Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) McClane válasza fradi81 (#12199) üzenetére


McClane
aktív tag

Már nem is működnek a linkek... :DDD

(#12202) enginev3.0 válasza McClane (#12201) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez teljesen gonosz :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12203) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Más kérdés:ha adott egy család,benne két testvér két külön géppel,de megosztják a netet,és mindketten torrenteznek ugyanazon oldalon(pl.betölt-ön),abból lehet-e gond?

[ Szerkesztve ]

(#12204) fradi81 válasza Kezdő vagyok (#12203) üzenetére


fradi81
veterán

Belépés és/vagy letöltés több gépről.
Igen, lehetséges. A tracker felhasználókhoz rendeli hozzá a torrentet, nem pedig IP címhez. Ha szeretnél több gépről letölteni, nem kell mást tenned mit a többi gépről is bejelentkezni az oldalra, leszedni a torrentet, és elindítani a letöltést. Emiatt több felhasználói nevet ne hozz létre, mert mind kizárásra kerül.

moto g72, Ninebot d28e

(#12205) attiati


attiati
veterán

leírok röviden egy rejtélyes account elvesztési(?) történetet:

Scc donor acc-ról van szó, amit másodkézből vettem.. Fél éve elveszett már egyszer a jelszó (csak böngészőben volt elmentve), de az eredeti tulaj rendes volt és megírta újra. Akkor felírtam magamnak is rendesen. E-mail cím nem lett átírva, jelszó nem lett módosítva. 1 évig hibátlanul ment, de most nem lehet rá bejelentkezni.
E-mail címet sajnos nem tudom, így jelszó emlékeztetőt nem tudok kérni, de állítólag a tulaj sem tudja. (akit azóta bannoltak torrentárulós oldalakról)

Írtam scc irc supportnak. Ők úgy látják, hogy a jelszó nem lett módosítva az elmúlt egy évben. Mi a fenéért nem tudok akkor belépni? Állítólag most nagy razzia van náluk, és nem lehet e-mail címet módosítani, meghívókat küldeni. (vadásznak az acc kereskedőkre?) Elvileg az acc nem lett törölve, mivel a gépen korábbról találtam egy torrent fájlt, azt betöltöttem a kliensbe, és elkezdett tölteni (igaz baromi lassan). Ennek ellenére az scc irc support a passkey-em, a login nevem és az IP-m alapján nem tudott beazonosítani (de gondolom ez a donor accok névtelensége miatt van). Csak azután tudtak beazonosítani, miután mondtam, hogy éppen melyik torrentet töltöm le. De akkor azt mondták, hogy szerintük közel 40 perce leechelem a torrentet (kb akkor írtam az eredeti tulajnak).

Bármi ötlet? A tulaja le nem nyúlhatta, mivel jelszó módosítás ugye nem volt egy éve és passkey csere sem történt. Inaktivitás miatt elvileg nem törölhettek (mivel donor acc és bármeddig él). Ratio miatt sem törölhettek, durván bufferelt. Mi a fenéért nem tudok akkor belépni az eredeti jelszóval, és mit lehetne még tenni? :)

[ Szerkesztve ]

(#12206) fradi81 válasza attiati (#12205) üzenetére


fradi81
veterán

Mi az az scc donor acc? Ha jól értem fizettél valakinek hogy használhasd az accountját? Mennyit? :)

moto g72, Ninebot d28e

(#12207) attiati válasza fradi81 (#12206) üzenetére


attiati
veterán

Nem közös, a sajátom, csak nem változtattam rajta semmit (ez van).
Donor account az a támogatóknak jár. (olyan előnyökkel jár, hogy nem látszik az IP címed, és soha nem törölnek inaktivitás miatt).

De most nem is ez a lényeg, hanem miért nem tudok belépni, ha nem változtatott senki a jelszón?

[ Szerkesztve ]

(#12208) sutykuru válasza attiati (#12207) üzenetére


sutykuru
tag

Vagy nem mondják meg.
Próbáld más gépről és IP-ről.

(#12209) Egon


Egon
nagyúr

Erre valaki?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12210) sfdrakex válasza Egon (#12209) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

utorrent újra telepítése? MSconfigban nézd meg nincs-e kivéve a pipa az automatikusan induló szolgáltatásoknál a utorrent elől.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12211) Gaberking válasza Egon (#12209) üzenetére


Gaberking
senior tag

Lehet, hogy ki van pipálva a Tulajdonságok - Kompatibilitás fülön a "A program futtatása rendszergazdaként"? Nálam akkor nem indult el automatikusan..

