Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) deadwing válasza gyuszi78 (#900) üzenetére


deadwing
addikt

Én is! Ha forrasztgatni kell, vagy összerakni az sem baj! :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#902) LLam válasza deadwing (#901) üzenetére


LLam
senior tag

2-3BTC-m nekem is van a dologra!

Stay hungry!

(#903) poli27


poli27
veterán

slush pooljánál miért van olyan érzésem, hogy lassabban megy a kitermelés, mint az 50btc-nél? :) Amúgy valakinek sikerült már itt blokkot találnia? :D

[ Szerkesztve ]

(#904) csaba951 válasza #68216320 (#898) üzenetére


csaba951
veterán

(#868) Stanlee hozzászólásában ott van az összes lényeges infó. Rögtön burnin-hez is lehet fordulni (nem kell Zefir-nél chipet rendelni, utána meg eljuttatni burnin-hez). A fórumában ott van amit tudni lehet a projektről.

(#905) Stanlee


Stanlee
őstag

Nemrég ért véget egy aukció a bitcointalk.org-on, az asicminer fejlesztőitől. 10 Ghash-es kártyát adtak el 75 BTC-ért. A jelenlegi difficulty mellett 133 nap alatt jön vissza a befektetése a vásárlóknak (20 hét).

A sima avalon chip esetében mindenestől valahol 5 BTC körül lenne ugyanennek a számítási kapacitásnak az ára. Az 5 btc 10 napos megtérülési időt jelent. Jelen pillanatban ha az avalon chipeket május körül kezdik is el csak gyártani, és 10 hetes szállítással számolunk, akkor is 15 héten belül olcsóbb asic minere lehet bárkinek, mint amennyiért ezeket megvették.

Mindenféleképpen felesleges beruházás volt, hacsak nem volt a vásárlóknak ennyi BTC-je raktáron korábbi időkből. Igaz biztos növeli az e-péniszt, hogy van egy 10 Ghash-es minere valakinek. Az egész aukciónak az volt az igazi oka, hogy lássák, mennyit hajlandó adni a piac kézzel fogható asic gépekért.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#906) #68216320 válasza csaba951 (#904) üzenetére


#68216320
törölt tag

Király. Na, akkor ki vállalja be, hogy felveszi a kapcsolatot Burnin-al? Én még gondolkodom, de egyelőre 40db Chip-et tudnék venni. Persze kérdés, hogy teljes egészében mennyibe jön ki az egész.

Stanlee: Belevágunk?

[ Szerkesztve ]

(#907) albinolynx


albinolynx
őstag

ignorant, gyuszi78: a fizetés milyen módon történik? Közvetlenül hazai számlaszámról elektronikusan, vagy befizetni valahol az összeget? Paypal kényelemhez vagyok igazából szokva...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#908) gyuszi78 válasza #68216320 (#906) üzenetére


gyuszi78
tag

ácsi!engem sem hadjatok ám ki :DD

tényleg komolyeňan érdekel a dolog!!!!

sajnos nem olyan jó az angolom hogy fel tudjam venni a kapcsolatot vkivel is angolul.Megy a magyar,szlovák cseh felső szinten de ennyi.Tényleg kéne vmi konkrét info a cuccról.Hajlandó vagyok beleáldozni.

egyébként leírom nagyvonalakban hogy egy cseh oldalon melynek nemrégig volt saját poolja hogyan álltak őssze:

egy ember megszervezte.megvolt mit akarnak.Felmérte az igényeket.Mindenki aki belefizetett,vagy BTC vagy KáPé,az arányosan el lett osztva.Szóval vkinek volt 17%-a,másnak 5 vagy 31 stb.
cucc megjött,beüzemel,bányász.Megvolt adva hogy 10BTC-nél van elosztás.Script megírva automata elosztásra.Volt egy oldal ahol kovetni tudták a bányászatot a tobbiek.Amíg volt saját poolja az oldalnak addig ott aztán meg egyéb helyeken,de ez mindig ki volt írva hogy hol.Szóval mindenki aki benne van követhető a dolog.

