Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) rpmuller válasza idrimbe (#4100) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Szia!
Itt az az ajanlas, hogy Verbatim BD-R diszket csak MABL-set vegyel.
A Verbatim DataLife sorozat nem olyan jo minosegu.

Ha tutira szerenel menni mert pl csaladi fotokat archivalnal, akkor Verbatim BD-R M-disc

(#4102) idrimbe válasza rpmuller (#4101) üzenetére


idrimbe
csendes tag

OK, köszi. No de annyira nem jó minőségű, hogy alig bírja visszaolvasni az író a lemez tartalmát? Elvileg a sima és a MABL között annyi a különbség, hogy az egyik 100 évig, a másik 1000 évig tartja az adatokat. Tehát 1 órával később még jó minőségben kellene a lemezen lenni az adatoknak.

(#4103) johnywalker válasza idrimbe (#4100) üzenetére


johnywalker
őstag

A kérdésed a fórum témáján túlmutató kérdéseket feszeget. De majd ha kell, nem baj ha moderálnak...:C Ráadásul nagyon szubjektív tényeket illetve választ tudok megfogalmazni, de mások is fognak még segíteni... :K
- Ha lehetséges, olcsóbb és jobb minőségben (talán tartósabban is) lehet archiválni egyrétegű lemezekre
- A kétrétegű Verbatimok nem a legjobb minőségüek - tudjuk nincs más - preferált (volt) a Panasonic
- Íráshoz inkább belső író ha lehet! Abból is preferáltan a Pioneer
- Nero íróprogram helyett ImgBurn, mindenképp.
S még lehetne folytatni...

(#4104) cocka válasza idrimbe (#4100) üzenetére


cocka
veterán

Őszintén? Én semmilyen külső USB-s blu-ray íróban nem bíznék. Meg egyáltalán semmilyen külső optikai meghajtóban.

a névtelen DVD-ket tudja jobban olvasni a DVD író?

Tudtommal a titok nyitja, ahogy haladunk lefelé kapacitásban, egyre kevesebb energiát igényel az adott lézer használata. Nekem van olyan DVD íróm meg DVD lejátszóm és felvevőm is, ami még a műsoros DVD-ket is csak szelektálva játssza le.
Ez még a jobbik eset, a rosszabbik, ha már csak CD-vel hajlandó foglalkozni. DVD-nél is először általában a DVD-RW és +RW az, aminek a "támogatottsága megszűnik".

Hát igen, ha esetleg mégis ilyesmi kéne, akkor ahogy itt korábban volt szó róla (vagy ha nem ebben a topicban, akkor a blu-ray írósban), 3.5-es HDD-hez való USB3-SATA konverter, ami 12 voltról működik. És még ekkor is inkább USB3-as porton, hogy nagyobb legyen az adatáteresztő képessége. És valami fix gumiborítás vagy textil alá, hogy ne pörgesse le magát az asztalról.

Mert én csak ideiglenesen dugtam rá egy belsőt a laptopra USB-SATA konverteren bootoláshoz és egyszer csak azt vettem észre, hogy már félig letáncolta magát az asztalról, úgy kellett visszatessékelni. Aztán helyre tettem, hogy ez nem a Marica grófnő!

(#4105) Joshi válasza idrimbe (#4100) üzenetére


Joshi
titán

Külső íróból szigorúan USB3.0 legyen, és természetesen a notebookon is legyen USB3.0 foglalat. Ha pedig asztali PC-ről beszélünk, akkor belső SATA-s írót érdemes használni. Író programból az ImgBurn az ajánlott. Lemezből pedig Verbatim mid-es legyen ne CMC. Az írási sebesség BD50-es lemezre max 2X legyen. Ja és inkább helyi meghajtóról írjunk, ne hálózatról. Illetve képernyőkímélő és egyéb háttérben futó szoftvereket lőjük ki az írás ideje alatt. KB ennyi a jó lemez írásának a titka.

