Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) deadwing válasza sparks (#290) üzenetére


deadwing
addikt

Kurva annyukat egyébként /BFL/... aug óta várunk 4db SC-re. mit kaptunk eddig? Semmit. Csak azt nem tudom mi a faszért ígérgettek eddig minden hónapban mást? Bármikor írunk, ugyanúgy csak az ígérgetés megy... konkrét válasz NINCS. Kapnak 1 hónapot, ha nem jön meg a cucc, úgy beperelem őket mint a picsa. Mocskos szemét banda.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#302) ignorant válasza deadwing (#301) üzenetére


ignorant
senior tag

Sok sikert a perhez :D

Nekem is 1 honap van hatra a "turelmembol", de csak visszakerem a penzt, ha nem lesz semmi.

Kommunikacios szempontbol egy hatalmas fail volt amit muveltek. Nekem az sem tetszett, hogy folyamat a masik ASIC gyartokat fikaztak...

(#303) Chal


Chal
addikt

Azt írja most Josh, hogy jövő hétvégén indul a szállítás... Ennyire szűk határidővel még nem adtak shipping infót eddig, és tartok tőle hogy ez egy újabb ásónyom lesz inkább a renoméjuknak.

Nekem amúgy azt sem tiszta, hogy miért ködösítenek ezzel a fogyasztás dologgal. Írnak egy postot, hogy hoppá, többet fognak fogyasztani az eszközök mint tervezték, és döntsem el hogy kell e így is.
Elkészültek a teszt példányok, megmérték, kiderült, oké, megértem. De könyörgöm, miért nem lehet megmondani hogy MENNYIVEL fogyaszt többet? :) Legalább nagyságrendileg.

Tényleg elképesztő ez a kommunikáció amit művelnek.

(#304) LLam


LLam
senior tag

bitstamp nektek is doglodik?

Stay hungry!

(#305) supercow válasza csaba951 (#285) üzenetére


supercow
őstag

Na, ebben nekem az a gyanús, hogy 1 ember nincs aki a sajátjáról írt volna egy bemutató cikket vagy fotókon készített volna. Vagy legalább egy 2 perces Youtube videót.
Ha jól láttam ez az egyik BFL gép: http://www.youtube.com/watch?v=66KHMmbnQ_Y

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#306) Chal válasza supercow (#305) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem ő abban a hsz-ben az Avalon-ra gondolt. A BFL még eddig nem mondott olyat hogy szállít, tehát senkinek sem lehet, még csak kamuból sem :)

A linkelt videón pedig egy régi fpga-s bfl minirig látható. Ugyanazt a házat használják a mostani asic-os gépeknél is (csak annak az előlapjába be van építve egy Nexus 7 tablet). Erről is van fent videó:

http://www.youtube.com/watch?v=5ZUPniBo5UQ

Asic chipek itt még nincsenek benne (akkor még nagyon nem volt kész, szemben a mostani állapottal, amikor már csak kicsit nincs kész :D ), csak a dobozt mutogatják.

[ Szerkesztve ]

(#307) ignorant


ignorant
senior tag

Atlepte a 100$-t. muhahahahaha :DD

(#308) LLam


LLam
senior tag

110et ostromolja! hajraaaa :)

Stay hungry!

(#309) sparks


sparks
senior tag

Közben a Litecoin is szépen nyomul. 1 napja még 0.6 USD volt az ára, most jelenleg pedig 1.41-nél jár... Ha tudnék jósolni, akkor ezeken akkorát lehetne kaszálni... :U

(#310) csaba951 válasza LLam (#308) üzenetére


csaba951
veterán

Ekkora számok már nem is léteznek! :Y
A végtelenbe és tovább! :C

[ Szerkesztve ]

(#311) LLam válasza csaba951 (#310) üzenetére


LLam
senior tag

halld szavam :D 1 millió USD/BTC :D

Stay hungry!

(#312) Chal válasza LLam (#311) üzenetére


Chal
addikt

Akartam írni, hogy ha ez bekövetkezik, akkor veszek neked egy sört. De aztán arra gondoltam, hogy kapsz inkább egy komplett kocsmát ;)

(#313) ignorant válasza sparks (#309) üzenetére


ignorant
senior tag

Nem kell josolni tudni, csak kozkaztatni :)

(#314) deadwing


deadwing
addikt

4 órás körért 1100 share-el kapok ugyanannyi btc-t mint egy 8 perces körért? Mi ennek az oka vajon? Egész jó lenne mondjuk ha 10 percenként csorogna ennyi :) De ezt így nem értem...
Íme

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#315) ignorant válasza deadwing (#314) üzenetére


ignorant
senior tag

ez melyik pool?

