Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) csaba951 válasza deadwing (#750) üzenetére


csaba951
veterán

Sima gép újraindítás megoldja. Szerintem.

(#752) deadwing válasza csaba951 (#751) üzenetére


deadwing
addikt

Sajnos nem. Ami feltűnt, hogy a cgminer könyvtárban ezidáig voltak fileok amik a tahitire meg a caymanra utaltak. De ez sem hiszem hogy baj, gondolom közben szedte le őket. Na a lényeg, lövésem nincs mit történt...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#753) deadwing


deadwing
addikt

Annyi változott, hogy btcguild elindul -slush nem?!-, de a 6990 magjainál -invalid nonce HW error. Meghülyülök már. SEMMIT nem változtattam, csak egyszer elindítottam a nyomorult --scryptet az ltchez. Azóta nem megy semmi! Irkál valamit a registrybe ez a progi? Vagy valahol megjegyez bármiféle konfigot? És ha igen, a .bat file nem kéne hogy felülírja esetleg? Megőrülök. Előbb már majdnem belerúgtam a gépembe... 5 órája szívok vele...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#754) supercow válasza deadwing (#753) üzenetére


supercow
őstag

Törölted az összes .bin fájlt? Azokat nem tölti le hanem generálja a tahiti. stb benne van a nevében. Nem lehet hogy még fut? Ctrl-shift-esc feladatkezelö/ folyamatok, ott bezarod ha találsz.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#755) deadwing válasza supercow (#754) üzenetére


deadwing
addikt

Restart után egyből sem megy. Egyébként megnéztem már párszor, nem szokása beragadni. Bineket feltette újra, de törölve lettek, igen. Most próbálkoztam a 2.11.3-al, a helyzet ugyanaz. A 6990-el van baja, és tényleg csak azóta... Már az msi afterburnert is leszedtem, minden alapon megy.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#756) deadwing válasza deadwing (#755) üzenetére


deadwing
addikt

Most újra töröltem a bineket, no ekkor mondja azt, hogy a cgminer működése leállt. Nem is generálja újra... nem értem nem értem...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#757) deadwing


deadwing
addikt

Végső elkeseredés, az egész catalystot meg app dsk-t újra telepítettem. A helyzet nem változott semmit. A .bin fileokat nem generálja le, a program kilép. Asszem feladom :( :O

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#758) ignorant


ignorant
senior tag

https://community.rapid7.com/community/infosec/blog/2013/04/12/botnets-and-the-war-on-bitcoin

(#759) #68216320 válasza deadwing (#757) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ha holnapra sem sikerül megoldanod, akkor keress meg privátban. Hátha sikerül valahogy. cgminer-t használsz, ugye? Tegyél majd fel eddigra egy új catalyst-ot, de a régi maradványait uninstalláld.

(#760) deadwing válasza #68216320 (#759) üzenetére


deadwing
addikt

Sajnos az sem segített. Driver fusionnal letakarítottam mindent amit a régi driver fent hagyhatott, de semmi... Guiminer is hw errorozik, írja, hogy x MH/s, de a logjában meg "Listener for "GPU1": stratum.btcguild.com:3333 17/04/2013 21:52:04, Verification failed, check hardware! (0:0:Cayman, 61bb8d98)"
Mit csekkoljak rajta? Mi az istent? Baromság az egész, mert játékokkal semmi baj. A gépnek sincs baja. Tápnak se. /4 napos FSP Aurum 1000 Pro/
Már kikaptam a 7970-et a gépből, hogy csak az a kari legyen benne, amivel a baj van. Hátha esetleg egy újabb SDK-t erőltet a catalyst a 7970 miatt, ami nem tetszik a 6990-nek. Megjegyzem hülyeség, mert eddig is így működött, sőt összevissza pakolásztam a kártyákat a slotokban, ugyanezzel a driverrel, semmi baj nem volt sose, hetekig. Most hirtelen nem megy. Akármit csinálok. A fene egye meg ezt az egész fost. Amióta elindítottam a scryptet azóta nem megy semmise. Asszem mindent leírtam, ha mégis van vmi tipped, szívesen fogadom. Holnap rád írok.
Egyébként tuti valami triviális hülyeség van a háttérben, amire egyáltalán nem gondol az ember. De inkább derüljön ki, hogy hülye vagyok, csak végre legyen már vége :(

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#761) Okean


Okean
tag

Nincs véletlenül valakinek eladó bitcoinja?

(#762) deadwing válasza Okean (#761) üzenetére


deadwing
addikt

Mtgoxon vannak páran. Bocs, de paprikás a hangulatom... :W

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#763) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Még nagyon kezdő vagyok a dologban, csak ismerkedem vele.

Szerettem volna bányászni, így feltettem a Bitcoin programot, illetve a GUIMiner-t. Létrehoztam és beállítottam egy slush's pool-t, elindítottam a bányászatot, de lent errorokat dobál és látszólag nem termel semmit.

