Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) szmegma


szmegma
aktív tag

Azt olvastam par helyen, hogy ezekbol a tesztekbol ket dolgra kell figyelni, ha jo minosegu lemezt keresunk:
1, A BIS maximum erteke, ami 8 vagy kevesebb legyen
2, Az LDC atlagos erteke, ami 13 vagy kevesebb legyen

Ez ertekek felett (bis=10, ldc=15), a lemez kozepes minosegre utal.
Ettol felfele pedig silany termeket jelent.

Jok az informacioim?

[ Szerkesztve ]

TV: JZ1000

(#152) Bootyhunter válasza gothic20 (#149) üzenetére


Bootyhunter
tag

Értem és kösz a gyors választ! Én most kezdem az ismerkedést a Blu-ray lemezekkel és az írással. Pár napja vettem meg egy Pioneer 207 DBK-t (18k-ért már muszály volt). Amint lesz lemezem leírom a tapasztaltakat! Pana lemez fogyóban van az itmedian, lehet verbatimot és jvc-t fogok kipróbálni!

(#153) M107 válasza Bootyhunter (#152) üzenetére


M107
addikt

:R

Sikeres használatot.

Amint lesz lemezem leírom a tapasztaltakat! Pana lemez fogyóban van az itmedian, lehet verbatimot és jvc-t fogok kipróbálni!

Várj inkább a Pana lemezre. Megéri.
Verbát csak 50 GB DL és RE, de lemezfronton GG72 tud neked ajánlani lemezt.
JVC mivel LHT (szerves vegyület) nem épp ajánlott minőségben és élettartamban.

LHT-ról egy érdekes írás :

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#154) gg72 válasza Bootyhunter (#152) üzenetére


gg72
veterán

Ne vegyel LTH-s lemezt, ezt nagyon sokszor leirtuk mar itt. A sima Verbatimok okesak, de sajnos azok sem szamitanak egy überjo lemeznek. Ha jot akarsz es olcson, akkor a neten kell szetnezni Infomedia MID-es lemez utan.
50GB meretben pedig: JVC/Victor (Panasonic MID) vagy Verbatim vagy That`s (eredeti TDK MID).
Ujrairhatobol (25/50GB) jok a Panasonic, Verbatim, Sony.

(#155) jeni válasza M107 (#153) üzenetére


jeni
félisten

hopsz akkor nekem melyik lehet,mert Japánban járva éppen egy-egy JVC és TDK újra írhatós Blu-Ray-t vettem 10-s pakkban?

JVC 10x25GB-RE [link] [link]
inkább a második Viktoros,mert arra a névre emlékszem

TDK 10x25GB-RE-erre nem találok képet a neten

1000 Yen volt 10-s pakkban.

este megnézzem

[ Szerkesztve ]

(#156) M107 válasza jeni (#155) üzenetére


M107
addikt

:R

A Jvc amit belinkeltél az nem hiszem hogy LHT-s lenne

Ez a JVC viszont az rajta a felirat is : [JVC]

Mondjuk ő csak sima mezei írható a tiéd viszont -RE lemez.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#157) gg72 válasza jeni (#155) üzenetére


gg72
veterán

Ujrairhatobol nincs LTH tipus.

(#158) jeni válasza gg72 (#157) üzenetére


jeni
félisten

majdnem kidobtam volna ;]

(#159) M107 válasza jeni (#158) üzenetére


M107
addikt

:R

Mivel nem LHT-s, így alá álltam volna :DDD :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#160) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Rendben srácok, várok a panasonicra inkább és kösz a sok jó infót!!

(#161) vesztes


vesztes
csendes tag

Légyszíves áruljátok már el (mert buta vagyok), hogy a tesztképeken mit kell nézni? Mi az a bis, ldc meg a többi?
Miért írjátok azt, hogy a lassabb lemezírás nem eredményez jobb minőséget? Ilyenkor nem "pontosabban" ír az író?

(#162) gg72 válasza vesztes (#161) üzenetére


gg72
veterán

[Olvasnivaló 1.]
[Olvasnivaló 2.]

