Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) gg72 válasza slaci007 (#100) üzenetére


gg72
veterán

25GB méretben nálam az Infomedia is nyerő: [link]

(#102) gothic20 válasza slaci007 (#100) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nem is vészes csak rétegváltásnál bár TDK-tól kicsit többet vártam.
Ha megjön akkor teszek fel tesztet kb 2 hét japán-ból rendeltem ebay-en. Vicces hogy még így is olcsóbb mint megvenni ithon...

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#103) gothic20 válasza gg72 (#101) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szép szép csak az a baj, hogy nehéz kifogni Infomedia-t a Philips elég lutri. Az utolsó amit vettem ritek alapanyag volt és az nem ép a legjobb.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#104) gg72 válasza gothic20 (#103) üzenetére


gg72
veterán

Hát ezért kell olyat venni, amiről biztosan tudni, hogy Infomedia MID-es, én az USA-ból szerzem be és nem Philips... ;)

(#105) gothic20


gothic20
aktív tag

Lemez: TDK
MID: TDKBLDRBB
Írási sebesség: 4x
Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
Program: IMGBURN 2.5.6.0

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#106) speedbor válasza slaci007 (#69) üzenetére


speedbor
csendes tag

Ez csak részben igaz... mivel a philips megadta a jogot a Lengyel partnerének, hogy átcsomagolja a 100-as 50-es csomagjait kisebb egységekbe, így lesz ilyen szögletes a 10-es henger, ettől még, a MID éppen az lesz, ami a philipsnek épp volt készleten. Tehát lutri.

itmedia.sk

(#107) speedbor válasza slaci007 (#96) üzenetére


speedbor
csendes tag

Ennél olcsóbban is hozzá lehet jutni: [link]
Igény esetén hozunk még.

itmedia.sk

(#108) gothic20 válasza speedbor (#107) üzenetére


gothic20
aktív tag

egész jó árban van.
50Gb-os Panasonic lemezt is tudtok szerezni?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#109) speedbor válasza gothic20 (#108) üzenetére


speedbor
csendes tag

Sajnos jelenleg nem...de amint van forrás írok árat.

itmedia.sk

(#110) gothic20 válasza gothic20 (#108) üzenetére


gothic20
aktív tag

THX

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#111) Flashget válasza speedbor (#107) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

(#112) szmegma


szmegma
aktív tag

Mi a velemenyetek a Pioneer BDR-207DBK cuccrol?

Mivel eloszor a Sony Optiarc BD-5300S-03 irot neztem ki, am £20-tal dragabb, mint a 207-es es nem tudom, hogy er-e annyit. Azt mar tudom, hogy a 207-es nem tud tesztelni, de ezen felul az a £20 megeri, hogy ne a 207-es vegyem meg?

Koszonom.

TV: JZ1000

(#113) JoeYi


JoeYi
őstag

Író: Samsung SE-506AB
--------------------------------------------------------------------
Lemez: Panasonic LM-BRS2MWE25
Íróprogram: Cyberlink Blu-ray Disc suite
Írási sebesség: 4x

Családi képgyűjteményt írtam ki rá, majd utána ellenőriztem ezzel a progival

(#114) gg72


gg72
veterán

Író: Pionerer BDR-206
Firmware: 1.06
--------------------------------------------------------------------
Lemez: Panasonic BD-R 25GB 6x printable
MediaID: MEI-RA1-001
Íróprogram: ImgBurn 2.5.7.0
Írási sebesség: 6X

(#115) JoeYi


JoeYi
őstag

Író: Samsung SE-506AB
--------------------------------------------------------------------
Lemez: Panasonic LM-BRS2MWE25
Íróprogram: Cyberlink Blu-ray Disc suite
Írási sebesség: 6x

véletlenül 6x -os tempón indítottam az írást, valamivel rosszabb lett mint a 4x

(#116) jeni


jeni
félisten

Szia

Nem tudom,hogy jó helyre írtam-e?
Mai napon megírtam az életem első BD lemezt,egy Panasonic 25GB RE lemezre a Sötét zsaruk II. részét írtam rá..

kb. 2 órás volt annak időtartalma.

A gond az,hogy a PC-s gépemben csak a menü és abban való navigálás és kiválasztása után bejön a szokásos Bla-Bla-Bla ,hogy eredetit vegyen meg jogtiszta lemezt használjunk,illetve annak másolata tilos. De csak eddig jön be,és onnan nem akar tovább menni.

