Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#887) gg72 válasza Flashget (#884) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan. Teljesen más dolog a steril körülmények között csomgolt és hengerben tartott üres vagy a már megírt, esetleg poros, izzadt kézzel megfogott és a hengerbe úgy visszarakott lemezek tárolása. A még fel nem használt lemezeimet természetesen én is hengerben tartom, viszont kiírás után rögtön CD-tokba, vagy BD-tokba teszem őket, majd nyomtatás után mennek fel a polcra.
Én továbbra is azt mondom, hogy ha ezek anyaghibák lennének, akkor sokkal többünknél jelentkeznének itt a fórumban, vagy máshol, de én még nem olvastam ilyen jelenségről, csak itt két fórumtagtól, akiknél bebizonyosodott, hogy nem a legoptimálisabb körülmények között tárolják a lemezeiket. De ha mégis anyghiba lenne, akkor is sokkal jobb a szépen megírt és később is visszaolvasható lemezek aránya, mint a Ritek és társainál... Szóval ha valakit ennyire zavar a tömérdek lemez közül hireteln előkerült két hibás darab (aminek okát csak találgatjuk), akkor nyugodtan tessék venni Maxell, Omega, stb. márkákat, szerencsére nem csak Panasonic van a világon. ;)

Joshi: Más hogyne befolyásolná a páratartalom az élettartamot: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.