Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) XSIboy


XSIboy
tag

Első lemezírásom:
Samsung SE-506AB 6x F/W TS01 - Win7
CD Burner XP 4.5.1.3868 - 4x - Fényképek RAW formátumban ~14MB/kép
Verbatim BD-R SL 25GB 6x - 25pack Printable - VERBATIMe

...most ez nekem jó?!

(#402) eboostr válasza XSIboy (#401) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szerintem korrekt, majd teszteld pár hónap múlva is :)

(#403) gg72 válasza XSIboy (#401) üzenetére


gg72
veterán

Hát nem egy Panasonic... De minden a hibahatáron belül van. Én is rendeltem ilyen lemezeket, majd ha meglesznek beszámolok róla hogyan teljesítenek a Pioneer írómban.

(#404) XSIboy


XSIboy
tag

...jó lenne, ha tovább bírná jóval, mint 1 vinyó, mert nagyon sok adatot kell tároljak vmin, ezért keveredtem erre a megoldásra... Csak archiválás a cél - most még.
Panasonic lemez helyett mi az szerintetek, ami elérhető áron és távolságban hozzáférhető?

(#405) gg72 válasza XSIboy (#404) üzenetére


gg72
veterán

Hát ez az, amit senki sem tud megmondani, hogy mennyit bírnak ki ezek a lemezek (Panasonic-ot sem). Pana hiányában most én is erre a Verbatimra szavaztam, de nálad az írásminőség nem a legjobb, talán egy Pioneer íróban jobban teljesít.

(#406) XSIboy válasza gg72 (#405) üzenetére


XSIboy
tag

...hmm...
Azon gondolkodám, h nem lesz-e jobb a rögzítési minőség ha image fájlt írok az Általatok közkedvelt ImgBurn progival?! Netán a 2x-es sebességet is ki kéne próbálnom?!
A pájó íróval volt korábban gondom még DVD-s időszakomban, azért választottam most a mobilabb samsungot, de lehet bele kell ugorjak BDR-208DB-be?! Nekem nagyon fontos az archiválás...

(#407) gg72 válasza XSIboy (#406) üzenetére


gg72
veterán

Teljesen mindegy, hogy mit írsz ki, az a minőségen nem változtat. A 2X írást kipróbálhatod, hátha...
Jövő héten letesztelem ezt a Verbatim lemezt, majd meglátjuk milyen.
BD-írásban egyértelműen a Pioneer-meghajtók a legjobbak, a Samsung-ot csak akkor szoktuk ajánlani, ha valaki kifejezetten slim külső írót keres, mivel tesztképes és az eddigiek alapján pl. a Pana lemezeket szépen megírja.

(#408) XSIboy válasza gg72 (#407) üzenetére


XSIboy
tag

Teljesen igazad van, a minőséget az adat nem befolyásolhatja, csak arra gondoltam, hátha az adatot nem tolta rendesen a gépem, s a határon épp csak kapott adatot alig írta rá - csak próbálom védeni a samsungot/verbát :-))) Nem tudom mi lehet az oka, h jól indult, oszt a széle felé haladva egyre bizonytalanabbá vált?!

(#409) Tommy1982


Tommy1982
tag

Megjöttek a Verbatim lemezek, de sajnos az írás minőségét sosem fogom megtudni, mivel a Pio 208-as író nem tud tesztelni, igaz vicc az egészben az, hogy csak Bluray lemezzel nem megy, és DVD-vel igen.
:W

(#410) XSIboy


XSIboy
tag

Második lemezírásom:
Samsung SE-506AB 6x F/W TS01 - Win7
ImgBurn 2.5.7.0 - 2x - Fényképek RAW formátumban ~14MB/fájl
Verbatim BD-R SL 25GB 6x - 25pack Printable - VERBATIMe

...ezt most 2x sebességgel írtam és vizsgáltam...

(#411) gg72 válasza XSIboy (#410) üzenetére


gg72
veterán

Na, ez már kiváló lett! :K Az elején az a tüske lehet porszem is, ami a lemezre került.

(#412) XSIboy válasza gg72 (#411) üzenetére


XSIboy
tag

Íráskor avagy olvasáskor?! :-)

(#413) XSIboy válasza XSIboy (#412) üzenetére


XSIboy
tag

..tanulva a korábban belinkelt pana perem sélrüléséből nem írom tele a lemezt. Ti mennyi szabad helyet szoktatok meghagyni?

