Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-10-15 15:37:04

LOGOUT.hu

BD lemezek ajánlási sorrendje (írásminőséget és tartósságot illetően az eddigi itteni és külföldi fórumok tapasztalatait összegezve) gyártók (MID) és márkák alapján:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) cocka válasza Joshi (#4150) üzenetére


cocka
veterán

Értem én, hogy nálad beakadt a lemezjátszó annál a pontnál, hogy szar az LG írója, de az amazonos review-ja semmivel sem rosszabb, mint a Pioneeredé.

Plusz az író topicban tömeges panaszkodás volt az LG íróra vagy esetleg itt?

Rákerestem mindkét topicban a konkrét típusra, panaszkodás helyett inkább kérdés van, hogy melyiket vegyék és egyesek sportot űznek abból, hogy lebeszélik erről az íróról az embereket.

Gondolom van is arra okod, hogy a hulladékságot csak úgy kijelented, hiszen együtt tesztelted az LG írót a Pioneerrel ugyebár?

Holott a tapasztalatok alapján inkább tűnik úgy, hogy bőven jobb ez az író annál, mint amilyen mértékben a rossz hírét kelted.

(#4152) SpongyaBob válasza cocka (#4151) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az LG itt le van húzva a klotyón, gondoltam szólok..
Nekem is az van egyébként.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4153) Joshi válasza cocka (#4151) üzenetére


Joshi
titán

Jó író, jó lemez és jó író program a megoldás a sikeres lemez íráshoz. A te triód nem jó. Ha már meg van az LG íród, akkor nincs mit tenni, mást itthon nem is kapsz. Az íróprogi mindenképpen legyen az ImgBurn, lemezből meg lutri az egész.

Egyébként már megbántam hogy lefikáztam az LG írót, gondoltam hogy sértődés lesz belőle. Ezért külön elnézést kérek. :B

(#4154) cocka válasza Joshi (#4153) üzenetére


cocka
veterán

Remek, akkor tehát nem tudod saját statisztikával igazolni, hogy az LG mondjuk észrevehetően nagyobb százalékban hibázik, mint a Pioneered.

Ezért írtam, hogy ez csak egy rossz beidegződés. Megszokásból lebeszéled az embereket az LG-ről. Mert valamikor egy korábbi széria szar volt.

Mondjuk amit a firmware-ekkel műveltek az cseppet vicces. Saját honlapjukon rajta sincs csak talán a holland verziójún lehet találni egy 1.03-as letölthetőt, de az automata fw felismerő meg update-el 1.05-re, de azt is csak úgy tudtam megtenni, hogy még volt egy régebbi kiadás, ami műxik Windóz 8.1-en is, úgy hajlandó volt a legújabbra frissíteni, de a honlapról letöltött automata update-elővel nem, mert az nem megy 8.1-en. Vicc.

(#4155) Joshi válasza cocka (#4154) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint ez nem vitatéma, hiszen Pioneert csak az ebay-ről lehet rendelni, onnan is csak a 213-t. Szóval aki most akar Blu-ray írót venni itthonról, annak csak ez az egyetlen LG marad. Addig ne mond hogy jó író az LG amíg rontod a lemezeket, mert te sem tudod hogy mi miatt rontott. ;)

(#4156) johnywalker


johnywalker
őstag

Joshi keményen és sarkosan fogalmaz! De sajnos vagy nem sajnos, sokban igaza van...!

(#4157) cocka válasza Joshi (#4155) üzenetére


cocka
veterán

Hát őő... a hibakód ott van a cdburnerxp honlapja szerint valami SDK nyűgje van.

Az meg csak ez lehet kizárásos alapon:

https://en.wikipedia.org/wiki/Software_development_kit

0x80040275 629 STARBURN_ERR_SDK_ERROR

Mindenesetre... lehettek volna kicsit bőbeszédűbbek is. :D

(#4158) cocka válasza Joshi (#4155) üzenetére


cocka
veterán

És gondolom még véletlenül sem az Európai Unióból lehet rendelni, nehogy már legalább a vámot megúszd. Bár ezek a nomenklatúra szerint vámmentesek szoktak lenni, meg hát nem is haladja meg amúgy sem a 150 eurót az értéke.

