Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Rolly válasza deadwing (#1800) üzenetére


Rolly
veterán

igen erre gondoltam :)

(#1802) Chal válasza csaba951 (#1799) üzenetére


Chal
addikt

Ha tippelnem kéne azt mondanám hogy azért van ott a HU, mert magyarok csinálták. Úgy már összeáll a kép :)

(#1803) ignorant válasza Rolly (#1798) üzenetére


ignorant
senior tag

100% scam.

(#1804) jones965 válasza csaba951 (#1788) üzenetére


jones965
Modder

Egy darab 1500W-os tápról megy.

(#1805) csaba951 válasza deadwing (#1800) üzenetére


csaba951
veterán

>Estimated shipping time: 12-22 Days

Miért ne? Ennyi idő alatt csak leszállítja pl. a DHL! Azt sehol nem írják, hogy az estimated manufacturing, assamling time mennyi! :))

(#1804) jones965
Meglepődtem rajta, hogy egyáltalán van ilyen. Legalábbis PC-hez.

[ Szerkesztve ]

(#1806) ignorant


ignorant
senior tag

erdekesseg keppen, igy nezki a blade erupter web felulete

(#1807) csaba951 válasza ignorant (#1806) üzenetére


csaba951
veterán

1) Középen benne maradt az ip címe!
2) Switch Clock hogy nézz ki?

(#1808) ignorant válasza csaba951 (#1807) üzenetére


ignorant
senior tag

switch clock option arra volao hogy 2 mode kozott valtani tudj, van LOW meg HIGH, ertelem szeruen a high az overclock.

LOw-on 10-11Ghs korul megy, OC-val 12.5 - 13Ghs

IP, nem gaz csak local stratum belso ip, igazabol egyiikkel se lehet sok mindent kezdeni...

(#1809) csaba951 válasza ignorant (#1808) üzenetére


csaba951
veterán

Hőmérséklet kijelzés nincs? Vagy amúgy is automatikusan lekapcsol amikor már melege van?

Önállóan tud dolgozni a pool-ban, vagy szükség van egy helyi stratum proxira? Kell neki PC?

[ Szerkesztve ]

(#1810) ngabor2


ngabor2
nagyúr

a bitforce-ot lehet másra is használni? érdemes még beruházni ~60eFt-ért egy 5GH/s-os darabra? olvastam, hogy akár 2 hónap is eltelhet a rendelés és a beérkezés között.

amúgy azt nézegettem, hogy ha belevágnék (= lenne hirtelen szabad 150-250k-m), akkor már jobban megérné egy (vagy több) ASIC-ot venni, mivel az kisebb fogyasztás mellett is gyorsabban számol. vagy rosszul látom? az más kérdés, hogy "picit" nehezebb hozzájutni, mint 4 db 5870-es kártyához, de azért nem mindegy, hogy 30W, vagy 1000W a fogyasztása, emellett 5, vagy 2,5 GH/s-re képes.

(#1811) sparks válasza ignorant (#1808) üzenetére


sparks
senior tag

Mondjuk ha jól kalkulálok, akkor kell neki egy laza 5 hónap, hogy visszakapálja az árát a mai nehézség mellett :U
Nem kispálya... Persze nyomorult BFL még mindig nem szállított, így most akkor egy picit irigykedem :P
Gratula a cumóhoz!

(#1812) ngabor2


ngabor2
nagyúr

azért bírnak fejlődni a gyártók: ez remélhetőleg letöri a bányagépek árát :D egy 10-es aktív usb hubot telerak az ember, 25W-tal 3GH/s... nem is lenne rossz :D remélem hamarosan előrendelhető lesz.

(#1813) csaba951 válasza ngabor2 (#1812) üzenetére


csaba951
veterán

Minek? Hozzáteszel még 10%-ot, és kapsz egy 50 MH/s-es gépet. Jó, mondjuk a szállítás teljesen bizonytalan.

Viszont az Avalon-os chipekből is össze lehet rakni hasonlót, hasonló áron. És ez valószínűleg tényleg meg is valósul 2-3 hónapon belül.

Ezt az usb-s cuccot majd simán meg lehet venni e-bayről szeptemberben vagy októberben 25-50 USD-ért. Talán annyit meg is ér. Többet semmi esetre sem. A 2 BTC teljesen nevetséges ár érte!

