Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26301) udi24


udi24
tag

sziasztok!
egy olyan kérdésem lenne hogy egy gtx 260-at össze lehet e kötni egy gts 250-nel(SLI)
alaplap: evga 790i ultra.
válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: udi24

(#26302) Tomate válasza udi24 (#26301) üzenetére


Tomate
veterán

Nem. :(

(#26303) udi24


udi24
tag

szia!
gts 250-nel mit lehet slibe rakni?
9800gt vel miket lehet (SLI)?
9800gtx-el miket lehet (SLI)?

alaplap:evga 790i ultra
választ előre is köszönöm

Üdv: udi24

(#26304) Qru válasza udi24 (#26303) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak egyforma kátyákat tudsz SLI-be kötni (de a márka mindegy).

#nincsbennetarcsi

(#26305) jaja1981 válasza superecneB (#26298) üzenetére


jaja1981
addikt

superecneB:
Szvsz driver hiba, de nézzél pár hőfokot. GPU, mem, CPU.

(#26306) CROKER21 válasza Alastair' (#26297) üzenetére


CROKER21
tag

Kösszi a választ :((( Akkor eltéved az örök AGP vadászmezőkre. 1 perc néma csend a tiszteletére: 60...59...58...57... 3...2...1...0.
Akkor megy a falra porfogónak...
Még jó hogy a kártyán egy kuka van áthúzva :DD
DE azért mehet oda :DDD

Messziről jött ember, azt mond amit akar....

(#26307) totalrevenue


totalrevenue
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a Vezérlőpultból nem tudom a képernyőbeállítást módosítani.Jelenleg 640x480( Színmélység 4 bit) ismer el a rendszer.Tud-e valaki valamilyen megoldást találni?!Hálás köszönet érte!!!!
További szép napot mindenkinek!!!

(#26308) Papaj x


Papaj x
tag

Üdvözlök mindenkit!!

én egy óriási problémával fordulnék hozzátok! kaptam egy ati (gigabyte) 9800Xt-t (256Mb) és a következőt tapasztaltam! A VGA össze-vissza képet ad, itt csíkok, ott csíkok, sok kis téglatestben mindenféle szín stb... Illetve nem beszélve az xp betöltése után az 53C-os gpu-t...

Mi lehet a baja....? Esetlegesen orvosolható....??

Várom valakinek a megtisztelő válaszát!!

Köszönöm előre is!!

Üdvözlettel: János :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26309) lsc válasza Papaj x (#26308) üzenetére


lsc
nagyúr

Magától jött elő, vagy drivert cseréltél ? Rögtön bekapcsolás után, vagy csak egy bizonyos idő után csinálja ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#26310) bdlackoo


bdlackoo
tag

hello mindenki! a kérdésem a következő
notiba videokarit hol lehet venni?

válaszaitokat előre is köszönöm
(ja es igen utánanéztem ki lehet cserélni)

dinosaurs are jesus ponies

(#26311) nagykristof


nagykristof
csendes tag

Sürgős segítség kéne !
Van egy 4870em Zalman vf1000es hűtővel.
Eddig tök jól ment ,olyan 55-65 fokon, de most alapból 75 fokon indul.
Ha elkezdek játszani pl. Cod4el , akkor 15 percet megy és utána elmegy a kép és csak úgy jön vissza , ha kinyomom a gépet.
Kb 125 fokig melegszik fel, de marha gyorsan. Régen még a gyárival 85 fölé se ment.
Valakinek valami ötlete ?

(#26312) lsc válasza nagykristof (#26311) üzenetére


lsc
nagyúr

A hűtő rögzítése megadta magát .

Az élet kegyetlen .

(#26313) nagykristof válasza lsc (#26312) üzenetére


nagykristof
csendes tag

Ez hány % ?
Amúgy fél éves a hűtő.
Amikor egyik nap szétszedtem nem tűnt lazának a hűtő rajta.
Esetleg más baja mi lehet ?

