Hirdetés
- GoodSpeed: Munkaügyi helyzet Hajdú-Biharban: észak és dél
- Gurulunk, WAZE?!
- laca223: Miért győz a kollektív meggyőződés akkor is, ha saját magát teszi tönkre?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- potyautas: Aktiviti
- Klaus Duran: Kellemes Ünnepeket.
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ldave: New Game Blitz - 2025
- laca223: A civilizáció mint bugos operációs rendszer
Új hozzászólás Aktív témák
-
pècsimunkás
addikt
válasz
Aprósólyom
#20701
üzenetére
Szeretek erdőkben, hegyekben biciklizni, eszembe nem jutna zenèt hallgatni.
Mondjuk utcán sem. Sem gyalog, sem biciklivel. -
pozsoka
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20701
üzenetére
Ez ilyen kényszer, hogy mindenki hallja, mit hallgatok.
-
pozsoka
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20701
üzenetére
Balatonon evezek a legtöbbet, ott meg van nyüzsgés, meg ricsaj rajtam kívül is.
-
pozsoka
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20698
üzenetére
Kinek, mi, ugyebár, szeretek dübörgő zenére hasítani.
-
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20656
üzenetére
Itt lenne, de magyar címre nekem sem engedi a megrendelést. Én ezt azért nem vettem észre, mert általában az ilyen cuccokat egy Ausztriában dolgozó cimborám címére rendelem.
-
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20653
üzenetére
A videóban szereplő Soundcore Boost (is) egy jó hangszóró. Alapból picit ugyan tompábban szól (cust. eq-val eléggé koppra kell tekerni a felső tartományt), de úgy egészében nem rossz, és (méretéhez képest) igen tisztességes mélyeket produkál.
Az egyetlen (komolyabb) gondom az volt vele, hogy PC-vel (Windows) használva nem volt hangerő szinkron. Amazon-on 45€. -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20634
üzenetére
+1

Erre írtam, hogy: "Na, mind1, ebbe már bele se menjünk (nagyon OFF lenne...)."
Elég hosszan tudnék én is írni arról, hogy mi vár ránk...
A vám, és a memória árak... az csak annak a bizonyos jéghegynek a csúcsán lévő ici-pici zászlócska. -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20624
üzenetére
"Szemesnek áll a világ!" – na, én meg a DSP szóra kerestem rá, majd átugrottam a spec.-re, ahol egy büdös szóval nem említették
" ... a helyében lazítanám az akku preferenciát."
Na, ja, de ezt nyilván neki kell eldönteni.
Alapvetően egyébként én is próbálok mindenkit lebeszélni az akksis cuccokról (hangszóró, laptop, stb.). Annyi helyen látom, hogy a figura megveszi a laptop-ot, leteszi az asztalra, majd bedugja a konnektorba ..."100e ez az S300? hamarabb veszek ilyen árszínvonalon egy HK GO Play 3-t."
Én mondjuk előbb meghallgatnám. Mert ha tényleg nem kell akksi, – és egyébként nem szól rosszul – akkor azért az S300-ban van pár dolog, ami H/K-ban nincs:
• rendes codec támogatás (LDAC)
• wifi / AirPlay (bár ez nálam nem játszik, mert nem "almázok")
• "streaming digitally via USB-C" ← hmm... USB-s hangkártyaként tud működni?
• távirányító
• app támogatás (EQ, egyéb beállítások) -
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#20602
üzenetére
Igen tudom Budapesten milyen magas a négyzetméter ár, csak ha a kis városomba (Abádszalók) is ilyen magas a Ingatlan ár néha, ha egy lerugott (Salétromos vályog házat próbálnak 15 millióért eladni, vagy a régi hőhídas kádár kockák is 20 millió körül mennek..
Csak erre írtam itt a vidéki árak is relatív magasak, és sokszor láttom amit az ember vesz házat még költeni kell rá. (Alu kábelek cseréje) Komplett villamos rendszer felújítás, és társai, új ablak és ajtó aztán a falat újra vakolni és társai.
Mert amit írtam hogy a ház 40-50 millió de itt vidéken lehet esztétikus de már rajta a nemes vakolat, belül meg reped és penészedik. Az ablakok se zárnak jól, ha 3 hét alatt az a ház el tud fűteni 200 köbmétert gázt akkor hiába esztétikus ha nem fent tartható.
Szóval azért ezt már sokszor láttuk lehet valami szép és jó, de ha nem tudja valaki lakni vagy fűteni akkor nem sokat ér vele. Pedig a városomba láttom mennyi ember járt így, gyerek kori barát apja is gázszerelő volt 2 szintes házat csinált.
De hogy felmentek a gáz árak is megöregedett nem lakják a házat mert nagy és (Drága fűteni) Így lakókocsiba lakik.
De van aki "Melléképületbe lakik" és erre írtam sok embernek van a városomba szép háza.
Csak ha nem lakható vagy elég drágán akkor így szerintem nem sokat ér.
#20603
Sajnálom, ez nem jó hír pedig csak fel akartátok dobni kicsit a munkahelyet élettel.
Ha a zenélés nem megy a munka minőség rovására akkor szerintem nincs baj.
Persze attól függ milyen munkakőr, például ha valakit azért ér baleset mert a zene miatt nem hallotta az más tészta.
De Korrekt akkor lett volna hogy ha mondja( Lehet zenét hallgatni) De ne túl hangosan.
Persze azt tudjuk mindig a munka adó szabja meg a munka körülményeket.
Így a Baleset esetén is őt vehetik elő, szóval azért ezt el kell fogadni.
-
francz'70
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20588
üzenetére
Köszi az infót
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#20593
üzenetére
Megnéztem a youtubon hogy is építenek be egy ablakot, aztán gondolkodtam. És úgy álltam hozzá ezt én is megtudom csinálni, mert sajnos nem azt mondom minden munkás kokler de sokszor összecsapott munkát csinálni.
Aztán én elsőnek csak hőszígetelés miatt akartam az ablakot, de mikor bluetooth hangszórós tesztnél kiderült "Brutális hangszigetelést" végez. Akkor nagyon láttom az előnyét hogy ez duplán win, mert sokkal kevésbé fázik a ember, a másik hogy zenehallgatás esetén se kell tartani attól hogy a sok hang kijut!
Ez egy vályog ház amúgy is nem 50 hanem inkább 100 éves talán.
Mert ezért érdekes tesómnak "Szakemberek" Rakták be a ablakot és a ajtót".
Aztán mondja hogy jön a ajtónál a hideg, és nem érzi hogy az ajtó szigetel.
Az ajtó keret és a fal találkozásánál megfogtam a peremet és jéghideg volt.
És ilyenkor gondolkodtam el hogy ha egy magam fajta (Nem szakmabeli) Magának jobban megcsinálja mint a sok (munkás aki folyton ezt csinálja) Akkor hol a hiba?
Remélem ennyi off topik belefér a bluetooth hangszóró topikba?
De lassan azt láttom sokszor az esetek nagy részébe úgy jövők ki jól ha magam csinálom.
Kémény bádog szintén (Korábbi szaki) a fő kéményt és a bádogot 100-as szeggel ütötte fel. Aztán (ahol ázott) Kifujta purhabbal.......
