Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) csaba951 válasza zsoory (#1499) üzenetére


csaba951
veterán

Na ez tévedés! A bróker a kereskedési jutalékból él! Tehát neki az az érdeke, hogy össze-vissza ugrálj a pozíciók között, mert ő mindegyikből megkapja a jutalékot. Nem kell hozzá 1 év, elég pár hónap és észre fogod venni (ügyfélként), hogy valahogy nem nő a pénzed. Sőt, tulajdonképpen csökken. De sebaj, a brókernek erre is lesz pár jó ötlete! :D

(#1502) csaba951 válasza zenke (#1500) üzenetére


csaba951
veterán

Ha nap végén lezárják a pozíciódat, akkor pontosan kiderül, hogy mennyit nyertél-vesztettél.

Ha a pozíciód nyitva marad, akkor a helyzeted tovább romolhat. Egyre nagyobb a nyomás, hogyha most eladsz, akkor lenyeled a veszteséget, de többet már legalább nem vesztesz.

Viszont ott van a kisördög is, hogyha felfelé indul az árfolyam, akkor kevesebbet vesztek, aztán talán visszanyerem a veszteségemet is. Csak még ki kell bírni azt a 10 percet, amíg fordul az irány... ;]

(#1503) Nisida válasza csaba951 (#1502) üzenetére


Nisida
aktív tag

Nézd azért a BTC "napi" kereskedelem , ha jól értem és nem határidős rendszerben megy hanem csak evszel és eladsz mindenfajta kötöttség - pl.: napi zárás nélkül - ha azt vesszük kicsit olyan mint a forex és a sima részvénytőzsde kereskedése. Megvan benne a forex volatilitása és a részvénypiac max benne ragadok 1 hónapig és nem írom le a veszteséget hozzá állása. Nagypénz kisebb rizikó, mivel a tőke áttét 1:1 vagy ennél is a szoksáos 1:25, 1:100 stb. ?.

Aki valaha pénzel nyomta - és mondjuk 1:100 as áttétel forexen 100e forintal - a határidős és deviza piacokat és nem cégnél hanem magának az tudja ha a bróker hív a tuti biznisszel akkor éppen a jobb ügyfele vagy a saját szarját sózza majd rád. Vagyis tuti bukó. Ezért jobb a elektronikus kereskedés nincs hülye bróker aki a fordulópontnál hív legalábbis szerinte :D

zsorry : egyre vigyáz a demo számla és a real pénz között egy dolog az óriási különbség : az ideg és a lélek. Soha nem lesz izzadó tenyered , eladóm vazze eladóm, most , a francba ... érzésed csak real pénzzel. És ezek a piacok nem a közgázról hanem a sziphólogiáról szólnak.

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1504) Penge_4 válasza zsoory (#1494) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem úgy megy, mert az élő kötésekkel hatással vagy a grafikonra, főleg ekkora összegű élő kötéseknél. Ugyanis csak azt a pénzt nyerheted meg, amit a többiek elveszítenek. Demo számlánál ez nem jön ki.

(#1502) csaba951: Ez a baj a tőkeáttéttel, hogy előbb elveszítheted a teljes pénzedet, mielőtt fordulna az árfolyam. Plusz egyéb trükközésekkel is igyekszik a cég rábírni (hétvégi extra fenntartási díj, határidők, stb.), hogy zárd be a tranzakcióidat minél hamarabb, mert sokat veszítesz.

(#1505) #68216320


#68216320
törölt tag

Tobb mint 1 oraja kertem egy valtotol kifizetest. Az egyenlegembol levontak mar az osszeget, de a tarcamba meg nem erkezett meg. Blockchain.info- n megerositetlen tranzakciokent szerepel. Kezdjek esetleg aggodni?

(#1506) csaba951 válasza Nisida (#1503) üzenetére


csaba951
veterán

Nisida, Penge_4 - Ne vegyük már el zsoory-tól a tapasztalatszerzést! Kezdjen mondjuk 1:50 tőkeáttéttel, és 10 perc múlva már tele lesz adrenalinnal! És mennyi móka vár még rá! :))

(#1505) PeachMan
BTC wallett-ben mutatja, hogy mennyi megerősítést kapott már a tranzakció. Ha jól emlékszem 8-at kell összegyűjtened. Szerintem ha már látod a tranzakciót, akkor már nem fognak utólag belenyúlni, hogy érvénytelen... Szóval csak várni kell.

