Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48001) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Egy GTS250 hez elég egy 410W os chieftec táp? a leírás 450W ot ir minimum power supply ra, van itthon egy 460W os codegen táp is, melyiket tegyem bele?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#48002) szoki007 válasza BogyóBP (#48001) üzenetére


szoki007
aktív tag

hát egy chieftec és pl. egy codegen között vannak azért különbségek :DDD a témára visszatérve chieftecet rakd az tuti birja :)

(#48003) fatal` válasza BogyóBP (#48001) üzenetére


fatal`
titán

Chieftec elég, Codegent maximum a kukába tedd :DDD

(#48004) manoarc


manoarc
senior tag

sziasztok!

Vki. tudna mondani egy erősebb karit olyan 30k környékén, mind1 , hogy új vagy használt, ami ezeknek megfelel ?
-single slot
-passzív hűtés
-pci expressz

:R

{。^◕‿◕^。}

(#48005) fenergie84 válasza manoarc (#48004) üzenetére


fenergie84
addikt

"-single slot
-passzív hűtés"
Na ezt a kettőt összeegyeztetni, egy kártyán nehéz lesz! :U

(#48006) szoki007 válasza fenergie84 (#48005) üzenetére


szoki007
aktív tag

hátigen :D régebben voltak esetleg olyan passziva bordák amikor vékonyak voltak de a mai cuccok az mind legalább dupla slotosak :(

(#48007) manoarc válasza fenergie84 (#48005) üzenetére


manoarc
senior tag

Akkor annyit módosítanék,hogy ne single slot , de azért ne legyen nagyon batár a borda.

{。^◕‿◕^。}

(#48008) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Szevasztok!

Valaki tudna orvosságot a 5670-em hibájára? Azt csinálja hogy fogja magát és pl 3dmark 06-ban, Vantage-ban, játék alatt fogja magát és nem ad jelet a monitornak...nem fagy le mert a gép megy tovább...Csak egyszerűen nem ad jelet a monitornak....utána meg nem jön vissz a kép.... Zsír új a kártya...volt már olyan szerencsém hogy le futott a teszt, 3dmark és vantage-is...szóval a kártya elvileg működik...csak valami mégsem.

A kártya egy VTX3D VX5670 512mb GDDR5...alaplapom AsRock P45XE Wiffin

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#48009) fatal` válasza HolyFire (#48008) üzenetére


fatal`
titán

Nem melegszik? Egyébként simán lehet hibás a kártya, ha nem melegszik és mégsem jó, driverfrissítés és esetleg winreinstall után sem, akkor vidd vissza, hogy cseréljék ki.

(#48010) dvd_R+


dvd_R+
őstag

sziasztok lenne egy olyan kérdésem

hogy egy
MSI 8800GTX 768MB gyári hűtés mellet hány fokosnak kell lennie ? windowsba ? és jatekokba ?

mert nekem most azt írja 2793rpm pörög 86%

és gpu 74fok
gpu dióda 78fok
gpu memória 74fok
gpu környezete 62fok

ez windowsba ez normalis ? :F

játék közben előbb inditottam el a heroes of newerth

kb 15másodperc alat kétszer megált a kép fekete villanas vissza jön a kép 2. jára lefagy az egész gép restart és itt vok fórumon

else merem képzelni hány fokos volt jatekközben

kérlek válaszoljatok ha lehet most .D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#48011) RootRulez válasza BogyóBP (#48001) üzenetére


RootRulez
félisten

Chieftecből még egy 300-as is elviheti, Codegenből meg az 5000W-os is kifeküdhet. :K (az 5000 nem elírás)

═════════════════════════════════════════

(#48012) RootRulez válasza dvd_R+ (#48010) üzenetére


RootRulez
félisten

GPU-Z tud logolni azzal meg tod nézni hány fokos. De 86%-os venti mellett soknak tűnik a majd 80 fok... Lehet nem ártana újrapasztázni... Furmarkkal is megnézheted, 100%-os terhelés mellett meddig megy fel...