Én meg nézzek, hogy ha én 5-10 perc google után láttom mi a szakszerű beépítés, másnak miért nem sikerült.Én magam bádogoztam újra a kéményt, ( A régi munka bontása egy kész horror volt)
Új bádogot felraktam, önmetsző csavarral rögzitettem és ecetsavas szilikonnal körbe lett kenve hogy a bádos és tégla találkozásnál se menjen be a víz.
Életembe előszőr csináltam ilyent még is sikerült, szóval ezért érdekes aki évek óta csinálja ( Talán részegen) azért nem is megy.Csak néha láttom a kokler szakemberek is kérnek olyan árakat, egy brigád 2-3 milliót is egy kér egy komplett projektér.

Csak arra vagyok kíváncsi hogy tesóm esetébe (Ahol a 150cm hosszú ablakot) Közvetlen feltolták a áthídaló alá és nincs közötte diletációs réteg (Azaz Purhab).
ott ha a áthídaló kicsit is ereszkedik fix ablak esetén garantált a repedés.
De mivel a áthídaló és ablak között nincs purhab ez minimum hőhíd.
Írok egy példát a 2000 wattos radiátor, amit a kondenzációs kazán melegít a régi ablakkal 20,5C tudott kifűteni. Miután beraktam az új ablakot 24-25C volt amire képes volt, ha a Kandallóba elégettek 2-3kg-fát is akkor 28Celcius lesz de az szó szerint kínzás minden bajom van.
Így már van egom belekezdeni javításokba, csak látni kell hol a hiba és mi a megoldása.
Így ha a idő engedi vagy valami fontos akkor azt házilag le tudom.
Mert ha el is baszom tudom hogy én csináltam, de mivel magamnak csinálok nem fogom hanyagul elvégezni.
Tudom egy ilyen beépítés nem 5-10 évre szól.Aztán azért is fogom a fejem mert néha repkednek a 40-50 milliós ingatlan árak.
Vályog ház nemes vakolat és társai, új tető a ház szép és esztétikus.
Aztán láttom (Régi 20-25 éves fa ablak) Törött kilincsek és szintén érezni a fal és keret találkozásnál hogy jéghideg a pont.
Ismerek városomba nagy 2 szintes házat, szép festés és a ház is esztétikus de a tulaj és élet társa nem tudja lakni mert nem bírják fűteni.
Így hátul egy mellék épületbe laknak, ilyenkor láttam a külső nem minden.
Dockin D fine hangszóró ha az akku véletlen megadja magát (2017-es Fery) Edition.
Ott majd kap egy új akkut 18650 11.1V 3500 Mah és arra kell majd csak át forrasztani a BMS áramkört. -
GhanBuri Ghan
őstag
válasz
Aprósólyom
#20589
üzenetére
Azért ez elég gumiszabály. Lakószobában, de nyitott vagy csukott ablaknál? Ha csukott, csak éppenséggel valami huzatos gerébtokja van valakinek, esetleg állandó szellőzés a gázfűtés miatt, másnak meg modern nyílászárói vannak, akkor utóbbi mellett jobban lehet zajongani?
-
LanyUs
őstag
válasz
Aprósólyom
#20589
üzenetére
Nemrég hallottam, hogy családi házas övezetben valakit zavart a szomszéd kutyaugatás. Kimentek ugatáskor 56dB-t mértek és jött a kötelezés -> a kutyának mennie kellett... Történet vége.
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#20582
üzenetére
Egy példa volt, mert "Dögös Robinak hallotam egy "ikonikus számát!
Dögös Robi - Bomba FULL by G.
De minden esetre ettől ez a Termék még a maga nemébe akkor is egy féle (E-Szemét)
Mert minden téren az "Olcsó kategória"és nem hiszem egy ilyen hangszóró tartos is.
Egyik ismerős kapott egy hasonló olcsó Kínai tornyot, de még egy 60 éves se volt elégedett. Szerintem az ilyen nagyon olcsó kínai hangszórók maga nemébe egy szegénységi bizonyitvány is.
Mert ha 48 Euroért már van "Soundcore Motion Boom is". 20.000 forint körüli ár, ami nyilván JBL Xtreme szintjén van.#20586francz'70
Szerintem azért függ a szomszédtól és hogy milyen távol is van a szomszéd háza.
Esetleg a jó szomszédi viszony és társai, de azért szinten függ mennyire hangos is az adott zenélés.
Például ha nincs szomszéd ( Ez eléggé javítja a hangos zenehallgatási arányt) !
De itt a kérdés hogy mi a hangos, mert én sokszor néha napozás közbe hallgatok zenét, és ha 1-2 méterre vagyok a hangszórótól a DOckin D Fine 50-70% között elég hangerőt add, igaz egy a Earfun Uboom X-re is.
AMúgy van ismerős aki néha tart házibulit, és annyi a dolga hogy a önkormányzatnál előre tesz bejelentést hogy az nap éjszaka lesz egy kis "Zaj".
1 évbe 1X van házibuli szóval belefér, zárt falak között azért (ritkán outdoor)
És az biztos az a hangerő mellet a Uboom X és a Dockin D fine is elbujhat (Pa hangszórók)
Mert azért megint más mikor egy esti közös Bögrácsolás mellé mondjuk egy 90 Decibeles háttér zene szól. Ami nem veri fel a környéket, és más mikor 2 utcával odébb is hallom szól a zene és a egész környéket felveri.
Én (Idén teszteltem magam) A Uboom X Maxon meddig megy el, és a 110 Decibel ellenére is nem volt extrém. (Sarki házba vagyok) És a fal tővébe raktam a hangszórót, a Fal és a kerités között van 6-8 Méter talán. És azért szemtől szembe hallom, de ahogy oldalra megyek már jelentősen csökken a Decibel.
Írtam ez csak egy pár perces teszt volt, mert közelröl ez nagyon hangos volt de 8 Métteről már nem volt olyan extrém.
Csak én magam is tudni akartam az átlag zenehallgatás a udvaron "Mikor a néhai napozásom tartom mennyire megy el".
A Dockin D Fine+ esetén (Ezt használtam sokáig) 50-60% között árnyékba megy a fal tövébe egy 30-60 percre. Szóval ez esetén a 6-8 Méter távolság után már alig lehetett hallani, és még van egy 3 méter utca a szomszéd és a kerités között.
Még a Budapesti szomszéd volt nálunk, ő mondta a "Kis hangszóróm" Nem zavaró.
Neki a szomszédje a JBL Party Boxot ki rakja és max hangerőn hallgatját.
A Panelről ne beszéljünk, ott fingani se lehet mert az is át hallatszik. Szerintem ott a zene hallgatás alapból ki van lőve.
-
GhanBuri Ghan
őstag
válasz
Aprósólyom
#20575
üzenetére
Nemcsak az érzékenységről van szó. Ha van olyan hangszóró, amelyik mondjuk 60Hz-20kHz tartományt tud +-3dB-lel, meg egy olyan, amelyik 38Hz-től tudja ugyanezt, akkor az előbbi egy basszusgazdag zenét lejátszva sokkal többet fog fogyasztani ugyanakkora érzékelt hangerőhöz.