(#1814) Chal válasza ngabor2 (#1812) üzenetére


Chal
addikt

Ja, csak nézd meg az árát :)

(#1815) ngabor2 válasza Chal (#1814) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a bányászoknak, akik haladnak is, nem olyan vészes. aki USD-ért veszi a BTC-t, annak valóban marha drága.

pont azt keresgettem, hogy honnan lehetne 1000-1500 USD alatt értelmes teljesítményt venni. a Butterfly-t találtam én is, 25 GH/s pont kijönne belőle. az ebay-en kicsit sokkal drágább, mint a gyártótól. mondjuk hamarabb szállítanak (elvileg)...

csak egy említést találtam a faq-jában valamiféle exportkorlátozásról. annyit írtak, hogy ha bizonytalan vagy, keress minket. még nem néztem utána, de szerintetek ez beleesik?

[ Szerkesztve ]

(#1816) sparks válasza csaba951 (#1813) üzenetére


sparks
senior tag

Ja BFL mint tudjuk mostantól 2-3 hét múlva szállít. És ezt mondják már tavaly nyár vége óta :DDD
Én bepályázok 2 ilyen kis USB cuccra, meglátjuk mi lesz. A német csoportnál bejelentkeztem, ha lesz fejlemény majd megírom. Van bányászatból pár BTC-m, így annyira nem lesz vészes az ára.
Azt meg kötve hiszem, hogy pár hónapon belül az ebayen 50 USD-ért meg lehet majd. Annak majd inkább sokkal többszöröséért. Legalábbis az első körökben tuti és nagyon durván fognak rá licitálni. Szerintem még arra is érdemes lenne venni, hogy az ember azonnal ott meghirdesse, tuti kasza lenne.
BFL-től is várom a motyót, de szerintem ősznél előbb tuti nem lesz belőle semmi...

(#1817) Chal válasza ngabor2 (#1815) üzenetére


Chal
addikt

A drágát nem úgy értem, hogy nekem vagy neked vagy XY bérből élő embernek magas az összeg, hanem a megtérülésre gondoltam.

(#1818) ignorant válasza csaba951 (#1809) üzenetére


ignorant
senior tag

Homerseklet kijelzes nincs a web feluleten, bar biztos hogy van szenzor, mert tulmelegedes eseten ujraindul low modban.

Egybol csak local stratummal inditottam, pc nem szukseges hozza.

(#1819) ignorant válasza sparks (#1811) üzenetére


ignorant
senior tag

hat igen 5+ honap lenne mostani diff mellett.

Oszinten en nem is foglalkozom megterulesi idovel, a sok elore nem lathato tenyezo miatt, csak logolom h 24h-kent mennyit termel.

Nekem amugy 12 honap a tippem, de nem lepodnek meg ha ennel is tobb lenne (ha nagyobb mennyisegu ASIC shipping megindul akkor eleg gyorsan kitolodhat a break even, BTC-t tekintve.)

(#1820) #24650752 válasza ignorant (#1819) üzenetére


#24650752
törölt tag

Gratula a készülékekhez!

(#1821) ignorant válasza #24650752 (#1820) üzenetére


ignorant
senior tag

danke

(#1822) Nisida válasza ignorant (#1819) üzenetére


Nisida
aktív tag

Grat a géphez. mióta ketyeg ?

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1823) ngabor2


ngabor2
nagyúr

egy technikai kérdés. tételezzük fel, hogy meg tudnám venni ezt. összesen mennyibe fájna nekem? az tiszta sor, hogy 1249 az ára, meg 88 a postaköltség. de mire leér hozzám, áfa és vám nem csapódik hozzá? szép nagy dobozban jön valószínűleg, jó nagy értékkel, a vámosok előszeretettel csapnak le az ilyenekre. próbáltam eligazodni itt, de nem sikerült.

mod: annyit már megtaláltam, hogy 27% áfa, plusz 0-12% vám, de hogy 0, vagy 12, azt nem találtam. tippre ez utóbbi :( ráadásul a nagy érték miatt vámokmánnyal /vámregisztrációs EORI számmal/ tarifa vámtétel és ÁFA köteles. gondolom ez a vámon is több hetet jelent.

