Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) LLam


LLam
senior tag

kedvenc kommentem :D

"Or maybe Bitcoin is more analogous to TCP/IP than to either MySpace or Facebook, and other protocols will never catch up even though they may actually be better in some ways. TCP/IP is very flawed, but we're stuck with it. In the future people may say the same thing about Bitcoin, as they say about QWERTY vs. DVORAK, highways vs. railroads, or the EADGBE standard guitar tuning.
As you said, you never know."

kb annyi hogy a bitcoin lehet hogy jobban tervezett mint a TCPIP vagy a Facebook. A tcpip is teel van hobákkal amiket szívunk is és mégis működik. Lehet hogy a jövőben a bitcoinról is ilyeneket fogank mondani vagy a qwerty kiosztásról vagy etc etc.
ÉS AHIGY MONDOD SOSOEM TUDHATOD" :D :D :D

szerk:
"Open source isn't a downside. From Wordpress to apache most of the web runs on open source software."

az nyílt forráskód nem hátrány. a wp-től az apache-ig a legtöbb webes cucc ilyen!

kap a cikkíró rendesen :D

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#502) kugli81


kugli81
aktív tag

remélem :) csak azt láttam nagyon linkelték én nem olvastam bele .... remélem szárnyalnak mondjuk most litecoint termelek :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#503) ignorant válasza LLam (#500) üzenetére


ignorant
senior tag

A srac amugy a bitcoin-t tamogatja, ezek csak az ervei amiert minden ismeroset figyelmeztet, hogy ne fektessen be tobbet mint amit el tud veszteni kovetkezmenyek nelkul.

En sem tartom minden pontjat helyesnek.

csak 3 dologban:

1.) Moneygram, Western Union, Paypal.

Ezek szerintem kuzdeni fognak, es eleg durva lesz a "csata". a bitcoin protocol, foloslegesse teszi a letezesuket + hatalmas penz van bennuk.

2.) Government intervention.

Mivel korunk politikaja es a bankrendszer teljesen osszefonodott, ok sem fogjak nyugodtan vegig nezni ahogy megbukik a rendszeruk

3.) Fundamental flaws
Ez megint trivialis, hogy ha elobukkan egy javithatatlan hiba, akkor vege az egesznek.

Amugy ez a hozzaallas, minden egyes befektetesre igaz, szoval jah. mondhatni hogy jellegtelen az iromany (nem cikk) :)

500-nal BTC party? :DD

(#504) LLam válasza kugli81 (#502) üzenetére


LLam
senior tag

az mindegy h letc vagy btc. új "pénz", új eszme. ez a lényeg imho.

Stay hungry!

(#505) LLam válasza ignorant (#503) üzenetére


LLam
senior tag

igazad van iromány :D

benne vagyok: 500 USD/BTC-nél a molerúzs-t kibérelem, azaz azt inkább 1000-nél ;) :D

Stay hungry!

(#506) LLam


LLam
senior tag

(#507) LLam válasza LLam (#506) üzenetére


LLam
senior tag

LOL http://itcafe.hu/hir/skype_bitcoin_trojai_kaspersky_lab.html

Stay hungry!

(#508) Chal


Chal
addikt

Sikerült végre ma egy kis időt szánni rá, és építettem egy headless minert. Ubuntu 12.04 LTS Server alap, 1.3Gbyte footprint. Benne van az Ati driver, a Cgminer, és szépen működik ssh-n át minden (aticonfig, cgminer screenből). GUI nincs (a Xorg ugyan fut a háttérben, de csak 1db bináris). Az egész bootolható PXE-ről, mac address alapján más-más configokat lehet adni az egyes rig-eknek. Szóval hdd se kell (vagy elég az egyik rig-nek, ha amúgy nincs valamilyen NAS vagy szerver a környéken).

Belefogok egy szépen formázott tutorial elkészítésébe, amit fel fogok tolni a bitcointalk-ra (úgy látom elég sokan és sokat pörögnek ott a fenti config megvalósításán, több-kevesebb sikerrel). Ha valakit addig is érdekel bármelyik említett feature, akkor kérdezzen nyugodtan itt, a teljes tutorial nem tudom mikor lesz kész, külön írni egy fórumpostot tőmondatokban pedig nem szeretnék, nincs ennyi időm :)

(#509) LLam válasza Chal (#508) üzenetére


LLam
senior tag

jól hangzik, gratula :) én elkényelmesedett windows miner vagyok :D

Stay hungry!