═════════════════════════════════════════

(#48013) dvd_R+ válasza RootRulez (#48012) üzenetére


dvd_R+
őstag

nem konkrétan az a probléma hogy ennyi fokos :D tudomásom szerint még nem volt szét szedve

meg ki fagyot a jatektól azaz kruvára felmelegedhetett .. meg alapból igy 86% pörög a venti sztem azt se kéne habár hangja az kb semmi

van itt egy 57701gb az 32% pörög a venti alapból de az hangosabb ettől :D

küldök 1képet pls valami 5letet adj mit csinaljak :S

ja amugy picit eléggé porosnak tünt mielöt be tettem meg fujgáltam de igy is eléggé poros

a mem sünik meg minden vastagon ál rajta konkrétan :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#48014) dvd_R+


dvd_R+
őstag

[gpuz kep]

[gpuz kep 2]

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#48015) klac válasza kNG (#47990) üzenetére


klac
aktív tag

De igen, okozhatja az a problémát, ha terhelődik a MEM akkor melegszik, az a MEM pedig nyilvánvalóan jobban melegszik mint a hűtöttek.

(#48016) Forza.VIDI válasza dvd_R+ (#48013) üzenetére


Forza.VIDI
csendes tag

Sűrített levegővel ki kellene fújni, + ha már nem garis a kártya, akkor újrapasztázni sem ártana. Nekem is volt 8800GTX-em, alapon olyan 40-50 fokos volt, terhelve pedig 70-80 körül.

(#48017) dvd_R+ válasza Forza.VIDI (#48016) üzenetére


dvd_R+
őstag

gari nincs

süritet levegő sincs :D helyette valami massal nem lehet meg oldani ?

és paszta sincs :D

kézkrém testáplo vagy valami nem jo paszta helyett mert itt aprón néztem

bacsis tesztét és ö mustár , lekvár , kézkrémel pasztázta a procikat

vga ra is jó ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#48018) Forza.VIDI válasza dvd_R+ (#48017) üzenetére


Forza.VIDI
csendes tag

Hát én "rendes" pasztán kívül nem nagyon ajánlanék mást... :(
Jobban jársz, ha beviszed valamelyik pc boltba és ott nem túl nagy összegért megcsinálják neked!

(#48019) dvd_R+ válasza Forza.VIDI (#48018) üzenetére


dvd_R+
őstag

sajna nincs a közelbe 1se megutndamm csinalni én is ha lenne paszta

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#48020) Forza.VIDI válasza dvd_R+ (#48019) üzenetére


Forza.VIDI
csendes tag

Elég barátságos áron, ~800 Ft körül lehet már kapni 4g-os Arctic Cooling MX-2-est, az tökéletes cpu-hoz és vga-hoz egyaránt!

(#48021) dvd_R+ válasza Forza.VIDI (#48020) üzenetére


dvd_R+
őstag

értem

akkor a lényeg h paszta és a takaritas a lényeg és jó lesz a hőfok ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#48022) Forza.VIDI válasza dvd_R+ (#48021) üzenetére


Forza.VIDI
csendes tag

Ha annyira poros, mint írtad, és még a 4-5 éves gyári paszta van rajta, akkor szerintem tutira az a gond!

(#48023) RootRulez válasza dvd_R+ (#48021) üzenetére


RootRulez
félisten

Reményeink szerint... :K

═════════════════════════════════════════

(#48024) Antarctica


Antarctica
tag

Sziasztok!

Igaz nem konkrétan videókártya kérdés, de ahhoz kapcsolódó... Ugye van a videókártyának saját a kártyán lévő memóriája, kérdés, hogy a rendszerből hozzá rendelt memória ér e valamit neki, vagy ez csupán amolyan windows vakítás? :)

(#48025) dvd_R+ válasza RootRulez (#48023) üzenetére


dvd_R+
őstag

igen ez volt a baj ujra pasztáztam bacsis kollega fajta kézkrém megoldással :D

és szuper lett :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#48026) RootRulez válasza dvd_R+ (#48025) üzenetére


RootRulez
félisten

JÁÁÁJ :W :W :W :DDD

A lényeg, hogy működik :D

Hány fokon megy?