(#26314) lsc válasza nagykristof (#26313) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha látatlanban megmondanám akkor nem itt koptatnám a billentyűzetet . Azt írod hogy gyorsan fölmegy, akkor pedig valami hasonló gond van .

Az élet kegyetlen .

(#26315) fagy53 válasza nagykristof (#26313) üzenetére


fagy53
nagyúr

Lehet, pl nem megy a venti, vagy csak alig és most passzív hűtőként tengődik.

[ Szerkesztve ]

(#26316) varsam válasza nagykristof (#26313) üzenetére


varsam
őstag

Nézd meg, hogy rendesen forog-e a venti, nem poros, nem akad.
Nézd meg mégegyszer a rögzítést, nem mozdult-e el, rendesen felfekszik.
Esetleg pasztázd újra.

[ Szerkesztve ]

(#26317) Papaj x válasza lsc (#26309) üzenetére


Papaj x
tag

Magától jött elő!! legalábbis én így kaptam és rögtön már bekapcsolás után problémás a dolog..:S

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26318) lsc válasza Papaj x (#26317) üzenetére


lsc
nagyúr

Nézd meg hogy megy-e rajta a venti, esetleg vedd vissza a ramok órajelét egy kicsit, de szerintem a kártya valamelyik ramja megdöglött .

Az élet kegyetlen .

(#26319) Papaj x válasza lsc (#26318) üzenetére


Papaj x
tag

A venti megy rajta természetesen...! A ramok órajele alap, vagyis 400Mhz-t ismer fel a gpu-z..:S
Ígyx akkor valószínűleg valamelyik ram adta fel...?:S

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26320) lsc válasza Papaj x (#26319) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor valószínűleg igen . Egy másik gépben még megnézhetnéd esetleg .

Az élet kegyetlen .

(#26321) Papaj x válasza lsc (#26320) üzenetére


Papaj x
tag

Már átvittem, s más gépben is ugyan ez...:S Akkor gondolom ez kuka.. Mondjuk hallottam, h van egy cég, aki ezzel foglalkozik, de valószínűsítem horibilis pénzért..! Esetleg egy "bios" frissítése a karinak megoldaná...? Mondjuk raknék rá egy 128-asét..? :F :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26322) lsc válasza Papaj x (#26321) üzenetére


lsc
nagyúr

Jobban elrontani nem tudod, de szerintem csak 256-os bioszt engedne rárakni .

Az élet kegyetlen .

(#26323) Csab0


Csab0
csendes tag

Hali!
Nekem van egy AMD athlon64 3500+ @2200mhz processzorom, alapórajeleken futtatva, de most majd egy X1950pro 512mb ddr3 kerül bele, AGP-s és S939 a processzor. A kérdésem az, hogy hány százalékosan tudom kihajtani majd? Elég erős kis proci ez, csak nem tudom,hogy húzzak rajta, vagy ne?Mert a tuningot bírja minden a gépemben, csak nem vagyok benne biztos,hogy szükség lesz rá, vagy inkább erősebb proci...Köszönöm előre is a választ:)

[ Szerkesztve ]

(#26324) Papaj x válasza lsc (#26322) üzenetére


Papaj x
tag

Értem, s köszönöm! Akkor valószínűleg "kuka" a dolog... :F

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26325) Papaj x válasza lsc (#26322) üzenetére


Papaj x
tag

Értem, s köszönöm! Akkor valószínűleg "kuka" a dolog... :F Nagyon szépen köszönöm segítségedet.. :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26326) Daffni2 válasza Papaj x (#26324) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem garanciális a kártya?
4870 nem lehet olyan idős.

"Aki ad,az nyer"

(#26327) _Toka_ válasza Daffni2 (#26326) üzenetére


_Toka_
senior tag

Az nem, de ez: "ati (gigabyte) 9800Xt-t (256Mb)" igen. :K
[link]

[ Szerkesztve ]

(#26328) dokee78


dokee78
félisten

Melyik lenne a jobb választás?(főleg GTA4,CoD4,CoD5,majd Modern Warfare2)
Melyik az időtállóbb?
4770? (nem referencia)
4850?
GTS250?