BTCGuild nemrég állt át kézi kifizetésnél arra, hogy nem azonnal csinálják meg a tranzakciót, hanem összegyűjtik egy nagyobb batch-ba, és 30 percenként egyszerre adják fel jóváhagyásra. Lehet, hogy ilyen rendszerben működik a váltód is.

[ Szerkesztve ]

(#1507) #68216320 válasza csaba951 (#1506) üzenetére


#68216320
törölt tag

BTC Wallet? Gondolom nem a kliens .dat fájlra gondolsz.
A kliensben semmi nem látszik még belőle csak a váltó oldalán volt egy link és az navigált a blockchan.info oldalára. Aztán ott beírtam a címemet és kijött a lista az összes eddigi tranzakciómról ezzel a címmel és ez az utolsó megerősítetlen maradt.

(#1508) csaba951 válasza #68216320 (#1507) üzenetére


csaba951
veterán

BTC kliensben a Historyban kellene látnod ezt a megerősítetlen tranzakciót.

(#1509) #24650752 válasza #68216320 (#1505) üzenetére


#24650752
törölt tag

Ha nincs meg a 6 megerősítés, akkor még nem kell aggódnod. Ennyi ellenőrzés kell minden BTC-mozgásnak ahhoz, hogy jóváhagyják az adott összeget xy számláján.

(#1510) #68216320 válasza csaba951 (#1508) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ott nem szerepel. Odáig nem jutott el a dolog. :F

Update: Ebben a pillanatban, kb. 1óra 20 perc után megjelent a tárcában, mint megerősítetlen. Ez már alakul.

[ Szerkesztve ]

(#1511) bitcx válasza #68216320 (#1510) üzenetére


bitcx
csendes tag

Nem biztos, hogy azonnal küldik, ha kéred. Ha emberi jóváhagyással megy akkor beletelhet egy kis időbe.

(#1512) ignorant


ignorant
senior tag

(#1513) Nisida válasza #24650752 (#1490) üzenetére


Nisida
aktív tag

CSol-T és te mikor rendelted ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1514) #24650752 válasza Nisida (#1513) üzenetére


#24650752
törölt tag

Idén, január elején.

(#1515) Nisida válasza #24650752 (#1514) üzenetére


Nisida
aktív tag

És van valami infod , hogy mikorra várható a postázás? Mert én most gondolkodok egyen de 3-4 hónap múlva való szállítás esetén már most 3-4 db kéne rendelni , hogy megérje .

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1516) #24650752 válasza Nisida (#1515) üzenetére


#24650752
törölt tag

Még nincs, viszont nyitottam egy ticketet, amire állítólag 48 órán belül fog jönni válasz. Az a nagyon furcsa számomra, hogy az orders alatt nincs semmi, se meglévő, se progress szöveg, semmi. Majd közzéteszem itt, mire jutottam velük.
Ha mi vagyunk az első hullám, akik rendeltek, akkor a másodikat én is ilyen 4-5 hónapos csúszásra tenném jelenleg. :(

(#1517) Nisida válasza #24650752 (#1516) üzenetére


Nisida
aktív tag

Előre is köszi.

Azért gondolom mert nézegetem a diff adatokat és ha az ember kb. fennakarja tartani a számítási kapacitását akkor egy állandó fejlesztés nélkül nem fog menni, az pedig havi 1 db 5 gh/s es riget jelent.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1518) #24650752 válasza Nisida (#1517) üzenetére


#24650752
törölt tag

Attól függ, mi az a szint, amit fenn akarsz tartani. De ezt a havi 1 db Jalapenot elfelejtheted ekkora csúszások közepette. Még a magyar forint is stabilnak tűnik a BFL által kitűzött dátumok mellett. És ahogy nézem a piacot, egyelőre más gyártó sem jöhet szóba, mint alternatíva.

(#1519) Nisida válasza #24650752 (#1518) üzenetére


Nisida
aktív tag

Na ez az :( pedig kb havi 5 gh/s kell ahogy számolom kb, 2-4 millás diff emelkedés várható havonta amihez kell a fejlesztés mert nagyon gyorsan a fagyi pénzre degradálódik a technika termelése.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1520) xstyle


xstyle
tag

Bocs, hogy bele..qtyqrutty,de jelenleg csak a legkisebb kapható (amit szállítanak is) ?

