Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) gaben22


gaben22
senior tag

Sajna a kezdetek kezdetén én jó szar Arita + LG DVD író kombóval "dolgoztam", az első 2-300 DVD-m arra ment, utána meg hamis TDK/Verbatimra is ment "pár" mielőtt elkezdtem volna odafigyelni erre rendesen. Ezek a lemezek elég ramaty állapotban vannak. Aztán Verbatim Taiyo Yuden + LG ment sokáig, nyilván LG volt a leggyengébb láncszem, de akkoriban egyetemistaként még nem volt habzsi-dőzsi, hogy csakúgy DVD írókat vegyek (ráadásul akkoriban még 20K-ért mentek). Utóbbiak rendben vannak mind a mai napig.
Blu-ray témában viszont már nem volt kegyelem, csak Panasonicokra írok Panasonic íróval, még mindig van raktáron kb. 150 lemezem.

"Egy DVD szerintem sokkal jobban is karcolódik mint egy BD."
Ez így van kitalálva ugyanis blu-ray esetén egy új vegyülettel kellett előállniuk, mert sokkal vékonyabb az "alsó borítás", ti. közelebb kellett hozni a hordozó réteget, emiatt viszont strapabíróbb polimert kellett találniuk.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4052) cocka válasza gaben22 (#4051) üzenetére


cocka
veterán

A múltkori CMC-s Verbám a rendes Verba MID-esnél is vékonyabb. Még tán egy normál CD-nél is vékonyabb.

(#4053) johnywalker


johnywalker
őstag

Ha valakinek volna feleslegben, néhány darab 4X-esen írható Panasonic 25 Gigás lemeze, szívesen átvenném.Privátba jöhet az üzi!

[ Szerkesztve ]

(#4054) Beni2360 válasza johnywalker (#4053) üzenetére


Beni2360
félisten

Ment pü.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4055) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Sziasztok, én is vennék pár darab jó minőségú lemezt inkább 50gb-osat. Privátban szólhattok!

(#4056) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Jól látom, hogy az ITmediá-nál nincsen Verbatim 25GB-os MABL-lemez?
Mit-, és hol lehet venni ehelyett?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#4057) DasBoot


DasBoot
aktív tag

DVDolcsón:[link]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#4058) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Szóval milyen lemezt ajánltok használatra. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#4059) Joshi válasza DasBoot (#4058) üzenetére


Joshi
titán

Nézz körül az Ebay-en.

(#4060) DasBoot válasza Joshi (#4059) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Nem az ebay-en, de ezt találtam:

https://www.dvdolcson.eu/irhato-cd-dvd-blu-ray/blu-ray/verbatim-bd-r-datalife-25-gb-6x-blu-ray-lemez-normal-tokban-8004
Ez megfelelő lehet?
Néztem ott is.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#4061) Joshi válasza DasBoot (#4060) üzenetére


Joshi
titán

Ha a MID-je Verbatim, akkor jó lehet.

(#4062) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Mevettem a Verbatim DataLife lemezeket, ilyen a jellemzője: Disc ID: CMCMAG-BA5-000. Várom a mielőbbi véleményeket. Köszönöm!

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#4063) Joshi válasza DasBoot (#4062) üzenetére


Joshi
titán

Ez CMC és nem Verbatim. Ezért írtam hogy ha Verba a mid-je akkor jó vétel.

(#4064) cocka válasza Joshi (#4063) üzenetére


cocka
veterán

És szerintem a különbséget is tudom. A CMC vékonyabb, a Verba meg picit vastagabb. De ez a nüansznyi különbség csak akkor tűnik fel, ha a Verba után a CMC-t kapod.

(#4065) Joshi válasza cocka (#4064) üzenetére


Joshi
titán

CMC-t nem szoktuk ajánlani, de attól még lehet hogy nem lesz vele gond. Anno DVD-nél is a Princo lemezek nagyon gyenge minőséget képviseltek, mégis volt akinek nem volt vele problémája.

