Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#129151) macilaci78 válasza MasterMark (#129147) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Pixma gyengélkedett, típusbetegség, hogy a nyomtatófej megadja magát, előjele már volt. Több patront már nem vettünk hozzá.
Váltotta az Epson, napi használatban van. A szerviz szerint a hiba leírása szerint szkenner vezérlő hibás.
A HP- főni vette tavaly, mert a hisztis ügyvéd nem volt hajlandó olyanra nyomtatni nálunk az irodában, amelyikre esetleg valaki már rátüsszentett. Nincs benne 100 oldal. :W

Miért tintasugaras? Mert a full duplexes színes lézer drága, a mi volumenünknél nem éri meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129152) Ace owner válasza Atomgeszi (#129149) üzenetére


Ace owner
addikt

Magyarosi Csaba pont most rakott ki egy burgerezos videot de azthiszem messzebb volt mar nem tudom melyik varos. A burger viszont komolyan nezett ki.

Galaxy Fold 4

(#129153) Qru válasza Atomgeszi (#129148) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akacfa 12-14.

#nincsbennetarcsi

(#129154) Atomgeszi válasza fjudors (#129150) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, a Dr ma nincs nyitva, a másikat megnézem :D

(#129155) Atomgeszi válasza Ace owner (#129152) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez is jól néz ki, de asszony kinyír, ha ilyen hideg kinti helyen kell ennie. :DDD

(#129156) Atomgeszi válasza Qru (#129153) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, megtalaltam :)

(#129157) GabN73 válasza Atomgeszi (#129143) üzenetére


GabN73
addikt

Mostani felkapott a Simons burger [link] , bár itt a parkolás nehézkes tud lenni.

Jól bevált hely a Corvinnál az Epic [link] , vagy a Mester utcában a BlackCab [link]

Vagy kicsit kommerszebb, meg inkább jobb időben ajánlott, de a Budagardennél a Deep is tűrhető [link]

(#129158) macilaci78 válasza GabN73 (#129157) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Black is finom, tényleg. Bár ott is érdemes mosakodásra is készülni. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129159) Stylewars_kp válasza macilaci78 (#129158) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Az a tuti. Mint a körömpöri után.

(#129160) Atomgeszi válasza GabN73 (#129157) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Majd legközelebb

Végül Johnnys volt.

Méretét megtévesztő jóllakottsággal zárult. :)) desszertre nem maradt étvágy, gondoltam majd hazafelé, de egészen késő délután jól voltam lakva :D

(#129161) Qru válasza Atomgeszi (#129160) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jol nez ki!

#nincsbennetarcsi

(#129162) oriic válasza Atomgeszi (#129160) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Méretét megtévesztő jóllakottsággal zárult."

Mondjuk a hárommal simán jóllaknék még én is :DDD

Live-Die-Respawn

(#129163) macilaci78 válasza oriic (#129162) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megtévesztő, ez három különböző hambi, amolyan kóstoló. Alapterületre darabonként kb egy Big Mac.

Atomgeszi: egészségetekre!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129164) Kickass válasza Atomgeszi (#129160) üzenetére


Kickass
őstag

Sliders brothers :C

(#129165) Atomgeszi válasza macilaci78 (#129163) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen. Igazából sajtburger, bbq burger, és west coast burger

Legközelebb West coast lesz nagyban, mert az jött be a legjobban :D

(#129166) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Zuglóban műanyag ablak szervizeléséhez ajánljatok nekem szakit, lécci!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129167) HUTCHDB válasza macilaci78 (#129166) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Írok privátban.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#129168) macilaci78 válasza HUTCHDB (#129167) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Köszi, holnap hívom is. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129170) föccer


föccer
nagyúr

Hello!

Itthon épül, szépül a hálózat. 3 router lesz a kecóban. Meg lehet azt csinálni, hogy ne kelljen átjelentkezni a routerekben ha ide-oda caflatok a laptoppal?

Mondjuk ha ugyan az az SSID, akkor ez így működhet?

Köcc :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#129171) MasterMark válasza föccer (#129170) üzenetére


MasterMark
titán

Normálisan így már nem.

Ugyan az az SSID vagy működik, vagy rosszabb lesz.