[ Szerkesztve ]

(#1824) ignorant válasza ngabor2 (#1823) üzenetére


ignorant
senior tag

27% Afa az biztos.

Ha jo fej a ceg akkor nagysagrendekkel alacsonyabb osszeget ir ra, meg demo, vagy mintakent kuldi (ennek ellenere is kell majd afa-t fizetni).

nisida: koszi, 5napja

(#1825) ngabor2 válasza ignorant (#1824) üzenetére


ngabor2
nagyúr

közben keresgéltem egy kicsit, itt "rendkívül" bőven leírják, hogy kell vámot fizetni.

a BFL FAQ-jából pedig:

Q: Can Butterfly Labs ship items as a 'gift' or for a lower price than was paid?
A: No. We can lose our ability to ship to a country if we falsify customs declarations. We declare all items as 'computer peripherals' for the actual price paid on the customs form.

ez azt jelenti, hogy 27% áfa + 12% vám, az összesen egy 1,39-es szorzót dob az árra. lehet, hogy az 5GH/s-os verzióval a végén olcsóbban/gyorsabban jövök ki? vagy ebay nem usa szállítással, hiába magasabb az ár? asszem ezt erősebben körbe kell járni.

(#1826) ignorant válasza ngabor2 (#1825) üzenetére


ignorant
senior tag

hat, az nem hangzik valami jol. lehet erdemes lenne megkeresni oket, privatban forumon (pl josh-t vagy Steven-t ) es megkerdezni direktben, nem tudom mennyire lenne vallalhato egyaltalan a vam trukk publikusan.

(#1827) ngabor2 válasza ignorant (#1826) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkora keresleti piac van szerintem, hogy nem kockáztatnak ilyennel, amit meg is értek.

az ebay-en találtam egy budapesti eladót, igaz, "csak" egy 5GH/s-os jalapeno-val, és "csak" előrendelés, de szerintem már így is egyszerűbb a dolog. de ez még mindig csak elméleti, sajnos :(

(#1828) Nisida válasza ngabor2 (#1825) üzenetére


Nisida
aktív tag

A vám sávosan van kialakítva , mivel te magánszemély vagy ha jól gondolom, és a BFL meg cég akkor a cég to magánszemély érvényes.

Ezt nézd meg:

[link]

A vámkezelés kb. 1-2-3 hét, 30 napig Budapesten a vámraktárban megőrzik, utána a feladó rendelkezése szerint járnak el a csomaggal. Ha beérkezik az országba kapsz egy szép levelet amiben felhívnak, hogy küld el a rendelkezésre álló dokumentumokat. Majd levámkezelik, majd lejön a csomag hozzád, kijön a futár kéri a vámköltséget + áfa és utána elkéri a belföldi csomagdíjat is, ami kb. 1800-3500 Ft körül lesz. Ezeket kifizeted majd átveszed a csomagot.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1829) Nisida


Nisida
aktív tag

Magyarán ahogy én számolom 25 Gh/s gép: 1249 + 88 dolcsi + mondjuk 12% vám + 27% ÁFA + 3500 Ft egyedi belföldi posta költség + VÁM ügynökség vámdíja kb. 10-15.000 Ft = kb. ma max. 465.470 Ft :)

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1830) ngabor2 válasza Nisida (#1828) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is ezt néztem, csak a kategóriát nem találtam, hogy hova esik a számítógép periféria (arra is rákerestem külön, így se találtam). vannak vámmentes perifériák, de egyértelműen nem írják le sehol. szállítási költséggel kicsivel 1000 euro alatt marad az ára.

vámügynökség vámdíja??? ilyet se hallottam még. mikor legutóbb a postától vámköteles cuccot kaptam, akkor csak a vámot és áfát kellett kifizetni. de én is kb. itt számoltam ki.

[ Szerkesztve ]

(#1831) ignorant válasza Nisida (#1829) üzenetére


ignorant
senior tag

Nem emlexem hogy BFL DHL-t hasznal-e vagy sem, de gondolom mas futar se kulonbozhet nagyon, csak afat kellett fizetnem, szoval nem volt +"vam dij" meg +belfoldi posta se (arrol nem is beszelve, hogy menet kozben inteztek a vam papirokat, es nem varakozott sehol a csomag).