[ Szerkesztve ]

Értékelést nem kérek és nem adok. Köszönöm a megértést.

(#1521) #24650752 válasza Nisida (#1519) üzenetére


#24650752
törölt tag

Számolj nyugodtan 4-6 millás nehézségi szinttel. Gyorsabban fog nőni egy darabig, ahogy kidobálják a nagy kapacitású készülékeket (főleg a Rigeket és az 50 GH-es típusokat).

Szerintem kicsit agresszívabban, de hasonlóan fog lezajlani az esemény, mint mikor a videokártyák bejöttek a képbe a CPU-k helyett. A GPU-k helyét egy az egyben átveszik az ASIC-ok és idővel realizálódik az arány, mint a lufi felfújódása előtt. Az a fő kérdés, hogy ki hogyan fogja elkapni a rajtot, mert itt megint azok jártak jól, akik észnél voltak és lenyomták időben a start gombot.

(#1522) Nisida válasza #24650752 (#1521) üzenetére


Nisida
aktív tag

Igazából a probléma amiért én hezitálok, hogy a BFL túl nagyot harapott , mindent ő akar csinálni és túl sok rendelést vett fel minima kalkula 4-5 milla usd befolyt hozzá + a posta költség kb. 1,5 millája, és amilyen mafla nem szervezi ki a gyártást hanem kisipari módszerekkel próbálja ezt a rendelés állományt legyűrni. Ha most van sorban álló vevő kb. 18-20e akkor képzeld el mi lesz itt amikor ténylegesen 100-200 emeber megkapja a gépeit, ha eddig nem rokkantak meg akkor ha nem változtatnak akkor fullba nyomják őket és 3 nap alatt lerendelnek 100 évi mennyiséget. Már most is ahogy számoltam kb 600 napos várólistánál tartanak ha ezt az ütemet tartják, a napi kb. 27 db géppel.

A hatodik érzékem azt mondja nem szabad újabb pénzt dobni bele, de ma ők az egyetlenek akik adnak valami csontot rágni az Avalonon kívül, és lehet ez lesz a vesztük.

Az egész BFL egy vicc , ha nem kezdik el sorozatgyártásban a dolgot gyártani hanem technikusok pakolják 10 asztalon össze az egészet akkor ebből max énekes halott lesz.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1523) zsoory


zsoory
csendes tag

Én azért bizakodó vagyok, 4db Single SC-t rendeltünk, még tavaly augusztusban.
200 000 MHash/s kapacitással 40millás diffel, 50$-os btc árfolyamon is havi 3,814.$ profit várható.

Ez azért még mindig jól hangzik és reméljük, hogy a 40millás diff előtt még megkapjuk az eszközöket, 1 nagyon max 2 hónapon belül :)) :))

(#1524) deadwing válasza zsoory (#1523) üzenetére


deadwing
addikt

Ne vagizzá! :D

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1525) zsoory válasza deadwing (#1524) üzenetére


zsoory
csendes tag

:R De máááá úgy vááárom ;]

(#1526) moonguru


moonguru
őstag

Egy hozzászólás: :"breaking news, widespread suicide of bitcoin traders by jumping out of windows. bitcoin declared a terrorist." :(

Monitor Guru!

(#1527) moonguru


moonguru
őstag

Egy újabb botrány:

[link]

Monitor Guru!

(#1528) zsoory válasza moonguru (#1527) üzenetére


zsoory
csendes tag

Az emberi leleményesség határtalan :)

(#1529) deadwing


deadwing
addikt

Ez így miért nem megy vajon?
cgminer.exe -o stratum+tcp://stratum.btcguild.com:3333 -u kammajom_1 -p 123 -d 0 -d 1 -u babu_1 -p 123 -d 2 -d 3 -I 3

A 2 user feltétel! Az első 2-t gpu-t egyik használja, másik 2-t kéne a másik workernek. De jelen esetben csak az első workert használja, és mind a 4 gpuval. Nem vágom mi lehet. Ha újra megadom a poolt, akkor se megy:

cgminer.exe -o stratum+tcp://stratum.btcguild.com:3333 -u kammajom_1 -p 123 -d 0 -d 1 -o stratum+tcp://stratum.btcguild.com:3333 -u babu_1 -p 123 -d 2 -d 3 -I 3

Az lenne a célom, hogy külön menjen egy pps meg egy pplns. A 2 worker 2 kölün acc alatt van, a haveré a másik.
Mit rontok el vajon?