(#4066) DasBoot válasza Joshi (#4063) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Akkor dobjam ki? Hol tudok "normális" lemezt venni? Pár hónapja már kérdeztem, senki sem válaszolt a kérdésemre.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#4067) Joshi válasza DasBoot (#4066) üzenetére


Joshi
titán

Ha én senki vagyok akkor senki nem válaszolt. Amúgy írtam, hogy ebay.

Ne dobd ki ha már megvetted. Ha nagyon nem bízol benne, akkor add el.

ui.: azt azért leszögezném, hogy ma már olcsón nem lehet jó minőségű lemezt kapni. :N

[ Szerkesztve ]

(#4068) SpongyaBob válasza DasBoot (#4062) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem nagyon sok kiváló minőségű ìràsom van Verba CMC MID-es lemezzel, LG ìróval.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4069) Joshi válasza SpongyaBob (#4068) üzenetére


Joshi
titán

Ma már nincs akkora forgalma az optikai adathordozóknak, hogy gyártási minőséggel gondok lennének. Persze a MID az akkor is beszédes.

(#4070) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Azt kérdezném, hogy esetleg használja vakai a TS-Doctor nevű programot? Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#4071) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Az én tapasztalataim a következők.
Nem minegy hogy hol vesszük a diszkeket. Úgyértem persze hogy hivatalos beszállítótól.
De például én vettem ittohon Verbatim BD-R diszkeket, illetve rendeltem az USA-ból is.
a két 50es cake-nek teljesen más cikkszáma és midje van. Az EU-s CMCMAG-BA5 az USA-s VERBAT-Ime. Ráadásul az USA-s az MABL, azaz inorganikus réteggel, mig az itthon kaphato valami DataLife széria.... (Persze a MABL váltózat 16x-an írható)

(#4072) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Ráadásul az egyik DataLife disk ilyen felületű lett. (Nemtudom hogy írás előtt ilyen volt-e...)

Olvasható, de az adott szakaszon lassan. (Természetesen újra fogom írni) :W

(#4073) rpmuller válasza Joshi (#4063) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Pedig Verbatim :)
Jó pár éve a CMC Magnetics gyárt diszkeket a Verbatimnek mivel megvette :D

(#4074) rpmuller válasza DasBoot (#4062) üzenetére


rpmuller
csendes tag

A Verbatim DataLife az organikus rétegbe ír. Egyáltalán nem rosz minőségű, de tény hogy nem archiválásra tervezték.
Ha Verbatim márkánál maradsz, akkor a MABL jelzést keresd, ugyanis az nem-organikus rétegű, és több száz évre írja a Verbatim hogy jó lesz :)
Ha meg kőbe akarod vésni az adataid, akkor ott a Verbatin M-disc. 1000+ év :D

Pont most bontottam egy csomaggal :))
MILLEN/MR1

[ Szerkesztve ]

(#4075) Joshi válasza rpmuller (#4073) üzenetére


Joshi
titán

Az lehet, de én a mid-re értettem. Vagyis a Verbatim midet érdemes venni, csak az drágább.

(#4076) Seregély válasza rpmuller (#4074) üzenetére


Seregély
tag

Már ne haragudj, de bolondságot írsz. Mi az hogy "A Verbatim DataLife az organikus rétegbe ír. " Azok az LTH lemezek, de ilyet már nem nagyon kapni. A sima Datalifie is HTL, de nem-organikus a hordozórétege.
Egyébként most godnolkodtam rajta, hogy egyre nehezebb jó minőségű lemezt szerezni. érdemes lenne megpróbálni az LTH lemezeket. Ezeke ügye a TaiyoYuden gyártja, és a DVD, CD időszakban ők voltak az ultimate quality gyártói.

(#4077) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Igen, az LTH lemezek biztos hogy organikusak voltak. A MABL jelzessel hozta be a Verbatim hogy nem organikus reteg amire ir.
Es akkor a DataLife az most mi ?

