Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) gg72 válasza R1200GS (#550) üzenetére


gg72
veterán

(#552) winzolix


winzolix
csendes tag

Sziasztok, bd lemezminőséggel kapcsolatban érdeklődnék. Mivel már hosszú ideje nem tudok Panasonic 25 GB-os lemezt beszerezni kicsit megalkudtam és vettem egy 10 db os TDK t78088 as csomagot, ami árban ugyanannyi, mint a Pana. Van ezzel a tipussal kapcsolatban valamilyen tapasztalatotok ?
Előre is köszi

(#553) Multibit válasza winzolix (#552) üzenetére


Multibit
veterán

A MID-et szándékosan titkolod? ;]

(#554) winzolix válasza Multibit (#553) üzenetére


winzolix
csendes tag

Bocs, biztos hülyének néztek...de mi az a MID ? :-)

(#555) gg72 válasza winzolix (#554) üzenetére


gg72
veterán

Kereső? :F [link]
A lemez gyártóját jelöli, az ImgBurn és az OptiDriveControl-lal lehet leellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

(#556) winzolix válasza gg72 (#555) üzenetére


winzolix
csendes tag

Köszi, megtaláltam, ez volna: PHILIP-R04-000
Ennek tudatában mi a véleményetek? Előre is köszi mindenkinek.

(#557) eboostr válasza winzolix (#556) üzenetére


eboostr
aktív tag

Átlagos

(#558) Boond válasza winzolix (#552) üzenetére


Boond
addikt

(#559) winzolix válasza Boond (#558) üzenetére


winzolix
csendes tag

Ahol szoktam venni, ott hiánycikk még. Akkor rendelem, köszi. :-D

(#560) Boond


Boond
addikt

Szívesen :)

(#561) mayday00 válasza Boond (#558) üzenetére


mayday00
őstag

Pont most rendeltem belőle 10db-ot :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#562) Boond válasza mayday00 (#561) üzenetére


Boond
addikt

Én eddig csak 25 kiszerelést rendeltem belőle :)

Már mint 10*25-öt? (az nem kis mennyiség, mit csinálsz annyival? Eloszlik (többetek között)/tartalékolsz? )

[ Szerkesztve ]

(#563) mayday00 válasza Boond (#562) üzenetére


mayday00
őstag

Nem :)
Simán csak egy 10 es pakkot (10db-ot) :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#564) Boond


Boond
addikt

Értem, (Azért 10*25 az durva lenne, persze ez attól is függ mivel foglalkozol.) Meg pénzbe sem lenne kevés.

(#565) 9800gt


9800gt
csendes tag

Sziasztok, ha valakinek szüksége lenne Panasonic BD 25GB lemezre, Részletek

(#566) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, van valakinek tapasztalata az Aone BD25 lemezeiről?

A dolgaim nagy többségét eredeti, Japánból rendelt Taiyo Yuden BD50 discekre írom, de muxolt cuccoknak, meg adatoknak keresek valami olcsóbb megoldást, és árban ez az Aone pont megfelelne, de nem akarok nagyot szívni.

(#567) Multibit válasza #48613632 (#566) üzenetére


Multibit
veterán

Összköltségét tekintve mennyivel olcsóbb ez, mint a Pana?
Mellesleg ez olvasható a linkelt oldalon: Post to: United Kingdom

(#568) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Azt szeretném megkérdezni, mivel most vettem Pio BD írót, hogy a hozzá adott kézikönyvben mit jelentenek ezek a rövidítések: CAV, ZCLV ?

Köszönöm előre is.

(#569) gg72 válasza Mexildos (#568) üzenetére


gg72
veterán

(#570) #48613632 válasza Multibit (#567) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem tudom mennyi a Pana, meg mit értesz összköltség alatt? Én annyiért veszem, amennyi oda van írva, esetleg azt kell még tudnod, hogy UK-ban élek.