(#12212) attiati válasza sutykuru (#12208) üzenetére


attiati
veterán

De miért ne mondaná meg? Egyszerűen megnézték a historyban és utolsó jelszómódosítás dátuma 2011-ben volt.

(#12213) fradi81 válasza attiati (#12212) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor ha az oldal üzemeltetői nem segítenek ez a acc kuka.

moto g72, Ninebot d28e

(#12214) Egon válasza Gaberking (#12211) üzenetére


Egon
nagyúr

Igen, ki van pipálva. De ha nincs kipipálva, akkor (manuálisan indítva is) nem enged letölteni semmit, az UAC miatt..

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12215) Viktor77 válasza Egon (#12214) üzenetére


Viktor77
titán

Nálam a Speedfan nem indul automatikusan ha az UAC be van kapcsolva. Se indítópultból, se registryből, sehonnan. Egyszerű volt a megoldás, UAC ki.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12216) Gaberking válasza Egon (#12214) üzenetére


Gaberking
senior tag

"De ha nincs kipipálva, akkor (manuálisan indítva is) nem enged letölteni semmit, az UAC miatt." - ez fura, nálam gond nélkül tölt, pedig az UAC be van kapcsolva (Mindig értesítést kérek, ha... -állásban van)

(#12217) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

Utorrent 1.8.5-öm van, letöltök valamit de mikor seedbe vagyok nem viszik tőlem a cuccot, néha tudok csak visszatölteni pár 10 vagy 100 MB-ot. Ha viszont én töltök fel torrentet akkor viszik tőlem, hogyan tudnám elérni hogy sima letöltés után is vigyék tőlem hogy legyen jó seedem? :F
80/25 megás netem van, nem értem én ezt, most is ketten kapcsolódnak hozzám de csak 30 kb/s-al vánszorog felfele...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12218) Tele von Zsinór válasza Egon (#12214) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Olyan helyre toldod a dolgaid, ahova felhasznalokent is van jogod irni? Hozzaszolasodbol ugy sejtem, hogy nem, de ennek a megoldasa egyszeru: mozgasd at valahova, ahol van :)

(#12219) sfdrakex válasza Killing (#12217) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Minden oldalon ez a gond? Leecher van sok? Passive vagy active módban vagy? 100%-ig letöltöd a dolgokat vagy pl filmeknél a sample-t nem. Vannak oldalak ahol csak azok seedelnek ha van seeder bőven akiknek 100%-ban meg van az adott cucc, akiknek nincs meg csak akkor seedelik ha kevés a seeder.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12220) Killing válasza sfdrakex (#12219) üzenetére


Killing
addikt

Minden oldalon ez van, a cuccokat mindig letöltöm 100%-ban. Azt honnan tudjam meg hogy aktív vagy passzív vagyok-e?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12221) sfdrakex válasza Killing (#12220) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tűzfalon routeren át van engedve a torrent kliens? bH pl írja is a seedelt/leechelt torrenteknél, hogy aktív vagy passive vagy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12222) Killing válasza sfdrakex (#12221) üzenetére


Killing
addikt

Van egy problémám, Eset Smart Security tűzfalam van, abban pedig nem találom hogy milyen port van kiengedve, illetve azt sem hogy hol kell. :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12223) sfdrakex válasza Killing (#12222) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt passzolom, nem használok tűzfalat, van egy víruskergetőm meg egy router, nekem annyi elég. Ez talán segít.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12224) Killing válasza sfdrakex (#12223) üzenetére


Killing
addikt

Na, segített, átengedtem a portot. Ugye azt kell átengedni amit a Beállítások-->Kapcsolatok menüpont alatt látok az utorrentben? Nekem jelen esetbe ez a 22875-ös port, ezt engedtem át és úgy állítottam be hogy ne variálja véletlenszerűen a portot minden indításnál.