A kérdéseim a következők:

Mivel tudom megnézni, hogy a gépemmel mennyire érdemes bányászni?
Mi lehet az oka, hogy hibákat dobál és nem működik?

Segítséget előre is köszönöm!

(#764) Okean válasza deadwing (#762) üzenetére


Okean
tag

Ha lehet akkor nem akarok az átutalással bajlódni.

(#765) deadwing válasza Mate (#763) üzenetére


deadwing
addikt

Szia,

1.
A második kérdésedre senki nem fogja tudni a választ, amíg nem írsz konkrétumokat...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#766) deadwing válasza Okean (#764) üzenetére


deadwing
addikt

Hanem? Hogy gondoltad?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#767) kugli81 válasza deadwing (#766) üzenetére


kugli81
aktív tag

átmegy nagytáskával viszi kp-ban a bitcoin-jaidért a money-t:)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#768) Penge_4 válasza kugli81 (#767) üzenetére


Penge_4
veterán

Erre válaszolnál? :)

(#769) kugli81


kugli81
aktív tag

Persze ,honnan tudjam :) nincs annyim :) ,de komolyra forditva a szót kb 1 nap 2db 500al... tehat

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#770) kugli81


kugli81
aktív tag

számod ki itt van itt mutatja mindkettőt......
[link]

én a váltáson akarok nyeri 1-2 litecointot vagy több bitcoint mint termelnék ha érted csak még ahhoz kell egy kisebb mennyiseg.....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#771) LLam válasza deadwing (#760) üzenetére


LLam
senior tag

nekem ket 5870em van. a sapphire referencia siman veszi a scrypt-et a vapor-x huteses meg osszefossa magat. sot egy jo ideig a ref kartya sem akarta az igazat, ezert elkezdtem ppc es trc banyaszassal foglalkozni. aztan visszatettem mindkettot btc-re. volt uj oprendszer telepites, driver uninst, update meg minden kutyaf.sza..

hulyen hangzik, de amig ossze nem szoknak az alkatreszek addig cumi van.

Stay hungry!

(#772) freestailo


freestailo
őstag

semmi....

[ Szerkesztve ]

(#773) Penge_4


Penge_4
veterán

Ha még sok ilyen lesz (és sokáig), akkor a saját hülyeségük miatt nem fog elterjedni. A Google és a Facebook is azért tört magasra többek között, mert nem létezik náluk downtime.

(#774) ignorant válasza Penge_4 (#773) üzenetére


ignorant
senior tag

Ez az egyetlen gyenge pontja a rendszernek. Tokeletes modszer,hogy elriasszak az embereket.

DDos-oljak a poolokat es exchange-ket is rendszeresen.

A google es facebook nem hozott ennyire "forradalmi" ujitast. Ha belegondolunk, hogy milyen eroknek szurja a szemet a BTC letezese, ezek csak az elso lepesek a bitcoin elleni hadjaratban.

"Give me the power to issue a nation's money; then I do not care who makes the law."
ANSELM ROTHSCHILD

(#775) ignorant válasza browsw (#748) üzenetére


ignorant
senior tag

"Üdv.
Pár kérdésem lenne, légyszi válaszoljatok.
Ha innen szeretnék BTC-t vásárolni: https://mtgox.com/ akkor melyik árat nézzem, melyik vonatkozik rám?
Last price, High, Low vagy a Weighted Avg?
Illetve van e olyan oldal, ahol tudok venni pl. 50dollárért BTC-t kb 0,40-0,70BTC?
Létezik e ilyen, hogy ne kelljen 1 egész BTC-t megvennem, csak amennyire szükségem van? (pl. 0,70BTC-re)
A válaszotokat előre is köszönöm."

Te hatarozod meg, hogy mennyiert akarsz venni/eladni, mtgox csak osszeparositja a rendszerbe erkezo BID (vesz)-eket vagy ASK (elad)-okat.

barmelyik, exchange-en tudsz venni, bar 50 dollarert nem erdemes, mert banki jutalekok elviszik nagy reszet beutalasnal.

(#776) Okean válasza deadwing (#766) üzenetére


Okean
tag

Ezt komolyan meg kell kérdezni?

http://plastik.hu/2013/04/03/hogyan-lehet-bitcoinhoz-jutni/

(#777) csaba951 válasza Penge_4 (#773) üzenetére


csaba951
veterán

:( Na, ezért nem szabad a pénztárcánk kezelését másra bízni! Saját gépen 7 GB az adatbázis, és nem gyors, de legalább működik!

(#778) Chal válasza Penge_4 (#773) üzenetére


Chal
addikt

Felejtsd el a webes walleteket, sokszor volt már itt róla szó hogy miért.