De az EU-n belül már egységes nemzetközi ÁFA is lehetne, mert amit ez a banda művel itt lassan évtizedek óta a 27%-kal az kicsit odab...

(#4159) Joshi válasza cocka (#4157) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként az egy rétegű 25GB-os Verba lemezekkel nem szokott gond lenni, viszont a két rétegű 50GB-al már voltak problémák. Utóbbi lemezeket ha 2x sebességgel írták, akkor jó lett a végeredmény.

(#4160) Beni2360 válasza cocka (#4154) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát én csak DVD írókban tudok nyilatkozni. Volt van Pio iróm és volt LG na az hamar kifújt és a Pio évek múlva is működött. Anno 3 db Pio iróm volt a Sz gépben és egyszerre írta a lemezeket. 20 P alatt végzett 3 lemezzel. Oktató, bemutató lemezeket írtam belső használatra.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4161) cocka válasza Beni2360 (#4160) üzenetére


cocka
veterán

Tele írtad őket?

DVD íróm kettő is van asszem az egyik valami Lite-on iHas mittomén mi a neve, a másik meg valami Samsung writemaster.

(#4162) johnywalker válasza cocka (#4161) üzenetére


johnywalker
őstag

Ne haragudj, biztos vagy abban hogy tizenegynéhány éves lemezpörkölők hozzák a gyári illetve az elvárható teljesítményt?

(#4163) Beni2360 válasza cocka (#4161) üzenetére


Beni2360
félisten

Tele persze. 16x irással.
A Lite- on szuper gép volt, a Samut nem szerettem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4164) cocka válasza johnywalker (#4162) üzenetére


cocka
veterán

Nem haragszom, de akkor viszontkérdéssel hadd válaszoljak:

Ne haragudj, de biztos vagy abban, hogy ma a magyar kereskedőknél elérhető belső LG blu-ray írók nem tizenvalahány éve pihennek egy belföldi raktárban? Vagy hogy ha nem is tizenvalahány éve pihennek, de mi garantálja, hogy azokat nem tizenvalahány éve gyártották és mindmáig álltak valahol külföldön?

Mintha lett is volna már arról eszmecsere, talán ebben vagy a másik írós topicban, hogy ezeket már nagyon nehéz eladni, főleg hogy egyre kevesebb PC van és a PC birtokosok közül még kevesebben foglalkoznak blu-ray-írással.

Szóval lehet rosszul látom, de szerintem nagy a valószínűsége annak, hogy egy ma megvásárolt író évekig hetelt egy random raktárban a világban, miután legyártották.

Nyilvánvalóan sokkal több üres lemezt adnak el és sokkal nagyobb is rájuk a kereslet, mint az írókra.

(#4165) Joshi válasza cocka (#4164) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem ő a DVD írókra gondolt.

Amúgy ha már írás, akkor próbáld meg a lehető leglassabban írni az adott Verba mid-es lemezeidet. Gondolom ez 25GB-os lemezeknél is min 2x-es. Ha így nem lesz rontás akkor happy, ha továbbra se jó, akkor nehéz tanácsot adni. Természetesen az ImgBurn szoftvert használd.

ui.: egyébként én már nagyon régóta nem írok 25GB-os lemezt, az 50GB-sat se nagyon. Ha írok, akkor csak 100GB-os BD-R XL lemezt. Nagyon ritkán írok, ebből is látszik hogy sz@r filmek vannak. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4166) cocka válasza Joshi (#4165) üzenetére


cocka
veterán

Hát azokkal kevesebb gond van. Viszont egy ezeréves TDK DVD+RW-nél rendesen cirkuszolt a Lite-on.

DVD-RW-vel viszont kevesebb baja volt.

(#4167) belinho


belinho
senior tag

Annyira beindult a topik, hogy egyből kedvem lett egy kis íráshoz és egy gyors teszthez.
A retteget- lutri VerbatIMf mid kódós 50Gb-os lemez, 4X-es írás Pio 212-EBK 1.4-es firmwre.
Lett benne pár tüske, de annyira nem is lett rossz, bár féltem, hogy rétegváltásnál majd eldobja magát. Jitter egy kicsit megugrott rétegváltáskor, de amúgy észre sem lehet venni. A második réteg rosszabb lett, de ez van, de nem kukás a lemez. Van még 1-2 anyag, szóval lehet jelentkezek még.