(#414) gg72 válasza XSIboy (#413) üzenetére


gg72
veterán

Azért ennyire nem kell hímestojásként bánni velük csak azért, mert egy lemez anyaghibás (?) volt...

Az a porszem bármikor rákerülhetett, nézd meg lámpafényél a felületet.

(#415) XSIboy válasza gg72 (#414) üzenetére


XSIboy
tag

Írás és a teszt között ki sem vettem a lemezt.
Valami van rajta az tény, de egyszerű fújásra nem akarta elengedni a lemezt - nem bolygatom :-)

(#416) gg72 válasza XSIboy (#415) üzenetére


gg72
veterán

A BD-lemezek írható rétege karcálló, nyugodtan le lehet törölni őket egy puha mikroszálas kendővel, semmi bajuk nem lesz, mondom, hogy nem hímestojások... ;)

(#417) Daywalkerke válasza XSIboy (#410) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

itmedia-tól vetted ezt a 25-ös lemez pack-ot? Ha igen akkor ez az:

Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 25cake Fullprint (43738) (IT7389)

(#418) XSIboy válasza Daywalkerke (#417) üzenetére


XSIboy
tag

Igen, ez az, s onnét!

(#419) Daywalkerke válasza XSIboy (#410) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Kíváncsi lennék arra, hogy miért van ekkora különbség a két írás közt? vagy talán ennyit számít, hogy az 2x-en van 4x-en írja az ember a lemezt?

(#420) Joshi válasza Daywalkerke (#419) üzenetére


Joshi
titán

Elsőre nem lehet az írási sebességre fogni mert nem csak a sebesség de az író program is le lett cserélve. Én szerintem az író progi volt a hunyó. :))

(#421) XSIboy válasza Joshi (#420) üzenetére


XSIboy
tag

...akkor folytatom:
Harmadik lemezírásom:
Samsung SE-506AB 6x F/W TS01 - Win7
ImgBurn 2.5.7.0 - 2x - Fényképek RAW formátumban ~14MB/fájl
Verbatim BD-R SL 25GB 6x - 25pack Printable - VERBATIMe
...tehát mi is a konklúzió?!

(#422) gg72 válasza XSIboy (#421) üzenetére


gg72
veterán

Az, hogy egy erősen változó minőségű lemezzel van dolgunk, de ha az ábrákat értelmezni tudod, akkor ezt egyedül is meg tudod állapítani, nem? :U

(#423) eboostr válasza XSIboy (#421) üzenetére


eboostr
aktív tag

"Verbatim BD-R SL 25GB 6x"

Eddig nem az volt a taktika hogy 6x lemezt 6x írunk?

(#424) gg72 válasza eboostr (#423) üzenetére


gg72
veterán

Igen, ez a helyes "taktika" egy asztali PC és író esetén... De egy slim laptop-íróval azonban ez nem mindig megoldható, mert a laptop átviteli keresztmetszete gyakran kevés a 6X íráshoz, ill. ki tudja, hogy az író FW-je egyáltalán támogatja-e a 6X írást.

(#425) koncsik válasza XSIboy (#421) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

25-ös csomagot vettél? ;)
Bocs, nem bírtam megállni... viszont eddig nem mertem tudatlanságomat elárulni, mit jelent a tesztképesség? Vettem tdk lemezeket, esetleg összvetném a panával...
itmedia nem tud semmit ígérni a panákkal kapcsolatban... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#426) koncsik válasza gg72 (#424) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

igen, nálam is hiába 6x a lemez és az író is, a laptop nem tud többet 2x-nél...

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#427) gg72 válasza koncsik (#425) üzenetére


gg72
veterán

Hát pedig ebben a topicban szinte csak erről van szó: [link] ;)

Tesztképes írók/meghajtók: Liteon, Optiarc 5300S és Samsung.

(#428) koncsik válasza gg72 (#427) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:R visszaolvastam...
Szóval az opti drive control a teszt, a pio pedig nem képes erre... Azért mivel az enyém külső, lehet, megnézem, bár értelmes okot nem tudok, miért lenne tesztképes, ha belsők nem azok.. :B

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#429) gg72 válasza koncsik (#428) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem sem lesz az.