(#4106) rpmuller válasza idrimbe (#4102) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Igen, sajnos ilyen. Viszont nem mindegyik lemez. Mivel sorozatgyartott termek, elofordul hogy 1-1 peldany silanyabb.
Ha par oldalt ha itt visszaolvasol, csinaltam fotot DataLife lemezrol, iras utan 1 evvel.

En minden egyes kiirt lemezt, egy masik markaju olvasoval Dvdisasterrel be olvastatok. Ha latom a grafikonon h lassan olvasta, egyenetlenul, stb, siman ujrairom :)

(#4107) idrimbe


idrimbe
csendes tag

Egyébként letöltöttem az Opti Drive Controllt, és teszteltem néhány DVD-t. A legalább 4 éve (p. 17 éve) Windows XP alatt Neroval, Pioneer, majd Samsung DVD íróval írt bármilyen típusú DVD-t simán 6-16x sebességgel olvasta. Az alig 4 éves, Windows 10 alatt Neroval, Asus DRW-24D5MT íróval írtakat alig lehet olvasni. És gondolom, hogy a két változó közül nem a Windows 10 miatt volt a minőség romlás. De lehet a DVD lemezek miatt is, nem csak az író miatt.

(#4108) johnywalker válasza idrimbe (#4107) üzenetére


johnywalker
őstag

Mérd meg a lemezek tömegét grammérleggel... :K

(#4109) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Errol van valakinet tapasztalata? Esetleg barmi informacioja? Media Monster Verbatim

update: “盤面の台湾CMC Magnetics製のディスクですMID: CMCMAG-BA5-000ディスクはインクジェットプリンター非対応の”

Na ennyi info mar van :)

[ Szerkesztve ]

(#4110) johnywalker válasza rpmuller (#4109) üzenetére


johnywalker
őstag

CMC Magnetics gyártja.MID: CMCMAG-BA5-000A

(#4111) belinho válasza rpmuller (#4109) üzenetére


belinho
senior tag

Közepes CMC minőség! Azért ez a Verbatim Japan elég megtévesztő így. MKM-et kell keresni, azzal nem lő mellé senki.
Amúgy lehetne itt megosztani a topikban az infókat, ha valaki lemezt vesz-vett, márka- típusszám, mid-kód feltüntetésével.
Nem nagy választék van, de legalább ez alapján is lehetne szelektálni, hogy mi az ami bevált, vagy mi az ami kerülendő.
Másik topikban panasz volt a Mediarange 50GB-os lemezre, de ebből is van vagy 7 féle verzió, jó lenne tudni melyik az vajon.MR 506-507-508-509-510-MRPL 403-404

(#4112) rpmuller válasza belinho (#4111) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Igen, ez jo otlet, marmint a megosztas, en szivesen reszt veszek benne.
De szerintem a forum nem a legalkalmassabb erre. Szerintem rengeteg velemeny kialakult mar itt, de ez egy feneketlen kut. Senki nem fog visszaolvasni 10+ evnyi irkalast.

(#4113) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Az a vicces, hogy van MKM/Verbatim BD-R, es olyan olcso, hogy japanbol rendelve (szallitasi sijjal egyutt) is olcsobb mint itthon barhol egy 50-es henger. :W
(Meg akkor is ha 1 hengert rendelunk!) :(((

[ Szerkesztve ]

(#4114) Joshi válasza rpmuller (#4113) üzenetére


Joshi
titán

Ezen mi a meglepő? Mindig is így volt, mármint hogy ebayen olcsóbb volt mint itthon. Csak megsúgom, hogy régen itt a PH-n kaptam kitiltást, hogy az ebay-es rendelésre buzdítottam embereket. :Y Ma már nagyon vicces, de tényleg így volt. :DD

(#4115) rpmuller válasza Joshi (#4114) üzenetére


rpmuller
csendes tag

loool

(#4116) belinho válasza rpmuller (#4112) üzenetére


belinho
senior tag

Felőlem bekerülhet az összefoglalóba is.
De ha már van róla egy hozzászólás itt, már az is sokat segíthet bárkinek.
Nem nagyon pörög már ez a topik, meg lehet használni a keresőt is. Főleg a most kapható lemezek Mediarange, Verbatim, Ritek,Traxdata lemezekre gondoltam.
Esetleg aki tud küldhet minőségteszt képet, vagy képet a vásárolt lemezről, tokról, ahogy te is szoktál betenni.

