Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) enginev3.0 válasza TeeJay (#49900) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kb az userek 80%-a nem állítja csak utp-re, főleg hogy azt se tudják mi az, és főleg hogy senki nem állítgat a kliensben semmit :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49902) TeeJay válasza enginev3.0 (#49901) üzenetére


TeeJay
félisten

Tehát mindenkinél vegyes mód van és a qBittorrent 90%-ban TCP (BT-nek mutatja a peerek lapon lent) kapcsolatot létesít a maradék kevés lesz csak uTP protokoll
Bőven jó ez így, ha fix TCP-re nyomod nem sokkal lesz jobb ellenben azzal minden uTP-t ki fogsz lőni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49903) UnSkilleD válasza enginev3.0 (#49899) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

Illetve úgy tudom megterhelőbb a gépnek és talán a routernek is az UTP kapcsolat, ami mondjuk egy szolgáltatói eszköz esetén lehet sokat számít

ez pont nem így van, a tcp a megterhelőbb, az utp udp alapú így minimális terhelésű

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#49904) Cs1csó válasza enginev3.0 (#49899) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ UnSkilleD
A tcp jobban terhel.

(#49905) TeeJay válasza Cs1csó (#49904) üzenetére


TeeJay
félisten

Továbbra is tartom hogy a vegyes mód tökéletes, nagyrészt TCP-vel operál és kitekeri az 1000-es netet lazán, mellé a pár uTP protokoll meg segít abban hogy mégse 100%-ra hajtsad a netet és lassuljon a böngészés meg online játék.
Nálam fék nélkül megy a torrent mégse volt soha semmi lassulás ha másra használnám a netet vagy gyerek játszik online.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#49906) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én meg továbbra is tartom hogy van egy bizonyos helyezésem, néhány torrenttel napi pár tb uppal mellé 20-30 plex streammel és semmi gondom
Köszöni a Telekom optika ;)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49907) Cs1csó válasza TeeJay (#49905) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem látom értelmét variálni a beállétásokat, jó vegyesen.

(#49908) Winne válasza enginev3.0 (#49906) üzenetére


Winne
nagyúr

Néhány torrenttel napi pár tera up az nem rosszul hangzik. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49909) Dragon3000 válasza Winne (#49908) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a néhány nála majdnem 17e torrent :D

(#49910) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, van valaki, aki regisztrálva van ezen a francia oldalon?
https://www3.yggtorrent.qa
Egy apró segítség kellene, köszönöm!

(#49911) brd válasza enginev3.0 (#49899) üzenetére


brd
nagyúr

Én próbálgattam csak utp-t, vagy keverten is, de az utp kapcsolatok nagyon lassúak voltak, míg a tcp hasít

Igen, a torrent forgalomra lehet ilyen hatással, mert pont erre hozták ott létre, hogy vonuljon a háttérbe, ha egyéb forgalom is van (ill. úgy érzékeli). De a topictársnak más a problémája, neki az egész net akadozik.

Illetve úgy tudom megterhelőbb a gépnek és talán a routernek is az UTP kapcsolat, ami mondjuk egy szolgáltatói eszköz esetén lehet sokat számít

Nem, pont az ellenkezője, TCP esetén van pl. handshake, vagy integritásellenőrzés, UDP-nél ezek nincsenek, így ezeket az alkalmazásnak kell megoldania (ha szükség van rá), pont ezért jelent kisebb terhelést. A topictársnak egyszerűen a kapcsolatszámmal van inkább problémája szerintem, vagy a NAT eszköz, vagy esetleg a szolgáltató korlátozza a kapcsolatok számát.

The only real valuable thing is intuition.

