Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Joshi válasza Multibit (#800) üzenetére


Joshi
titán

Jogos. :B
Viszont ez a sor is érdekes:
"I 14:31:50 -> Drive 2 - Info: PIONEER BD-RW BDR-208D 1.10-ID61 (G:) (ATA)"

Nálam a meghajtóra (SATA) van írva az (ATA) helyett. Nem tudom de van egy olyan érzésem hogy nem a lemezekkel van baj. :U

(#802) Multibit válasza Joshi (#801) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem inkább ide való a probléma.
A környezet ismerete nélkül csak találgathatunk. Érdemes lenne megnézni, hogy a BIOS-ban be van-e állítva az AHCI-mód!

(#803) stanley00 válasza Multibit (#802) üzenetére


stanley00
tag

IDE volt beállítva de átállítottam AHCI-re, így már SATA-nak is látja az IMGBurn is ATA helyett.
Így is kipróbáltam, az eredmény ugyanúgy rontott lemez.

Fantasztikus mondhatom.
Mégegyszer összefoglalom:
- A DVD-t olvassa
- Sima BD-R lemezt (Verbatim) megírja
- BD50 képfájlt amit BD-R DL-re akarok kiírni elrontja minden alkalommal de ha ugyanazt a képfájlt BD-RE DL-re írom simán kiírja. Ezt másik filmmel is kipróbáltam BD-RE DL lemezen, úgy is jó volt.

Azért nem kell fizikusnak lenni egy sima íráshoz. A rendszerem nem buherált. sima telepítés. Soha nem voltak ilyen problémáim. Szerintem ez az író úgy s**r ahogy van. Ha lenne más gyártótól DL lemezem akkor kipróbálnám egy olyannal is és ha azt is ronataná akkor lenne az a pillanat, hogy repülne az író jó magasról.
Amúgy köszi mindenkinek a segítő hozzászólásokat.

(#804) Multibit válasza stanley00 (#803) üzenetére


Multibit
veterán

Mielőtt kivágod, tedd át egy másik konfigba és próbáld ki abban is! Ha megint ront, lehet gariztatni (vagy kivágni).

(#805) mayday00 válasza Multibit (#802) üzenetére


mayday00
őstag

Érdemes lenne megnézni, hogy a BIOS-ban be van-e állítva az AHCI-mód! Ezt hol kell megnézni? Megnézném én is, hogy nekem mi van beállítva.

Nálam így látja. I 13:03:36 -> Drive 2 - Info: PIONEER BD-RW BDR-207D 1.35 (G:) (ATA)

(ATA)-helyett SATA kellene hogy legyen írva? Átállítanám én is, csak nem tudom, hogy kell :(( Volt, hogy nekem is rontott lemezt.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#806) gg72 válasza stanley00 (#803) üzenetére


gg72
veterán

Számomra is rejtély egyelőre, hogy mi lehet a hiba oka. Mindenesetre én a lemezhibát kizárnám, még nem láttam olyat, hogy egész széria hibás lenne, sőt, az igazat megvallva, én lassan több éves BD-írással a hátam mögött, még egy hibás 50GB lemezzel sem találkoztam...
Így marad a hibás író, vagy valami gebasz a szoftveres környezetben. Ennek csak úgy tudsz utána járni, ahogy azt Multibit is javasolta, hogy kipróbálod az írót egy másik gépben, illetve megpróbálsz beszerezni egy más típusú BD50-es lemezt (Verbatim, vagy Panasonic).

(#807) Joshi válasza stanley00 (#803) üzenetére


Joshi
titán

A képek alapján mintha 6x-an akartad volna írni, én inkább megpróbálnám 2x-en hátha azzal nem lenne gond ahogy az újraírhatót is.

ui.: ha jól tudom akkor a TDKBLD-RFB-000 hivatalosan max 4x írást támogat.

(#805) mayday00: a bios-ban kell átállítani, keresd meg hogy hol van mert minden alaplapnál máshol van. Vagy IDE vagy AHCI-t lehet beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#808) mayday00 válasza Joshi (#807) üzenetére


mayday00
őstag

Nézegettem de sehol sem találtam. Elég régi a biosom. Meg xp van a gépen, az nem gond?

SATA konfigurációnál kellene lenni ennek? Nekem olyan nincs. :(

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#809) Joshi válasza mayday00 (#808) üzenetére


Joshi
titán

Mi az alaplapod típusa?