Továbbá van nekem egy Sárga háromszög ott alul az utorrentben, ami valami problémát jelez még most is hogy átengedtem a klienst. :F

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12225) Egon válasza Tele von Zsinór (#12218) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy darab, rendszergazdai jogosultsággal felvértezett felhasználóval használom a rendszert.
Az UAC miatt azonban nagyon sok művelet (pl. egy egyszerű törlés a Total Commanderben) is úgy működik, hogy kér egy plusz megerősítést (feljön egy újabb ablak, és egy klikk kell a rendszergazdaként ikonra). Amikor kikapcsolom az UAC-t, akkor ez elmarad.
Jó lenne, ha bekapcsolt UAC mellett is menne normálisan a torrent kliens, ezt szeretném elérni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12226) McClane válasza Killing (#12224) üzenetére


McClane
aktív tag

Kattintsál rá a sárga háromszögre és futtasd le a hálózat tesztet, ha zöld pipát kapsz, akkor nyitva van a port.

(#12227) Killing válasza McClane (#12226) üzenetére


Killing
addikt

Ezt dobta egy weboldalon: "Support for the port tester is now integrated into µTorrent. Please use it instead. The feature is in the Setup Guide, which can be located under Preferences."

Én a beállítások alatt nem találtam ilyen setup guideot ahol lefuttathatnám a port-forward tesztet.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12228) McClane válasza Killing (#12227) üzenetére


McClane
aktív tag

Az µTorrent-ben a jobb alsó sarokban kattintsál a sárga vagy zöld ikonra és futtasd le a hálózat tesztet.

(#12229) korcsi válasza Killing (#12227) üzenetére


korcsi
veterán

"Kattintsál rá a sárga háromszögre"

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12230) Killing válasza korcsi (#12229) üzenetére


Killing
addikt

Igen, rákattintottam a sárga háromszögre, utána arra hogy "Port-átirányítás tesztelése" és egy weboldalra dobott ami fentebb leírt szöveget dobta nekem. Az van benne hogy a port átirányítás teszt integrálva lett az utorrentbe de én nem találtam meg az utorrentben.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12231) sztanozs válasza Killing (#12230) üzenetére


sztanozs
veterán

Azért nem találod, mert te még az 1.85-öt használod, ez a funkció meg valahol a hármas verzió környékén került bele a programba.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12232) Killing válasza sztanozs (#12231) üzenetére


Killing
addikt

De 1.8.5-ben sem engedi már a weboldalon tesztelni. Más módja nincs hogy leteszteljem a port forwardot?
Igen, tudom, használjak újabb verziót. Nekem ez vált be, az újabbakkal mindig disk overload volt, még a legújabb bétával is, azért raktam fel ezt.

Amúgy most megindult a feltöltés, 300-400 kb/s-al megy, az előbb volt 2,2 MB/s is egy 15 percre. :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12233) korcsi válasza Killing (#12232) üzenetére


korcsi
veterán

Hány torrented van megosztva? Milyen mennyiségben?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12234) fradi81 válasza Killing (#12232) üzenetére


fradi81
veterán

port check [link]

moto g72, Ninebot d28e

(#12235) Killing válasza korcsi (#12233) üzenetére


Killing
addikt

4 torrentem van most a kliensben, mind seedben 126,8 GB mennyiségben.

Általában 5-6 torrentnél nem futtatok többet. A méret kivételes alkalom, általában 10 GB alatt van egy torrent. :) Most elindult egy másik torrentem felfelé, szintén 400 kb/s körül.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12236) Killing válasza fradi81 (#12234) üzenetére


Killing
addikt

Ilyeneket port tesztereket próbáltam már, nem működött egyik se, ez ezt dobta:
"Error: I could not see your service on [IP címem] on port (22875)
Reason: Connection timed out"

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12237) fradi81 válasza Killing (#12236) üzenetére


fradi81
veterán

A lényeg hogy megoldódott :) Egyébként néhány torrentoldal (pl giga) a peerlistában kijelzi ki aktiv/passzív.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#12238) Killing válasza fradi81 (#12237) üzenetére


Killing
addikt

Eddig is seedelt ha olyanja volt, nem változott nagyon semmi se, néha viszik-néha nem, de akkor úgy gondolom hogy ez nem beállítás beli probléma. Vagy az aktív-passzív dolog belejátszik ebbe? :F

mod.: Nektek mennyit tölt vissza átlagosan 1-1 torrentből? Van amikor több napig seedben vagytok és nem megy fel semmi, még 1 kb se?

