjen oda, ami persze akkor működik, ha 170 km/h-s átlagsebességet tud autózni. :U És van, aki nyomja neki, miként állat.

sketchifun: apámtól tanultam vezetni, tán még megvan a padláson a Zsiguliba való pedálsor a jobb egyhez. Azt mondta, gyorsan a hülye is tud menni, lassan kell tudni. Mentünk a két saroknyira lévő házhoz, ő gyalog a kocsi előtt, nekem csak követni kellett. Egyes alapjárat persze gyors, szóval utcahosszon keresztül csúsztatott kuplung... És igaza van, mert országúton ott vagy ötödikben, bal lábad lógatod, jobbal enyhén nyomod a gázt, vagy tempomat, fél kézzel csak azért fogod a kormányt, mert megnyugtat. Ezzel szemben városi forgalomban jár mindened: kuplung, fék/gáz, sebváltó, indexkapcsoló, fűszerezve ablaktörlővel, rádióval, kézifékes indulással, stb.
Az érdekli párodat, milyen egy dinamikus gyorsulás? Üljön be egy permetező helikopterbe munka közben, de pelenkát vigyen! :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83531) bandus válasza macilaci78 (#83530) üzenetére


bandus
veterán

najó, asszem a permetező helikopterrel kimaxoltuk a témát :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83532) GabN73 válasza Qru (#83525) üzenetére


GabN73
addikt

Egyrészt nem volt sajna végül időm, másrészt a megmaradt jegyárakat drágálltam, harmadrészt pedig egyedül mentem volna :( Szóval nem.

macilaci
Hát igen, az a Merga pont erre van kitalálva, km falásra, beleülsz, tök kényelmesen levezetsz 1500 km+-t is akár egyhuzamban. Nem arra lett kitalálva, hogy éjszaka a soroksárin meg a vácin racingolj vele ;]

Amúgy én meg "németesíteném" a pályákat, még ha nem is korlatlan sebességhatárral, de siralmas néha ami ott megy... :U
Komolyan, haladnál, erre b*szik belenézni a tükörbe, kitolja eléd, elkezdi előzni 111-el a 110-el menő suzukis papát, majd 5 perces manőver után, mert nehogy egy fél decivel többet egyen a gép, meg kímélni kell, nagy nehezen sikerül visszamenni a külsőbe...
Vagy ott van a hely, nem nem megy ki, még azt is megelőzi hihetetlen sebességgel, de ó jaj, kamion, hát akkor még azt is, meg az előtte menő szakadt román transzportert ami után van még egy futó is aggatva, az ablakán pedig lóg ki a 12 munkás.
És igen, még csak nem is 170-el mész, hanem 140-es tempóval :U
A kedvenceim a tipik évente egyszer hagyja el a várost, azt is a Balaton irányába. Annyit látsz, hogy cikázik a sávok között, azt hiszi hogy az egyik körúton van, "versenyezget", ha valaki megelőzi, akkor annak a k*rvaanyját, visszaelőzi, majd lassít... :DDD
Egyszerűen szörnyű a közlekedési kúltúránk, és nem csak városban :N

(#83533) Magnum_ válasza GabN73 (#83532) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En olyan nyugiban ke tudtam jonni a kukso savban tempomattal.. csak a roman transzportert meg a kamiont eloztem meg, pedalerintes nelkul.
Hazafele lesz majd jo, foleg, ha mar a rakparton leszek, a csucsforgalomban.

I humbly and respectfully decline™

(#83534) Qru válasza sketchifun (#83495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mezei teszkóparkolót ne erőltessétek, a legutóbbi ilyen kaland 30k-ba és 3 büntipontba fájt havernak, mert rájuk hívták a rendőrséget.
Vannak zárt pályák ahol lehet próbálkozni, anno én így tanultam meg vezetni fatertól hogy kimentünk egy ilyen pályára. Mire az oktatóautóba beültem, már tudtam váltani, kézifékes indulás is ment ami nagy könnyebbség volt.

