Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) slaci007 válasza v-man (#445) üzenetére


slaci007
senior tag

It media tdk lemezek:6x os - Disc ID: MBI-R06-000
4x es - Disc ID: PHILIP-R04-000

Tungsram 1896-2022

(#452) gg72 válasza slaci007 (#451) üzenetére


gg72
veterán

Köszönjük az infokat!
A Philips közepes lemez, MBI-hez meg nem volt szerencsem, de szerintem az is hasonlo lehet.

(#453) v-man válasza slaci007 (#451) üzenetére


v-man
őstag

köszi, bár ez nekem nem mond semmit, de az alatta lévő hozzászólás szerint továbbra is marad a Verbatim kicsit drágábban.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#454) gg72 válasza v-man (#453) üzenetére


gg72
veterán

Igen, szerintem az most a legjobb lemez az itmedia-nál, a múlt héten akciós volt (350 Ft), ha nem sürgős meg kell várni, amíg újból akciózzák.

(#455) Plexicushio válasza Daywalkerke (#449) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Így van, a jó a link feletted, bőszen bújtam a topikot, és kerestem más Panasonic alternatívát, mivel hosszútávra lennének fontosak az adott adatok rajta, és így bukkantam rá gg72 ajánlására a lemezzel kapcsolatban.
ú
Szerk.: plusz költségektől áfától/vámtól nem kell tartani, többet nem mondok, az eladó kérés nélkül okosban csinálta. ;]

[ Szerkesztve ]

(#456) Tommy1982 válasza Plexicushio (#455) üzenetére


Tommy1982
tag

Ha japánoktól rendelek BD50-es lemezt, akkor is megúszható az ÁFA? Vagy ez feladótól függ, hogy mennyi árat ír a csomagra?

(#457) gg72 válasza Tommy1982 (#456) üzenetére


gg72
veterán

Nem, ez abszolút a vámosok hangulatától függ sajnos... De ha keveset rendelsz egyszerre (kb. 10db), akkor nagy eséllyel átcsúszik a vámon. Ide nézz be: [link]

[ Szerkesztve ]

(#458) mayday00


mayday00
őstag

[link]

Idáig ezt a lemezfajtát nem láttam még. Tdk-ról van szó.

valakinek van információja róla milyen? tapasztalatok?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#459) slaci007 válasza mayday00 (#458) üzenetére


slaci007
senior tag

Olvass vissza 7 hozzászólást.

Tungsram 1896-2022

(#460) mayday00


mayday00
őstag

it media saját márkás lemezeiről van infótok? Milyenek? Használta már valaki?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#461) gg72 válasza mayday00 (#460) üzenetére


gg72
veterán

Amint azt a honlapjukon is láthatod, azok Philips MID-es lemezek. Most nehogy megkérdezd, hogy azok milyenek, mert ezt egyszer már megtetted [link] és akkor is azt válaszoltam, hogy használd néha a keresőt is, mielőtt kérdezel, habár tudom (más topicból), hogy HSZ-gyűjtésben vagy... :U

Az ITMedia-tól jó szívvel én most csak ezt tudom ajánlani: [link]

(#462) brainticket válasza gg72 (#461) üzenetére


brainticket
aktív tag

megint van náluk készleten panasonic lemez, most rendeltem:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#463) koncsik válasza brainticket (#462) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi, szóltam is nekeik, hogy a február 12.-ei előrendelésemet meg lehetne oldani...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#464) v-man válasza brainticket (#462) üzenetére


v-man
őstag

köszi, én is rendeltem.
ez az ár reális? (hasonló áron volt mielőtt kiment a készletről legutóbb?)

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#465) brainticket válasza v-man (#464) üzenetére


brainticket
aktív tag

utoljára szerintem 350 körül rendeltem idén, de asszem az már mennyiségi kedvezményes végső ár volt, mondjuk gondolom az euró se 309 HUF volt akkor...

(#466) koncsik válasza v-man (#464) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Előrendeléskor 370 HUF volt...

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#467) koncsik válasza koncsik (#466) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 itmedia-nak, előrendeléskori áron küldik... :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#468) mayday00 válasza koncsik (#466) üzenetére


mayday00
őstag

Tény és való, hogy jól felment az ára :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#469) v-man


v-man
őstag

Akkor ha meg lesz ez a Panasonic lemez és a Pioneer 208-as író, 6x-os vagy ennél lassabb sebességgel érdemes megírni? És milyen író program ajánlott? Biztosan volt már róla szó, elnézést a fárasztásért :R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#470) Multibit válasza v-man (#469) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, volt róla szó. Az összes kérésedre megvan a válasz.