(#4117) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Szerintetek ez milyen?
[link]
Létezik, hogy csak 12e ingyenes szállítással az 50 db?

[ Szerkesztve ]

(#4118) johnywalker válasza XIII Ramses (#4117) üzenetére


johnywalker
őstag

Miért ne lehetne annyi...? Átlagos bd25-ős lemez, valszeg CMC Mid-es. Japánban azért általában véve mindig olcsóbbak voltak a Bd lemezek mint európában.Szabadkereskedelmi megállapodásunk van velük (mármint az uniós országoknak), ezért kis mennyiségnél még Vám sincs rajta.

(#4119) Joshi válasza XIII Ramses (#4117) üzenetére


Joshi
titán

Meg kell kérdezni az eladót, hogy mi a lemez MID-je.

(#4120) rpmuller válasza Joshi (#4119) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Joshi, mondtam en igy rendeltem a 3x szitazott szarom.
Kerdeztem milyen MID-je van, tudod mit valaszolt?:
- Mi legyen ? PHILIP, VERBATIM, CMC :U
Es vegul amit mutattam kepet Verbat/ime lett. Viszont megirtam mar 30db-ot legalabb es az egvilagon semmi bajuk :D

(#4121) Joshi válasza rpmuller (#4120) üzenetére


Joshi
titán

Amikor az ár gyanúsan olcsó, akkor érdemes gyanakodni. Ebay-en is van megbízható eladó, csak az nem ennyiért árulja a portékáját.

(#4122) rpmuller válasza Joshi (#4121) üzenetére


rpmuller
csendes tag

En ugy jartam, hogy miutan lattam h mit kaptam, irtam neki h refund asap.
Na akkor elkezdett ciganykodni.... hogy O a CMC-nel dolgozik bla bla bla
Na lenyeg, h megegyeztunk egy arban, azt hiszem 20Ft/diszkert megtartottam jatszani...

[ Szerkesztve ]

(#4123) belinho válasza XIII Ramses (#4117) üzenetére


belinho
senior tag

Ott írják az értékeléseknél, hogy újracsomagolt CMC MAG BA5

(#4124) XIII Ramses válasza belinho (#4123) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Köszönöm mindenkinek. :C

(#4125) belinho válasza belinho (#4116) üzenetére


belinho
senior tag

Ez érkezett nemrég hozzám!

Verbatim 43748, VERBATIMf mid kóddal.

(#4126) rpmuller válasza belinho (#4125) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Ilyenem nekem is van, nagyon jó! :C
Hogy a kilója ? :U

(#4127) belinho válasza rpmuller (#4126) üzenetére


belinho
senior tag

Ez most drága mulatság volt, de még így is olcsóbb volt, mint máshol. 1998Ft/db
Sajnos a minőséget meg kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#4128) johnywalker


johnywalker
őstag

Jó cucc a mai piacon! :C

(#4129) belinho válasza johnywalker (#4128) üzenetére


belinho
senior tag

Sajnos tényleg nem nagy a választék. Lett volna olcsóbban Mediarange ugyanezzel a mid kóddal, de azt meg nem vállaltam be az olvasott rossz tapasztalatok miatt.
Belekalkulálva a rontott lemezek árát, inkább a biztosra mentem.
Amúgy elég nagyot drágult a lemezek ára még a Szlovák webshopkban is.

(#4130) idrimbe válasza belinho (#4125) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Én Verbatim BD-R DL "hard coat" M*A*B*L lemezt vettem (éppen a PCX-ben csak ez volt) 2590Ft/db-ért. Úgy látom ez ugyanaz.
Na, ezeket a lemezeket írta ki a Hitachi-LG BP55EB40 BD író, hogy utána folyamatos "fűrészelés" közben 240kbyte/s sebességgel olvasta vissza.

