Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) damojian


damojian
csendes tag

Sziasztok,

Melyiket érdemesebb venni a két lemez közül ? Én a Verbára tenném a voksom csak gyanús hogy olcsóbb mint a Maxell és emiatt gondoltam megkérdezem :

[link]
v.
[link]

Továbbá a Verbatim LTH miért nem ajánlott ???
[link]

Előre is köszönöm.
Üdv,
S

" A fény legyen veled ! "

(#252) damojian


damojian
csendes tag

Ja érdekességképp vettem 10es csomagolású printelhető MAXELL BD25 -öt, és Imgdrv pedig az az infót írta róla hogy Ritek...

" A fény legyen veled ! "

(#253) gg72 válasza damojian (#251) üzenetére


gg72
veterán

Ugye nem gondolod komolyan, hogy 3700 Ft-ért akarsz egy darab 50GB lemezt venni? :Y Itt a PH-n 1200-ért van többféle japán 50GB lemez.

LTH: [használd a keresőt!]

A Ritek a létező leggyengébb lemez, ha használtad volna előtte a keresőt, nem vettél volna, nem ajánljuk... 335 Ft-ért vettél ilyen szemetet, miközben a Panasonic az itmedia-nál 345 Ft-ba kerül. :U

[ Szerkesztve ]

(#254) Daywalkerke válasza gg72 (#253) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Remélhetőleg minél előbb kapnak majd belőle, ha esetleg mégsem tudtok másik helyet ajánlani ahol még kapható?

[ Szerkesztve ]

(#255) damojian válasza gg72 (#253) üzenetére


damojian
csendes tag

Nem az 5db os pack...Így viszont már nem olyan rossz.Viszont nincs ahogy az utolsó kommentet látom már Panasonic...

" A fény legyen veled ! "

(#256) gg72 válasza damojian (#255) üzenetére


gg72
veterán

Félreérted, nem a csomagár 3700 Ft, hanem a darabár:

Kiszerelés: 5 db / Normál CD Tok / csomag
Rendelési egység: darab
Egységár (darab): 3 675 Ft

A szlovák boltokban jelenleg az Omega 50GB lemez a legolcsóbb, olyan 1300-1500 Ft körül van, de nem igazán ajánlott lemez.

Van még 25GB Panasonic, csak ideiglenes fogyott el, érkezési időpont is van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#257) slaci007 válasza Daywalkerke (#254) üzenetére


slaci007
senior tag

[link]

Tungsram 1896-2022

(#258) slaci007 válasza damojian (#251) üzenetére


slaci007
senior tag

LTH-s lemezek nem ajánlottak sokkal rosszabbul írják az írók és szerves anyagból készül a hordozórétegük.

Tungsram 1896-2022

(#259) damojian


damojian
csendes tag

Köszönöm a helpet, akkor kivárom az érkezését a panasonic lemezeknek.

" A fény legyen veled ! "

(#260) damojian válasza damojian (#259) üzenetére


damojian
csendes tag

Esetleg a fent említett webshopban megrendelem.Kb ua-nnyira jön ki. Tehát akkor ezeket a printelhető Maxell-eket nem szabad venni mert a Ritek gyártja őket és kalap kabát jól értem ???

" A fény legyen veled ! "

(#261) slaci007 válasza damojian (#260) üzenetére


slaci007
senior tag

Maxell-t nem ajánlom,legjobb választás panasonic utána a sorrend verbatim,adat lemezre jók lehetnek még philips és tdk médiakódos lemezek.Fontos adatokhoz,filmekhez kizárólag panasonic.

Tungsram 1896-2022

(#262) gg72 válasza slaci007 (#261) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan! Ezt akár én is írhattam volna. :D

(#263) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Itt egy újabb írás a Panasonic lemezre, véleményeket várnék:

Panasonic BD-R

(#264) gg72 válasza Daywalkerke (#263) üzenetére


gg72
veterán

Ugyanolyan jó, mint az előző, amit linkeltél. Ameddig nem tapasztalsz nagy eltéréseket a kapott értékekben, nem kell az összes írás eredményét feltöltened ide, tudjuk, hogy a Pana kiváló lemez. ;)

(#265) Daywalkerke válasza gg72 (#264) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ok, nem azért linkeltem, hanem azért mert ebben az also(BIS) nél is már vannak kugró tüskék és itt a BIS max már 8, tehát akkor ez még jónak számít? ha 8 felett van a BIS max akkor már újra kell írni a lemezt?

