Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28201) Mercutio_ válasza Magnum_ (#28194) üzenetére


Mercutio_
félisten

jaja, linkedIn-en is fent van oralvecz.

Állvány: Miért, éjszakai képeket akarsz csinálni, vagy hosszúexpó alapISO-n?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28202) Qru válasza Mercutio_ (#28201) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyedül nehéz magadat fotózni állvány nélkül. ;) Bár Ady sírja nem domború, oda le lehet támasztani a gépet... :D

#nincsbennetarcsi

(#28203) macilaci78 válasza Mercutio_ (#28189) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És a mai nyuggerek zöme megengedheti magának, hogy évente 1-2 hónapra kiruccanjon külföldre?
Hova tovább, ott ellássa, élelmezze magát. Mindeközben az itthon hagyott javakat biztonságban tudja. (Betörés, lopás elleni védelem, a téli kert öntözése, a félig süket, vak palotapincsi sétáltatása, almozása, etetése.)

Saját tulajdonú ingatlan Nyugat-Európában? Persze, lehet, de onnan mennyi idő a munkába menet, illetve bevásárlás, orvos, gyógyszertár, hivatal, gyereknek iskola?

Fogjátok fel úgy, hogy töketlen vagyok külföldön leélni egy életet. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28204) macilaci78 válasza Magnum_ (#28198) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lenne kölcsön, de több sebből is vérzik a szándék:
mindjárt utazok vidékre, és a XI. kerületben van az állvány.
Ha nem így lenne, szerintem mennénk mi is Párommal géppel, állvánnyal, távkioldóval a szelfikhez. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28205) Magnum_ válasza macilaci78 (#28203) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, a magyar embernek fotos a saját tulajdonú ingatlan. ez tőlünk nyugatabbra annyira nem fontos (egyébként nekem is fontos a saját ingatlan, mert ebben nevelkedtem).

Qru: ennyi, ha te már barátilag weekendet nyomsz :DDD

Mercu: akarok egy képet magamról (bár még nem jött meg az új kabátom a netrül) és kell az állvány. senki nem "tud fotózni" a környezetemben. még azt is rossz nézni, ahogy a gépet fogják meg.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#28206) Ace owner válasza Magnum_ (#28205) üzenetére


Ace owner
addikt

Nekem is nagyom jol jonne holnap egy fenykepezo, de hat marad a wayteq fos kameraja.. Evek ota mondogatom hogy kell egy gep,de 4ev alatt meg nem jutottam el odaig.

Galaxy Fold 4

(#28207) Magnum_ válasza Ace owner (#28206) üzenetére


Magnum_
nagyúr

mit szursz holnap?

I humbly and respectfully decline™

(#28208) Ace owner válasza Magnum_ (#28207) üzenetére


Ace owner
addikt

Vw talalkozo. Gyertek ti is :))

Galaxy Fold 4

(#28209) Magnum_ válasza Ace owner (#28208) üzenetére


Magnum_
nagyúr

most menjek ki egy audival? :DDD

hol lesz, mi a progi, stb?

I humbly and respectfully decline™

(#28210) Mercutio_ válasza macilaci78 (#28203) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyi egy repjegy fapadoson időben megvéve, vagy busz/vonat szintén akcióban? Röhögve mellenyzsebből megveszed ha kint van egy jól fizető állásod (de még itthoni állás esetén is)
A kaja az ottani boltban se drágább, a gyerekek itthon se bérelnének nagyobb lakást, vagy itthon is csak "jöttünk - mentünk" szintű lenne az unokázás, vagy kint is jut nekik egy ágy.