(#4131) idrimbe válasza idrimbe (#4130) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Ja, és egy hete nézegetik a "szervízben".

(#4132) belinho válasza idrimbe (#4130) üzenetére


belinho
senior tag

Igen ugyanaz, mondjuk én ezeket max 2X sebességen szoktam írni, pedig lehetne 6X-en is.

Hányszoros sebességgel írtad a lemezeket?

(#4133) idrimbe válasza belinho (#4132) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Egyébként 2x-esen.
Te milyen írót használsz? A 2x-esen kiírt lemezeket utána milyen sebességgel tudja visszaolvasni? Esetleg valamilyen tesztet be tudsz ide linkelni? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4134) belinho válasza idrimbe (#4133) üzenetére


belinho
senior tag

Én Pioneer BDR 212-EBK-t használok a legfrissebb 1.03-as firmware van hozzá.
Azt nem szoktam nézni, hogy milyen sebességgel szokta visszaolvasni.
Minőség tesztet szoktam futtatni az opti drive control control nevű programmal, azon látszik szépen minden. Rétegváltásnál szokott egy picit romlani, de az is határértéken belül van.
Sajnos az utóbbi időben panaszkodtak már erre a mid-es lemezre is, nekem volt még régebbről, azzal nem volt probléma, az új csomagból még nem írtam.
Ezt a két hozzászólást nézd meg, itt vannak tesztképek is.
2840 és 3406

(#4135) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Ugyan ilyen diszkjeimet irtam meg 6x-osan, kb. 2 eve. BDR-209-el
Visszaolvasasnal semmi gond. :))


(sorry, a darkmode-ot nem kezeli jol ezzel az elenk kek szinnel :D)

(#4136) idrimbe


idrimbe
csendes tag

OK, köszi. Látom, rétegváltásnál esik a sebesség, no de mondjuk 4x-esről 2x-esre.

(#4137) rpmuller válasza idrimbe (#4136) üzenetére


rpmuller
csendes tag

8x-rol esik kb 6x -ig

[ Szerkesztve ]

(#4138) Joshi válasza idrimbe (#4130) üzenetére


Joshi
titán

Nem véletlenül ajánljuk a Pioneer írókat. Értelem szerűen prezentálom az ajánlott MID-ket. Nagyon fontos az író is. Egyértelműen Pioneer meghajtó az ajánlott.

Ezt a lemezt 2012-ben írtam egy Pioneer 207-es íróval.

Ezt a lemezt 2011-ben írtam egy Pioneer 207-es íróval.

Ezt a lemezt 2013-ben írtam egy Pioneer 207-es íróval.

(#4139) cocka válasza Joshi (#4138) üzenetére


cocka
veterán

És négyrétegűnél hogy néz ki a görbe? Kétpúpú teve? LOL

(#4140) rpmuller válasza cocka (#4139) üzenetére


rpmuller
csendes tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#4141) idrimbe válasza rpmuller (#4137) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Pláne tökéletes, én nem láttam a számokat. Mindenesetre nem 0,06x-ról esik nullára az olvasási sebesség. :-)

(#4142) Joshi válasza cocka (#4139) üzenetére


Joshi
titán

Az Opti Drive Control nem támogatja a három és négy rétegű lemezeket, csak 50GB-ig lát. Legalább is a trial verzió biztosan nem. A három és négy rétegű lemezeknél az olvasási sebesség fix, itt a fordulat változik olyan mértékben, hogy az olvasási sebesség mindig állandó maradjon. A kis beesések a rétegváltások.

[ Szerkesztve ]

(#4143) cocka


cocka
veterán

CDBurnerXP-vel írva 2 lemezt kukáznom kellett a szokásos MABL-ös Verbatimból:

[kép]

4-szeres írásnál kb. 23 perc egy írás, az egyik 4 percnél mondta, hogy kösz ennyi volt, a másik meg 5 percnél.

