Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#646) nubiai válasza dorika87 (#644) üzenetére


nubiai
tag

Ha már elhangzott ez a 14 napos visszavitel dolog, leírom hogy én hol tartok ebben a headset ügyben.
Kicsit távolabbról kezdem. Volt nekem egy M50-esem, még írtam is itt róla mikor megvettem. Nem voltam vele teljesen megelégedve, mert autóból beszélve sokszor panaszkodtak a túloldalon, hogy nem jól hallanak. Aztán idén, a nyári hőségben elpusztult, valószínűleg a felső ingzsebemben tomboló trópusi körülmények miatt. Tanulva az M50-ből, gondoltam vásárlás előtt ki kellene próbálnom valahogy a következő headsetet, mert nagy nevek ide vagy oda, simán bele lehet futni nem várt tulajdonságokba. Többször felhívtam a Quantum-R Kft-t (a Plantronics hivatalos forgalmazóját), hogy ugyan segítsenek már, hogy mi a különbség a forgalmazott termékeik közt, melyiket érdemes megvásárolni, de mindannyiszor egy nagy maszatolás volt a válasz, vagyis semmi konkrétum nem hangzott el. Elmentem hozzájuk kétszer is, hogy személyesen talán több sikerem lesz, de úgy sem jutottam velük semmire sem. Kértem őket, had próbáljam ki valamelyiket, de nem bontanak ki semmilyen dobozt sem. Kértem őket, hogy legalább had hívjam fel egy olyan kollégájukat, aki valamilyen Plantronics terméket használ, hogy halljam a mikrofon minőségét. Ez elől is elzárkóztak. A termékeket forgalmazó boltok sem hajlandóak kibontani egyetlen dobozt sem. Itt gondoltam/gondolom azt, hogy hivatalos úton én mindent megtettem azért, hogy kellő körültekintéssel válasszam ki a nekem megfelelő terméket.
A következő fázis az volt/van, hogy mindenkit megszólítok, akinek headsetet látok a fülében, hogy megkérdezzem, mennyire van megelégedve a saját eszközével és megkérem, had hívhassam fel, hogy halljam a hangminőséget. Ez már valami, de ekkor azt még mindig nem tudom meg, hogy mennyire hangos, mennyire kényelmes viselet (ennek később még jelentősége lesz).
Én is kitaláltam ezt a 14 napos visszavételes dolgot (ha kidobnak az ajtón, bemegyek az ablakon jelleggel). Pénzt, paripát, fegyvert nem kímélve vettem egy Plantronics Voyager Edge-et. Mindenhol ódákat zengenek róla, gondoltam nekem is meg fog felelni. Pláne ennyi pénzért. Nem így történt. Akárhogy igazgattam, valahol mindig nyomta a fülem. De már 10 perc után. Nosza, vissza is vittem az üzletbe. Ott toltam el a dolgot, hogy céges számlára vettem. A 14 napos visszavét csak magánszemélyekre vonatkozik! Rendes volt a bolt, azontúl a nagyker, 1 hónap elteltével mégis visszaadták a pénzt.
Következő kiszemelt Plantronics Explorer 500 volt. Most már az előbbieken kiokosodva saját nevemre vettem meg. Az eladóval nyittattam ki a dobozt, hogy úgy nyissa, lehet még egyszer el kell majd adnia. Volt olyan, hogy panaszkodtak a hangjára, volt olyan, hogy nem. Viszont. Az én oldalam nagyon halk volt. Annyira, hogy pl. egy Tescoban már a használhatatlanság határát súrolta, ami pedig valljuk meg őszintén nem egy nagy feladat lenne. A másik baja az volt, hogy többször elment vele a térerőm (dual simmel mind a kettő), egyszer újra is indult a telefon. Sem előtte, sem utána nem csinált ilyet a telefonom. Vissza az üzletbe. Közölték, hogy most az egyszer kivételesen visszaveszik, bár jogszabályilag nem kötelesek visszavenni. És sajnos igazuk volt. Ezért: 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet
a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól

"29. § (1) A fogyasztó nem gyakorolhatja a 20. § szerinti jogát
[...]
e) olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza
[...]"

Ez már milyen megfogalmazás? "nem küldhető vissza" Mi az hogy nem küldhető vissza? Már hogyne lenne visszaküldhető. Megmutatom...
Viccet félretéve, gyakorlatilag innentől kezdve MATT. Kipróbálni nem tudod, visszavinni (elvileg) nem tudod. Arra utazni, hogy a kereskedő szívjóságból bevállalja a visszavétet meg elég nagy lutri. Vagy bejön, vagy rád szárad a cucc.
Itt tartok most (nincs fülesem). Illetve ott, hogy tényleg megpróbálok emberek felhívni, hogy legalább a kimenő hang rendben legyen. Meg valami "csőrös" kivitelt keresek, ami bevezeti a hangot a hallójáratba, mert akkor valószínűleg lesz elég hangereje. És valami olcsót keresek, hogy ha valami mégis hibádzik, akkor ne bukjak nagyot. Meg figyellek Titeket, hátha mondtok valami okosat. :) Plantronics-ot egyelőre hagyom, túl sok élményem volt vele mostanában...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.