(#4078) Joshi válasza rpmuller (#4077) üzenetére


Joshi
titán

Az organikus adathordozó réteget jelölték anno LTH-val. Igazság szerint nem is értem, hogy a DataLife mitől lett nálad organikus? A DataLife egy marketing jelző nem több, kb mint a LifeTime stb. Max ha elrontottad a lemezt belerecsk... :DDD :DD Na onnantól már organikus. ;]

Higgyétek el, hogy csak is a MID számít. :K

[ Szerkesztve ]

(#4079) rpmuller válasza Joshi (#4078) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Nagyon ködösek a Verbatim infói ezekről a diszkekről.
Annó én kimaradtam a BD-ből, de most próbálom pótolni és a 3-2-1 szabályból ez az egyik. :D

De amúgy az LTH leírásból nem az jött le hogy az egy és ugyan az hogy organikus. Hisz a Low-To-High sem erre utal, csak az inverz írásra.
Kéne egy ki szósz!

(#4080) rpmuller válasza Joshi (#4078) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Nem értek a diszk gyártáshoz, de találtam egy eladót az ebayen, aki ugyan azt a diszket árulja különböző midekkel. PHILIP/CMC stb…
Vettem is próbából CMC-t de sírtam a minőségtől.
Viszont a midje CMC!

(#4081) Joshi válasza rpmuller (#4079) üzenetére


Joshi
titán

Nem ködösek, nagyon is részletesen leírják a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#4082) johnywalker


johnywalker
őstag

Az organikus lemezek kicsivel később érkeztek mint a HTL, ilyen könnyebb gyártási vagy olcsósítási megoldásból.

(#4083) rpmuller válasza Joshi (#4081) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Köszönöm az infót.
Tényleg csak a LTH volt organikus , tévedtem!
:C

(#4085) Joshi válasza rpmuller (#4084) üzenetére


Joshi
titán

Igen ezt már linkelted. Ez milyen MID-es lemez?

(#4086) rpmuller válasza Joshi (#4085) üzenetére


rpmuller
csendes tag

CMCMAG

(#4087) Joshi válasza rpmuller (#4086) üzenetére


Joshi
titán

Verbatim MID-es lemezt szabad csak megvenni, de ezt korábban írtam és ebay-es linket is adtam. Ez van. :K

(#4088) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Na de akkor mutatom az Ebay-es CMC idszket amit rendeltem. :W

Stock fotón nyílván azt láttam hogy gyönyörű nyomtatható felületű...
De gondoltam leszedem ezt a réteget, mintha valami öntapadós cucc lenne:

Na ez volt alatta, ami még ocsmányabb :))
Sose láttam ilyen felületű diszket még.
De persze itt nem álltam meg, mert már látni akartam ez alatt mivan:

:Y

(#4089) rpmuller válasza Joshi (#4087) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Persze, azóta már csak olyat veszek, ki is tapasztaltam honnan kell venni és melyiket.
DE, eddig a MILLEN mid-essel sincs semmi bajom :K

[ Szerkesztve ]

(#4090) Joshi válasza rpmuller (#4088) üzenetére


Joshi
titán

Neeee!!! :Y Ez már nagyon gáz. :W Japánból kell rendelni, mert ők azért tisztességesebb emberek mint a kínaiak. Gondolom ott is vannak kutyaütők. ;]

ui.: egyébként lehet hogy a mitsubishi chemical gyárban leselejtezett lemezeket valaki kimentette, és lefújták valami anyaggal, hogy értékesíteni tudják. Ez a valószínű helyzet. Az a lényeg, hogy legyen olyan hülye aki megveszi. Volt. :DDD :DD ;] Már bocs. :B

[ Szerkesztve ]

(#4091) Nor- válasza Joshi (#4090) üzenetére


Nor-
tag

Visszatért az E-net?
Az ő szokásuk volt hogy a CMC-ből összevásárolták a ZS kategóriás hulladékot, majd megszitázták valaminek és kitolták a piacra dupla áron ...
Ez tipikusan újraszitázott lemez.
Ugyanezt a mintát meg eljárást használták annó a DVD lemezeknél is, felismerem a képek alapján ...

