Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-28 16:08:04

LOGOUT.hu

Néhány alap dolog a torrentezéssel kapcsolatban
Szótár: [link]
Torrent készítése: [link]
Torrent fájlok felépítése: [link]
Kapcsolatok: [link]
Sebességről: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) Viktor77 válasza dodopek (#12250) üzenetére


Viktor77
titán

Nem tökmindegy milyen színű, ha közben rendesen működik? (Más lenne a kérdés, ha írtad volna, hogy problémáid vannak a le vagy feltöltéssel, de nem írtad.)
Most az egyetlen probléma az ikon színe. :)

MOD: Látom, szerkesztettél. :) Vladi jól megfogalmazta. Szerencsétlen program nem tudja, hogy azért nincs adatáramlás az adott porton mert hiba van, vagy azért mert nem töltesz semmit (se le, se fel).

Próbáld ki (most én is megtettem). Alapból ugye sárga ikon van, de ahogy elkezdsz valamit letölteni, egyből zöld lesz. Nálam így történt.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12252) Killing válasza maláj (#12246) üzenetére


Killing
addikt

Na, rájöttem hogy user error volt, most átengedtem a routeren a portot és már zöld jelzést kaptam az oldalon :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12253) Rison77


Rison77
senior tag

Üdv,
Az mitől lehet, hogy az utorrent egyik napról a másikra futás közben teljesen befagyasztja a gépet? 4-5 mp-ként lefagyogat tőle a gép. 3.1.3-as verzió volt fent, most frissítettem a 3.2.1-es verzióra de ugyanúgy befagyasztja a gépet. Amit letöltök az különálló hdd-n a rendszertől(win7 x64)

(#12254) sfdrakex válasza Rison77 (#12253) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Változott valami a gépeden? Biztonsági szoftver csere? Feladatkezelő mit mutat mi zabálja le a gépet? Procit vagy memóriát?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12255) Rison77 válasza sfdrakex (#12254) üzenetére


Rison77
senior tag

Semmi nem változott, proci kihasználtság 20-25% , memória pedig 60-65%-on van.

(#12256) sfdrakex válasza Rison77 (#12255) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biztos, hogy a utorrent zabálja le a gépet? Vírusirtóban nem állítottál el valamit a valós idejű védelemben? Milyen biztonsági progik vannak a gépen?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12257) Rison77 válasza sfdrakex (#12256) üzenetére


Rison77
senior tag

Semmi nem lett állítva, és 100% hogy az utorrent, mert ha leállítom egyből feléled a gép, ha fut, akkor instant elkezd akadni minden 0 forgalom mellett is. Jelenleg AVG 2012 van fent, ami már elég régóta működik hibátlanul.

(#12258) fradi81 válasza Rison77 (#12257) üzenetére


fradi81
veterán

Csak le és fekltötlés megy, nem ellenőriz valamit épp? Próbáld ki egy régebbi 2-es utorrentel.

moto g72, Ninebot d28e

(#12259) kyle_


kyle_
tag

sziasztok
nekem olyan gondom lenne, hogy a feltöltés nem megy az utorrentbe:(
a kis ikon zöldre vált de nem mindig
a port nyitás okés, a sávszélesség is okés
van egy csomó peer, de nem akar menni visszafelé
valakinek valami ötlet?
köszönöm a segítségeteket

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#12260) fradi81 válasza kyle_ (#12259) üzenetére


fradi81
veterán

seed,leech kb mennyi?

moto g72, Ninebot d28e

(#12261) kyle_ válasza fradi81 (#12260) üzenetére


kyle_
tag

jelenleg 4 torrent megy
seed: 2261, 3486, 18, 125
leech: 261, 359, 3, 1

elé :C g vegyes

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#12262) sfdrakex válasza kyle_ (#12261) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rengeteg a seeder kevés a leecher, ez lehet az ok, azaz sokan töltitek fel, és alig viszi valaki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12263) kyle_ válasza sfdrakex (#12262) üzenetére


kyle_
tag

megpróbálok tölteni valami kevesebb seederes dolgot, hátha....
azért köszönöm :R

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#12264) maláj válasza kyle_ (#12263) üzenetére


maláj
őstag

vagy ha feltesznek valamit akkor cuppanj rá azonnal ;]

(#12265) kyle_ válasza maláj (#12264) üzenetére


kyle_
tag

Hiàba, töltöttem kisebb torrentet, kevesebb seeder sok letõltő,
Mèg a letöltés is megállt, fel meg nem akar menni......

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#12266) sfdrakex válasza kyle_ (#12265) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen neted van? Router? Tűzfal? Vírusirtó?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12267) kyle_ válasza sfdrakex (#12266) üzenetére


kyle_
tag

Drávanet 5megás, tplink wr741nd, virusirto jelenleg nincs

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#12268) sfdrakex válasza kyle_ (#12267) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld ki router nélkül.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12269) kyle_ válasza sfdrakex (#12268) üzenetére


kyle_
tag

Teszt megvolt.
2 percig 30-40k volt, utána 0.1k.
Így meg nem szívtam...

