Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Penge_4 válasza csaba951 (#850) üzenetére


Penge_4
veterán

"A folyamatos diff emelkedés miatt 4-5 hetente megfeleződik a kitermelhető coinok száma."

De nem úgy van, hogy a bányászok a tranzakciós díjakból is részesülnek, hogy a kitermelés végeztével (vagy amikor már bonyolulttá válik) is fenntartsa a lelkesedést?

(#852) csaba951 válasza Penge_4 (#851) üzenetére


csaba951
veterán

Nem a növekedést fogja fenntartani, hanem várhatóan a hálózat fenntartásának költségeit fogja fedezni. Viszont ez olyan 2040 után fog bekövetkezni. Jelenleg (2020 előtt) egyértelműen a bányászatban van a pénz.

(#853) Penge_4 válasza csaba951 (#852) üzenetére


Penge_4
veterán

De a fee által a bányászat jövedelmező marad, így ösztönözve lesznek az emberek, hogy fenntartsák a rendszert.

Egyébként meg miért tűnt el egy rakás ígéretes oldal, ami régi (2011-es) cikkekben van linkelve Bitcoinnal foglalkozó oldalakon? Ilyen pl. a GLBSE.com

(#854) csaba951 válasza Penge_4 (#853) üzenetére


csaba951
veterán

Nem. A mostani bányászat majdnem teljesen el fog tűnni. Helyette a tranzakciók minél gyorsabb továbbításából, feldolgozásából szedett díjból húznak hasznot az emberek.

>Egyébként meg miért tűnt el egy rakás ígéretes oldal, ami régi (2011-es)
>cikkekben van linkelve Bitcoinnal foglalkozó oldalakon?
>Ilyen pl. a GLBSE.com

Konkrét oldallal nincs tapasztalatom, én csak 2013-ban érkeztem! :)
A nevéből ítélve ez valamilyen BTC/USD váltó oldal lehetett. Ezek folyamatos zaklatásra számíthatnak az USA-ban az IRS (ottani NAV) részéről. Ugyanez megy az EU-ban is. Minden ilyen oldal bezárására törekszenek a pénzmosás elleni harc miatt. Meg, hogy nem tartják be a pénzintézetekre vonatkozó törvényeket. Naná! :) Bitcoin egyik lényeges eleme, hogy nincs fölötte semmilyen szabályozó hatóság. Az állam, meg a pénzügyi szektor szerint ez rossz. Hát, végül is igen, mert nem ők ellenőrzik/irányítják!

Gyakorlatilag az egyik módszer amivel távol tudják tartani az embereket, az az, hogy a hálózat ki/bemeneti (exchage) pontjait támadják, bezárják. Hagy tanuljon belőle a többi próbálkozó, hogy ne akarjanak annyira vállalkozni! Ezt - mint látjuk - elég hatékonyan meg is tudják tenni.

Várhatóan az lesz a megoldás, hogy az összes exchange olyan országban fog működni, amelyek nem ápolnak túl jó viszonyt az USA/EU-val. Ez egyben azt is jelenti majd, hogy a piacvezető cégek között egyetlen USA/EU székhelyű cég sem lesz. Ez kb. olyan, mintha a 1990-es évek közepén az USA/EU nem akart volna rákapcsolódni az internetre. Ma már tudjuk, hogy ez nem lett volna jó ötlet.

Gondolom ők is kapcsolnak majd, ha a BTC rendszerben pl. a kínai/ázsiai cégek tesznek szert jelentős befolyásra.

(#855) Penge_4 válasza csaba951 (#854) üzenetére


Penge_4
veterán

De nem ugyanarra a Mhps/Ghps teljesítményre van szükség a tranzakciók feldolgozásához is? Tehát ugyanazokkal a gépekkel ezt is végzik egyúttal a bányászok, nem?

Amúgy ezen az oldalon nézegettem, 300MH/s-nél még nullszaldó körül jön ki, ha 400W-ot számolok 48 Ft-os áramárral (0.21 USD mostani árfolyamon), viszont a 1500GH-s (nem létező) ASIC tud valamit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#856) gyuszi78


gyuszi78
tag

igaz kicsit régi,de így is lehet bányászgépet építeni!