Antarctica Ha integrált VGA-nak adsz memóriát, ami nem is aktív, mert van benne VGA kártya, akkor nem számít. Egyébként Hypermemory a szolgáltatás neve amik támogatják ezt a memóriahozzárendelősdit...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#48027) BogyóBP válasza dvd_R+ (#48025) üzenetére


BogyóBP
addikt

Tényleg a kézkrém..:DDD uramatyám mekkora 5let már. Az mindig van itthon és elméletileg még jó is.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#48028) BogyóBP válasza Antarctica (#48024) üzenetére


BogyóBP
addikt

Fizikális VGA kártyához, pl PCIE hozzá tud rendelni a gép memoriát de az eredmény az lesz hogy a rendszerből lopja el a memoriát neki, de túlzott használatát nemigazán mondanám előnyösnek. inkább a VGA-n legyen ram pl 1gb minthogy a rendszerből lopkodjon a VGA nak is, az jó ha marad csak a rendszernek.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#48029) Antarctica válasza BogyóBP (#48028) üzenetére


Antarctica
tag

Értem, nem akarok lámának látszani, de ezt a windows gondolom magától beállítja...a kártyán 1 gb van, de emellett van 8 gb ddr3 rendszermemória. Tehát van úgymond miből elvennie a kártyának ha kell neki.

(#48030) RootRulez válasza Antarctica (#48029) üzenetére


RootRulez
félisten

Ezt a funkciót a kisebb kártyák tudják, amikre ráfér, de egy 1GB-os kártya nemigen támogat ilyesmit...

═════════════════════════════════════════

(#48031) dvd_R+ válasza RootRulez (#48026) üzenetére


dvd_R+
őstag

50fokos jatekba 75ig megy fel 1920 felbontas fullon minden
szóval jó :D

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#48032) szepsy


szepsy
senior tag

Gondolkozok egy Zalman vf3000f-en, de az a zöld szín :S.
Más színben nincs, milyen hűtők vannak még gtx480-ra?

(#48033) Shrek89


Shrek89
csendes tag

Sziasztok! A kisöcsém számítógépéről van szó. Újabban egyfolytában lefagy, de nem úgy a hagyományos se kép se hang módon, hanem a kép megáll, de pl. skype tovább megy és működik, programok futnak tovább és billentyűparancsokra is reagál (bár ez álló képnél nehezen megállapítható). Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez videokártya probléma-e, esetleg más? Vírus? Vagy mikutya? Geforce 7500 LE videokártyáról van szó.

(#48034) samu5


samu5
csendes tag

Sziasztok.
Egy érdekes problémával küzdök kb 3 napja.
Bad company 2 játék közben ha a felbontást változtatom,úgy változik a pingem is.
Ha maxra állítom,akkor fel megy a pingem és szaggat a játék.
Ha vissza veszem,akkor lemegy.
vga gtx 460 1 gb,de kipróbáltam a régi kártyámmal is 8600gt és azzal is csinálja.
Alaplapom asrock p45de3, ram 4gb kingston ddr3 1600,táp 550w chieftec , op win 7 64 bit.
Hálókártya cserét próbáltam eddig.Leht vga hiba?Bár két kártyánál is csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#48035) potyi88


potyi88
csendes tag

Üdv nekem egy olyan kérdésem lenne hogy Szeretnék venni egy videó karit a következőt:Gigabyte radeon 5670 oc-s változatát nah szóval ez pci e 2.1-es Az én alaplampom Gigabyte M61PME-S2P 1.0 verzió azt nem tudom vagy legalábbis nem találtam meg hogy milyen pci-e-es foglalat van rajta.Elvileg olvastam hogy kezelnie kell de én most nem tudom hogy ez mennyire fogja majd vissza a karit valaki akkor válaszona a kérdésemre?meg arra hogy milyen foglalat van az alaplapon. Előre is köszönöm

(#48036) fatal` válasza potyi88 (#48035) üzenetére


fatal`
titán

Nem fogja vissza és kompatibilis visszafele, nyugodtan vedd meg a karit. :)

(#48037) potyi88


potyi88
csendes tag

Oké köszi és nem tudod hogy milyen a foglalat az alaplapon?mert csak annyit láttam hogy pci e 16x-os
Akkor az 1.0 és a 2.0 alaplapkon egyfomán müködik a kártya?