(#49912) Winne


Winne
nagyúr

A DHT mit csinál btw? Anno külföldi oldalról ha be volt kapcsolva, akkor sokkal jobban ment a töltés. Van értelme bekapcsolva lennie?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49913) Cs1csó válasza Winne (#49912) üzenetére


Cs1csó
félisten

Attól függ. Tartósan bekapcsolva ne legyen, max ha rendszeresen seedelsz külfüldi oldalról én azt csinálom hogy ha elindítok egy külföldi letöltést és nem indul akkor bekapcsolom hátha akkor lesz kapcsolat. Amúgy inaktív.

(#49914) Kekmen válasza Winne (#49912) üzenetére


Kekmen
senior tag

Nálam folyamatosan be van kapcsolva, de én sok publikus oldalról töltök, ritkának mondható cuccokat, ahol nincs seeder, csak szökőévente akad egy. Így nagyobb eséllyel talál. Hátrányát még nem tapasztaltam.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#49915) Stealth


Stealth
aktív tag

Helló,

Nem tiszta nekem a kép a kapcsolatok számával és a feltöltési szálakkal.
A kapcsolatok száma gondolom az, hogy mennyien kapcsolódhatnak hozzád globálban és torrentenként. Ha globálban 100, torrentenként 20, akkor összesen 100 bejövő kapcsolatod lehet és egyes torrentekhez max 20-an csatlakozhatna, igaz?
De ez nem tartalmazza a letöltés miatt kapcsolódott arcokat?
Mit jelent pontosan a feltöltési szálak száma? :F

-= Stealth =-

(#49916) Kekmen válasza Stealth (#49915) üzenetére


Kekmen
senior tag

Egyszerűsítve: Mész az utcán, meglátsz egy ismerőst, az egy kapcsolat. Ha odamész és kezet is fogsz vele, az feltöltési szál. Tehát ha 20 kapcsolat és 10 szál van beállítva torrentenként, akkor 20-an állnak körülötted, de te döntöd el, ki az a 10 akivel kezet fogsz. A többiek attól ott maradnak, vagy cserélődnek, de 20-nál többen nem állhatnak körülötted.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#49917) Stealth válasza Kekmen (#49916) üzenetére


Stealth
aktív tag

Frappáns magyarázat, köszönöm! :C
Tehát: globális kapcsolatok száma: az összes torrent körül ennyien állhatnak.
Torrentenkénti kapcsolatok: egy adott torrent körül ennyien állhatnak.
Globális feltöltési szálak: az összes torrentnél ennyi darab kézfogás lehet, tehát ennyi felé tudok feltölteni.
Torrentenkénti feltöltési szálak: egy adott torrentnél ennyi kézfogás lehet, tehát max ennyi helyre tölthetem fel az adott torrentet egy időben.
Helyes?

-= Stealth =-

(#49918) Kekmen válasza Stealth (#49917) üzenetére


Kekmen
senior tag

Igen, helyes. :) Annyival kiegészíteném, hogy a kézfogás akkor is kézfogás, ha letöltesz. Tehát mindegy hogy te nyújtod a kezed, vagy a másik fél, a kézfogás kézfogás marad, tehát 1 szál. A "feltöltési szál" ez esetben a kliensben félrefordítás, csak seed esetében helyes.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#49919) Stealth válasza Kekmen (#49918) üzenetére


Stealth
aktív tag

:R
Viszont akkor a globális kapcsolatokban és a torrentenkénti kapcsolatokban benne van a feltöltési kapcsolatok száma is, amit "pontosíthatsz" a feltöltési szálak számának megadásával, globál és torrentenként.
Jó ez így. :)

Érdekes, hogy mikor a nason (8G ram, intel proci, 40+ torrent, qbit 4.5.5.) csak a globális kapcsolatok számát adom meg, behal az egész net, dobálja a wifit a laptop, a tv. De ha a többit is beállítom, megy a feltöltés szépen és nincs net akadás. Net 300/20.