Masik, amit tapasztaltam US-> EU iranyban, hogy nekem kellett mennem a csomagert vamot fizetni, de ott se volt semmi + koltseg, csak afa.

Kar hogy nincs valami egyszeruen atlathato oldal erre. (pl kivalaszxtod hogy honnan kuldik csomagot, milyen kategoria, es kidobna hogy mik a fizetendo tetelek.)

(#1832) ngabor2 válasza ignorant (#1831) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az USPS-szel szállítanak, kivéve a mini rigeket, azt a FedEx viszi alapból. az USPS-től a MPL veszi át, és a vámkezelés a nemzetközi csomagkicserélőn keresztül megy. levélben, vagy faxon lehet intézni a vámot, és egy számlakivonat másolatát is elfogadják. egy párszor már kellett lényegesen kisebb értékeket így vámkezelnem. vámkezelés után 2 nappal itt volt a csomag, csak addig eljutni volt 2 hét.

(#1833) Nisida válasza ngabor2 (#1830) üzenetére


Nisida
aktív tag

1000 euro felett már vámügynökség a te megbízásod alapján végzi addig automatikusan.

Amúgy van oldal a posta oldalán minden fent van.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1834) albinolynx válasza Nisida (#1828) üzenetére


albinolynx
őstag

Már korábban is akartam írni, attól, hogy a te csomagod 1-3 hetet töltött vámkezelés alatt, nem ez az általános. Nekem eddig a leghosszabb idő 3 nap volt és érkeztek már kacifántos dolgok is.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1835) Nisida válasza albinolynx (#1834) üzenetére


Nisida
aktív tag

Oké, mindenki a saját tapasztalatából indul ki.

Abból indulok, ki, hogy megkapod az értesítést a beérkezés után 2 nap , válaszolsz még az nap. Ezután ők előveszik és lekezelik 1 nap, majd belföldön tovább küldik 2 nap ez legjobb esetben is 5 nap :)

[ Szerkesztve ]

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1836) albinolynx válasza Nisida (#1835) üzenetére


albinolynx
őstag

Vagy a túlterheltségnek hála sz.rnak bele az egészbe és bontatlanul hozza a postás.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1837) ngabor2 válasza albinolynx (#1836) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy 150 USD-s, könnyű csomagnál még előfordul, de egy ~1400 USD értékű nehéznél már minimális esélyt érzek rá. de ne legyen igazam :D

(#1838) Nisida válasza albinolynx (#1836) üzenetére


Nisida
aktív tag

Nézd, a feleségem külföldi, havi rendszerességgel kaptunk csomagokat a mamától, testvérektől. Eddig magasról leszarta mindenki mi van benne mi nincs. Amikor az asszony áttelepült és ezért 10 csomagot adott fel , volt olyan amiben az ellenőrző NAV-os pecsétje beleset és benne maradt :) vagyis kibontotta és nem lett semmi. Idén 3 csomagból 3 macerásan érkezett, levél, ajándékozási meg minden. Nem tudom miért - gondolom rászálltak a csomagokra - folyamatosan ajándékozásit meg ilyeneket kell küldözgetni.
Amúgy a telszámot amit adtak nem lehet elérni csak fax meg email van de válasz az nincs. :(
Én ezért írtam a 2-3 hetet. Ja igen ez a Magyar Posta , avgyis a DHL, TNT stb. -ről nem vonatkozik mert nem tom.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

(#1839) albinolynx


albinolynx
őstag

Én is Magyar Postáról beszéltem. Mindegy, nem fontos...

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#1840) Chal válasza ngabor2 (#1827) üzenetére


Chal
addikt

A budapesti eladó az ebayen lehet hogy jól hangzik, de gondold át, hogy ha ráverik a vámot, vagy ha soha nem jön meg neki a jalapeno, akkor benyeli e a plusz pénzt vagy a kárt helyetted csak mert jófej.