[ Szerkesztve ]

(#4168) cocka válasza belinho (#4167) üzenetére


cocka
veterán

én azért nem írok 50-es lemezeket, mert sokkal drágább, mint a 25-ösök. És az 50-esek nem "csupán" kétszer annyiba kerülnek, mint a 25-ösök.

(#4169) belinho válasza cocka (#4168) üzenetére


belinho
senior tag

Sajnos nem olcsó tényleg, főleg ha netán kuka lesz a lemez, akkor én is elmorzsolok 1-2 imát. Viszon vannak olyan BD-video fájlok, amiket tömörítés nélkül csak így tudok archiválni.

(#4170) belinho válasza belinho (#4167) üzenetére


belinho
senior tag

Verbatim BD-R DL 50GB (VERBATIMf) 6x-es írás Pioneer 212-EBK 1.4
Panasonic BD-R-DL 50GB-os lemezt idéző minőség! :C

[ Szerkesztve ]

(#4171) cocka


cocka
veterán

Valaki tudja, hogy lehet-e olcsón szürkeimportos cégektől venni mini BD-t vagy esélytelen? Gondolom BD-RE változatban még kevésbé esélyes.

(#4172) Joshi válasza cocka (#4171) üzenetére


Joshi
titán

Annak örülj ha egyáltalán kapsz ilyen lemezt. :DDD

(#4173) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok,

Új vagyok a témában, nem írtam még BD-t. Valaki tudna segíteni, hogy a VERBATIM BD-R SL DataLife 25GB lemezek mennyire számítanak jó / rossz vételnek? Mennyi ideig tárolhatja el az adatokat egy ilyen lemez? 20-30 év elvárható?

Ez egyébként a "Verbatim HTL"?

Nem feltétlenül szeretném a legdrágábbat venni, valami olyan lemezt keresnék ami ár/érték arányban jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#4174) paryxx


paryxx
tag

Sziasztok!
Vettem egy hasznalt pio209 irót és nem ismeri fel a bluray lemezt.
Cd-vel nincs gond,win10 op.img burn a progi.

(#4175) cocka válasza paryxx (#4174) üzenetére


cocka
veterán

Firmware van hozzá újabb?

(#4176) gaben22 válasza SaitoX (#4173) üzenetére


gaben22
senior tag

Ha fontos adatot tárolsz tökmindegy ki mekkorát ígér minimum duplikálva kell tárolni különböző médiumon (BD + minőségi HDD, vagy 2-3 darab minőségi HDD). Optikai adattárolással az a baj, hogy a gyártók specifikációját UV védett helyen adott és állandó hőmérsékleten ill. páratartalom mellett kell értelmezni, az otthon kivitelezhetetlen.

Sajna már nincsenek minőségi lemezek, Verbatim HTL még talán a kevésbé rossz vétel. Én a csúcsot képviselő Panasonic lemezekre írkáltam/írkálok (még van 100 db), én arra kb. 15 évet szántam, ha annyit bír, már elégedett leszek. Az a baj a 30 éves távlattal, hogy akkor már retro computer gyűjtőket kell keresned, akiknek még van működő meghajtója is, otthon nem valószínű, hogy neked még lesz olyan computered, amibe be tudnál dugni egy BD meghajtót (nem beszélve róla, hogy a gumi szíj se porladt még el benne :D) .

Én azt szoktam mindenkinek tanácsolni, hogy kb. 10-15 évvel számoljon duplikálás/triplikálás mellett majd újítsa meg az adatmentését az adott kor technológiájának megfelelően. Én pl. már 2 éve elkezdtem áttérni a biztonsági mentéseimmel enterprise HDD-kre (+ még ott a DVD/BD mentésem harmadiknak pár évig). Ha én most kezdeném, akkor én már tuti csak (3 db) enterprise HDD-ben gondolkodnék és azt is max. 10-15 éves távlatban.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4177) paryxx válasza cocka (#4175) üzenetére


paryxx
tag

Igen.Ra is tettem de nem változott.

