Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26552) lsc válasza morhange (#26548) üzenetére


lsc
nagyúr

Mondjuk ettől a kártyától nem sok rosszabb vétel van .

Az élet kegyetlen .

(#26553) marcokecelii


marcokecelii
csendes tag

Heló.Sziasztok.Tudnátok javasolni vmi progit ami kijelzi a cpu és vga hőmérsékletét is 3D alatt(nézném terhelés alatt a hőfokot)?Eddig rivatunerrel nyomtam,de mivel atis lettem igy az már nem támogatja.

(#26554) lsc válasza marcokecelii (#26553) üzenetére


lsc
nagyúr

Rivatuner is támogatja az ati kártyákat, esetleg a tied régi .

Az élet kegyetlen .

(#26555) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!

Az a gondom, hogy 3D-s játék alatt időnként leáll a gép. Nem indul újra, csak mintha kihúznám a konnektorból. Gondolom, ez valami táp-gond lehet. FSP tápom van, az gondolom nem egy no-name darab. Azt honnan tudhatom meg, hogy nem-e a VGA kártya a rossz (cserealkatrészem nincs, hogy kisérletezzek)? Vagy lehet, hogy a konfigomat (lásd. adatlap) nem bírja el a 350W? De ezt sem hiszem...

[ Szerkesztve ]

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#26556) marcokecelii


marcokecelii
csendes tag

Akkor jó kösszi :C

(#26557) kisza25 válasza morhange (#26548) üzenetére


kisza25
félisten

hát az a kari amit linkelni próbáltál igen csak parasztvakítás :(
gondolom kb12-13k
annyi pénzért vegyél inkább HD4650 512Mb-et 12,5k és porig alázza szegény kis 9400GT-t 1Gb-memmel
9400GT kb. HD4550-el van pariban bár általában még az is elveri
9400GT-4550 teszt
és ugye HD4650 nagytesója HD4550-nek ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26558) lsc válasza Yooha (#26555) üzenetére


lsc
nagyúr

Nálam hasonló gondot okozott a tápkábel /a tápegység 220-as kábele/, de ha idősebb a tápod akkor azzal is lehet gond .

Az élet kegyetlen .

(#26559) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Kérdésem a következő.

Van nekem egy XfX 9800gtx+ xxx vga-m. A gondom az hogy a rivatuner-el akárhogyan állítom a ventit mindig felülbírálja a kártya. Leveszem 25%-ra és rá 2mp-re már megint 50%-on teker. Már lecseréltem Accelero Xtrem 9800-ra a hűtést, de ezzel is ezt csinálja. Mi a lóturot tegyek hogy végre ne zörögjön itt nekem a acceleo???

(#26560) kisza25 válasza morhange (#26548) üzenetére


kisza25
félisten

egészen pontosan ez a példány éri meg a legjobban SAPPHIRE HD4650 512MB DDR3 PCIE 13,9k
SP HD4650 DDR3
a te álltalad linkelt karival egy árban mozog
most nézem amit linkeltél van DDR2-DDR3 változatban is egy áron :Y 13,4k
[G9400GT 1Gb DDR3]
[G9400GT 1Gb DDR2]
ha már mindenáron ilyen karit veszel könyörgöm a DDR3-mast vedd(hacsak nem ez is egy jó kis ipon-os elírás)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#26561) XuChi válasza kisza25 (#26560) üzenetére


XuChi
addikt

Arra a kártyára a 256mb vram is sok lenne :D.

(#26562) morhange


morhange
tag

Hát nem igazán vagyok jártas vga téren :)
Ti mit ajánlanátok? Lényeg hogy gta4 és hasonló kaliberű játékok fussanak és HD videót tudjon kezelni, és továbbítani egy HD monitorra :)

Néztem a fentebbi linkeket, de minél többet olvasok utána ezeknek a csatlakozóknak annál jobban kavarodok össze :D Ha tudja egy vga a fentebbi igényeimet, annak baromira örülnék :)

[ Szerkesztve ]

(#26563) Telefunen válasza morhange (#26562) üzenetére


Telefunen
őstag

Ha HD monitoron FullHD (1920x1080) felbontásban akarsz játszani, akkor igen mélyen a tárcádba kell nyúlnod (pl. 4890)...

(#26564) XuChi válasza Telefunen (#26563) üzenetére


XuChi
addikt

Vagy még jobban :D 4870x2 :D

(#26565) morhange


morhange
tag

A monitor tv-ként is üzemelne, játékban annyira nem fontos a HD, de egy időre le szeretném rendezni a gép igény gondjaimat, ha kell akkor várok pár fizut és veszek akkor olyan vga-t ami kielégíti igényeimet :)

(#26566) _Toka_ válasza morhange (#26565) üzenetére


_Toka_
senior tag

Azért annyira nem muszáj oda a brutál kártya. Én az adatlapomon található cuccal csak néha ütközöm korlátokba. Ha nem csak a holnap megjelenő játékokkal játszol, jó lesz oda egy kisebb is.

