Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) jimmy74 válasza gg72 (#200) üzenetére


jimmy74
őstag

Nem tudom de a régebbi fw-vel nem volt ilyen gond.Ezért próbálnák visszarakni régebbit,nézegettem de csak az új van fennt a neten! :F

WoT:jimmbo

(#202) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Milyen lemezt ajánlotok, ami olcsó és viszonylag jó minőségű? Megmondom őszintén xxx dolgok kiírására kell, ami ugye azért nem kiemelkedően fontos adat, de azért azt sem szeretném, hogy szükség esetén :DDD ne tudjam visszanézni és újra kelljen írni.
A mediarange lemezeket néztem ki, mi a véleményetek róla? Ilyen célra megfelel? ;)
Az íróm plextor px-b940sa.
Köszi a segítséget?

(#203) Multibit válasza Paulo81 (#202) üzenetére


Multibit
veterán

Soha nem értettem ezt a "nem olyan fontos, ezért jó az olcsó lemez is" dolgot. Ha nem fontos, minek kiírni? Ha kiírod - gondolom - azért teszed mert mégis csak fontos :) Ebből a szempontból mindegy, hogy xxx vagy valami más tematikájú anyag.
Olvass vissza néhány hsz-t, megtudsz mindent! Súgok: Panasonic (annyival nem olcsóbb a Mediarange, hogy érdemes legyen megvenni).

(#204) jeni


jeni
félisten

Üdv.

Lehet a felírat színét módosítani ,mert a Pioneer 150 lejátszón egy hagyományos Philips 32 collos képernyőn zölden mutatja és elmosódik,olvashatatlan.A pc gépben sárgán látható a felírat és tisztán olvasható.

Boccsi tudom nem jó helyreírtam.

[ Szerkesztve ]

(#205) jeni válasza Paulo81 (#202) üzenetére


jeni
félisten

Élőkörnyezetben való művelésénél nem is kell Blu-Ray lemez se ;] :U

de ha ki szeretnéd írni,promóciós célra,akkor viszont nem érdemes a lemezminőségén spórolni.

ez a mediarange lemez mennyivel olcsóbb,hogy később kikukázod majd a Panasonic ellenében?

(#206) M107 válasza Paulo81 (#202) üzenetére


M107
addikt

:R

XXX -re Dvd-t

Sajnálom aki rá pazarol 25-50 GB élőben kell csinálni, ha nincs ott az asszony vagy egy örömkisasszony, akkor képzelet és kézimunka :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#207) Paulo81 válasza M107 (#206) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Nem fogok dvd-t írni, mert nagyon sok xxx anyag van.

Ugyan már, a képzeletnél sokkal jobb, ha legalább nézheted :DDD
Örülnék, ha nem lennék olyan helyzetben, hogy nem kellene "felhasználnom" ezeket a dolgokat, de hát szegény ember vízzel főz. :DDD

(#208) Paulo81 válasza jeni (#205) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Tessék:

http://www.digitaldepo.eu/termek/blu_ray_25gb/mediarange_blu_ray_bd-r_4x_cake_%2810%29_mr495

Azért szerintem nem gyengén olcsóbb ;)
Ez multibitnek is szól.

[ Szerkesztve ]

(#209) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Egy philip-r04-00 mid lemez úgy láttam lejjebb, hogy jól megírható, ajánljátok?

(#210) attilav2


attilav2
őstag

300ft körüli maxell 25 gigás Bluray-ról mi a véleményetek [link]
Érdemes ilyet venni?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#211) gg72 válasza attilav2 (#210) üzenetére


gg72
veterán

Orosz rulett. ;)
Tegyél hozzá 40 Ft-ot és megkapod a jelenleg létező legjobb lemezt, a japán Panasonic-ot 50 év archiválási garanciával.

(#212) attilav2


attilav2
őstag

Túl vagyok az első bluray íráson egy bd-videó fájlszerkezetet írtam ki.
a powerdvd lejátssza menüstől úgyhogy sikeres volt a dolog.
A bd-videó fájlszerkezet kiírásához szükséges bállítások (imgburn)
[link]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#213) attilav2


attilav2
őstag

Túl vagyok egy BD25 adatlemezként való UDF2.01-es megírásán is.
Először nem akarta elkezdeni az írást ezzel a fájlrendszerrel:
Failed to Write Sectors 832 - 863 - Reason: Unknown (Internal Target Failure) (ASC: 0x44, ASCQ: 0xA1)
A feltett kérdésekre jól válaszoltam sikeresen megszakítottam az elvetélt próbálkozást így a lemez üres maradt, majd ki nyitottam a tálcát és újra be, ezután már megírta. Most próbálkozom a második adatlemezzel ugyanezzel a fájlrendszerrel. Az XP kompatibilitás miatt ragaszkodok ehhez a fájlrendszerhez.
A hibaüzenettel kapcsolatban találtam egy olasz oldalt ahol ugyanezzel az íróval ugyanilyen hibát kapott valaki: [link]
Ott a virtuális lemezmeghajtókra gyanakszanak mint hibaforrásra (nekem is van fenn daemon).

