Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Penge_4 válasza csaba951 (#950) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ugyanez a kocka szeptemberi szállítással már könnyen lehet, hogy soha nem hozza vissza az árát. De lehet, hogy már augusztus elejivel sem..."

Ezért mondom én, hogy akkor kell lecsapni az 1500-asra, amikortól rendelhető lesz és akkor mi is az elsők között lehetnénk.

(#952) deadwing válasza csaba951 (#950) üzenetére


deadwing
addikt

De vajon honnan van neki? Tudtommal még nem történt postázás senkinek... Valami bennfentes lehet?

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#953) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Miért nem fejlesztik inkább a szoftvereket, hogy jobb hatékonysággal tudják számolni ezeket?
Durva hogy 30W-al majd' 10x annyira képes, mint egy VGA 250W-al.

⭐ Stella

(#954) albinolynx válasza csaba951 (#950) üzenetére


albinolynx
őstag

3db 7970 2GH/s teljesítménnyel bír, ez jelenleg ~98.000,- HUF / hónap.
A fogyasztás 3db esetén ~630W. Vegyük a teljes pc-t 850W fogyasztásúnak. Ha jól emlékszem 30,- HUF. bruttó-t fizetek 1kWh-t. Ez óránként 850W fogyasztással ~20.000,- HUF / hónap.
2GH/s-kel a jelenlegi adatok szerint 78.000,- HUF a tiszta bevétel. 500.000 / 78.000 = 6.4hónap.
(Én a korábbi számításnál csak a 3db 7970 árát számoltam, mivel más nekem adott.)
A fenti alapján a 7. hónap végére van 78.000,- HUF bevétel. Persze minden ideális, nincs leállás, stb.

Vagy rosszul számoltam? Igen - a nehézségi szint növekedés. Ez vágja haza valószínűleg az egészet...

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#955) radi8tor válasza albinolynx (#954) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem elszámoltad magad. 7970-es 250W-ot fogyaszt.
Vagy visszavennéd az órajelét?

⭐ Stella

(#956) deadwing válasza radi8tor (#955) üzenetére


deadwing
addikt

Ilyen igénybevétel esetén inkább 300+

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#957) radi8tor válasza deadwing (#956) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak akkor fogyaszt többet, ha OC-zod vagy PowerTune-ben adsz neki +20%-ot. Különben nem fogyaszt többet.

Ezek a kockák meg fognak jelenni eBay-en 5-10x áron...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#958) albinolynx válasza radi8tor (#955) üzenetére


albinolynx
őstag

Ezt találtam a neten, de itt is megerősítik: [link]
Lehet alulfeszelt, vagy akármi...

WIKI-n egész pontosan a gép össz. felvett teljesítménye 850W. Lehet.

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#959) poli27 válasza radi8tor (#957) üzenetére


poli27
veterán

de muszaly oczni mert nagyon sokat jelent!nekem alapon 550 oczva 680 korul megy a 7970

(#960) radi8tor válasza albinolynx (#958) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jó tápegységet raksz a gépbe, aminek a hatásfoka 90% körüli, akkor 3db 7970-essel i7-3770-el 860W.

"A fogyasztás 3db esetén ~630W"

Ezt a részét továbbra sem értem a hozzászólásodnak :)

poli27: OC-zve viszont már folyadékhűtés kell, nem tudod lehűteni a 3db 7970-et OC-zve napi 24 órás használat mellett. Vagy olyan hangja lesz a gépnek, mint egy porszívónak...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#961) csaba951 válasza Stanlee (#943) üzenetére


csaba951
veterán

>Én csak a Zafir féle gyűjtő-rendelésre gondolok, amikor arról beszélek,
>hogy vennék egy adag csipet, ahol egy lennék a sok 10-40 csipet
>rendelő emberből.

Rendben! Ebben az esetben viszont teljesen lényegtelen, hogy egy Kínai címről kb. 1 hét alatt tudsz egy csomagot eljuttatni Magyarországra! Ebben a konstrukcióban neked semmit nem kell eljuttatnod Kínból Magyarországra. :D

>Ennyiért tutajon szállítanak ki bármit is, nem DHL-el repülőn.

Tálcás kiszerelésben mennyi helyet foglal egy ilyen 10000 chipes szállítmány? Szerintem kb. egy nagyobb sporttáska méret lehet. Simán mehet repülővel, összességében nem nagyon dobja meg a szállítási költséget.