(#779) Penge_4 válasza csaba951 (#777) üzenetére


Penge_4
veterán

Idővel majd kiforrja magát. Addigra sajátgépen lesz 100 giga az adatbázis, a felhős megoldások pedig szárnyalni fognak. A lényeg, hogy jó sok legyen belőle, amik nagyjából egyenlően birtokolnak majd a piacból, különben itt is fennáll a centralizáció-veszély. De ez sem tartható, hogy több gigányi adatot kell tárolnia minden egyes gépnek.

(#780) Chal válasza Penge_4 (#779) üzenetére


Chal
addikt

Nem kell több gigányi adatot tárolnod. Használhatsz lightweight klienst is, mint pl az Electrum. Inkább ezerszer ezt mint bármelyik webes walletet.

Nagyon kevés olyan dolog van a világon, ahol ennyi pénz összpontosul online, és felelősségrevonás nélkül el lehet lopni. Ez egyrészt emberi kockázatot jelent a webes wallet üzemeltetőjénél is, másrészt folyamatos próbálkozást külső támadások formájában.

A felelősségrevonást pedig úgy értem, hogy mindegyik hatóság gurgulázó röhögésbe fog kitörni ha bárki BTC eltűnést jelent be náluk. Valamint teljes mértékben lenyomozhatatlan hogy hova került a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#781) Penge_4 válasza Chal (#780) üzenetére


Penge_4
veterán

És hogy importálom bele az Electrumba a wallet.aes.json fájlt?

(#782) Chal válasza Penge_4 (#781) üzenetére


Chal
addikt

Lövésem sincs hogy az mi. Normál walletet (by Bitcoin-qt) tudsz bele importálni, vagy privkeyt (gondolom ez utóbbi kinyerhető nálad is a webes izéből).

De ha egyik se megy, akkor fogod és átutalod :) Ez a BTC egyik lényege.

[ Szerkesztve ]

(#783) Penge_4 válasza Chal (#782) üzenetére


Penge_4
veterán

Kétszeresen titkosítva tárolja a walletet (pont ez a lényege, hogy még ha meg a fizikai HDD is a tolvaj birtokába kerül se tudnak pénzt lopni, mert minden titkosítva van).

(#784) Chal válasza Penge_4 (#783) üzenetére


Chal
addikt

Egészen addig amíg az a kód fut náluk amit te hiszel hogy kéne hogy fusson. Ez két irányból változhat meg:
1 - egy ott dolgozó emberke hirtelen úgy gondolja hogy neki bizony három kattintásba kerül, és kacsalábonforgó háza lehet még az unokáinak is, büntetlenül. 2 - az a csillió ember aki azon munkálkodik napi 24 órában hogy bejusson, egyszer bejut.

(#785) csaba951 válasza Penge_4 (#781) üzenetére


csaba951
veterán

Ez tényleg jó! Szóval ha pl. fél évig nem nézel rájuk, és közben tönkremennek, akkor nem is férsz sehogyan hozzá a pénztárcádhoz! De legalább lesz egy wallet.aes.json fájlod, amit kb. semelyik más rendszer nem fogad el. Saját pénztárcával nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#786) Penge_4 válasza Chal (#784) üzenetére


Penge_4
veterán

De a titkosításnak pont az a lényege, hogy ők sem látják és aki bejut, az sem.

Tudod, mint a normálisan tervezett rendszereknél pl. a jelszó. Az admin törölheti a usert, meg is változtathatja neki a jelszavát, stb. de látni nem láthatja, mert ő is csak csillagokat lát. Szóval ha elfelejted maximum új jelszót kapsz.

Ugyanúgy itt is titkosítva van. Ha elfelejted a jelszavadat, akkor lesz egy AES titkosított walleted, ami a CIA-nak is évtizedekbe kerülne, hogy feltörje.

(#785) csaba951: Elvileg a Multibit nevű kliens képes dekódolni, de nem fogok letölteni egy nagy böhöm Java-ban írt klienst csak ezért, főleg, mivel az is az egész adatbázist a vinyón tárolja.

[ Szerkesztve ]

(#787) Chal válasza csaba951 (#785) üzenetére


Chal
addikt

A privkeyt megkapod emailben, és állítólag ők nem is tárolják sehol (már ha a blockchain.info -ról van szó). Amikor használod, akkor elvileg böngésző oldali js-ben fut a dolog.

Ez amúgy szép és jó, de egészen addig biztonságos csak, amíg nem módosulnak a szerver oldali kódok.