Szerk: vagy 2 példányban futtassam a cgminert?

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1530) csaba951 válasza deadwing (#1529) üzenetére


csaba951
veterán

1) A második minernél is meg kell adni a szervert!

2) Gondolom azt akarod, hogy egyenletesen bányászon neki is, igaz? Tehát a termelés 50%-a neked, 50%-a neki. Na, akkor ne failover módban használd a cgminer-t, hanem load balance módban. Ehhez megcsinálod azt amit az 1)-ben írtam, és a cgminer-hez hozzáadod a --load-balance kapcsolót.

-d kapcsolók szerintem nem is kellenek.

Gondolom, hogy pps-t és pplns-t már beállítottad a btcguild oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#1531) deadwing válasza csaba951 (#1530) üzenetére


deadwing
addikt

Az a célom, hogy lássam, melyik verzió pörög jobban. Ezért akarom teljesen különválasztani a gpukat userenként, hogy ne legyen kavar. Szal a load balance nem jó ide...
Így mit mondasz? :)

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1532) Nisida válasza zsoory (#1523) üzenetére


Nisida
aktív tag

Ezzel csak az a probléma, hogy szerintem ha most rendelek 5gh/s SC-t az is hamarabb jön meg mint a te 50 GH/s.-ás géped. Éppen tegnap olvastam egy cikket egy FPGA gyártó cég tulajdonos / tervezőjétől, ahol leírta, hogy nagyvalószínűséggel a BFL a köv problémába futott bele: ők chip ár miatt nem tud ASIC chipeket berakni hanem FPGA chipekkel pótolja és ezért van számítási kapacitás / energia fogyasztási problémája.
A srác azt mondta , hogy maga a általa látott fotok a gyártási technológiától pedig kisüzemi prototípus gyártásra utalnak ebből pedig ő is és én is a kiszervezés hiányára gondol. Értem ezalatt a BFL nem akarja - mert fél a lopástól - vagy nem tudja - mert alul árazta a berendezéseit - a gyártást kiszervezni. Ezáltal megpróbálja a kvázi lehetetlent - ezt már én mondom - manufakturális gyártási technológiával kirugni magát és kinyomni a megrendelés állományát akkor amikor kb. 20e berendezést kéne legyártani 4 hónap alatt. A fotok alapján kb. 5 max 10 ember fér el az összeszerelésnél. Ezzel meg mondjuk a honlapon írt 9-9-9 db os napi kapacitással számolva ez kb. 2 éves program. És nem is az összeszerelés, tesztelés, csomagolás a szűk keresztmetszet, hanem az alaplapi implementálás vagy minek nevezik, ha azt nem gyártósor végzi hanem egyedi gépek akkor nagyon lassan fog haladni még a berendezések párhuzamosítása esetén is.

Még egyszer mondom, én elhiszem, hogy működik de az infokat alapján kétlem , hogy képesek ésszerű időt tartani , plusz ott van két nagyon fontos kérdés:

- Meddig bírják a gépek ?
- Mennyi lesz a rárendelés a tényleges "tömeges" kiszállítás megkezdésekor ?

Mert ha az első érték a pre-order megrendelések és az első pre-order utáni hullám kiszállítása előtt tömegesé válik akkor perek , meg fizesd vissza nélkül is újabb tömeges rárendelést eredményez. Az pedig egyszerre még egy olyan vállalkozást is sírba vihet aminek van pénze , meg mindene csak a fizikát és a technikát nem tudja figyelmen kívül hagyni.

Tényleg van valami határ a diffre a rendszerben ? menyi a max diff ha van ilyen ?

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1533) #24650752 válasza Nisida (#1532) üzenetére


#24650752
törölt tag

Nincs. Illetve az algoritmus szerint van, ami egy irgalmatlan nagy szám: 2^224.

(#1534) csaba951 válasza deadwing (#1531) üzenetére


csaba951
veterán

>Szal a load balance nem jó ide...