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#12270) Möhe


Möhe
addikt

Frissen regeltem egy oldalra a régi mellett. HA ugyan olyan a torrent címe és tartalma,akkor elvileg nem tölti le hanem csak frissíti a trekkert a kliens? (letöltési hely és útvonal nem változik,minden torrent mentése azonos helyre megy) Így egyik helyen akár letöltés nélkül is be tudok állni seedbe? Jól gondolom? Vagy a 2 helyről egy időben tudom tölteni a torrentet?

(#12271) sfdrakex válasza Möhe (#12270) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az egyik helyről már letöltött torrentet tudod seedelni a másik oldalra is ha teljesen egyeznek. Egyszerre 2 oldalról a letöltés nem megy, ha jól tudom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12272) Möhe válasza sfdrakex (#12271) üzenetére


Möhe
addikt

De mindenképp le kell okéznom a letöltés fület a másik oldal trekkerénél is nem? Különben honnan tudná hogy most leszedni akarom vagy csak beállni sedbe... Rosszul látom?

(#12273) sfdrakex válasza Möhe (#12272) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Le kell persze, és ellenőrizni fogja, hogy megvan-e, ha meg van seedelni fogja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#12274) sztanozs válasza Möhe (#12270) üzenetére


sztanozs
veterán

Általában (még ha ugyanazok is a fájlok) a zárt trackerek átszerkesztik a torrent fájlt és változik a hash is. Így ugyanarról a fájlról/könyvtárról készített torrent két zárt szerveren két külön letöltésként fog megjelenni.
Elméletileg le tudnád őket tölteni egy helyre, de gyakorlatilag nincs értelme, mivel minden letöltés külön szál - így mivel két szál nem tud egyszerre írási jogot fenntartani egy fájlon - és előbb vagy utóbb a konkurencia miatt az egyik letöltés el fog halni. Ráadásul a szálak nem látják egymás letöltéseit és - ha el se halna a letöltés menet közben - feleslegesen mindent letöltenek mindent kétszer így is-úgy is.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12275) kyle_


kyle_
tag

valakinek esetleg tipp az enyémre???

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#12276) sztanozs válasza kyle_ (#12275) üzenetére


sztanozs
veterán

Szolgáltató nem korlátoz?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12277) kyle_ válasza sztanozs (#12276) üzenetére


kyle_
tag

Nem tudok róla

Ha már írok neked, ne legyél már bunkó és tisztelj meg egy válasszal hogy te paraszt, már nem aktuális!!!

(#12278) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Tegnap este váltottam csomagot 5 Megásról 15 Mb/s-ra!

Épp töltök le egy filmet a utorrent 3.1.3 verziójával aminek a sebesség kalauz tesztje 10,8Mb/s-os sebességet produkált.

A speedtest.net szerint 12-15Mb/s között ingadozó értéken kell, hogy letöltsek, de sajnos nem így van.

Persze belekalkuláltam az amszterdami szervert is amin keresztül mért a sebesség kalauz, de így is keveslem az aktuális letöltési sebességem!

Miért ilyen alacsony a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#12279) rt06 válasza Teodor52 (#12278) üzenetére


rt06
veterán

ne foglalkozz a teszttel, az nem erre valo, csak egy gyorsteszt
nezd meg, hogy tenyleges letoltes kozben (jo helyrol) mit produkal

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12280) Teodor52 válasza rt06 (#12279) üzenetére


Teodor52
senior tag

Aida szerint is 10,8Mb/s ami 1382,4 de 1370-80 között ingadozik!
A sebességkalauz teszt eredményét elmentettem,tehát többel nem fog jönni!

(#12281) Killing válasza Teodor52 (#12280) üzenetére


Killing
addikt

1,5-1,8 MB, vagyis 1500-1800 kb/s körül kéne produkálnia.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#12282) sztanozs válasza Teodor52 (#12278) üzenetére


sztanozs
veterán

ADSL, Kábelnet vagy valami más?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12283) Teodor52 válasza sztanozs (#12282) üzenetére


Teodor52
senior tag

Adsl és a modemem Pirelli DRG A225G

(#12284) Teodor52 válasza Killing (#12281) üzenetére


Teodor52
senior tag

[Itt] beszéltünk a letöltési sebességről de a utorrent 10,8Mb/s-os értékével nem stimmel valami!

(#12285) sztanozs válasza Teodor52 (#12283) üzenetére


sztanozs
veterán

Simán lehet, hogy a vonalad nem is tud átvinni 15 Mbitet (nagy távolság, rossz vonalminőség, stb.) Adsl ráadásul úgy asszinkron, hogy a felmenő forgalom "elviszi" a lejövőt. ADSL esetén célszerű a felmenőt és a lejövőt is lekorlátozni (~ a max 80%-ra). Traffic shapingre is szükség lehet.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12286) Teodor52 válasza sztanozs (#12285) üzenetére


Teodor52
senior tag

Sebességkalauz lekorlátozta 90Kb-re a feltöltést a letöltést nem tudom!