(#4178) Joshi válasza paryxx (#4177) üzenetére


Joshi
titán

Milyen lemezzel próbálkozol? Esetleg van írott Bru-ray lemezed?

(#4179) cocka


cocka
veterán

Na, 3 lemez megint a hulladékot gyarapítja nálam. De kezdem sejteni, hogy mi a probléma. Lehet, hogy az, hogy rezonál a ház, mert van benne 3 db 3.5-es HDD, amik nonstop pörögnek, ráadásul mindhárom 7200 rpmes, lehet bizonyos lemezek érzékenyebbek és nem mind szereti, hogy rezonál a ház.

Vagy ennek nem kellene befolyásolnia?

(#4180) Joshi válasza cocka (#4179) üzenetére


Joshi
titán

"Vagy ennek nem kellene befolyásolnia?"
Nem hinném. :(

(#4181) gaben22 válasza cocka (#4179) üzenetére


gaben22
senior tag

Én gépemben 12 db 14 centis házhűtő ventillátor van, RTX 4090 3 ventivel, 2db 20TBs enterprise HDD, 1 D5-ös vízhűtő pumpa, ami alacsony frekvencián rezonál, szerintem is kicsi az esély hogy ez okozná a problémát, bár nekem bazinagy házam van :) . Próbáltad a lemezt a lehető leglassabban írni?

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#4182) cocka válasza gaben22 (#4181) üzenetére


cocka
veterán

Nem. 4-szeresen írtam eddig mindet. Az sok lenne? Mondjuk a papírja szerint max. 6-szorosan írható. Régi DVD-ket is 4-szeresen írtam anno.

Akkor másfél vagy 2-szeres sebességgel kéne írnom? 4 helyett? Csak akkor nem 23 perc lenne egy írás, hanem 46.

(#4183) Joshi válasza cocka (#4182) üzenetére


Joshi
titán

Blu-ray lemezeket minimum 2X-en lehet írni. Próbáld ennyin írni, hátha nem ront.

(#4184) rpmuller válasza Joshi (#4183) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Ez író függő, én megtudom írni mindet 1x-esen.

(#4185) belinho válasza cocka (#4182) üzenetére


belinho
senior tag

Én írtam 2X-en, 4X-en és mégis 6X-en adta mostanában a legjobb minőséget.
Próbáld ki 6x-el, egy lemezt. Én is fostam, hogy oda lesz a 2ezer forintos 50GB-os Verba, meg sok lesz neki és elrontja, de mostanában így írja a legjobban, azóta csak így írok.

(#4186) paryxx válasza Joshi (#4178) üzenetére


paryxx
tag

Van persze de nem olvassa be...

(#4187) cocka válasza belinho (#4185) üzenetére


cocka
veterán

Igazából a gyártó sajnos nem pontosítja, hogy mit ért 6-szoros sebesség alatt:

6-szorosan írhatod max. (röhej, hogy az író program 12-szeres sebességet is felkínál) VAGY pontosan 6-szorosan írhatod

És az az érdekes (majd valahogy megpróbálom lefotózni), hogy az írt réteg nagyjából mindig hasonló helyen szakad meg.

Lehet táphiba? De nincs is a gépben extra tápot igénylő videokártya. 3 db 1 terás 3.5-es van benne meg egy 256-os SSD. Ennyit azért bírnia kéne. Meg az író felett van egy DVD-író is.

(#4188) Joshi válasza paryxx (#4186) üzenetére


Joshi
titán

Akkor az az író kuka.

(#4189) belinho válasza cocka (#4187) üzenetére


belinho
senior tag

Ha a lemezen a 6X van, akkor azzal írd.
Én írtam 6X-es lemezt 2X-4X-6X-es sebességgel, és 6X-en hozta a legjobb minőséget, 2X-en a legrosszabbat, a 4X pedig pont a kettő között volt minőségben.
Sokáig követtem én is ezt a lassan járj tovább élsz elvet, de a teszteredmények nem ezt erősítették meg. Lehet függ az írótól is, és a lemeztől is, de én írnék 1-et a helyedben 6x-el.
Azzal meg nem kell foglalkozni hogy magasabb sebességet is felkínál, a lemezen levő max-al szabad írni. Lehet megírja gyorsabban is, de pocsék lesz a minőség.