(#26329) _Toka_ válasza dokee78 (#26328) üzenetére


_Toka_
senior tag

Időtállóbb :F Jó kérdés... :K
Az ATi kártyák DX10.1-esek, az nV nem.
A 4850 picit gyorsabb, mint a 4770, de drágább, és még nem 40 nm, azaz többet fogyaszt, jobban melegszik, valszeg kevésbé húzható...
Aztán persze sokaknak fontos, hogy napszemcsiben a pirosas, vagy zöldes árnyalatot szeretik-e inkább... :U

Szal érdekes kérdés! :K

Én örülök, hogy júliusban álltam döntés előtt ... döntöttem ... viszont nem is bántam meg!

(#26330) Daffni2 válasza _Toka_ (#26327) üzenetére


Daffni2
addikt

Ezt benéztem. :C

"Aki ad,az nyer"

(#26331) _Toka_ válasza Daffni2 (#26330) üzenetére


_Toka_
senior tag

1:1 :DDD

még ezt is szerkesztenem kellett... :B :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26332) Papaj x válasza Daffni2 (#26326) üzenetére


Papaj x
tag

Igen, 9800 Xt..:)

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#26333) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mekkora a legnagyobb AGP-s VGA, amit még egy 2.8GHz (FSB533, 512kB cache) Northwood kihajt 1 GB 266MHz Single Channel DDR-rel? :F
Sim3-ra kéne ;] Persze nem nekem, de ez most tökmindegy... :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26334) Qru válasza lezso6 (#26333) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

HD 2600 Pro / XT-től erősebbet venni felesleges.

#nincsbennetarcsi

(#26335) lezso6 válasza Qru (#26334) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

:R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26336) Vicoo


Vicoo
senior tag

BIOST-t szeretnék flashelni a kártyámon (3870) de a Winflash indítás után azonnal 100% procihasználatot csinál,és alig lehet kilőni a taskmanagerben . Karakteres flashelőt nem akrok használni ,már csak azért se mert egyszer már működött a Winflash ezzel a kártyával. MI a franc van??

(#26337) t1


t1
addikt

Hali!

A gépemben van egy ATI X300SE és nem szolgál rendesen. Eddig minden rendbe volt de mostanában csak driver nélkül tudom használni mert ha felteszek egy drivert főleg újjabat akkor elkezd ugrálni a monitor olyan mint ha a ki bekapcsoló gombbal szórakoznál, és csak ugrál és ugrál régebben nem tette ezt, nem csíkozódik nem melegedik túl van amikor a monitor képe vissza se jön csak ha újra indítom. Amúgy XPSP3 van fent. Tippek?

(#26338) Qru válasza t1 (#26337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Régebbi driverrel is csinálja? Lehet az új driver már nem teljesen kompatibilis a kariddal.

#nincsbennetarcsi

(#26339) t1 válasza Qru (#26338) üzenetére


t1
addikt

Igen... lehet az SP3 nem jön be neki?

(#26340) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy szerintetek melyik a legjobb jelenleg is kapható integrált videovezérő (intel gma 3100, nvidia 7100 stb.)? Régebbi (2000-2004) játékok játszására lenne.
Előre is kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#26341) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Eladtam egy Radeon 9600 XT -t egy srácnak, és nem tudja használni rendesen mert a monitorját nem ismeri fel rendesen és olyan felbontásokban próbálja használni amit a monitor nem tud megjeleníteni. Kellene valami módja annak hogy belőhessük a monitor milyen felbontásokat ismer és milyen frissítéssel. Valaki tudna esetleg valamilyen monitor driver készítőt mutatni? Powerstrip túl sokat kérdez, sajna a vertikális és függőleges frissítést nem tudjuk megmondani. ATi Tray Tools -al próbálom limitálni a frissítést, de sajnos a legnagyobb felbontást nem lehet neki megmondani.