(#316) sparks válasza ignorant (#313) üzenetére


sparks
senior tag

Igaz, csak legyen miből kockáztatni :) Én is most nyertem egy kevéskét, az LTC már 2 dollár felett jár :DD

(#317) deadwing válasza ignorant (#315) üzenetére


deadwing
addikt

Slush

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#318) deadwing válasza deadwing (#317) üzenetére


deadwing
addikt

Közben rájöttem, a szerencsén múlik. Az előbb 20 másodperc alatt találtunk egy blokkot. :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#319) sparks válasza deadwing (#318) üzenetére


sparks
senior tag

Persze néha percek alatt, aztán van, hogy majd fél napig semmi. Összességében kicsivel jobbra szokott kijönni, mint egy PPS poolban.

(#320) deadwing válasza sparks (#319) üzenetére


deadwing
addikt

Hát akkor nem tudom. Neked sincs tipped?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#321) sparks válasza LLam (#308) üzenetére


sparks
senior tag

140 dollár :Y Mi lesz ebből? Remélem nem pukkadk ki hamarosan, mert ez a lufi már nagyobb, mint a Zeppelin :)

(#322) ignorant válasza sparks (#321) üzenetére


ignorant
senior tag

Abbol kiindulva, hogy csak tegnap 10K ember volt MTgox verification queue-ban, elore lathato volt.

(#323) ignorant


ignorant
senior tag

Amugy, ahogy nagyobb figyelmet kap ez a protocol, mindenkinek ajanlom, hogy normalisan vedje a wallet-jet.

Egyre tobb hackert fog vonzani.

Ugy gondolom, hogy 3rd party-ra bizni a wallet-et egyre veszelyesebb ahogy no az ar.

(#324) sparks válasza ignorant (#322) üzenetére


sparks
senior tag

Ezt az adatot lehet valahol látni?

(#325) ignorant válasza sparks (#324) üzenetére


ignorant
senior tag

milyen adatra gondolsz?

(#326) sparks válasza ignorant (#325) üzenetére


sparks
senior tag

Erre céloztam: "csak tegnap 10K ember volt MTgox verification queue-ban,"

(#327) ignorant válasza sparks (#326) üzenetére


ignorant
senior tag

http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1bidf8/mt_gox_queue_9600_peeps/

par napja 8600as emberek is postoltak..

(#328) Spirit


Spirit
őstag

Engem inkább az aggaszt, hogy pénteken ismét nehézség emelés lesz, valahol 8 millió magasságában várják. A bányászott teljes összegem a a hardverre megy de hiába...500mh/s-ről 1500-nál járok, most lesz közel 2 giga és ugyanannyi BTC jön, mint 500 megával...jó, tudom, az árfolyam..de abban nem bízhatunk, hogy tartani is fogja magát 100 euro felett. ASIC-ok még sehol, nem is biztos, hogy lesznek kereskedelmi forgalomban. FPGA-t már nem lehet kapni szintén sehol, a vga-val meg az a bajom, hogy lassan elfogynak a slotjaim, újabb, erősebb tápok is kellenének.
Ti mit jósoltok, hogyan spekuláltok?

(#329) ignorant válasza Spirit (#328) üzenetére


ignorant
senior tag

nekem lesz elado 3 darab 1200W-os Antec tapom, ha erdekel. Miert nem foglalkozol inkabb litecoinnal?

(#330) Spirit válasza ignorant (#329) üzenetére


Spirit
őstag

Lehet, hogy kipróbálom azt is, bár a bitcoin már valamelyest ismerősebb terep.
Litecoin-ban várható valami komolyabb előrelépés hardver ügyileg, vagy ott GPU és kész?
Lehetséges LTC>BTC konverzió kényelmesen?

[ Szerkesztve ]

(#331) ignorant válasza Spirit (#330) üzenetére


ignorant
senior tag

Ajanlom a reaper-t minernek (ha AMD-vel mineolsz). config fajlokkal lehet mukodesre birni. amugy BTC es LTC kompatibilis.

http://wiki.solidcoin.info/wiki/Reaper#Download

pool-t pedig valaszthatsz innen:

https://github.com/litecoin-project/litecoin/wiki/Comparison-of-mining-pools

nem valami up-to-date a lista, par helyen mar nem fogadnak tobb regisztraciot.