Zárt pályás ökörködés is van, engem befizettek ilyen élményautózásra egy 330Ci-vel mehettem. Mókus beült mellém én meg a vezetőülésbe és go. Ha vmi nagyon nem adta volna ki akkor belenyúl de nem volt rá szükség.

#nincsbennetarcsi

(#83535) GabN73 válasza Magnum_ (#83533) üzenetére


GabN73
addikt

Há' mer' nyár vége van, vége a szabadságolásoknak, készül a kölök a sulira.

Persze nem mindig kaotikus az állapot, de elég egy nagyobb baleset, ami okoz egy nagyobb torlódást, aztán mire szétoszlik a nép.... :U

Qru
De gondolom haver nem egy Téjet Puntóval tolta, hanem egy bimmerrel, és a környezetben lakók érezték a kuplung szagát ;] Megszegte az egyik szabályt: ha lakott területen belül van, akkor bí kvájet, ha kint a halál f*szán, akkor lehet neki rúgni :D

(#83536) macilaci78 válasza GabN73 (#83532) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért a német autópályán van 3-4 sáv is, meg még kapaszkodó is hegynek felfelé, meg külön tábla a jobbra tartásnak. És nem a kapaszkodósáv szűnik meg, hanem a belső gyors. De van is záróvonal a felhajtóknál, nehogy valami barom állat beengedve a felhajtó járművet behúzódjon szélvész elé balesetet okozva.
Az egy más világ, ott is elfért a 100-110-es tempó, a 130-as és a 150+-os is. Egyedül a 120-as volt kinézve mindenhonnan. Egy-kettő annyira sötét szegénykém, hogy balról-jobbról előzték és nem vette a lapot.
Román közlekedés jobb, asszed? 3 felfestett sávban öten állnak be, naná, hogy középről kell balra nagyíven kanyarodni...

bandus: boldog agrártinédzser éveim... A hullámvasút a fasorba sem volt. A gokart is csak azért állta meg a helyét, mert Wartburg motorral megcsinálva egy 2,2×4 méteres alvázra, 20 centire a talajtól. Unatkoztak a téeszcsében. ;]

Qru: 12 éves korom óta vezetek autót, 20k km-t letoltam, mire oktató mellé kerültem, öcsém dettó. Sose hajtottunk, sosem előztünk beláthatatlan szakaszon, sosem mentünk bele úgy kanyarba, hogy bele kelljen fékezni. Tudtuk, hogy ha labda gurul át az úttesten, tuti biztos, hogy gyerek szalad utána. Busz, teherautó takarásából gyalogos léphet ki, biciglis mindig hülye, motoros mindenhonnan jöhet. Szerintem a vezetéssel töltött idő negyedét a tükörbe pillantással töltöm, nem is szoktam ráhúzni másra a kormányt. És nem is idegesít a közlekedésben részt vevő sok hülye. Persze, látszik, amikor front van. ;]
Nem különösebben érdekelnek a nagy vasak, ha egyszer lesz egy állandó, saját kocsi a seggem alatt, majd elmegyek vele való tréningre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83537) sketchifun válasza Qru (#83534) üzenetére


sketchifun
senior tag

Te legalább érted miről beszélek, és nem csípőből nevezel hülyének, minden megalapozottság nélkül. Leírtam. Azt szeretném, hogy zárt helyen ökörködhessen, de mindezt úgy, hogy egy felkészült ember vigyáz rá.

Parkolóba semmiképpen nem vinném, mert ha valami balul sül el, ott azért lehet bajt csinálni.

Igazság szerint már elengedtem a dolgot, szerintetek felelőtlenség, megjajistenem megfoghalni, szerintem meg izgalmas, és ha akarja, próbálja ki. Szerintem nem életveszélyes mutatvány..

Egyébként sem értelek benneteket. Van egyáltalán valami izgalom, amiért éltek? Vagy csak minden szürke hétköznap elmentek dolgozni, hétvégén bevásárolni, és a vasárnap délutáni grill begyújtás a heti adrenalin adag? Hát, ti tudjátok, de ez nem csak baromian unalmasnak hangzik, ez konkrétan az. De biztosan én vagyok a hülye.

