Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#63101) Magnum_ válasza zsolti72837 (#63100) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Köln-be'?

Hany eves vagy?

I humbly and respectfully decline™

(#63102) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Eladni valók

Csere is érdekel.

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#63103) sutszi válasza Tim82 (#63099) üzenetére


sutszi
veterán

Milyen lisztet használtatok, BL55?

Képet dobsz fel a kész állapotról, illetve vágás után?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63104) Earl_Muttley válasza Magnum_ (#63101) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Ez örök talány marad.. :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#63105) Tim82 válasza sutszi (#63103) üzenetére


Tim82
nagyúr

BL55-öt és teljes kiőrlésűt is, meg némi búzadarát.

Nem keverte meg teljesen jól a lisztet, a sarkoknál maradt egy kicsi, meg a csajom szerint több sót is kellett volna beletenni, de ízre egyáltalán nem rossz a végeredmény. Majd még csiszolódik a technika.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63106) sutszi válasza Tim82 (#63105) üzenetére


sutszi
veterán

A folyadékot tettétek bele először vagy a lisztet?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63107) Tim82 válasza sutszi (#63106) üzenetére


Tim82
nagyúr

A lisztet.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63108) sutszi válasza Tim82 (#63107) üzenetére


sutszi
veterán

Akkor ezt fordítsátok meg. Előbb a folyadék és utána a száraz anyag és akkor el fogja keverni jól. (Vagyis közel tökéletesen.)

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63109) Tim82 válasza sutszi (#63108) üzenetére


Tim82
nagyúr

:R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63110) Melack válasza CoolBoy323 (#63093) üzenetére


Melack
veterán

Feleségemnek van egy receptje, ha érdekel. Nem kell sokat keltetni a kenyeret, és sütőben is jó. Azt hiszem 1 óra alatt mindennel megvagy.

Más: alkatrésznek vajon mennyit érhet egy rossz mikró, kenyérsütő gép (nem forog a kanál benne) meg egy elfüstölt melegszendvicssütő?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#63111) sutszi válasza Tim82 (#63109) üzenetére


sutszi
veterán

Szívesen. Ha van bármi kérdésed, keress nyugodtan. Mikor megkaptuk a gépet ~ 1 éve akkor félig átálltunk a sütős sütésről a gépire és volt pár újdonság/ változás...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63112) Tim82 válasza sutszi (#63111) üzenetére


Tim82
nagyúr

Biztosan lesz még, holnap vagy holnapután este jön a következő sütés. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63113) Magnum_ válasza Melack (#63110) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Biztos rengeteget ;]

I humbly and respectfully decline™

(#63114) CoolBoy323 válasza sutszi (#63103) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En kenyerlisztet hasznaltam fehernek.
Jobb.

(#63115) Magnum_


Magnum_
nagyúr

150Ft-ra jon ki fel kg kenyer az otthon sutessel?
Miben jobb, mintha a Pozsonyin megveszem a friss fel kg-ot 150-ert? (3orankent van uj aru). Komolyan erdekel.
Koszi elore is :R

I humbly and respectfully decline™

(#63116) CoolBoy323 válasza Magnum_ (#63115) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Szerintem dragabb. De tudod mi van benne, az lesz benne amit szeretnel, nagyon friss, finom.

En abszolut imadom, csak az idovel van a bajom.

Ma akartam pont sutni, de ez a vasarnapi zarvatartas........ :W

(#63117) sutszi


sutszi
veterán

(#63114) CoolBoy323: Alapvetően kenyérlisztet használunk mi is alap fehér kenyérhez. A BL55-t max hozzáadjuk valamilyen mennyiségben. De van, hogy az van benne nagyrészt...mindig variáljuk az összetételt. Van még pár lisztféle a tarsolyban...

(#63115) Saint_: Nem tudom mi van abban amit ott árulnak, de szerintem te sem. Pont ez a gond. Alidba meg Lidlbe oda szokták írni 3-as betűmérettel, hogy E93432...stb. Köszi...

De anyagi szempontból is jobban megéri. 1kg lisztből és az ehhez arányosan tartozó hozzávalókból egy 1,5kg-os kenyér jön ki. De ez bármilyen kenyér lehet... nem kizárólag "fehér". Teljes kiőrölésű, graham, rozs, tönkölybúzaliszt...stb. Nézd meg ilyen "extra" tartalmú kenyereket milyen áron kapsz. Itt még jobban érzékelhető a különbség mind árban mind minőségben. De lehet még dúsítani lenmaggal, szezámmaggal, napraforgó maggal amit láthatsz is a boltokban....csak éppen 400Ft egy 250g-os mini vekni. Otthon meg abból a 400-ból kb kijön a kiló... vagy több. A minőséget is lehetne boncolgatni tápérték és eltarthatóság szempontjából... De a bolti cucc a tömegtermék ott is elvérzik.
Persze ilyenkor felmerül a kérdés, hogy ha ez a kenyerek Szent Grálja akkor miért nem csinálja mindenki ezt?! Azért ami már elhangzott itt. A szabadidőddel is fizetsz valamennyit ezért. Nem sokat de bele kell számolni. Ráadásul alapanyag beszerzést is tervezni kell... Itt jön az egyéni mérlegelés.
De a rutin sokat javít az időn... X év után már annyira része az életünknek, hogy fel sem tűnik...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63118) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Vaddisznó gerinc szilvás-mákos gnocchival, barnasör mártással

www.kanaanrestaurant.hu (először voltunk, de nem utoljára, ajánlom a helyet)