-
GhanBuri Ghan
őstag
válasz
Aprósólyom
#20554
üzenetére
Alan Rossnak jobban tetszett, mint a uBoom X - pedig azon már egy korai Oluv firmware volt
-
Z.É.T.
őstag
válasz
Aprósólyom
#20544
üzenetére
Majdnem elkezdtem írni, aztán észrevettem, hogy nem a poltopikban vagyok

-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20525
üzenetére
nem csak a tervezett elavulást okolom, de nyilvánvalóan a fogyasztás nem képes tartani a lépést az állandóan növekvő gyártási mennyiségekkel, ha mindenki mindent örökké használ. hogy most ez ellen szerelhetetlenséggel, gazdaságtalan szerelhetőséggel, vagy idő előtti meghibásodással veszik fel a harcot, az mindegy is. a lényeg, hogy a szervizelés iránti igény szerintem csökken, ezzel viszont a hulladék mennyisége nő. mert hiába drágább valamit megjavíttatni, mint venni helyette egy másikat, az marhára nem mindegy, hogy az egyik módszerrel egy meghibásodott komponens kerül a kukába, a másiknál meg egy komplett termék.
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20515
üzenetére
valamelyik nap konkrétan ki volt írva, hogy out of stock.
mondtam is magamban: meddig fajulhat még ez a kabaré? ha már nem gyártják és nincs is készleten, akkor miért nem szedik le a picsába az oldalról? mégis mitől lehetne később megint készleten? -
Pixx96
aktív tag
válasz
Aprósólyom
#20513
üzenetére
nincs már uboom X sehol. Pár kósza webshopban még találni meg itt magyarban GearUp vagy Earfun oldalon (ami egyébként ugyanaz a kettő kicsit vicces) és ennyi. Ha elfogyott készlet gyanítom magyarba se kapni újra majd
-
Aprósólyom
addikt
válasz
Aprósólyom
#20511
üzenetére
Banyek, most nézem, hogy hiába kattintható a buy gomb Uboom X esetében, a kosárban már azt mondja, hogy elfogyott. Sry. Akkor már tényleg nem alternatíva?!
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20464
üzenetére
te is, hát tökre megy ez neked!
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20459
üzenetére
azt néztem, hogy egy ilyen setupnak milyen áramforrás kell, és vajon hol van az. kétlem, hogy mindennek saját akksija lenne.
-
Aprósólyom
addikt
válasz
Aprósólyom
#20449
üzenetére
ooo sorry 6db minirig és 2db minirig sub
-
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20410
üzenetére
"Alternatíva egy Tribit LAVA-hoz vagy Soundcore Boom 2-höz képest?"
Nálam (!) a sorrend: UBoom X, LAVA, B2, SpaceBox Pro
Az, hogy kinek, mi az alternatíva, az – ebben az esetben pláne – erősen függ az igényektől is. Ugye a SpaceBox Pro-ban van kártyaolvasó, karaoke funkció, fények. Utóbbi csak a B2-ben van még, míg a másik két fícsör egyik másikban sincs. -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20407
üzenetére
Én ebbe az "unofficial tiszás" hangszóróba futottam bele

Nem rossz: Van app, sd-kártya foglalat, fények, karaoke funkció, és ha még nem is feltétlen Xtreme 4 killer, de – a nem túl reprezentatív teszt alapján – van akinek ez jön be inkább.
#20408 carl18
" ... néztem új Woofert aliexpressen, és találtam 2,5 Inch méretbe ... "
Akkor ez most úton van? Egy link-et betehettél volna ...
update: közben meg is lett
Jó sok ilyen SOTAMIA 2.5"-es hangszóró van az Ali-n ... van "sub"woofer is. -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20403
üzenetére
"Rengeteg hangszórója van." – tényleg. Innen nézve pláne érthetetlen, hogy miért nem képes egy jó minőségű mikrofonra költeni.
#20404 francz'70
" ... látszik, hogy valami nagyon egyedi és prémium hatású speakerek/fülhallgatók stb. előállítása volt a cél ... "
Ez nem kérdés. Nekem is tetszik, ha valami letisztult, de mikor a design a funkcionalitás rovására megy (pl. autók esetén a légbeömlők érintőképernyőtől / menüből történő mozgatása), akkor onnan sikítva szaladok el." ... a hangzás meg nem véletlenül lett ilyen jó ... " – tévedés jogát fenntartva szerintem pedig pont, hogy igen. Vagy a Boost Max lett véletlenül nagyon sz@r?
" ... nagyon középről jön a hang ... "
Pedig a kialakítás (ugye kifelé vannak döntve a hangszórók) okán sokkal szélesebben kellene szólnia. Szóval itt valami nagyon el lett kottázva. És – app híján – ez nem is kerül majd javításra." ... egyedi a kinézete és így szól, szerintem 100 ból 99 en észre sem veszik ... "
Ez sajnos igaz. Előbb "a szem eszik", utána pedig V-s hangzás pillanatok alatt becsapja a fület."Az app hiánya már más kérdés, bár annak meg pont ott a go play példája, de egy 3rd party eq val is lehet azért bűvészkedni ... "
A Go+Play-nél is jó nagy kapufa, hogy nincs app. Ez már kisebb hangszóróknál, filléres TWS füleseknél is ciki.
A 3rd party eq-val pedig tényleg csak bűvészkedni lehet, de – nagy valószínűséggel – jó sose lesz. Ugye ez már volt téma, hogy a DSP-t mennyire zavar(hat)ja be, ha a felhasználó "kívülről" nyúl bele a hangzásba ... -
francz'70
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20403
üzenetére
Én is néztem nála Bugani tesztet, hát nem egy Dominik Reviews, inkább amolyan "elmegy" kategória
Na nem mintha én nem néznék meg ilyet
-
francz'70
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20400
üzenetére
"Vokálnál hallatszik némi hiány. Eléggé elvékonyítja a csajszi hangját második számnál."
Igen, néha vokálnál is de nekem valahogy térben van némi hiányérzetem, de ettől függetlenül szerintem kimondottan jól szól, nem kásás a hang és nincs túl tolva a mély, a magas hangok is nagyon tiszták. Belegondolok, még hány jó hangszóró lehet a piacon- akár ár/értékben is - ami felett elsiklunk.. -
peppe79
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20355
üzenetére
Átszámítva 19300 Ft volt.
A D320-ról láttam/olvastam korábban teszteket. Nincs viszonyítási alapom, de hangzásban valószínűleg nem tapasztaltam volna szignifikáns különbséget a T8-hoz képest. A hangszínnel, kiemeléssel lehet játszani, viszont a fizikát nehéz meghazudtolni.
-
oliwwer
aktív tag
válasz
Aprósólyom
#20352
üzenetére
köszi mindkettőtöknek!
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20328
üzenetére
haha, nyakmasszírozáshoz van dedikált eszköz:
https://www.sony.hu/electronics/vezetek-nelkuli-hangszorok/srs-ns7sonynak van több hasonló speakere, de állítom, hogy csak ez a modell jó!
alul passzív radiátorok vannak benne, a kulcscsontot rezegtetik, bazijó.
egy ilyennel szoktam üvöltetni a TV-t éjjelente, egészen szürreális élmény.
csak persze nem annyiba kerül, mint egy akciós mini soundcore -
darkrock
aktív tag
válasz
Aprósólyom
#20283
üzenetére
Honnan vetted? Varjuk a tapasztalatokat is.