Qru, privátban faggathatlak a dologgal kapcsolatban?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#83538) DeFranco válasza sketchifun (#83537) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, b+ fázist nyalogatni is izgalmas meg megismételhetetlen élmény.

ne ködösíts: azzal kezdted, hogy hol lehet beültetni egy mustangba azért hogy legyen mit elúrgni, azért hogy eldöntse hogy akar-e megtanulni vezeti azért hogy dinamikusan tudjon közlekedni a forgalomban mert a közlekedés sportautónagyessel kezdődik

ez monami egy 14 éves kiskamasz nedves álma ha fel akar vágni a 14 éves csaja előtt, felnőtt felelősségteljes ember ilyet nem gondol, vagy ha gondol akkor rögtön elszégyelli magát és nem reklámozza a saját hülyeségét, meg magyarázza ki, hogy hát igazából ő nem is arra gondolt, meg zárt pályán meg oktatóval meg egyenes úton százzal kormánymozdulat nélkül.

ez ködösítés. bizony te azt képzelted, hogy ráveszed, hogy kilinccsel előre megjöjjön a kedve a csigajogsihoz.

mert ezt láttad a youtubeon és milyen menő már. maga a zélet. nagyzével.

amit te szeretnél, azt úgy hívják hogy dodgem. 14 éveseknek lett tervezve, nem véletlenül.

autóval ilyet nem találsz, max. úgy hogy a párod az anyósülésen kapaszkodik a majrévasba. mert ez egy hülyeség. nem azért, mert nekünk nem tetszik, hanem mert az autó egy kiszabott veszélyes üzem és nem arra való, hogy nyeretlen fakezű kezdők kibelezzék magukat a kormánycsonkkal.

izgalom b+. szedjél hashajtóra altatót, abban van a neked való izgalom szegény párodat meg hagyd élni és ne bizonyítsd előtte, hogy mennyire tufa ötleteid vannak.

(#83539) bandus válasza sketchifun (#83537) üzenetére


bandus
veterán

szerencsére az utolsó mondatoddal meg is válaszoltál mindent :D

nem értem miből gondolod, hogy a párod képes lenne az "ökörködésre" (~100 km/h-val egyenes vonalú egyenletes mozgás), amikor nem tud vezetni, nem tudja kezelni az autót, érted-e? :)

én szerintem viszonylag sokat vezetek (heti 1k+ km), de ha alám raknának valami faszányos, erős, hátsókerekes Sportautót egy baszottnagy repülőtéri aszfalton, azért hirtelen nem tudnám mit kezdjek vele, és hogyan kellene "ökörködni".

mondjuk az már lejött, hogy a magyar triplaikszként a te életed csupa izgalom, néha index nélkül váltasz sávot, és van, hogy a kézifék behúzása után nem rakod be egyesbe az autót a garázsbejáró előtt :)

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#83540) DeFranco válasza bandus (#83539) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én egyszer elpörgettem 4800-ig a motort. kemény vagyok?

(#83541) marcusa válasza DeFranco (#83540) üzenetére


marcusa
addikt

Te őrüüült!!! És majd lesz képed megkímélt-ként hirdetni mikor eladod... :(

:-)

(#83542) DeFranco válasza marcusa (#83541) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megérte, az adrenalinlöket miatt...

(#83543) GabN73 válasza sketchifun (#83537) üzenetére


GabN73
addikt

Kikérem magamnak. Én ajánlottam a veztech tréningeket, de magasról le lett sz*rva ahogy látom.

Nincs izgalom meg adrenalin?

