Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22951) bitpork válasza Mercutio_ (#22948) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Bocsáss meg értet, de végre valaki átélni a nyomoromat :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22952) Ace owner válasza bitpork (#22951) üzenetére


Ace owner
addikt

Lehet hogy hülye vagyok, de tavaly mintha itt is hallottam volna kint a morajlást. A duna talán felhozza idáig, vagy csak valami jó buli volt a környéken :DD

Galaxy Fold 4

(#22953) Mercutio_ válasza bitpork (#22951) üzenetére


Mercutio_
félisten

A háló az épület másik oldalán van, remélem a beton megfogja a hangot :)

anevemearl: A mostani Lenovo A820-amban jobb a proci, a körítés sajnos gyengébb :O de várom az őszt, hogy kijönnek az új MTK procis telók, mert az octacore nem akkora lépés.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22954) aizen92 válasza Mercutio_ (#22948) üzenetére


aizen92
addikt

Elkezdődött.
Mi most át is költöztünk egy hétre hozzánk XXII-be Pomázról kisasszonnyal, mert ilyenkor kb. agyhalállal egyenlő a HÉV vonalán közlekedni.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#22955) bitpork válasza Mercutio_ (#22953) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A mély hangokat sajnos nem nagyon. :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22956) Ace owner válasza aizen92 (#22954) üzenetére


Ace owner
addikt

Pomázi a barátnőd? Ott voltam szombaton :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy Fold 4

(#22957) aizen92 válasza Ace owner (#22956) üzenetére


aizen92
addikt

Nála biztos nem, mert akkor a hátadból kiállna egy elég éles tárgy ;]
:DDD

Amúgy van itt a topicban ha jól rémlik, valaki Pomázról :))

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#22958) Ace owner válasza aizen92 (#22957) üzenetére


Ace owner
addikt

Neem nála. :N Pomázon viszont bármikor előfordulhat ez a hátadból kiáll ez az dolog ha nem pakósz ki :DDD

Galaxy Fold 4

(#22959) aizen92 válasza Ace owner (#22958) üzenetére


aizen92
addikt

Hál' égnek a másik végében laknak, elég gázos amúgy egyes része Pomáznak az biztos....

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#22960) CoolBoy323 válasza Earl_Muttley (#22944) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nekem van egy eladom ;)

(#22961) Earl_Muttley válasza CoolBoy323 (#22960) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Én csak fogadatlan prókátor vagyok most itt, aki az S3LTE-től akar megszabadulni. Valami jobbféle kínaiért is odapasszolnám :D

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#22962) Melack


Melack
veterán

Samsung GT E 1050 eladó, Telenoros. 1.000 Huf

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22963) CoolBoy323 válasza Earl_Muttley (#22961) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Beszamitani nem tudok sajnos!

(#22964) bandus válasza CoolBoy323 (#22960) üzenetére


bandus
veterán

Neztem a hirdetesed, csabito az is, bar kicsit meg szerintem magas az ara. Ha lejjebb megy majd egy tizessel, akkor lesz igazan bestbuy :) legalabbis a szamomra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#22965) föccer


föccer
nagyúr

Helló!

Van valakinek korrekt áron belépő S1155 konfigja? Az se baj, ha ipg-ről megy. Legyen benne valami normális táp, egy i3 proc, meg mellette vagy 4 GB ram, oszt jóccakát. Amit láttam aprón, attól a hajam kihullott. :(

Köszi:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22966) MurdR válasza föccer (#22965) üzenetére


MurdR
veterán

Miért nem pakolsz össze újat? Nem sokkal drágább. Intel G3420, Ascrock lap, 4GB ram, fsp táp: ~42k