(#26567) lsc válasza morhange (#26565) üzenetére


lsc
nagyúr

Adatlapodon a cuccok részt kitölthetnéd .

Az élet kegyetlen .

(#26568) morhange válasza lsc (#26567) üzenetére


morhange
tag

Rendben, mondjuk hamarosan úgyis teljes gépcsere lesz remélhetőleg :)

(#26569) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok óriási gondom van. Most vettem egy új HD4850-et meg monitor is hozzá. Bepakoltam és nem indul el a gép, csak csipog. Fel sem ismeri a monitort se sima csatlakozással, se DVI-vel. Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#26570) XuChi válasza KaiotEch (#26569) üzenetére


XuChi
addikt

Hogy csipog?

1 hosszú 2 rövid?

(#26571) KaiotEch válasza XuChi (#26570) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

1 hosszú 3 rövid.

_Toka_: Hát a monitorból 2 kábel lóg. A monitor működik ipoba kipróbáltuk

[ Szerkesztve ]

(#26572) _Toka_ válasza morhange (#26568) üzenetére


_Toka_
senior tag

Ettől még nem tudjuk, milyen gépbe keresel kártyát, csak annyit, hogy HD monitorra. Talán full.

(#26571) KaiotEch: Az alaplap leírásában találnád elvileg a hibakódokat. A plusz tápcsatit csatlakoztattad a VGA-ra?

[ Szerkesztve ]

(#26573) lsc válasza morhange (#26568) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha azt is megírnád milyen gépbe lenne úgy könnyebb lenne .

Az élet kegyetlen .

(#26574) morhange válasza _Toka_ (#26572) üzenetére


morhange
tag

ELőre láthatólag ilyen gépbe lesz a vga:
Intel Core2Duo E7400
Gigabyte GA-EP43-DS3L (ebben nem vagyok biztos hogy a megfelelő)
2x Kingmax 2GB DDR2 1066MHz
Seagate 250GB 8MB SATA2
BenQ G2220HD
és akkor ehhez jönne a jó esetben Sapphire 4890 1GB GDDR5

Ha valami nem stimmel össze a hw-kel akkor ne csodálkozzatok, nem vagyok itthon ezen a téren :))

(#26575) FireKeeper válasza morhange (#26574) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ugyan nem ennek a topiknak a témája, de lapnak lehetne giga ep35-ds3 :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26576) lsc válasza morhange (#26574) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor szerintem a Milyen gépet vegyek ? a Te topicod, a mostanira nem érdemes már költeni .

Az élet kegyetlen .

(#26577) Tidus


Tidus
addikt

Sziasztok!
Egy barátom mailben jelezte hogy a képernyőjén függőlegesen öt centis sávokban vonalak vannak ,és minden második csíkban tudja elolvasni és felismerni a képet! A TFT jó, azt kipróbálták! Tud valaki ötletet a hibára?

(#26578) _Toka_ válasza Tidus (#26577) üzenetére


_Toka_
senior tag

Hát, akkor a VGA madzagjának másik végén lesz a bibi. A legvalószínűbb a madzaghoz legközelebb...
Ha minden jól be van dugva, ill. nem most cserélt drivert, akkor a legvalószínűbb a VGA memória...

(#26579) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!
A minap beszereltem ismerősöm gépébe egy itthon jegelt AGP-s GF 7300GT-t. 2D-ben, WinXP alatt minden ok vele. De 3D-ben durva textúrahibák jelentkeztek (eddig a Passmark videókari tesztjét és a FIFA09-et láttam). Driver a legfrissebb (185.85), a kártya jól illeszkedik a foglalatba, plusz tápcsati bekötve, tehát ezekkel nincs gond. Több ötletem is van, kellene a segítségetek ezek megerősítéséhez, vagy cáfolatához:

1. Lehet, hogy ehhez a kártyához régebbi driver kellene..
2. A gép amibe belekerült, mindössze 300W-os táppal rendelkezik, talán elégtelen áramfelvétel okozza a textúrabajokat terhelés alatt..
3. Túlmelegedés (Inno3D gyári venti, pörög ezerrel a nyamvadt, de régen működött így is)
4. Valami BIOS nyavalya (áruházi konfig volt, de "rendes" AGP Radeon 9200-zal)
5. A kártya rejtélyes módon meghibásodott

A segítséget előre is köszi

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#26580) GMalma


GMalma
tag

Hello! Meg tudná mondani valaki,hogy mi annak a kábelnek a neve,amit videókártyák mellé szoktak csomagolni,hogy a hangot rá lehessen kötni a hangkártyáról VGA kártyára és onnan a szintén mellékelt DVI.HDMi adapteren keresztül egy Hdmi kábellel kiadni a képet és a hangot a videókarin keresztül?
Pl: van olyan Gigabyte Nvidia 9500Gt-hez mellékelve..
A másik fontos kérdés pedig,hogy lehet azt a kábelt külön is beszrezni?