Ki is az, aki arra nem képes hogy az asszonynak elmagyarázza hogy hogyan működik a kocsi, b*szik mellé beülni, megtanítani 1-2 dologra. De inkább egy oktató kell. Igen, mert az oktatók arról híresek, hogy dinamikus haladásra tanítják a mazsolákat. :)

A parkolóval pedig még mindig nem tudom felfogni hogy mi a f*sz bajod van, én már leírtam, ha üres, és olyan helyen van, nyugodtan ki lehet menni, de ha telibeb*ssza a padkát majd, törhet a felni, mehet futóműbeállításra, ha meg neadjisten van olyan tehetséges és az egyetlen egy oszlopot sikerül elkapni, akkor ..... :U :U -ennyit a másik iránti bizalomról?-

Meg szerinted ha kapna egy 330Ci-t a segge alá, akkor ott nem sülhet el balul semmi? ASR nélkül egy hátul könnyű, hátulkaparó neki még "szörnnyel" majd ha nagy dinamikusan 100-al berongyol egy kanyarba, elindul a hátulja, a nagy pánikban meg a fék / kuplung helyett a gázt nyomja, odab*ssza a falra gtk-ra, akkor meg csak majd pislogsz?

Az a baj, hogy az az adrenalin meg az a sok izgalom csak szóban van meg, pucuban már nem nagyon vannak meg ezek a dolgok ahogy látom :)

Tudom, tudom, nincs tapasztalatom, tudom, senki se ért hozzá, a 90-et még pályán se léptem túl, annyira unalmas az életem... :N

macilaci
Nekem ne mondd, annyira tipik balkán az egész. Egyik haverral kinéztünk egyszer a transzfogarasira, nem én vezettem hálistennek, de hozzák az orosz szintet. :K

(#83544) Qru válasza GabN73 (#83535) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majdnem, egy 525i-vel nyomta a srác. :D

macilaci78: A tréning javasolt, tényleg. Nem rég nyomtam le egy ilyen egész naposat sokat tanultam az autóm viselkedéséről, a fékemről, a gumimról és legfőképp arról, hogy hogyan kell helyesen reagálni pl egy-egy megcsúszáskor.
De egy bizonyosságot nyert, az autóm messze többet tud mint amit be merek vállalni vele.

sketchifun: Késmárk útnál volt az a tanpálya de az már bezárt most rákerestem. :( De biztos van máshol is ilyen zárt pálya. Ha meg nem a tanulás a cél, hanem csapatni akar akkor meg lehet venni élményautózást amihez még jogsi sem kell. Engem szülinapomkor erre fizettek be: [link]

Nagy élmény volt, tényleg érdemes kipróbálni. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#83545) macilaci78 válasza sketchifun (#83537) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Többen leírtuk, hogy kicsi esély van rá, de hol nézelődj. Értjük mi, hogy mit akarsz, de nem értjük, mert a mi világnézetünkbe nem fér bele.
Ja, hogy nem legális, amit akarsz, vagy csak nem ismerünk olyan balekot, aki vállalkozási szinten vállalná a felelősséget egy képzetlen, gyakorlatlan pilóta hülyeségéért?
Ha nem tud egy kicsit sem vezetni a leányzó, akkor nem azért kell mellé ember, hogy ne legyen baj, hanem hogy valaki sebességbe rakja, váltson neki... Az ilyen tüsszentés közben ha fél kézzel fogja a kormányt, simán félrerántja.
Ha izgalmat keresek a közlekedésben, akkor bliccelek a BKV-n. ;]
Én annak örülök és arra vagyok büszke, hogy még az is mer mellettem aludni vezetésem alatt, aki először ül mellettem. Meg olyanokkar szórakoztattam magam gyerekként kétütemű Wartburggal, hogy gázadás nélkül elindulni és gyorsulni addig, hogy negyedikbe is fel tudjak kapcsolni. Egy Nissan Navarra meg ötödikben is tud indulni...

DeFranco: vonatkoztass el attól, hogy gyerekülés van a kocsidban és ezért nem vagy Paul Walker (meg mondjuk, mert még élsz...)
Van, aki látott ilyen filmeket és mivel a végefőcím után jönnek a betűk, hogy ellenőrzött körülmények, speciálisan felkészített kocsik és pilóták komoly szakmai háttérrel, blabla...
Azt persze kevesen tudják elképzelni, hogy 20 km/h-val is tetőre lehet tenni a vasat. Lehetetlen nincs.
Ugyanígy a bababiztos szekrényzárakat is laza csuklómozdulattal nyitja a célközönség.
Ha élményautózni szeretnék, akkor kőkemény offroad 70°-os terepszögekkel, 30°-os oldaldőléssel olyan kocsival, amin nincs se forgalmi, se műszaki, mert minek, olyan helyen, ahol ténylegesen nem feltétel a jogsi. Lépésben haladva is féknyomos lesz az alsónemű...