(#788) Chal válasza Penge_4 (#786) üzenetére


Chal
addikt

Azt magyarázom már pár hsz óta, hogy mindez igaz, de csak addig, amíg élnek a jelenlegi megoldásaik (böngésző oldali decrypt, stb..). Valahogy használnod kell a privkeyed ha utalni szeretnél, tehát elkerülhetetlen hogy megjelenjen. Jelenleg ez náluk PERPILL nem jelenik meg, így áll az, amit mondasz, ez a normál működés. Mi arra gondolunk amikor nem normál működés lép fel, pl egy sikeres támadás, vagy belső incidens miatt. Ilyenkor elég ha interakcióba lépsz a módosított oldallal, és máris viszik a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#789) Penge_4 válasza Chal (#788) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez mondjuk jogos. Bár eddig ilyesmit csak nagyon amatőr oldalaknál csináltak. Nem véletlenül DDoS-olnak, meg még előszeretettel készítenek kamu domaineket. Mert az a legegyszerűbb.

Na meg ha véletlenül fel is nyomnak egy oldalt (kezdjük ott, hogy a frontend általában kevés, a szerverhez is hozzá kell férniük, ahol a fájlok vannak) mondjuk admin jelszavát kitalálják, akkor általában olyan trükkökhöz folyamodnak, hogy kicsalják a userektől a jelszót, mert egyrészt szorít az idő (nem várhatják meg, amíg valaki éppen utal, valahogy rá kell bírni még azelőtt, hogy valaki rájönne és akár csak kipostolná Twitterre, hogy gebasz van, felnyomták az oldalt, senki ne csináljon semmit.

ps: Egyébként meg ezért szoktam utálni az amúgy elvileg biztonsági célból bevezetett állandó bejelentkezést, amire sok oldal megpróbál kényszeríteni, miközben valójában hülyeség.

A gépemhez nem nyúl senki. Aki igen, annak eltöröm a kezét, szóval nagyobb biztonságban vagyok, ha kliensoldali cookie-ban vagy Local Storage-ban vannak a belépési adataim, mintha állandóan beirkálom a jelszót. Például az ilyenek miatt is. Ha felnyomják az oldalt, egyszerűbb, ha a formot naplózzák, ahova a tényleges jelszót írja az ember, mert egy identifierrel maximum beléphetnek, amíg le nem jár a cookie szerveroldalon meghatározott ideje (bár ezt is csinálhatják gány módon, vagy tárolhatják a jelszót cookieban plain/text formátumban) minden egyes user fiókjába, de a jelszót nem tudhatják meg.

(#790) deadwing válasza Okean (#776) üzenetére


deadwing
addikt

Bocsánat. Tegnap mérgemben berúgtam, aztán irkáltam a hülyeséget...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#791) zsoory válasza deadwing (#790) üzenetére


zsoory
csendes tag

Hawer, sajnos nekem sincs ötletem mi lehet.... marad a Win -re install :( :W

(#792) zsoory


zsoory
csendes tag

MtGox ismét down-ban :(

Megint kezdődik minden előlről...... :W :O

(#793) zsoory válasza zsoory (#792) üzenetére


zsoory
csendes tag

Nah úgy látom csak átmeneti volt a hiba, reméljük legalább is

(#794) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok én is beszálltam, egyelőre egy 5850-nel, tuning nélkül!

Ha értelmét látom, akkor megtámogatom 2 db. 5970-nel! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#795) Penge_4


Penge_4
veterán

Kezd nagyon elegem lenni ebből a blockchain.info-ból. Remélem meg is szűnik örökre és átadja a helyét olyanoknak, akik érdemesek rá.

(#796) Okean válasza deadwing (#790) üzenetére


Okean
tag

Semmi gond. 3-4 BTC érdekelne, privátban jöhetnek az ajánlatok.

(#797) deadwing válasza Okean (#796) üzenetére


deadwing
addikt

Annyim sajnos még nincs, egyébként sem tudtam most napokig bányászni :(
De nem felejtelek :)

Jah majd elfelejtettem, működik a gép végre. Kínomban már ki is vettem a kártyákat cserélgettem a slotot, de semmi... Drivert legyalultam, amd clean alkalmazással lepucoltam a gépet, majd 13.1 kata install. Ezzel most kopp kopp kopp, jól megy! :))

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#798) zsoory válasza deadwing (#797) üzenetére


zsoory
csendes tag

Éljen! :C

(#799) zsoory


zsoory
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy hogyan lehet a cgminer configjába belevarázsolni azt, hogy ha mondjuk a slush ledöglik automatikusan átlépjen egy általam definiált másik poolba bányászni.
Sajnos olyan időket élünk amikor nem engedhetem meg magamnak azt, hogy fél 1 napokat pörögjön a gép 450W-ot kiszedve a konnektorból a nagy semmiért.

Örök hála :R

(#800) zsoory válasza zsoory (#799) üzenetére


zsoory
csendes tag

Multiple pool, dedicated miner:

cgminer -o http://pool1:port -u pool1username -p pool1password -o http://pool2:port -u pool2usernmae -p pool2password -I 9

Ez lenne az ha jól sejtem??

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.