(#510) deadwing válasza anonati (#497) üzenetére


deadwing
addikt

Nem arról van szó, hogy nem tudom melyik mit jelent és milyen költségeket generál. Próbálj addolni egy új methodot. NEM fogsz látni ilyeneket.

"Amit ki tudok választani csak annyi, hogy bank transfer, ahol ugye meg kell adni az IBAN-os számlaszámot. És ennyi a lehetőség.
Honnan tudom én ezt, hogy ez International Wire Transfers lesz-e vagy SEPA-val megy?"

A kérdésem még mindig áll.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#511) Chal válasza deadwing (#510) üzenetére


Chal
addikt

Csak tipp, de szerintem attól SEPA, hogy EUR alapú az accountod, és EU-s számlát adsz meg az IBAN-nál. Ha valaki USD-ben kereskedik, és EU-s számlára szeretne kiutalni pénzt, az szerintem jól megszívatta magát.
Működni fog, de de lesz egy +köztes költség (USD->EUR átváltás).

Egyébként egy lengyel banknál van számlájuk, onnét jön a pénz ha EU-n belüli számlára kéred.

(#512) ignorant válasza Chal (#511) üzenetére


ignorant
senior tag

http://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area

(#513) Chal válasza ignorant (#512) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem tudja hogy mi az, azt kérdezte, hogy az mtgox-nál honnét tudja hogy SEPA-s lesz e az utalás vagy sem.

(#514) sonar válasza Chal (#508) üzenetére


sonar
addikt

Engem érdekel. Kiváncsi vagyok meg szeretem a linuxot is :)
igaz még nagyon kezdő vagyok ebben a mining témában

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#515) #68216320 válasza Chal (#508) üzenetére


#68216320
törölt tag

Na, engem ez nagyon érdekelne. Pár parancssornak örülnék az ssh telepítést követően. GUI nélkül akarom én is, hogy ssh-n tudjam használni.

(#516) sonar


sonar
addikt

Itt egy jó kis link a GPU driveres telepitésről: samiux blog

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#517) d_runk


d_runk
csendes tag

Tényleg elegendő a sima pci-e be rakni a további vga-kat? Hogyan ismeri fel őket a rendszer/ a GUiminer? Kösz és üdv.

the worst thing about people with bad breaths is that they always want to tell you secrets /Paul Rodriguez/

(#518) supercow válasza d_runk (#517) üzenetére


supercow
őstag

fórumok szerint.. van 1x / 16x adapter, vagy az alaplapról le lehet szedni a műanyagot ami útban van és akkor bemegy a kártya, vagy riser kábellel. Egyébként itt van a részletes leírás. ;)

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#519) kugli81


kugli81
aktív tag

Srácok abbahagytam itt a letöltélst mert nemtudom mikor kapom meg a pénztárcámba.udtok ebben segiteni van valaki ezen az oldalon mikor kapom meg innen a bitcoinjaim ?Vagy hogy megy ez ?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#520) d_runk válasza supercow (#518) üzenetére


d_runk
csendes tag

:R

the worst thing about people with bad breaths is that they always want to tell you secrets /Paul Rodriguez/

(#521) kugli81


kugli81
aktív tag

Sorry megvan :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#522) ignorant válasza d_runk (#520) üzenetére


ignorant
senior tag

http://chralash.wordpress.com/2013/04/10/six-things-that-normal-people-and-bitcoiners-get-dead-wrong-about-bitcoin/

Erdekes cikk, redditrol.

EDIT: nem valaszkent akartam posztolni

[ Szerkesztve ]

(#523) supercow


supercow
őstag

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#524) #68216320


#68216320
törölt tag

Tudnatok ajanlani olyan magyar nyelvu oldalt, ahhol a bitcoin/litecoin banyaszat menete, lenyege olvashato. Gyakorlatilag az erdekelne, hogy mikent es miken keresztul valik ez penze a szamomra. Mert most csak banyaszok az elso utamba akadt klienssel az elso pool-hoz regisztralva, de nem tudom a dolgokat tovabb.

