Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

(#4351) (jan)

(jan)
(őstag)

The Qemists - Run You (Official Music Video)

Ennek a stílusirányzatnak mi a neve? Metalbass ? :D

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#4352) james001 válasza james001 (#4349) üzenetére

james001
(veterán)

Modulistic terror, A vast sadistic feast, The only way to exit, Is going piece by piece!

(#4353) mekker

mekker
(őstag)

Noisia - The Hole: [link]
Ivy Labs & Two Fingerz - Orange: [link]

Don't hate the player, hate the gémeskút

(#4354) james001 válasza james001 (#4352) üzenetére

james001
(veterán)

Billain - Bilocation

Modulistic terror, A vast sadistic feast, The only way to exit, Is going piece by piece!

(#4355) james001 válasza james001 (#4354) üzenetére

james001
(veterán)

Billain - Tessellator

[ Szerkesztve ]

(#4356) mekker válasza james001 (#4354) üzenetére

mekker
(őstag)

Ez simán az év száma

(#4357) james001 válasza mekker (#4356) üzenetére

james001
(veterán)

Az év albuma is simán :D

(#4358) (jan)

(jan)
(őstag)

Maduk - Still In Love
Maduk - Colours (ft. Diamond Eyes)

Számomra hihetetlen, hogy mennyire termékeny ez a srác, követi a régi iskolát, megújul és mégse unalmas.

#lakodalmas

(#4359) james001 válasza james001 (#4352) üzenetére

james001
(veterán)

Végighallgattam az albumot ma.
Zseni ez a srác,hihetetlen milyen jó zenét tud csinálni. Kevés dnb van rajta,de viszont attól még igazi fülorgia amit összehozott. :)

[ Szerkesztve ]

(#4360) .LnB válasza james001 (#4359) üzenetére

.LnB
(félisten)

Tegnap nekiálltam én is. De hát nem bírtam sokáig. Elsősorban igen az volt a bajom, hogy nem is igazán dnb. Na meg a 10 perces track-ek..

Viszont az tény, hogy hangzásilag nagyon fasza néha. Csak egyszerűen nem találok olyan élethelyzetet amikor ezt szívesen hallgatnám. Vezetéshez, melóhoz nekem nem passzol. :)

De ez csak a személyes véleményem. Általánosságban az tényleg elmondható, hogy igen magas minőségi cucc, és van stílusa. Sokkal egyedibb mint a sok tucat, csörömpölős dnb.

Homo Ludens

(#4361) Rayyy válasza .LnB (#4360) üzenetére

Rayyy
(senior tag)

Azért utánaolvasva (számomra) kiderült, hogy itt jóval komplexebb koncepcióról van szó, mint egy "egyszerű dnb" album, ezt figyelembe kell venni, mert tényleg koppanhat az ember. Egyből a Szárnyas Fejvadás 2049 OST jutott róla eszembe és nem is véletlenül. Számítógépes munkához szerintem kiváló.

A csapból tiszta víz folyik.

(#4362) .LnB válasza Rayyy (#4361) üzenetére

.LnB
(félisten)

Nem szoktam utána olvasni zenének, hogy az után jobbnak hallatszon. Ez nálam nem működik. A zene fogjon meg, ne én kényszerítsem rá magamat. Az into-nál nálam is a BR49 ugrott be. Nagyon szeretem azt az OST-t mióta láttam moziban a filmet, azóta a Mesa a csengőhangom is.

[ Szerkesztve ]

Homo Ludens

(#4363) lezso6 válasza Rayyy (#4361) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)

Szép az, ami érdek nélkül tetszik. Ha magyarázni kell, akkor az nem jó.

A liquid funk egyébként tényleg nem annyira dnb, jóval hígabb, emészthetőbb. Ott van pl a Maduk mellett a Pendulum is. Én azért nem szeretem, mert hallhatóan gyenge a master, a hangzásvilág unalmas, csak kb összevágják a zenét. Ettől meg ilyen popzenejellegű az egész, s a dnb-re csak a tempó meg a tuctacc-tutac ritmusvilág miatt hasonlít. Meg én nem szeretem a nyünnyögős vokált. Szóval a liquid funk az úgy viszonyul a dnb-hez, mint a Hooligans a rockhoz. A külsőségek megvannak, a több meg max nyomokban.