(#571) Multibit válasza #48613632 (#570) üzenetére


Multibit
veterán

Az összköltség alatt nyilván az ár+szállítási költséget értem. Kétségtelenül olcsó lemez, kérdés, hogy milyen minőségű? Nyilván ha írni akarsz rá (mi másért vennéd), arra számítasz, hogy biztosan vissza lehet olvasni róla a ráírt adatot. Ezeknél könnyen előjöhet az "olcsó húsnak híg a leve" effektus. Jó lenne tudni, hogy mi a lemez MID-je!

(#572) #48613632 válasza Multibit (#571) üzenetére


#48613632
törölt tag

A szállítás ingyenes, az ár £11.80 20db-ra, ami napi középárfolyamon 200 HUF lemezenként. Tehát ezzel nincs probléma.

Azt a MID-et honnan/hogyan tudom meg? Mivel rendeltem 20db-ot, ezért közkinccsé teszem, esetleg szívesen elvégzek tesztet is vele, ha megmondjátok, hogy mit, és hogyan kell. Csak meg kell várnom, míg megérkezik, ingyenes postánál ez akár egy hét is lehet, ami azt jelenti, hogy kb péntek körül itt van.

(#573) eboostr válasza #48613632 (#572) üzenetére


eboostr
aktív tag

IMG burnben a lemez adatainál ott van

(#574) #48613632 válasza eboostr (#573) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszi, le is szedtem :R amint megjönnek a disc-ek, adok róla info-t

(#575) harkai1


harkai1
csendes tag

Hali! Én is UK-ban élek, az AONE lemezek mediakodja: PHILIP R04. Egy pio207-essel írom őket, a legrégebbi tavaly szeptemberi, gond nélkül olvassa asztali lejátszó, PS3,stb... Eddig. 51p darabja a totalblankmediarol. Idáig pozitív tapasztalat, nem volt rontott lemez, az írás minőségét tesztelni nem tudom pio íróval

(#576) #48613632 válasza harkai1 (#575) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én is Pio207-essel írok, kicsit akkor megnyugodtam, bár az a pár font nem egy nagy érvágás, inkább a ráírt adatokat nem szeretném bebukni :)

Ez a Philip R04 ez mond valakinek valamit? Ez most azt jelenti, hogy Philips alapanyag? És az jó?

(#577) eboostr válasza #48613632 (#576) üzenetére


eboostr
aktív tag

Igen Philips alapanyag, közepes és a jó határán van.

(#578) Multibit válasza #48613632 (#576) üzenetére


Multibit
veterán

Soha nem írtam ilyen Philip R04 lemezre, viszont az itteni hozzászólások alapján van rá esély, hogy megmarad rajta az adat ;]
Az a helyzet, hogy keveset írok, így nem éri meg kockáztatnom. Maradok a Panasonic-nál (amíg kapható).

(#579) Joshi válasza #48613632 (#570) üzenetére


Joshi
titán

Ahonnan rendelted az Aone lemezt ott van Pana is csak nagyon drága, mi innen szoktuk rendelni a Panát.

ui.: ha nem írsz túl sokat akkor érdemesebb minőségi lemezt venni.

[ Szerkesztve ]

(#580) #48613632 válasza Multibit (#578) üzenetére


#48613632
törölt tag

Az az igazság, hogy még az elmúlt évtized közepéről maradtak "jóminőségű" Ritek DVD korongjaim, egytől egyig olvasható, pedig némelyik igen viseletes már. Igaz, főként adatok vannak rajtuk, filmeket TDK-ra írtam anno. (Állítólag nem mindegy)

Ezt most csak azért mondom, mert félek ugyan kicsit a noname cuccokktól, de még soha nem faragtam rá igazán.

Emlékszem, valamikor a 90-es években volt írható TDK CD-m, akkor jöttek be az első CD írók, már úgy értve, hogy nem kellett érte egy lakás árát kifizetni. Na, az annyira sz@r volt, hogy a nyomtatott felülete, tehát a "teteje" olyan volt, mint a szaloncukor papír, vagy az alufólia, csak vékonyabb. Egyszerűen bármi megkarcolta, és olyan könnyen lejött, mint a sport szeletről a védőfólia :DDD Arany TDK, ha esetleg mond ez valakinek valamit.
Azóta a lemezeimet mindig az írható felükkel lefelé tárolom, ha valamiért nincs mód rá, hogy visszategyem a tokba.