(#525) sparks válasza #68216320 (#524) üzenetére


sparks
senior tag

Szerintem tanulmányozd a bitcoin.hu oldalt, ott sok a leírás. A bevezetőt legördíted és rengeteg infót kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#526) #68216320 válasza sparks (#525) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi, olvasgatom.

(#527) Chal


Chal
addikt

Arra lettem figyelmes, hogy egy két GPU-s rig-nél a cgminer jó 15%-al több accepted share-t ír az egyik kártyára mint a másikra. Induláskor a 0-as GPU-nál15-20 secig nincs accepted sahre, az 1-esnél azonnal. HW hibák nincsenek, rejected share 0, mindkét kártya ugyanolyan, milliméterre pontosan ugyanaz a hashrate is. Problémát látszólag nem okoz a dolog, a kliens oldali összesített hashrate megegyezik (és pontosan a duplája 1db kártyának, tehát nem lassabb az egyik a másiknál) a pool által reportolt-al. Mégis érdekelne, hogy ez mitől lehet....

[ Szerkesztve ]

(#528) #68216320 válasza Chal (#527) üzenetére


#68216320
törölt tag

Hogy állsz a linuxos segédlettel? Várom már, mert szabadulnék a win-től. :K

(#529) Chal válasza #68216320 (#528) üzenetére


Chal
addikt

Sehogy, sajnos egyelőre tisztességes munkából élek, nem BTC bányászásból, ez nagy mértében hátráltat :D

De hol vagy elakadva? Minek a minimalista linux? A dolognak annyi csak a lényege hogy egy nagyon kicsi headless (GUI nélküli) rendszer működhessen, melyet remote elérsz kényelmesen, gyorsan. Ez azoknak jó akiknek sok gépük van, és távolról managelik őket, diskless akarják megoldani, és esetleg komolyabb monitoring rendszert akarnak hozzá. Otthon felesleges ezzel szopni, ha csak linux kell, akkor bármelyikre 5 perc alatt felrepül az ati driver, aztán indulhat a cgminer, erről meg van már csillió tutorial.

[ Szerkesztve ]

(#530) #68216320 válasza Chal (#529) üzenetére


#68216320
törölt tag

SSH-n keresztül kellene használnom. Helyileg nem vagyok mellette, mert iszonyat zajos a 4GPU benne.
Illetve neten akarom állítgatni. Ezért kellene linux. Másra nincs is használva a gép.

Ez már nem igazán illik ide, de feltettem az ubuntu 12.04 LTS-t, openSSH-t, make, ati driver. aztán nem tudom hogyan tovább.

(#531) csaba951 válasza Chal (#527) üzenetére


csaba951
veterán

Nézd meg, hogy a -Q xx kapcsolóval látsz-e változást! (1-10, default 1)

(#532) Chal válasza #68216320 (#530) üzenetére


Chal
addikt

Igen, sajnos ez az ATI driver miatt nagy cumi. Mindenképpen kell az X, és bizonyos esetekben (az Ubuntu 12.04 default GUI-val pont ilyen) hiába adod meg a DISPLAY változót ssh-n, le se szarja.

Akkor címszavakban gyorsan:

- telepítsd a serever változatot
- fordítsd le az ati drivert (a csomagokat célszerű előtte megcsinálni egy másik (akár desktop 12.04-en), akkor nem szemeteled tele a végleges installt a sok lib-el, compile tool-al, meg még kb 300 csomaggal amik csak a driver lefordításához kellenek)
- az így keletkezett deb csomagokat másold fel a végleges gépre (amit az első pontban telepítettél)
- dpkg -i *.deb (sírni fog, hogy nincs fent egy halom csomag, de ne törődj vele),
- apt-get -f install (ez felteszi azt a csomót amire az előbb sírt).
- apt-get install ssh screen (meg amit még akarsz pl. snmpd, nagios/zabbix/stb.. agent)
- /etc/rc.local -ba: /usr/bin/Xorg 2>&1
- reboot

Ezután működni fognak a következők ssh-n, screenben is:

export DISPLAY=:0
aticonfig --lsa
aticonfig --adapter=all --initial
aticonfig --adapter=all --odgt

--------

export DISPLAY=:0
export GPU_USE_SYNC_OBJECTS=1
./cgminer -c cgminer.conf

[ Szerkesztve ]

(#533) #68216320 válasza Chal (#532) üzenetére


#68216320
törölt tag

Én a .run-t tartalmazó zip-et szedtem le, chmod +x és futtattam. Az gondolom ugyanúgy jó megoldás, nem?