Sem a Sony sem a Pioneer írón sem megy tovább.

Az Imgburnal írtam ki és két mappát tettem be oda és azok lettek megírva.
Ellenben az asztali Philips BD-7300-s lejátszón ment rendesen. Tovább lépett a menüben való navigálás után. A pc-s íróknak nem szabad ennyire háklisnak lenniük. Gondolom az asztali lejátszók rosszabbak ilyen területen.

(#117) szmegma


szmegma
aktív tag

Hello,

Olvasgattam a teszteket amiket keszitettetek es a panasonic lemezek nagyon szimpatikusak nekem. A kerdesem az lenne, hogy egyszer irhato 25 es 50 GB-os lemezbol melyik tipust ajanljatok? Szoval ha lehet tipus nevvel kernem, mivel ahonnan vasarolnam ott ugy a legegyszerubb rakeresni.
Nem kell, hogy nyomtathato legyen a felulete.

Koszonom.

TV: JZ1000

(#118) gothic20 válasza szmegma (#117) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szia

A Panasonic lemezek remek minőségűek, mindegy, hogy a 4X vagy 6X szorost veszed. Esetleg még Verbatim vagy JVC lemezek is ajánlottak. 50Gb-os lemezből a nonémek kerülendők, ha tudsz Verbatimot vagy Panasonicot vegyél ezekből is.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#119) szmegma válasza gothic20 (#118) üzenetére


szmegma
aktív tag

Rendben, koszonom a valaszod!

TV: JZ1000

(#120) gothic20


gothic20
aktív tag

Panasonic 6X nyomtatható 25db-os kiszerelés.

Lemez: Panasonic
MID: MEIRA1-001
Írási sebesség: 2X
Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
Program: IMGBURN 2.5.7.0

Lemez: Panasonic
MID: MEIRA1-001
Írási sebesség: 4X
Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
Program: IMGBURN 2.5.7.0

Lemez: Panasonic
MID: MEIRA1-001
Írási sebesség: 6X
Író: Pioneer BDR-206 FW 1.06
Program: IMGBURN 2.5.7.0

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#121) sanyi150


sanyi150
tag

Sziasztok,

Lemezrendelésbe be lehet szállni valakihez? Jó minőségű 50 GB és 25 GB lemezt rendelnék 20-25 databot. "That's"-ről sok jót írtatok; ha valaki épp rendelés előtt áll és van megbízható forrása, kérem jelentkezzen

(#122) DarkFire


DarkFire
csendes tag

Helló!

Sikerült vennem egy plextor pl-lb950sa bluray írót, és ugye ez tud lightscribe-ot is. Kerestem a neten, és egyszerűen nem találtam olyan segédletet, hogy milyen progival lehetne ezt megoldani, blu ray lemezre. Ellenben dvd-hez ezrével vannak progik meg gájdok. :)

Tudtok nekem segíteni milyen szoftverrel próbálkozzak?

Köszi!

Sean Tyas & Dima Krasnik RuLeZ

(#123) gothic20 válasza DarkFire (#122) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szia
A hivatalos LightScribe
oldalról le töltheted a programokat. A LightScribe rétegek nem különböznek, mindegy, hogy CD,DVD vagy BD.(max verzióban 1.1,1.2.. de ez csak a kép "minőséget" érinti) Szóval ugyan az a progi jó hozzá. Egyébként milyen LightScribe-es BD lemezt találtál?

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#124) Atibácsi84


Atibácsi84
csendes tag

Sziasztok! 50 Gb-os BD-t szeretnék vásárolni és e-bayen láttam egész jó árban, csak azt nem tudom, hogy van-e különbség a Verbatim és a Mitsubishi Verbatim között. Valakinek valami tapasztalat?

(#125) gothic20 válasza Atibácsi84 (#124) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szia
Nincs semmilyen különbség a Verbatim és a Mitsubishi lemez között. Minden Verbatim lemez mid-je MCC (Mitsubishi Chemical Corporation). A BD lemezeket is a Mitsubishi vállalata készíti tudtommal.
De inkább Panasonic lemezt rendelj ha tudsz, külföldi tesztek alapján jobban szerepel.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#126) Flashget


Flashget
félisten

BD asztali lejátszó leírásában láttam meg:
lemez tipusoknál...BD-9
találkozott már valaki ilyen lemezzel? 9GB-os BD lemez??

