Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) Laccoss válasza Zsolty20 (#49249) üzenetére


Laccoss
addikt

Csak portot kell nyitnod a Plexnek.

(#49252) Zsolty20 válasza zsolt_64 (#49250) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Plex kampó dolgot arra értem, hogy a Plex, mint szolgáltatás kívülről nem lesz elérhető. Nyithatok én neki bármilyen portot, egyszerűen nem hajlandó úgy működni és igazából azért is van a telekom eszközére dugva, mert annak van 2.5G-s portja és így az egész 2 gigás csomagot tudja hasznosítani. Továbbá hiába dugom az USB mobil sticket az ASUS-ba, nem ahhoz tartozik, ez nem egy olyan hagyományos stick, hanem egy telekomra specializált eszköz amit a modembe épített szoftver képes kezelni.

Laccoss: megtörtént, többször, több port is lett nyitva, semmi haszna nincs.

[ Szerkesztve ]

(#49253) Kekmen válasza Zsolty20 (#49239) üzenetére


Kekmen
senior tag

Alapvetően nem a torrentek száma, hanem a kapcsolatoké befolyásolja az eszközt. Nekem ugyan ilyenem van itthon és vígan viszi a qbittorrentet a következő beállításokkal, kb 530+ torrentel. Globális kapcsolatok: 800 torrentenkénti: 70 Globális szálak: 400 torrentenkénti: 55.
Ha van publikus oldalra seedelt torrented, ami állandó nagy kapcsolati számot generál és folyamatos adatforgalmat, azt 1.0-ás arány után lődd ki.

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#49254) Aurig@ válasza zsolt_64 (#49244) üzenetére


Aurig@
őstag

2001 év eleje óta torrentezem komolyabban, de a szolgáltatói eszközön kívül sosem használtam mást.
Igaz jelenleg is van egy Asus AC57U router, de ez csak a telefonoknak van.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#49255) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Debian-on a htop szerint a transmission-daemon két szálat használ.
Ugyanaz a command, két külön PID, és egymáshoz nagyon közeli a %-os terhelés.

Ezek szerint a transmission mégis többszálú? Úgy tudtam, hogy csak egy szálon tud működni. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49256) woodworm válasza Bici (#49255) üzenetére


woodworm
veterán

Melyik verzió?

(#49257) Bici válasza woodworm (#49256) üzenetére


Bici
félisten

3.00-2.1+deb12u1

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#49258) Laccoss válasza Zsolty20 (#49252) üzenetére


Laccoss
addikt

Dupla NAT van, akkor mindkét eszközön portot kell nyitni a plexnek.

(#49259) Zsolty20 válasza Laccoss (#49258) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Az is megvolt, mindkét eszközön pontosan ugyan az a port volt nyitva, de mivel két külön WAN IP címen üzemelnek ezért lényegtelen a dolog. PPPOE PT van és a telekom eszköze is kap egy kinti IP címet és az ASUS is egy másikat.

(#49260) Laccoss válasza Zsolty20 (#49259) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha az asus is kap külső ipcímet, akkor a plex simán működne kintről is. Ahogy nézem Passthroughtnál nincs LAN, vagyis, ha az ONT-re kötsz több eszközt, mind külön külső ipcímet kap.

Ha csak az asus-t kötöd az ONT-re, minden további eszközt az asusra, akkor működnie kellene.

Mobilstickes dolgon kívül minden másnak működnie kellene.

[ Szerkesztve ]

(#49261) Zsolty20 válasza Kekmen (#49253) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Amit javasoltál beállítottam és eddig úgy tűnik megoldódni látszik a dolog, de további tesztek szükségesek.

Laccoss: Én is ezen az elméleten vagyok, hogy működnie kéne, ám mégse teszik valamilyen oknál fogva, viszont mivel megoldódni látszik a dolog ezért jelenleg elcsúsztatom a téma ezen részén.