(#48038) infakt


infakt
csendes tag

Sziasztok !

Már nyitottam egy topikot a kérdésemmel kapcsolatban , de ide küldtek . Tehát felteszem a újra a kérdésemet . A HD6650M melyik asztali gépbe való VGA szintjén van (kb) ?

Előre is köszi :R :)

(#48039) fatal` válasza potyi88 (#48037) üzenetére


fatal`
titán

Nem tudom, de a gyártó honlapján biztosan megnézheted.

Igen egyformán működik, a 2.0 picit gyorsabb, elenyésző és az 5670 nem is profitálna ebből.

(#48040) potyi88


potyi88
csendes tag

oké nagyon szépen köszönöm a választ.
Még valami hallotál valamit erről a kariról hogy milyen mit tud?
És hogy megéri a pénzét?

(#48041) RootRulez válasza potyi88 (#48037) üzenetére


RootRulez
félisten

Egy 6950-est talán visszafogna a PCI-E 1.0, de azt még nem. :N

═════════════════════════════════════════

(#48042) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Egy érdekes jelenségről szeretnék információt kérni. Mi az hogyha a kártya minden 3D alkalmazás futásánál berregő és sipolo hangot ad ki, olyan mint egy nem is tudom mihez hasonlitani a hangját, megnéztem és nem a hűtés csinálja mivel néhány mp re lefogtam a ventit. Alapban pl windows és aero alatt nem hallani semmit, csak ahogy a 3D befut, még a win7 aero felülete alatt se nagyon tapasztaltam semmit sem. Gariztassam?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#48043) RootRulez válasza BogyóBP (#48042) üzenetére


RootRulez
félisten

Sajnos idegesítő, de nem garanciális a problémád. AVGA alkatrészek rossz szigetelése/tekercselése okozhatja...

═════════════════════════════════════════

(#48044) BogyóBP válasza RootRulez (#48043) üzenetére


BogyóBP
addikt

Akkor mit tehetek? ettől nem fog beszarni a VGA ugye?? Engem az érdekel csak nehogy magával rántson valamit mert éppen olyan kedve van vagy ettől dob egy hátast hogy ilyen hangokat ad? LEhet nevetségesen hangzik amúgy de én elektronikai suliba jártam 4 évet és olyan hangot ad ki mint amikor egy ferit magos tekercs működésbe lép. Vagy egy jónagy kondi épp sül kifele. :U

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#48045) RootRulez válasza BogyóBP (#48044) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem lesz vele gáz. :N

═════════════════════════════════════════

(#48046) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Üdv!

Nagy gáz van.. Powercolor 4670-em van és nem kapcsol be a venti a kártyán.
Szervíz, vagy kuka?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#48047) RootRulez válasza Apollyon (#48046) üzenetére


RootRulez
félisten

Kép van, csak venti nincs? Mert akkor szervíz. :K Ha kép sincs, azért keríthetsz rá vmi hűtést. :K

═════════════════════════════════════════

(#48048) Apollyon válasza RootRulez (#48047) üzenetére


Apollyon
Korrektor

kép van minden van csak nem megy a hûtès és felmelegszik és leall a gep.az a baj hogy sûrgösen kéne mert hasznalnom kell tehat MOST kell és nincs videokartyam telorol pötyögök. Szerviz nem er ra meg vagyok love gep nelkul. Valami tipp hogy hova menjek? :D budapest

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#48049) fenergie84 válasza Apollyon (#48048) üzenetére


fenergie84
addikt

Szedd le a ventit, csak a borda maradjon és rakj rá egy másikat, egy 8cm, vagy nagyobbat, ha nincs otthon, gyorsan elmész a legközelebbi sz.boltba és veszel egyet, ennél gyorsabb megoldást költséghatékonyan nem tudsz! :R

(#48050) RootRulez válasza Apollyon (#48048) üzenetére


RootRulez
félisten

Én egy AC L2 Pro-t vennék rá vagy Zalman VF900-at... (de inkább AC, jobb ár/értékben)

Amit fenergie ír sem elhanyagolható. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.