(#810) mayday00 válasza Joshi (#809) üzenetére


mayday00
őstag

ASUS P4P800-E Deluxe

2004 körüli az alaplap szerintem. Socket 478 nem mai darab.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#811) jeni válasza mayday00 (#810) üzenetére


jeni
félisten

egyik legjobb Pentium 4-s alaplap,nekem is volt ilyenem,csak hát már elavult,még anyag van benne ,hogy még müxik ma is.

Próbáld a Windows 7-t vagy a Pistát rátenni,bár a supportja csak az XP-ig jó ha jól emlékszem

(#812) Flashget válasza jeni (#811) üzenetére


Flashget
félisten

arra szerintem nem megy fel a win7.
nekem Asus P5ND2 SLI volt és nem kompatibilis a win7-el mert az nvidia nem adott ki hozzá chipset frissítést win7-hez.
Így megmaradt xp-re és IDE csatolókkal Pio 108-al DVD íráshoz, Nero 5-ös progival :)

Realme GT Master Edition

(#813) Tommy1982 válasza stanley00 (#803) üzenetére


Tommy1982
tag

Üdv,
nekem ugyanez a problémám van az újraírható TDK MID-es Verbatim lemezekkel. Pioneer 208-as íróval nem tudom megírni a lemezeket, de a Lite-On iHBS112 simán megírja.

[link]

(#814) Flashget válasza Tommy1982 (#813) üzenetére


Flashget
félisten

kellene egy bin fájl és betallózni MCSE-be, hogy egyáltalán szerepel az fw-be.

Realme GT Master Edition

(#815) mayday00 válasza jeni (#811) üzenetére


mayday00
őstag

10éve folyamatosan megy :K Semmi hibája sem volt még :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#816) mayday00 válasza Flashget (#812) üzenetére


mayday00
őstag

Marad az (ATA) mód akkor?:)

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#817) Tommy1982 válasza Flashget (#814) üzenetére


Tommy1982
tag

Sajnos ez a progi csak DVD íróhoz jó és a Firmware-t sem lehet letölteni :(

(#818) Flashget válasza Tommy1982 (#817) üzenetére


Flashget
félisten

azt hittem frissítették már, de nem..2011-es..

Realme GT Master Edition

(#819) stanley00 válasza gg72 (#806) üzenetére


stanley00
tag

Úgy néz ki ebben a pillanatban elmondhatom egyértelműen, hogy mi okozta a gebaszt. A lemez volt a hibás.
A lényeg, hogy az Ebay-en rendeltem 5 TDK mid kódos DL lemezt. Valahogy sikerült úgy feladni, hogy több mint egy hónap múlva kaptam meg. De még mielőtt megkaptam, megunva a várakozást itt a fórumon rendeltem szintén 5 db dettó ugyanolyan TDK mid kódos DL lemezt. Azt meg is kaptam 2 napon belül. Akkor még az Optiarc volt használatban. Na az még írni sem kezdte el de azért a lemezt incomplete-ként hazavágta. Gondoltam mivel az Optiarc úgyis megszűnt mint márka ezért a későbbiekben firmware frissítést sem nagyon várhat az ember meg már használtam is egy ideje ezért lecserélem egy Pio-ra. Közben megjött az elveszettnek hitt ötös csomag Japánból is. Az új Pioneer-ba még a magyar honból kapott 4 megmaradt lemezekkel kezdtem írni amiből egymás után hármat el is rontott az író. Ez ugye négyből négy rontás eddig az ötös csomagból. Eközben jöttek a segítő gondolatok Tőletek. Végső megoldásként az itteni javaslatra átraktam egy másik gépbe az írót de itt már a másik (Japánból érkezett) ötös csomagból raktam be egy lemezt. Meg is írta rendesen. HALLELUJA! Ekkor fogtam a megmaradt utolsó lemezt abból a csomagból amiből mindet rontott és láss csodát a másik gépben is elrontotta. Ezután ismét megírtam egyet a Japán rendelésből és azt is megírta jól. Vissza az eredeti gépbe az író ahol mindent rontott eddig és megírtam hibátlanul a megmaradt három lemezt a Japán rendelésből. Tudom, kicsit hosszú voltam, remélem lehetett követni. Csak azért részleteztem ennyire hogy érthető legyen, hogy egyértelműen a lemezek voltak rosszak. Ugyanabból a rendelésből ötből öt. Nem tudom de eléggé érdekes annak fényében amit gg72 is írt a több éves tapasztalat alapján a rontott DL lemezek arányában. Kicsit gyanús a megbízhatósága az illetőnek ezek után. Nevet nem írok mert igazából sosem fog kiderülni miért volt rossz 5/5 lemez de ha valaki innen rendel azért figyeljen oda a DL-es TDK lemezekre.
Mégegyszer nagyon köszi mindenkinek a jó szándékot és segítséget!
Üdv!