(#471) v-man válasza Multibit (#470) üzenetére


v-man
őstag

6x, ImgBurn?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#472) Multibit válasza v-man (#471) üzenetére


Multibit
veterán

Na látod! Csak egy kicsit vissza kell olvasni... :K

(#473) gg72


gg72
veterán

Újra van raktáron Panasonic 6X BD25 lemez 25-ös kiszerelésben az itmedia-nál: [link]

(#474) v-man


v-man
őstag

Megírtam az első BD-t (Pio208, Pana lemez) az ImgBurn-nel, írás közben kb féltávnál elfogyott a puffer, de az ellenőrzés végén azt írta hogy "Operation Completed Successfully!".
Probléma ez, hogy elfogyott a puffer?

Képeket írtam ki, 5-8 megás jpg-k, MODE1 beállításban, az jó hozzá?
Köszönöm a segítséget! :R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#475) mayday00 válasza gg72 (#473) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi a infót :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#476) gg72 válasza v-man (#474) üzenetére


gg72
veterán

Ha elfogyott a puffer, az azt jelenti, hogy a merevlemezed nem bírta a "strapát" (valószínűleg más alkalmazás is használta éppen), legközelebb írás mellett ne csinálj semmi olyat, ami megterheli a merevlemezt, vagy válassz alacsonyabb írási sebességet.
A MODE1-kérdéshez nem tudok mit mondani, én sosem írtam még ki adatot BD-re...

(#477) v-man válasza gg72 (#476) üzenetére


v-man
őstag

köszi! nem igazán csináltam semmit közben, ezekszerint a vinyó nem nagyon bírja a tempót :(
az elfogyott puffer ellenére lehet jó (tartósan megbízható) az írás? vagy inkább írjam ki újra lassabban?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#478) gg72 válasza v-man (#477) üzenetére


gg72
veterán

Hát ha végigment, akkor nem lehet nagy baj. Legközeleb írd 4X.

(#479) eboostr válasza gg72 (#478) üzenetére


eboostr
aktív tag

Hamár Imgburn, ez az ellenőrzés számít valamit? érdemes kipipálni?

(#480) Multibit válasza eboostr (#479) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdés, mennyire vagy óvatos. Stabil rendszeren általában nem szükséges. Viszont - az ördög nem alszik alapon - előfordul, hogy szükség van rá. Memória-, tápegységhiba, esetleg húzott vas esetén jól jöhet, ilyenkor az összehasonlítás rossz eredménye árulkodó lehet.

(#481) v-man válasza gg72 (#478) üzenetére


v-man
őstag

4x írva is ugyanez volt :o

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#482) gg72 válasza v-man (#481) üzenetére


gg72
veterán

Miről írsz, laptopról?
Az írási sebesség is lecsökken ahogy elfogy a puffer?
Nem töredezett nagyon a merevlemezed?

(#483) v-man válasza gg72 (#482) üzenetére


v-man
őstag

asztali gép, sata2 hitachi belső vinyó (bőven többet tud mint 20-30MB/s), win7.
az írási sebesség nem csökken, töredezettség előfordulhat...
most egyébként 11 könyvtár 4500 fájl került a lemezre, tehát sok viszonylag apró fájl.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#484) Multibit válasza v-man (#483) üzenetére


Multibit
veterán

Készíts ISO fájlt írás előtt és azt írd ki! Persze a töredezettség mentesítés és a vinyo terhelésmentesítése írás közben továbbra is javasolt.

(#485) v-man válasza Multibit (#484) üzenetére


v-man
őstag

köszönöm, megpróbálom ezeket is.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#486) v-man válasza Multibit (#484) üzenetére


v-man
őstag

volt egy még szűz partíció a vinyón, oda készítettem egy isot, és abból kiírtam 6x-osan, végig megvolt a puffer és az ellenőrzés is sikeres :C :R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#487) mayday00 válasza v-man (#486) üzenetére


mayday00
őstag

Nekem anno is voltak írás közben hibáim.

2db BD50 lemezem bánta :C Meg pár BD25 mire a hiba okára rájöttem mi az.

Írás közben félúton elment a puffer leállít a írás. Se ,,előre se hátra" semmi megállt minden.

Máskor elkezdi a írást, majd pár másodperc múlva kiír egy hiba üzenetet és vége mindennek.

Lemeznek annyi volt,. mert ebben a pár másodpercben rákarcolt valamit a lemezre így kuka volt...

Lényeg, kicseréltem a sata kábelt és újra jó volt a írás. Utána nem volt már gond :)

A kábellel volt valami gond. Szóval van amikor maga a kábel rossz és ez miatt nem írja meg a lemezt, ír ki mindenféle hibaüzenetet. Ha másnál is vannak gondok ajánlom hogy nézze meg a kábelt :D

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#488) brainticket


brainticket
aktív tag

Az itmediás hírlevél szerint akciósak a héten a panasonic bluray lemezek 350-től már van a 25-ös hengeres.

(#489) mayday00 válasza brainticket (#488) üzenetére


mayday00
őstag

Tényleg jó árban van, 1-2 nap és el fog fogyni. Millióm van rá.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#490) buci30


buci30
addikt

Blu-ray film írásra milyen lemezt ajánlotok?
Panasonicnál olcsóbb van vagy azok már nem olyan jó minőségűek?
Ezt találtam akkor 25GB-osba Panasonic BD-R 6x de kéne 50Gb-ba is valamilyen...