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12239) fradi81 válasza Killing (#12238) üzenetére


fradi81
veterán

Ha passzív vagy, akkor csak aktívnak tudsz feltölteni, tehát számíthat valamennyit mert a felhasználóknak kb. a fele passzív, én beállítottam a routerbe az UPNP-t, így nem kell a portnyitással foglalkozni mert automatikus lesz. Ha egy torrentet sokan szednek akkor feltölteni is könnyebb lehet, de ha nagyon sok seeder nvan az is nehezít a dolgokon, a lényeg nem kell vele fogllakozni, csak seedelni mindig mikor megy a gép és nem lesz arány gond, főleg ilyen feltöltéssel mint neked van. Ahol 0Kb a feltöltés ott gyanús hogy nem nagyon van letöltő(vagy ha van is passzívak vagytok), meg kell nézni.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#12240) Killing válasza fradi81 (#12239) üzenetére


Killing
addikt

A routerembe be van kapcsolva az UPnP, sőt biztos ami biztos még a routeren és a tűzfalon is kiengedtem a portot. Akkor nálam nem lehet semmi más beállításbeli probléma elvileg, nem?

A porttal nem lehet baj? Jelenleg a 22875-ös portot használom, jó ez?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12241) fradi81 válasza Killing (#12240) üzenetére


fradi81
veterán

Ha a routerben és a torrent kliensben is be van állítva akkor más dolgod nincs. De mondom a peerlistában kiírja pár oldal, ott ellenőrizheted hogy aktív vagy-e. A kliensben én véletlenszerű portot állítok be így mindig más, trasmission-be amit használok van port teszt egyébként, és írja is hogy nyitva.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#12242) Killing válasza fradi81 (#12241) üzenetére


Killing
addikt

Ahogy látom az nCore nem írja. :( Így pedig nem tudom tesztelni ezzel a régi utorrenttel.
Más kliens esetleg ami nagyon bevált valakinél és nem dobál állandóan disk overload-ot?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12243) fradi81 válasza Killing (#12242) üzenetére


fradi81
veterán

Itt lehet találsz megoldás a gondodra :) Van giga meghívóm ha kell.

moto g72, Ninebot d28e

(#12244) Killing válasza fradi81 (#12243) üzenetére


Killing
addikt

A disk overload az a kliens problémája, nem a gépé, egyedül ezzel működik (nekem legalábbis). :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12245) Tele von Zsinór válasza Egon (#12225) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Kéne lennie olyan helynek, ahova egyszerű userként is tudsz írni, mondjuk a dokumentumok mappád (nincs windowsom, hogy ki tudjam próbálni). Keress egy ilyen helyet, és oda tölts.

(#12246) maláj válasza Killing (#12236) üzenetére


maláj
őstag

nálam jó a dolog amikor is ezt írja:
Success: I can see your service on [ip] on port (*****)
Your ISP is not blocking port *****

a tiéd biztos át van engedve ???

(#12247) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Friss win7 ulti x64 telepítés után felraktam az utorrent 3.1.3 verzióját(frissítette magát a legújabb alverzióra). Természetesen hozzáadtam telepítéskor a win tűzfal kivételekhez, és a portszámot isugyanazt adtam meg, mint szoktam,hogy ne a routerben kelljen kotorászni.
A tűzfal felsorolásában megtaláltam az UDP,és a TCP engedélyezést is.
Ennek ellenére felváltva mutat zöld piát, és sárga 3szöget. Ha a tesztre kattintok, akkor minden szép, és jó, csak épp egy kis idő múlva újra sárga háromszöget tesz ki.

Mit kellene csinálnom?
Előre is köszi a segítséget!

(#12248) McClane válasza dodopek (#12247) üzenetére


McClane
aktív tag

Gondolom csak seednél vált néha sárgára, tehát amikor letöltesz, akkor zöld. Ha a tesztet lefuttattad és azt írta nyitva van a port, akkor rendben van.

(#12249) Viktor77 válasza dodopek (#12247) üzenetére


Viktor77
titán

[link]

A sárga teljesen normális, ha emellett rendesen töltesz fel.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12250) dodopek válasza Viktor77 (#12249) üzenetére


dodopek
addikt

ÁHÁ! Szóval csak azért volt sárga háromszög, mert egy torrent file sem volt megnyitva a programban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.