Érdekesmód, ha egy neuro előadó csinál liquidet az meg tetszik. Mert jó a master, a hangzásvilág, s nem csak összevágja a zenét.

STOP RIOS! Állítsuk meg a moderációt!

(#4364) mekker

mekker
(őstag)

Szerintem mindig hozzátesz egy albumhoz, ha ismered a hátterét. Ez a csak a hangzás számít kicsit olyan, mintha valami fogyasztói társadalomban élő robotok lennénk.

The Outsiders - Are U There [link]

(#4365) Rayyy

Rayyy
(senior tag)

Mindig és mindenhez hozzátesz, ha olvasol róla.

(#4366) mekker válasza Rayyy (#4365) üzenetére

mekker
(őstag)

Az igazi kérdés az, hogy egy dnb albumra művészeti alkotásként tekintünk vagy szórakoztatóipari iparosmunkaként. Mert egy albumhoz hozzátartozik a borító, a körítés, a háttértörténet, videoklipek is, ha az előbbi nézőpontot követjük.

[ Szerkesztve ]

(#4367) Rayyy válasza mekker (#4366) üzenetére

Rayyy
(senior tag)

Én alapból minden zenei produkciónak úgy megyek neki, hogy művészeti alkotást várok.

(#4368) lezso6 válasza mekker (#4364) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)

Az az én szubjektumom, hogy a hangzás ennyire számít. :)

A lényeg az, hogy nem kéne attól jobbnak lennie bármilyen műalkotásnak, ha ismered a háttérsztorit, hisz tökmindegy hogyan készült, a végső eredmény a lényeg. Az más kérdés, hogy érdekes lehet a mögötte lévő sztori. De ennyi, nem több.

A mai korszellem elcseszettsége, hogy összekeveri a kontextust a tartalommal. Pl nem az számít, hogy mit mond, hanem ki mondja. Nem az nyeri a gipszfaktort aki a legtehetségesebb, hanem akinek a legjobb életsztorija van. Nem a tartalmuk alapján értékelik a kritikusok a filmeket, hanem az alapján hogy hollywood politikai ideológiájába mennyire illik bele. Nem azért tetszik a zene, mert jó a ritmus / dallam / ének / szöveg / stb, hanem mert jó a háttérsztori.

[ Szerkesztve ]

(#4369) Rayyy

Rayyy
(senior tag)

Lehet, hogy furát mondok, de ha a zene nő lenne, akkor a hangzását nézném meg rajta először. Ha az hitvány, akkor tőlem járhat bármilyen ritmusra a csípője...

(#4370) mekker válasza lezso6 (#4368) üzenetére

mekker
(őstag)

Igen, mert te szigorúan iparosmunkának fogod fel. Pedig általában nagyon fontos a kontextus, még ha dnb-ben ez annyira nincs is jelen (vagy amikor igen, nagyon érteni kell hozzá).
Aki nem a bulik miatt szeret bele vagy nem buzul bele a drum and basses pátoszba, az nem is nagyon marad meg ezen a vonalon. Nekem például10 évig tartott a tejfölösdobozon csutkáig tolt *fúdebaszózenétől* odáig eljutni, hogy ténylegesen a zene miatt élvezem azt, amit hallok.

A háttérinfó is nagyon fontos lehet, különösen az ilyen nagyon epic dolgoknál. Hiába van benne a hangsávban minden fontos infó, 2-3 hallgatásból holtbiztos, hogy nem találsz rájuk (és kb ennyi egy szám átlagos élettartama). Erre jó a társművészet vagy a kommentár. Vagy például vannak számok, amiknek csak élőben van valós értelme.

(#4371) lezso6 válasza mekker (#4370) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)

Művészetet hogy lehet iparosmunkának felfogni? :F

Pont erről van szó: ha a bulik miatt buzulsz bele egy adott stílusba, akkor nem is a zenét szereted, hanem a bulikat. Ez pontosan ugyanaz a jelenség, amikor adott számot a nosztalgiafaktor miatt hallgatsz.