Azt hol lehet?

(#12287) sztanozs válasza Teodor52 (#12286) üzenetére


sztanozs
veterán

Milyen feltöltési sebességű csomag egyébként? Mondjuk 1 Mbit felett már a 90 kB-nak már jónak kell legyen...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12288) Teodor52 válasza sztanozs (#12287) üzenetére


Teodor52
senior tag

Jó a feltöltés: a csomag szerint 0,9Mb/s és a speedtest.net szerint is 0,9, de a utorrent szerint pedig 90KB-ra van lekorlátozva.

A ping az pedig 20-22ms között ingadozik.

[ Szerkesztve ]

(#12289) Teodor52


Teodor52
senior tag

A digitális elosztóban natot állítottam, fixre tettem az ip címem,upnp bekapcsolva,majd a helyi hálózat is be van állítva a modem ip, alapértelmezett átjáró és az alhálózati maszk adataival.
Így kaptam meg az aktív állapot.
Nos az itt felsoroltak közül nem hiszem hogy okozhatná még a sebességcsökkenést.

Most is mértem 3x a speedtest-el és 11,3-4Mb/s jött ki amiből ha levonjuk a utorrentben az amszterdami szerver távolságából eredő sebességcsökkenést, akkor a 10,8 jó eredménynek tűnik.

De többnek kéne lennie szerintem mert előtte 5Mb-es netem volt ahogy azt fentebb is írtam és mindig a maximumot kaptam utorrentben,speedtestben egyaránt.

(#12290) korcsi válasza Teodor52 (#12289) üzenetére


korcsi
veterán

Modemben/digitális elosztóban meg kellene nézni a vonali sebességet, legalább 18 Mbitesnek kell lennie, hogy meg tudd közelíteni a 15Mbites nettó sebességet.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12291) Teodor52 válasza korcsi (#12290) üzenetére


Teodor52
senior tag

Sajnos csak ezt találtam:

[ADB]

(#12292) Teodor52 válasza Teodor52 (#12291) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szóljak be a1412-ön, hogy 12274Kb/s-os sebesség van csak rögzítve az adatátviteli sebesség táblázatába? :F

(#12293) rt06 válasza Teodor52 (#12292) üzenetére


rt06
veterán

elobb nezd meg a szerzodesben, mennyi a garantalt, ha folotte vagy, nem hinnem, hogy foglalkoznak vele

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#12294) Teodor52 válasza rt06 (#12293) üzenetére


Teodor52
senior tag

Féltem,hogy ezt az üzenetet fogom kapni! :(

De a feltöltésnél több Kb van írva! :F
És azzal az értékkel minden tesztben a 115Kb/s papírforma meg is van!

(#12295) korcsi válasza Teodor52 (#12294) üzenetére


korcsi
veterán

Ezek vonali értékek, a csomagolási technikák miatt ennek maximum a 85%-a használható ki.
Nekem a 10M-ás netre van 12.486 kbit/s beállítva.
A 9dB-es jelzaj viszony még éppen jó, ennél többet a kimenő teljesítmény emelése nélkül nem is tudna a vonalad.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12296) Teodor52 válasza korcsi (#12295) üzenetére


Teodor52
senior tag

Akkor te jól állsz!

Most mit csináljak szóljak be?
De félő attól amit rt06-os írt, hogy, ha megvan a minimum, akkor nincs jogom panaszra!

Bár azt mondják, hogy automatikus szinkronizációnak köszönhető ez az érték és nem a T-home rögzíti!

(#12297) Teodor52 válasza korcsi (#12295) üzenetére


Teodor52
senior tag

Akkor ami sebességet a utorrent dob és a speedtest.net a 11-12 Megájával minden rendben?

(#12298) fradi81


fradi81
veterán

bitmatek ha esetleg nem lennél biztos mi mennyi.

1.875 MB másodpercenként a max sebesség amit elérhetsz. A garantált letöltés ennek a harmada.
Feltöltés max 115Kb/mp
speedtest eredményről mutass egy linket ha gondolod.

moto g72, Ninebot d28e

(#12299) korcsi válasza Teodor52 (#12297) üzenetére


korcsi
veterán

Ehhez a vonalihoz tökéletes.

Én megnézném különböző napszakokban szinkronizáció után a sebességeket ha mindig ennyi, erre van beállítva, ha kismértékben különböző akkor maximum ennyit tud, és "örülhetsz" mert kaptál némi pluszt főleg feltöltésben és nem mondták, hogy csak a kisebb csomagra fizethetsz elő.

(#12298) fradi81: A 1.875MB/s hogy jött ki?

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#12300) Teodor52 válasza fradi81 (#12298) üzenetére


Teodor52
senior tag

Az tiszta sor!
Váltószámok világosak!

Nem értem miért kérdezed,vagy írtad?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.