-
Cyborg
őstag
válasz
Aprósólyom
#20317
üzenetére
Az én véleményem
Én anno végig néztem egy csomó videóját Oluvnak,még a sétálgatós, bringázós videóit, ahol csak beszélt, olyan szép környéken lakik, jó kis chillezős videók voltak. Amit gondolok, hogy Oluv annyira maximalista, hogy az már-már beteges, tipikus ismérve a meg nem értett zseniknek, nehéz velük az élet. Képes lenne évekig reszelni egy speakert, amikor már más ugyanannak a 3.generációját adná ki, szóval szerintem Oluv nem százas, mármint a jó értelemben
Aztán, mikor megláttam az asszonyát, biztossá vált, hogy az egész család nem százas
Mindazonáltal Bog sztoris videóiból tudom, hogy a kínaiak egy teljesen más "állatfaj" az európaihoz képest, mindent fordítva gondolnak, mint mi, egyszerűen nem értik még az európai igényeket, gondolkodás módot, ez egy hosszú folyamat lesz nekik, és amíg nem lesz európai emberük, részlegük, addig nagyon nehéz lesz közös nevezőre jutni velük, ezért simán el tudom képzelni, hogy valahogy elbeszéltek egymás mellett, vagy valami kommunikációs, vagy akár fordítási hibából romlott meg a viszonyuk, vagy Oluv túl lelkes volt, a kínaiak meg túlságosak szartak bele.
Szóval szerintem egyik fél se egyszerű eset.
Mindenesetre, amennyiben az earfunnál keresnének egy másik európai őrült zsenit, jó szívvel ajánlom nekik Alan Rosst, isteni kollaboráció lehetne
Nem tudom az Uboom X eladási darabszámait, és a haszonkulcsot se, de hiba lenne nem folytatni, hiszen már kitaposta az utat, és rendeteg tapasztalatot szerezhettek vele a tervezési, és gyártási folyamatok alatt.
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20283
üzenetére
szerintem tök jók ezek! nekem JBL Cip 4 van, másnak nem ajánlanám, meg nem is 7 rugóba került, de a méreteihez képest decens a hangja, és ezt aztán tényleg arra szánták, hogy felakaszd mindenhová. tudtommal ennek a soundcore-nak jobb a hangja. ja és állat ez a színváltozat.
feltétlenül számolj be, hogy milyen! EQ-zható? -
peppe79
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20278
üzenetére
Ha csak fixen egy eszközön kellene tartsam, akkor nem lenne semmi gond, csinálnék neki valami tárolót. De ez egy meglehetősen mobilis munkakör, raktárban, bent az üzemben, néha az irodában is, időnként munkagépet használva, időnként pedig anélkül. Ezért lenne a legkézenfekvőbb egy karabineres rögzítés.
-
peppe79
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20275
üzenetére
Köszönöm az infót! És ezeket lehet valamire rögzíteni?
-
francz'70
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20263
üzenetére
A vicc az, hogy még a gyártói oldalon sem tökéletes a méret, sőt még a súly is egy picit több...
...bár nyilván adnak egy +/- tűréshatárt de azért na...
-
francz'70
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20261
üzenetére
Te a csomagolás méretet/súlyt nézted?
Na most direkt meg és lemértem - mivel van 2db is belőle - 9.8 × 9.8 × 5.8 és 445g.
Mondjuk ami egy kicsit bezavarhat az az akasztó az egyik sarkán (valszeg sok helyen ezért is adnak meg más méret) de ez ha nem kell simán lecsavarozható ...és így kb. 5g-al még könnyebb
..ja egy flip5 öt is lemértem (lányomé) alapból 539g és 18 cm, így kézbe mindkettő, hát hidd el rohadtul nem egy kategória(..és még akkor sem ha a flip6 elvileg csak 500g
-
Cyborg
őstag
válasz
Aprósólyom
#20250
üzenetére
Van zenére Uboom X, és Uboom L is a családban, nekem csak a monitorhoz kell vmi foskazal, a monitor hangszórójánál bármi jobb, de sajnálnám az akkut, ha tönkremenne benne, ugyse lenne hordozva.
-
Janusz001
őstag
válasz
Aprósólyom
#20252
üzenetére
Lehet várok valami akcióra, jó pár Anker bt hangszóróm van, annyira nem sürgős.
-
Janusz001
őstag
válasz
Aprósólyom
#20247
üzenetére
#2 Xiaomi Sound Pocket , ezt már nézegettem azóta, szerintem nekem tökéletes lesz.
Soundcore Select 4 Go -t nem találom anker webshop ban.
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20247
üzenetére
apró kiegészítés: az a Uboom L még 16k sincs a jelenlegi dollár árfolyam mellett.
-
Samott
addikt
válasz
Aprósólyom
#20235
üzenetére
Pont azert kerdeztem itt, hogy van-e ebben a mufajban jobb ajanlat. JBL jo lehet, de nincs szukseg nalunk DAB ra es gondolom amiatt kerul ketszer annyiba mint amit erre szanok. Es nem kendacsolni akarok, hanem egygombos megoldast keresek.
-
Samott
addikt
válasz
Aprósólyom
#20229
üzenetére
Hordozhato FM radiot keresek, hogy ott szoljon ahol eppen vagyok. Ne kelljen konnektort keresni es elfogadhato hangminosege legyen.
-
Kapanyél
őstag
válasz
Aprósólyom
#20229
üzenetére
Üdv 1983-ban...
-
válasz
Aprósólyom
#20220
üzenetére
Nem csak nekem.
BB topicban elég sokan rámozdultak és el is fogyott a készlet. 
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20220
üzenetére
nem is vártam választ, csak egy ellenvélemény volt. illetve még az sem. nekem bevált, ennyi a story. ettől még bárki lehet vele elégedetlen, nincs azzal semmi gond.
-
Pixx96
aktív tag
válasz
Aprósólyom
#20211
üzenetére
Én nem voltam elájulva uboom L hallatán ment is a háztól. A Xiamiaú nekem jobban bejön egyenlőre marad is minimálisan tompának érzem de ez EQval orvosolva van. Viszont tényleg szebb teltebb mélye van legújabb BT szabványnak 5.4 nek hála videó nézés is tökéletes vele akár film akár podcast ellenben uboom 5.0 as BT verzióval szemben.
-
válasz
Aprósólyom
#20211
üzenetére
Csak kb arra lenne használva, hogy könnyebben lehessen zenét magunkkal vinni, mint a Uboom X.
Pl azt az emeletre nem hozzák fel a gyerekek, ha táncolni akarnak a szobájukban, de egy kicsit azért simán vinnének. JBL Go Essential is bőven megtette erre, csak bedöglött. Nekik a hangkép teljesen mindegy, azt sem tudják, hogy létezik ilyen szó.
Telefonról hallgatottnál minden jobb, pedig ők azzal is elvannak.Fizz nálam is kuka, pont amiatt nem vettem még meg. Ironikus, hogy pont a gyári oldalon nem vettem észre, hogy van, pedig több topicban is propagálom az oldalt.

