Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- BerserkGuts: 9800X3D Hitvallás, Dogma megcáfolása egy RTX5080+12600K-val
- GoodSpeed: Te hány éves vagy?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- hcl: Amúgy mi a terv?
- MasterDeeJay: Érdekesség: 16GB-os DDR3 sodimm modul asztali gépben
- sziku69: Szólánc.
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
-
LOGOUT
I. Általános tudnivalók

1. Mielőtt kérdezel, olvasd el legalább a II. részben levő linkeket és semmiképpen se félj a Google-t használni!
2. Igen, lehet pénzt keresni vele de nem könnyű és kockázatos, ezt nem lehet elég sokszor hangsúlyozni. Csak akkor fektess bele, ha van játszópénzed, mert lehet, hogy egyik napról a másikra bukod az egészet és még egy jó nagy áramszámlát is kapsz a nyakadba.
3. A bányászat nehézségi szintje immár több éve olyan magasra emelkedett, hogy a videókártyák teljesítménye alkalmatlan profitcélú Bitcoin bányászatra, még "ingyen" árammal is. Amennyiben bányászatból remélsz számottevő profitot, több millió forintos beruházásra lesz szükséged, célirányú hardver (ASIC) vásárlására és specializált hosting megoldásra (lehetőség szerint valahol ahol Magyarországnál jóval olcsóbb az elektromos áram ára).
Új hozzászólás Aktív témák
-
devast
addikt
válasz
Dißnäëß
#18890
üzenetére
Nem olyan bonyolult az.
Van 100ft-od. A platfromon ahol leverage trade van lekötöd a 100ft-od, és mondjuk 2x-es leverage-nél kapsz 200ft-nyi btc-t. Gyakorlatilag kapsz kölcsönbe 100ft-nyi btc-t. Erre a 100ft-nyi kölcsönkapott btc-re minimális kamatot fizetsz. Ha a btc ára 50%-ot megy fel, lesz 300ft-nyi btc-d, amit eladsz és nyertél vele 100ft-ot, tehát megdupláztad a pénzed. Viszont ha esik 50%-ot, akkor a pozíciód értéke 100ft lesz, ekkor buktad az egészet. 10x-es leverage-nél már 10% -os mozgásnál megduplázhatod a tőkéd, vagy teljesen elbukhatod.
Ez a példa spec long volt. Short pozíció az amikor btc-t veszel kölcsön és egyből eladod, arra számítva, hogy később olcsóbban vissza tudod vásárolni, így tudsz nyerni az árfolyam különbözeten. Long az amikor az emelkedésre számítasz és nem adod el, arra játszol hogy később magasabb áron tudod eladni. Nyilván, ha piac veled ellentétes irányba mozog, akkor shortnál meg longnál is tudsz bukni. Minél nagyobb leverage szorzóval, annál nagyobbat lehet nyerni és bukni.
Új hozzászólás Aktív témák
● Bitcoin adásvétel a topikban tilos!
- Elektromos autók - motorok
- Vicces képek
- Nem kilincselhet tovább a Tesla Kínában
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Asztrofotózás
- Mobil flották
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kedvenc zene a mai napra
- További aktív témák...
- ÚJ Razer Kraken V4 Pro gamer fejhallgató
- Eladó Apple iPhone 13 Mini 128GB / 12 hó jótállás
- Apple iPhone 15 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone 11 Pro 256GB Space Grey -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3173, 100% Akkumulátor
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