(#49262) Winne válasza Zsolty20 (#49243) üzenetére


Winne
nagyúr

Azért kérdeztem, mert nálam uez, néha a böngészés is megáll kábelen és wifin csatlakoztatott eszközöknél egyaránt úgy, hogy mellette meg megy a torrent ugyanúgy. A kapcsolatok számát lehúzva egyből elindul minden.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49263) Zsolty20 válasza Winne (#49262) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Amit korábban Kekmen kolléga írt beállítások úgy tűnik sikerre vitték a projektet. :)

(#49264) Winne válasza Zsolty20 (#49263) üzenetére


Winne
nagyúr

Igen, valamiért túl sok neki a kapcsolat, nem bírja kezelni. Kíváncsi lennék, hogy a másik 2000-es csomaghoz kiadott eszköz jobb-e ezen a téren. (Sagemcom)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49265) Zsolty20 válasza Winne (#49264) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Igen, jobb, ugyanis az volt a technicolor előtt és simán ment minden. Viszont már nincs sima 2000-es csomag, csak a Pro és ahhoz már ez jár és az USB-s stick. 1000-es netnél van választási lehetőség.

(#49266) mzso


mzso
veterán

Helló!
A Qbittorrentnél miért van az hogy nem tud csatlakozni működő privát trackerhez egy "Nincs ilyen ismert állomás" semmitmondó üzenettel. Ami duplán fura, mert a angolra van állítva a kezelőfelület. Már nem először történik meg, és úgy néz ki, hogy a kliens újraindítása után megszűnt a probléma.

(#49267) enginev3.0


enginev3.0
félisten

4.6ban szerintem nincs sötét mód
Felraktam de nekem nem megy

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#49268) Cs1csó válasza enginev3.0 (#49267) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem sincs automatikus de ha a beállításokban a megjelenés résznél megnézed minden paramétert testreszabható saját színnel.

(#49269) woodworm válasza Cs1csó (#49268) üzenetére


woodworm
veterán

Nem minden paraméter. Az ablak egyetlen része sem állítható, csak a tartalom.

(#49270) Mbenyo97


Mbenyo97
aktív tag

Hali!

Olyan problémám volna ami eddig nem volt míg nem álltam át win7-ről win11-re, még pedig az hogy win7-nél ha volt letöltés,feltöltés vagy éppen nem történt semmi akkor is bekapcsolva maradt a gép, akár órákon/napokon keresztül, mert ugye mint háttérfolyamat minimálisan működött a program hogy a gép ne kapcsolódjon alvóba. Na már most win11nél az a bajom ha vége van egy letöltésnek és mondjuk az adott időszakban akár 15 percen keresztül nincsen vissza töltésem akkor fogja aztán alvó állapotba teszi a gépet így állandóan figyelnem kell rá hogy ne legyen alvóba mert soha az életbe nem tölti vissza a fájlt.
Mit kéne beállítanom ? Tudja e valaki.

(#49271) norba69 válasza Mbenyo97 (#49270) üzenetére


norba69
senior tag

(#49272) Winne válasza Zsolty20 (#49265) üzenetére


Winne
nagyúr


Ez?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#49273) Andree601


Andree601
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, ugyanis egyszercsak az utorrent nem tölti be a kiválasztott fileokat. A torrent oldalon kiválasztom, rányomok a a felugró ablakban a megnyitásra, elindul a utorrent, felvillan a letöltési sorban amit szeretnék tölteni, eltűnik és nem csinál semmit. Az eset tűzfalat már kikapcsoltam és úgy sem megy. Csak villan egyet a kliens és mégsem tölti be a torrentet, eltűnik az aktív ablakból. :(
Kliens újratelepítve, tűzfal kikapcsova, seed megy és mégsem tudok letölteni.
Ja, nem, bocs, seed sem megy.
Mi a bré blokkolhat?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#49274) Cs1csó válasza Andree601 (#49273) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az "utorrent" nem támogatott kliens gyaluld helyette tedd fel a Qbittorrent klisenst: magyar, reklám és kártevő mentes, natív 64 bites, aktívan fejleszett program.

(#49275) Intruder2k5 válasza Cs1csó (#49274) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem támogatott? Kinek kéne támogatni?

(#49276) tibaimp válasza Intruder2k5 (#49275) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Magának a torrent oldalnak! És ez is fontos, ha tölteni is szeretnél le ill. fel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49277) Intruder2k5 válasza tibaimp (#49276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez igaz, de hol esett itt szó torrent oldalról? Te tudod esetleg melyik oldalról van szó? Szerintem ezt nem írta a kérdező, így nem tudhatjuk, hogy támogatott-e vagy se.