-
válasz
Aprósólyom
#20209
üzenetére
Hopp! Én tegnap fizzen futottam bele.
Este nézek pár tesztet, mert ezek jó áraknak tűnnek. -
válasz
Aprósólyom
#20198
üzenetére
Ezen nekem is megakadt a szemem, de 2000 a szállítás mellé. Uboom L viszont csak 47 USD. Táskába dobós hordozhatónak gondolom utóbbi jobb, nem?
-
Pixx96
aktív tag
válasz
Aprósólyom
#20194
üzenetére
magas polcozok kitár-betár tolóoszlopos targoncaval nem sűrűn van erre ember
8 éve nyomom eszek iszok közben zenét hallgatok filmezek eddig még baleset nem volt szerencsére
-
hcol7
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20148
üzenetére
nincs rajta textil.
-
alphamooncam
őstag
válasz
Aprósólyom
#20148
üzenetére
Valamilyen kompromisszumot mindig meg kell hozni.
Nem tudom, hogy mikorra lesz olyan szintű a kopás, amit már nem nézek el, de szerintem nem mostanában lesz.
Szép hangszóróselymeket lehet kapni... egyébként nem zárom ki azt sem, hogy előbb degradálódik az akku, mint foglalkozni kéne a dologgal, de ez legyen a jövő problémája...

Nem tudom milyen függesztőre gondoltál, de azt gondolom, hogy a kevesebb néha több. Ez most atomstabil, nem érzek késztetést többet foglalkozni vele, mint amit kell, inkább már csak használnám.
-
alphamooncam
őstag
válasz
Aprósólyom
#20112
üzenetére
Ha ez nekem szólt akkor köszi a tippet.
Ilyenem is van egyébként, egy ( Audio Technika AD900X ), de egyrészt sajnálnék egy 100k-s fejhallgatót napi szinten nyúzni a kocsiban, másrészt a szubbaszus nem ugyanaz az élmény, ha a zsigereinkben is érezzük nem csupán halljuk.
Nem szeretném kihagyni ezt az élményt, de mégegyszer köszi hogy gondoltál rám.
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20102
üzenetére
rákeresni sokkal gyorsabb volt, mint itt feltenni a kérdést:
https://www.webnyeremeny.hu/spar-miller-nyeremenyjatekRichard!:
inkább 7-nek tűnik -
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#20069
üzenetére
Ez alapján egészen biztos a Uboom X jelentősen mélyebbre megy mint a X30!

A Tronsmart talán 60-100HZ között adja le a basszust, ami hallható is!
A GO PLay 3 ez alapján jelentősen mélyebbre megy és teltebb is, szóval a Harman Kardon ellen nincs esélye a X30-nak de egy Onyx Studio 5 vagy 6 is oda veri mély basszusba.
120mm Woofer " Harman Kardon" Mindig érdekes a Harman milyen mély és erős telt basszust produkált.
Már-már Mélyládás basszus.Kíváncsi vagyok lehet a Fiitune X30 se rossz csak máskép jó. De azért ebbe a árkategóriába elég telitett a piac, szerintem van ettől jobb vétel is.
Uboom X is van még raktáron akciósan 50E körül, inkább azt vennén valamiért.
Egy 5 évig én letudtam biztosan a vásárlást, talán 2030 körül ha megunnom a Uboom X-t majd át gondolom mi lesz a következő választás.
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20050
üzenetére
én már annyit áradoztam a Uboom L-ről, hogy nem mertem ajánlani, csak próbáltam körülírni. viszont itt én már 2x elcsíptem a Soundcore Motion 300-at 19e. Ft-os áron. szerintem az is bomba vétel annyiért. igaz, jack aljzattal ez a modell sem rendelkezik.
-
AstraCDX
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20050
üzenetére
Mindenkinek köszönöm az ötleteket, ajánlatokat !
Ami ezek közül nekem több szempontból is a legjobbnak tűnik, az az EarFun UBOOM L .
Méret OK., nagy akku kapacitása van, és kihangosítást is tud .
Köszi !
Üdv.
Astra
-
Pixx96
aktív tag
válasz
Aprósólyom
#20048
üzenetére
hát charge5nel pont nem ezt fizeted ki presztízs feelinget vagyis ezt is meg hátkb ebben súlyban méretben torony magasan a legjobb speaker nagyon sok hangfalat kipróbáltam ebben a méretben és közelében nincsennek persze az más kérdés jó drága de ha neked legjobb kell ebben méretben akkor charge5/6 kérdés nélkül.
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#20048
üzenetére
Értem tudom de ebbe az árba nem annyira tud válogatni.
néha az a pár százalék méret belefér ha az ember jobb hangot akar.Én se szándékosan léptem a Dockin D Fine méretről Earfun Uboom x méretbe.
28x10x10 után a majd 40x16x20 jelentősen nagyobb volt. De cserébe sokkal erősebb és jobb basszust kaptam.

Persze ezért kell méretezni a hordozhatósag és hang között.
Arukeresőn láttam megint akciós a Uboom X 50e forint
Ha valaki akar valami jót elérhető áron.
-
AstraCDX
senior tag
válasz
Aprósólyom
#20038
üzenetére
Köszönöm szépen !
Akkor okkal sejtettem, hogy itt valami nincs rendben .
A Charge 5 is felejtős, üzletből is ?
A JBL-ek erősen hamisítás veszélyesek ?
Ha ez így van, akkor biza, sajnos kerülendő .
Egyébként az általad ajánlott Xiaomi Sound Outdoor, egészen vonzónak tűnik .
Már ez az ajánlat is nagy segítség .
Egy lépéssel e fölött még mi lehet még, ami ajánlott ?Akkor az elvárásaim :
Fekvő csőszerű, kb 25~30cm hossz méret .
Ez a hosszméret, nemtom milyen átmérőt hoz magával, de lehetőleg 10cm-nél ne legyen nagyobb !
Aztán ezen belül ami a legjobb minőség, csatlakoztathatóság, üzemidő, esetleg sw/fw támogatás, ha van ilyen, stb .
Ha még esetleg telefon kihangosítást is tudna, az már igazi habostorta lenne !
Ha igazán jó a cucc, az ára lehetne akár max 50000Ft is .
Köszi !
Üdv.
Astra
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#20029
üzenetére
Én is úgy láttom sok gyártó valóban leragadt vagy el akadt. Talán 2019 megjelenésű Soundcore Motion Plus volt egy igazán jó fejlődés és ajánlat.
Egyéni EQ Aptx Codec és remek hang szó szerint ez akkor a Jblt és Sonyt is padlóra tette.
Csak valahogy az Ankernek ezt kellet volna folytatni.
Most igaz a Jbl ha új mércét hozz több gyártónak ezt kéne követni. Talán a cégnél feltűnt nekik túl nagy részt vesz el a bevételből a sok kínai alternatíva.
Kíváncsi vagyok milyen lesz a jövő és a többi gyártó mit dob piacra 2 vagy 3 belül.
Azért látjuk Bluetooth hangszóró piacon lesz egy jó nagy verseny ami nekünk vásárlóknak jó.
