Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Stealth válasza csaba951 (#49549) üzenetére


Stealth
aktív tag

Be van kapcsolva minden a parental controls kivételével. Erre nem is gondoltam, hogy ez foghatja meg. Megnézem du kikapcsolva, mit mutat.

@Dragon3000
Szintén du küldöm a kért adatokat.

Kösz mindkettőtöknek! :R

-= Stealth =-

(#49552) Stealth válasza Dragon3000 (#49548) üzenetére


Stealth
aktív tag

Íme a kapcsolatok rész.
Most kikapcsoltam az AiProtectiont, eddig jó.

-= Stealth =-

(#49553) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdv ismét!

Tudom, hogy most bonyolultat kérdezek, és lehet nem is jó helyen teszem fel :B

Haverom torrentezni szeretne router-re rákötött USB-s külső házas SSD/HDD-val (valamelyik), erre a célra most Ti melyik router-t javasolnátok vagy használjátok jelenleg is, ami kapható még újonnan?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49554) Intruder2k5 válasza tibaimp (#49553) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Az ASUS erősebb routereit, pl. RT-AX58U v2, vagy ha van pénz lóvéra, akkor RT-AX86U Pro. De bármilyet is vesz, tisztában kell lenni azzal, hogy ez még most is kompromisszumokkal járó művelet, pl. a le/fel töltési sebesség sok dolog függvényében kb. 25-50MB/sec közt alakul maximum, és ha egy komfortosabb klienst szeretne, akkor érdemes telepíteni a qbittorrent-nox -t, mert a gyári ASUS Download Master több dologban is hagy kívánnivalót maga után.

(#49555) Dragon3000 válasza Stealth (#49552) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nem lesz jó, akkor a globális kapcsolatokat kisebbre is állíthatod, szerintem a 100 is elég, illetve a többi elől ki is veheted a pipát, el tudja osztani a kliens is ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#49556) tibaimp válasza Intruder2k5 (#49554) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Értem, köszi :R
Átadom a pontos szövegezést a havernak, aztán majd dönt.

Nem tudom jól látom-e a dolgot, de én inkább összeraknék egy kis teljesítményű, kis helyigényű "sima" PC-t erre a célra is, valami Celeron/Athlon (nem is tudom létezik-e még) CPU-val a non-stop torrent-hez.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49557) Stealth válasza Dragon3000 (#49555) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nos úgy tűnik rendben van a dolog, semmi akadás. Köszi a segítséget!

@csaba951
Köszönöm a tippet neked is!

-= Stealth =-

(#49558) Intruder2k5 válasza tibaimp (#49556) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézőpont kérdése, mindkét megoldás mellett lehet érvelni és kontrázni is. Én is torrentezek routeren a laptop mellett, sőt ezektől még egy jóval gyengébb routeren (Xiaomi Mi-R3G), de ahogy én használom, arra még tökéletes. Ellenben már én is gondolkodom a cseréjén, főként a NAS funkciók (torrent) miatt, csak még nem sikerült választanom.

[ Szerkesztve ]

(#49559) tibaimp válasza Intruder2k5 (#49558) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49560) Laccoss válasza Intruder2k5 (#49558) üzenetére


Laccoss
addikt

TrueNAS-t használom pár hónapja, nincs vele gond. Egyedüli probléma, hogy a memóriát nagyon megeszi, de nem okoz gondot jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#49561) Intruder2k5 válasza Laccoss (#49560) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, de én továbbra sem szeretnék erre külön hardvert, ebben már biztos vagyok. Abban a léptékben ahogy én torrentezek, bőven meg fogja tenni egy új router is, és akkor azzal egyben letudom az AX-re váltást is. Csak még arra várok, hogy az RT-AX58U-ra belátható időn belül elkészül-e a Tomato firmware ([link] + [link]), mert ha lehet azt használnám, a jelenlegi Padavan előtt is az volt már vagy 6-8 évig, és nagyon szerettem. De ha ezt nem fogom tudni kivárni, akkor lehet marad a Merlin, viszont akkor RT-AX86U Pro fog kelleni alá, csak hát az meg ~100k, azt meg sajnálom rá, szemben az RT-AX58U v2 <40k-s árával.

Na de ez már nagyon OFF itt. :)

ui.:
Minden esetre bárhogy is lesz, az tuti, hogy qbittorrent-nox megy rá.

(#49562) HaZsolt


HaZsolt
őstag

2tb-os Usb 3.0-ás külső winchesterre szeretnék közvetlenül tölteni. Milyen beállításokat ajánlotok qbittorrenten belül, hogy működjön a dolog? Egy ideig jó, aztán megáll, a folyamat és nem tölt le. kapcsolatok max számát limitáltam. Az utolsó oldalon a qbittorent beállításainál (speciális beállítások) valaki végig tud kalauzolni egy jó setuppal?