A kipakoljak a lakást meg ha országon belül máshol lakik a gyerek is fennáll. Egyébként, ha nagy a család nehogy már ne legyen aki ránéz, virágot locsol, kutyát bactat, stb.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28211) DeFranco válasza Magnum_ (#28205) üzenetére


DeFranco
nagyúr

"ez tőlünk nyugatabbra annyira nem fontos"

francokat nem fontos, csak nem tudják megfizetni, még annyira sem mint mi. beszélgettünk erről többször is, elég vegyes, sok országból összeszedett társaságban (svédországtól máltáig) és azért nem nagyon volt őszinte a mosoly szinte sehol lakástémában.

van ott igény rá, nem is kicsi, csak annyival messzebb van a realitástól, hogy így aktívabb az albérleti piac is. meg persze az emberek is mobilabbak így valamivel, de szívesen cserélnének.

(#28212) Saint_: persze tök jól elvannak, mi is tök jól elvoltunk...

meg ott teljesen máshogy működik a teljes albérleti piac mint itthon, sokkal kevésbé szabadrablás szerű történet mint itthon.

de ettől az albérlet kint is inkább kényszer mint választás. keepin' our facts straight

[ Szerkesztve ]

(#28212) Magnum_ válasza DeFranco (#28211) üzenetére


Magnum_
nagyúr

na igen, sokkkal sokkkkal drágább az ingatlan. de akkor sem ennyire fontos. tök jól elvannak a legtöbben bérelt ingatlanokban igen hosszú távon.

najo, lehet, átgondoltam. de ördögi kör.

mondjuk tény, hogy az itteni jó helyen lévő ingatlanom forgalmi értékének nagyon sokszorosáért tudnék venni fele ekkorát pl NY-ban, fos környéken.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#28213) macilaci78 válasza Mercutio_ (#28210) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem egy hétvégi, pár napos pofavizit volt a példa, hanem 1-2 hónap.

Igen, jó előre megvéve a jegy tényleg csak egy BKV bérlet árszintjén mozog. Plusz reptéri illeték, meg ha nem férsz el a kis bőrönd+kézi táska térfogatban és súlyban a már említett 1-2 hónapos ottlétre. És akkor még nem vittél ajándékot az unokának: nagymama lekvárja, nagypapa pálinkája...

Elismerem, ha valakinek módjában és szándékában áll, úgyis megteremti a lehetőséget mindenre. De ne vegyük ennyire triviálisnak!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#28214) Ace owner válasza Magnum_ (#28209) üzenetére


Ace owner
addikt

Amig konszern addig nem gáz. Én Opellal megyek... :)
FB event
Részletes program

Galaxy Fold 4

(#28215) Magnum_ válasza Ace owner (#28214) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja puff, ki nem megyek odáig. váci uti teszkó parkolóig mennék el max ilyen event kedvéért, pedig anno rengeteg autós talira jártam. az má' rég vót.

holnapra inkább beszervezek valakit jó kis normafai sétára meg rétesre.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#28216) Ace owner válasza Magnum_ (#28215) üzenetére


Ace owner
addikt

Persze aki csak válogat a nagy ő nevezők számai közt könnyen talál magának elfoglaltságot :))

Galaxy Fold 4

(#28217) Magnum_ válasza Ace owner (#28216) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nem azért. az autós talik már nem kötnek le.

I humbly and respectfully decline™

(#28218) Tim82 válasza Magnum_ (#28198) üzenetére


Tim82
nagyúr

Holnap déltájban eljössz a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárhoz és akkor a kezedbe nyomom a múltkor vett Hama állványt hordtokostul.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#28219) Magnum_ válasza Tim82 (#28218) üzenetére


Magnum_
nagyúr

köszönöm-köszönöm, de közben megoldódott a sztori :R

I humbly and respectfully decline™

(#28220) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok,
Pesten a belvárosban hol tudnék venni 5 méternyi horganyzott drót huzalt? Új, 2mm-es, nem lágy de hajlítható kellene kb olyan mint amiből a kerítés van.

(#28221) Mercutio_ válasza Magnum_ (#28212) üzenetére


Mercutio_
félisten

És mennyivel több lenne a fizud, ha a melódat egy NY-i bankban tolnád?