(#4144) belinho válasza cocka (#4143) üzenetére


belinho
senior tag

Pedig az egy nagyon jóféle lemez, nincs is nagyon más alternatíva jelenleg a piacon.
Írhatnál pár részletet, milyen író, lemez mid kód (Verbatimf???), Verbatim BD-R DL 50GB?

(#4145) cocka válasza belinho (#4144) üzenetére


cocka
veterán

Dehogy 50, eszem ágában nem lenne 50-esre írni.

A sima: 43742 25 GB (MID-et egyelőre nem tudok írni, de még ma megírom)

Író típusa: HL-DT-ST BD-RE BH16NS55

Firmware: 1.05

(#4146) gaben22 válasza cocka (#4145) üzenetére


gaben22
senior tag

Melyik Windows melyik update-je van fenn? Mi a CDBurnerXP verziója? MIkor írtál az íróval utoljára? Ebből a batchből írtál már sikeresen ezzel az íróval? Megtörténhet, hogy a drive adta meg magát vagy valami Windows update ölt meg valamit, ezért kérdezem. Persze a lemez is rossz lehet. Lemezek nem örökélet kóddal futnak, hőtágulás pl. hosszú távon nem hat rájuk túl jól, nem véletlen, hogy Panasonic is fix. 25 fokon írja elő a tárolást úgy emlékszem. Nyilván ilyet max. laborokban szokás csak csinálni, hétköznapi usertől nem életszerű, de így az élettartam se "garantálható".

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4147) cocka


cocka
veterán

BD Disc Information:
Disc ID: VERBAT-IMe-000

Melyik Windows melyik update-je van fenn?

Windóz 8.1 64 bit Enterprise, az utolsó: 2023. januári

Mi a CDBurnerXP verziója?

4.5.8.7128

MIkor írtál az íróval utoljára?

Fogalmam sincs, kb. 1 éve vagy talán másfél. Mióta BD-ket írok csak, értelemszerűen sokkal lassabban gyűlik az anyag.

Ebből a batchből írtál már sikeresen ezzel az íróval?

Nem is keveset. 14 lemezből 2 kuka.

Megtörténhet, hogy a drive adta meg magát vagy valami Windows update ölt meg valamit, ezért kérdezem.

De csak idén januártól nincs update.

Panasonic is fix. 25 fokon írja elő a tárolást úgy emlékszem.

Hát ez az amit most nem tudok garantálni. Klíma sincs. Jelenleg is 27 fok a szoba hőmérséklete.

[ Szerkesztve ]

(#4148) Joshi válasza cocka (#4147) üzenetére


Joshi
titán

Próbáld helyi lemezről írni (hálózati meghajtó felejtős), illetve én maradnék a jól bevált ImgBurn-nél ha egy mód van rá. És még ott van a lehető leglassabb írási sebesség (2x).

(#4149) cocka válasza Joshi (#4148) üzenetére


cocka
veterán

Próbáld helyi lemezről írni (hálózati meghajtó felejtős)

Hát helyi és ráadásul HDD. Szerintem ez az alap! Ki a franc ír hálózatról és miért?!

És még ott van a lehető leglassabb írási sebesség (2x).

Ja hogy a 4-szeres sebesség az sok?! Csak úgy nem 25 perc egy lemez plusz a katalógusozó progival vissza is olvastatom CRC szerint, tehát az újabb 10-15. Szóval úgy nem 30-35 perc egy lemez, hanem majdnem 1 óra.

Még annyi, hogy ezek előtt a hibák előtt volt egy kis sebességvisszavétel a pörgésben, mert hallottam.

Régebben egy DVD írás is kb. 25 percig tartott.

(#4150) Joshi válasza cocka (#4149) üzenetére


Joshi
titán

Ha visszaolvasol, akkor Verba lemezekből volt rossz széria (sok rontott lemez), amit a lehető leglassabb írás orvosolt. Véleményem szerint még mindig jobb egy sokáig írt lemez, mint egy kukás lemez. Ha te nem így gondolod, akkor ne beszélgessünk.

Ehhez még hozzáveszem a hulladék íródat (nem sértésként írom, hanem tényként), akkor simán összeáll a kép. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.