(#962) deadwing válasza Penge_4 (#951) üzenetére


deadwing
addikt

Ha megnézed a BFL marketing videót -sajnos most nem találom-, ott raklap számra állnak az 1500-as rigek házai. Nagyon sok előrendelést kaptak már tavaly augusztusban. Nem tudom az avalon mennyivel jobb megoldás, jelenleg úgy tűnik, hogy sokkal, de ha most rendelnéd be az avalonnál, akkor sem kapnád meg hamarabb mint az előrendelt BFL-esek. Szerintem. De persze ez sem biztos, mint ahogy semmi sem az ASIC-okkal kapcsolatban...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#963) albinolynx válasza radi8tor (#960) üzenetére


albinolynx
őstag

630W nekem úgy jött ki, hogy gyors keresés alapján 210W-ot olvastam / kártya. A wiki-s táblázat alapján 850W fogyasztású a gép. Maradjunk ennél, nincs OC. Hűtés tegyük fel vízzel megoldható. Egyébként a hűtés egy önálló kártya esetén is kevés? Arra gondolok, hátha pci-e hosszabbítóval, egymástól nagyobb távolságra elhelyezett kártyák esetén is problémás-e.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#964) radi8tor válasza albinolynx (#963) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

OC nélkül jól szellőző házban nem kell szerintem vizezni.

⭐ Stella

(#965) Penge_4 válasza radi8tor (#964) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha Kékestetőn vagy a Nagy-Hideg-hegyen laksz, akkor nem... De hiába szellőzik jól a ház, meg hiába teker bármennyivel a venti, amikor 35 °C-os "szobahőmérsékletet" forgat nyáron.

(#966) albinolynx válasza radi8tor (#964) üzenetére


albinolynx
őstag

Én üzemeltettem 5850-es kártyákkal gépet másra. Igazából szerintem ezek nem hagyományos házba valók már. Ott is széthúztam pci-e hosszabbítóval, rács oldallapok egy fémvázon.

A lényeg, hogy ha nem számolunk a nehézségi szint növekedéssel, akkor is jó 5-6 hónapba telik, mire megtérül egy 2GH/s rendszer. Csak 5-6 hónap múlva mit fog érni a 2GH/s teljesítmény?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#967) deadwing válasza albinolynx (#963) üzenetére


deadwing
addikt

Nem kevés a hűtés, de porszívó lesz belőle. Nálam most 1050-en megy egy Sapphire VaporX 7970, 590MH/s, 67 fok, 2800-as venti fordulat mellett. Ezzel számolhatsz. Mehetne jobban is, de akkor nagyon befűtene a felette levő 6990-nek, amit nem akarok. Riserrel /pci-e hossszabbító/ egész biztos jobb eredményeket lehet elérni, de egyelőre nincs ilyenem.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#968) radi8tor válasza Penge_4 (#965) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálam nyáron sem megy 25 fok fölé a szoba hőmérséklete. Egy klíma már igazán befér egy fél millás gép mellé.

⭐ Stella

(#969) deadwing válasza radi8tor (#968) üzenetére


deadwing
addikt

Befér, de az megint csak több energia = kevesebb haszon :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#970) albinolynx


albinolynx
őstag

Igazából a hűtés a legkevesebb szerintem. Ráadásul ezt sem tenném szobába, ahogy az eddigieket sem.
Szomorú viszont, hogy sokat nem érne egy ilyen összeállított gép bányászatnál.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#971) radi8tor válasza deadwing (#969) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Klíma amúgy is megy egész nyáron. ;)

⭐ Stella

(#972) deadwing válasza albinolynx (#970) üzenetére


deadwing
addikt

Én mellette alszom, éjszakai üzemmódra átteszem, órajeleket lehúzom, igaz ilyenkor csak 1150MH/s kb, de legalább nem zajong annyira.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#973) radi8tor válasza deadwing (#972) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Showoff:


[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#974) albinolynx válasza deadwing (#972) üzenetére


albinolynx
őstag

Ha tényleg látnám értelmét, vagy lehetne biztosan számolni a nehézségi szint növekedésével, úgy nem érdekelne a hangja és a hőtermelés. 0/24-ben mehetne 100%-on.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#975) csaba951 válasza albinolynx (#954) üzenetére


csaba951
veterán

Ugyanezekkel a paraméterekkel hogyan módosul a megtérülési idő, ha minden hónapban 25%-al csökken a kitermelt coinok száma, és 1 BTC=100 USD?