[ Szerkesztve ]

(#63119) Magnum_ válasza B-L-A-C-K (#63118) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez itt van 3percnyore tolem.

Sutszi, koszi!

I humbly and respectfully decline™

(#63120) Tim82


Tim82
nagyúr

Lepai LP-2020A+ erősítő eladó - topiklakóknak 4k-ért.

2 db 128 MB-os PC133 notebook SDRAM eladó.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63121) albiosz válasza sutszi (#63117) üzenetére


albiosz
őstag

Meddig áll egy ilyen kenyér? Hogyan tárolva?

(#63122) CoolBoy323 válasza albiosz (#63121) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha 2 nap utan is megvan, akkor vmi komoly baj van :DD

(#63123) Magnum_ válasza albiosz (#63121) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Merre jartal? Iszogattal? :D

Bocsanat, az avatart neztem csak. Aszittem etejedu :D

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#63124) Tim82 válasza Magnum_ (#63123) üzenetére


Tim82
nagyúr

Csak az avatár ugyanaz, az ember nem... :U

Szerk.: már rájöttél. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63125) Tim82 válasza Tim82 (#63120) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az erősítő jegelve egyik topiktársunknak. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63126) sutszi válasza albiosz (#63121) üzenetére


sutszi
veterán

Zacskóban van tárolva. De nincs légmentesen bezárva...csak éppen kap levegőt.

Az eltarthatóság azért nem teljesen egyértelmű. Mert van az az állapot amikor még teljesen jó a kenyér, de már pirítóst meg bundást csinál belőle az ember. Ez mondjuk 4-5 nap kb.
De a romlás (penész) határa az 1 hétnél van...kb

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63127) sketchifun válasza Tim82 (#63125) üzenetére


sketchifun
senior tag

Köszöntem. :)

Már lesek is hozzá egy kis hangfalpárat, világbajnok cucc lesz tvhez. :)

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#63129) DeFranco


DeFranco
nagyúr

kenyér: összetenni annyi, mint bemenni a boltba érte, ha nem kell sorban állni, utána meg dolgozik magának három órát. szerintem ez nem időfaktor, max. ha nem töltesz otthon három órát egyben, de ez szerintem ritka, mindenki döntse el maga. elkészíteni annyi, mint megkenni egy sonkás szendvicset meg főzni egy lakossági citromos teát.

átlagosan sokkal jobb kenyeret kapsz otthon sütve, mint a boltban, rágható a héja, nem az a nyúlós vacak, nem fog két nap múlva szíjjá aszalódni az egész, három-négynaposan is teljesen jó állagú és ízű. ha van forrásod omlós, roppanó héjú friss parasztkenyérre, akkor tök jó, már csak az a kérdés, hogy mi van benne, és hogy mennyit fizetsz érte. tisztaságban a házi kenyér ver bármit amit a boltban kapsz.

árban kb. annyira jön ki (alapanyagot, energiát, amortizációt, stb. számolva), mint egy tisztességes bolti fehér vagy félbarna kenyér. valamivel olcsóbb, de nem sokkal.

ha elkezdesz fikcsózni magokkal, tönkölybúzával, rozzsal, teljes kiőrlésűvel, akkor onnantól kezdve mindig vidám vagy, amikor a kenyerespult közelébe mész, mert érzed ahogy csörög a sok pénz a zsebedben, amit nem költesz el.

a sülő kenyér illata élményfaktor, nem lehet megunni, nagyon otthon feeling.

receptet én is tudok, howto-t is, mindent, akit érdekel kérdezzen. évek óta gyakorlatilag csak házi kenyeret eszünk, kényszerből nagyon ritkán veszünk boltit, max ha valamihez célzottan toastkenyér kell. abszolút házi sütés párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#63130) sketchifun


sketchifun
senior tag

Valakinek nincs véletlenül igényesebb kinézetű, max 20w teljesítményű hangfalpárja?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#63131) DeFranco válasza sketchifun (#63130) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igen ;]

[ Szerkesztve ]

(#63132) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Arra adjatok tippet, hogy egy nehez olvasmanyban (tanulas), ma 70oldalt haladtam. De 1x el kellene meg MA olvasnom 120oldalt. How to?