[link]

:DD

(#857) gyuszi78 válasza Penge_4 (#855) üzenetére


gyuszi78
tag

egy 350Mh/s gép szerintem kevesebbet eszik mint 400W .....

(#858) freestailo válasza Penge_4 (#855) üzenetére


freestailo
őstag

az én gépem kb 310 MH/s-et tud, feszemelés nélkül húzott 7850-el, és valamivel 200 watt alatt marad a fogyasztás.

(#859) gyuszi78 válasza Penge_4 (#855) üzenetére


gyuszi78
tag

egy cseh fórumon olvastam hogy vki eladta a bányászgépét ami kb.:+600Mh/s mellett 550W fogysztott.
akinek eladta az meg ugyanilyen teljesítmény mellett levitte a fogyasztást 400W-ra!Tehát nagyon sok múlik a beállításon!

ja két 7850 kártya volt benne.....

egyébként néztem a 7850 fogyasztását ami teoretikusan max 130W.Szóval két kártya meg vmi spórolós alaplap simán belefér talán még 350W-ba is....

[ Szerkesztve ]

(#860) #68216320 válasza gyuszi78 (#859) üzenetére


#68216320
törölt tag

BTC alatt a 2db 5970-em 560W-ot fogyaszt alulfeszelve ~1380Mh/s érték mellett. A feszültség csökkentéssel lehet sokat megfogni. Mondjuk most LTC-t bányászik, így már 665W.

(#861) LLam válasza csaba951 (#854) üzenetére


LLam
senior tag

a profeta szoljon beloled! vilagpolitika rulez :D

Stay hungry!

(#862) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Nvidia Tesla M1060-al érdemes nekiállni bányászni vagy csak ATI éri meg?

[ Szerkesztve ]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#863) csaba951 válasza Immy (#862) üzenetére


csaba951
veterán

Semmi értelme belekezdened. Nemhogy hasznod nem lesz belőle, hanem a villanyszámla miatt még te fogsz fizetni a bányászásért! Kb. egy ATI 4670 szintjén lehet ez a kártya. A jóval fejlettebb Tesla M2050-el sem lennél előrébb, az is csak villanyszámlát csinálna neked, hasznot nem.

Ha mindenáron bányászkodni akarsz, akkor egy AMD 7970-ben éri meg gondolkodnod. Viszont 1-2 hónap múlva érkeznek az asic célgépek, akkor már a AMD 7970-el sem éri meg bányászkodni. Ennyi idő alatt meg nem fogja kitermelni az árát.

Érdeklődőként olvasd át a 367, 259, 368-as hozzászólásaimat! :)

(#855) Penge_4
Szerintem a tranzakció feldolgozásban már inkább a háttértár (valami raid sdd-kből), meg a cpu teljesítmény fog dominálni. A titkosításhoz viszont lehet, hogy jól jönnek majd az asic gépek, de ehhez még szükség lesz egy speciális programra, ami összehangolja a pc-asic munkáját. Ilyen program ma még biztosan nincs, mert még nem érte meg ilyet kifejleszteni.

(#864) Stanlee


Stanlee
őstag

Nézegetem a bitcointalk.org-on, hogy néhányan már rendelik csak az avalon chipeket nyák és egyéb felszerelés nélkül. Gondolkozom, hogy 2 BTC-t csak a játék kedvéért invesztálnék a dologba.

Ha minden igaz 0,28 Ghash x 20 chip = 5,6 Ghash számítási kapacitást kapnék ezért az összegért. 6,6 W/Ghash fogyasztás összesen 40 Watt max. fogyasztás.

Összehasonlításul egy ATI 5970-es kártyával 0,7 Ghash 300 W-os fogyasztást jelent, szóval 8 kártyával érném el ugyanazt a számítási kapacitást. Áramfogyasztás 8x300 W= 2400 Watt. 55 Ft/kWh ár esetén egy hónapos üzem után a különbség 93500 Ft. Ha a kártyákat el is tudnám adni, akkor is még mindig jobban járok az első hónap után csak a fogyasztáscsökkenés miatt, ha egyedi avalon chipes bányász kártyát rakok össze.