Ami nagyon lényeges:csak olyan szállhatott be az üzletbe akinek a regisztrációja hitelesítve volt!!!Az annyit tesz hogy a hitelesítés érdekében elküldtek egy szimbolikus összeget az oldal számlájára saját bankfiókból.ugye igy adatok megvoltak,nem lehetett már igazán kamuzni,nem is volt visszaélés!
Ma ott is felvetettem a dolgot de egyenlöre vegyes a fogadtatása :(
Bízom benne hogy vki veszi a bátorságot és a fáradságot és megszervezi ezt az egészet!
Annak előre is hatalmas köszönet! :R :R :R

(#909) gyuszi78 válasza albinolynx (#907) üzenetére


gyuszi78
tag

én megadtam az adataimat az oldalon és arról a számláról utalok át.megjegyzésben meg kell adni egy azonosító kódot,amit kapok, hogy biztos az én számlámhoz adják hozzá az összeget!2 munkanap az átfutási idő.de inkább másfél.

(#910) albinolynx válasza gyuszi78 (#909) üzenetére


albinolynx
őstag

Köszönöm, hamarosan remélem kipróbálhatom! Esetlegesen felkeresnélek privátban, ha problémába ütközök.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#911) gyuszi78 válasza albinolynx (#910) üzenetére


gyuszi78
tag

persze,nyugodtan...

(#912) sparks


sparks
senior tag

Nos, hát lassan talán BFL-ék csak produkálnak végre valamit. :K

[ Szerkesztve ]

(#913) albinolynx válasza sparks (#912) üzenetére


albinolynx
őstag

Csak, hogy jól értem az egészet:

Most kaphatóak a BFL "kockák": 5-, 25-, 50GH/s számítási teljesítménnyel 274-2.500$-os árig.
Hamarosan érkezik az Avalon asic #1 - ami 66GH/s - 1.300$-t.

Azt látom, hogy a BFL kockákat csak p'n'p módon összerakom. Ilyen lesz várhatóan az avalon is?
Egy ilyen doboz van a honlapjukon: [link]

Ha meg tudod fizetni, akkor ezek, mint célgépek jobban kifizetődőbbek, mint egyéb alternatívák?
(gpu, stb)

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#914) #68216320


#68216320
törölt tag

Na, most akkor hogyan állunk. Rendelünk avalon chip-eket és összerakjuk vagy eddig tartott a lelkesedés?

[ Szerkesztve ]

(#915) ignorant válasza albinolynx (#913) üzenetére


ignorant
senior tag

BFL-es osszegzesed jo a termekekrol, de nem kaphatoak meeg, egy darab ASIC batch-et sem szallitottak eddig.

Avalon Batch#1 - nagyon limitalt peldanyszamban volt rednelheto, szallitasa tobbe kevesbe befejezodott.

Avalon Batch#2 - ugyancsak alacsony peldanyszam, lezartak rendelest, most varnak szallitasra

Avalon Batch#3 - elorendeles mar lezarult, kitudja mikor lesz szallitva.

Azt hogy mennyire lesznek kifizetodoek, azt senki sem tudja, szerencsejateknak kell tekinteni.

Kockazatok:

- Nehezseg jelentos megugrasa

- Bitcoin arfolyam osszedolese

- Bitcoin megbukasa

- Hardware gond eseten, sok ido US-ben intezni garit

[ Szerkesztve ]

(#916) albinolynx válasza ignorant (#915) üzenetére


albinolynx
őstag

Érdekes. Pedig egy 5GH/s BFL kockát rendeltem volna.
Jelenleg az avalon asic chip rendelés + DIY vonal a legkecsegtetőbb?

Mi az ami most egész pontosan rendelhető avalon asic-ból?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#917) ignorant válasza albinolynx (#916) üzenetére


ignorant
senior tag

Direktben avalontol semmi.