Eddig is volt csak most kicsit nagyobb lesz. -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20025
üzenetére
"Lehet már öregszik a füle ... " – olvashatja a fórumot, mert azóta le se szakad a hangszóróról
(kijött vagy 5 videóval). Ez a legutóbbi, ahol egészen "stúdiósra" hangolta (gyári e.q.-val) ezt a mono hangszórót. Érdemes egészen végig nézni / hallgatni, mert az utolsó percekben arról is szó esik, hogy mennyire nem mindegy (azért ezt sejtettük), hogy a hangszórót hová tesszük, ill. milyen irányból hallgatjuk. -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#20025
üzenetére
A freki görbében tényleg nem fogsz sok mindent (különbséget) látni. A spektrogram, főleg a 60%-os (27:53-tól) már érdekesebb.
"Nem tudom mitől van ennyire oda Oluv az új kiadásért."
Ő nem a def. eq.-val használja, ill. említette, hogy azzal ő sincs megelégedve. Nem tudom van-e Charge 5-je (tudta-e ahhoz hasonlítani), de mindentől függetlenül ő azt állította, hogy most ebben a méretkategóriában - custom e.q.-val - ez eddig az egyik legjobb hangszóró (amivel ő találkozott) idén.
Egyébként Alan is játszott picit az e.q.-val a tesztje végén. Azt is érdemes meghallgatni. Ott már sokkal hallgathatóbb, és nem olyan "érces" / "éles" a hangzás (amire Alan is panaszkodott). -
válasz
Aprósólyom
#20025
üzenetére
Vagy belőtte magának és úgy tesztelgeti.
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#20023
üzenetére
Igaz a Uboom X nem nyer szépségversenyt de egy hangszórónak elsődleges dolga a hangja.
Nézhet ki bárhogy ha nincs jó hangja.
Én azért elfogadtam hogy könnyű és megfizethető ebbe a árba ez fért bele.
Én teljesen elégedett vagyok vele 42e forintért ettől nem volt jobb Deal.
-
válasz
Aprósólyom
#19995
üzenetére
Nem tudom. Elvileg nincs külön illesztő az eszközhöz. Elvileg plug&play kéne legyen.
Mint a felső képen látszik, a windows azt közli, hogy párosítva vannak az eszközök. De csatlakozni nem tud.
Nincs tippem......
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19974
üzenetére
Én Kültéren ha udvarba hallgatom általába a fal tövébe rakom mert legalább ott visszaveri a fal a basszust így jobban érzed hogy jelen van!

Igen egy Dockin D FIne/JBL Xtreme szintü hangszóró is jó basszust add 1-2 méterről és érzed jelen van.
De a Boombox "Tier" már kell ha 5 méterre is érezni akarod jelen van.
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19884
üzenetére
Ez a Oluv Outdoor EQ! Fél hangerőn!
És Oluv keze által kiadott 9.49 Firmware.
Az a baj ha már az Ember felrakta Oluv Custom Firmware-t nem tudom visszarakni a gyárit.
Szerintem bírnia kéne!
Mert a gyári 0.46 Firmware is hasonló módon mozgatja a passzív membránt! 
Én nem csináltam saját EQ-t csak azt használom amit Oluv csinált.
Akkor lehet Oluv lépte túl a hangszóró korlátait?
De Beltéren Inkább a Indoor+ használom az nem torzít sose.
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19850
üzenetére
Oluv írta ki Patreon oldalon hogy mi a gyártás száma és nincs több Uboom X. Earfun el engedte így más gyártónak szabad a pálya.
Pedig ebbe a méretbe lehet már igazán jó és erős hangot csinálni.Uboom X elég mélyre megy komolyan.
Tetszik -
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19845
üzenetére
De komolyan arról a bizonytalan weboldalról szerintem értelmes ember nem vásárol.
Oké (Lehet megkapod a terméket sértetlenül és működik is) Ha nincs pluszba Extrém szállítási díj. De 50 Euro fölött az amazon.de is ingyen szállít, ha már annyira játszik a külföldi vásárlás.
Aztán árukeresőn van sokkal jobb ajánlat is, mert legalább hazai bolt és könyebb a garancia.
De ha vissza küldöd lengyelbe a terméket hibásan mi a garancia cseréli, vagy nem tűnik el?
mert megkapja látja hibás de nem tudja javítani és önköltségen nem fog neked újat küldeni
-
Pixx96
aktív tag
válasz
Aprósólyom
#19802
üzenetére
nem nagyon zajos targoncazom raktárban benne van gépben hangfal. Hát most mennyin hallgassam? 20%on? motion+ nem kell köszi meg uboom L se volt mind kettő inkább hagyjuk azokat
tribit stormbox lava meg már nem fér el sajnos gépben. hidd el hajnalban ha éjszakás vagyok már 100% on is kevés a charge5 hangja olyan álmos vagyok
én amúgy is a nagy zenéhez vagyok szokva nekem ezek a hangfalak csak cincogások -
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19786
üzenetére
Már van 23-25E között Xiaomi bluetooth hangszóró Harman Kardon együttműködéssel.
[link]
Azért nem hiszem elérhetetlen áron lesz.
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19781
üzenetére
De a Onyx kb 2 kg A Uboom X meg 4,2 szóval súlyához képest jelentősen nagyobb a teljesítmény. Onyxnak van 1X 2600 Mah Cella a Uboom X meg 4X 4200 Mah 21700 cella.
Nem mondom a Harman Kardon se rossz de a Uboom X elég hatalmas szinten főlényesen áll felette. 60 wattos A Onyx 3, akkuról csak 30 wattot tud, szóval hordozhatóságba még gyengébb.

(De a Harman Kardon egy nagy gyártó) Pénz van és nem egy olcsó Budget ezért vártam volna hogy (Megmutatkozok a nagygyártó minősége) mit is produkál. -
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19767
üzenetére
Jó a Uboom L de hazai ára azért 30E körül van, a Xiaomi 30 wattos hangszórója van 15E körül és jár mellé 2 év garancia ha jól emlékszem.
Persze a Earfun Uboom L is kap másfél év garanciát, szerintem ha valaki nem akar külföldön rendelni a Xiaomi is nagyon jó választás.
Én haza piacon azt venném, de A W-king D320 is jónak tűnik csak hazai piacon nem hiszem elérhető.
Jön majd a Tronsmart T8 is sokkal nagyobb akku és jelentős előrelépés a korábbi generáció után, erre mondhatom a Tronsmart valóban szintet lépet, legalább is külsö alapján Simán
3,7V 9000 Mah, gondolom 2X21700-es cella kapott helyet így 2X4500 Mah.
De ez nagyobb mint a Dockin akkuja, szóval egyik videós tesztelte és max hangerőn 4-5 órát kibír ez azért nem semmi.
-
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19762
üzenetére
" ... 47 EUR-ért látom myearfun europe oldalán."
A "nagy trükk" (volt már róla szó) a "global" oldal kiválasztása (ld. carl18 link-jét).