Qru: tudom, legyen saját autó és megyek én is, Párom is. Ha egy régi Swift Sedan 1.0 GL, akkor is.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83546) Qru válasza macilaci78 (#83545) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a lényeg, hogy azt tudd vezetni amit használsz. A kis tempós gyakorláshoz meg elég egy ezredes Swift is. Ott 60-80-nál nincs nagyobb sebesség a rövid váltó miatt arra a tempóra gyorsan felugrik a Stift is.

A nagy sebességes tréninghez viszont már nem javasolnak 200 ló alatti gépet. Nem azért mert 200 ló alatt nincs élet hanem azért mert egyszerűen nem elég hosszú a célegyenes ahhoz, hogy felgyorsulj 160-ra és még meg is csináld amit kell és még le is tudj lassítani a vége előtt.

mod:

Amúgy érdekes, hogy mennyire jól kijöttek a gumik közti különbségek az autók kb egy kategóriában voltak. Pl ott volt haver Conti Sport Contact 5 autója szárazon nevetve körbeautózott vizes pályán meg másodperceket vertem rá az esőgumival.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#83547) macilaci78 válasza Qru (#83546) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A nagy tempós gyakorlásnak is látom értelmét kis teljesítményű autóval is, mert például 90-nél is futhatsz jégre, vagy félre kell rántanod egy szarvas miatt... Azt is érdemes megtanulni.

Persze, ha a feladat az, hogy adott távon fel kell gyorsulni 160-ra, valamit megcsinálni és a végén megállni, ahhoz olyan vassal kell menni, ami legalább elméletben tudja teljesíteni. Ez már nem a rutinpálya, ahol kigyorsítasz 40-ig, majd kis motorfék után megállsz. :N

Lesz saját kocsi, következő év tavasszal befizetünk fejenként egy-egy ilyen oktatásra. Jó lesz születésnapi ajándéknak is, addigra meg megismerjük, megszokjuk a saját autónkat, kicseréljük, amit kell (gumi, fék, lengéscsillapító, akármi, mert használtban gondolkodunk).

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#83548) Qru válasza macilaci78 (#83547) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

90 az még nem számít nagy tempónak, a normál tréningen is 80-90-ről van vészfékezés meg a rántó pad is 60-70-ről indul és minden körben +10-el emelik a tétet (2x3 kör van). Elsőre esp-vel aztán már esp nélkül (már ahol van és már ahol ki lehet kapcsolni :D).

A tréning előtt azt gondoltam elég jól tudok vezetni... nos azóta jelentősen kisebb az arczom ezen a téren. :DDD

Szóval ajánlom tényleg. :K

#nincsbennetarcsi

(#83549) sketchifun válasza GabN73 (#83543) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mondtam már,elmondom megint. Elindulni tud, kanyarodni tud, megállni tud. Köszönöm a tippjeidet, amit időm engedi, átnézem őket. Ne haragudj, csak fennakadtam egy-két dolgon, ezért nem reagáltam.

Maci: Amit mondasz, eleve ott bukik, hogy nem illegális. Eleve evvel kezdtem, zárt helyen. Nem közúton, nem tuskóparkolóba. Zárt helyen. A felelősséget természetesen vállaljuk, ahogy a quadozásnál is aláírtuk.

Qru: Amint időm engedi, ennek is utánanézek, köszönöm a javaslatod.

DeF: Láttam már párszor, hogy rettenet erős jellemed miatt, ha egy picit is nem értesz egyet valamivel, csuklóból küldöd el világgá. Engedelmeddel én erről a körhintáról leszállnék, nincs energiám erre. Ettől függetlenül béke.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#83550) Mercutio_ válasza sketchifun (#83549) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem rémlik, hogy ezeket írtad volna...
Sebváltás, menet közben tükör használat megy?

Mesmeg te jöttél itt magas lóról izgalom dumával...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.