(#918) Sotho válasza #68216320 (#914) üzenetére


Sotho
őstag

Hajrá! [link] :K Építsünk már néhányat skacok, ne legyünk már bénák :D

[ Szerkesztve ]

(#919) deadwing


deadwing
addikt

Emberek! Mtgoxon Eur utalás esetén elég az IBAN, vagy érdemes kitölteni az egész formot?
A többi nélkül is megy, csak kérdés, hogy keletkezhet-e ebből bármi hátrányom, amennyiben nem töltöm ki a nevet meg címet meg swiftet... ?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#920) Stanlee


Stanlee
őstag

Tegnap este még összeraktam egy táblázatot, hogy mennyibe is kerülne az egész móka.

A 40 avalon chip ára 3,28 BTC, mire eljut hozzám a kezelési költségekkel együtt 91 ezer Ft. Ezzel csak a chipek vannak meg, még használhatatlanok.

A következő lépés a nyák elkészítése. Ha a burnin féle szolgáltatást venném igénybe akkor 97000 Ft csak a nyákgyártás.

A kettő együtt 188 ezer HUF + kb. 5%-os egyéb költségekkel számolok, mint az utalások és szállítási költségek. Együtt az egész 200 000 HUF.

A jelenlegi difficulty mellett ez a rendszer termelne 0,632 BTC-t naponta. Ha a váltási árfolyamot 60 USD/BTC-re veszem, akkor egy hónap alatt kitermeli a rendszer a beruházási költségeket.

Eddig a szépségei a dolognak.

Ami viszont nagyon megnehezíti a döntést, hogy most olvastam, a kínaiak 450 000 Avalon chipről beszélnek, ami rendelés alatt van. Ha most ez csak részben is igaz, a difficulty biztosan a duplájára nő, mert 400 000 chipnek annyi a számítási kapacitása, mint ami most az egész rendszerben benne van. És ezzel a megtérülés elnyúlik a távoli jövőbe. Ha a Butterfly meg tényleg kezdi majd kiszállítani a gépeit, akkor meg egy soha meg nem térülő beruházásról van szó.

Mivel van még hátra 10 nap az egyik avalon-os rendelésig, egy hét gondolkodási időt hagyok magamnak, hogy tényleg akarok-e venni chipeket.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#921) deadwing válasza deadwing (#919) üzenetére


deadwing
addikt

Ahh, mégsem engedi azok nélkül, csak nem szól időben a form :P

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#922) ignorant


ignorant
senior tag

(#923) sparks válasza ignorant (#922) üzenetére


sparks
senior tag

#912 vóótmá :P

Mondjuk kíváncsi leszek mikor lesz ebből tömeges szállítás. Bár ez már nagy előrelépés, de véleményem szerint azért az még odébb van, hogy csöngessen a postás a cuccal. Ne legyen igazam, és még a nyár előtt érjen ide :)

[ Szerkesztve ]

(#924) deadwing válasza sparks (#923) üzenetére


deadwing
addikt

Van egy rossz sejtésem. Majd akkor fog ideérni, amikor a diff annyi lesz, hogy kb annyit tudok majd vele bányászni, mint most a videókarikkal :(

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#925) #68216320 válasza Stanlee (#920) üzenetére


#68216320
törölt tag

Akkor lehet várni kellene 1-2 hónapot. Aztán számolni újra akkor, hogy megéri-e.

(#926) Stanlee


Stanlee
őstag

Most írta zafir, hogy a chipek gyártása megkezdődött. Amit nem értek, hogy a kiszállításra július első felét írja!? Addigra el is felejtem, hogy létezik a bitcoin.

Gyártás után DHL-el egy héten belül Mo-ra szállíttatok ennyi chipet az egyik Kínában kereskedői irodával rendelkező ismerősömön keresztül.Ahogy néztem batchenként van neki kb. 60-70 megrendelője. Itthon ennyi csomagot lerendezek kb. 2 nap alatt, úgy, hogy már a DPD központi depojában van a cucc, két napon belül Európa szerte ki van szállítva.

Szerintem kicsit elszámolta magát. Az átcsomagolás megszervezése sem túl egyszerű, plusz valami olyan csomagolást kell neki találni, amiben rendesen el lehet küldeni ezeket a chipeket. Egyre jobban kezdek kiábrándulni a rendelésből.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#927) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Lehet én is kipróbálom ezt a bányászatot hamarosan.