(#26581) Tidus válasza _Toka_ (#26578) üzenetére


Tidus
addikt

Semmi külső beavatkozás nem jöhet szóba mivel csak bekapcsolni tudja, és netezni tud a gépen, máshoz nem ért! Azért tettem fel a kérdést, ha hétvégén megnézem a gépet legyen támpontom a problémával kapcsolatban, mivel én még ilyen problémával nem találkoztam!
Azt sem tudom milyen a VGA!?

[ Szerkesztve ]

(#26582) XuChi válasza KaiotEch (#26571) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor a lapod nem érzékeli a vga-t. Nézd meg másik gépben. Ha ott sem megy akkor a kari alapból ko. Ha megy, akkor a lapod nem szereti :R

(#26583) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Oké sikerül megoldani. Elindul, csipog 1-et mint azt szokás és utána 2 nagyon gyorsat csipog. Senki sem mondta, hogy ennek a kártyának külön kell táp... Most viszont csak a DVI-bvel van összekötve a monitor, de így is azt írja, hogy Check signal. Kell a sima monitor castlakozó is?

(#26584) Lotusz


Lotusz
tag

üdv, van két 16/10-es monitorom, mindkettő rá van kötve a gépre. azt szeretném, hogy a gép kb. egy kijelzőként kezelje őket, szal ha pl egy ablakot teljes képernyőre teszek akkor a két monitornyi teret töltse ki és ne csak az egyiket. ez nyilván filmnél lenne jó, mert egymás mellé van téve a két monitor. megoldható ez valahogy?
előre is köszi

The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist.

(#26585) ádikácska


ádikácska
aktív tag

sziasztok!
van egy hd4870es sapphire ref. vga-m
idle-ben visszaveszi a gpu és a ram órajelét is 200 ill. 500 mhz-re
Na most, ha ilyenkor elindítok egy szőrősfánkot kis fekete négyzetek jelennek meg a fánkon.
Ha manuálisan állítom be az alapórajaleket és ugy indítom a tesztet, akkor meg lefagy és rebootol automatán
nem tudom mi lehet a baja, pls segítsetek!! :(

[ Szerkesztve ]

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#26586) mad1


mad1
veterán

4670 melle eleg a 2.2ghz es core2?Hany szazalekban nolne a teljesitmenye ha 2.6ghz ig huznam?

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#26587) tibz03 válasza kisza25 (#26547) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi, de sajnos ugyanaz a probléma. :( Itt van egy kép róla: [link]. Lehet látni, hogy videolejátszás közben is idle órajeleken van a VGA. Sőt, ezzel a Media Player Home Cinema-val még hang sem volt a film alatt, de azt nyilván meg lehet oldani valahogy.

Leírom újra, röviden, hogy mi a gondom, elég régi már az a hsz., így hátha tud más is segíteni:

Olyan lejátszóprogramot/beállítást/codece-t (nem tudom, mit) keresek, amivel hardveresen tudok filmet lejátszani, hogy pl. a teljes képernyőn felvett Fraps-videok ne szaggassanak.
A fent linkelt képen látható, hogy lejátszás közben a videokártya idle órajeleken üzemel, azaz semmi köze a VGA-nak a filmlejátszáshoz, ezen szeretnék változtatni.

(#26588) _Toka_ válasza tibz03 (#26587) üzenetére


_Toka_
senior tag

Ha jól értelek, talán ez segíthet...

(#26589) tibz03 válasza _Toka_ (#26588) üzenetére


tibz03
őstag

Köszi a linket! :R Elolvastam, de nem ez az. :( A Catalyst valóban belenyúl a videólejátszásba, ha átállítóm a képminőség-javító beállításokat, de a GPU továbbra is idle órajeleken megy, úgyhogy nem igazán van használatban videólejátszás alatt (gondolom én).

Vagy már így is használatban van a VGA videólejátszáskor? Azért gondolom, hogy nincs, mert a videólejátszáskor - tudtommal - egy bizonyos órajelre kellene beállnia a GPU-nak és a RAM-nak is, mégis idle órajeleken megy mindkettő.

(#26590) _Toka_ válasza tibz03 (#26589) üzenetére


_Toka_
senior tag

Értelek! Hát, akkor nem tudom. Anno dxva hardveres gyorsításának beállításához találtam még valami anyagot. Az alapján be is állítottam a cuccom, működik is, de már nem tudom, hol leltem rá az anyagra... :N

Term. nincs mit! :R

(#26591) GMalma


GMalma
tag

Erről a kábelről beszélek,ami hosszu éás alulról megy felfelé..