Joshi

Az igen, elég jó áron adja a csóka, kár hogy nem otthon élek, csak Japánból tudok szerezni ennyiért :)
A BD50-eimet onnan veszem, csak vigyázni kell, hogy ne menjen az ár 20 font fölé, mert akkor vám van. Ezért minden héten rendelek 10 darabot, és szépen sorban befutnak, úgy 3 hét alatt :)

Az mit jelent, hogy nem minden író tudja megírni a 6x korongokat? :Y Az én Pio-m megtudja? (207)

(#581) eboostr válasza #48613632 (#580) üzenetére


eboostr
aktív tag

egyrétegűt BD-t simán ;)

(#582) #48613632 válasza eboostr (#581) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tehát a DL 6x korongokkal bajom lehet?

Bocsesz, ha kicsit sületlen kérdéseket teszek fel, csak heti szinten rendelem a korongokat a sárgáktól, és mire az első ideér, már másik 3 ki van fizetve :D
Igaz egyelőre 4x Taiyo és Verba jön, de azért lesz idő, hogy megjelennek a 6x DL-ek, akkor hanyagoljam inkább???

(#583) eboostr válasza #48613632 (#582) üzenetére


eboostr
aktív tag

nem dehogy is, ha DL is szoktál írni azokat is megírja 6x, általában azzal a sebességel írd ami a lemezre van írva

(#584) #48613632 válasza eboostr (#583) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ja, okés köszönöm. :)
Egyébként érdekes, mert emlékszem, régebben nem is lehetett nagyobb sebességgel írni, mint ami rá van írva.
Ezeket a 4x DL-eket pedig engedi kiválasztani 8x-ig. Többnyire Neroval írok.

(#585) dozó


dozó
tag

Sziasztok

Láttam itt többen teszteltetek Samsung SH-B123L típusú meghajtóval, nálam nem indul el a tesztelés, van valami trükk vagy a meghajtó nem jó.

(#586) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Üdv!

Engem vélemény érdekelne az LG BH12LS30 BD íróról, ha valakinek van tapasztalata. Most készülök BD írót venni, csak nem akarok olyat, ami nem éppen jó minőségü. :)

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#587) jeni válasza Ranagol_5 (#586) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Az LG BD író csak minőségi márkás lemezre ír szépen. Panasonic,Verbatim,Sony,Thats's,stb..
Viszont az LG írók nem egy tartós darabok, az is ellene szól,hogy a gyári supportja nem a legjobb vagyis ne híres a firmware terén az LG !

A bevált minőségi Pioneer BD 206/207/208 írót érdemes megvenni. Inkább a legújabbat érdemesebb megvenni.

(#588) Multibit válasza Ranagol_5 (#586) üzenetére


Multibit
veterán

Ez offtopic, ITT kérdezz írókkal kapcsolatban!

(#589) Joshi válasza Ranagol_5 (#586) üzenetére


Joshi
titán

Ha mindenáron LG akkor inkább LG BH16NS40, ez már írja a 3 és 4 rétegű BD lemezeket is.

(#590) Ranagol_5 válasza Multibit (#588) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Ne haragudj, nem figyeltem. :U

A segítséget pedig köszönöm!

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#591) Joshi


Joshi
titán

Az alábbi képen látható TDK BD-R DL (50GB-os) lemeznek nagy valószínűség szerint ez a MID-je: TDKBLD-RFB-00
Erről mi a véleményetek?

(#592) Joshi válasza Joshi (#591) üzenetére


Joshi
titán

Hoppá most nézem hogy a linkelt képen 6x-an írható változat van pedig én a 4x-en írhatóra gondoltam azaz erre. :B

(#593) gg72 válasza Joshi (#592) üzenetére


gg72
veterán

Ha valóban TDK MID-es, akkor jó lemez..