⭐ Stella

(#928) csaba951 válasza Stanlee (#920) üzenetére


csaba951
veterán

Honnan van ez a 400000 chipes pletyka? A fórumon 3-5 db 10000 chipes group buy kezdeményezés van. Nyilván az Avalon is készített saját részre- de ennyit minek? 400000 chip az ~112000 Gh/s kapacitás, ezzel szemben a jelenlegi összes BTC kapacitás 73000 Gh/s körül van.

BTCGuild-on a 67117-es ID az Avaloné. Jelenleg 3182 Gh/s-el termelnek. Jó, lehet, hogy ez nem az összes gépük, de közel sem 112000 Gh/s kapacitásról beszélünk...

Ha valaki egyik napról a másikra ekkora kapacitást enged rá a rendszerre, akkor rövid idő alatt ellehetetleníti az összes többi bányászt. Nem mellesleg simán nekiállhat hamis adatokat bevinni a BTC rendszerbe, hiszen a saját gépei hitelesíteni fogják, az összes többi gép meg ezt fogja átvenni. Vagyis azonnal zéróra esik a BTC-be vetett hit, hiszen az egyik résztvevőnek megvan a lehetősége az adatok manipulálására. Ezen a ponton nagyjából 0-ra esik a BTC értéke, és ott is marad. Esetleg lehet valamit menteni, ha egy bizonyos időponttól kezdve bevitt összes adatot törlik. Bár ez se egy jó megoldás, ki rakná be egy olyan bankba a pénzét, ahol időnként törölnek pár napi/havi tranzakciót?

(#929) Stanlee válasza csaba951 (#928) üzenetére


Stanlee
őstag

Rosszul írtam, a 490 000 chipről van szó. https://bitcointalk.org/index.php?topic=181982.0

Ahogy írtam, még gondolkozom a rendelésen, időm mint a tenger.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#930) deadwing


deadwing
addikt

Slush pool 50% lucky. Eszem megáll. Semmit nem hozott az elmúlt napban, csak az áramot vitte :(

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#931) albinolynx


albinolynx
őstag

Mikorra várhatóak elméletileg az avalon ASIC #1 és a BFL gépek?

3 x 7990-nel be tudnék szállni ami nagyjából 2GH/s. Viszont ennek az áráért és sokkal kedvezőbb üzemeltetési költségek mellett a BFL 25GH/s kockát adna.
A 3db 7990 ára nagyjából 5 hónap alatt megtérülne, utána már nyereséget termelne - ha jól számoltam.
Viszont 5 hónap nem kevés idő a számítástechnikában/elektronikában. Nem örülnék, ha pl. 4 hónap múlva hirtelen raktárról lehetne rendelni a BFL 25GH/s kockát. Pláne, ha addigra az árban változatlan, de 66GH/s teljesítményt kínáló avalon ASIC #1-t...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#932) csaba951 válasza #68216320 (#925) üzenetére


csaba951
veterán

Emberileg teljesen igazad van. Nem akarsz pénzt adni egy olyan eszközért, amiről jelenleg csak pár db 3d-s koncepciós rajz van, működő példány meg egy sem. A másik oldalon viszont az idő döntő tényező! A megtérülés jelentő része az 1-2 hónapokra esik, azért mert később biztosan egyre több gép kerül tartósan a rendszerbe, ezzel teljesen lenyomva az árakat. Tehát ha nem vagy ott az első vásárlók között akkor sokkal kisebb az esélyed a megtérülésre is.

(#926) Stanlee
Értsd már meg, hogy a TMSC nem áll veled szóba, ha nem rendelsz tőlük minimum 10000 chipet! Ha saját felhasználásra nem kell ennyi, akkor neked kell megszervezned a rendelések/pénz fogadását, átcsomagolást, csomagfeladást.