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22967) föccer válasza MurdR (#22966) üzenetére


föccer
nagyúr

Áh, hosszú a történet. Kezdjük úgy, hogy "fagyogat a gép" XP, amihez 5 éve nem nyúltak. A gép szerintem legalább 6-7 éves, legjobb esetben is P4 prescott, vagy valami hasonló. :( Szóval indul a szarból lehetőleg nem szar várat építés. Lehet, hogy azt csinálom, hogy veszek helyette neki egy másikat használtan, oszt jóccakát. Franc se akar szívni egy olyan cuccal, amit már csak a por tart egyben. :(

ps: egyébként most nézegetem, hogy mit lehetne összrekani új, garis cuccokból. hátha kijövök valami vállalható árban, garis, nem túl szar konfiggal. Szerencsére, hogy abban a környezetben tényleg nem akarnak játszani a géppel. Csak azért mégsem egy 10 éves cuccot kellene már manapság használni. Mégiscsak elhazsnálódnak az alkatrészek és csúnya adatvesztés lesz belőle.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22968) Mercutio_ válasza föccer (#22965) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kell az i3, nem elég egy G2020-as?
Ram, ssd, notivinyo, proci akad itthon, lapot kinezhetsz ami tetszik, ház +táp fronton itx limitált vagyok :B
Persze kérdés mennyit szansz rá, mi az amitől aprón befontad a hajad? :D

Jah, most olvasom mizu, valami komplett IBM sff dzsunka hardverkerbol 1/2 év garival? Bár lehet azok már öregek.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22969) bitpork válasza Mercutio_ (#22968) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Pedig az íbéemm és dell gépek jók. És ha nem is munkaállomás kell megbízhatóan teszik a dolgukat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22970) föccer válasza Mercutio_ (#22968) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tom még. jó lenne 30-40 között megúszni max, ezért igencsak kilőve ez új, normális gép fogalma. B variáció, hogy odaadom nekik a mostani gépemet (i3-2100, GTX650, 8 GB Corsair és én meg beshoppingolok valamit. Bár lehet, hogy valami öszvér megoldás lesz. Kibelezem a mostani gépet, cserélem benne a VGA-t meg a memóriát, mert azzal még vígan elleszek az elkövetkezendő 3-4 évet és beszerzek mellé némi másik vasat. Még tényleg nem tudom, ma esti ötlet az egész. Majd még meglesem, hogy mi a váalszták.

60 alatt nem tudom kihozni új alkatrészekből:

AKYGA MICROATX AK12BL FEKETE
FSP FSP400 60APN 85+ 400W OEM
GIGABYTE 1155 GA-B75M-D2V
INTEL DUAL CORE G2030 BOX (1155)
RAM CORSAIR DDR3 1333 4GB VALUE SELECT CL9
WESTERN DIGITAL 3,5" CAVIAR BLUE 500GB 16MB 7200 SATA3

62.390.-

És akkor még OS nincs benne. :(

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22971) Melack


Melack
veterán

Saint: hívtál már taxit? Vagy hazakísérted nagy lovagiasan?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#22972) GabN73 válasza Melack (#22971) üzenetére


GabN73
addikt

Szerintem őt kísérte a lány haza :DDD ;]

(#22973) MurdR válasza föccer (#22970) üzenetére


MurdR
veterán

Ház: 4k
Alaplap: Asrock H81 10k
Proc: G1610 8k
Ram: 4GB Kingston 10k
Fsp 350: 6k
Wd blue 1tb: 13k

Mindezt LeCtől. És máris jobban hangzik.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#22974) föccer válasza MurdR (#22973) üzenetére


föccer
nagyúr

LeC lassan egy hónapja cseszik válaszolni az e-mailemre. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22975) Mercutio_ válasza föccer (#22974) üzenetére


Mercutio_
félisten

:D

GDP!

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22976) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Jó reggelt PH!