Jön a következő kérdés: mivel az avalon ki fogja adni a dokumentációját és már vannak do-it-yourself közösségek, van-e hazai cég, aki nekem összerakja a nyákot és otthonról bányászhatok magamnak egy kicsit?

A témát azért dobom csak fel, mert jó móka lenne egy ilyen kártyát összerakni,magyar szereplőkel!

Ha valamit elszámoltam, minden kritikát szívesen fogadok!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#865) Immy válasza csaba951 (#863) üzenetére


Immy
őstag

Asic célgépeket állítólag már fél éve ígérik. Biztos az-az 1-2 hónap?

Ha a villanyszámlát nem vesszük figyelembe, akkor a megtérülési idő egy 100.000Ft-ba kerülő 7970-nek mennyi kb? (Tehát, hogy 0-ban legyek)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#866) #68216320 válasza Stanlee (#864) üzenetére


#68216320
törölt tag

Érdekes ötlet. Hol láttad a chip-eket? Lehet, hogy tudok valakit, aki megfelelő info alapján tudna tervezni belőle kártyát.

(#867) LLam válasza Immy (#865) üzenetére


LLam
senior tag

https://bitclockers.com/calc

Stay hungry!

(#868) Stanlee válasza #68216320 (#866) üzenetére


Stanlee
őstag

A Zefir nevű figura Svájcból rendel 10 000 chipes batch-eket, minimális plusz költségért. Amit bevállal az ember, mert nem kell kiadnia 780 BTC-t ezért a mennyiségért.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=177827.0

Van egy másik figura, aki ca. 80 euróért egy 10 chipes lapot elkészít és a Zefirnél megrendelt chipeket a lapba bele is integrálja. https://bitcointalk.org/index.php?topic=179769.0

A költségeket ha összerakom akkor per chip-re vetítve a mostani avalon-ba szerelt gépek chip árának a 60%-án lenne a kész kártya.

A bitcointalk.org-on most három vagy négy 10 000 chip-es rendelést láttam, ami 2800 Ghash/10000 chip növelné meg a rendszer kapacitását. A difficulty nem tudom hová fog elszállni, de nem hiszem, hogy olyan számottevően megváltozna, mert ez is még jóval alatta van az Avalon-os gépek egyetlen szállítmányában lévő számítási kapacitásnak. A nagyobb difficulty miatt meg szerintem egyre többen a VGA kártyás számítási kapacitásaikat le fogják állítani.

Számolgattam, a mostani helyzetemben, hogy ingyen kapnék akár napi 100 kWh áramot, a VGAs bányászás egyáltalán nem érné meg. Vagyis igen, mert az áram árát nem kell kifizetnem, ami majdnem 160 000 Ft/hó, de attól még a kártyákat + gépet meg kell venni, és oda kellene rá figyelni, amit meg nem tudok megoldani, mert az ingyen forrás a lakhelyemtől 200 km-re lenne.

A chipeket nyákra integráló lehetőség még mindig nagyon érdekel!!!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#869) csaba951 válasza Immy (#865) üzenetére


csaba951
veterán

Hát, BTF gépek szerintem sem lesznek (még Karácsonykor sem), de az Avalon már szállítja a maga gépeit. Ezek a gépek biztosan eljutnak a vevőkhöz 1-2 hónapon belül.

A megtérülést lehetetlen kiszámolni, mert számos fontos paraméter értékét nem ismerjük. Ilyenek pl.:
* pontosan mennyire akarod csúcson járatni a kártyát (csúcson járatva kb. 1,5-2 év és dobhatod ki)
* mekkora a diff növekedés mértéke havonta (döntő hatással van a bevételre)
* BTC/USD árfolyam a jövőben
* USD/HUF árfolyam a jövőben

(#870) gyuszi78 válasza Stanlee (#868) üzenetére


gyuszi78
tag

Te vagy az énemberem!!!!pont azon vagyok én is hogy készíttesek valakivel egy ilyen bányász kütyüt!!!
Engem nagyon érdekelne a dolog!ha van további infód akkor szívesen beszálnék!!!!írj,keress meg bátran!!!!