A gép összeszereléséhez kellenek a chip-ek. Ezeknek a szállítása teljesen bizonytalan. Az Avalon csak májusra ígéri a nyilvános dokumentációt, referencia nyák tervet. Nyilván hasznos ebbe is belenézni. Az összeszerelés után meg mindenképpen tesztelni kell az összes gépet is, hogy egyáltalán működnek-e? Nem lehet csak úgy kiszállítani a vevőkhöz, hogy azok megkeresik a hibákat, aztán majd visszaküldik az összeset Németországba, garanciális javításra.

Az egész folyamatot tekintve rengeteg bizonytalan időtényező van. Pont ezét ígéri burnin június vége-július eleje körüli időpontra az első kiszállításokat. A 2-2,5 hónapos kiszállítás nekem teljesen hihetőnek hangzik, az lenne a gyanús ha ennél rövidebb határidőt ígérne. Ha ez a BTF lenne, akkor már jövő heti szállítással vennék fel a megrendeléseket. Aztán hónapokig ugyanúgy nem lenne belőle semmi.

(#933) Penge_4 válasza albinolynx (#931) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerintem csak óvatosan. Én már napok óta egy ilyenen gondolkodom. Bár igaz, hogy pénzem egyáltalán nincs rá, de gondolkodni róla azért lehet...

(#934) albinolynx válasza Penge_4 (#933) üzenetére


albinolynx
őstag

Igen, de ahogy csaba951 éppen írta... Jómagam is elég bizonytalannak érzem. Persze jött egy videó az 5GH/s kockáról. Viszont a 7970 fogható azonnal a boltokban, csak lassú és később még lassúbb lesz.
Ellenben ha sokáig nem érkeznek az asic-os gépek, akkor a maga nyűgjeivel egy biztos, járható vonal és lehet újabb csúcs kártyával/-kal bővíteni.
50GH/s teljesítménnyel pedig, nem hogy 1.500GH/s-kel...

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#935) Penge_4 válasza albinolynx (#934) üzenetére


Penge_4
veterán

Az lehet, de az ilyen 5GH-25GH-50GH-s ugrások (és még ezek is csak előrendelhetők) nem mérhetők egy olyan nagyságrendű ugráshoz, mint az 1500GH.

A másik meg: Miért promózná be előre egy cég, ha nem lenne biztos a dolgában? Hogy csökkentse az érdeklődést a korábbi gépekre? Mert ezzel maximum azt éri el, hogy akik eddig rendeltek volna kicsi 5-25-50-es gépeket, azoknak egy része most vár, hogy mikor jelenik majd meg az 1500-as.

Na meg ha túl sokáig halogatják a kiszállítást, akkor sokan fogják azt mondani, hogy "Köszi, a postaköltséget kifizetem, de a gépet nem, úgyhogy vissza a feladónak."

(#936) Okean válasza albinolynx (#934) üzenetére


Okean
tag

Nézd, ez közel 400 ezres befektetést jelent, 700-800 wattos fogyasztás mellett. Kétlem, hogy visszahozza az árát.

(#937) deadwing válasza albinolynx (#931) üzenetére


deadwing
addikt

Azt vedd figyelembe, hogy a 7990-es karikat NEM fogod tudni gyári hűtéssel maxon hajtani, erősen felejtős a történet. A 7970-es karik is melegednek mint a picsa, ugyanebből a gpu-ból 2 db egy panelen gyakorlatilag kihűthetetlen bányászat alatt. Szerintem.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#938) Okean válasza csaba951 (#932) üzenetére


Okean
tag

Tudom, hogy szőrszálhasogatás, de a TSMC 10 ezer chip rendelése esetén sem áll veled szóba.

The BitSyncom company, also in China, posted enough information to reveal that their cost at the TSMC foundry were 200-300k USD for their 110nm ASIC. This matches the amount they raised via crowd funding (300 units * $1200 each = $360k).

[ Szerkesztve ]

(#939) albinolynx


albinolynx
őstag

Persze, ez csak az egyik oldala. A másik, hogy a számításba nem vettem bele a bányászat nehézségi fokának a növekedését.