(#430) XSIboy válasza gg72 (#422) üzenetére


XSIboy
tag

MegfHát! :-) Joshi írására ment a 'konklúziós' válasz :-)
Azt gondolom, h valóban nem tudja folyamatosan tolni az adatot az USB 2.0 4x sebességen - de a progi akkor úgyis leszabályozná az író sebességét nem?!
Ha találok Macre is jó író progit, akkor megpróbálom arra is feldugni az írót, igaz az is USB 2.0, de hátha stabilabban tolja az adatot...
..de lehet csak marketing fogás a külső író 6x sebessége?! :-)

(#431) Multibit válasza XSIboy (#430) üzenetére


Multibit
veterán

nem tudja folyamatosan tolni az adatot az USB 2.0 4x sebességen
Akkor annak mi a magyarázata, hogy laposon nem megy a 6x írás, míg ha a külső írót asztalira akasztom, ott stabilan 6x-osan tud égetni mindkét íróm? Ha az asztalin külső USB 2.0 vinyón van a forrás, akkor is gyorsan (6x) ír az LCPower házba rakott író! A laposon és az asztalin is USB 2.0-t használok. Megsúgom, hogy nem az USB 2.0 szabványt kell hibáztatni, hanem a konkrét gépben a gyenge kivitelezést!

[ Szerkesztve ]

(#432) gg72 válasza Multibit (#431) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan. :K Erre próbáltam én is utalni már nem első ízben [link], hogy egy laptopnál nem az USB 2.0 a gátja a 4-6X írásnak.

[ Szerkesztve ]

(#433) XSIboy


XSIboy
tag

...nu, égetek, tesztelek:
Írtátok, h nem az USB a gátja az adatok áramlásának - nemtom, de megpróbáltam a szinte steril iMac saját vinyójáról USB2 portján keresztül megírni a lemezt 6x sebességgel -> a progi nem engedte 4x-es fölé engedni az írót :-(
Viszont az alábbi lemezre az adatot külső 3,5-es vinyóról toltam:
Samsung SE-506AB 6x F/W TS01 - OS X 10.8.2
Toast Titanium 11.1 - 2x - RAW fotók ~18MB/fájl
Verbatim BD-R SL 25GB 6x - 25pack Printable - VERBATIMe

A korábbiakat sem laptopról írtam...
Nekem most úgy tűnik, h ez az író-lemez párosítás 2x sebességen optimális...

(#434) Multibit válasza XSIboy (#433) üzenetére


Multibit
veterán

Amikor beteszed a Samsung SE-506AB-be a Verba lemezt, mekkora a legnagyobb sebesség, amit az íróprogram felkínál? Nem lehet, hogy csak max 4x sebességű írási stratégia van a Samu firmware-ében ehhez a lemezhez? Ha felajánlja a 6x sebességet is, de írás közben csak 4x-es sebesség a plafon, akkor nem tudsz mit csinálni. Az iMac-nek is joga van lassúnak lenni USB-n :)

(#435) XSIboy válasza Multibit (#434) üzenetére


XSIboy
tag

A lehetőséget az eddigi mindhárom progi megadta 6x írásra...
iMacen figyeltem, h épp mennyivel ír, s nagyon lassan jutott el a 4x-ig is.
Marad a megbízhatónak tűnő 2x-es beállítás - közben molyolok a másik gépen :-)
Eddig csak ez a VerbatIMe került a kezeim közé...

(#436) Multibit válasza XSIboy (#435) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint a Samu író és az iMac ekkora sebességre képesek együtt.

(#437) XSIboy válasza Multibit (#436) üzenetére


XSIboy
tag

...de sztem az asztali PC-m is!
(GA-EP35-DS4, E8400, 4GB - Win7 Ult 32bit)

(#438) Multibit válasza XSIboy (#437) üzenetére


Multibit
veterán

Vagyis egyre inkább úgy tűnik, hogy a Samu a szűk keresztmetszet.
Nekem is hasonló "modern" :DDD konfigom van és az LC Power házban leledző Pioneer/LiteOn íróim (mikor melyik) stabil 6x sebességgel írnak.

