Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) eboostr válasza gg72 (#350) üzenetére


eboostr
aktív tag

Szétnéztem, majd írok neked pü ha vennék majd BD lemezt ;)

(#352) franciadrazs válasza franciadrazs (#337) üzenetére


franciadrazs
csendes tag

Hali!
[link]
átváltva olyan 1516 Ft-os áron.
De aztán inkább ezt vettem picit drágább nem LTH lemez: VERBATIM BD-R DL 50 GB 6x Blank Blu-ray Discs - Pack of 10
ennek db-ja kb. 2260 Ft

Angliában kicsit húzósabbak a lemez árak és nehezebb a jobb minőségűekhez hozzájutni.(pana,tdk,verba)

[ Szerkesztve ]

(#353) gg72 válasza franciadrazs (#352) üzenetére


gg72
veterán

50GB lemezből nem létezik LTH, csak egyrétegűből.
2300 Ft/db még mindig drága szerintem egy 50GB lemezért.

(#354) gg72


gg72
veterán

Innen (Luxemburg) még lehet rendelni 25GB Panasonic lemezeket 10-es hengerben, 100 db-nál csomagküldéssel (DHL) egy darab kb. 380 Ft-ra jönne ki. Ha valakit érdekel, írjon PÜ-t, pl. 40-50 db engem érdekelne. Vám nincs, mivel EU.
[link]

(#355) edekon


edekon
csendes tag

Hali mindenki.

Szeretném megérdeklődni, hogy az ITmediás (IT 6770)
TDK BD-R 4x, (MID:TDKBLD-RBB ) lemez LTH-s ?
Mert 50-es kiszerelés van, és kicsit sok lenne tanulópénznek, ha az.
Előre is köszi.

(#356) Joshi válasza edekon (#355) üzenetére


Joshi
titán

Gyenge minőségű lemezek egyértelműen nem ajánlott kategória, de miért nem rendelsz Pana lemezt gg72-vel az alább linkelt oldalról? Ha gondoljátok akkor beszállok én is 2x10-es csomaggal. :K

[ Szerkesztve ]

(#357) edekon válasza Joshi (#356) üzenetére


edekon
csendes tag

Köszi a gyors választ.

Azt hiszem inkább megpróbálkozom ezzel:

IT Media BluRay BD-R 4x (1 layer) *OEM* 25cake (RM) (IT8059)
(MID: LGEBRA-S04-00)

Ez alapján [link] (2.5 év után) nem is olyan rossz 160Ft-ért.
(Nagyjából az Infomedia szintjén van).

Igaz itt a MID -E- nélküli (LGBRA-S04-000).
De valószínűleg ugyanaz, csak újabb.

Az íróm új firmware-je támogatja. (Pioneer BDR-207EBK/MBK/UBK/M)
http://www.pioneerelectronics.com/StaticFiles/PUSA/Files/Computer/BDR-207MBK/BDR-207M_FW130_MediaSupportList.pdf

(#358) gg72 válasza edekon (#357) üzenetére


gg72
veterán

Nana! :( Az Infomedia közel Panasonic minőségű lemez, az LGEBRA nagyon messze van tőle, szerintem egy kifejezetten gyenge lemez: [link]

(#359) gg72 válasza gg72 (#358) üzenetére


gg72
veterán

Ez pedig egy (saját) Infomedia:

(#360) edekon válasza gg72 (#359) üzenetére


edekon
csendes tag

Több fórumon utánaolvasva, az INFOMED-nek rendkívül nagy a degradálódási rátája, idővel.
Az LG-t hajlamos elrontani írásnál, de ami sikerül, az évek múlva sem romlik tendenciózusan.

(#361) gg72 válasza edekon (#360) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudom milyen fórumokon olvastad ezt (linkeket légyszíves), de én saját tapasztalatból beszélek, vannak 2 éve megírt Infomedia lemezeim és semmi bajuk... DVD-ben is a legjobbnak számítanak. De lelked rajta, vegyél és írj LGEBRA lemezeket. Mindenki amúgy is a saját tapasztalataiból és kárán tanul a legjobban. ;)

Egyébként olyan lemez, hogy INFOMED nem létezik vagy Infomedia, vagy INFOMER30 a médiakód alapján.

A másik pedig, hogy ha mondjuk minden harmadik vagy ötödik lemez nem sikerül, akkor már annyira olcsónak sem mondható ez az LGEBRA...

[ Szerkesztve ]

(#362) sanchy


sanchy
aktív tag

Hi!

Ez mit takar? Verbatim lemeznél kérdeztem média kódot.

Verbat-IMu-000

Amúgy hl találhatok az ilyen kódokról listát és infót?

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#363) gg72 válasza sanchy (#362) üzenetére


gg72
veterán

Kerülendő, LTH típusú lemez, siralmas minőségű és a tartóssága is kérdéses: [link]

Infók pl. itt: [link]

(#364) sanchy válasza gg72 (#363) üzenetére


sanchy
aktív tag

A linken azok a lemezek vannak amik nem LTH-k?