(#49563) enginev3.0 válasza HaZsolt (#49562) üzenetére


enginev3.0
félisten

Usb az usb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49564) szkutyi válasza enginev3.0 (#49563) üzenetére


szkutyi
őstag

Nekem usb-n van egy 4tb hddndokkoloban, stabilan végig jön a letöltés 100-120Mib/s-al...
Ott inkább az a gond hogy cmr a külső hdd....

(#49565) HaZsolt válasza szkutyi (#49564) üzenetére


HaZsolt
őstag

cmr mit jelent? Egy stabil 10mb/s-t ha ki tudnék hozni örülnék.

(#49566) csaba951 válasza HaZsolt (#49565) üzenetére


csaba951
veterán

A legolcsóbb hdd-k smr technológiát használnak. 50%-300% felárért vannak cmr-t használó hdd-k. Az smr gyakorlatilag használhatatlan torrentezéshez. Ha hdd-t veszel, nagyon tudatosan kell vásárolnod, hogy ne smr-est vegyél.

Nézz utána a pontos típusszám alapján, hogy a hdd-d smr vagy cmr. Ha smr akkor veszel mellé egy megfelelő ssd-t (szintén nem mindegyik jó torrentezéshez!) vagy egy cmr-es hdd-t amire letöltöd a fájlokat. Amikor kész van, akkor meg átmásolja a torrent kliens a végleges helyére, az smr hdd-re.

[ Szerkesztve ]

(#49567) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Ha a router újraindul miközben megy a seed van valami tennivaló a qBittorrent-el, vagy automatikusan folytatja a seedelést?

Lenne köze a sok torrentezésnek(tegnap 12 óra és kb150GB forgalom) ahhoz hogy ma újraindult a router?

[ Szerkesztve ]

(#49568) csaba951 válasza Teodor52 (#49567) üzenetére


csaba951
veterán

Semmi gond! Amikor újra van internet kapcsolat folytatja majd minden külön beavatkozás nélkül.

(#49569) Dragon3000 válasza csaba951 (#49566) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a felár sok esetben 0, ha jobban körbe nézel kb azonos áron van az smr/cmr megoldás.

#49563 enginev3.0
USB ház kérdése is a dolog, van 5 lemezes házam, amire ugyanúgy megy a torrent, mint amikor a gépben voltak a hdd-k és ugyanúgy megy minden.

(#49570) tibaimp válasza HaZsolt (#49565) üzenetére


tibaimp
nagyúr

HDD rögzítési technológia az SMR és a CMR/PMR jelölés.
Az SMR winyók be tudnak lassulni, akár pár 10MB/sec-re is [link] , [link] , ezzel szemben a CMR HDD-k tudnak 150-250MB/sec-et is, persze ez sok mindentől függ.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49571) Pokesz007 válasza Dragon3000 (#49569) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Szia
Milyen 5 lemezes házad van külön? Köszi

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#49572) Dragon3000 válasza Pokesz007 (#49571) üzenetére


Dragon3000
veterán

ORICO WS500C3-EU-SV, jelenleg 3x4TB hdd van benne, de 18TB-ig kezeli a lemezeket.

(#49573) Pokesz007 válasza Dragon3000 (#49572) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszönöm az infót :R

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#49574) tibaimp válasza Dragon3000 (#49572) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó kis cucc :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49575) Teodor52


Teodor52
senior tag

Az lenne még a kérdésem, hogy itt leírtak szerint már amit a kalkulátor kidobott nekem 68Mbps-os feltöltésre az a
Kép
-kapcsolatok maximális száma globálisan: 1200
-kapcsolatok maximális száma torrentenként: 160, de én 103-at írtam be
-torrentenkénti feltöltési szálak maximális száma: 11

Az 1200-as értéknek köze lenne ahhoz, hogy újraindult a router?

[ Szerkesztve ]

(#49576) Winne válasza Teodor52 (#49575) üzenetére


Winne
nagyúr

Kicsi a valószínűsége. Hány db torrent fut?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49577) Teodor52 válasza Winne (#49576) üzenetére


Teodor52
senior tag

24db

(#49578) Winne válasza Teodor52 (#49577) üzenetére


Winne
nagyúr

Az semmi, nem okozhat problémát, ha nem hibás az eszköz.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49579) Teodor52 válasza Winne (#49578) üzenetére


Teodor52
senior tag

Köszi az infót.