(#820) jeni válasza stanley00 (#819) üzenetére


jeni
félisten

az az 5-s rontott/hibás TDK lemez bontatlan volt?
mert lehetett hamisítvány is :K
TDK-nak nézte de mégis más futószalagról jöhetett le.

(#821) gg72 válasza stanley00 (#819) üzenetére


gg72
veterán

Érdekes. Már csak azért is, mert tudtommal itt a fórumon is Japánból származó lemezeket lehet kapni. Amúgy magukon a (hibás) lemezeken volt felirat, márkajelzés, vagy csak sima/üres fehér nyomtatható felületük volt? Én TDK-s mid-del That's lemezt szoktam rendelni, azon nincs márkajelzés és ilyen a csomagolása:

És amit Japánból rendeltél, az külsőre különbözött attól, mint amit itthon vettél?

(#822) Tommy1982


Tommy1982
tag

A 25-ös Panasonic lemezek nem fogják sokáig bírni. Pár hónapja vettem ITMedia-nál :(((

[ Szerkesztve ]

(#823) gg72 válasza Tommy1982 (#822) üzenetére


gg72
veterán

Ilyet már korábban is linkelt valaki, nem túl bíztató... Hogyan és hol tárolod a lemezeket?

(#824) gg72 válasza Tommy1982 (#822) üzenetére


gg72
veterán

Átnéztem jónéhány korábban megírt Panasonic lemezemet és én nem találtam ilyen hibát, de most már átnézem az összest, nem lesz egyszerű meló... Mindenesetre egy német fórumba is feltettem a képet és a kérdést, hogy mitől lehet ez.

(#825) CATTER válasza Tommy1982 (#822) üzenetére


CATTER
csendes tag

ez gyártási hiba dvd-nél már láttam ilyet a rétegek nincsenek légmentesen össze ragasztva.lehet hogy egyedi de nem túl biztató a későbbiekre nézve.....

(#826) gg72 válasza Tommy1982 (#822) üzenetére


gg72
veterán

Összefoglalom, hogy mit válaszoltak a német fórumban:

Wird Oxidation sein wohl schlecht zusammengeklebt oder durch Eigenverschulden am Rand beschädigt so daß Luft an die Beschichtung kommt. Ist die "Blase" erst nach dem Brennen aufgetreten? Dann tippe ich eher auf Produktions-/Materialfehler.

Oxidáció figyelhető meg a lemezen, aminek oka lehet:
- gyártási hiba (pl. rossz ragasztás)
- fizikai behatás érte a lemezt (pl. szállítás során, vagy leesett)
- ha írás után jelentkezett a hiba, akkor valószínűleg gyártási hibáról van szó

Én azt javaslom, hogy mindenki nézze át (akár szúrópróbaszerűen) a megírt lemezeit és írja be ide a tapasztalatokat. Eddig én szerencsére nem találtam hibás lemezt, így egyelőre nagyon elhamarkodottnak tartom azt a kijelentést, hogy "a 25-ös Panasonic lemezek nem fogják sokáig bírni"... Nyílván ezt a lemezt adják el a legnagyobb számban, így a nagy számok törvényei alapján itt is előfordulhatnak hibás lemezek, de még mindig jobb az arány, mint a többi lemeznél.