Már miért ne? Megpróbálja mindkét bányászt egyforma kihasználtság mellett üzemeltetni. Egyébként könnyű belátni, hogy rövid távon (pár óra/nap) a pps bányász fog többet keresni. Legalább 1 hónap folyamatos üzemelés után viszont utoléri/lenyomja a pplns. :)

btcguild-on életbe léptették amit az 51%-os tervükben már leírtak. A Slush meghackelése után sajnos a többség lelépet, és pont a btcguild-ra mentek. Most viszont sokan tovább léptek az 50btc-re.

[ Szerkesztve ]

(#1535) almafa42


almafa42
aktív tag

ismer szep kis rally volt az arfolyamban... mtgox beperlesehez mit szoltok?

(#1536) Nisida válasza #24650752 (#1533) üzenetére


Nisida
aktív tag

Magyarán akkor ahogy közeledünk a végéhez mindenki egy hold méretű lézerágyúval fog lödözni egy gombostű fejnyi méretű fény sebességgel cikázó valamire. A végén egy block reward megszerzése már inkább a szerencsén mint a számítási kapacitáson fog múlni, bár egy bazi nagy számítási kapacitás kell majd hozzá, hogy legalább az 1:1 000 000 000 000 000 000 x esélyed legyen.
Nincs valami block szűrő amely statisztikai vagy más módon segít a lehetségesen gyorsabban törhető blokkokat szűrni vagy valami block irányító amivel szét lehet osztani a munkát , hogy ne 10.000 ember akarja megfejteni azt az egyet, mikor másik 2000 vár a sorára ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1537) kugli81


kugli81
aktív tag

Az ftc is nagyon mozog a btc, ltc vel azt hittem na majd ma átváltom ltc-be erre az is romlott....

[ Szerkesztve ]

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#1538) #24650752 válasza Nisida (#1536) üzenetére


#24650752
törölt tag

Nem. A difficulty, azaz a nehézség, vagy nehézségi szint, hívjuk akárhogy, egy olyan mérceszám, ami azt mutatja meg, hogyan lehet a lehető "leggyorsabban" megtalálni egy blokkot.
Ez a szám pedig a targetből generálódik: maximum target/aktuális target.

Ha egyre több bányász kapcsolódik a hálózatba és kutat fel blokkokat, akkor értelemszerűen az a helyzet áll fenn, mint most: kb. kéthetente (2016 blokkonként) nagy léptékben növeli a rendszer a nehézséget, hogy beálljon a kb. 10 percenkénti blokkgenerálás lehetősége, ezzel kitolva a bitcoin élettartamát. Mivel van vége is a történetnek (21 millió BTC), az egész szisztémát így ütemezték, ezen nem lehet változtatni, sőt, a másodpercenkénti tranzakciók száma is jelenleg 7-re van korlátozva, hogy ne dagasszák fel túl nagyra időnap előtt az egész blokkláncot.

Ha pedig teszem azt, lecseng a mostani helyzet és beáll újra mondjuk 10 dollárra a bitcoin árfolyama, akkor sokan lesznek azok, akiknek nem éri meg fenntartani gépparkot azért, hogy BTC-t bányásszanak és kiszállnak a buliból (tekintsünk el a közelgő ASIC-októl). Ez esetben csökkenne a difficulty, de ez egy szélsőséges és valószínűtlen eset, csak azért hoztam fel, hogy szemléltesse a nehézség változásait.

Jó eséllyel az fog bekövetkezni, amit már említettem egy korábbi hozzászólásomban: a GPU-k degradálóknak a CPU-k szintjére, vagy még lejjebb, az ASIC-ok kezdeti sikere meg beáll az őrület előtti videokártyák körülbelüli pozíciójába. Így nem kell semmilyen Hold méretű lézerágyúval lövöldözni a légyre és akkor sem a szerencsén fog múlni a dolog, csak merőben megváltoznak az erőviszonyok.

A blokkokat pedig ilyen szempontból nem lehet szűrni, ahányféle tranzakció és cím, annyiféle előző hash érték, merkle root hash, bit és pörgetni kell a számlálót tovább... A szétosztásra meg ott vannak a pool-ok. Bár vannak elárvult blokkok (és ezzel együtt vakvágányok), a blokklánc tág értelemben véve is kötött.

[ Szerkesztve ]

(#1539) Chal válasza Nisida (#1532) üzenetére


Chal
addikt

Az FPGA szerintem kizárt, egyerűen nem bír ennyit számolni ebben a méretben. Ők maguk is gyártottak régebben FPGA-s gépeket, illetve jómagam is ismerek FPGA chipeket, már az 5GHS is elég komoly gond lenne ekkora méretben/fogyasztásban nekik, az áráról meg ne is beszéljünk.

