Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) supercow


supercow
őstag

Hol tudok BTC-t venni? nem érek rá bányászni...

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#202) sparks válasza supercow (#201) üzenetére


sparks
senior tag

bitcoin.hu fórumban nézz körül, ott is vannak mindig eladók, meg talán manapság a legegyszerűbb a bitcoinvalto.com (ezt én még nem próbáltam, de működik ahogy olvastam).

(#203) #24650752


#24650752
törölt tag

Ezt már lehet bitcoin-láznak nevezni. [link]

(#204) Sotho


Sotho
őstag

Én azt nem értem, hogy a butterflylabs oldalán hirdetett 30,60 GHash/s hardverekhez , mi az a drivers oldalon szereplő 800MHash/s firmware? :F

[ Szerkesztve ]

(#205) #24650752 válasza Sotho (#204) üzenetére


#24650752
törölt tag

Az egy átfogó link. Azok a firmware-ek még a régi Single-ekhez és Mini Rig-ekhez valók (FPGA).

(#206) Sotho válasza #24650752 (#205) üzenetére


Sotho
őstag

Aha, nem mintha érintett lennék a témában sajnos. Csak gondoltam ha mégis beficcentek itthon egy miniriget tisztába legyek már a dolgokkal. :D

(#207) #24650752 válasza Sotho (#206) üzenetére


#24650752
törölt tag

Kezdek megint irigykedni. Hogy itt elég sokan szuper megahash-ekről és Mini Rig-ekről áradozzanak, ejnye... :D

(#208) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

http://marketmonetarist.com/2013/03/21/the-cyprus-deposit-grab-sparks-a-rally-in-bitcoins/

Ha az orosz maffia hozzáfér az adózás után megmaradt pénzéhez és tényleg bitcoinba fekteti akkor szerintem simán 100 dollár fölé mehet az árfolyam.

(#209) doc


doc
nagyúr

egy penzugyekben alaposan kepben levo szakerto velemenye:
[link]

(#210) Chal válasza doc (#209) üzenetére


Chal
addikt

Istenem, megint egy megmondóember. Egy soha nem létező jelenséget és dolgot próbál beleerőltetni az által ismert világba. Persze egy percig sem gondolom, hogy nem zuhanhat a BTC akkorát akár a következő órában mint az ólajtó. Akár azt is el tudom képzelni, hogy jövő ilyenkorra már senki sem fog vele foglalkozni (bár erre nem mernék nagy összegben fogadni). Mindenesetre egyik sem azért fog bekövetkezni, mert ez az ember azt mondja.

Egyébként azt nem értem, hogy miért keveri bele a tulipánhagymákat. A BTC legjobb analógiájához sokkal-sokkal régebbre kell visszamenni, egészen a gyökerekhez, mégpedig az aranyhoz. Azt se lehet megenni, nem lehet lakni benne, de az emberünket mindez nem zavarja, mert hiszen az ARANY. Vélhetően abban az időben is voltak ilyen megmondóemberek, akik nem érettek hogy egy sárga fémből hogy lesz nekik otthon kenyér az asztalon.

Az a szomorú benne amúgy, hogy ha a netán tényleg elbukik az amúgy zseniális kísérlet, akkor ezek az emberek a mellüket fogják verni, "na ugye én megmondtam!!" felkiáltásokkal, holott kábé annyi esélye van releváns jóslást adnia a témában mint az általa is említett rulettasztalnál megjátszani a pénzt a feketére.

[ Szerkesztve ]

(#211) doc válasza Chal (#210) üzenetére


doc
nagyúr

azert alapveto kulonbseg, hogy a tulipanhagymanak csak addig van erteke, amig az emberek elhiszik hogy van neki (pont mint a bitcoinnal), mig az arany mar nagyon-nagyon regota relative stabil erteku, a kereslet pedig mindig nagy iranta (ekszerek, elektronika, stb)

kivancsi vagyok mi lesz belole, bar engem nem erint a tema, valamikor regen utananeztem mi is ez a bitcoin, de nem lattam sok ertelmet foglalkozni vele, maradok a 'valo vilagbeli' penzeknel :)

mindenesetre ez lehet akar egy nagyon jo befektetes is, a kerdes hogy meddig szall el mielott zuhanni kezd (marpedig zuhanni fog, nem azert mert bitcoin, hanem mert MINDEN atmegy egy ido utan zuhanasba - beleertve pl. az aranyat is, csak nem mindegy hogy honnan, mekkorat, es elotte mikor fektettel bele :) )