-= Stealth =-

(#49920) Kekmen válasza Stealth (#49919) üzenetére


Kekmen
senior tag

"Viszont akkor a globális kapcsolatokban és a torrentenkénti kapcsolatokban benne van a feltöltési kapcsolatok száma is"
Úgy értve benne van, hogy az alá tartozik, de nem összeadandó. Tehát ha beállítanád, hogy 20 kapcsolat torrentenként és 25 szál, annak sok értelme nem lenne, mert a szálak száma nem haladhatja meg a kapcsolatok számát. Valószínűleg azért hal le a neted, mert ha nincs torrentenként korlátozva, akkor a kliens, ha egy nagy peer számmal rendelkező torrentet futtat, megpróbál minél több emberhez kapcsolódni, amit nem bír el a hálózati eszközöd. NAS-nál elég néhány szál. Nálam is szakad néha a kapcsolat, ezért visszavettem a globális kapcsolatokat 70-re, torrentenként pedig 15, 10 feltöltési szál mellett. Globálisan 50. Bőven elég.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#49921) Deadrogon


Deadrogon
friss újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egyik percről a másikra a letöltési sebességem a földbe állt.
Nem tudok letölteni semmilyen módon.
qBitorrentet (v4.6.2) használok, eddig soha nem volt semmilyen problémám vele, a sebesség is 70-100 Mb/s volt legalább. Az elmúlt napokban viszonylag nagy adatmennyiséget töltöttem le, aztán egyik percről a másikra a letöltési sebesség lement 1 B/s-re, meg 0-ra.

Probáltam már másik portra váltani, ez nem hozott eredményt. Routerben a portot nem tudom forwardingolni, mert ipv6-on vagyok. A windows tűzfalon átengedtem a portot, ekkor felment ideiglenesen 10-20 kb/s-re a sebesség, de utána szintén vissza állt 0-1 b/s-re.

Hogyan lehetne megoldani ezt? Köszönöm a segítséget!

(#49922) Stealth válasza Kekmen (#49920) üzenetére


Stealth
aktív tag

Persze, világos, hogy nem kell összeadni. :K
És igen, nagy peer számú torrentek is vannak.
Köszi az okítást! ;)

-= Stealth =-

(#49923) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Azt hiszem sikerült 1 bugot fogni:
W10 - QB 4.6.2 és a minden fájl helyének lefoglalás be van kapcsolva.
A Torrent egy olyan 5 évados sorozat ami évadonként van alkönyvtárba szedve és évadonként 30-40GB. Ebből a torrent betöltése pillantában csak az első évadot jelölöm ki.
Ekkor látszik hogy a merevlemezen 1 pillanat alatt 30 GB-al kevesebb hely lesz.
Lefut a letöltés és seedbe megy a torrent. Ekkor bejelölöm a második évadot, abban a pillanatban megjelenik az új alkönyvtár és benne a file-ok, de a merevlemezen NEM csökken a szabad terület mennyisége. Szép lassan, ahogy tölti le úgy fogyogat.
Úgy néz ki hogy akkor nem érvényesül a lefoglalás opció.

[ Szerkesztve ]

(#49924) UberMutant válasza Deadrogon (#49921) üzenetére


UberMutant
őstag

2 lehetőségre gondolok:
1. a zárt torrentoldal korlátoz - tesztelheted, ha töltesz egy nyilvános torrentet mondjuk eztvről, csak friss legyen és sok kapcsolat
2. az internet szolgáltatód korlátoz, mert túlfogyasztottál

(#49925) Deadrogon válasza UberMutant (#49924) üzenetére


Deadrogon
friss újonc

Szia!
A torrent oldal nem korlátoz.
Azt hogyan tudnám ellenőrizni, hogy a szolgáltatóm korlátoz e vagy sem?
Találtam egy régi oldalt, ahol elvileg ez csekkolható, de már nem él sajnos.
Köszönöm a segítséget és a választ!!