[ Szerkesztve ]

(#49278) tibaimp válasza Intruder2k5 (#49277) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem! Csakhogy az utorrent, mint kliens, kb. már sehol nem ajánlott! Valószínű Andree601 kollégának is ez lehet a baja. Illetve az Eset is bekavarhat.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49279) Cs1csó válasza tibaimp (#49278) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R és a korábbi válaszodat.

plusz nyakamat rá, hogy:
- magyar oldalról töltene
- a régi 2.2.1-es verziót használja

Persze ez csak tipp.

(#49280) Intruder2k5 válasza tibaimp (#49278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A nem ajánlott és a nem támogatott nem ugyanaz. Ráadásul az sem mindegy, hogy ki nem ajánlja. Illetve egy csomó mindent nem tudunk, ami fontos lehet a válaszadáshoz. Függetlenül attól, hogy már jó ideje én is qBittorrent-et használok, az uTorrent 2.2.1 nálam kifogástalanul működött, és működik a mai napig is, ha elindítom.

(#49281) Intruder2k5 válasza Cs1csó (#49279) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A "magyar oldalon" is működik a 2.2.1., szóval ez nem magyarázat a kérdező problémájára. Lehet megoldja a qBit, de ez olyan válasz, mintha minden Windows problémával kapcsolatos kérdésre az lenne a válasz, hogy használj Linux-ot!

(#49282) Cs1csó válasza Intruder2k5 (#49281) üzenetére


Cs1csó
félisten

Legtöbbről már ki van tiltva.

(#49283) pn4hvq válasza Cs1csó (#49282) üzenetére


pn4hvq
senior tag

mag: ilyenolyan verziójú utorrentnél problémák vannak, de "A régebbi verziókat, melyek már ki lettek írva erre a lapra, lehet használni, amennyiben azok kifogástalanul működnek."
Szerk.: az utorrentet nem ajánlják - tiltásról nincs szó

bithumen: ajánlott windows alá az utorrent
carpatians: " Sokféle kliens létezik, mi az uTorrentet javasoljuk!"
majomparádé: "Ha lehetséges, használd alábbi kliensek valamelyikét: uTorren 2.0.4, 2.2.1"
Többet nem volt kedvem átnézni, mondván "Legtöbbről már ki van tiltva" - valószínűleg, általam nem látogatottak azok. :U

[ Szerkesztve ]

(#49284) Andree601


Andree601
csendes tag

Fú, látom lemaradtam pár évvel... :Y
Szóval Bithumenről szeretnék utorrenttel és win10 alól, Eset felügyelet mellett.
Eddig (valameddig, rég indítottam torrentet) ment, de már elmúlt.
Gondolom az elmúlt hónapokban lett valami, ami felett elfutott az idő és én úgy maradtam.
utorrentből 3.6 van fent (monnyuk 32 bit), de meg sem mozdul semmi sem, mőbiusz szalagot dobál minden feltöltésemre és a letöltés a fent említett módon, el sem indul, kurvára nem aktív. :D

Nyomok egy ilyen Qbittorrent klienst és referálok.

(#49285) Andree601


Andree601
csendes tag

Hola!

utorrent le, qbit fel.
Bithumenről ugyanazon böngészőlapról, ugyanaz a torrent indít.
Dobpergés...
qbit elkezd letölteni.
Vállvonogatás, nézés furcsán.
Nemtom mi a bánat van/volt, de ez a másik kliens csont nélkül működik.
Simán elképzelhető, hogy lányos zavaromban minden szart széttúrtam az utorrent fejében, meg az összes tüzfal, antivírus, defender, protecter, páncélozott anyámtyúkja adatbázisában és azért nem indult semmi.
De most megy.
Így a gyerekek holnap tudnak régi kutyás filmet nézni.
Boldogság.

Köszi mindenkinek
:))

(#49286) Aurig@ válasza pn4hvq (#49283) üzenetére


Aurig@
őstag

Insane, uTorrent 2.2.1 használható.
Gigán szintén.

Cs1csó:
Tehát nincs minden oldalon tiltva, sőt több oldalon ajánlják is!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#49287) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Lehet, hogy rossz helyen kérdezem, ha igen elnézést:
ncore és majomparádén megy a halloween móka. Figurákat lehet gyűjteni.
Erre van valami program amivel ezeket befogják? Mert nem hiszem, hogy 0/24-ben ott ülnek és gyűjtik őket.
Ha igen, mi az?