Realme GT Master Edition

(#127) gothic20 válasza Flashget (#126) üzenetére


gothic20
aktív tag

9 Gb-os nincs csak 7.5Gb-os "mini" BD. Gondolom ez olyan lehet mint dvd-nél a dvd5/dvd9-es szabvány. BD-nél a leg gyakoribb a BD25/BD50. Torrent oldalon találkoztam már BD9-es filmmel a mérete kb 7 Gb volt.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#128) gg72 válasza gothic20 (#125) üzenetére


gg72
veterán

50GB lemzek közül a Verbatim és a That's (eredeti TDK mid) is ugyanolyan jó, mint a Panasonic, azt inkább 25GB méretben érdemes venni, DL-ben nem éri meg a felárat (érdekes módon az 50GB Pana lemezek elég drágák).

(#129) Flashget válasza gothic20 (#127) üzenetére


Flashget
félisten

olyat olvastam erről a lemeztipusról, hogy megegyezik a DVD DL-el csak BD lemez :)

Realme GT Master Edition

(#130) Multibit


Multibit
veterán

BD-R DL (50GB) tesztek. Az összes írás Pioneer BDR-206D fw1.06 íróval történt (még asztali gépbe építve), 4x írási sebességgel, ImgBurn programmal.

Ezeket a lemezeket az elmúlt hónapokban írtam, de csak most van lehetőségem lemezminőség tesztet végezni rajtuk. A gyakorlati teszt már megvolt, vegyes eredménnyel.
Én egy Dune Smart B1 mediaplayert használok filmnézéshez. Ennek a gépnek elég gyenge BD loadere van. A gyári lemezekkel nincs baja, de a másoltakkal időnként problémázik. Néha előfodul, hogy leáll a film. Ilyenkor vagy lefagy, vagy elindul előről a lejátszás. Máskor meg a chapterváltás kész kínlódás (a fej erősen "darál"). De legtöbbször teljesen rendben végigmegy a film. A DL lemezekkel többször van baja, mint a single layer korongokkal. Az is eszembe jutott már, hogy veszek egy guriga Panasonic DL-t, hátha azok szebben írhatóak. Lehet, hogy egy mindenevő lejátszó simán játsza ezeket a lemezeket, de egyelőre nem akarok megválni a Dune-tól (egyéb kiváló tulajdonságai miatt)! Valószínüleg ki fogom cseréltetni az olvasófejet benne, kíváncsi leszek majd az eredményre. Arra meg főleg kíváncsi leszek, hogy meddig húzza az új fej :)

(#131) Multibit


Multibit
veterán

Lite-On iHBS112 író, PL05 firmware, 6x írás:

Lehet, hogy csak egyszeri alkalomról van szó, lehet, hogy a többi lemez is ilyen jó lesz. Mindenesetre ebből a gurigából többet is meg fogok írni az iHBS112-essel. Nem gondoltam volna, hogy így megszorongatja a Pioneert.

(#132) gg72 válasza Multibit (#131) üzenetére


gg72
veterán

A Pana lemezt szinte az összes író kiválóan írja, nálam is hasonló egy Optiarc 5300S-ben.

(#133) Valdez válasza gg72 (#128) üzenetére


Valdez
őstag

Az ilyen mediarange és omaga márkájú 50-es lemezek mit bírnak a márkásakhoz képest?

(#134) Multibit válasza Valdez (#133) üzenetére


Multibit
veterán

Annyira olcsón tudsz hozzájutni ezekhez a bizonytalan minőségű lemezekhez, hogy érdemes egy ilyen kérdést felvetni? Mert ahogy én nézem az ismertebb beszerzési helyeket, nincs akkora árkülönbség az általad említettek és a "normális" lemezek között, hogy megérje a kockázatot. [link]

(#135) Valdez válasza Multibit (#134) üzenetére


Valdez
őstag

Hu köszi, el is felejtettem megnézni itt ph-n, így valóban okafogyottá vált a kérdésem :R

(#136) gg72


gg72
veterán

Úgy néz ki, hogy nemsokára hozzájutok Panasonic MID-es japán JVC 50GB lemezekhez, kíváncsi vagyok hogyan "muzsikálnak" a bevált Verbatimokhoz és That's-okhoz képest, majd beszámolok róla.