Egy számot normális esetben nagyon sokszor meghallgat az ember, ha szereti. Ha csak 2-3x, akkor nem szereti. Meg megint ott tartunk, hogy arról beszélsz, hogy magyarázni kell. Egyetlen hely, ahol a magyarázatnak van értelme, az a dalszövegelemzés. Az élő zene meg oké, az tényleg más, mert ott helyben van improv.

Zenét a zene miatt hallgat az ember. S nem úgy, hogy "hallgasd, dejózene, mert jót buliztunk rá / milyen jó a borítója / stb", hanem hogy pl "most figyeld ezt a hangszert, hangot, részt / stb hogy milyen jó".

[ Szerkesztve ]

(#4372) mekker válasza lezso6 (#4371) üzenetére

mekker
(őstag)

Értem, hogy mit mondasz, de ez egy ilyen nagyon purista szemlélet. A legtöbb minden nem ők nélkül alakul ki, hanem mert hozzátesznek valamit az élethez. Itt inkább az a kérdés, hogy ez jó dolog-e, vagy inkább a zenét szeressük kizárólag önmaga miatt.

(#4373) lezso6 válasza mekker (#4372) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)

A zenét csak önmaga miatt lehet szeretni. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet szeretni a jó bulikat, jóféle album artworköket, a háttérinfókat, stb. Viszont ezeket ne keverjük össze, tehát attól, hogy fasza a borítókép, nem a zene lesz jobb, hanem a borítókép.

(#4374) mekker válasza lezso6 (#4373) üzenetére

mekker
(őstag)

Jó, azért a művészetnek az a fő célja, hogy valamit megindítson benned valamit. Ergo minden, ami az adszociációs folyamatot elősegíti, az hozzáad az élményhez. Tehát bizonyos szempontból azok az infómorzsák is a zene részei, amik elősegítik ezt.

(#4375) lezso6 válasza mekker (#4374) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)

Az élménynek a része lehet, de nem a zenéjé, mert a zene az élmény része. És én azt tartom problémának, amikor az élményben több szerepet kap a kontextus, mint maga a zene. Tehát nem is magáért zenéért hallgatja a zenét.

Egyébként a zene talán a legabsztraktabb és legtisztább művészeti ág, aminek egyáltalán semmi értelme. Nincs és nem is lehet mit magyarázni rajta, teljesen öncélú.

[ Szerkesztve ]

(#4376) mekker válasza lezso6 (#4375) üzenetére

mekker
(őstag)

Az utolsó mondatod azért nem igaz :)
A zene is csak az emberi agy működéséhez igazodik. Ez a műfaj ugyan nem dallamokkal, meg hasonló hatásvadász dolgokkal él vissza, de attól még ugyanúgy hatásvadász. Csak más módon.
Hülyeség azt gondolni, hogy ez egy 100% lart pour lart cucc. Ez is csak pátosz, valójában az elektronikus zene a legősibb ösztönökig próbál visszanyúlni. Csak mi próbáljuk racionalizálni az egészet. A dnb sem lart pour lart.

(#4377) lezso6 válasza mekker (#4376) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)

Hát a bulizás tényleg ősi ösztönökre vezethető vissza, hisz a betépve a fények között táncolni meg ugrálni eléggé hasonlatos ahhoz, amikor őseink besszívva kántáltak meg táncoltak a tűz körül. De ez megint nem a zene, csak annak egy használati módja. Meg én amúgy nem szeretek bulizni, legalábbis én egy ilyen eseményen zenét akarom hallgatni, nem pedig táncraperdülni. :D

Jó, ez igaz, vannak olyan zenék, melyek nem öncélúak. Például a popzene, ott ugye gazdasági célok vannak (legalábbis manapság, mert 50 évvel ezelőtt nem egészen így volt). Vagy pl az EDM, ami már a nevéből adódóan táncra van kihegyezve (bulizni), ezért olyan egyszerű a ritmusvilág. Meg van olyan elmélet, ami szerint a dubstep azért jött létre, mert a neuro dnb túl gyors hogy táncolj rá, ezért lelassították. :D

[ Szerkesztve ]

(#4378) mekker válasza lezso6 (#4377) üzenetére

mekker
(őstag)

Ez már tényleg off, de a dubstepből is csináltak már riddimet, ami 4/4-esen táncolható :'(
Lassan nem marad már zene, amire csak hülyén ugrálni képes az ember

(#4379) .LnB

.LnB
(félisten)

(#4380) .LnB

.LnB
(félisten)

A.M.C - The End

Kellemes kis oldschool stílusú cucc, abszolút jóféle.

