Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26201) kozi71


kozi71
senior tag

Sziasztok!
Nvidia kártyát cserélek Radeonra. Elég ha csak visszaállítom sima vga-ra a vistát?
Gép kikapcs. Kicserélem új kártyát. Gép be.Majd installálom Radeon telepítő progiját?
Vagy kell még valami progival gyalulnom Nvidia nyomokat?
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#26202) Csabee. válasza kozi71 (#26201) üzenetére


Csabee.
nagyúr

simán letörlöd az nvidia drivert, kikapcsolod a gépet, berakod a Radeont, bekapcsolod a gépet, feltelepíted a drivert és már menni fog :)

Üdv: Csabee.

(#26203) t_ferenc


t_ferenc
őstag

Sziasztok!

Megint én vagyok és a korábban feltett kérdéssel jövök ismét. Adott egy Asus 8800GTX 768MB, ami a saját kártyám és ettől válnék meg. A mostani ajánlat egy AMD HD3850 512MB kártya + 7.000,- HUF. Szerintetek ez hogy hangzik?

if you fall seven times, stand up eight

(#26204) bishopx2 válasza t_ferenc (#26203) üzenetére


bishopx2
tag

inkább +10k szerintem.... :C

Amm egy privit dobj már rám ,hogy mennyi a kártya ára....köszi... :R

van ilyen..

(#26205) Csabee. válasza t_ferenc (#26203) üzenetére


Csabee.
nagyúr

a két kártya között több mint 7000ft ár,érték különbség van! :) én 12.000et mondanék.. hát a 3850es radeon nem olyan erős közel sem....

Üdv: Csabee.

(#26206) gfefe


gfefe
őstag

A fene se tudja, hogy kb mi a reális ár... az nvidia használt árak megmaradtak elég magasan az Ati árak meg leestek... én 20E ért vettem 4850 es...

Néző pont kérdése, hogy megéri e... bár én inkább a jövőre nézek és ráadásul ati párti vagyok :DDD

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#26207) t_ferenc válasza t_ferenc (#26203) üzenetére


t_ferenc
őstag

köszi urak a válaszokat!

if you fall seven times, stand up eight

(#26208) Kiskutyák


Kiskutyák
aktív tag

Hy all!

Érdeklődnék, hogy mennyire számít az, hogy ha egy ATI Radeon 4830-at (ami PCI-E 2.0) berakok egy ASUS M2N-E alaplapba (PCI-E 1.0) ??? Teljesítményben mennyi lesz a csökkenés? Vagy nem nagyon számít?

Köszi a választ előre is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#26209) Csabee. válasza Kiskutyák (#26208) üzenetére


Csabee.
nagyúr

PCI-E 1.0 sebességen fog üzemelni :) konkrétan hogy mennyivel lesz lassabb azt nem tudom :)

Üdv: Csabee.

(#26210) _Toka_ válasza Kiskutyák (#26208) üzenetére


_Toka_
senior tag

Használat közben semmivel nem lesz lassabb, mint a 2.0, akkor lassabb, mikor adtot kell pumpálni a kártyára, azaz zömmel a töltőképernyőkön...

(#26211) kozi71 válasza Csabee. (#26202) üzenetére


kozi71
senior tag

Köszi szépen!

high tech, low life

(#26212) Kiskutyák válasza _Toka_ (#26210) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

????? :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#26213) lsc válasza Kiskutyák (#26208) üzenetére


lsc
nagyúr

Annak a kártyának elég az 1.0 is .

Az élet kegyetlen .

(#26214) Kiskutyák válasza lsc (#26213) üzenetére


Kiskutyák
aktív tag

OK, THX. :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat!A kis emberek mindig ezt teszik de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz."

(#26215) mc-4


mc-4
aktív tag

Sziasztok!

Ati 1950Pro kártyám van, kékhalálozik a gépem játék közben.
A hibaüzenet ati2cqag.dll jelöli meg hiba forrásként.
Ez mitől van, mit tudok vele csinálni,

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#26216) Csabee. válasza mc-4 (#26215) üzenetére


Csabee.
nagyúr

töröld le a régi drivert, restart, tedd fel az új drivert, restart!

és mennie kell :)

Üdv: Csabee.

(#26217) varsam


varsam
őstag

Mi a különbség a sima Accelero S1 és a rev. 2 között?
A sima is felmegy egy HD3870-re?

(#26218) breed30


breed30
tag

Hello lenne egy gondom máma kaptam egy GeForce 7900 gtx-et W 7 64 bit van a gépemen a kártya elindult 6 pin rajt van elvileg a W 7 fel is ismerte pixelhiba 0.
Az ujrainditáa után kék hali akkár hányszor inditom. :F
A válaszokat elöre is köszönöm. :R

(#26219) zsolt1129 válasza breed30 (#26218) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ilynkor érdemes csinálni egy driver pucolást,és felrakmi a legújabbat. Próbáltad már?