Brumi :Ha még a kerti budit is viszik, akkor különösen macerás a dolog az tény. Az ország másik felén lakó rokonokkal itthon is macera a dolog, már pedig helyben elég kevés a jól fizető meló. Itthon is kombi kell ha több napra jön após/anyós és hozza a fél konyhakertet, de kombival már jöhet tovább Ausztria /dajcsland felé is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28222) aizen92


aizen92
addikt

Hol van festékbolt a Margit híd pesti hídfőnél? :R

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#28223) GabN73 válasza Magnum_ (#28215) üzenetére


GabN73
addikt

A sétát üssük ki azzal, hogy elviszel kocsival, a rétest meg szeretem ... ;] ;]

(#28224) Magnum_ válasza Mercutio_ (#28221) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Huhuuu, ne is mondd... Vallalnek azert egy ket eves parizsi kikuldetest :-)))

Gabn: deal, akkor te fizetsz :D

I humbly and respectfully decline™

(#28225) radi8tor válasza Magnum_ (#28224) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Holnap mi is megyünk, de nélkületek. :P

⭐ Stella

(#28226) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Cicu bosszúja utolért!
Éves bérletem van, de engem talált meg a kallercsaj, hogyaszonnya "nincs rajta az igazolványszám, most majd a tanulopenz segít megjegyezni, hogy rá kell írni", ja és "ez nem családi bérlet", hogy csókold meg, mégis ki a lópéló használná amikor dolgozni járok vele, a családban meg nincs munkanélküli, hogy ráérjen megvárni míg hazaérek vele.
Szuuuuu-szaaaaaa!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28227) radi8tor válasza Mercutio_ (#28226) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem írtad rá? Akkor jogos az orrod alá dörgölés.

⭐ Stella

(#28228) Dr.Zoo válasza Mercutio_ (#28226) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Akarsz róla beszélni? :DDD
Bonts fel egy Graffenwaldert, mert lassan lejár a szezonja.. :)
Aztán jöhet a forraltbor. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#28229) Mercutio_ válasza radi8tor (#28227) üzenetére


Mercutio_
félisten

Teljesen jogos lenne, ha az ülésre szaró és /vagy jegy nélkül utazókkal is ilyen következetesen lennének, de elég visszás amikor januárban előre ki van fizetve az egész évi bérlet és még engem szivatnak, más meg ingyen utazik.

Dr. Zoo : Nincs otthon és még a villamoson ülök.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28230) GabN73 válasza Magnum_ (#28224) üzenetére


GabN73
addikt

Ha minden jól megy akkor XIII. kerületbe megyek bankhoz melózni :K Majd reggelente orrba szájba nyomhatjuk a kv-t :DDD

Mercutio_
Én 4 napig blicceltem a metrón, nem vettem észre hogy lejárt a bérletem, aztán egyik nap ránéztem. Volt olyan nap, amikor 4x használtam a metrót, és egyszer se szóltak hogy lejárt. :U

(#28231) Dr.Zoo válasza Mercutio_ (#28229) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Irány a lidli... :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#28232) Magnum_ válasza GabN73 (#28230) üzenetére


Magnum_
nagyúr

priviben mesélj, hova

I humbly and respectfully decline™

(#28233) MurdR


MurdR
veterán

Persze, és megint a bkv a hibás. :(( menjetek szépen volánnal. ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#28234) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Úgy 200 liter forró vízben ücsörgök, kezemben ety graffenwalderrel. Ó happy day. :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#28235) aizen92


aizen92
addikt

taxisnak ugye nem kell borravaló? főleg h bankkártyával fizetek

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#28236) radi8tor válasza aizen92 (#28235) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na az jó kérdés. Szerintem illik adni neki.