(#827) stanley00 válasza gg72 (#821) üzenetére


stanley00
tag

Jeni kérdésére is válaszolva megnézve a két különböző forrásból származó lemezeket én nem látok különbséget. Mindegyiken van márkajelzés és ugyanaz. Azt én is gondolom, hogy ugyanúgy Japánból jönnek ide is mindenkinek a lemezek viszont gyorsabb megoldásnak gondoltam. Végül is gyorsan elrontotta az író a lemezeket:) Ettől függetlenül mint már írtam a gyanú árnyékát fentartom mert számomra ez azért több mint gyanús.
Annyit azért még kérdeznék, hogy SL BD lemeznél
PIE avg 13 max 500 errors
PIF avg 1 (vagy 3 nem tudom:)) max 8 errors

A DL-nél ugyanezek az értékek jók vagy ott duplázódhat mivel 2 réteg van?

(#828) gg72 válasza stanley00 (#827) üzenetére


gg72
veterán

Akkor legközelebb próbálj meg That's-os TDK lemezt rendelni, nekem eddig azzal nem volt problémám. De mostanában a legkiegyensúlyozottabb írásminőséget a Verbatim 50GB lemezek adják (nálam), That's-os TDK-ból volt néhány lemez, amelyeknél a rétegváltás nem nézett ki túl jól...

Minőségellenőrzésnél mindegy, hogy DL vagy SL lemezről van szó, ugyanazok a határértékek.

(#829) Tommy1982 válasza gg72 (#826) üzenetére


Tommy1982
tag

Egyenlőre annyi tippem van, hogy nekem elég gyakran izzad a kezem és mikor kézbe fogom a lemezt, akkor az ujjam körül a lemez felületén páralecsapódás jelenik meg. Eddig nem nagyon foglalkoztam vele, és lehet, hogy ilyen párás felülettel raktam vissza a lemezeket a hengerbe. Más ötletem egyenlőre nincs, bár azt nem értem, hogy miért csak a 25-ös Pana lemezzel van baj, az 50-es Victor lemezeknek egyenlőre semmi baja. Az íratlan lemezeken nincs oxidáció, amikhez még nem nyúltam. :U

(#830) gg72 válasza Tommy1982 (#829) üzenetére


gg72
veterán

A másik tanács, hogy a megírt lemezeket ne tárold hengerben, viszonylag olcsó és sokkal biztosabb megoldás a slim CD-tok, szépen egyesével polcra helyezve. :K
Attól függetlenül egyedi hiba is lehet, az igazi gond az lenne, ha több lemezen és többünknél is előfordulna ez a jelenség.

(#831) Flashget válasza Tommy1982 (#829) üzenetére


Flashget
félisten

és lehet, hogy ilyen párás felülettel raktam vissza a lemezeket a hengerbe :Y

én ilyet szándékosan tettem különböző DVD lemezekkel, hogy milyen reakciót vált ki belőlük tesztelés céljából!
Soha eszembe sem jutna megírt BD lemezt amit megakarok tartani egymásba rakva tároljam.

Arra nem válaszoltál a két különböző TDK lemezek midjei, azonosak voltak?

Realme GT Master Edition

(#832) Joshi válasza stanley00 (#827) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is van Thats lemezem de legutóbb már TDK lemezt rendeltem a japóktól ami ugyan úgy nyomtatható de a szélére rá van írva hogy TDK. Nagyon érdekes hogy abból a szériából az összeset elrontotta, azért leírhatnád az illető nevét mert senki se szeretne beleszaladni ilyen problémába.

ui.: a (#807) hsz-ben rákérdeztem hogy 6x-an írtad a lemezt de nem válaszoltál. :F

[ Szerkesztve ]

(#833) gg72 válasza Joshi (#832) üzenetére


gg72
veterán

És vettél észre minőségbeli különbséget a That's és a linkelt TDK között?

(#834) Joshi válasza gg72 (#833) üzenetére


Joshi
titán

Nem de van egy Samsung SH-B083L olvasóm leteszteljem?

(#835) gg72 válasza Joshi (#834) üzenetére


gg72
veterán

Igen, az jó lenne. :K

(#836) Joshi válasza gg72 (#835) üzenetére


Joshi
titán

Ok de az eltart egy darabig. :D

(#837) gg72 válasza Joshi (#836) üzenetére


gg72
veterán

Azt tudom. :)

(#838) Joshi


Joshi
titán

Közben én is átnéztem a 25GB-os Pana lemezeimet de hibátlanok sőt ha ránézek az írott felületre és a lemez széleire olyan minőség érzetem van. Én is az ITmediától rendelek de szerencsére eddig nem volt gond a lemezekkel, reméljük Tommy1982 esete csak egyedi probléma volt.

gg72: a teszt jelenleg is fut, a léptéket hogy lehetne kisebbre venni az Opti Drive Controlban hogy jobban láthatóak legyenek a tüskék? Vagy ha végzett akkor olyan lesz?