A többivel egyetértek viszont :)

(#1540) Nisida válasza Chal (#1539) üzenetére


Nisida
aktív tag

Ez lehetséges és valószínű is, az FPGA -s gépeknél én is max a ZTE-s 860 Megását láttam, sajnálom amúgy mert egy-két gyártó tényleg olcsó és jó kisebb FPGA gépet rakott össze és még ma is megérné ezeket gyártani eladni.
Én a srác írásából azt vettem , ki, hogy ő az FPGA-khoz ért és szerinte azokkal is elérhető a megálmodott 5gh/s határ de a fogyasztás azon a szinten van amit a BFL most leír , és szerinte ez túl magas még ilyen számítási kapacitásnál is egy A géphez. Én ezért gondolta ő az FPGA - ASIC csere lehetőségére.
A másik amit írt ami érdekes volt, hogy önmagában egy ASIC processzor ilyen fajta egyoldalú terhelése problémákhoz vezethet , de ezt már nem értettem teljesen mert valami szorzó tényezőről hadovált.

Amúgy köszi.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1541) Nisida válasza #24650752 (#1538) üzenetére


Nisida
aktív tag

Oksa , de akkor a diff menni fog felfelé , és a végén belefutunk egyfajta anyagháborúba ahol a folyamatos kapacitás fejlesztés eredménye az lesz ki tudd gyorsabban többet fejleszteni úgy hogy még bírja pénztárcával és nyereséggel. Kivéve ha jön valami jobb , újabb tec ami gyorsabban többet, olcsóbban tud .... mint a cpu / gpu váltás esetén.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1542) Chal válasza Nisida (#1540) üzenetére


Chal
addikt

Pongyolán fogalmazva:

Nincs olyan konkrét termék, hogy "ASIC processzor", ez egy gyűjtőfogalom. Ha valamit nem tudsz vagy nem akarsz megoldani általános CPU-val (pl ARM, x86, stb..), akkor jönnek képbe az FPGA-k. Az FPGA-k belső huzalozását programozhatod (és az benne a poén hogy ez törölhető, újraprogramozható bármikor), gyakorlatilag bármilyen áramkört készíthetsz belőle szoftveres úton. Szép példa erre mikor egy c64 vagy egy Amiga cpu-ját (és egyéb chipjeit) kódolják le, és töltlk be egy FPGA-ba, (és nem, ez nem emulátor a szó klasszikus értelmében, pontosabban itt magát az elektronikát emulálod).
Ugyanígy "tölthető" bele BTC miningra alkalmas logika, huzalozás, le kell csak kódolni (ugye meg is csinálták). Node az FPGA egyik nagy hátránya hogy rengeteget veszít a teljesítményéből a rugalmasságáért cserébe, ezért jött az ötlet, hogy célchipet kéne gyártani (ASIC), ami csak az sha256 algoritmust tudja (mining).

Tehát ezeket az ASIC-okat a BFL saját maga tervezte, és gyártatja (ki tudja hol is kivel), semmi másra nem jó, illetve semmilyen egyéb termékben nem létezik. Olyan ez mint anno amikor az ősidőkben készítettek tranzisztorokból számítógépet, ami szobányi méretű volt, aztán beintegrálták az egészet egy körömnyi tokba/chipbe.

Ennél fogva nincs olyan igazán hogy szélsőséges használat, hiszen minden ASIC egy adott célra (szélsőséges használatra) jó. Ha neked van pl. egy 218 db IC-ból álló kapcsolásod, amik mezei logikai áramkörök, memóriák, mikrokontrollerek sokasága, és mondjuk egy LED falat vezérelsz vele, akkor megfelelő céget keresve te is integrálhatod az egészet egy ASIC-ba, de annak semmi köze nem lesz ugye a btc mininghoz, illetve annyi csak, hogy az ilyesféle integrálásnál használatos fogalmat ("ez egy ASIC") használod rá te is.

[ Szerkesztve ]

(#1543) zenke


zenke
aktív tag

Van itt olyan aki vett már ki pénzt?