#19764 francz'70
"Csak hallkan jegyzem meg mirtune élőben sokkal több magashangra képes ... "
Ide nem több, hanem jobb magas hang kellene (szerintem). Mást se hallok, csak "tszccc-tszccc-tszcc" ... rettenetesen bántó. -
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19762
üzenetére
Nem kell sokat keresnem...........Első kattintás volt
[link] -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19759
üzenetére
Én ebbe hallgattam bele, de nekem nem tetszik a hangja. 2:17-nél érdeme meghallgatni a váltást: W-King → Uboom. Utóbbinak mintha jobb lenne a tere, nem lenne annyira "boomy" és az ének melletti cinek, is tisztábbak. Valahogy koherensebb a hangkép. Ráadásul az L-et a végén – nem sokkal, de – hangosabbnak méri (már akinek ez számít).
.. és még egyszer: egy 47 $ és egy 60 € hangszóróról beszélünk: 16e vs. 24e Ft -
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19759
üzenetére
határozottan jónak tűnik. az fura, hogy mindegyiknél több a hangjában a magas. gondolom az a dupla tweeternek köszönhető. aztán hogy ez áll-e közelebb a valósághoz, vagy a többiek, az ugye mindig kérdéses.
egyébként a 60 EUR az tényleg 1.5x-ese a 47 USD-nek. -
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19756
üzenetére
hát ööö... 2022-ben jelent meg, ehhez képest a sokak favoritja Soundcore Motion+ meg 3 évvel azelőtt, szóval szerintem az, hogy melyik milyen öreg, az nem feltétlenül releváns.
A JBL meg már 2018-ban eldöntötte, hogy ekkora méret mellett nem erőltetik a stereot, inkább 2-utas speakereket gyártanak, tehát ez nagyon nem újkeletű dolog. de ha volt alkalmad egymás mellett hallgatni mono és kicsi stereo hangszórót, akkor tudod, hogy nem is a nagy stereo téren van a hangsúly, hanem egész egyszerűen a mono nem úgy szól, ott valami nagyon tud hiányozni (legalábbis nekem). azt meg Alan Ross hozta fel sokszor, hogy hiába raknak bele több speakert, az nem garancia semmire, ha nem tudják/akarják jól használni, mert mondjuk szarnak a hangolásra. és sokszor ez a helyzet.
én jelen pillanatban nem látom 47 USD-s ár mellett azt a kínálatot, ahol a Uboom L már nem rúgna labdába. Sőt szerintem Richard!, mint régi Motion+ tulaj is igazolja, hogy a 2-utas ÉS stereo Soundcore mellett is abszolút megállja a helyét.biztosan léteznek olyan speakerek, amik stereo térben erősebbek hasonló méret mellett (pl a Motion 300 hangja jóval nyitottabb), de ár/érték arányban az általam ismert hangszórók közül én nem ismerek jobbat 30-ig bezárólag sem (akciókkal nem számolva).
egyébként ha valaki Győrben él vagy jár, várom szeretettel az üzletben, ahol dolgozom. Itt 50 nm-es helyiségben tudja letesztelni a saját fülével bármelyik hangszórómat, mert úgyis az egyéni benyomás dönt, és nem az, hogy ki miről mit gondol. Kellő mennyiségű tesztzenét is összeválogattam különféle stílusokból, és még ülőhellyel meg kellemes hőmérséklettel is szolgálhatok.
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19729
üzenetére
Én is így láttom, hogy a Design felett eljárt a idő és elég "Noname" Fealing.
Valahogy még plúszba felcsatolna rá az akkumulátort is külön macera.
Talán annyi előny ha az akku tönkre megy könnyü cserélni.Csak most van pár Bluetooth hangszóróm, mindegyikba van Litium akku és tök kényelmes csak feltöltöm és viszem és hallgatom.
(Alvás zavar, sajnos 2024 nyarán nagy remény fűztem de voltam Alváslaborba, 1 éjszakát ott aludtam 6 óra alvás volt és az orvos azt mondta nem talál semmi eltérést.
Végül meséltem hogy Benzodianemet használok alvás túrbózására (xanax) és azt mondta talán az is bezavar mert csökkenti a mély alvást, csak ez egy csapda mert eleinte ha az ember nem tud aludni, 1 db 0,25mg Xanax és alszik a ember, csak ez allatomos csapda mert utána már nem elég, és emelni kell 0,5mg-ra aztán ez se elég is kell 0,75 vagy 1mg.
Egyszer nagyon, de nagyon kimerült voltam és bevettem 4-5 db Xanax Sr 0,5 éjszakára.
Aztán másnap, gyakorlatilag képszakadás volt "Blackout" Nem emlékeztem mi történt.
Telefonon találtam videót hogy kint voltunk futni, sportolni...
)
Sajnos alvás zavar esetén már sok mindent csináltam, "Mitrazapine" altató antidepresszáns, Agomelatin, Xanax, Citromfű magnézium, Kamilla tea, magnézium Glicinét, Glicin aminosav, mozgás sport és társai de valahogy még is elégé nehéz.
Inkább az a fő bajom hogy hiába van 8 óra alvás másnap még is kimerült vagyok.
Legrosszabb talán akkor volt mikor a 30MG Mitrazapine és a 0,5 mg Xanax mellet aludtam és másnap reggel olyan volt mint ha teljesen kimerült lennék, mindig úgy ébredtem mint akit agyon vertek, szenvedés volt akkor aludni. Csak telefonon miértem a alvás időt 8-9 óra volt és még is úgy éreztem mint akin át ment egy tank.Aztán a Xanax függöség is azért rossz mert ha nem veszem be akkor este nem alszok, valahogy egy ördögi kör.
Kis offtopik, de remélem belefér úgy se olyan izgalmas a topik
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19727
üzenetére
akkor meg a parlagfű pollen vagy a virágpor
de amúgy miért van ezen Bass Up gomb? az nem Soundcore specifikus? -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19727
üzenetére
"... a márka kertészeti pro gépekkel foglalkozik?"
Na, ez elkerülte a figyelmemet.
Akkor tényleg elég lehet az említett IP védelem. A többi kritikai észrevételem okán viszont változatlanul nem tartom jó vételnek, még a célközönség számára sem. -
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19724
üzenetére
Nem a kültér miatt vélem kicsit karcsúnak az IP védelmet. Ld. bwoay hsz.-ét: " ... a téglapor nem menjen bele, és egy vödör vizzel vagy slaggal le lehessen mosni."
Abban igazad van, hogy a melósok valószínű nem medence mellett használnák.
... és még mindig a súly! Mi a tököm majd' 8 kg ebben akkumulátor nélkül?
#19725 bwoay
" ... egész nap ezen hallgatják a rádiót."
Na, az meg pont nincs benne.
-
bwoay
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19724
üzenetére
szerintem a tipikus felhasználási területe az, amikor a kőművesek/ácsok/burkolók/csőszerelők/villanyszerelők egész nap ezen hallgatják a rádiót. Hogy ez a modell specifikusan mitől lesz alkalmasabb ilyen célra, azt nem tudom, de gondolom a szerszámgépgyártóknak presztizs, ha erre is van saját megoldásuk. Az IP54-nél magasabb minősítés meg ahhoz kellene, hogy a téglapor nem menjen bele, és egy vödör vizzel vagy slaggal le lehessen mosni. Szerintem.
-
carl18
addikt
válasz
Aprósólyom
#19720
üzenetére
LOL "Tudtok-e javasolni itthon olyan "tesztelőt", akinek van összehasonlítási alapja és tényleg meg tudná mondani, hogy most ez jó-e, vagy nem és nem elfogult egy márkával sem."