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#214) gg72 válasza attilav2 (#213) üzenetére


gg72
veterán

A választ sajnos nem tudom, de arra kérnélek, hogy az ilyen jellegű kérdéseidet csak egyszer tedd fel és a másik topicba, mert ez itt OFF.

(#215) M107


M107
addikt

:R

Meddig lehet kapni még Panasonic BD-R lemezeket ezzel a jófajta Middel, vagy van még ehhez hasonló ilyen kiváló lemez ?

Pio 206D íróm van.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#216) jeni válasza M107 (#215) üzenetére


jeni
félisten

ameddig gyártják :K

(#217) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

ezekről a lemezekről mi a vélemény:

IT Media BluRay BD-R 4x (1 layer) *Printable* 10cake PHILIPS (IT5909)

IT Media *Fullprint TDK* BluRay BD-R 4x (1 layer) 50cake (IT6770)

Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 10cake (43742) (IT7372)

vagy adat archiválásra is a Panasonicot ajánljátok ne is próbálkozzak mással? Még teljesen kezdő vagyok a blu-ray témában, most veszek majd egy külső írót

[ Szerkesztve ]

(#218) gg72 válasza Daywalkerke (#217) üzenetére


gg72
veterán

Ameddig van, csak Panasonic-ot vegyél, a többi lutri... Archiválásra meg aztán végképp csak a Panasonic ajánlott és ezért: [link] + [link] + [link]

[ Szerkesztve ]

(#219) Daywalkerke válasza gg72 (#218) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a tanácsot és egyben meg is fogadom, viszont egy olyan kérdésem lenne még, hogy az itmedia-nal rendelhető 10-es hengeres Panasonic is ugyanaz mint a 25-ös? Mert ha nem akkor inkább várok a 25-ös hengerre, mert az most pont elfogyott.
Egyébként Verba lemez sem olyan jó minőség mint a Pana?

(#220) gg72 válasza Daywalkerke (#219) üzenetére


gg72
veterán

Ugyanaz a 10-es is. Jelenleg a Panasonic a legjobb vétel, a Verbatim minősége nagyon ingadozó és az is lehet, hogy CMC médiakódosat fogsz ki, ami közepes. De látom szeretsz kísérletezgetni, én nem foglak visszatartani, vegyél mindegyik lemezből, aztán meglátod milyenek.

Amúgy pedig ne tedd fel ugyanazokat a kérdéseket egyszerre két topicba, úgyis válaszolunk rá. ;)

(#221) Daywalkerke válasza gg72 (#220) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ok köszi és valóban egy 10-es hengert veszek Verba+Philips-ből is kíváncsiságból és ha már tesztképes íróm lesz(ez a Samsung SE-506 ugye tesztképes) akkor majd csinálok és rakok fel ide teszteket, egyébként blu-ray teszthez milyen freeware progik vannak?

(#222) gg72 válasza Daywalkerke (#221) üzenetére


gg72
veterán

Arra ne vegyél mérget, hogy tesztképes, legutóbb is kiderült egy Liteonról, hogy nem az: [link]
De itt utánaolvasva valószínűleg tudja: [link]

[Opti Drive Control] A legújabb verzió eléggé bugos, így lehet jobban jársz egy korábbival.

(#223) Daywalkerke válasza gg72 (#222) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Újból köszi az infókat és a blu-rayhez hol találok ilyen határértékeket, hogy mi az a max ami felett már nem jók a teszteredmények?
Csak ez a shareware progi van blu-ray tesztre freeware nincs? Gondolom a most általam használt Nero CD-DVD Speed 4.7.7.0 nem jó erre, a Nero 12-es verziója egyébként jobban írja a blu-ray lemezeket, vagy a software-nek az írás minőségéhez semmi köze?

[ Szerkesztve ]

(#224) dodoroli válasza gg72 (#222) üzenetére


dodoroli
tag

Viszont már az IHBS112-vel semmi gond nincs tesztelést illetően,de a MID: MBI 01RG40 médiakódú dvd-t már nem szereti megírni(válogat a lemezek között).Pedig már frissítettem az írót a legfrissebb firmware-ra.

(#225) gg72 válasza Daywalkerke (#223) üzenetére


gg72
veterán

Hatarertekek: [link]

Opti Drive Control van es a Nero CD DVD Speed-je, en az elöbbit hasznalom, igy nem tudom, hogy az utobbibol melyik a legjobb. BD-irashoz (filmekhez) ImgBurn ajanlott, adathoz jo a Nero is.

Amugy szinte az összes kerdesedre megvan a valasz a megfelelö topicokban, olvass is vissza neha.

(#226) gg72 válasza dodoroli (#224) üzenetére


gg72
veterán

Ez hasznos info, köszönjük. :K
Hat igen, a Liteon irok nem az altalanos, jo irasminösegükröl hiresek.