(#266) gg72 válasza Daywalkerke (#265) üzenetére


gg72
veterán

Teljesen jó ez a lemez, akkor sem kell újra írni, ha 8 fölé menne néha-néha, nem kell ezt ilyen szigorúan venni.

(#267) damojian válasza attilav2 (#210) üzenetére


damojian
csendes tag

Erről a lemezről annyit hogy az Imgdrv a lemezre Ritek-et ír, a belső körív műanyag egyenetlen ha szabad szemmel belenézel a lemezt kb 15fokban megdöntve, és nekem 10ből 1 hibás volt 10es pack esetén.Én is most lemezt keresek, nekem eddig a Verbatime mindenből bejött, kérdés melyik széria.Itt a Panasonic -ot tolják a fórumon rendesen, legközelebb azt fogom kipróbálni.

Nekem BD50et ajánljatok jó árban lécci.

" A fény legyen veled ! "

(#268) gg72 válasza damojian (#267) üzenetére


gg72
veterán

Még mázlid van, hogy 10-ből csak egy volt rossz így elsőre. De idővel nem árt leellenőrizni a megírt lemezeket is, Riteknél elég gyakori az adatvesztés.
Verbatim jó, csak ne LTH típus legyen.

BD50 ügyében itt nézz szét: [link]

(#269) damojian válasza gg72 (#268) üzenetére


damojian
csendes tag

Köszönöm a linket, most már át fogok térni én is az általatok mondott Panasonic lemezre, alig drágább sztem optimális az érték/arány.A verbatimet mindig is szerettem még a floppy-s 5.45 ös korszakban is helyt állt, csak manapság mindenhol az LTH megy vagy a sima viszont az drágán.A BD50 még mindig kicsit borsos csak pár kedvenc filmem fogom kiírni arra.Azért eltudnék írni abból is egy 25ös packot :D

" A fény legyen veled ! "

(#270) djpundro2


djpundro2
tag

Most ahogy latom HTL bd cd -ek csak a jok? Az lth CD EKRÖL ELÜNIK AZ ADAT?
Elmagyarazna valaki ezt nekem ? Es tenyleg a Pioneer egetök a legbiztonsagossabak?
Meg akkor csak Panasonic bd-r ? Verbatin ,sony .... nincsen HTL cdek?

Köszi

(#271) damojian válasza djpundro2 (#270) üzenetére


damojian
csendes tag

Én eddig csak pioneer írókat vettem anno a "DVD korszakban" és a mai napig műkszik mindegyik, emiatt vettem most Blu-ray íróból Pioneer 207DBK-t, viszont nem tudom hogy teszt képes e, és annak sem tudom mi a lényege, továbbá az írás utáni teszt azonos e a teszt képes fogalommal, ez írás után mondjuk leteszteli az IMGburn,ami majdnem annyi idő mint maga az írás.Nekem egy guru anno azt mondta ha jót akarok 2 fajta márkából válasszak írót az egyik a Pioneer a másik a kicsit magasabb árfekvésű Plextor.

" A fény legyen veled ! "

(#272) djpundro2 válasza damojian (#271) üzenetére


djpundro2
tag

Es bd-r 25 böl tenyleg a panasonic csak megbizhato ?Mivel a masik cdekröl eltünik par honap mulva aza adat?
Vagy hasznalsz mas cd ket is? Persze blu ray ra gondolok itt csak .

(#273) gg72 válasza djpundro2 (#270) üzenetére


gg72
veterán

Először is: kicsit nehéz kiigazodni az írásodon... A "bd cd -ek" az mi fán terem? :F Van Blu-ray lemez (BD) és van CD, de én még "bd cdekről" nem hallottam.