[ Szerkesztve ]

(#839) Joshi válasza Joshi (#838) üzenetére


Joshi
titán

Megtaláltam a beállításokban a grafikon beosztását, viszont nem mentettem le az eredményt de a lemezt meg kivettem. :W Most kezdhettem elölről az egészet, mondjuk az eredmény elég kutya lett. :((

(#840) gg72 válasza Joshi (#839) üzenetére


gg72
veterán

Lemez: That's BD-R DL 4X (50GB) BluRay 10cake *Print*
MID: TDKBLDRFB
Író: BDR-S08XLT (FW: 1.30)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 4X

Amint az látható, eléggé ingadozó a minőség, a harmadik írásnál a rétegváltás eléggé kritikus, de asztaliban nem nem jelentkezik probléma. A Verbatim 50GB lemezek ennél kiegyensúlyozottabb minőséget adnak, pl.:

[ Szerkesztve ]

(#841) Joshi válasza gg72 (#840) üzenetére


Joshi
titán

Azért ez is érdekes hogy másodszorra jobb lett a minőség, első alkalomkor még piros tüskék is voltak rétegváltásnál de most sokkal jobb lett pedig ugyan az a lemez. :F Lehet hogy kell idő míg a lemez is eléri az optimális hőmérsékletet? Másra nem tudok gondolni csak erre.

Lemez: TDK BD-R DL 4X (50GB) BluRay 10cake *Print*
MID: TDKBLD-RFB-000
Író: Pioneer BDR-S08 (FW: 1.30)
Program: IMGBURN 2.5.8.0
Írási sebesség: 4X

[ Szerkesztve ]

(#842) gg72 válasza Joshi (#841) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ilyen már nálam is volt.
Valóban ez sem egy csúcsszuper írásminőség, de asztaliban biztosan megy simán.

(#843) Joshi válasza gg72 (#842) üzenetére


Joshi
titán

Most egy verba lemezt tesztelek de alig akarta felismerni a Samsung és az eddigi teszt eredmény se valami rózsás. Mondjuk én Verba lemez írásánál észrevettem hogy néha ingadozik az írási sebesség ami biztosan rosszabb írásminőséget eredményez mint amikor egyenletes és folyamatos az írás. Nálam eddig a Panasonic mid-es BD50 lemezek voltak a legkiegyensúlyozottabbak írás közben(Victor). Az igazsághoz hozzátartozik hogy mostanában hálózatról írok mert lusta vagyok átmásolni a NAS-ról a helyi merevlemezre az adatot.

(#844) gg72 válasza Joshi (#843) üzenetére


gg72
veterán

Ja igen, a Pana mid-es 50GB lemezek is nagyon jók, de ott pl. volt olyan, hogy a hibátlan minőségellenőrzés ellenére egy ismerős Pana asztali lejátszója nem szerette a lemezt, de Sony és Samsung asztalikkal nem volt probléma.
Én is szoktam írni hálózatról, eddig nem volt gond vele.

[ Szerkesztve ]

(#845) Flashget válasza gg72 (#840) üzenetére


Flashget
félisten

BD-nél mik az elfogadott értékek?

Asztali lejátszó a legjobb teszter :)

Realme GT Master Edition

(#846) gg72 válasza Flashget (#845) üzenetére


gg72
veterán

(#847) Flashget válasza gg72 (#846) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#848) Joshi válasza gg72 (#844) üzenetére


Joshi
titán

Valami nagyon nem stimmel a Samsung olvasóval mert olyan szinten nem szereti a Verba lemezt hogy gyalázatos eredmény született végig se engedtem a tesztet. Átraktam a Pioneer íróba és az simán csendesen gond nélkül beolvasta(itt se engedtem végig). Na ilyenkor mi van?

(#849) gg72 válasza Joshi (#848) üzenetére


gg72
veterán

A Samsung sajnos nem a legjobb tesztelő meghajtó, arra Liteon-t kell venni.

(#850) Joshi válasza gg72 (#849) üzenetére


Joshi
titán

A Pio miért CLV-ben olvasott? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.