(#332) Chal válasza Spirit (#330) üzenetére


Chal
addikt

Jelenleg sokkal jobban megéri, úgy kalkuláltam tegnap hogy több mint 400%-al (ugyanazon hw átállítása BTC-ről LTC-re). Ennek főképp a megnövekedett LTC árfolyam az oka. Persze mivel mindenki ezt csinálja, ezért a diff. megy fel az egekbe (tegnapról mára 50%-al emelkedett :) ), de még így is jobban megéri (+300-350% a BTC-hez képest, amikor ezen sorokat írom. 2 nap múlva pedig a becslések szerint 200%- körülire esik vissza ez az arány a diff. emelkedése miatt).

Csak figyelni kell mikor szakad be (már ha beszakad) és gyorsan vissza kell állni, illetve amit bányászol, azt a lehetőségekhez mérten váltsd át minél előbb. (Vagy ne, mert holnap lehet hogy 10 dollár lesz az LTC :D, dehát ez ilyen játék).

[ Szerkesztve ]

(#333) Spirit válasza ignorant (#331) üzenetére


Spirit
őstag

na akkor már csak a reaper configolása maradt hátra..:)

(#334) ignorant válasza Spirit (#333) üzenetére


ignorant
senior tag

litecoin.conf

host [pool cim]
port [port]
user YOUR_USERNAME.1
pass x

protocol litecoin

worksize 256
aggression 18
threads_per_gpu 2
sharethreads 4
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 6144
long_polling yes

reaper.conf:

kernel reaper.cl
save_binaries yes
enable_graceful_shutdown yes
long_polling yes
platform 0
device 0
cpu_mining_threads 0
mine litecoin

(#335) sparks


sparks
senior tag

2-3 hete is volt egy hasonló emelkedés LTC -nél, akkor is közel 3x-os volt a megtérülés. Aztán szépen visszament 100% körülire, amíg pár napja be nem ütött az újabb LTC bumm és 4-500%-os lett megint, ami most szépen kezd csökkenni. Persze, ha az árfolyam most stabilabban emelkedne, akkor akár maradhatna ez a 300% körüli, de persze ezt ki tudja. Itt lehet szépen látni, hogy éppen melyik altcoin a nyerő(bb). Váltani meg a BTC-E oldalon lehet gyorsan, könnyen. Az utóbbi napokban kerestem is némi borravalót az LTC-BTC oda-vissza váltásokkal :C
Azt hiszem történelmi időket élünk :D

Pár napja pedig megalkották a Bytecoint is :) Na az inkább csak egy április elsejei coin lett, de még szólóban is bányászható volt pár óráig, amíg mindenki rá nem cuppant. BTE a jele és 1:1-ben másolata a Bitcoinnak, nem sok létjogosultsága van és azt jósolják, hogy nem is marad meg hosszú távon, de azért kibányásztam belőle pár darabot csak a vicc kedvéért ;]

[ Szerkesztve ]

(#336) kugli81


kugli81
aktív tag

Scrácok hülye kérdés most kezdeném :) Az elején a bitcoin ad egy pénztárcát ugye amivel variálunk ,de azt ö generálja ???? azaz aki ezt csinálta tudhatja az összes generált pénztárcát még ha le is van jelszavazva????Lehet hülyeséget kérdeztem..

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#337) supercow


supercow
őstag

Ltc difficulty is megugrott ahogy a sok miner csatlakozott :( Nem baj, vettem kicsit még a nagy ugrás elött. Ja a legtöbb ltc pool ddos támadás alatt van, akadozva mentek ma. Gondolom az orosz minerek ráálltak ltc-re és ki akarnak ütni mindenki mást.
Poolban láttam olyan usert aki napi 2500 dollárnyi ltc-t szerez... Az komoly pénz, érdemes érte a többieket kiütni egy egèszséges ddos adaggal.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#338) Spirit válasza ignorant (#334) üzenetére


Spirit
őstag

Köszönöm szépen, de ezzel így kemény 7Khash-t ér el az 5970-es. :D
Mire az összes kártyából kihoznám kb. azt, amit tudnia kellene, addigra kb. ugyanannyira lesz jövelemező, mint a BTC...azt hiszem nem szórakozok vele egyelőre.

(#339) supercow válasza Spirit (#338) üzenetére


supercow
őstag

Pedig az 5970-es az egyik legjobb.
5970 - 750kHash/s - Reaper v13 Beta - 5 GPU Threads @ Aggression 17

worksize 256 @ aggression 16 @ threads_per_gpu 1 @ sharethreads 10 @ lookup_gap 2 @ gpu_thread_concurrency 5632

beállításokat LTC-hez innen:
https://github.com/litecoin-project/litecoin/wiki/Mining-hardware-comparison

illetve innen:
Consolidated Litecoin Mining Guide for 5xxx, 6xxx, and 7xxx GPUs
https://bitcointalk.org/index.php?topic=117221.0

hajrá.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#340) ignorant válasza Spirit (#338) üzenetére


ignorant
senior tag

Hat jah, minden kartyahoz mas beallitas kell.