(#4190) Joshi válasza belinho (#4189) üzenetére


Joshi
titán

Anno volt a Verbának egy olyan szériája a 25GB-os verzióból, hogy sok lemezt rontott. Akkor pont az volt a megoldás, hogy csak 2X-en írták.

Egyébként minden írási sebesség akkor jó, ha az író és lemez MID haverok az aktuális sebességen. Ha ott van a 2X-es sebesség, akkor annak annyin is kiváló minőségűnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#4191) cocka válasza Joshi (#4190) üzenetére


cocka
veterán

Hát igen, én is azt feltételeztem eddig, hogy a szoftver nemcsak a méretet, de a lemez alapján az író firmware-éből a kompatibilis írási sebességeket is lekérdezi, ehhez képest 4 a minimum (a 2-szerest egyedi beállításként lehet megadni, nem választható automatikusan a felkínált listából) és onnan kettesével megy felfelé, talán 12 az utolsó.

(#4192) belinho válasza Joshi (#4190) üzenetére


belinho
senior tag

Sok függ az írótól és a lemeztől is, régi író-új lemez, új író-régi lemez, ismeri-e a firmware az adott midet vagy nem. Minőségi lemez vagy olcsó CMC.
Ezt ha ott van a 2X-es sebesség, akkor annak annyin is kiváló minőségűnek kell lennie ezt nem tudom megerősíteni. DVD-nél volt nálam nem egyszer, hogy 4X-en és 8X-en jobb lett a minőség, mint 2X-en, ahogy nőtt az írási sebesség és fejlődtek az írók, nyilván jobban optimalizálták az írási stratégiát.
De Blu-ray-nél is ez van nálam mostanság. Egymást követő két lemez ugyanabból a hengerből, egymást követő két írás. A 2X az nagyon rossz lett rétegváltásnál, azt nem is mutatom, de látványos különbség van a 4X és a 6x között is minőségben a 6X javára.
Sokkal kisebbek a tüskék és a jitter is nagyon alacsony.
4X:
6X:

(#4193) belinho válasza cocka (#4191) üzenetére


belinho
senior tag

IMGburn mit mutat a felkínált írási sebességeknél?

(#4194) Joshi válasza belinho (#4192) üzenetére


Joshi
titán

"Sokkal kisebbek a tüskék és a jitter is nagyon alacsony."
Én 25GB-os egy rétegű lemezről írtam, a két rétegű lemezeknél általában mindig a rétegváltásnál voltak problémák.

[ Szerkesztve ]

(#4195) cocka válasza belinho (#4193) üzenetére


cocka
veterán

Egyelőre csak most raktam fel, mert a CDBurnerXP-hez képest 20 millió beállítás van. Még helpet kell olvasgatnom, hogy mi micsoda.

HL-DT-ST BD-RE BH16NS55 1.05 (ATA)
Current Profile: BD-R

Disc Information:
Status: Empty
State of Last Session: Empty
Erasable: No
Free Sectors: 12 219 392
Free Space: 25 025 314 816 bytes
Free Time: 2715:27:17 (MM:SS:FF)
Next Writable Address: 0
MID: VERBAT-IMe-000
Supported Write Speeds: 4x; 6x; 8x; 10x; 12x

BD Disc Information:
Disc ID: VERBAT-IMe-000
Disc Type: BD-R
Disc Size: 120 mm
Disc Class: 0
Disc Version: 1
Disc Time Stamp: 03/2010
Number of Layers: 1
Layer Type: Writable
DVD Layer Present: No
CD Layer Present: No
Channel Bit Length: 74.50 nm (25 GB Per Layer)
Push-Pull Polarity: Positive
Recorded Mark Polarity: HTL
BCA Present: Yes
Maximum Transfer Rate: Not Specified
First PAA of Data Zone: 131 072
Last PAA of Data Zone: 1 658 494