Homo Ludens

(#4381) .LnB

.LnB
(félisten)

Nais - Selecta

Egy kis torzulás. Mókás féle.

[ Szerkesztve ]

Homo Ludens

(#4382) .LnB

.LnB
(félisten)

(#4383) customer114

customer114
(senior tag)

Volt mostanában valami "Man eating lizard dragon" kaliberű link? ;]

(#4384) htc07 válasza customer114 (#4383) üzenetére

htc07
(addikt)

inkább vegyed a jegyed blackoutra :U

(#4385) mekker válasza customer114 (#4383) üzenetére

mekker
(őstag)

Billain Bilocation fasza

Strobcore - Thyla [link]
The Vanguard Project - Fused [link]

(#4386) donmackó

donmackó
(őstag)

Melyik filmnek lehetett hasonló az alapja mint ennek a Metrik számnak? Nekem annyira ismerős, mint ha valami koppintás lenne -> Metrik - Hackers

Release the cable hounds!

(#4387) donmackó

donmackó
(őstag)

Egy régi kedvenc új köntösben -> Neonlight & Hedj - System Error (2019 Remaster)

(#4388) lezso6

lezso6
(HÁZIGAZDA)

Feloszlik a Noisia 2020 végén? :(

(#4389) mekker válasza lezso6 (#4388) üzenetére

mekker
(őstag)

Hát ez kva szar hír

(#4390) donmackó válasza lezso6 (#4388) üzenetére

donmackó
(őstag)

Kár lenne értük.

(#4391) Rayyy válasza lezso6 (#4388) üzenetére

Rayyy
(senior tag)

Nem feltétlenül baj az, ha úgy érzik, hogy már normális produktum nem tud kijönni a csapatból, viszont külön-külön meg vannak ambíciók. Az a legrosszabb, mikor nagy bandák megunják, de még lendületből mennek és gyártják a fosot.

(#4392) lezso6 válasza Rayyy (#4391) üzenetére

lezso6
(HÁZIGAZDA)

Persze, erőltetni felesleges. Nekem amúgy 2014-es szám az utolsó ami tetszik tőlük, szóval úgymond nem leszek károsult, de fura hogy vége.

(#4393) customer114

customer114
(senior tag)

( [link] )

(#4394) mekker

mekker
(őstag)

Rawtekk - Amber's Love Was Like a Marble (Billain remix)
Most volt Therapy Session, jó is volt.
Azon gondolkozom, hogy vajon a jump-up bulik mennyire lehetnek színvonalasak. Valakinek van erről tapasztalata?

(#4395) Rayyy válasza customer114 (#4393) üzenetére

Rayyy
(senior tag)

Hoppá :K

(#4396) (jan)

(jan)
(őstag)

Nosztalgiázzunk kicsit :)...
Kinek mi az all-time abszolút kedvenc DnB nótája?
Nekem:
Jessie J - Nobody's Perfect (Netsky Remix) Igen lakodalmas ... :DD

Muszáj ezt is beszúrnom, évek óta ez a csengőhangom és az istenért se akar kikopni pedig b@ztatnak is miatta a spanok:
Diddy & Dirty Money - Coming Home Again (Mage & SkyWeep remix)

(#4397) customer114 válasza (jan) (#4396) üzenetére

customer114
(senior tag)

B-Complex - Beautiful Lies (VIP)
UKF csatorna

Meg az az 5-6 mix, amiket 10 éve pörgetek :D

(#4398) otto14 válasza (jan) (#4396) üzenetére

otto14
(senior tag)

Metrik - We Got It (feat. Rothwell) és Dualistic & Subsequent - Sunrise (ft. Ella)
De ezek sem nagyobb kedvenceim mint sok másik, hiszen annyi remek szám van hogy lehetetlen választani

asd

(#4399) customer114 válasza customer114 (#4397) üzenetére

customer114
(senior tag)

Linkesítve:

B-Complex - Beautiful Lies (VIP)

+1 (nem abszolút kedvenc, mert rongyosra lett hallgatva)

Unknown Error - Hellraiser

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.