(#212) Chal válasza doc (#211) üzenetére


Chal
addikt

"azert alapveto kulonbseg, hogy a tulipanhagymanak csak addig van erteke, amig az emberek elhiszik hogy van neki (pont mint a bitcoinnal), mig az arany mar nagyon-nagyon regota relative stabil erteku"

Nem vitatja senki, de az arany is volt ilyen fiatal mint a btc, ugyanígy lehetett volna benne nem megbízni, vagy mást keresni helyette. Ez egy út, amit be tud járni a btc is (vagy nem, mert elbukik), a különbség csupán időbeni (igaz, az aranyt használják az iparban és a divatszakmában is, de ez ezer más fémről is elmondható, amiket zárójelben sem szoktak megemlíteni, mikor gazdasági dolgokról van szó).

Szóval attól hogy van egy érett alma, meg egy éretlen alma, az éretlen még nem lesz automatikusan körte (tulipánhagyma). Leeshet a fáról, elverheti a jég, stb.., de tulipánhagymához semmi köze.

(#213) deadwing


deadwing
addikt

link

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#214) supercow válasza deadwing (#37) üzenetére


supercow
őstag

Adott összeg fölött a PayPal is elkéri és ha holnap bemész akármelyik hazai bankba számlát nyitni akkor is elkérik, sőt le is másolják. ;]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#215) myteve


myteve
csendes tag

Urak, annak mi a módja, hogy bitcoin eladás által egy OTP-s sima számlára kerüljön a pénz? (nem IBAN) keresgéltem picit, a legegyszerűbb megoldásnak a paypal tűnt, de ahhoz meg nem találok exchange-t. :F
adott már el valaki?

(#216) Chal válasza myteve (#215) üzenetére


Chal
addikt

Mtgox?

Illetve mit értesz "sima" számla alatt? Annak pont hogy kéne legyen IBAN száma. OTP megmondja, hogy mi (netbankok is ki szokták írni, de az OTP-st nem ismerem).

(#217) myteve válasza Chal (#216) üzenetére


myteve
csendes tag

nos igen, épp ez az, hogy azt nem tudom, és így egy napot bukok... (holnap délután tudok csak bemenni az otpbe)

(#218) #24650752 válasza myteve (#217) üzenetére


#24650752
törölt tag

Az IBAN is egy "sima" számlaszám, a magyarországi számlaszámodnak a nemzetközi megfelelője. HU-val kezdődik, majd a kétjegyű ellenőrzőösszeg jön, és végül a belföldi pénzforgalmi jelzőszámod, így épül fel. Ilyesmit keress a szerződéseden, mert rajta kellene lennie, ha később kötötted, mint 2003. január 1. Külföldi átutalásnál kérni fogják, nem tudod kikerülni. A bitcoin tekintetében én legalábbis nem tudtam, akárhol néztem.

(#219) supercow


supercow
őstag

PayPal-hoz hasonló az OKPay, de onnan lehet exchange-ekbe feltölteni.
https://www.okpay.com
tegnap regisztráltam, ugyanúgy elkérik az igazolvány stb infót, aztán sima utalással lehet direkt feltölteni dollárt vagy bitcoint vagy rubelt.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#220) myteve


myteve
csendes tag

mégegy hülye kérdés, mt.gox-ra melyik felét kell a magyar személyinek beszkennelni? :D

(#221) supercow válasza myteve (#220) üzenetére


supercow
őstag

gondolom a fényképeset, ha kéri a nav.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#222) kugli81


kugli81
aktív tag

Egyet mondjatok beakarok szállni még ha ki tudja mi is lesz megéri ?:)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#223) LLam válasza kugli81 (#222) üzenetére


LLam
senior tag

pénzzel vagy minerrel?

Stay hungry!

(#224) kugli81 válasza LLam (#223) üzenetére


kugli81
aktív tag

akarmelyikkel :) Hogyan éri meg a legjobban öszintén még nem is csináltam egy kis info is jól jönne megköszönném......Láttam azokat a kisfogyasztású miner-eket gondolom idén még nem kap belöle senki :)

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#225) LLam válasza kugli81 (#224) üzenetére


LLam
senior tag

pénzzel most nem kezdenék bele, bár hívő vagyok és sztem egy btc legalább 100k dollárt fog érni :) ha tudsz asic minert azonnal szólj! :)

Stay hungry!

(#226) Sotho


Sotho
őstag

Namecoint ez miez? NMC wallet?