(#534) deadwing válasza Chal (#513) üzenetére


deadwing
addikt

Így van, köszi! :R
Viszont most keletkezett egy másik problémám. Valaki tud segíteni?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#535) LLam


LLam
senior tag

problémám nekem is adódott..
btc-e-n megroggyant az árfolyam, bitstamp nem elérhető, mtgox-on is csúnyán ugrál az árfolyam.. :(

Stay hungry!

(#536) deadwing válasza LLam (#535) üzenetére


deadwing
addikt

Na ne. Pont most költöttem el egy rakat pénzt kártyára...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#537) Chal válasza deadwing (#536) üzenetére


Chal
addikt

Nyugi, szerintem csak dos-olnak, ilyenkor kell venni (ha működne) :)

(#538) deadwing válasza Chal (#537) üzenetére


deadwing
addikt

Csak menne már rendesen ez a két sz@r... Sírok :O

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#539) LLam válasza Chal (#537) üzenetére


LLam
senior tag

260ról 173-ra esett vissza mtgox-on.

Stay hungry!

(#540) ZoliBen válasza LLam (#539) üzenetére


ZoliBen
tag

Már "csak" 157 dollár az árfolyama...

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#541) ignorant


ignorant
senior tag

Akik nem regota hasznaljak mtgox-ot:

Ha felmegy a trade lag (bitcoinity-n latni), akkor rakjatok be 2-3 dollaronkent lefele bideket, egyre tobb BTC-ert.

Eladni nem erdemes ilyen lagnal.

Masik exchange-eken szerintem nem volt annyi noob valszeg ezert nem ment le annyira.

Sok ujonc szerintem panic sold, amint meglattak hogy lefele mozdul.

Ilyenkor hullik olcso coin a gyenge kezekbol :)

(#542) csaba951 válasza LLam (#539) üzenetére


csaba951
veterán

Frankó BTC-E-n már csak 131 USD. Akkor, ennyi volt a móka! :D

(#543) LLam


LLam
senior tag

btc-e-n 133rol visszajött a 150re

szerk 173 :)

szek szerk mtgox 160 az alja most 190.

kb számolással 30k bitcoin eladásával burult meg az mtgox..

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#544) LLam válasza ignorant (#541) üzenetére


LLam
senior tag

osztom a nézeted. kiváncsi vagyok mi az alja a gyengülésnek. mtgox-ot honnan szemlélitek?

Stay hungry!

(#545) LLam


LLam
senior tag

trollbox azt mondja bitstamp-on 78 dodoig csuszott le.. ddos alatt van a site

Stay hungry!

(#546) GuMipOkE válasza LLam (#545) üzenetére


GuMipOkE
aktív tag

70-ig...

(#547) ignorant válasza GuMipOkE (#546) üzenetére


ignorant
senior tag

Ilyenkor nem szabad tradeelni.

Azert elszomorito hogy mtgox 1 ev alatt nem tudja megoldani a problemat.

pedig szerintem telne nekik ra

(#548) supercow


supercow
őstag

hoppá... :Y :O

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#549) LLam válasza ignorant (#547) üzenetére


LLam
senior tag

mtgox simán megy, bitstamp volt elérhetetlen, de most már az is megy. amúgy bitstamp cludflare terheléselosztót használ, ha azt is sikerült megborítani az nem kicsi attack volt..

Stay hungry!

(#550) LLam


LLam
senior tag

hú b+ van itt minden, bitstampen 50 dolláros ajánlat 0,2 btc-re, mtgox-on 120 most az alja.. érdekes éjszaka lesz ez :)

én nem adok egy mBtc-t sem, ez átmeneti pánik.

Stay hungry!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.