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#365) gg72 válasza sanchy (#364) üzenetére


gg72
veterán

A második linken nem LTH-s lemezek vannak. De ez is kerülendő: Manufacturer ID : [RITEK]

(#366) sanchy válasza gg72 (#365) üzenetére


sanchy
aktív tag

köszi

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#367) sanchy


sanchy
aktív tag

Ez jó lehet: TDK ??

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#368) gg72 válasza sanchy (#367) üzenetére


gg72
veterán

Vegyél egy hengert és nézd meg a médiakódját, ha TDK, akkor jó, ha CMC, vagy valami más, akkor nem annyira... Csomagolás alapján egy lemezről nem lehet megmondani, hogy ki a gyártója, főleg nem a TDK-nál, aki össze-vissza gyártat.

De biztosra akarsz menni és tudsz ebay-en vásárolni (valamint bevállalod az esetleges vámot)? Akkor egyértelműen ezt kell venni addig, amíg nincs Panasonic: [link] Infomedia gyártotta lemez, nálam eddig kiválóen teljesített, alig gyengébb, mint a Pana. :K

(#369) Tommy1982


Tommy1982
tag

Sziasztok,
valaki próbált már Ebay-en keresztül rendelni a japánoktól blu-ray lemezt?
Jelenleg ezek vannak nagyon jó áron ingyenes szállítással, de én még sosem rendeltem semmit Ebay-ről, főleg nem japánoktól, és nem tudom, hogy milyen kockázatai vannak (megakad a vámon, átvernek, stb.):

10 db-os 50GB Victor JVC, van nagyobb kiszerelés is, de ez talán még átmegy vámon :)
[link]

50 db-os 25GB Panasonic, érdekes, hogy csak 4x-es sebességű (ITmedia-nál 6x-os "van"):
[link]

A 25 gigásat csak azért linkeltem, mert már jó ideje nincs ITmedia-nál, meg más Webshopban sem. Ha sokáig nem lesz, marad a külföldi rendelés. Már egy hete tűkön ülök, mert vettem Pio 208-as írót és nem tudom használni, mert nincs sehol jófajta lemez :(((

Köszi

(#376) XSIboy válasza Tommy1982 (#369) üzenetére


XSIboy
tag

Hali!
...én Hozzájuk ([link] (#354) gg72) társultam 25GB Pana ügyben, és ez 6x!
2 hetet itt is várnod kell...

[ Szerkesztve ]

(#377) XSIboy válasza XSIboy (#376) üzenetére


XSIboy
tag

...na, mire leírtam, az akció véget is ért - így már én sem kapok jó áron... :-(

[ Szerkesztve ]

(#378) gg72 válasza XSIboy (#377) üzenetére


gg72
veterán

Az itmedia-nál jelenleg kapható lemezek közül ezeket ajánlom:
[link]
[link]

(#379) XSIboy válasza gg72 (#378) üzenetére


XSIboy
tag

Köszönjük! :-)

(#380) gg72 válasza XSIboy (#379) üzenetére


gg72
veterán

;)

(#381) Tommy1982 válasza gg72 (#378) üzenetére


Tommy1982
tag

A Verbatim jó fajta lemez, úgy látom ez nem LTH-s?
Szerintem visszamondom a Panasonic előrendelést, és inkább Verbatimot veszek. Nekem annyira nem számít, hogy lehet-e rá nyomtatni, vagy sem, mert ugyis csak filctollam van :DDD

(#382) gg72 válasza Tommy1982 (#381) üzenetére


gg72
veterán

Nem látok sem a dobozán, sem pedig a lemezen LTH feliratot, így természetesen ajánlott lemez. :K

(#383) Tommy1982 válasza gg72 (#382) üzenetére


Tommy1982
tag

Köszi,
hétfőn fel is hívom őket, és módosítom a rendelésemet, így már jövő héten lesz is lemezem :C

(#384) gg72 válasza Tommy1982 (#383) üzenetére


gg72
veterán

Aztán majd várjuk a visszajelzést, de biztosan jó lemez lesz. ;)

(#385) Daywalkerke válasza Tommy1982 (#383) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Igen pár tesztet ha tudsz majd csinálj, szerintem sokunk kíváncsi a mostani Verbatim lemezek minőségére.

(#386) jeni


jeni
félisten

egy kis segítség melyet kideríthető,hogy egyes lemezeknél melyik MID kód szerepel.Mikor gyártották és hol !

[ Szerkesztve ]

(#387) gg72 válasza jeni (#386) üzenetére


gg72
veterán

Hasznos link, köszönjük! :K

(#388) janesz7


janesz7
csendes tag

Hello!