LTH-ról nagyon sokat írtunk már: [link]. LTH lemezt itthon Verbatim és JVC márkajelzés alatt árulnak, más márkáról nem tudok.

A Pioneer írók azért a legjobbak, mert a viszonylag gyengébb lemezekkel is szépen elboldogulnak, valamint az 50GB lemezeket is ezek írják a legjobban.

A Panasonic lemezek azért ajánlottak, mert jelenleg csak ezek rendelkeznek a TÜV által minősített 50 év archiválási idővel: [link]. Sajnos a Ritek médiakódú lemezeknél (pl. Maxell) elég gyakran hallani rövid időn belüli adatvesztésről.

Különben pedig: nagyon hasznos dolog az a gyorskereső mező ott felül a jobb oldalon. ;)

[ Szerkesztve ]

(#274) djpundro2 válasza gg72 (#273) üzenetére


djpundro2
tag

Köszi ertem lassan ,de most a htl a jo? Es thl nem ?
vagy van 3 ik Is ,ugy ertelmezem a thl verbatin es jvc az jo?

JVC
http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_fb_0_6?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Daps&field-keywords=jvc+bd-r&sprefix=jvc+bd%2Ccomputers%2C215

VERBATIN
http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss?__mk_de_DE=%C5M%C5Z%D5%D1&url=search-alias%3Dcomputers&field-keywords=Verbatim+BD-R

Vagy csak Panasonic ?Mivel itten csak ez van 50 ev garanciaval .

http://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss_2?__mk_de_DE=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Dcomputers&field-keywords=Panasonic++BD-R&rh=n%3A340843031%2Ck%3APanasonic++BD-R

(#275) gg72 válasza djpundro2 (#274) üzenetére


gg72
veterán

Köszi ertem lassan ,de most a htl a jo? Es thl nem ?
vagy van 3 ik Is ,ugy ertelmezem a thl verbatin es jvc az jo?
:Y
Te kicsit nem beszélni magyart? :)

Szóval: az LTH lemezek kerülendők, htl, thl, ls, meg mit tudom én miket soroltál még fel, ilyenek nem léteznek!

Panasonic nem gyárt LTH típusú lemezt, vagy Panasonic-ot nyugodtan lehet venni. A többi nagy márkát (Verbatim, Sony, TDK, JVC) is, csak ne LTH típus legyen. Alles klar? ;)

[ Szerkesztve ]

(#276) djpundro2 válasza gg72 (#275) üzenetére


djpundro2
tag

Alles klar .
opti drive kontrtol progival amikor ertekeled a bd lemezt mit jelent a felsö es mit az also diagram ?es mikor jo ?Es miert jo ha jo ?vagy miert nem jo ha nem jo?Nem fog menni egy idö utan ?eltünik az adat?

(#277) gg72 válasza djpundro2 (#276) üzenetére


gg72
veterán

BIS: max. 8 (Burst Indicator Subcode)
LDC: avg. < 13 (Long Distance Code)
LDC: max. 600

[link]

Ha a kapott értékek ezeken kívül esnek, akkor nagy esély van rá, hogy idővel olvashatatlan lesz a lemez.

(#278) gg72 válasza damojian (#271) üzenetére


gg72
veterán

A Pioneer írók nem tesztképesek, csak a Liteon alapúak, ill. a Samsung olvasói és a slim írója is. Az ImgBurn által írás után elvégzett ellenőrzés nem számít lemeztesztnek (Media Scan), csak egy egyszerű adatvisszaolvasás, hogy minden egyes bit rákerült-e a lemezre.

(#279) dodoroli válasza gg72 (#277) üzenetére


dodoroli
tag

gg72 Szia!

És DVD lemezeknél mennyi és mi mit jelent a lemez minőséget illetően (PIE,PIF,POF)?
A jitter az digitális zajt jelent tudom.