(#49580) Intruder2k5 válasza Teodor52 (#49579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ettől függetlenül 68Mbps-re én biztosan nem engednék ennyi kapcsolatot, szerintem tök feleslegesen terheli is a routert, illetve nagyon fel is darabolja - sok felé ossza el - azt a sebességet. Én így csinálnám...

És limitálnám is a sebességet 50, de nagyon max. 60Mbps-re, mert ha felfelé eldugul a kapcsolat, az is brutál be tudja lassítani az egyéb dolgokat, vagy szélsőséges esetben meg is szakadhat a kapcsolat miatta.

[ Szerkesztve ]

(#49581) Teodor52 válasza Intruder2k5 (#49580) üzenetére


Teodor52
senior tag

Itt egy kép, ahol több torrent fut(aktív) de nem tudom, hogy a feltöltési sebesség az jó ha így ingázik ennyi torrentnél, és ugyan ez lenne a kérdésem az alábbi képen látható feltöltéssel kapcsolatban, ahol csak egy torrent aktív, az viszont pár perccel korábban lett feltöltve, tehát nagyon friss volt?
kép

Tegnap KB 3 óra alatt feltöltöttem 30GB-ot.
Neked pl ha megindul a feltöltés, akkor olyan vonalat húz mint letöltéskor(stabil viszintes)?

Tudom, konfigtól is függ a dolog, nekem az adatlapomon szereplő konfigom van.

Optikával rendelkezem.
68Mbps megfogná a routert és akinek erősebb a nete?
Bocsi a sok kérdésért.
Kimaxolnám a feltöltési sebességem!!

[ Szerkesztve ]

(#49582) Intruder2k5 válasza Teodor52 (#49581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha ki akarod maxolni, akkor ezt fogja csinálni. Amint koppol, be fog zuhanni a sebesség, aztán ismét felpörög, majd koppol és bezuhan. Próbáld meg limitálva 60Mbps-re. Persze az egyenes grafikonhoz kell az is, hogy legyen elég letöltő.

[ Szerkesztve ]

(#49583) Teodor52 válasza Intruder2k5 (#49582) üzenetére


Teodor52
senior tag

Melyiket csináljam, a kapcsolatokat vagy a sebességet módosítsam?
A második képen látható torrentet 6 perccel később töltöttem le, mintahogy feltöltötték az oldalra, tehát nagyon friss volt.Már akkor megindult a feltöltése mikor letöltés státuszba volt.
Ott a sebesség grafikon egyenes lett/kellett volna?

[ Szerkesztve ]

(#49584) Teodor52 válasza Intruder2k5 (#49582) üzenetére


Teodor52
senior tag

Gondolom itt kell állítani a sebességkorláton azon belül is a globális sebességkorlátozás, igaz?
Ha igen milyen mértékegységgel?

(#49585) Teodor52 válasza Teodor52 (#49584) üzenetére


Teodor52
senior tag

Sebességkorlát
Jól adtam meg az értéket 60Mbps max feltöltésre?

(#49586) Teodor52 válasza Intruder2k5 (#49582) üzenetére


Teodor52
senior tag

Beállítottam mindent és sikerült egy kb félórával korábban feltöltött torrentet elcsípni, aminek a letöltési státuszát az alábbi képen mutatom illetve a feltöltési sebességét is ami nem vízszintes vonal, hanem mint korábban cikázó.
Kép

Az alábbi képen viszont már letöltöttem a fájlt és vártam 5 percet akkor sem lett vízszintes a feltöltés vonala.

Kép

Ez miért van?

(#49587) Intruder2k5 válasza Teodor52 (#49586) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez soha nem lesz teljesen sima, mert sok a kliens, és mindig mindegyiknél történik valami. Vagy épp megtelik a lemezcache, és visszaesik a sebessége, vagy végez egy adott szelet, vagy egy file letöltésével, vagy épp valami miatt bezárja a klienst, és így tovább, és a sok kliens miatt ezért ez ilyen hullámos. De amúgy ez miért lényeges ennyire?

Jól adtam meg az értéket 60Mbps max feltöltésre?
Igazából 61440, de sok jelentősége nincs.

(#49588) Teodor52 válasza Intruder2k5 (#49587) üzenetére


Teodor52
senior tag

Mert itt a topikban olvasgattam visszamenőleg ezzel a témával kapcsolatban és valaki olyan szép ábrát tett be, hogy nem egyenes nem azt mondom, hogy olyannak kell lennie, de felvitte a feltöltési sebességét és tartotta kis fodrosodással a szintet.