Havonta egyre kevesebb coint tudsz csak kitermelni, és ezt a "kiesést" csak részben fogja kompenzálni az esetleg megemelkedett BTC/USD árfolyam. És ez a diff (kb. 33%) emelkedés be is következett 2013 március közepe-2013 április közepe között. Ha tényleg lesz valami az asic gépekből (nem csak 1 db YT video :D ), akkor pedig ennél sokkal nagyobb ütemű termelés csökkenésre lehet számolni (változatlan számítási kapacitás mellett).

(#973) radi8tor1
Komoly! Ez az első ház amint látom, hogy előre be van tervezve a vízhűtés a kiépítése a házon a videókártyáknak! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#976) deadwing válasza radi8tor (#973) üzenetére


deadwing
addikt

Ezek lightingok? Mert ha igen, lehet te vitted el előlem azt a 2-t :D
Ha jól látom ezek 2U-s karik, na ezért vagyok én bajban, mert a 6990 meg a 7970 is 3U. Illetve slot, bocsánat, szakmai ártalom...
Nemsoká összerakunk egy gépet haverral, ahol mehetnek a 3 slotos karik is, de egyelőre nincs a lapra zsé...
Gondolom játszol is, máskülönben nem kell a CF híd. Ezt csak másoknak jegyeztem meg :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#977) radi8tor válasza deadwing (#976) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ezek R7970 Lightningok.
Egyiket december végén a másikat 2 hete vettem.

2U :K

Játékra vettem elsősorban, másodsorban azért, mert gyönyörűek!

csaba951: Igen, a tetején pedig akár H100i is elfér, úgy van megoldva. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#978) deadwing válasza csaba951 (#975) üzenetére


deadwing
addikt

+1
30-40 millió diffre számolok most az üzembe helyezések után már 2-3 héttel...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#979) Penge_4


Penge_4
veterán

A DDoS nem váltotta be a reményeket, most jön a phishing... :((( Mindenki figyeljen oda.

(#980) deadwing válasza csaba951 (#975) üzenetére


deadwing
addikt

Enyém is ilyen, jó? :)
Mondjuk sosem lesz használva, csak ezért ekkora a házam, mert nem fért volna el a 6900+hűtés.
Ajánlom figyelmedbe, Xilence Interceptor. Nem olcsó, de nagyon remélem, hogy életem végéig nem kell PC házat vennem.

A fotó minőségéért elnézést kérek, besüt a nap meg csak telefon...

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#981) deadwing válasza Penge_4 (#979) üzenetére


deadwing
addikt

Hálistennek. Kezd megjönni az embereknek az esze, vagy akinek nem volt, már eladta a coinjait. Nem kell azonnal megijedni, bepánikolni, és egyből eladni... Idióták. Na az ilyenekre nincs szüksége a "btc társadalomnak". Beszarnak, aztán viszik le az árfolyamot. Örömmel látom, hogy most már nem volt annyira durva mint a legutóbbi. Sajnos épp tegnap adtam el amim volt, de csak mert nagyon kell most a pénz. Egyébként eszembe nem jutna.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#982) csaba951 válasza deadwing (#980) üzenetére


csaba951
veterán

Ez is nagyon szép ház! :R

(#983) deadwing válasza csaba951 (#982) üzenetére


deadwing
addikt

Köszönöm! :C

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#985) deadwing válasza gyuszi78 (#984) üzenetére


deadwing
addikt

Meg is néztem akkor, a megoldás jó, de most csak ezért nem fogom kikapni a gépet a házból. Mondjuk úgyse jáccok, szal lehet megérné :D

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#986) radi8tor válasza gyuszi78 (#984) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Merész az ember, hogy árnyékolatlan riser-t használ. :U

⭐ Stella

(#987) csaba951 válasza gyuszi78 (#984) üzenetére


csaba951
veterán

Elismerem, hogy praktikus, meg hatékony így a hűtés, de ez soha nem lesz a szoba dísze! :D

(#991) LLam


LLam
senior tag

uraim,

aki most akar összerakni egy gpu-s minert az már elkésett. akkor is ha az asicok csak 6 hónap múlva érkeznek meg.

Stay hungry!