Azt jól értem, ha majd elkezdenek szállingózni a BFL kockák és egyre több áll csatasorba, a nehézségi fok meredeken tovább fog nőni?

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#940) deadwing válasza albinolynx (#939) üzenetére


deadwing
addikt

Konkrétan, nem csak hogy nőni, hanem többszöröződni, napok/hetek alatt...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#941) ignorant


ignorant
senior tag

A mining "befektetesen" gondolkodoknak:

Ahogy mondtam mar regebben, ehhez szerencsejatek szinten kell hozzaallni, vagy pusztan passziobool.

tervezni, pont difficulty meg ar elorelathatatlansaga miatt nem nagyon lehet.

(#942) albinolynx válasza deadwing (#940) üzenetére


albinolynx
őstag

Értem is - meg nem is.
2GH/s rendszer bekerülési költsége 500.000,- HUF és nagyjából 5 hónap alatt lenne 0-ás. Tiszta sor, hogy ha bejönnek az asic-os gépek és elterjedtek lesznek, ezzel labdába sem lehet rúgni. Viszont mivel tételezzük fel mindenki beszerez legalább egy 5GH/s-es kockát, úgy várhatóan drasztikusan megnő a nehézségi szint. Így mi értelme bányászni az éppen aktuális, piacon is beszerezhető alkatrészekből összeállított gépekkel?
Most az olyan ember lehet szerintem nyerő, mint aki a YT videón tesztelte az 5GH/s kockát. Komoly teljesítmény, 30W fogyasztással.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#943) Stanlee válasza csaba951 (#932) üzenetére


Stanlee
őstag

Hello Csaba!

Kettőnk közül valamelyikőnk nem vágja az angolt de nagyon, vagy nem olvastad el az összes hozzászólást a bitcointalk.org-on.

Én nem akarok az Avalon gyártójától csipet rendelni, sem a TSMC-től. Én csak a Zafir féle gyűjtő-rendelésre gondolok, amikor arról beszélek, hogy vennék egy adag csipet, ahol egy lennék a sok 10-40 csipet rendelő emberből. a Zafir féle rendelés május 1-ig van nyitva, utána bezár, azért írom, hogy van időm gondolkozni.

Ha átolvasnád az Avalon shopjában a kiírást, látnád, hogy ők írják a 8-9 hetes szállítási időt. 10 000 chipet szállítanak ki 2,x BTC-ért, ami 200 dollár körül van. Ennyiért tutajon szállítanak ki bármit is, nem DHL-el repülőn. Berakják egy hajókonténerbe, amivel majd egyszer megérkezik Svájcba Zefirhez a cucc. Ő fogja továbbküldeni a csipeket azokra a címekre, amire az ő megrendelője kéri. Az egyik opció, hogy Burnin-hez megy a csip, aki vállalja, hogy elkészíti a nyákot, ami használhatóvá teszi a csipet, vagy direktben megkapod a csipeket minden nélkül, és DIY módon forrasztasz.

a burnin féle rendszer azért érdekes, mert habár tesztelnie kell majd a legyártott első pár lapkát, utána hetente 500 db-ot tud legyártani. Az ő munkája ennyi. Ő nem árul chipet.

Amúgy meg zafir irja, hogy a csip megrendelés elment az első 30 000 db-ra, a várható kiszállítás a rendeléstől leadott 8-9 hét, de nem hamarabb - szerintem -, mint az Avalon féle dokumentáció közkincsé tétele utáni 8-9 hét. Így kijön a július eleje-közepe. Erre kell rászámolni a szállítást burnin-hez, majd az összeszerelést és az ismételt kiszállítást a megrendelőkhöz. Ez ha minden jól is menne, már augusztus közepe, szóval minél többet foglalkozom vele, annál jobban felejtős az egész dolog.