(#137) Flashget válasza gg72 (#136) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#138) gg72 válasza gg72 (#136) üzenetére


gg72
veterán

Szóval akkor.

Író: Pionerer BDR-206
Firmware: 1.06
--------------------------------------------------------------------
Lemez: JVC/Victor BD-R 50GB 4X printable
MediaID: MEI-T02-001 (Panasonic)
Íróprogram: ImgBurn 2.5.7.0
Írási sebesség: 4X

Összehasonlításképpen egy jónak számító Verbatim 50GB lemez:

Szóval kiváló lemez ez a JVC/Panasonic, 50GB méretben jelenleg az egyik legjobb! Aztán remélhetőleg ez tartósan is így marad... :)

[ Szerkesztve ]

(#139) Flashget válasza gg72 (#138) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#140) M107 válasza gg72 (#138) üzenetére


M107
addikt

:R

Nice

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#141) gothic20 válasza gg72 (#138) üzenetére


gothic20
aktív tag

:R
Úgy látszik a Panasonic egy és kétrétegűben is a legjobb minőséget képviseli.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#142) gg72 válasza gothic20 (#141) üzenetére


gg72
veterán

Egyelőre igen. :K

(#143) szmegma


szmegma
aktív tag

Hello,

Megvettem az irot amit ajanlottatok (BDR-207DBK) es mar a 25 GB-os lemezt is kineztem melyiket fogom vasarolni (LM-BRS2MWE25).
Am bajban vagyok az 50 GB-os lemezzel, mivel talaltam egy ilyet:

Item model number: LM-BR50LT10N
ASIN: B005RY6JHC

A kerdesem, hogy ez is hard coating lemez? Mivel a 25 GB-os az HC lemez, ezert is szeretnek 50 GB-os lemezbol is HC-t.
Koszonom.

TV: JZ1000

(#144) gg72 válasza szmegma (#143) üzenetére


gg72
veterán

Amit itt nemrég teszteltem JVC (=Panasonic gyártmány) 50GB lemezt, az dupla hard coat-os, így gondolom a Panasonic név alatt forgalmazott lemezek is ugyanilyenek.


[ Szerkesztve ]

(#145) szmegma válasza gg72 (#144) üzenetére


szmegma
aktív tag

Juheee, ez nagyon jo hir, mivel amiket talaltam egyeb HC lemezek nagyon dragak, atszamolva ~3200 HUF lenne darabja. Ezekrol tudom, hogy HC lemezek biztosan, viszont az ar megfizethetetlen meg innen angliabol is. :D
Amit kerdezetem annak ~1300 HUF lenne darabja. Szoval ha azt mondod ez HC lemez, akkor egyertelmuen ezt veszem.
Ez az ar amugy rendben van?

TV: JZ1000

(#146) gg72 válasza szmegma (#145) üzenetére


gg72
veterán

Söt, ez mar DHC lemez (Dobl Hard Coat)! Az 1300 Ft rendben van, en is ennyiert adom. ;)

(#147) szmegma válasza gg72 (#146) üzenetére


szmegma
aktív tag

Rendben, koszonom a segitseget.
Sztem jovoheten be is rendelem + 25 GB-ost is. :)

TV: JZ1000

(#148) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Sziasztok!

Itmedia-n látok Traxdata lemezt is, próbálta már vki? Milyen minőségűek ezek a lemezek?

Üdv.: Bootyhunter

(#149) gothic20 válasza Bootyhunter (#148) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szia
Kb egy éve vetem 1 darabot próbából 7 hónap után már nem lehetett vissza olvasni.
Inkább vegyél Panasonic vagy Verbatimot azok is vannak itmediában. Azok sokkal jobb minőségűek.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#150) M107 válasza gothic20 (#149) üzenetére


M107
addikt

:R

PANASONIC Kb Vagy 80 - 120 Db kíírtam igaz csak 3-4 hónapja van BD íróm PIO 206D GG72 és VeryBigboy ajánlatára.

Nem bántam meg No1 felsőfokon asztali lejátszók is gyorsan pontosan kezelik.

UI:

Verbatim DL 50GB BD-RE

Tárolásra, csak filmek megnézésére és sok-sok újraírásra AJÁNLOTT Lemez. (6 gyors törlés után 1 Teljes törlés)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.