(#227) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Most teszteltem az első megírt Panasonic lemezemet, mely eredménye itt van:

Panasonic BD-R 6x (25GB) BluRay

Az írás a Samsung SE-506-os külső íróval történt.
Várnám a véleményeket, hogy ez milyen minőségnek számít, mert blu-ray írásban még teljesen kezdő vagyok.

(#228) gg72 válasza Daywalkerke (#227) üzenetére


gg72
veterán

Kiváló, nagyon szép lett! :K

(#229) Daywalkerke válasza gg72 (#228) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Hát bár én annyira nem értek hozzá mint te, de elsőre szerintem se rossz és kösz az infót tényleg jó ez a Pana lemez, pláne 350Ft-ért, úgyhogy még rendelek is majd belőle.

(#230) gg72 válasza Daywalkerke (#229) üzenetére


gg72
veterán

Nem csak "tényleg jó", hanem a jelenlegi legjobb, így ameddig kapni és ilyen áron, magára vessen, aki mást vesz...

(#231) M_o_g_y_i válasza gg72 (#230) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:K
Ennyiért főleg vétek kihagyni! :Y
Be is táraztam belőle rendesen... :DDD

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#232) simongab


simongab
senior tag

Acer Arcede Deluxe nem játsza le az ember tragédiája c filmet. Mást úgy tűnik igen.
Le van frissítve

Indulásnál a következőd dobja ki:

Segítsetek :)) :)) :))

(#233) Valdez válasza simongab (#232) üzenetére


Valdez
őstag

Rossz topikban vagy.

És ha igent nyomsz rá?

[ Szerkesztve ]

(#234) simongab válasza Valdez (#233) üzenetére


simongab
senior tag

Ha az élet ilyen egyszerű lenne :)

Semmi, megint ugyanez a felirat, ha igent ha nemet nyomok

(#235) Multibit válasza simongab (#232) üzenetére


Multibit
veterán

Segítünk, ha:
1. több információt adsz: gyári, vagy másolt lemezről van szó?
2. az 1-es pont kérdésére adott választól függően átmész a megfelelő topicba
:))

(#236) simongab válasza Multibit (#235) üzenetére


simongab
senior tag

1. Gyári lemez
2. Blu-ray lemez. Tapasztalatok?

(#237) Multibit válasza simongab (#236) üzenetére


Multibit
veterán

Próbálkozz PowerDVD-vel, vagy Total Media Theater-rel, ha teljes blu-ray támogatást akarsz!

(#238) Daywalkerke válasza gg72 (#75) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

A Total LDC és a Total BIS értékeknél mi a felső határ ami felett már érdemes újra írni egy lemezt mert túl magas?

(#239) gg72 válasza Daywalkerke (#238) üzenetére


gg72
veterán

A felső, LDC értékek között lesznek kiugró tüskék, de ezek ne legyenek magasabbak 500-nál, az átlag (AVG) érték 13 alatt maradjon, az alsó BIS skálán pedig a tüskék ne legyenek magasabbak 8-nál.
Más nem számít.
[link]

(#240) Valdez


Valdez
őstag

Lehet, hogy 6x-osan írtam meg egy 4x-es lemezt. Lehet komoly baj így a minőséggel?

(#241) gg72 válasza Valdez (#240) üzenetére


gg72
veterán

Nem.

(#242) Valdez válasza gg72 (#241) üzenetére


Valdez
őstag

Akkor jó :)

(#243) slaci007


slaci007
senior tag

Ritek médiakódos panasonic lemez!!!

Tungsram 1896-2022

(#244) gg72 válasza slaci007 (#243) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos már én is olvastam róla, de szerencsére hozzánk még nem jutott el...

(#245) Valdez válasza slaci007 (#243) üzenetére


Valdez
őstag

Köszi a figyelmeztetést! :)

(#246) jeni válasza slaci007 (#243) üzenetére


jeni
félisten

Az ITmedia már le vette a listáról a Panasonic BD-R lemezt akár a 10-s akár a 25-s csomagolásról van szó!
Nem kizárt,hogy a Ritek kódos emez lesz ott rövid időn belül.

(#247) gg72 válasza jeni (#246) üzenetére


gg72
veterán

Nem vette le, csak jelenleg nincs készleten nekik: [link]

(#248) gg72 válasza slaci007 (#243) üzenetére


gg72
veterán

Itt azt írják (és az általad linkelt képen is látszik), hogy csak a 4X lemezek lehetnek Ritek-ek, vagyis a 6X-aknál egyelőre biztosra mehetünk. ;)
[link]

(#249) slaci007 válasza gg72 (#248) üzenetére


slaci007
senior tag

Japán oldalon találtam vannak új tesztek is új írókkal,pl.:pionner bdr 208,s08,Lg 14x és 16x írók[link]

Tungsram 1896-2022

(#250) gg72 válasza slaci007 (#249) üzenetére


gg72
veterán

Érdekes, hogy az SL lemezeket az LG gyakran jobb minőségen írja meg, mint a Pioneer, de a DL lemeznél meg a Pio jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.