KV!!!!! :D

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#22977) Magnum_ válasza Melack (#22971) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó reggelt! úgy döntöttem, hogy most bekísérem a munkahelyére :D

I humbly and respectfully decline™

(#22978) Mercutio_ válasza Magnum_ (#22977) üzenetére


Mercutio_
félisten

Együtt mentek dolgozni :Y valamit nagyon tudhat ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22979) föccer válasza MurdR (#22973) üzenetére


föccer
nagyúr

ASUS H61M-K alaplap
Intel Celeron G1610 2.6GHz
4GB 1333MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Blu
500GB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 16MB
Cooler Master Thermal Master 500W

Ház nélkül 47250. Létezik ennél gyengébb összeállítás? :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22980) Mercutio_ válasza föccer (#22979) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha be értem és géphez jutok meg nézem, de 500-as helyett elég egy 350/400W-os táp az tuti.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22981) DeFranco válasza föccer (#22979) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Elég gyász... ha Édesanyám végre ráveszi magát és beszáll az internetbe, akkor neki is csiholnom kellene valami gépet, de 30-40k közé lőttem én is be a limitet ssd nélkül, és ennyiért semmi értelmes nem lesz, még akkor sem, ha a 80 gigás pata winyót bele tudom menteni.

OK, persze, egy gyenge heti bérből soha nem lehetett gépet venni, de akkor is...

[ Szerkesztve ]

(#22982) föccer válasza Mercutio_ (#22980) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze elég, csak ezt találtam akciósan és olcsóbb volt, mint a 350 Wattos. Az egész gép szerintem nem eszik 80 w-ot. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22983) Tim82


Tim82
nagyúr

Mindenkinél ott kezdődik az "értelmes gép", "alap használatra", hogy kötelezően Sandy/Ivy Bridge? Csak szerintem elég arra egy erősebb Core 2 Duo konfig (mondjuk E6xxx-E7xxx-E8xxx szériás procival, 3-4 GB RAM-mal megtámogatva)?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22984) föccer válasza Tim82 (#22983) üzenetére


föccer
nagyúr

Az a baj, hogy azok sem jönnek ki olcsóbban, max néhány ezressel. Jó lenne valami hasonlót akasztani apróról, de (az egész gondolatmenetemet innen indítottam), hogy nem igazán találtam vállalható áron ilyen teljes konfigot. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22985) Mercutio_ válasza Tim82 (#22983) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem sokkal olcsóbbak ellenben netre (flash, youtyúk, stb. miatt) kell melléjük egy vga az ivy cerkakban lévő igp viszont tudja ezeket így oda nem kell dvga.
Ami nem engedi egy szint alá a cuccok árat az az, hogy az egekben a ram árak.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22986) etejedu


etejedu
őstag

Hogyan járok jobban?
Vegyek egy tv okosító médiabox valamit.
Vagy raspberry pi vel oldjam meg a youtube videók illetve letölthető tartalmak megnézését?

Jó reggelt!

(#22987) Dr.Zoo


Dr.Zoo
senior tag

Majd ha lesznek képek, szeretnék segítséget kérni valaki(k)től... :)
Fater rászánta magát, és végre lomtalanítja az eddig felhalmozott asztali gépeket, alaplapok, procik, hűtők, házak, ramok és winyók tömkelege, találtam nála VADI ÚJ 80 g SATA-s winyót, kismillió ramot, főleg a P4 érából...
Beárazás érdekelne, mit mennyiért lehetne eladni. Mindentől meg akar szabadulni, aki kapja marja alapon lesz a hirdetés...

Előre is köszi:

Z

:R :R :R

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#22988) Tim82 válasza föccer (#22984) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem ez nem annyira rossz, mint komplett konfig. (Az eladó meg a "Milyen asztali gépet vegyek?"-topik oszlopos tagja.)

AMD-s gép, csak RAM és vinyó kell bele.

Én erre is rákérdeznék (ha Thinkcentre M58, akkor DDR3-as, nem DDR).

Egy kört megérnek.