[ Szerkesztve ]

(#280) gg72 válasza dodoroli (#279) üzenetére


gg72
veterán

Ennek van külön topic-ja: [link]

(#281) djpundro2 válasza gg72 (#277) üzenetére


djpundro2
tag

BIS: max. 8 (Burst Indicator Subcode) ez is az also ?
LDC: avg. < 13 (Long Distance Code) ez az also?
LDC: max. 600

Most lehetne egy kicsit csak reszletesebben ?melyik hol van ? kettö statisztikai teszt lcd kep van ,fenti es lent i van ,MELYIK MELYIK ES MIRE JO?

1-LDC: max. 600 -Hol latom ezt az erteket ?
2-A kiugrasokat kell nezni es azoknal az ertekekeknel nem szabad hogy többek legyenek mind az ajanlott?
3-Az a legjobb ha eggyaltalan nincs kiugras-peldaul Panasonic BD-R ?

4-A Pioneer írók nem tesztképesek, csak a Liteon alapúak -Tehat akkor a Pioneer-al nem is birom tesztelni ? de azert inkabb megis Pioneert venni (mivel megbizhatobb a rosszabb bd-r -ekhez is) es töletek itten elnezni ,hogy mi lehet a jo bd-r es azt venni ?!

(#282) gg72 válasza djpundro2 (#281) üzenetére


gg72
veterán

Ne haragudj, de ha egy 6 számból álló adatsort és egyszerű grafikonokat nem tudsz értelmezni, akkor tesztelned is fölösleges... Itt van két teszt, nézd meg alaposan ezeket a képeket és rá fogsz jönni szerintem, hogy mi mit mutat a grafikonokon és az alsó számokon: [link]
Olvasnivaló (angolul): [link]

kettö statisztikai teszt lcd kep van ,fenti es lent i van ,MELYIK MELYIK ES MIRE JO?
Nem értem mit akarsz mondani, nekem ez nem magyarul van. Talán fordítóprogrammal írsz? :U

Pioneer írók nem tudnak tesztelni, de ha jó lemezt (pl. Panasonic) veszel hozzá, akkor felesleges is, mert azokat biztosan tökéletesen írja meg.

[ Szerkesztve ]

(#283) djpundro2 válasza gg72 (#282) üzenetére


djpundro2
tag

Jaj boccs ,latom mar ,csak en a fenti kepen neztem ( (#279) ottan nem lattam lcd es biss szavakat .

Ertem mar

(#284) djpundro2


djpundro2
tag

Hat akkor megrendeltem a Pioneer BDR-207EBK (retail) .

A PANASONIC TUDOM A LEGJOBB - BD-R BÖL VENNI DE HA OLCSOBBAT SZERETNEK AJANLOTT VAGY SEM -E A KÖVETKEZÖKET VENNI?

A BD-R TDK AKKOR NEM JAVASOLT?17€

http://www.amazon.de/TDK-T78082-Blu-ray-Rohlinge-Cakebox/dp/B004QOWTBO/ref=sr_1_44?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1358597126&sr=1-44

Es a BD-RE TDK ? 12€ 5 DARAB
http://www.amazon.de/gp/product/B000KHVO6C/ref=gno_cart_title_1

(#285) gg72 válasza djpundro2 (#284) üzenetére


gg72
veterán

A TDK lemezek lutrik, nem lehet tudni, hogy mi a médiakódjuk, ki gyártja őket. Nagy valószínűséggel CMC, ami egy közepes minőség. Ha eredeti TDK, akkor persze jó, de ezt már csak akkor tudja meg az ember, miután megvette...

(#286) djpundro2


djpundro2
tag

Valaki ismeri e ezeket a bd-r lemezeket? DIGISTOR 25 GB 6 X BD-R
Allitolag olcso es nagyon jok ,minden velemeny positiv .
Hivatalos oldala http://www.digistor.com/Blu-ray-Recordable-Media

Az angol oldalon a velemenyek mind pozitivak .
http://www.amazon.com/DIGISTOR-25-GB-BD-R-Media/dp/B004DN7PBW/ref=cm_cr_pr_product_top

Austriaban 22€ ert birom a 25 -ös csomagolast rendelni ,postakültseg nelkül .

Ismeri e valaki ?