(#992) radi8tor válasza LLam (#991) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mesélj, mit tudsz? :)

⭐ Stella

(#993) gyuszi78 válasza LLam (#991) üzenetére


gyuszi78
tag

miért is?

(#994) csaba951 válasza radi8tor (#992) üzenetére


csaba951
veterán

A bányász bevételi oldalon a havonta kitermelt coinok darabszáma csökkenni fog, változatban hardware mellett.

pl.
1. hónap termelés: 1 BTC, összesen 1 BTC
2. hónap termelés: 0,75 BTC, összesen 1,75 BTC
3. hónap termelés: 0,56 BTC, összesen 2,31 BTC
4. hónap termelés: 0,42 BTC, összesen 2,73 BTC
5. hónap termelés: 0,32 BTC, összesen 3,05 BTC
6. hónap termelés: 0,24 BTC, összesen 3,29 BTC
7. hónap termelés: 0,18 BTC, összesen 3,47 BTC
8. hónap termelés: 0,13 BTC, összesen 3,60 BTC
9. hónap termelés: 0,10 BTC, összesen 3,70 BTC

2013 március közepe (diff 6,7M) - 2013 április közepe (diff 8,9M) ez bekövetkezett. És még híre-hamva sincs az asic gépeknek (mármint tömegesen, magánembereknél). Teljesen hibás az a számítás, hogy ha most 1 BTC-t termelek havonta, akkor 9 hónap múlva 9 BTC-m lesz, mert nem lesz.

Már az is kérdéses, hogy 4-5 hónap múlva egyáltalán lesz-e még tömeges BTC bányászás VGA-val. Ennyi idő alatt meg nem termeli ki magát a 7970-es. Maximum a kártya eladásánál csökkenteni tudod vele a veszteségedet. A többi kártyánál meg ennél is rosszabb a helyzet. És persze ne feledkezzünk el a villanyszámláról sem! :(

(#995) deadwing válasza csaba951 (#994) üzenetére


deadwing
addikt

+1

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#996) LLam


LLam
senior tag

tudni keveset tudok és ahogy egyre többet olvasok úgy jövök rá egyre gyorsuló ütemben, hogy mennyivel kevesebb a tudásom mint hittem :)

itt a fórumban is megtalálható de a lenti idézetben számszerűsítve vagyon:

csaba951 "a diff (kb. 33%) emelkedés be is következett 2013 március közepe-2013 április közepe között. Ha tényleg lesz valami az asic gépekből (nem csak 1 db YT video :D ), akkor pedig ennél sokkal nagyobb ütemű termelés csökkenésre lehet számolni (változatlan számítási kapacitás mellett)."

továbbá ignorant hozzászólásai is aranyat érnek, ha nem az elvakultság hajt.

csak az súlyozhatja valamelyest a diff növekedést ha ingyen van az áram.

szerk: na közben csaba951 szépen levezette amit le kell :)

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#997) deadwing válasza LLam (#996) üzenetére


deadwing
addikt

Ha megjönnek az ASIC-ok, akkor már hiába van/lenne "ingyen" az áram, mellettük akkor sem fogja megérni gpukkal bányászni. Termelnél kb havonta 500 forintot, kb semmi bevételed nem lenne, csak állna bennünk a pénz. Akkor meg minek? Inkább eladja az ember.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#998) albinolynx


albinolynx
őstag

Engem most már csak az érdekelne, hogy a BFL kockák vajon egyéb hash visszafejtéshez is bevethetőek lesznek?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#999) csaba951 válasza albinolynx (#998) üzenetére


csaba951
veterán

Elvileg jók az összes SHA-256 alapúhoz, a scrypt alapúakhoz viszont nem. tovább

Én most éppen PPCoin-ban utazom. Szívás amikor átruccan időnként 1-2 asic-os ember a BTC bányászatból! Rögtön megy fel a diff, pont annyira, hogy eltűnjön a PPC bányászás előnye. Ekkor mennek vissza BTC-re, lecsökken a diff, és kezdődik a kör elölről.

PPCoin neve kiejtve tök vicces! :))

(#1001) LLam
Persze, akkor majd jó lesz! Csak a VGA-t, Asic-ot, villanyszámlát meg MOST kell kifizetni! :D

[ Szerkesztve ]

(#1000) LLam válasza albinolynx (#998) üzenetére


LLam
senior tag

csak SHA-256 kódtörésre alkalmasak

Stay hungry!

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.