Switch Tax

(#129172) Earl_Muttley válasza föccer (#129170) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Mesh rendszer esetleg?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#129173) föccer válasza Earl_Muttley (#129172) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez nekem nem mond semmit. :( Valamikor PentiumIII környékén értettem az ilyesmihez, amikor még KOAX-okkal építettünk hálózatot. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#129174) jcage


jcage
tag

Veszel 3 Asus routert, ami aimesh képes, az egyik lesz a main router, másik kettőt összekötöd kábellel és hozzáadod mesh node-kent és kész. Ha figyelsz rá, hogy a fw-t mindig egyszerre frissíted és ua a verziót használod, akkor gondod se nagyon lesz vele utána.🙂

A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

(#129175) Mercutio_ válasza föccer (#129170) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meglehet, több gyártónak is van erre megoldása, de azt, hogy melyik működik zökkenőmentesen a milyen routert topicban fogják neked megmondani

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#129176) föccer válasza jcage (#129174) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszönöm mindhármótoknak. Egyszerűbbnek gondoltam a feladatot. 3 routerre nem fogok költeni +b, annyit nem ér a dolog. De legalább már tudom, hogy hogyan lehet/kell ezt megoldani.

Jelenleg a DIGI-s modem / wifi router az egyik az emeleten, ami i ssid-n adja a jelet a másik a lent a nappaliban ahonnan a PC is napja UTP-n a jelet. Kellene egy a földszinten a ház másik felén egy ami belátja az étkezőt és az udvar hátsó részét. Azt gondoltam, hogy veszek +1-et azt telepítem az étkezőbe néhány katt a beállítás és boldogság. :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#129177) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Mivel nem találtam relevánsabb, aktív topikot, így itt vetném fel a kérdésemet:
Ha én (mint magánszemély) cégtől bérlek egy autóbeállót, akkor jogosan számol a közös ktg-re is ÁFA-t?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#129178) föccer válasza TheProb (#129177) üzenetére


föccer
nagyúr

Minden, feléd számlázott tételre rákerül az ÁFA, ha nem alanyi adómentes vállalkozással állsz kapcsolatban. Az ÁFA egy olyan dolog, hogy az minden esetben a végfelhasználó (a vállalkozási lánc legvégén álló felhasználó) fizeti meg. Ezért van, hogy a kft-k visszaigénylik az áfát, míg a magánszemély nem.

Egyébként adó topik van, ott lehet jobban el tudják mondani és/vagy ki tudnak engemet javítani.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#129179) TheProb válasza föccer (#129178) üzenetére


TheProb
veterán

Adóbevallós topikot nem éreztem relevánsnak, de lehet futok ott is egy kört.
Nekem csak annyiból fura ez, hogy nekem a nettó ár az, amit mindenki más fizet a legvégén. Pl. aki a saját beállója után fizeti a kktg-et vagy magánszemélytől bérel az fizet x összeget. De én az x+ÁFA összeget fizetem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#129180) macilaci78 válasza TheProb (#129177) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, viszont a közös költségnek lehetnek olyan elemei, amelyek nem a bérlőt, hanem a tulajdonost terhelik.
Lakás esetén például a lakásfelújítási alap ilyen.

Nyilván ez egy garázshely 2-3 ezer forintos közös költségében csak kis mértéket jelent.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129181) Siriusb válasza föccer (#129178) üzenetére


Siriusb
veterán

Közvetített szolgáltatásnál is?

(#129182) föccer válasza Siriusb (#129181) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem igen. ÁFA-t mindig a végfelhasználó fizeti meg.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#129183) csoszogi válasza föccer (#129182) üzenetére


csoszogi
tag

Igen nekem volt ilyen két hónapja. Német cég szolgáltatása, magyar forgalmazó, akitől vettem és rám terhelték az ÁFÁ-t

(#129184) Siriusb válasza föccer (#129182) üzenetére


Siriusb
veterán

Kicsit olvasgattam a neten, úgy veszem ki, hogy a közös költség ebben az esetben kvázi bérleti díjnak számít, tehát ha nem alanyi adómentes a cég, akkor rá kell raknia az áfát.
Persze azért "muris" egy kicsit, mert a közös költség, mondjuk úgy, az üzemeltetési költségek felosztása, és nem egy önálló szolgáltatás, a társasház sem ad számlát róla a tulajdonosoknak.

(#129185) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Vegyetek mobilt, amivel kicsit foglalkozni kell. :)

Xiaomi Redmi Note 11 (4/128GB) - Sérült kamerasziget!