[ Szerkesztve ]

(#49589) Atish19


Atish19
őstag

4.6.1 telepítőre nálatok nem harap a Smart Screen? (Win11)

[ Szerkesztve ]

(#49590) flesh válasza Atish19 (#49589) üzenetére


flesh
aktív tag

Ha esetleg harapna: [link]

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#49591) Nyíl válasza Atish19 (#49589) üzenetére


Nyíl
tag

Pár napja telepítettem, nekem is blokkolta, nem kell vele foglalkozni csak MS, kattints a további információra és futtatás mindenképpen mint ahogyan azt fentebb is linkelték.

[ Szerkesztve ]

(#49592) _DiEGO_ válasza Winne (#49536) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Minden hónap elsején az első, rendszer általi helyezés frissítéséig szerepel ez a helyezésednél.

Aktivitást mérő képlet:
A képlet segítségével mindenki számára generálódik egy szám, amit sorba rendez a rendszer, ezáltal kialakulnak a helyezések. Ez a szám (legyen a neve pl. ERTEK) a következő algoritmus segítségével van meghatározva:


ERTEK=up(interval)*avg(torrdate)*time*seedsize*skala_torrszam*regdate*upload*owntorr


A képletben szereplő változók egyike sem lehet 0! Ahol így lenne, ott a logikának megfelelő számmal helyettesítjük azt (ez általában 1).

A képletben szereplő változók jelentései a következők:

up(interval): Feltöltött adatmennyiség (utolsó 1 hét, vagy a seed-elés megszakítása nélkül eltelt teljes időtartam alatt)
avg(torrdate): A futtatott torrentek átlag életkora (utolsó 1 hét, vagy a seed-elés megszakítása nélkül eltelt teljes időtartam alatt)

time: Az összes futtatott torrent seedben töltött ideje (utolsó 1 hét, vagy a seed-elés megszakítása nélkül eltelt teljes időtartam alatt)

seedsize: A seed-ben álló adat mennyisége (utolsó 1 hét, vagy a seed-elés megszakítása nélkül eltelt teljes időtartam alatt)
skala_torrszam: A futtatott torrentek száma alapján generált szorzó (utolsó 1 hét, vagy a seed-elés megszakítása nélkül eltelt teljes időtartam alatt)
dbérték0-10111-251.526-75276-1502.5151-2503251+3.5
regdate: A regisztrációtól számított oldalon eltöltött évek száma alapján generált szorzó
upload: Az eddig feltöltött összes adatmennyiség alapján generált szorzó
owntorr: A feltöltött torrentek száma alapján generált szorzó

(#49593) SeatZola válasza SeatZola (#49530) üzenetére


SeatZola
őstag

Srácok!

Valaki megmutatná qBittorent v4.6.1. pontos beállíítását? Még mindíg szenvedek vele. Teljesen új gépem jött. Arra telepítettem fel. Ugyan azt csinálja, mint eddig.

Rappi

(#49594) enginev3.0 válasza SeatZola (#49593) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van valami feladatkezelő féle? meg kéne nézni hogy mi akad meg, akár háttértár vagy ilyesmi
Gondolom nem HDD, de na, ki kell szűrni a dolgokat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49595) SeatZola válasza enginev3.0 (#49594) üzenetére


SeatZola
őstag

Próbáltam a külső HDD-re is meg a laptom belső ssd-re is. ugyan az.
[kép]

Rappi

(#49596) enginev3.0 válasza SeatZola (#49595) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezen a képen mit nézzek?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49597) Winne válasza _DiEGO_ (#49592) üzenetére


Winne
nagyúr

Oh ez jó bonyi, köszi. :K

Akkor ha jól látom hátrányban vagyok, hogy a hálókártyám sokszor gondol egyet és csak gép kikapcs és bekapcs után van újra netem. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49598) zsolt_64 válasza Winne (#49597) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ha alaplapi a hálókártya akkor érdemes kipróbálni az alaplaphoz adott drivert, 2 alaplapom is van amin jobban működik mint amit a w10 leszed. Még akkor is ha verzióban az alaplapi a régebbi. (márha w10-ed van...)

[ Szerkesztve ]

(#49599) Laccoss válasza Winne (#49597) üzenetére


Laccoss
addikt

Kapcsold ki, hogy a hálókártya kikapcsolhat energiatakarékosságból. Alvó módba, hibernálásba nem megy a géped?

[ Szerkesztve ]

(#49600) SeatZola válasza enginev3.0 (#49596) üzenetére


SeatZola
őstag

Az lehet, hogy a qBittorrent csak akkor fut rendesen, ha az alapértelmezett letöltési mappa a laptop (MBP) SSD-jén lévő download mappája? Nem akarom elkiabálni, de most ezzel a beállítással normálisan működik.....

Rappi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.