(#871) gyuszi78 válasza #68216320 (#866) üzenetére


gyuszi78
tag

engem is érdekelne a dolog.de majd este többet leszek itt akkor írok a témában!Csak annyit hogy ha kell én személyesen is meg tudnám hozatni a chipeket Kínából!....persze ha onnan jönnek.....

(#872) csaba951 válasza gyuszi78 (#871) üzenetére


csaba951
veterán

Ez nem nagyon fog menni, mert ahhoz a teljes min. mennyiséget meg kellene venned, ami 10000 db chip. Gondolom ennyit nem akarsz venni, még poénból sem.

Én nagyon gondolkozom rajta, hogy burnin-nél befizetek 1 db-ra. Teljesen készre szelve kijön olyan 2-2,5 BTC-ből. Csak a tápot kell rá bekötni (6 pines vga), meg a cgminer-t beparaméterezni, és már mehet is a bányászat.

(#873) Penge_4 válasza csaba951 (#863) üzenetére


Penge_4
veterán

"Szerintem a tranzakció feldolgozásban már inkább a háttértár (valami raid sdd-kből), meg a cpu teljesítmény fog dominálni."

Akkor a BitMinter azért pörgette 100%-on a CPU-mat is miközben csak a GPU volt elindítva, mert egyúttal tranzakciókat is dolgozott fel? Tehát ahhoz már nem kell GPU?

(#874) Okean válasza Stanlee (#868) üzenetére


Okean
tag

Azt is számításba kell venni, hogy a chipek "kopaszon", tehát firmware/szoftver nélkül érkeznek. Könnyen előfordulhat hogy ezen a téren hónapokig nem történik előrelépés és a végén lesz egy raklap haszontalan papírnehezéked.

(#875) gyuszi78 válasza csaba951 (#872) üzenetére


gyuszi78
tag

amennyire tudom kb.220Mh/s körül lesz a teljesítmény chipenként.Ha meg kell vennia 10K chipet akkor felejtős.egyébként amit írsz hogy megrendeled az engem is érdekelne!lehet ha többen összeállunk kedvezményünk is lenne :C

a BTC már megvan hozzá....

(#876) csaba951 válasza Penge_4 (#873) üzenetére


csaba951
veterán

Nem tudom. Nem raktam fel a Bitminter klienst, nem tudom miért viselkedik így nálad. Ahhoz a 1,5%-os kisebbséghez tartozom, akik a cgminer-rel használják a Bitmintert.

Bár most nagyon gondolkodom rajta, hogy otthagyom őket. A kb. 20 órás bányászatomból kb. 11 órát számoltak el, de még ez is a megerősítési szakaszban van. :(

(#874) Okean
Úgy nézz ki, hogy ettől nem kell tartanunk. Már most is van legalább 2-3 ember, akiknél lehet előrendelni a készre szerelt egységeket. Jelenleg azon megy az agyalás, hogy még az Avalon (?) dokumentációjának / pcb design-jának májusi bemutatása előtt megkezdődjön a gyártás, vagy legyen addig egy szünet és csak a hivatalos dokumentáció átnézése után kezdjenek el gyártani.

Előbbi esetén lehetnek kompatibilitási problémák, de ezeknél is meg van ígérve, hogy a cgminer Avalon-ként kezeli gond nélkül.

Június közepére-végére ígérik a kész egységek kiszállítását. Ha előbb szállítják nekik ki a chipeket, akkor még előbb. Mindenesetre 3-4 nap alatt sikerült utoléri a BFL projectet. Kész működő termék itt sincs, de szállítási időpont már van! :))

(#875) gyuszi78
Kedvezményben ne nagyon reménykedj. 5-10 db-os megrendeléseket adnak fel a fórumban, és sehol nem írják, hogy erre kaptak kedvezményt. Esetleg a végén lehetne spórolni, hogy Németországból egy Magyarországi címre legyen a kiszállítás. Onnan meg megoldja mindenki egyénileg.