Format Capacities:
DT: 0x01 - NB: 12219392 (0x00BA7400) - TDP: 200704
FT: 0x00 - NB: 11826176 (0x00B47400) - TDP: 12288
FT: 0x32 - NB: 11826176 (0x00B47400) - TDP: 0
FT: 0x32 - NB: 5796864 (0x00587400) - TDP: 0
FT: 0x32 - NB: 12088320 (0x00B87400) - TDP: 0

Performance (Write Speed):
Descriptor 1...
-> B0: 0x00; B1: 0x00; B2: 0x00; B3: 0x00
-> EL: 12219391 (0x00BA73FF)
-> RS: 53 952 KB/s (12x) - WS: 17 984 KB/s (4x)
Descriptor 2...
-> B0: 0x00; B1: 0x00; B2: 0x00; B3: 0x00
-> EL: 12219391 (0x00BA73FF)
-> RS: 53 952 KB/s (12x) - WS: 26 976 KB/s (6x)
Descriptor 3...
-> B0: 0x00; B1: 0x00; B2: 0x00; B3: 0x00
-> EL: 12219391 (0x00BA73FF)
-> RS: 53 952 KB/s (12x) - WS: 35 968 KB/s (8x)
Descriptor 4...
-> B0: 0x00; B1: 0x00; B2: 0x00; B3: 0x00
-> EL: 12219391 (0x00BA73FF)
-> RS: 53 952 KB/s (12x) - WS: 44 960 KB/s (10x)
Descriptor 5...
-> B0: 0x00; B1: 0x00; B2: 0x00; B3: 0x00
-> EL: 12219391 (0x00BA73FF)
-> RS: 53 952 KB/s (12x) - WS: 53 952 KB/s (12x)

(#4196) cocka


cocka
veterán

De ahogy elnézem ez a DVD Decrypter egyik forkja, szóval ez elsősorban nem is optikai lemezíró programnak indult, hanem rippelőnek.

Adódik a nagy kérdés, hogy vajon a read módnál benne hagyták az ilyen másolásvédelmi okosságok levételét is, ha mondjuk műsoros DVD-t akarsz lerippelni vele, vagy ez a funkció eltűnt belőle?

A CDBurnerXP meg igazából elsősorban írásra való és csak másodsorban ISO készítésre.

Én ISO-s műveletekre inkább az UltraISO-t használom. Mountolásra meg Daemon Toolst.

(#4197) Joshi válasza cocka (#4196) üzenetére


Joshi
titán

Ripelésre teljesen jó az ImgBurn, én azt javasolnám. Ha eredeti a lemez, akkor fel kell rakni mellé az AnyDVD-t és kész.

[ Szerkesztve ]

(#4198) belinho válasza cocka (#4195) üzenetére


belinho
senior tag

Próbálj meg 6x-os sebességgel egy lemezt.

(#4199) M107


M107
addikt

:R

2013-2015 között írt 4X pana BD-r lemezek egyes részei már nem olvashatók.
206D íróval lett írva ami sajnos elhalálozott, de az utolsó 209-es Pio sem olvassa sőt 4 blu-ray asztali olvasóval is tesztelve, ugyan azok a a dolgok nem olvashatók..
A lemezen nem láthatók szabad szemmel hibák...
Meg lesz az év végi program lementegetni a 135 darab Mp3/ Flac pana lemezek tartalmát... nagy kapacitású HDD-re

Pedig hűvös helyen 100-as hengerben normálisan tárolva....

:O :O :O :O :O :O :O
:( :( :( :( :( :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4200) gaben22 válasza M107 (#4199) üzenetére


gaben22
senior tag

nagy kapacitású HDD-re

Hát ez elég rossz hír. Gondolom többesszámban van az a HDD :D. Nálam is már egy ideje tart a project, BD lemezeimnél még nem tartok sajnos, még mindig a DVD-ket rakom át HDD-kre. Használtad amúgy ezeket a lemezeket bármikor is? Azért kérdezem, hogy tudod-e kb. meddig voltak biztosan jók.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.