(#227) kugli81


kugli81
aktív tag

Hol tudom megnézni ,hogy hogyan alakult ki ez a 70dolcsi azaz mennyi idő alatt lett ennyi ?Mennyi volt féléve stb ?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#228) supercow válasza kugli81 (#224) üzenetére


supercow
őstag

BFL állítólag scam, csak szedik a pénzt előrendelésekre, a várólistán vannak 10-20ezren...
szerintem maguknak bányásznak.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#229) bozsokiandra válasza kugli81 (#227) üzenetére


bozsokiandra
tag

http://blockchain.info/hu/charts/market-price

(#230) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Valaki kérdezte a multkor:

Magyar alternatív valuták: Soproni Kékfrank: kekfrank.hu
Balatoni egyesülés: balatonikorona.hu
Bocskai egyesülés: bocskaikorona.hu címeken.

És érdekes, de ciproson megjelent az első automata ami bitcoin-ért ad pénzt és visszafelé is.

Továbbá az usa a bitcoin miatt törvénymódosításra készül. Hoppá! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#231) kugli81 válasza Polarstar (#230) üzenetére


kugli81
aktív tag

Számitógéppel kb mennyit lehet hozni ? hd6850el kb ... kinek mennyi jott össze kb ?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#232) LLam válasza kugli81 (#227) üzenetére


LLam
senior tag

http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUSD#rg5ztgCzm1g10zm2g25zv

Stay hungry!

(#233) sparks válasza kugli81 (#231) üzenetére


sparks
senior tag

Egy 6850-es olyan 200 MH/s-t tud, azzal kb. 0.46 BTC bányászható 1 hónap alatt, ha 24 órában megy a gép. És a nehézség az drasztikusan nőni fog a közeljövőben, most is volt egy brutális ugrás. Mondjuk jelen árfolyamon az ér kb. szűken 10.000 jó magyar forintot. Na a villanyszámlád ennél lehet többel nőne...

(#234) LLam válasza kugli81 (#231) üzenetére


LLam
senior tag

https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison - itt láthatod h mit tud a kártyád
http://www.bitcoinx.com/profit/ itt ki tudod számolni mit érhetsz el

szerk: sparks megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#235) kugli81


kugli81
aktív tag

én pl azt nézem 3nap alatt igy megugrott akkor még lovét is érdemes belerakni....

gépen hogy kell csk felrakoko valami progit , nehéz ez az egész ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#236) Chal válasza kugli81 (#235) üzenetére


Chal
addikt

A jelenlegi állapotot figyelembe véve sokkal egyszerűbb bemenni az első kaszinóba, és felrakni ugyanazt a pénzt a pirosra amit bitcoinra költenél :) Az esélyek kb ugyanazok.

(#237) csaba951 válasza kugli81 (#235) üzenetére


csaba951
veterán

Azért jó lenne, ha a grafikonon nem csak az utolsó 3 napot néznéd meg, hanem pl. 2011-tól kezdve az összes adatot! És utána lehet gondolkozni a most kialakult helyzeten, meg az esetleges tennivalókon.

Meg csak nekem fura, hogy olyasmibe akarsz pénzt tenni:
a) amiről csak pár napja hallottál először
b) nem is igazán érted ezt az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#238) Sotho


Sotho
őstag

Lehet hogy nem éri meg de nekem kell pár bitcoin csak hogy legyen :D és bányászni inkább cool mint megvenni.

(#239) kugli81


kugli81
aktív tag

Okés köszönöm ...valaki tud kézzel fogható számot mondani mivel mennyit szedett össze és mennyi idő alatt ??

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#240) Sotho


Sotho
őstag

guiminer: 202 MH/s
cgminer(2.11.3): 276MH/s
kis különbség van. :U

(#241) supercow


supercow
őstag

Jelen állapotban bányászni csak hobbiból, tanulásnak érdemes. Aki pénzért csinálja már évek óta benne van, rendelkezik megfelelő hardverparkkal ( gpu,fpga,asic ). Sokan inkább LTC-t bányásznak, azt konvertálják vissza BTC-be.
Pénzt befektetni csak hosszú távra és csak annyi pénzt, amennyit nem fogsz hiányolni ha elúszik - összedől az egész, zuhan az árfolyam, stb.
Ha nagy mennyiséged van, csinálj rendszeres mentést a wallet.dat-ról biztonságos helyre.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#242) sparks válasza supercow (#241) üzenetére