[ Szerkesztve ]

(#877) Okean válasza csaba951 (#876) üzenetére


Okean
tag

Burnin csak a hardveres résszel foglalkozik, egyelőre firmware témában a következő információk állnak rendelkezésre:

Time is of the essence [obviously] and hoping there will be
a lot of talent that can help make this happen with respect to Firmware
and software. So far its just me with one other who has expressed
interest in an email.

.

(#878) Okean


Okean
tag

Ha valaki meg akarna szabadulni a felesleges BTC-jétől, akkor írjon privátban. 1,1 BTC a legkisebb ajánlható mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#879) gyuszi78 válasza csaba951 (#876) üzenetére


gyuszi78
tag

ezzel a kedvemény dologgal nem gondoltam komolyan.... :B

(#880) Stanlee válasza Okean (#874) üzenetére


Stanlee
őstag

Tiszta ügy, hogy a chip-ek kopaszon érkeznek. De az avalon rendelési oldalán fent is van, hogy a nyák terveket és az fw-t is adják hozzá.

A burnin féle megoldással heti 500 db lapot tudnak leszállítani, az azt jelenti, hogy ha kiadja a terveket az Avalon, akkor kis időn belül megvannak a 10 chip-es lapkák tervei is, és a 3 megrendelt batch-ből 5000 chipet hetente készre szerelve kiszállítanak. Ahogy néztem a rendeléseket, lesznek olyanok, akik majd az ebay-en adják el a chipeket, nem hiszem, hogy 1000 chip-et bárki is otthoni felhasználásra akarna, vagy nagyon elvetemült bányásznak kell lennie.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#881) Okean válasza Stanlee (#880) üzenetére


Okean
tag

Product Description

the only payment accepted is Bitcoin.
the chips being sold are packaged and tested.
the lead time on the chips is 9 to 10 weeks.
made to order from TSMC foundry and then packaged and shipped.
the minimum order quantity is 10,000 chips and the maximum order quantity is 200,000.
the chips are identical to those in Avalon, clocking 282Mh/s per chip.
the password is “I understand and agree”.
communication protocol, reference board design provided in early May.
everything will be open source from FPGA to PCB design.
we do not offer technical support of any kind, this is final.
if you do not know what to do with the packaged chips, please do not purchase.

A nyák terv tényleg szerepel, viszont nem látom, hogy bárhol is megemlítenék a firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#882) ignorant


ignorant
senior tag

(#883) Stanlee válasza Okean (#881) üzenetére


Stanlee
őstag

Ott a pont, viszont a bitcointalk.org-on azt írják, hogy jelen pillanatban is az usb-host-on keresztül van kommunikció az Avalon gépekkel egy tp-link routeren keresztül. De én kevésbé foglalkozom azzal, hogy van-vagy nincs kiforrott fw, mivel ekkora rendelésmennyiségek mellett lesz hozzá rendes program. Az FPGA design korábban is tartalmazta a lapkák meghajtásához tartozó programokat.

Itt a lényeg az, hogy működő chipet tudsz vásárolni, és nem kell várnod a beígért minerekre.

Amúgy most kell szembesülnöm azzal, hogy eleve nem tudok majd venni chipet, mert nincs BTC-m :-) és rövid időn belül nem is tudok beszerezni semmit se. Az se tetszik, hogy csak BTC-ben van fizetés, amikor lehetne juróban vagy usd-ben. De nem, csak BTC.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#884) albinolynx


albinolynx
őstag

Sziasztok!

Érdeklődnék pár alap dologgal kapcsolatban:
- hol érdemes vásárolni és milyen módon a legcélszerűbb?
- hol érdemes beváltani?
- vannak megszokott egyszerű pénzváltó hely szerű váltóhelyek, vagy ezek csak kizárólag interneten keresztül érhetőek el?
- a megvásárolt BTC-t hogyan, milyen módon kapcsolja össze a bitcoin címemmel?
- mennyi ideig-, és egyáltalán hagyhatom-e a tárcában a BTC-okat?
- ha átküldöm egyik címről a másikra, akkor az tényleg tökéletes anonimitással zajlik?
- hol látom a saját címem?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#885) sparks


sparks
senior tag

Azért eléggé örülnék, ha végre megérkezne ez a gép és mehetne a bányászat vele :)

(#886) gyuszi78 válasza Stanlee (#883) üzenetére


gyuszi78
tag

nemértem miért nem tudsz beszerezni BTC!?mert ha nincs rá való akkor teljesen mind1 hogy miben kérik kifizetni.