(#49926) UberMutant válasza Deadrogon (#49925) üzenetére


UberMutant
őstag

1. tölts egy nyilvános torrent oldalról
2. és tölts le valamit simán webről nem torrenttel mondjuk egy linux iso-t , csak az a lényeg, hogy ne torrent legyen.

ebből láthatod, ha a csak a torrent forgalmat korlátozza, ha a webes letöltés sem megy, akkor az is lehet, hogy mindent , vagy valami más hiba van.
ha semmi nem tölt rendesen, akkor megpróbálhatsz azzal a géppel másik hálózatra csatlakozni, pl mobil net megosztással, ha úgy megy minden akkor is lehet az eredeti szolgáltató a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#49927) Deadrogon válasza UberMutant (#49926) üzenetére


Deadrogon
friss újonc

Úgy néz ki, hogy a torrentet korlátozza a szolgáltató :/
Nem lehet ezzel semmit kezdeni, jól gondolom? (ha az ászf-ben benne van)

(#49928) Intruder2k5 válasza Deadrogon (#49927) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen szinten biztos, hogy nem korlátoz a szolgáltató, nem is teheti meg, legfeljebb némi priorizálás, QoS működhet, de az nem lehet ilyen hatással a sebességre. Itt más probléma van. Melyik szolgáltatóról van szó, valami ismert nagyobb ISP?

(#49929) dellfanboy válasza Deadrogon (#49927) üzenetére


dellfanboy
őstag

mit jelent, hogy korlatoz? lassan toltod le? nem jo egyaltalan? magyarorszagrol beszelunk?melyik szolgaltato?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#49930) Deadrogon válasza Intruder2k5 (#49928) üzenetére


Deadrogon
friss újonc

Vodafone-nál vagyok, viszont úgy tűnik, hogy megoldódott a probléma, eleinte újra elindult 3-4 megával, majd router reset, újrataktam a klienst és átírtam ismét a portot, mostmár működik rendesen 80-100 megával jönnek szépen.

Nem tudom, hogy ideiglenes probléma volt, magától állt helyre vagy valamelyik előbbi lépés segített (bár mindet próbáltam már előtte is), de mostmár jó minden.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget!
További szép napot!

(#49931) Cs1csó válasza Deadrogon (#49927) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem jellmező. Lehet simán csak NAT mögé tettek, így előfordul limitáltabb feltöltési sebesség.

(#49932) ggg666 válasza Deadrogon (#49921) üzenetére


ggg666
őstag

https://media1.hu/2024/01/02/kiderult-mi-okozta-a-vodafone-es-a-telekom-leallasat-ezt-tegye-ha-meg-mindig-eszleli-a-hibat/

(#49933) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Ma voltam bent a Diginél, egyéb ügyeket intézni!
Gondoltam rákérdezek a netre meg a NATra. Kivesznek mögüle, ha kéri az ember!
Tanulhatna tőlük az én szolgáltatom!

(#49934) Intruder2k5 válasza Hulk24 (#49933) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egy telefonhívás, és két perc múlva már nem vagy natolva.

(#49935) Stealth


Stealth
aktív tag

Ezt a natolást nem lehet ipv6-tal megúszni?
Úgy értem kérni egy ipv6 ip-t, ami úgyis fix és azzal tolni a torrentet. :U

-= Stealth =-

(#49936) Hulk24 válasza Stealth (#49935) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Nálam ez nem működik, legalábbis két diszpécser elküldött! :(
Marad a VPN!

[ Szerkesztve ]

(#49937) Stealth válasza Hulk24 (#49936) üzenetére


Stealth
aktív tag

És mivel küldtek el?
Egyébként sokat nem tudok az ipv6-ról, állítólag elegendő ip cím áll rendelkezésre mindenkinek, de mégsem használják szinte sehol.

-= Stealth =-

(#49938) Hulk24 válasza Stealth (#49937) üzenetére


Hulk24
aktív tag

Mert azzal magyarázzák, hogy brutál költséges az átállás!
Az egyik kerek perec megmondta, hogy nem vesznek ki a NAT mögül!
A másik az finoman körbe magyarázta, hogy nem áll módjukban a kivenni a NAT mögül! Ezt a kérést technikailag nem tudják teljesíteni!