⭐ Stella

(#28237) aizen92 válasza radi8tor (#28236) üzenetére


aizen92
addikt

oké van nálam bankkártya meg egy ezres... ebből hogy? :D

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#28238) Dr.Zoo válasza aizen92 (#28237) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ezres. ;]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#28239) Ace owner válasza aizen92 (#28237) üzenetére


Ace owner
addikt

Kártya + kód hozzá, hálás lenne szerintem :DD

Galaxy Fold 4

(#28240) radi8tor válasza aizen92 (#28237) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kártyáról természetesen.

Ha ételfutár lenne és utalvánnyal fizetnél az más, ott KP-ban illik borravalót adni. Kártyás fizetésnél kártyáról.

De szerintem őt is megkérdezheted, nem fog haragudni érte. Mondd, hogy először utazol taxival. ;]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#28241) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#28242) aizen92 válasza radi8tor (#28240) üzenetére


aizen92
addikt

Megoldódott! :) Saját bankszámlájára megy, így azt írattam be vele, amit jónak ítéltem meg :) jófej volt, mert volt nálam két 30kilós táska és segített ki és be pakolni és nem pofázott feleslegesen.

köszi a helpet ;)

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#28243) radi8tor válasza aizen92 (#28242) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Na az sem hátrány, ha nem beszél feleslegesen. Néha alig lehet elcsendesíteni őket.

⭐ Stella

(#28244) Mercutio_ válasza MurdR (#28233) üzenetére


Mercutio_
félisten

Qruva sok kávédba fog kerülni, hogy kiköszörüld a csorbát :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#28245) sutszi


sutszi
veterán

(#28190) macilaci78 : A feltételezésem azon információkon alapszik amik Bandus írásaiban szerepelnek. Amennyiben tévedtem úgy nyilván megint más a helyzet. Ettől függetlenül a 2 eltérő országból származók párkapcsolatából adódó költözési kényszer továbbra sem értem mennyiben releváns azzal kapcsolatban, hogy valaki szerencsét próbálna külföldön?

(#28192) DeFranco: Bizonyos dolgokban van tapasztalatom, és megint más dolgokra meg rálátásom. De a konkrétumokat nem akarom megosztani azok személyes jellege miatt... Ezért vagyok kénytelen úgy írni ahogy. Te költöztél már 100km-nél messzebb teljesen idegen környezetbe ahol az ismerősök száma max 1 fő volt? Nálam igen a válasz...nem is egyszer...

(#28211) DeFranco: A vegyes társaság amiből ezt az általánosítást elkövetted, csak nem kitelepült magyarok voltak? (Svédországtól Máltáig.)

Külföldön van igény az ingatlanra...mindenhol van. Csak míg nálunk elsődleges életcél, addig kint közel sem. Szerintem Saint_ is erre gondolt, de javítson ki ha tévedek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#28246) MurdR válasza Mercutio_ (#28244) üzenetére


MurdR
veterán

Én mondtam hogy fussunk össze egy kávéra, te kerülöd a társaságomat. :U

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#28247) DeFranco válasza sutszi (#28245) üzenetére


DeFranco
nagyúr

re1: Költöztem, igen

re2: Korántsem, mindegyik tőrőlmetszett, beltenyésztett sajátországbeli (svéd, finn, norvég, belga, olasz, máltai, görög, lett, szlovák, horvát, osztrák, német, spanyol, cseh, szlovén... meg ami most nem jut eszembe)

Csak míg nálunk elsődleges életcél, addig kint közel sem.

Na majd ezt azért beszéld meg pár "külföldivel" is, az elég sovány, ha csak a tévéből meg a szóbeszédből tájékozódsz hogy mi a helyzet odaát. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28248) bitpork válasza MurdR (#28246) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ahan...kávé...rám meg nincs időd...aha...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28249) radi8tor válasza bitpork (#28248) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Téged is látni manapság?

⭐ Stella

(#28250) oriic válasza bitpork (#28248) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hátte merre jártál?

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.