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#491) gg72 válasza buci30 (#490) üzenetére


gg72
veterán

Most a héten 350 Ft akciósan a Panasonic, akki ennél is olcsóbbat keres, annak teljesen felesleges ez a topic szerintem. ;)
50GB lemezek közül a Verbatim, Panasonic, TDK (That's) az ajánlottak részemről.

(#492) buci30


buci30
addikt

Az okés ,hogy Pana 25GB osat veszek pár filmnek, csak a baj ,hogy a legtöbb filmem 50GB most. :(
S hát Verbatim van Pana is 50Gb ba elég húzós ár.
MediaRange nevű lemezről tudtok valamit mondani?
Nekem spec arra kéne ,hogy ki írni és tokba tenni és megy fel a szerkényre szépen.
Szóval nem fogom kölcsön adogatni vagy halálra nézni :D
Akkor is érdemes minőségit venni?
Ha nincs nézve sokszor akkor csak időt állóbb nem?

Tokot milyet lehet hozzá venni mert több méretbe is láttam már melyik a gyári szabvány méret?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#493) gg72 válasza buci30 (#492) üzenetére


gg72
veterán

Gondolod egy lemez attól megy tönkre, hogy többször van lejátszva? :U Tönkremennek azok csak úgy maguktól is, polcon, tokban és megnézetlenül, ha gyatra a hordozórétegük, vagy nem passzolnak az íródhoz és ebből a szempontból az 50GB lemezek kényesebbek, mint a 25GB társaik.

De látom, te már amúgy is megmagyaráztad magadnak, hogy a te céljaidra Mediarange is megfelel, önigazolást meg itt hiába keresel. Ha azt szeretnéd, vedd azt. De miért nem nézel szét itt a PH apróhirdetések között, vagy létezik egy olyan oldal is, hogy ebay. ;)

Tokok: olyan nincs, hogy gyári szabvány méret, [ez] a vastagabb, [ez] meg a vékonyabb, mindkettő minőségi.

(#494) buci30 válasza gg72 (#493) üzenetére


buci30
addikt

Nem magyaráztam meg hanem tényleg arra lettem volna kíváncsi, ha "nem nézem" őket ahogy írtam is akkor megfelel e arra célra olcsóbb is e.
Én arra gondoltam igen ,hogy aki sokat nézi vagy kölcsön adja és nézik stb, azoknak kell a minőségi mert akkor az használódik.
ebay meg nem szeretem :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#495) gg72 válasza buci30 (#494) üzenetére


gg72
veterán

Ha nem nézed őket, akkor tökéletes lesz. :)

(#496) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Újraírható 25GB-os lemezekből a TDK-t az itmedia-tól ajánljátok? esetleg valakinek van már vele tapasztalata?

(#497) Daywalkerke válasza Daywalkerke (#496) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ezen itmedia-tól rendelhető újraírható lemezekkel volt már valakinek tapasztalata, vagy hallott róluk infót:

Verbatim BD-RE 2x Rewritable (50GB) BluRay Normaljc (43760) (JAPAN) (IT8270)

TDK BD-RE 2x (RW) (25GB) BluRay 10cake (IT8774)

(#498) buci30 válasza gg72 (#495) üzenetére


buci30
addikt

Na most ezt atvit ertelembe irtad? Vagy tenyleg jo lesz a celnak ha mondjuk 5-6 havonta megnezem mondjuk 1x?
Ujrairhatoba melyik lenne a legjobb? Pana abbol is? S azok hanyszor irhatok kb?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#499) gg72 válasza buci30 (#498) üzenetére


gg72
veterán

Én nem ajánlom semmilyen célra, asszem így kevésbé átvitt... :) Nézd, ha eltűnik róla az adat, akkor tökmindegy, hogy milyen gyakran és hányszor szeretnéd megnézni a rajta lévő filmet. De az sem biztos, hogy el fog tűnni róla. Meg az is lehet, hogy 100 lemezből csak 1-nél lesz ilyen gond. Próbáld ki. Így legalább megtudjuk, hogy mi a MID-je (=gyártója) ennek a noname lemeznek.

Az újraírható lemezek max. 2X írhatók, abból jó a Verbatim, Sony, Panasonic, JVC, a többivel nincs tapasztalatom.

(#500) buci30 válasza gg72 (#499) üzenetére


buci30
addikt

2x? Az edes keves:-) Azt hittem tobbszor azert mind a dvd-nel anno.
Gondoltam ki irok egy iso filmet megnezem aztan megint... De hacsak ketszer akkor mindegy:-(
Nem olyat veszek akkor, csak infozok mert semmi tapasztalatom nincsen lemez teruleten es van vagy 30db 50gb.os filmem ami azert nem mindegy hany Ft.ba fogom ki irni magamnak a polcra ha ilyen huzos az 50GB.os BD :-(

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.