A poén az, hogy vagy a jelenlegi szolgáltatóm van vagy mikrohullám! Na azt használtam 3 évig!
Mobilnet az hasít, de ugye az tiltja a torrentet!

(#49939) Cs1csó válasza Stealth (#49937) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyszerű: ahogy nálam az a szolgáltató is csak IPv4-en szolgáltat és ugye az IPv4 címek végesek ezért nem osztogatják ingyen, hanem csak jó pénzért.
Nyilván ha lenne IPv6 akkor nem lenne ilyen gond.

Csak az nem fér a fejembe, hogy ahol vagyok (területileg egy kistérség pár kisebb település) korábban csak az ezeréves rézdródos telefondróton jött az internet xDSL ami ugye 25 éve jó volt most már nem.
Tehát jött az EU-s (hazánkban EU-s pénz nélkül SEMMILYEN beruházás nincs) SZIP program (SZupergyors Internet Program) kb. bő 4-5 éve ki is építették (tehát ez egy még mai mércével mérve is FRISS szinte ropogós beruházás erre CSAK IPV4-EN ÉPÍTETTÉK AZT KI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) :((( :o
Gratulálok! Olyan igazi magyar történet.

Magyarán nem lehetséges NAT mögül kivenni se téged se engem INGYEN mert ugye nincs több ipv4 cím amit csak úgy kiszórjanak hanem marad a FIX IP ami évente kb. 40k HUF-ba kerül vagy előfizetsz VPN-re ami szintén ennyi vagy maradsz NAT mögött annak minden hátrányával.
(azért hangsúlyozom mert azért ma már ha egy ÚJ beruházás történik azt illene ipv6-ra tenni.)

Nyilván eddig is prioritás volt az, hogy ahová költözne az ember ott legyen INTERNET sőt ma már elvárható, hogy az OPTIKA legyen tehát nagy sávszél és alacsony PING értékkel.
(a régi klasszikusok mellett: vezetékes víz, áram, gáz, aszfaltozott út, csendes, tömegközlekedés stb.)
de most már annak is utána kell járni, hogy aki szolgáltat az MÉLTÓZTAT:
- vagy alapban ipv6-on szolgáltatni ami nyilván már nem igényli a NAT-ot a bőséges címmennyiség miatt
- vagy nem probléma náluk az ingyenes DINAMIKUS PUBLIKUS IP CÍM adása.

(jah az csak hab a tortán, hogy a beharangozójukban anno az volt, hogy "g-pon" optika nagy sávszél stb. gondoltam, mint a DIGI havi 3-4k HUF-ért adnak GIGABITET és a legnagyobb gondom az lesz, hogy megfelelő router-t vegyek és hogy az alaplapom tudja e a gigabitet - ó én naív!! - erre jött a hideg zuhany: havi 4k HUF-ért adtak 60/20-as netet (!)
sőt ez most módosult az éves szerződéssel 60/15-re :DDD :C )

Ez a szánalom a négyzeten!!

[ Szerkesztve ]

(#49940) Stealth válasza Cs1csó (#49939) üzenetére


Stealth
aktív tag

Megértem a felháborodást. :K
Nekem publikus ipv4 címem van a vodánál (még). De akkor jól gondolkodtam, hogy az ipv6 megoldaná ezt a sok natolós problémát.

Ahol én lakom a társasház 2020ban épült és koax van a lakásokban optika helyett. :(((
Az egész szolgáltatósdi szánalom a köbön. :C

-= Stealth =-

(#49941) Cs1csó válasza Stealth (#49940) üzenetére


Cs1csó
félisten

Magyarországon ez a fogalom hogy SZOLGÁLTATÁS egyszerűen nem értelmezhető megfelelően. Ez van sajnos.
Volt nemrég egy cikk a hazánk bankrendszerének alakulásáról a rendszerváltásról a lényeg:
volt remény arra, hogy a sok külföldi bank aki bejött az országban a SAJÁT anyaországában használt és elfogadott üzleti kultúráját fogja itt is használni persze nem:
- az anyaországban az elsődleges bevétel a HITELEZÉS és a BETÉTEK kezeléséből vannak, nálunk EGYÉRTELMŰEN ezeken felül komoly hangsúlyt kap a SZÁMLAVEZETÉS és a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokból való MAGAS SÁP szedése.