Miért írjátok azt, hogy a lassabb lemezírás nem eredményez jobb minőséget?
Mert ez az általános tapsztalat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#163) JoeYi


JoeYi
őstag

5 hónap útán lemez újratesztelés:
Író: Samsung SE-506AB
--------------------------------------------------------------------
Lemez: Panasonic LM-BRS2MWE25
Íróprogram: Cyberlink Blu-ray Disc suite
Írási sebesség: 6x

(#164) M107 válasza JoeYi (#163) üzenetére


M107
addikt

:R

Hm...
Érdekes

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#165) Atibácsi84


Atibácsi84
csendes tag

Sziasztok! Erről a lemezről mit lehet tudni? Egész jó áron van!

http://www.gigaplaza.sk/98-uj-termekek/2198-verbatim-bd-r-sl-lth-type-25gb-6x-wide-printable-cake-10.html

(#166) M107 válasza Atibácsi84 (#165) üzenetére


M107
addikt

:R

LHT lemez milyen íród van hozzá ?

Inkább sima Pana 25GB, LHT lemezt nem ajánlom.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#167) Atibácsi84 válasza M107 (#166) üzenetére


Atibácsi84
csendes tag

Pioneer BDR-207! Eddig Infomediat használtam és tökéletesen bevált! Csak egy haverom talált rá erre és azért érdeklődöm! Mi a különbség? Köszi a választ!

(#168) gg72 válasza Atibácsi84 (#167) üzenetére


gg72
veterán

Hogy mi a különbseg? Rengeteg! Az LTH lemezek hordozoretege szerves vegyületet tartalmaz, igy nem olyan tartosak, ill. eleg sok kompatibilitasi problema is van velük, sok iro es asztali lejatszo nem szereti öket. Kerülendök.
[link]

(#169) vesztes


vesztes
csendes tag

Az opti-n kívül (lg íróm van) van más lehetőség a lemez ill. a felírt adat ellenőrzésére?

(#170) Multibit válasza vesztes (#169) üzenetére


Multibit
veterán

Az LG íród nem teszt-képes, tehát az írásminőség tesztelésére alkalmatlan! Azzal maximum visszaolvasási görbét tudsz ellenőrizni.

(#171) M107 válasza vesztes (#169) üzenetére


M107
addikt

:R

Az Lg nem tesztképes !!!

Van minőségi lemez kell vásárolni, minőségi író mellett.

PIO 206,207 Sony 5300S párosok és Pana 25,50 GB 4X-6X lemez és Verbatim 50 GB 2X RE lemez

Ezek olyan cukor lemezek amik nem hagynak cserben.

5 hónap és több mint 190x kiírt Verba BD-RE, s 95 DB sima BD-R megírása után ki merek jelenteni.

UI:

Lg-t nem vettem volna a helyedben support, és hát nekem több db meggyűlt a bajom anno mind a dvd, mind a Cd/Dvd comboival és egyéb optikai termékeivel.
Nálam felejtősek a termékei.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#172) vesztes válasza M107 (#171) üzenetére


vesztes
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, de:
1. Tudom, hogy nem tesztképes ezért írtam, hogy "Az opti-n kívül "
2. Amikor szidjátok az LGt, mindig lapítok. Régen DVD íróm is LG volt, többszáz (kb300) lemezt írtam vele mai napig semmi bajuk. BD íróként sincs vele semmi bajom csendes, megbízható (eddig :) )
3. Szóval milyen más tesztlehetőség van a felírt adat illetve lemez ellenőrzésére? :F
Segítséget előre is köszönöm.

(#173) Multibit válasza vesztes (#172) üzenetére


Multibit
veterán

Nem szídjuk, ez a tevékenység egy valaki hobbija.
Úgy látom, nem érted ezt a teszt dolgot. Nem az Optidrive Controllal van "baj". Nem a programon múlik, hogy tudsz-e lemezminőségtesztet végezni vagy sem, hanem a meghajtón! Lehet, hogy találsz olyan programot, ami hajlandó elvégezni LG-vel is a minőségtesztet, de az nem mérvadó, mivel nem valós eredményt mutat. Tetszik, nem tetszik, ez drive feature!
Adatellenőrzésre természetesen használhatod, akár ImgBurn-nel is az íródat (egyszerű adatösszehasonlítás írás után, vagy később). Visszaolvasási görbét is készíthetsz vele (akár Opti Drive Controllal, akár Nero DiscSpeeddel), ami azt mutatja, hogy milyen sebességgel, milyen egyenletesen tudja olvasni a lemezt a meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#174) attilav2