http://itmedia.sk/

(#4092) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Viszont amiket az Amazonról rendelek:VerbatimStore-bol, azok elég fainak.
(Akciósan vettem,$40, így olyan 315Ft/korong)

16x -osan írható, de persze közel sem írom ennyivel.
Eddig semmi bajom vele, bár nem mérvadó az a menyiség amit eddig írtam ebből.
Verbatim #98397 MABL
MID: VERBAT/IMe

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4093) Beni2360 válasza rpmuller (#4092) üzenetére


Beni2360
félisten

Most is 40$+15$ a szallitas. Vagyis 21000 ft-re jon ki áfa nélkül. Irja, hogy elozetes adó felszamitasa nélkül. Neked ez hogyan jött ki 315 ft-re?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4094) rpmuller válasza Beni2360 (#4093) üzenetére


rpmuller
csendes tag

úgy, hogy nem 1-et rendeltem ? :N
Illetve az usdhuf árfolyamot is kalkuláld bele.

[ Szerkesztve ]

(#4095) DasBoot válasza rpmuller (#4092) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Én gyorsan veszek ebből egy 25-ös csomagot, ha már MABL.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#4096) rpmuller válasza DasBoot (#4095) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Jól teszed! Én is betáraztam ebből, kitudja ott is mikor vonják ki a forgalombol... :P

(#4097) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Sziasztok!

A minap rendeltem Verbatim BD-RE -t (#43615) diszkeket,
viszton mas fajtat kaptam #43614
(Illetve a Verbatim oldalain nem is talalok errol infot)
Ha jol latom akkor a 43615-nek van SERL retege. Barmit is jelentsen ez :)

Van valakinek tapasztalata ezzel, hogy van-e barmi kulonbseg, vagy csak marketing...
Visszakuldjem ezeket, vagy jo ez ?

MID: CMCMAG/CN2

rp

(#4098) rpmuller válasza rpmuller (#4097) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Na visszakuldom, mert a 43615-os nek Verbat/Ime a mid-je :)

(#4099) Joshi válasza rpmuller (#4097) üzenetére


Joshi
titán

Ha nem azt kaptad mint amit rendeltél, akkor cseréltesd ki.

(#4100) idrimbe


idrimbe
csendes tag

Sziasztok!
Most először vettem blu ray írót, méghozzá egy Hitachi-LG bp55eb40 külső USB-s írót.
Verbatim BD-R DL lemezre írtam a fotókat (más gyártótól lemezt már nem is nagyon lehet kapni). Az írás 2x történt, SecureDisk ellenőrzéssel. A Nero 2x sebességgel visszaellenőrizte a felírt adatokat, teljesen tökéletes volt.
Ezután megnéztem mi van a blu ray lemezen. Nagyjából fél óra volt, mire a lemez könyvtár tartalmát elérte a gép, mindeközben rendesen fűrészelt az író. Olvasási tesztként másoltam, egy idő után 240kbyte/s sebességgel megkezdte a másolást. Ezután visszavittem a boltba az írót, bár nem tudom, mi is lehetett a probléma.
Megnéztem a régebben írt DVD-ket. A felírat nélküli és ridisk DVD-k olvasása a belső ASUS DVD íróval elérte a 10Mbyte/s-ot, azaz 80Mbit/s-ot, tehát 8x sebességet, ami "természetesnek" mondható. Viszont a Verbatim és Maxell DVD-ket erősen fűrészelve legfeljebb 2400kbyte/s-mal olvasta, ami 10Mbit/s, tehát 1x olvasási sebesség.
De akkor mi lehet itt a probléma? Miért a névtelen DVD-ket tudja jobban olvasni a DVD író?
Ezzel párhuzamosan a Hitachi-LG blu ray író miért nem tudja az általa megírt Verbatim blu ray lemezt rendesen olvasni?
És akkor most mi van? A Verbatim lemezhez Verbatim blu ray írót kellene vennem, hogy normálisan írja és olvassa? De miért? Vagy az is ilyen gyengén olvasná az adatokat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.