sparks
senior tag

Jut eszembe: wallet.dat. Én átálltam teljesen blockchain féle tárcára.
Az okok: így bárhol, bármikor hozzáférek a tárcámhoz, akár androidról is (van hozzá app). Többszintű biztonság belépésnél: sms kódot küld a telefonomra, ha használni akarom. Bármit változtatok, azonnal készül egy mentés az email fiókomba, így visszaállíthatok mindent, ha valamiért összeomlana a rendszerük (kétlem). Nem hiszem, hogy kevéssé biztonságos lenne, mint a gépen tárolt tárca. Persze nem tárolok milliókat rajta, csak pár BTC van állandóan. És bár manapság már lényegesen gyorsabban letölti a QT is a blokkokat, mint az előző verziónál, de ezzel a megoldással erre sem kell várni, ha mondjuk nem lépnék be 2 hétig. És nem is kell sok-sok gigányi blokkinfót tárolni a gépünkön. Szóval most ezt használom, szépen be lehet importálni a meglevő wallet.dat fájlt.
Egy kis gubanc volt az importálásnál nekem: nem látta a teljes összeget, de ezt megoldottam egy ideiglenes tárcába küldéssel és onnan vissza az egészet. Így már ott volt minden fillér (na jó, kevesebb némi tranzakciós díjjal).

Arra persze itt is nagyon kell figyelni, hogy nehogy elfelejtsük a jelszavunk, mert úgy akár az egész pénzünk elveszhet és nincs lehetőség jelszó lekérésre.

Használja ezt más is innen?

[ Szerkesztve ]

(#244) supercow válasza sparks (#242) üzenetére


supercow
őstag

megbízol bennük annyira, hogy ott tartsd az összes pénzed?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#245) sparks válasza supercow (#244) üzenetére


sparks
senior tag

Én megbízom bennük, sokat olvasgattam a bitcointalk fórumot és ott is elég jó volt a vélemény. Persze eltünhet az egész egy pillanat alatt, ez benne van...
Nem mondom, hogy akkor is így lenne, ha milliók lennének rajta, de mivel ez nálam csak szórakozás így jobban tudom intézni több gépről is a küldéseket (bitcoin tőzsdézek btctc-n :DDD ) Persze ez is csak játék, pénzt nem hoz ilyen kicsiben, de játéknak jó.

#243 ignorant
Én úgy vagyok ezzel, hogy ennél sokkal több pénzt tartok befektetési alapokban és betétekben, így nem életidegen, hogy a walletom is fent legyen a neten. Az én rálátásom szerint ez igen erősen titkosított rendszerben zajlik, így nem hiszem, hogy bárki is hozzáférhetne. Ennyi erővel a gépemre is betörhetnek és ellophatják a hasonlóképp titkosított wallet.dat fájlomat...
Persze mondom, ha ezen nagységrendekkel több zsé lenne, akkor tuti másképp gondolnám.

[ Szerkesztve ]

(#246) ignorant válasza sparks (#245) üzenetére


ignorant
senior tag

igaz, csak perspektiva kerdese, nekem fontos a vedelem. :D

(#247) ignorant válasza Chal (#236) üzenetére


ignorant
senior tag

"A jelenlegi állapotot figyelembe véve sokkal egyszerűbb bemenni az első kaszinóba, és felrakni ugyanazt a pénzt a pirosra amit bitcoinra költenél Az esélyek kb ugyanazok."

Ez mekkora badarsag. :D

(#248) Sotho


Sotho
őstag

Most nagyot ugrott a bányászat értéke úgy tűnik, egy 4,5 Gh/s teljesítményű hardverrel 758 eurót (~230k HUF) ír [link]havonta, nem olyan régen kb egy hónapja ez kb.140k HUF - nak megfelelő júró volt. :U

Ezen a cgmineren nem győzök ámuldozni, mintha ott se lenne durván jól megírták. :K
guiminerrel belassult a desktop használhatatlan a gép. :N

[ Szerkesztve ]

(#249) cskamacska


cskamacska
addikt

Ez vótmá? :))
brave new currency

Szó se róla, aki időben, akár csak poénból belefektetett valamennyit, az nagyon jól járhatott mára, de innen már szinte szagolni lehet a bukta közeledtét. :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#250) Chal válasza ignorant (#247) üzenetére


Chal
addikt

Miért is? Mondd már meg nekem hogy mi lesz a jövő héten. 20 dollár lesz az árfolyam, vagy 200?
Senki sem tudja, ezért volt a rulettes hasonlat, 50% esélyed van, vagy bejön, vagy nem :)

És az nem a BTC-ről egy általános vélemény, hanem a jelenlegi állapotról. Ugyanis úgy fújjuk ezt a lufit mintha muszáj lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.