Ami viszont nagyon tetszik, az a Zafir féle üzleti szellem. Habár az első rendelését valamikor a 100 USD/BTC árfolyam körül adta le, egy hét alatt összejött neki majdnem 30000 chipre a megrendelés. 10%-os extra profitot tesz a rendelésekre, ami 7820 USD/Batch, tehát most tart valahol 20-22 ezer dollár haszonnál, nem számolva az árfolyam ingadozást. Ezen felül eltesz még 20 USD-t kezelési költségekre, ami 200 megrendelő esetén már 4000 dollár. Az egészen keres majd 25 000 dollárt legalább, cserébe kap még jó pár ősz hajszálat. Nem sajnálom tőle, de ennyiért lehet, hogy én is bevállalnám.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#944) radi8tor válasza albinolynx (#942) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Muti már ennek a YT videónak a linkjét. :R

⭐ Stella

(#945) albinolynx válasza radi8tor (#944) üzenetére


albinolynx
őstag

Ma már kétszer is volt talán: [link]

Egy kis érdekesség még: [link]

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#946) radi8tor válasza albinolynx (#945) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi, én ezt találtam: BFL 5 GH/s Miner Demo

Ez a kocka, ha jól értem, akkor 30W-al majdnem 10x akkora számítási teljesítménnyel rendelkezik, mint egy HD7970 VGA?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#947) deadwing válasza albinolynx (#942) üzenetére


deadwing
addikt

"Így mi értelme bányászni az éppen aktuális, piacon is beszerezhető alkatrészekből összeállított gépekkel?"
Akkor már nem sok értelme lesz. Jelenleg is úgy éri meg, ha belekalkulálod, hogy később a jelenleg bányászásra használt kártyákat eladod, avagy megtartod játékra. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#948) deadwing válasza radi8tor (#946) üzenetére


deadwing
addikt

Jól érted. Csak jelenleg szinte senkinek nincs ilyen, és egy jó darabig nem is lesz. Nyúlik a szállítási idő, mint a gumi...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#949) ignorant válasza radi8tor (#946) üzenetére


ignorant
senior tag

Igen.

(#950) csaba951 válasza albinolynx (#942) üzenetére


csaba951
veterán

>2GH/s rendszer bekerülési költsége 500.000,- HUF és nagyjából 5 hónap alatt lenne 0-ás.

Ha marad a mostani helyzet (tehát mégsem jönnek be tömegesen asic gépek a rendszerbe), akkor is a diff növekedés és a magas villanyszámla miatt kitermelhetetlen lesz a kártyákra fordított beruházásod. Szerintem.

>Így mi értelme bányászni az éppen aktuális, piacon is beszerezhető
>alkatrészekből összeállított gépekkel?

Ezeknek a kockáknak a kiszállítását már valamikor tavaly augusztustól-októbertől ígérte a BFL. Most meg április van, és ez az első videó a kockáról, ami nem a BFL laborjában készült. Tehát még most sincs szó tömeges szállításról. Csak megkapta végre 1-2 ember. Jelenleg nincs rá bizonyíték, hogy képesek belőle havonta min. 10000 db-ot kiszállítani.

Ezen a héten lett nyilvános, hogy az Avalontól lehet chipet rendelni. Idáig nem lehetett. Erre 3-4 nap alatt összerakta a közösség a teljes gyártósort, kb. 2-2,5 hónapos szállítási időt ígérve. Tömeggyártásban, nem csak 1-2 db-ra.

Na, ezért tűnik jobb ötletnek jelenleg egy saját gépet gyártatni alkatrészekből, mint várni a BFL tömeges szállítására!

>Most az olyan ember lehet szerintem nyerő, mint aki a YT videón tesztelte
>az 5GH/s kockát. Komoly teljesítmény, 30W fogyasztással.

Igen, most egyértelműen ő a nap nyertese! Teljesen függetlenül a dolgok további alakulásától, már most termelheti vissza az eszköz árát. A jelenlegi piaci viszonyok mellett. De ez az ő egyéni szerencséje. A többiek lehetőségeire ez egyáltalán nincs hatással. Nekünk nincsenek ilyen lehetőségeink.

Ugyanez a kocka szeptemberi szállítással már könnyen lehet, hogy soha nem hozza vissza az árát. De lehet, hogy már augusztus elejivel sem...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.