I humbly and respectfully decline™

(#63133) Melack válasza Magnum_ (#63132) üzenetére


Melack
veterán

Fórum bezár, TL kizár, telefon kikapcsol, ágyba befekszik, olvas. Holnap találkozunk itt a fórumon. Pá-pá!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#63134) Mercutio_


Mercutio_
félisten

ALL: Ezek közül valakinek valami, milka/dobozos fekete démon valutás árakon? (Utolsó képen a szabályozható töltő már elkelt)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63135) Melack válasza Mercutio_ (#63134) üzenetére


Melack
veterán

Az egy lézeres toll? :)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#63136) Magnum_ válasza Mercutio_ (#63134) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tmobilos lezeres toll??? :Y

Melak: oke :R

I humbly and respectfully decline™

(#63137) sutszi


sutszi
veterán

Azért van még egy jó dolog a kenyérsütőgépben. Ha esetleg zsömlére vagy bagett, esetleg hagyományos formájú veknire fáj valakinek a foga, akkor simán dagaszt és keleszt a gép. A végén formázás és mehet a sütőbe... De olyan kalácsot is sütöttünk már vele, hogy nem tudtam, hogy ne egyem halálra magam.

Nálunk most volt aktuális a sütés és ilyenhez volt kedv. Kenyér és zsömlék

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#63138) Magnum_ válasza sutszi (#63137) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egyebkent eszmeletlenul jol nez ki.

I humbly and respectfully decline™

(#63139) Melack


Melack
veterán

Használt bővíthető ovális étkezőasztalt merre érdemes keresnem? Google-n túl, persze.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#63140) Mercutio_ válasza Melack (#63135) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaja, 4 tartalék elemmel, a felső végén lézer pointer+ledlámpa, alul attól függően merre tekered "toll" vagy műanyag "basz" (gondolom tabletet pöckölni, vagy mittomén) ;]
Tegyék meg tétjeiket! :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63141) DeFranco


DeFranco
nagyúr

obamaszelf vagyok, filmezős este van. tippek?

az éjjeli férget már megrendeltem a videotékából, de még lehet tenni téteket. valami nem nagyon letaglózó, de fajsúlyosabb darabot néznék, amit lepkelelkű nézőtárssal már nem tudnék megnézni, de mivel lelkem mélyén én is lepke vagyok, azért nagyon ne fordítson be.

watchmen pl. játszana, ha nem láttam volna. de láttam.

nyilván sürgős, villámkérdés, csinálok addig egy lakossági citromos teát, mert 16,5 fok várt itthon három nap nem fűtés után. brr...

[ Szerkesztve ]

(#63142) zsolti72837 válasza Mercutio_ (#63140) üzenetére


zsolti72837
őstag

Lézeres toll nagyon menő. ;]
Felső sor legjobboldalibb kép azok mik? ;]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#63143) Mercutio_ válasza zsolti72837 (#63142) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én egy sorban látom függőlegesen az összes képet, szóval inkább azt írd mi a kép neve:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63144) zsolti72837 válasza Mercutio_ (#63143) üzenetére


zsolti72837
őstag

[link]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#63145) Magnum_ válasza DeFranco (#63141) üzenetére


Magnum_
nagyúr

The Visit. Aludni nem fogsz.

Egyebkent meg ha birod Zec Efront (:D) akkor We are your friends. Klassz dj film. Tenyleg. Aztan van meg a Mr. Holmes. Kedves film. De nem losz melle, ha megnezitek a The Descendants c filmet. Asszony sirni fog.
Birod a gasztrot, igy Burnt. Uj fozos film. Drama.

Magyar ajanlat: Felvilag, Vikend.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#63146) Mercutio_ válasza zsolti72837 (#63144) üzenetére


Mercutio_
félisten

DDR2-es asztali és notiram tokok, ha valakinek még kérdése van írja bátran, csak adja meg a kép nevét:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#63147) Tim82 válasza DeFranco (#63141) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tippek:

"szuperhősös"
- Defendor
- Super

"posztapokaliptikus-szuperhősös-vígjáték"
- Turbo Kid

"zombis":
- Pontypool
- Maggie
- Extinction
- The Battery (ezt különösen ajánlom, mert nagyon jó szerintem)

"western"
- The Keeping Room
- Slow West
- Blackthorn

"katasztrófa"
- Right At Your Door
- Take Shelter

"tudományos-fantasztikus"
- The Martian
- The Signal

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#63148) zsolti72837 válasza Mercutio_ (#63146) üzenetére


zsolti72837
őstag

Ja értem.

Lézeres toll ár?

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#63149) Magnum_ válasza zsolti72837 (#63148) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az pont igyenes. :D

I humbly and respectfully decline™

(#63150) DeFranco válasza Tim82 (#63147) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:R

Saint_: neked is :) zseblámpeszt végül megrendelted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.