(#341) deadwing


deadwing
addikt

Miért van az, hogy a kliensem szerint 9000 share-m van, slush oldal szerint meg csak 400? És ez rendszeres... Kb tizedét vagy huszadát írja...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#342) Spirit válasza supercow (#339) üzenetére


Spirit
őstag

megtaláltam ezt a beállítást én is, valami a driverekkel lehet, de nem akarok beletúrni, hogy fél napra kiessen a kártya driverpucolás miatt. A legjobb beállítást kútfőből raktam össze cgminer alá, de 580 fölé nem tudtam azzal se menni. Általában 4-40khash között megy a legtöbb.

Nekem is 2800 helyett 950 share-t ír. Még sosem figyeltem.

[ Szerkesztve ]

(#343) deadwing válasza Spirit (#342) üzenetére


deadwing
addikt

Guiminerben a summaryban ezt látom az accepted alatt: 9840 (322). Valszleg a zárójeles érték a mérvadó, de akkor mi az a másik?
Más.
Olvasgattam itt-ott, úgy tűnik, hogy a cgminer jobb választás lehet. Tud valaki segíteni a beállításban? Kb semmit nem tudok róla...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#344) Spirit válasza deadwing (#343) üzenetére


Spirit
őstag

Letöltöd a cgminer-t, windows-ra valami ilyesmi néven van: cgminer-2.11.3-win32.zip
Kicsomagolod, majd a könyvtárába gyártasz egy .bat-ot jegyzettömbben. Tartalma ilyesmi legyen:
cgminer.exe -o POOL URL -u worker neve -p jelszava -I 3
Az I értéke 1-5 között géptől függően teljesen használható gépet eredményez, akár játszhatsz is mellette. 9-re szoktam rakni, ha alszok, ilyenkor az ablakkezelés is akadozik, cserében +5% tempó
Ha elkészült a .bat fájl, csak elindítod és kész. Lehet más paramétereket is állítani, de már ezzel is meglesz az elérhető sebesség >90%-a.
Ezzel a megoldással, hozzá asztalra parancsikon létrehozásával kényelmesen el lehet indítani, a tempó pedig nem rossz:
4670 - 34mh/s (ez már szekrényben, elfogyott a helyem :D )
4850 - 66mh/s
7770 - 195mh/s
6850 - 215mh/s
6950 - 340mh/s
5970 - 670mh/s(I 9-en eléri a 710-et is)

(#345) deadwing válasza Spirit (#344) üzenetére


deadwing
addikt

Köszi! :R
Letöltöttem már, épp a readme-t nézegetem. Próbálom paraméterezni és összehozni a slush poollal, ugye ott van stratum + nekem 2 gpu. Te melyik poolt szereted?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#346) Spirit válasza deadwing (#345) üzenetére


Spirit
őstag

Én is Slush-nál vagyok. Valahogy így kéne kinézni a bat-odnak akkor:
cgminer.exe -o http://stratum.bitcoin.cz:3333 -u neved.worker1 -p jelszavad -I 3

(#347) deadwing válasza Spirit (#346) üzenetére


deadwing
addikt

A "stratum" szónak nem kéne szerepelni benne? A leírás ezt mondja:
Single pool with stratum protocol support:
cgminer -o stratum+tcp://pool:port -u username -p password

No, most egyéb dolgom akadt, de majd még jövök... Addig hagyom a guiminert dolgozni...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#348) Spirit válasza deadwing (#347) üzenetére


Spirit
őstag

Nem foglalkoztam vele, mivel nem érdekel a hálózatom leterheltsége, más előnyét a számomra meg nem látom egyelőre.

(#349) deadwing válasza Spirit (#348) üzenetére


deadwing
addikt

Én azt sem tudom mi az a stratum :P Csak azt tudom, hogy szükséges.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#350) supercow válasza deadwing (#349) üzenetére


supercow
őstag

Stratum is a proposal for an open source client-server "Overlay" protocol. Stratum protocol is also used for pooled mining as a replacement for obsolete getwork protocol.

https://en.bitcoin.it/wiki/Stratum

illetve részletesen technikai leírás: http://mining.bitcoin.cz/stratum-mining/

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.