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#1544) Chal válasza Chal (#1542) üzenetére


Chal
addikt

Ja, és ettől még simán lehet egy kalap szar a BFL chipje tervezési vagy egyéb konstrukciós hiba miatt (én egyébként ettől tartok a legjobban), ami csak később fog kiderülni, masszív, több hónapos használat mellett, nagy darabszámnál.

(#1545) Nisida válasza Chal (#1542) üzenetére


Nisida
aktív tag

Oksa köszi így pár dolog világosabb.gy már értem mit akart írni a srác azzal, hogy ASIC chip foglalatába FPGA-t tesznek.
Magyarán ők megfogták a programozott szoftveres rendszert és fixre huzalozták.

Na ja , a puding próbája....

Amúgy ez mennyire bonyolult folyamat mármint egy ASIC chip összetákolása ?

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1546) Chal válasza Nisida (#1545) üzenetére


Chal
addikt

A tervezés és a fejlesztés belátható még itthon is (BME-n pl van ASIC labor). Szellemi kihívás tekintetében semmiképpen sem egyszemélyes garázsproject. Mivel több terület találkozása egy célchip tervezése, ezért aztán kell hozzá villamosmérnök, programozó(matematikus), és ezekből se az a fajta aki php weboldalakat készít, meg csöves erősítőt (nem bántani akarom őket, én is ilyesmivel foglalkozok) :) És akkor arról még ugye nem volt szó, hogy tapasztalat sem árt ezen a területen.
Szóval szerintem ez a része még nagy neheze hazai léptékkel, kapcsolatokkal felérhető, belátható.

A gyártás viszont beláthatatlan. Ott van Kína mint alternatíva, de csak nagy darabszámnál éri meg, saját célra szerintem ráfizetés lenne. Nagy darabszámnál meg meg is kapod a BFL receptjét csak pepitában :)

Mondjuk hasra ütve azt mondom 8 (vagy inkább 9) számjegyes nagyságrendekről van szó forintban, alsó hangon, de ha lenne ennyim, én biztosan nem egy BFL2 gólem létrehozására költeném :)

(#1547) Chal válasza Nisida (#1545) üzenetére


Chal
addikt

Amúgy a BFL tuti nem használ FPGA-kat az új termékeiben. Régen volt nekik olyan, mostmár nincs, nem éri meg. Az FPGA meg egyébként is ugyanúgy fix dolog panel és foglalat ügyileg, nem ettől rugalmas, hanem a belső részétől.

Régi BFL termék, ez FPGA alapú:

http://www.youtube.com/watch?v=4MCdJVtf270

Az FPGA-nak egy BTC miner gyártónál az a lényege, hogy ő nem gyárt chipet, csak alkatrészeket szerel össze. Van sok FPGA gyártó, te is találhatsz a neten, itthon is kapsz FPGA-kat raktárról nagyobb elektronikai boltokban. SW-t kell hozzá írni, panel kell neki, USB interface, doboz, és go. Csakhogy ezek az idők már elmúltak, továbblépett mindenki a saját chip (ASIC) irányába aki ilyesmivel foglalkozott.

[ Szerkesztve ]

(#1548) high-tech válasza csaba951 (#1534) üzenetére


high-tech
csendes tag

Sziasztok,

mi a pontos különbség a PPS és a PPLNS miner között? Értem én: miért jobb a PPS rövid, míg a PPLNS hosszabb távon, pontosan mi befolyásolja a targeteket?
Ez még úgy nem tiszta, köszi a választ előre is. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, HT

(#1549) ignorant válasza Nisida (#1541) üzenetére


ignorant
senior tag

Ez az elejetel kezdve ilyen volt. Ha profitert vagy bent akkor lepest kell tartanod.

Most annyi a kulonbseg h GPU-k drgaak voltak es draga volt uzemelni, ASIC relative olcso, es olcso uzemelni. Nezd meg hany GH-nak tudsz otthont adni akar 1KW-al.

Hardcore gpuminereknel 8-10kw v akar durvabb / ora. Aki raerzett az izere, meg ha csak a felet tartja meg power foigyasztas teren akkor is durva farmra tud fejleszteni ASIC iranyban.

(#1550) csaba951 válasza high-tech (#1548) üzenetére


csaba951
veterán

Lásd 1117-es hozzászólásom! :D

A 1116-ban van egy link ahol nagyon-nagyon alaposan részletezve is van.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.