(#1841) ngabor2 válasza Chal (#1840) üzenetére


ngabor2
nagyúr

meg akartam én is kérdezni tőle, hogy csak átcímzés, vagy az előrendelésből megérkező cuccot adja, de a leírásból nekem az jön le, hogy ez utóbbi. már most 325 dollárnál tart a 270-es masina, tehát a vámra is futja :D és még 3 nap hátra van...

angliában is árul egy emberke, az már 300 euro felett van, de ő csak átíratja a postázási címet, tehát duplán bukó a vám miatt.

(#1842) ignorant válasza ngabor2 (#1841) üzenetére


ignorant
senior tag

Nem tudjak atiratni a postazasi cimet.

BFL irta, hogy az original vevonek szallitjak, es rajta mulik majd h atkuldje 2. vevonek.

(#1843) LLam


LLam
senior tag

csinaltam magamnak 2 vanity címet, ellenőrizném h jók e. valaki küldjön rá valamennyi BTC-t pls. asap küldöm is vissza:
1LLamK8mxiBF4GkvQwCBPBxLRvow74upST
1LLamX7vAZk99d2nF8iaUya9En5i5LtfQf

Stay hungry!

(#1844) ignorant


ignorant
senior tag

ezt hasznalja itt valaki?

(#1845) asuspc96


asuspc96
senior tag

Mi az a matematikai probléma ami ennyi pénzt megér ? :F
vagy másképp fogalmazva mi az a hihetetlenül bonyolult dolog, amihez ekkora erőforrásokra van szükség ?

(#1846) ignorant válasza asuspc96 (#1845) üzenetére


ignorant
senior tag

Olvasd at az alap informaciokat, szerintem utana jobb beszelgetest tudnank folytatni.

Elsonek ezt ajanlanam

wiki

Eloljaroban annyit, hogy a sum szamitasi teljesitmeny (az osszes node egyuttes teljesitmenye) biztositja a rendszer vedelmet.

Minel nagyobb a teljesitmeny annal nehezebb 51% attack-ot vegrehajtani.

[ Szerkesztve ]

(#1847) ignorant


ignorant
senior tag

(#1848) asuspc96 válasza ignorant (#1846) üzenetére


asuspc96
senior tag

:R

(#1849) Rich49


Rich49
tag

Üdvözlet!
Egy olyan probléma ütköztem,hogy a guiminer nem akar működni.Az alábbi hibákat kapom:

2013-05-12 09:45:13: Futtatási parancs: poclbm.exe asdasd:pass@btcguild.com:8332 --device=0 --platform=0 --verbose -r1 -v -w128 -f 60
2013-05-12 09:45:13: "Default" elindult
2013-05-12 09:45:13: Üzenet - "Default": 12/05/2013 09:45:13, ADL_Adapter_ID_Get failed, cutoff temperature disabled for 0:0:Barts
2013-05-12 09:45:14: Üzenet - "Default": 12/05/2013 09:45:14, started OpenCL miner on platform 0, device 0 (Barts)
2013-05-12 09:45:14: Üzenet - "Default": btcguild.com:8332 12/05/2013 09:45:14, checking for stratum...
2013-05-12 09:45:15: Üzenet - "Default": btcguild.com:8332 12/05/2013 09:45:15, using JSON-RPC (no stratum header)
2013-05-12 09:45:53: Üzenet - "Default": btcguild.com:8332 12/05/2013 09:45:53, Verification failed, check hardware! (0:0:Barts, 6be0824e)
2013-05-12 09:45:56: Üzenet - "Default": btcguild.com:8332 12/05/2013 09:45:56, Verification failed, check hardware! (0:0:Barts, 93395e92)

i7 2600k
HD6850
13.4es catalyst van felrakva.

A cgminer-ről nem is beszélve..Az pedig lefagy long-polling aktiválás után.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1850) csaba951 válasza Rich49 (#1849) üzenetére


csaba951
veterán

Az 51% plan-ben benne volt, hogy lekapcsolják a getwork szervereket. Csak a stratum szerverek elérhetőek. Próbáld meg ezeket a szervereket:
* stratum+tcp://stratum1.btcguild.com:3333
* stratum+tcp://stratum2.btcguild.com:3333
* stratum+tcp://stratum3.btcguild.com:3333
* stratum+tcp://eu-stratum.btcguild.com:3333

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Bitcoin topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.