[ Szerkesztve ]

(#49288) tibaimp válasza Aurig@ (#49286) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én tuti nem használnék már utorrent-et! Valóban régen jó volt, de eljárt fölötte az idő.
Az ncore-on nem ajánlott, most néztem, mert "félrejelentést" kockáztatja.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49289) Aurig@ válasza tibaimp (#49288) üzenetére


Aurig@
őstag

qBittorrentet a 2.x óta verziótól használom. Előtte uTorrent 2.2.1 volt nálam is.
Egyébként érdekes, hogy annak idején még jó volt az nCore-on, semmi gond nem volt vele. Viszont mióta megjelent a qBittorrent talán 4.1.0 verziója, azóta a "Mag"-on mintha eretnekség lenne az uTorrent használata, tűzzel-vassal üldözik! Holott a 2.2.1 verzió hibátlanul működik. Az utána következő verziókkal voltak és vannak gondok, de az említett verzió kifogástalanul működik.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#49290) Dragon3000 válasza Aurig@ (#49289) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyira nem üldözik, elvégre nagyon sokan használják még, az egyik torrent esetében 3100 peer közül kb 800 μTorrent, ahol több a peer, ott a böngésző kereső csak annyit ír, hogy több mint 1000 a találat.

[ Szerkesztve ]

(#49291) tibaimp válasza Aurig@ (#49289) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK! :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49292) zsolt_64 válasza pn4hvq (#49283) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"bithumen: ajánlott windows alá az utorrent"
annyira megdöbbentem hogy megnéztem és látom:
Utolsó módosítás: 2014-03-07 21:55:30 :Y

ráférrne a frissítés

(#49293) Cs1csó válasza zsolt_64 (#49292) üzenetére


Cs1csó
félisten

:)) :DDD :C

(#49294) zsolt_64 válasza Cs1csó (#49293) üzenetére


zsolt_64
senior tag

tovább nézem: " nem javasoljuk a KTorrent használatát sem. A 4.2 illetve 4.3 branch még nem volt tesztelve..."
rákerestem a KTorrentre:Releases 23.08.2 2023-10-12 :K hehe

[ Szerkesztve ]

(#49295) Dragon3000 válasza Cs1csó (#49293) üzenetére


Dragon3000
veterán

A lényeg az itt felsorolt magyar oldalakon egyiknél sincs tiltva, max vannak verziók, amiket tiltanak, de az qbittorrent esetében is megvan. A nem ajánlott és a tiltva van eléggé eltér, ez is csak a magon van, de a mai napig μTorrent-hez van a legtöbb leírás a wikiben :D

(#49296) tibaimp válasza Dragon3000 (#49295) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az igaz! Csakhogy, ha a kliens véletlenül "félrejelent", mint ahogy az ncore-on írják, és ez miatt kicsapnak az oldalról, mint engem a ztracker-ről, "ipari mennyiségű, folyamatos aránycsalás miatt", amit a mai napig nem értek, meg megy a csodálkozás, mint nálam is ment, hogy mi is történt, és csak pislogtam, mint pocok a lisztben...
Én, ez miatt, Cs1csó kollégával értek egyet.
De persze, mindenki úgy csinálja és azt használ, amit akar, ez csak, nem is tudom, javaslat, tipp! :R

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#49297) Cs1csó válasza tibaimp (#49296) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
Azért kezdtem ezzel hogy kevésbé fáj ha egy reklám- és kártevőmentes, friss, magyar, natív 64 bites torrentklienst akar valaki Windows-on használni. Persze lehet 12 éves vagy a friss de talán még mindig nem natív 64 bites esetleg reklámos stb.

(#49298) zsolt_64 válasza Cs1csó (#49297) üzenetére


zsolt_64
senior tag

"még mindig nem natív 64 bites esetleg reklámos..."
továbbá valami bányászatot futtat és időnként összeomlik, elfelejtve az összes torrentet.
Mazohisták ide ! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49299) Cs1csó válasza zsolt_64 (#49298) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ejnye, de sokan szeretik! :DDD

(#49300) Dragon3000 válasza tibaimp (#49296) üzenetére


Dragon3000
veterán

Onnan már azért is kidobják az embert, ha máshonnan szedi le a tartalmat és azzal beáll seedelni és ugyanezzel az indokkal, semmi köze a klienshez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.