Most akkor ö youtubert keres ?
Ja én egyből felmértem mit tudhat az a hangszóró.
Nyilván tudom munkás hangszóró építkezésre és társai....(kialvás nem rajtam múlik, ezzel 6 éve gondba vagyok)
-
vampire17
addikt
válasz
Aprósólyom
#19681
üzenetére
megjott a boom2 tokeletes allapot, kb mint az uj.
Koszi mindenkinek a tippet! Egy kerdes... arra nem jottem ra, de lehet hozza 2 telot is tarsitani? (pontosabban egy telo+egy Pi
) -
LeadR
tag
válasz
Aprósólyom
#19692
üzenetére
Húha, köszi a választ.
+
@Pixx96
@francz'70
@<adamsyk>Így most nem lettem sokkal közelebb a megoldáshoz, bár nagyon túlgondolni sem akarom, minimális összegről beszélünk.
Ha feltételezzük azt, hogy a mirtune nem szól elég szépen, akkor a motion+ és a uboomL basszust nézve, hogyan viszonyul egymáshoz? A xiaomit kvázi kilőttem, mert nem stereo, és nincs rajta jack, plusz gyanítom, hogy nem jobb mint a másik kettő.
Soundcore-nál a refurbished termékek minőségével milyen tapasztalatok vannak? (Szomorú, hogy a motion+ban még nincs benne a partycast, így biztosan nem fogom tudni használni a boom+-szal együtt) -
francz'70
senior tag
válasz
Aprósólyom
#19697
üzenetére
Nyilván nagyvonalakban igazad van...de szerintem ez a történet egy kicsit túl van lihegve youtube videók ide vagy oda, én hallottam már mirtune s100 at és a saját fülemnek jobban hiszek, nem vagyok hangmérnök és nem is egy charge mellett szólt az is igaz, de hogy 20 alatt nem rossz vétel az tuti.
"Keresek egy hordozható hangszórót méretben a kicsi ciripelőm és a sc boom+ közzé belőve. Valami 20 alatt..."
"...de azért legyen elég hangos, és legyen benne korrekt mély (mérethez képest)."
Ezeknek az igényeknek/elvárásoknak szvsz mirtune pont megfelel..itt pl.nem annyira durva a helyzet, eq hangolás is sokat számít [link] [link] ...mondjuk ezek sem túl jó videók de azért az érződik, hogy 20 ezer alatt nem olyan rossz teljesítmény és még nincs is gatyába rázva, amúgy meg egy az egyben egy charge mellett az uboom L is elvérzik
-
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19697
üzenetére
"A mirtune S100 szerintem sehogy se jó." – nekem sem tetszik a hangja, de azt sem akartam írni, hogy sz@r. Ugye az is relatív, hogy kinek, mi a jó. Valaki pl. szinte csak EDM-ot hallgat, ill. a basszus (még ha kopogós is) és hangerő a fontos. Más – főleg a kisebb hangszóróknál – meg tud barátkozni a gyengébb/kevesebb basszussal, de igényli a tisztább hangzást....
-
LeadR
tag
válasz
Aprósólyom
#19692
üzenetére
Volt element megam, azt szerettem. De hallottam flipeket, chargeokat, nyilván nincs tévképzetem, hogy a chargeokat meg lehetne közelíteni ebben az ársávban normális minőséggel.
-
Peaceliker
addikt
válasz
Aprósólyom
#19678
üzenetére
Nekem van soundcore ról így füles. Olyan volt mint az új.
Munkatársamnak viszont olyan jött (ugyan ebből a fülesből), mint amit malacok használták előtte egy fél évet
Na de ő írt nekik, hogy nemár és küldtek egy másikat ami szintén olyan volt mint az új (a fost vissza sem kellett küldeni) -
vampire17
addikt
válasz
Aprósólyom
#19678
üzenetére
megtortent a vétel.
21-ert kivancsi leszek ....
Remeljuk bevalik -
vampire17
addikt
válasz
Aprósólyom
#19676
üzenetére
de van legalabbis nekem engedne rendelni... Emag rol amugy lenne uj is 38 ert... erdemesebb azt vagy a felujitottakkal sem szokott gond lenni?
-
vampire17
addikt
válasz
Aprósólyom
#19673
üzenetére
Blitzwolf Banggoodrol 36, kb ez a felso hatar. Teljesitmenyben olyan 100W korulire gondoltam, ami fontos h powerbank funkcioja legyen (Egy pi-t akarok rola hajtani, amin piCorePlayer van)
Igy van, a Blitzwolf nem letezo marka, a Banggood sajat cuccait szitazza igy. (ahogy a Tronsmart a Geekbuying sajatja)
-
vampire17
addikt
válasz
Aprósólyom
#19671
üzenetére
van mar egy BlitzWolfom (BlitzWolf BW-AS2 ) amivel nagyon meg voltam elegedve. Persze ha van ilyen arban jobb, szivesen fogadom az otleteket

-
<Adamsky>
nagyúr
válasz
Aprósólyom
#19115
üzenetére
"Alan Ross régi tesztjében ... "
Nekem egy rövid ideig volt. Azt leszámítva, hogy vm. sw. (?) bug lehetett benne (mert kb. minden harmadik bekapcsolásra féloldalasan szólt) én annyira nem voltam tőle elalélva. Nem volt rossz, de méretéhez és súlyhoz képest nem szólt szépen. Hangosnak persze hangos volt, de kb. ennyi.#19114 carl18
"Sound XL elérhető áron simán vennék." – szvsz. eljárt felette az idő. Egy Soundcore Boom – még ha talán nincs is olyan hangos – de alapvetően sokkal élvezetesebb.
Új hozzászólás Aktív témák
- OLED TV topic
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Drum 'n' bass
- Óra topik
- Balesetben elhunyt Vince Zampella
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- További aktív témák...
- PowerColor RX 6700 XT 12GB GDDR6 Hellhound Eladó!
- Kingston FURY Impact 2x16GB DDR4 3200MHz CL20 - Új, 1 év garancia - Eladó!
- ASUS TUF Gaming F17 - 17.3" FHD IPS 144Hz - i5-11400H - 16GB - 512GB - RTX 3050 Ti - 1,5 év garancia
- AMD Ryzen 7 9700X - Új, 1 év garancia - Eladó!
- Philips EP5330 digitális automata kávéfőző tejtartállyal
- Dell Precision 3630 Intel Core i7-8700K PC (hibás)
- Samsung Galaxy S25 Ultra / 12/512GB / Kártyafügetlen / MediaMarkt Garancia 2028.12.02.-ig
- iPhone 17 256 GB Black - Bontatlan !! www.stylebolt.hu - Apple eszközök és tartozékok !!
- Targus DOCK423A - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 x HDMI (120Hz)
- Apple iPhone 13 128GB,Átlagos,12 hónap garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


Na most direkt meg és lemértem - mivel van 2db is belőle - 9.8 × 9.8 × 5.8 és 445g.

3,7V 9000 Mah, gondolom 2X21700-es cella kapott helyet így 2X4500 Mah.