(#287) gothic20 válasza djpundro2 (#286) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szia
A DIGISTOR lemezek MID-je CMCMAG BA5. Szóval CMC alapanyak erősen közepes minőség. Itt egy ilyen lemezről egy lemezteszt.
De nem igazán értem, hogy most mit is akarsz pontosan. gg72 már többször leír, hogy ha jó minőségű lemezt szeretnél akkor Panasonic lemezt vegyél, ha épen nincs akkor vehetsz Verbatim,JVC,Sony lemezeket is csak arra kell figyelni, hogy ne LTH-s legyen.
Ha az ára miatt problémázol akkor írd azt. Bár nem igazán értem egy Panasonic lemez kb 330-340Ft amit te linkelsz meg kb 290-300 Ft ha most 40Ft-ot sajnálsz kiadni egy garantáltan jó minőségű lemezért akkor ......
Ha mindenképpen valami olcsó lemezt szeretnél akkor vedd ezt. Ilyenre szoktam kiírni a sorozatokat, a fontos adatokat meg Panasonic-ra. Közepes minőségű lemez. Időtálósága kérdéses, szóval nem kell tőle csodát várni.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#288) djpundro2 válasza gothic20 (#287) üzenetére


djpundro2
tag

A helyzet az hogy en Ausztriaban lakom ,es onnan (http://itmedia.sk/showitem.php?item=bdr-panasonic_025x06cakebox_printable_025 ) nem tudok rendelni ,vagy ha megis akkor irjatok meg ,hogy hogyan rendelhetek ,hogy meg is kapjam az arut .
1-Az Amazonban a panasonic bd-r 23 € 10 darab .
2-Az Amazonban a Digistror Bd-r 25 Darab szinten 23€ kerül .
3-Persze hogy vennek az itmedia tol inkabb Panasonic bd-r lemezeket ,de lattam hogy ide Ausztriaba nem lehet rendelni .Persze cafoljatok meg a szavaim ha nem igy van es örülni is fogok .:)

Az Amazonbol azert vezenyel a vasarlas annyira mert raklikkelek ami kell es 2 nap mulva itt van (Postadij nelkül) es egyszerüen a bankszamlarol levonjak ,semmi varakozas komplikacio .stb

Ezt igy mar megertitek gondolom .

Köszi

(#289) gg72 válasza djpundro2 (#288) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem meg te nem érted, hogy mi miről is beszélünk. Egy ez Blu-ray lemez tapasztalatok topic, mi leírtuk, hogy mik a tapasztalataink az egyes lemezekkel (illetve ha nincsenek, mint pl. a Digistor esetén), innentől kezdve az abszolút a te egyéni szociális problémád, hogy melyikre van pénzed, melyikhez könnyebb hozzájutnod.

Az itmedia-nak van saját fóruma és emailcíme, szóval ha kérdésed van velük kapcsolatban, nekik írj. Illetve ő is az itmedia-tól van, neki is írhatsz: [link]

Ha Ausztriában élsz (gondolom a német így nem jelent gondot), ajánlom figyelmedbe az alábbi igen hasznos osztrák fórumot, benne sok hozzászólással a Digistor lemezekkel kapcsolatban is:
[link]
[link]

Én többet ebben a témában nem tudok segíteni.

(#290) djpundro2 válasza gg72 (#289) üzenetére


djpundro2
tag

En nagyon köszönöm amit segitettetek ,amit akartam meg is tudtam .

(#291) vati


vati
senior tag

író: Pioneer BDR-207BD v1.21
lemez: Panasonic BR-R 6x 25GB printable (MID: MEIRA1)

A sokak által használt Opti Drive Control 1.70 nevű tesztprogram először "Unable to read disc label" popup ablakokat kezdett dobálni, amire némi netes keresés után -elfogadva, hogy ez a program ilyen bugos, hiába fizetős- találtam egy workaroundot: File->Options->"Read disc label automatically" checkbox kiikszelni.

A soron következő hiba: "Drive does not support this function."