attilav2
őstag

Milyen olcsó lemezt ajánlotok?
Most rendeltem egy BDR207-t. Valami olcsó és jó minőségű 25db-os kiszerelésű kellene. Itmedia sajátmárkásai közül ajánljátok valamelyiket?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#175) gg72 válasza attilav2 (#174) üzenetére


gg72
veterán

Ha sajnalod a 350 Ft-ot a jelenleg letezö legjobb lemezre (Panasonic), amit en mondjuk nem ertek meg, akkor valassz Philips mediakodos lemezt, az egy erös közepoes minöseg.

(#176) M107 válasza attilav2 (#174) üzenetére


M107
addikt

:R

Olcsó lemez-ben nem érdemes gondolkodni, Pana 25 GB lemez. Igaza Van GG72-nek, én is azt mondom nekem csak is ilyen lemez kell ,még a közeljövőben is kiváló és megbízható.

UI:

IT média termékeit nem ismerem kérdezd pl Nor-t

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#177) sdavic01


sdavic01
tag

hány forint körül van egy blu ray író a gépbe ??

(#178) M_o_g_y_i válasza sdavic01 (#177) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

(#177) sdavic01: nem Neked szántam, bocs! :R

50GB BD-RE kérdés: Megéri-e a felárat a Panasonic/TDK a Verbatimhoz képest? :F
Lehet hosszabb távra is le kell tárolnom majd őket, de időnként módosítok rajtuk (fényképekről van szó).
Archív célra most 25GB-os Panasonic BD-R lemezt vettem, remélem ezek sokáig bírni fogják. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#179) gg72 válasza M_o_g_y_i (#178) üzenetére


gg72
veterán

Mondjuk én archiválni nem újraírható lemezt használnék, hanem egyszer írhatót (Verbatim, Panasonic, Thats), vagy a 25GB Panasonic-ot, ahogy írod is. Az 50 év TÜV által garantált archiválási időnek nincs konkurrenciája jelenleg.

(#180) M_o_g_y_i válasza gg72 (#179) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Egyedül azért gondolkodnék újraírható lemezekben is (persze nem 10 évre), mert van úgy sajnos, hogy kifogyok a tárhelyből a gépen és a nyers RAW fájlokat még nincs időm feldolgozni, de már menteni is kéne a kártyáról az újakat.
És ha időközben valamelyik régebbi képet "kidobnék", azt törölném a lemezről, vagyis anélkül írnám fel ismét.
Ez úgy pár havonta lenne periodikusan ismétlődve. Max. fél-egy évet lenne így letárolva egy lemez, ha véletlenül mondjuk elfeledkeznék róla. :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#181) gg72 válasza M_o_g_y_i (#180) üzenetére


gg72
veterán

Így OK, annyit biztosan kibír mindegyik jobb újraírható.

(#182) M_o_g_y_i válasza gg72 (#181) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az szuper! :C
Köszönöm a választ! :R
Még van egy rakás 4,7GB-os DVD is itthon, majd azokat is kezelésbe veszem. :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#183) jeni válasza sdavic01 (#177) üzenetére


jeni
félisten

argep
TOP 1. Blu-Ray író PC gépbe
A többi Sony,LG,Samsung,Liteon gépek is jók de meg kell válogatni a lemezeket hozzá,vagyis csak nagyon jó lemezekkel szabad etetni.-lásd Panasonic,Verbatim,Thats,stb..

(#184) attilav2


attilav2
őstag

[link]
Panasonic MID: MEI-RA1-001
Ezt meg írja a BDR207? Bátran vehetek ilyet? Azt írják hogy garantáltan japánban készült.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#185) gg72 válasza attilav2 (#184) üzenetére


gg72
veterán

Minden kérdésedre igen a válasz. ;)

(#186) attilav2 válasza gg72 (#185) üzenetére


attilav2
őstag

[link]
és ez a philips 25db-os pakk? Ez valamivel olcsóbb.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#187) M107 válasza attilav2 (#186) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha szabad közbe szólnom én akkor is a Panasonic mellett szavazok, több mint 50 db után bizonyított, gyorsan kezelik az asztali és pc-s íróm is, Pio 206D

Panasonic MID: MEI-RA1-001 Japan = Minőség !