(#887) gyuszi78 válasza albinolynx (#884) üzenetére


gyuszi78
tag

-online tudsz legegyszerübben vásárolni,átváltóhelyeken.
-a beváltóhelyek kizárólag interneten müköknek
-a tárcában korlátlan ideig tárolhatod a BTC-ket,máshogy nem is tudod őket...
-igen teljes az anonimitás
-a saját pénztárcádba belépve látod a címedet

(#888) albinolynx válasza gyuszi78 (#887) üzenetére


albinolynx
őstag

Köszönöm!
A biztonság szempontjából az teljesen mindegy, hogy windows, vagy android kliens?
Mt.Gox - ez megfelelő hely a vásárlásra?
Esetleg egy bejáratott, bevált beváltó helyet linkelnél nekem?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#889) ignorant válasza albinolynx (#888) üzenetére


ignorant
senior tag

Van alternativa: localbitcoins.com

de csak ovatosan a sellerekkel.

Mtgox, campbx, bitcoin.de, eleg sok vaninternetes valtobol, en goxon vagyok eleg regota

[ Szerkesztve ]

(#890) albinolynx válasza ignorant (#889) üzenetére


albinolynx
őstag

Én egy biztos vásárlási és átváltási helyet keresek. Mt.Gox vásárláshoz nagyon jónak tűnik.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#891) ignorant válasza ignorant (#889) üzenetére


ignorant
senior tag

hasznaltam meg bitcoin-central.net-et is. ok is jok (bankkal szerzodesben vannak, szal valoszinuleg nem lesz veluk banki oldalrol gond)

(#892) gyuszi78


gyuszi78
tag

én a bitstamp-ot használom...korekt

(#893) Stanlee válasza gyuszi78 (#886) üzenetére


Stanlee
őstag

Nem a rávalóval van a gond, hanem azzal, hogy egy relatíve hosszú láncolaton keresztül jutok el odáig, hogy a pénztárcába kerüljön a btc. Jó lenne, ha utalás nélkül megoldható lenne a vásárlás, mondjuk bankkártyával és az aktuális árfolyamon. De ilyen oldalt még nem találtam...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#894) LLam válasza gyuszi78 (#892) üzenetére


LLam
senior tag

nekem eltünt náluk 2BTC-m kiutaltam magamnak és a mai napig nem jött meg. a support annyit írt h még nem érkezett meg a btc a tárcámba.. irtam nekik h ezt én is látom és mikor intézkednek h megkapjam, nem jött válasz..

Stay hungry!

(#895) #68216320


#68216320
törölt tag

Na, akkor hogy is áll most ez a chip-es dolog? Mennyiből lehet kihozni egy 5-10Gh/s gépet? Ha jól értettem akkor igazából nyák és fw is van hozzá? Ha ezen múlik álljunk össze többen.

[ Szerkesztve ]

(#896) kugli81 válasza #68216320 (#895) üzenetére


kugli81
aktív tag

Ha megéri összeállni inkább eladom a karim 7950 és valaki csinálná az egészet lehet egyszerűbb lenne és olcsobb is engem érdekelne..

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#897) poli27 válasza kugli81 (#896) üzenetére


poli27
veterán

Sztem engem is érdekelne, de nem adom el a 7970-em :DDD szval lehet megérné összeállni :)

(#898) #68216320 válasza poli27 (#897) üzenetére


#68216320
törölt tag

Szervezzetek valamit. Figyelem a fórumot. Kellene akkor tuti info a cuccról és azonnal meg is vehetjük részemről.

(#899) deadwing válasza sparks (#885) üzenetére


deadwing
addikt

5GH/s? De hiszen egy egy SC doboza... a jalapeno kisebbnek kéne hogy legyen, nem?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#900) gyuszi78 válasza #68216320 (#895) üzenetére


gyuszi78
tag

én benne vagyok,rám számíthattok :K :K

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.