(#439) XSIboy válasza Multibit (#438) üzenetére


XSIboy
tag

Ezért maradok a 2x sebességen...
:-) az LC Power-ed ne dugd USB3-ba, mert akkor nagyon lelassul a leírás szerint :-)

(#440) XSIboy válasza XSIboy (#439) üzenetére


XSIboy
tag

JELENTÉS! :-)
Az elmúlt 10 napban megírtam összesen 50 (Verbatim BD-R SL 25GB 6x - 25pack Printable - VERBATIMe - 43738 Taiwan) lemezt a Samsung SE-506AB 6x USB 2.0-án keresztül 2x sebességen (csak az elsőt írtam 6x-al - lásd korábban), és csak 2 rontott lemezem lett, az is a külső vinyó leállása miatt, s a tesztelési értékek a tűréshatáron belül voltak - szúrópróba szerűen teszteltem...
Eddigi tapasztalataim alapján nem bántam meg a lemezválasztást - kérdés mi lesz évek múlva?!
Köszönöm mindenkinek, de különösen gg72 javaslatait/segítségét! :-)

(#441) eboostr válasza XSIboy (#440) üzenetére


eboostr
aktív tag

Külső vinyó leállása? :F Fejtsd ki bővebben mert én is akarok BD írni külső vinyórol, és csak 1 usb-n keresztül dugom a gépre.

(#442) XSIboy válasza eboostr (#441) üzenetére


XSIboy
tag

..szívesen írnék róla, de nem tudom, nem jöttem rá miért 'fagy' le kis időre az iMachoz kötött külső 3.5 Tevion Sata + USB 2.0 (ALDI-s) házban a vinyóm?! Összesen 4x vettem észre a kb 45 alkalomból - 2 ellenőrzéskor történt, ami az írást már nem befolyásolta...

(#443) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Író: Samsung SE-506AB
Firmware: TS01
--------------------------------------------------------------------
Lemez: Melody BD-R25 4x printable
MID: INFOMER30
Íróprogram: ImgBurn 2.5.7.0
Írási sebesség: 2x
OS: Win8
Tartalom: .avi videófájlok

(#444) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Író: Samsung SE-506AB
Firmware: TS01
--------------------------------------------------------------------
Lemez: Melody BD-R25 4x printable
MID: INFOMER30
Íróprogram: ImgBurn 2.5.7.0
Írási sebesség: 4x
OS: Win8
Tartalom: .avi videófájlok

Hát ez meg mi?! Ez a 4x-es írás egy okádék munka. :DDD PC-re van kötve, nem laptopra.

(#445) v-man


v-man
őstag

Hello,
pár hónappal ezelőtt utánaolvastam a BR-írás témájának, de végül anyagi okokból mostanáig elhalasztódott a projekt...
A télen megjegyeztem, hogy a Panasonic lemezeit érdemes venni, de mostanra ez (mint itt is olvasható feljebb) sajnos nem kapható :(
Pioneer 208 író (ez is még beszerzés alatt áll jelenleg) mellé az alábbi lemezek közül melyiket lenne legcélszerűbb megvennem? (Adattárolásra)

http://itmedia.sk/showitem.php?item=bdr-tdk_025x04cakebox_010
http://itmedia.sk/showitem.php?item=bdr-tdk_025x06cakebox_010
http://itmedia.sk/showitem.php?item=bdr-verbatim1x06cakebox_10
http://itmedia.sk/showitem.php?item=bdr-verbatim1x06cakebox-fullprintNOID_25x43738

Eddig dvd-nél Verbatimra írtam, viszont örülnék ha a 400 ft-os lélektani határon alul lehetne maradni. Természetesen, ha a TDK-k egyértelműen megbízhatatlanok, akkor le kell nyelnem a békát. Ha van esetleg más "bestbuy" lemez javaslat, azt is örömmel fogadnám, akár más bolt kínálatából is, ha pesti vagy futáros.

Köszi szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#446) gg72 válasza v-man (#445) üzenetére


gg72
veterán

Ezt: [link]

Blu-ray Disc = BD, vagyis nem BR...

(#447) v-man válasza gg72 (#446) üzenetére


v-man
őstag

köszi!
TDK=kuka akkor? :)

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#448) gg72 válasza v-man (#447) üzenetére


gg72
veterán

Nem kuka, csak: [link]

(#449) Daywalkerke válasza Plexicushio (#443) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Elég szép eredménye lett, azt megkérdezhetem, hogy hol vetted ezt a lemezt és mennyiért? Mert még nem hallottam róla.

(#450) gg72 válasza Daywalkerke (#449) üzenetére


gg72
veterán

Gondolom itt: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.