Ez van, ide mindenki kizsigerelni jön.

[ Szerkesztve ]

(#49943) Intruder2k5 válasza Stealth (#49940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Legfeljebb részben oldaná meg, mert hiába van neked IPv6 címed, ha egyébként csak kevés szolgáltató biztosít IPv6 címet, illetve a felhasználók nagy többsége nem tudja még konfigurálni sem. És nem csak az előfizetők esetében, de még a kiszolgálók sem mind rendelkeznek IPv6 címmel, tehát az IPv6 mellé így vagy úgy, de kell még IPv4 cím is, különben komoly gondjaid lennének.

(#49944) Stealth válasza Intruder2k5 (#49943) üzenetére


Stealth
aktív tag

Világos, elméleti eszmefuttatás volt.
Ami nagyobb baj, hogy akarat sincs a bevezetésre, inkább natolnak, meg szedik a lóvét a fix ipv4-ért. Ez a gáz.
Nyugaton hogy mehet ez?

-= Stealth =-

(#49945) Intruder2k5 válasza Stealth (#49944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt szolgáltatója válogatja. A Vodefone (ex UPC) például 3 darab publikus IPv4 címet is ad egy végpontra.

(#49946) Cs1csó válasza Stealth (#49944) üzenetére


Cs1csó
félisten

akarat sincs a bevezetésre, inkább natolnak, meg szedik a lóvét a fix ipv4-ért

Tűpontos megfogalmazás. :R

megjegyzem ráéreztek arra is, hogy egy kis pénz a fix ip-k osztogatásából is befolyhat ha pedig nem adnak SENKINEK dinamikus ip-t akkor még többen fognak fix ip-t kérni.

[ Szerkesztve ]

(#49947) Kekmen válasza Cs1csó (#49939) üzenetére


Kekmen
senior tag

"CSAK IPV4-EN ÉPÍTETTÉK AZT KI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) :((( :o"
Ne haragudj, de ez nettó baromság amit írsz. A kiépítés teljesen független a protokolloktól, egy mezei réz vagy koax kábelen is mehet ipv6. Szóval ha ezzel hitegetnek az egyszerűen nem igaz.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#49948) Cs1csó válasza Kekmen (#49947) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ok, a kábelek vagy az oszlopokon lévő elosztó dobozok univerzálisak, a van két kis szolgáltatói doboz a házban (házig jön az optika ) amibe megy az optika abból megy ki egy koax téve és egy rövid optika egy másik dobozba amiből rj45-ös csatin mehet az utp kábel a routerbe (ez a doboz akkor optikai jelet utp kábeles jellé alakítja)
Gondolom ezek is univerzálisak. A router az én felelősségem, hogy ha kell tudja az ipv6.

Akkor hol a gond? A szolgáltató fejközpontjában? Vagy csak simán minden hardver kompatibilis az ipv6-ra csak nem váltanak. A kérdés akkor adott: mi a fenéért nem elírhető az ipv6 (akár ipv4 mellett)
Hanem csak ipv4 van egyedül.

A kérdés adott: miért?

(#49949) Kekmen válasza Cs1csó (#49948) üzenetére


Kekmen
senior tag

Igen, ez csak szolgáltató függő. Hogy pontosan mi kell hozzá, arra csak tippem van, de a hálózatos topikban megmondják. Szvsz.: IP tartomány, a kiszolgáló hálózati eszközök konfigurációja...stb

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#49950) Cs1csó válasza Kekmen (#49949) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.