Szerintem ez egy jó BD-író, a lemez jó lemez. Vagyis kizárásos alapon, ez a program sikeredett kukásra.
Tud valaki workaroundot erre a bugra, (dzsunka firmware-re frissítésen kívül) vagy alternatívaként szóba jöhető megbízhatóbb tesztprogramot ajánlani, ami ezt a Pio írót támogatja?

szerk: a lemez jó, sikeresen vissza lett komparálva, 2x sebességgel lett írva.

+kérdés: ezt a lemezt hányszoros sebességgel célszerű írni ezzel az íróval?

[ Szerkesztve ]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#292) Multibit válasza vati (#291) üzenetére


Multibit
veterán

Az Opti Drive Control 1.70 valóban bug-os, de amibe beleütköztél az nem bug! Többször le lett írva - ha visszaolvastál volna Te is tudnád -, hogy a Pioneer BD-írók nem alkalmasak a lemezminőség tesztelésére. Ehhez drive támogatás szükséges, ami néhány Lite-On és Samsung író esetén áll fenn.
Ezt a Panasonic lemezt 6x-os sebességgel lehet a legjobb minőségben megírni.

(#293) vati válasza Multibit (#292) üzenetére


vati
senior tag

Már visszaolvastam: igazad van, elkerülte a figyelmemet hogy a Pio írók sem tesztképesek.
Nem gondoltam, hogy ennyire ritka madár a lemezminőség tesztre alkalmas író.

Egyelőre bevált a lemez is, az író is. Legalábbis a visszaellenőrzés gyors és megakadások nélküli szokott lenni, a visszaolvasási görbék is szép egyenesek.:) Remélem így is marad.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#294) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

BD50-es filmek BD25-ös méretűvé alakításához milyen freeware programot tudnátok ajánlani? hasonló lenne jó mint a dvd-nél volt a DVDShrink, találtam a neten ezt a BD Rebuilder-t, de a virustotal-on 44-ből 3 antivírus is bejelzett arra a zip fájlra amit a progi hivatalos oldaláról töltöttem le, itt a virustotal eredmény:

BD-RBV04208.zip

(#295) gg72 válasza Daywalkerke (#294) üzenetére


gg72
veterán

Már bocs, de hülyeség, nem vírusos a program, én évek óta használom. :U
Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#296) Multibit válasza gg72 (#295) üzenetére


Multibit
veterán

Így igaz, nem kell parázni! Volt már úgy, hogy azért váltam meg egy víruskergetőtől, mert nagyon paranoiás volt. Túl sok volt a fake alert.

(#297) damojian


damojian
csendes tag

Most őszintén, én inkább választok egy Pioneert tesztképtelenül mint egy Samsung vagy LG-s tesztképes írót.

[ Szerkesztve ]

" A fény legyen veled ! "

(#298) gg72 válasza damojian (#297) üzenetére


gg72
veterán

Csak a pontosság kedvéért (ahogy kb. 1000X leírtuk már): az LG meghajtók nem teszképesek.

(#299) damojian


damojian
csendes tag

Rendben, akkor én is megértettem.De igazából a megbízhatóság, a csendesség, és az időtállóság szempontjából említettem a márkák közti különbséget.Persze ez a tapasztalat csak az én kicsi világomban tapasztalt dolgokra vonatkozik.Ezt a tesztet még mindig nem értem, minek tesztelgetni a lemezeket ??? 50évig úgyse megy el egy formátum sem.Illetve elmegy de a filmjeinket lecseréljük úgyis a következő technológiára, "mamutvállalatok" meg úgyis szervereken tartják a fontos adatokat, raid-ben sok hot swap-pes hdd-re írva.

Ez nem kötekedés, csak próbálom megérteni, illetve érdekel ki mire használja ki ezt az új opciót.

[ Szerkesztve ]

" A fény legyen veled ! "

(#300) damojian


damojian
csendes tag

Egyébként megrendeltem egy 25ös Panasonic pack-ot az általad említett jófajta lemezből. :) Gondolod egyből érdemes lenne átírni amit a maxell vagy LTH-s Verbára írtam ki, vagy ezeket a filmeket hagyjam most már ?

" A fény legyen veled ! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.