(#26592) teebee


teebee
csendes tag

Üdv!

Remélem tud nekem valaki segíteni. Olyan gondom lenne, hogy a Gainward 8600GT GS vga-mat szeretném rákötni TV-re (LG hagyományos 63cm). A kártyán DVI, VGA és HDMI kimenet van, míg a TV-n RCA és Scart csatik. A videókarihoz kaptam egy VGA - RCA átalakítót, de nem jön össze a dolog. A régi 9600pro karimmal működött svideo - RCA átalakítón át, de ezen ugye nincs svideo kimenet. A kábellel nem hiszem, hogy gond lenne, többet is próbáltam már, viszont ha nem dugom be teljesen az RCA-t néha átmegy egy fekete üres kép+hang... Egy haveromtól kaptam egy RCA-Scart átalakítót is de azzal ugyanez volt. A driverbe nem is lát másodlagos eszközt erőltetve, újraindítva se és a TV Tool nevű progival se megy a dolog... Lehet hogy csak szivatásképp kaptam azt a kábelt a VGA-hoz és nem is kompatibilis??? :D
Íme egy kép, hátha segít:

[ Szerkesztve ]

(#26593) Geree


Geree
senior tag

Sziasztok!
Most cserélném le az eddigi Geforce Ti4200-8X kártyámat egy Radeon 2400pro-ra.
Az lenne a kérdésem, hogy a két kártya fogyasztásában mekkora különbség van?
Elég hozzá egy 400-as táp? (jól megpakolt házban:) )

a friend in need is a friend indeed

(#26594) lsc válasza Geree (#26593) üzenetére


lsc
nagyúr

Bőven elég, ha normális akár egy 4870-et is elvisz . A 2400 pro keveset eszik, szerintem nem lesz gond .

Az élet kegyetlen .

(#26595) mad1 válasza mad1 (#26586) üzenetére


mad1
veterán

Erre valaki? :U

Ne szemetelj ! = Steam

(#26596) lsc válasza mad1 (#26595) üzenetére


lsc
nagyúr

%-ot nem tudok mondani, de nőne, gondolom 12xx környéki felbontásban megy. ott még a procinak is kell dolgozni rendesen . Egyébként egyszerű, mérj egy játék benchmarkot alapon és egyet 2,6-on, látható lesz a különbség .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#26597) betyarr


betyarr
veterán

2 lámer kérdés:

1.az alaplapi integrált vidkarit és egy másik,nem integráltat lehet ezzel a crossfire technikával használni?

2.a felállás ugyan az mint az 1-esben,de ha esetleg nincs szükség a pluszban betett vidkarira,akkor valahogy meglehet azt oldani,hogy a gép az integráltról fusson és kilehessen kapcsolni a másikat?gondolok itt arra,hogy ne kelljen szétszedni,újraindítani a gépet emiatt.

(#26598) ádikácska válasza ádikácska (#26585) üzenetére


ádikácska
aktív tag

up nekem

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

(#26599) fagy53 válasza mad1 (#26595) üzenetére


fagy53
nagyúr

Ezt nem lehet százalékosan megmondani, mert a játéktól és a felbontástól függ alapvetően. A 2.2GHz sok mai játéknál már a procilimit közelében van, tehát itt látványosabb változás lenne az FPS-ekben, kisebb mértékben procihasználó játékoknál a különbség nem olyan látványos. Mivel a játékokban állandóan változik a helyzet és vannak az egyébként jól futó játékoknál is olyan helyzetek ahol leesik a tempó éppen a proci miatt, itt is jól észrevehető változást jelentene ez az emelés.
Általában igaz, hogy a 3GHz-es CPU órajel platformtól függetlenül nem okozhat gondokat a mai játékokban, ami azt jelenti, hogy a proci miatt nem esik le a sebesség 25 FPS alá, multizóknak viszont a 4GHz is kevés lehet. :D

ádikácska: köze sincs a 2D-s órajelekhez a problémádnak, ahogy a szőrősfánk megjelenik ott már a 3D-s órajelek vannak. A jelenség olyan mintha túlhúztad volna a GPU-t és a vmemóriát.

[ Szerkesztve ]

(#26600) ádikácska válasza fagy53 (#26599) üzenetére


ádikácska
aktív tag

hát pedig sohasem volt tuningolva... ezért nem értem :( :O

"Én egy időben kézilabdáztam és mellette órákat CoD-oztam, ezek szerint én Dobókocka voltam?" by szab0729 // "És milyen egy ilyen PH!-találkozó? Valaki bemond egy konfigot, a többiek meg AAAHH, UUHHH?''- by unknown

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.