Tudna valaki segíteni nekem? Az lenne a kérdésem miért ilyen rossz minőségű a lemezem?
A képeken azt hiszem minden infó megvan ha mégsem nyugodtan kérdezzetek. :)

[ Szerkesztve ]

(#389) gg72 válasza janesz7 (#388) üzenetére


gg72
veterán

- Nincs piszok, karc a lemezen?
- Lehet a FW nincs optimalizálva az adott Panasonic lemezhez, ezért sem ajánlottak az Asus meghajtók, mert gyakorlatilag egyszer kiadják őket, aztán innetől a szoftverfrissítést el is lehet felejteni... :(
- Ez amúgy egy Liteon klón és azzá is lehet tenni (mondjuk én lehet nem próbálnám meg), de talán az írásminősége javulna valamivel: [link]

(#390) janesz7


janesz7
csendes tag

A lemez felülete tökéletes, a lemez márkás, így innentől fogva tényleg csak az író hibája lehet hogy nem tud minőségi lemezeket írni... ma jött nekem taiyo yuden lemez BD-R DL ( TDKBLDRFB (000) ) írtam is rá hogy tudjam tesztelni megírta szépen ügyesen és mikor a tesztet lefuttattam a végeredmény rosszabb lett mint a pana lemez-é amit küldtem.Sajnos kidobni az írót nem fogom drága egy vacak volt emiatt másfajta firmware-t sem próbálnék meg de az meg zavaró hogy nem tudom a ráírta adatok meddig fognak megmaradni rajta...
Szerinted tudnék ezzel a problémával valamit kezdeni? Jah és ha már itt vagyunk milyen író lenne a legmegfelelőbb ami tökéletesen ír minden lemezt (főleg a drága márkás panát :) ).

(#391) gg72 válasza janesz7 (#390) üzenetére


gg72
veterán

Szerinted tudnék ezzel a problémával valamit kezdeni?
Igen, ezt eladni és venne helyette egy Pioneer-t. ;)
[link]

az meg zavaró hogy nem tudom a ráírt adatok meddig fognak megmaradni rajta...
Ezt senki sem fogja tudni megmondani neked. Időnként ellenőrizd le a megírt lemezeket, ha minőségromlást tapasztalsz, akkor csinálj róla másolatot.

(#392) Multibit válasza janesz7 (#390) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ilyen rossz minőségben ír, akkor próbáld meg át flash-elni Lite-On-ná! Az én Lite-On iHBS112 íróm PL06 firmware-rel nagyon jó minőségben süti a lemezeket. A mostani Asus-nál csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#393) janesz7


janesz7
csendes tag

hát sajnos igen, ez a megoldás van csak... asus supporton semmi frissíthetőség nincs szokás szerint :W
A lemezek élettertamát azért hoztam szóba mert ugye a pana amit veszek az elméletileg 50 év és felmerült bennem hogy a silány írási minőség miatt vajon mennyire számíthatok csak gondoltam te hátha többet tudsz effelől mint én.

http://ipon.hu/webshop/product/pioneer_bdr_207_fekete_bulk/367961

ezt néztem most iponon, szerinted jó minőség? vagy mindegy milyen pio? te mint pio fan biztos tudod :) nekem még nem volt dolgom a márkával min lemez író :R

(#394) janesz7 válasza Multibit (#392) üzenetére


janesz7
csendes tag

igen erről beszélgettünk gg72 -vel fentebb de a link amit küldött angol amivel nincs nagy baj de az angolom elég gyönge mert nem azt tanultam és így kicsit nehézkes biztosra mennem a dologgal kapcsolatban, a másik meg az hogy ha valami nem jól sül el akkor kakukk és még a vaterán sem veszi senki :DDD de ha te tudod hogy kell ehhez a típushoz mi kel szívesen veszem az építő tanácsokat :)

(#395) eboostr


eboostr
aktív tag

Ha már Pioneer íróknál járunk, melyiket érdemesebb megvenni 207? vagy a 208?
(árban nincs sok különbség köztük)

(#396) gg72 válasza eboostr (#395) üzenetére


gg72
veterán

(#397) Multibit válasza janesz7 (#394) üzenetére


Multibit
veterán

ha valami nem jól sül el akkor kakukk és még a vaterán sem veszi senki :DDD
Így igaz. Minden flash-elés (de még egy egyszerű firmware frissítés is) kockázattal jár!

de ha te tudod hogy kell ehhez a típushoz mi kel szívesen veszem az építő tanácsokat :)
Nem tudom. Nincs ilyen Asus-om, nincs vele tapasztalatom, ezért én is csak a neten lévő információkra hagyatkozhatok ez ügyben. Asus DVD-játékost már flash-ettem át LiteOn-ra, azt is netes infók alapján tettem, saját felelősségre.

(#398) janesz7


janesz7
csendes tag

köszönöm mindenkinek a segítséget megpróbálok vele valamit kezdeni :R :R

(#399) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Erről a lemezről valakinek már van tapasztalata-véleménye:

Omega Freestyle BluRay BD-R 6x (2 layer) 50GB *Printable* SlimJC (IT5955)

[ Szerkesztve ]

(#400) gg72 válasza Daywalkerke (#399) üzenetére


gg72
veterán

Valószínű, hogy CMC lemez, így nem nagyon ajánlott, pláne nem 1400 Ft-ért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.