Előre is köszönöm! Elég fontos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#26342) lsc válasza DarkByte (#26341) üzenetére


lsc
nagyúr

Gugli ?

Az élet kegyetlen .

(#26343) DarkByte válasza lsc (#26342) üzenetére


DarkByte
addikt

Noname monitor, telepítő CD sincs hozzá. Ezt elfelejtettem írni. Szóval mindenképpen valami saját gyártású kellene, bár nem rossz ötlet hogy valami hasonló monitor driver -ét feltenni de félek csak ront a helyzeten.

[ Szerkesztve ]

(#26344) dokee78


dokee78
félisten

Az összes VGA felpörög a driver betöltéséig,amelyiken szabályozható a ventillátor fordulatszáma?

Killnext haverom vezetett rá erre.

(#26345) fagy53 válasza dokee78 (#26344) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem az összes.

(#26346) DarkByte válasza DarkByte (#26341) üzenetére


DarkByte
addikt

Közben tárgytalan lett a kérdés, sajna visszajön a kártya. :(

(#26347) tsii_H


tsii_H
tag

hali
hat ami azt illeti nem tudom hogy ide vag e a kerdesem, de megvan ra az esely hogy a VGA okozza, szoval itt teszem fel. az alany egy gigabyte x700. kb 3 honappal ezelott tudtam a geppel jatszani is rendesen, akar 5-6 orat is (Warcraft 3. semmi massal nem jatszok). aztan kb 1.5 honapja csinalta azt hogy olyan 30-40 perc jatek utan befagyott az egesz gep, es csak a reset hozta vissza az eletbe (reset utan gond nelkul bootolt). most meg kb 1 hete mar az van hogy ha elinditok egy filmet(!!!), nem is HD-s csak sima DvDrip, vagy akar meg akarok nezni egy YouTube-s videot, akkor is 2-5 perc utan befagy, es csak a reset segit, de utana megint csak hiba nelkul bootol a gep. se a VGA borda, se a CPU borda nem forro, eppen hogy langyos. gondoltam meg a RAM-ra is meg a HDD-re is, mert a HDD-m abbol a csodas szeriabol van amirol ez a cikk is ir, bar a seagate serial checkere szerint nem erintett, de azoknak ma semmit nem hiszek el. de meg ha erintett is lenne, az a fajta hiba, tuttommal nem ilyen random freeze jelensegekkel utkozik ki, vagyis a cikk nem ezt irja. raadasul ha masolgatok ossze-vissza mint a hulyegyerek max savval, akkor nincs semmi baja, nem fagy be semmi. szoval szerintetek mi a fax van? csak mer kicsit furcsa hogy egy video kinyirja a VGA-t :S vagyis nekem ujkeletu. majd lenyomok egy RAMtest-et is, hatha kiutkozik ott, de addig is varom az elmeleteket :)

(#26348) Baboon


Baboon
senior tag

Szevasztok!

Van olyan progi ami játék közben vmelyik sarokba (jó esetbe vmelyik felső) kiteszi a CPU és GPU hőfokokat?
Előre is köszi

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#26349) joi29 válasza piadex2 (#26340) üzenetére


joi29
őstag

-Az integrált vga-k közül a AMD 790GX chipszettel járó Radeon HD 3300
a jelenleg kapható legjobb választás játékokhoz. :)

tsii_H
-Na erre kíváncsi leszek, hogy végül is mi a hiba forrása? :U

[ Szerkesztve ]

(#26350) lsc válasza Baboon (#26348) üzenetére


lsc
nagyúr

Azt nem hiszem hogy játék közben ki lehet, viszont mondjuk att-vel ha monitorozod akkor vissza lehet nézni, nem csak a pillanatnyit mutatja .

Az élet kegyetlen .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.