(#594) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Üdv!
Archiválásra honnan érdemes venni BD lemezeket hivatalosan, számlával, amibe nem lehet belekötni és teljesen törvényes?
Ezek a külföldi webshopos dolgok nekem még elég homályosak, hogy mennyire törvényes tőlük venni, na meg hogy állnak a számlával. Nem akarom továbbpasszolni, csak szigorúan ráarchiválni, azután jól elzárni, de akkor is törvényes keretek között. Rossz vicc amekkora az árkülönbség.

Valamint akkor a Panasonic lemezek tényleg olyan jók? Mire kell figyelni? Milyen típusokat érdemes főleg a dupla rértegűekből?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#595) eboostr válasza E.Kaufmann (#594) üzenetére


eboostr
aktív tag

Mivel viszonylag "új" a technika, ezért nem tudni melyik lemezen marad meg a legtovábbig az adat, szerintem, ha archiválás, akkor pana bd lemezek, sok sikert.

(#596) Boond válasza E.Kaufmann (#594) üzenetére


Boond
addikt

Teljesen hivatalos, szerintem. Számlát mindent rendesen adnak. Az árbeli eltérés, abban lehet, hogy szlovákiai telephelye van a cégnek, ezért az ottani törvények élnek, ott pedig gondolom más az ártáblája a jogvédő szövetségnek, már ha vetettek ki "adót" ezekre a termékekre. (+ ott van még az áfa, kérdése is)

(#597) E.Kaufmann válasza Boond (#596) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Gondolom ezekre ne kérjünk áfavisszaigénylést, mert mire fel :)
De bőven megéri úgy is. Vagy nem tudom mire gondolsz az áfával kapcsolatban

eboostr: Lehet hogy "új" de azt már lehet látni, kinek milyen lemeze kezd láthatóan rohadni 1-2 év után.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#598) aswmaster válasza E.Kaufmann (#597) üzenetére


aswmaster
tag

miért ne kérhetnél. csak EU-s adószámot kell igényelned, megadod a rendelésed alján (itmedia.sk-n pl így megy) és kész. semmi extra nincs a dologban.
azt nem tudom mondjuk, h akkor egyből ÁFA nélküli árakon fogod-e kapni a termékeket (elvileg úgy kellene), mert ha nem, akkor neked kell visszaigényelni a szlovák "NAV"-tól formanyomtatványokat töltögetve (bár ezek általában letölthetők az adott ország "NAV"-os honlapjáról). én egyszer már csináltam ilyent német számlával, minden rendben ment, csak ~2 év volt, mire visszautalták az ÁFA-t :) de nagyon segítőkészek voltak telefonon, még a kitöltésen is végigmentem az ügyintézővel. úgyhogy a közhiedelemmel ellentétben tőlünk nyugatra sem őrölnek sokkal gyorsabban az állami malmok :))

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

(#599) Boond válasza E.Kaufmann (#597) üzenetére


Boond
addikt

Mivel azt tudtommal, csak cégek kérhetnek, nem érnék vele sokat.
Az áfánál arra gondoltam, hogy az ottani, vagy az ittenivel számolnak-e. De ha jól tudom az ittenivel. Tehát szerintem semmilyen jogszabályt nem sértenek...

(#600) aswmaster válasza Boond (#599) üzenetére


aswmaster
tag

off:
ha egyéni vállalkozó vagy is kérhetsz közösségi adószámot (legalábis tudtom szerint nincs tiltás, h ne lehetne). szóval alulra a te neved kerül meg az EU-s adószám. ÁFA az ottani lesz rajt, de mivel elvileg nettó áron kellene kapnod a cuccot, azt nem számlázzák ki. ha meg igen, akkor meg visszaigényled (csak az macera kicsit, ahogy írtam).

"A tudományban a kísérletek és az elemzésük időhöz kötöttek, mégis úgy képzeljük, hogy időtlen természeti törvények bizonyítékát tárjuk fel. A törvények nem időtlenek, ezek is a jelen tulajdonságai, és idővel változhatnak." - Lee Smolin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.