UI:

Csak is őt venném. megéri az a kb +100 Ft, de te tudod. Újraírhatóban, Verbatim 50GB RE, vagy Panasonic 50GB RE, s nem utolsó sorban Panasonic 25 GB RE újraírható lemezeket ajánlom.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#188) M_o_g_y_i válasza M107 (#187) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Pana 50GB RE

Ez most hol a legolcsóbb, nem tudod véletlenül? :U :R

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#189) M107 válasza M_o_g_y_i (#188) üzenetére


M107
addikt

:R

GG72 -nél érdeklődj.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#190) M_o_g_y_i válasza M107 (#189) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nincs neki... :( :(((
Lehet ebay lesz a dologból! :o

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#191) gg72 válasza attilav2 (#186) üzenetére


gg72
veterán

Olvass vissza, mondjuk úgy 15 hozzászólást.

(#192) gg72 válasza M_o_g_y_i (#190) üzenetére


gg72
veterán

2 hét múlva lesz. ;)

(#193) M_o_g_y_i válasza gg72 (#192) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:C :R
Jut eszembe, ezt már megbeszéltük. :U

Tegnap megvolt az első írás (BDR-207 + Panasonic 25GB BD-R "kombó"), vissza tudtam olvasni. :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#194) M107 válasza M_o_g_y_i (#193) üzenetére


M107
addikt

:R

Nála mindig csak minőség van, :C :C

Drága jó Xtreme Protect, és Ricoh 8X lemezek. Köszönöm. :R :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#195) gg72 válasza M107 (#194) üzenetére


gg72
veterán

;)

(#196) jimmy74


jimmy74
őstag

Sziasztok!
Van egy samu BD-C5900-asom.
Ezzel kapcsolatban a legfontosabb kérdésem az hogy egyáltalán lehet régebbi FW-t "visszarakni"?
Mostanában nem támogatott formátumként(mkv-s fájlt)nem játsza le azokat a philips lemezre írt filmeket amit régebben lejátszott!
Azóta egy pár fw felkerült...

WoT:jimmbo

(#197) gg72 válasza jimmy74 (#196) üzenetére


gg72
veterán

Nem hiszem, hogy ezt egy fw-(vissza)frissítés megoldaná... Próbáltad más meghajtóban az ominózus lemezeket?

(#198) jimmy74 válasza gg72 (#197) üzenetére


jimmy74
őstag

Pc lejátsza az biztos!másban nem tudtam.
Esetleg az img-vel nem jól íorm?nem hiszem!szerintem az jó..a beállitás,a legújabb verzió és minden alapértelmezett vagyis semmit nem állitottam el.
Én erre a philips lemezekre gondolok hogy itt a baj amit szoftverért cseréltem az ismerősömmel mert pl most nézek egy régebbi tőled való pana lemezt és mkv-s és tökéletesen lejátsza!

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#199) jimmy74


jimmy74
őstag

ez a lemez:
BD Disc Information:
Disc ID: INFOME-R30-000
Disc Type: BD-R
Disc Size: 120mm
Disc Class: 0
Disc Version: 1
Number of Layers: 1
Layer Type: Writable
DVD Layer Present: No
CD Layer Present: No
Channel Bit Length: 74.50nm (25GB Per Layer)
Push-Pull Polarity: Positive
Recorded Mark Polarity: HTL
BCA Present: Yes
Maximum Transfer Rate: Not Specified
First PAA of Data Zone: 131 072
Last PAA of Data Zone: 1 658 494
Lehet hogy az újabb fw nem eszi?
Ha ilyen lemezt próbálok lejátszani(amit régebben lejátszott) vagy ha írok egy újra azt írja a lejátszó hogy nem támogatott(mkv(formátum,tudom hogy az mkv formátumával nincs gond mert ezek nem kókánymunkák csak igy értelmezi a lejátszó
és kapom is a stopot.

[ Szerkesztve ]

WoT:jimmbo

(#200) gg72 válasza jimmy74 (#199) üzenetére


gg72
veterán

Pedig az Infomedia a legjobb az olcsóbb kategóris lemezek között, lehet a Samsung íród nem szereti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.