Live-Die-Respawn

(#129186) macilaci78 válasza oriic (#129185) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Érdemes lenne egy képet is betenni a hirdetésbe, ami a sérülés ellenére tökéletesen működő kamerával készült. Mondjuk, az árban szereplő tartozékokról. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129187) oriic válasza macilaci78 (#129186) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jogos, pótoltam is. :)

Live-Die-Respawn

(#129188) FoxiestFox válasza oriic (#129185) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az ám a dizájn, egy egybefüggő üveglappal borítani a kameraszigetet :DDD

(#129189) Stylewars_kp válasza FoxiestFox (#129188) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Először azt hittem egy törött főzőlap. De mondom mit keresne egy telefon hirdetésben egy főzőlapról készített fotó? :DDD

(#129190) FoxiestFox válasza Stylewars_kp (#129189) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Még a Symbian éra derekán, sok-sok évvel ezelőtt, emlékszem, haveromnak megkarcolódott a mobilján a hátlap viszonylag új korában (talán egy N95 volt azzal a műanyagra felvitt soft touch bevonattal), és egy ebből kialakult beszélgetésben találgattuk, hogy mi lehetne a legrosszabb, leginkább alkalmatlan anyag, amivel egy handheld borítható.

Akkor arra jutottunk, hogy az üveg, és hogy mennyire retardált lenne egy full üvegbevonatú eszközt tervezni.

Hát, ez a mobilpiac ma. :)) Álmomban sem gondoltam volna.
Az Xperiám is ilyen üveghátú foshalom, gumibugyi nélkül nem alkalmas emberi használatra.

(#129191) Stylewars_kp válasza FoxiestFox (#129190) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mi régen továbbvittük a szálat. Élő börszövet kéne rá. Öngyógyuló lenne. Nagyobb horzsolás után egy kis bebanthen 2 hét és olyan mint az új. :DDD

(#129192) FoxiestFox válasza Stylewars_kp (#129191) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tök jó ötlet, élő szövet smartphone-vázon. :D

(#129193) macilaci78 válasza FoxiestFox (#129192) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Láttam már penészes mobilt...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#129195) Ivy.4.Ever válasza Atomgeszi (#129143) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

A Billog a Róbert Károly körúton nem rossz egynek. Ott tudsz parkolni ingyen. Hétköznap van nyitva. Kicsit kintebb a Maglódi úton is vannak hétévégén is.
Óbudán az American Burger & Steak House is jó. Itt is kell lennie parkolóhelynek, nem annyira zsúfolt rész ez.

[ Szerkesztve ]

(#129196) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

Megsérült a kezem, úgy néz ki le fog esni az egyik körmöm. Tudtok ajánlani esetleg normális magánorvost, aki foglalkozik ilyesmivel?

A Jánosban voltam, de tök feleslegesen (se kezelés, se használható info, gyógyszert se voltak hajlandóak felírni a fertőzés ellen). Legalább jó szorosan bekötözték, miközben elvileg levegőznie kéne...

Annyi lenne a cél, hogy szépen nőjön vissza a köröm, de ehhez gondolom nem ártana rendesen megvizsgálni...

[ Szerkesztve ]

(#129197) pjen válasza KilgoreTrout (#129196) üzenetére


pjen
félisten

A körmöd szerintem úgy fog vissza nőni ahogy volt, max vastagabb lesz kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#129198) csoszogi válasza KilgoreTrout (#129196) üzenetére


csoszogi
tag

Ajánlani nem tudok senkit, de mikor nekem hasonló volt, sérült kéz kötözés, amit kaptam zárójelentést/jelentést a kezelésről, azon rajta volt, hogy mit kell tennem: másnap jöjjön vissza, két nap múlva jöjjön vissza, nem kell visszajönni stb...azt bogarászd át, ott helyben nekem se mondtak semmit.

[ Szerkesztve ]

(#129199) KilgoreTrout válasza csoszogi (#129198) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Köszi. 10 napja történt a sérülés, azért mentem el most, mert nem úgy gyógyul, mint amire számítottam. Sajnos a neten olvasható orvosi vélemények és ajánlások egyáltalán nincsenek összhangban a mai vizsgálaton elmondottakkal, illetve a zárójelentésben szereplő infókkal.

Szeretnék gyógyszert kapni, illetve meg kéne vizsgálni, hogy a körömmátrix mennyire károsodott - attól függ, hogy mennyire lesz szép az új köröm.

[ Szerkesztve ]

(#129200) pjen válasza KilgoreTrout (#129199) üzenetére


pjen
félisten

Most komolyan a neten nézegeted, hogy kéne gyógyulnia? Ha 10 napja történt milyen gyógyszert szeretnél. A körmöd meg, gondolod plasztikázzák? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.