Mercutio_: a kései LGA775-ös alaplapokban általában Intel GMA 4500MHD az integrált VGA, flash- és DXVA-támogatással (1080p meg se kottyan neki), szóval ez sem feltétlenül érv.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22989) Petyyyyy válasza Magnum_ (#22977) üzenetére


Petyyyyy
addikt

De csak azért, hogy biztosan aláírja a felmondását és máris indultok Monacoba? :DDD

Reggelt!
Tej - kalács otthonról. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#22990) föccer válasza Tim82 (#22988) üzenetére


föccer
nagyúr

Hm, ezt nem tudtam, hogy az E szériában voltak ilyen cuccok is. Én E6550-el fejeztem be a 775-ös platformot. Mondjuk az sem volt rossz gép a maga korában, elég lenne az is. Csak a 775 még minndig makacsul tartja az árát.

Arra esetleg van valami infüd, hogy melyik cpu-kat szerelték GMA 4500MHD-vel? Megyek melóba, így most google nem túl türelmes velem. :(

Köszi a linkekt, este rájuk nézek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22991) Mercutio_ válasza Tim82 (#22988) üzenetére


Mercutio_
félisten

Intel-szűz voltam tavalyig :B azt hittem ezt a HD45000-at csak notikba rakták, ez jó hí , bár gondolom vadászni kell az ilyen lapokat, és meggyőzően olcsó kell legyen, hogy versenyezzen egy új 3 év garos lap+proci párossal, ha hosszú távra gondolkozik a vevő.

Dr. Zoo : Haver [link] keres 1GB-s ddr és ddr2 ramokat, majd gondolj rá, ha találsz ilyet :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22992) Tim82 válasza föccer (#22990) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosítom magam, asztali vonalon X4500-nak vagy X4500HD-nak hívják, elvileg kb. annyival kevesebb a noti vonalon lévő 4500MHD-nál, hogy nincs hardveres Blu-ray lejátszás támogatás.

Nem a CPU-ba van integrálva még, hanem az alaplapi chipsetbe.

G41, G43, G45, Q43, Q45 chipsetben van. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22993) Tim82 válasza Mercutio_ (#22991) üzenetére


Tim82
nagyúr

Annyira nem ritkák, ha DDR3-as LGA775-ös lapot látsz, az valamelyik lentebb felsorolt chipsettel van szerelve.

Mondjuk a 10k-s HP Elite 6005 SFF gép a legjobb ajánlat szerintem az általam linkeltek közül és az AMD-s gép, integrált HD4200-zal.

Nyilván ha a több év garancia fontos, akkor nem ilyen gépeket kell keresni és nem is feltétlenül a HA-ról.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#22994) Mercutio_ válasza föccer (#22984) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt vannak a hardverkeres cuccok, rosszul emlékeztem, 1 év gart adnak rájuk.
Dell, HP

Ház+tápot jaja1981-től 3-4k-ért lehet venni, olyat érdemes amiben FSP vagy Delta táp van, azok stabilak és sokáig bíják.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22995) Mercutio_ válasza föccer (#22979) üzenetére


Mercutio_
félisten

A tápot a tápos topicban nem ajánlják :( a legolcsóbb ajánlott az FSP350-60APN 85+-os 350W-os

Lapból 1,5k-val drágább az Asrock B75M-DGS amin már van usb3 és sata II
HDD-ból 1,6k-val drágább az 1TB-s változat.

Jó persze, tudom, +3k-t csengessen akinek a jobb kell ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#22996) radi8tor válasza Mercutio_ (#22995) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jah, tápoknál az olcsóbb nem jelent jót.

⭐ Stella

(#22997) föccer válasza Tim82 (#22992) üzenetére


föccer
nagyúr

Ah, akkor értem, hogy miért nem találtam rá így hirtelen. :)

Köszi a felhomályosítást. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22998) Dr.Zoo válasza Mercutio_ (#22991) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszi, a hétvégén meglesznek a képek, hátha pont ez kell neki...
Csak kb. fogalmam sincs, hogy mit mennyiért lehet eladni...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#22999) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

ELADÓ HTC Flyer tablet!

Life is Short... Ride Hard!!!

(#23000) Magnum_


Magnum_
nagyúr

elalszom...

I humbly and respectfully decline™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.