(#26220) CROKER21


CROKER21
tag

Üdv!
Nos sűrgős kérdéssel fordulok hozzátok!
Apum nem rég szólt, hogy skót kockás lett a monitor. Holnap fog kiderülni, vajon mi baja lehet pontosabban. Azt mondja hogy elindul a gép tölt, de a képernyő skót kocka. Meghallhatot a VGA?? Amúgy 9800 pro agp foglalat 1 hete vettem használt fsp tápot bele. Akkor nem pörgött fel a procihűtő majd átkötöttem azt. CPU fant írt ki. De volt még kép és még ma délután is? MI A Gond?

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember, azt mond amit akar....

(#26221) varsam válasza CROKER21 (#26220) üzenetére


varsam
őstag

különböző színű kockát villognak a képernyőn windows töltés helyet??
A boot részt még látod? Ha igen, akkor már nekem is volt ilyen, újra kellett tennem a win-t.
Vmi elszállt benne rendesen...

"Akkor nem pörgött fel a procihűtő majd átkötöttem azt. CPU fant írt ki." Ezt a mondatot nem teljesen értem..

(#26222) breed30 válasza zsolt1129 (#26219) üzenetére


breed30
tag

Sajnos már probáltam a Windows 7 is szedett hozzá drivert. :R

(#26223) CROKER21


CROKER21
tag

Nos vettem egy használt FSP Tápot. Csak felpörgött a procihűtő majd leállt. A lap szélén volt 3 fog ahova be volt dugva, kihúztam és átkötöttem a lap közepe felé. Akkor elindult rendesen. Valószínű ezekután kapta rendesen a feszkót. Csak első kép megjelen egy gyártó majd milyen ram van benne stb. és a legalján cpu fan vmit ír ki F1 et kell nyomni. Utána táblázat alatta meg ESC és normálisan boot a gép. Apum nem mondta, hogy milyen csak skót szoknya :O így csak holnap hozza a gépet és akkor tudom megnézni. De lehet nem kapott elég feszkót a VGA hűtője és elszállt a kártya :(( ??
De nállam még működött illetve délután is gondolom ,mert apum felhívott a géppel kapcsolatban emailezgetés és msn miatt....
Azt mondja még boot majd minden nyista.

[ Szerkesztve ]

Messziről jött ember, azt mond amit akar....

(#26225) dedix


dedix
tag

Volt mod teren tud vki segiteni? Sajnos nem referencia kartyam van, hanem ez: PCS+. Keszitettem egy fotot a kartya hatuljarol, hatha segit:

Egy fontos kerdes: mennyi az esely arra, hogy hazavagom ezzel a kartyat?

[ Szerkesztve ]

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#26226) fagy53 válasza dedix (#26225) üzenetére


fagy53
nagyúr

Sokkal egyszerűbb és többet is elérsz vele, ha lecseréled egy 4870-re!

(#26227) dedix válasza fagy53 (#26226) üzenetére


dedix
tag

Meglehet, de jarhatnek Audi A6-tal is, a jelenlegi helyett, csak hat sokba fajna. Masreszt ev vegen jonnek a DX11-es kartyak, igy most nem lenne szerencses beruhazni egy uj kartyara.

Tovabbra is irhat, aki TUD erdemben segiteni. Koszonet.

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#26228) vergilx válasza dedix (#26227) üzenetére


vergilx
őstag

hát sztem ha nem rendelkezel elektronikai ismeretekkel,egyedül otthon ne állj neki,ha mindenképp Vmodolni akarod,bízd szakemberre.(bár nem látom értelmét vmodolni,max +10 egy 4870)

(#26229) DigitXT válasza dedix (#26225) üzenetére


DigitXT
félisten

mennyi az esely arra, hogy hazavagom ezzel a kartyat?
Nagy.:)

(#26230) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy problémám, de nem tudom hogy vajon a monitor, a vga, vagy egy rossz driver/beállítás a ludas. Netezés közben, vagy filmnézésnél jön elő a jelenség (amióta előjött, még nem játszottam, szóval nem tudom, hogy játék közben van-e), mégpedig az történik, hogy egy pillanatra elszáll a kép, majd visszajön, olyan, mintha a monitor készenlétbe ment volna le, majd vissza. Ha a tálcán lévő nVidia settings-re kattintok mindig előjön, filmezés meg netezés közben változó, van, hogy egy óráig semmi, van hogy pár percenként csinálja. Egy-kétszer az is előfordult, hogy a monitor LED-je is azt mutatta, hogy lement készenlétbe, majd újra beindult, miután vadul ráncigálni kezdtem az egeret:D
A VGA egy geforce 7300gt, semmi tuning, semmi mod, egy VF700 van rajta, szóval a hőmérséklete is jó. driver 185.85-ös eredeti forceware, szóval nem moddolt driver, a monitor pedig egy IBM crt, az oprendszer XP SP3. az ntune-t is felraktam, és a lapom is nforce-os.
Valamint van egy pixel a monitoron, ami filmnézés közben csak kék színt mutat, de ha fölé viszem az egeret, akkor fehér lesz, mint a kurzor, szóval nem hiszem, hogy pixelhiba (meg amúgy is, CRT-nél??) és mikor újraraktam a forceware-t egy pillanatra egy csomó pixel ilyenné változott, hogy csak kék színük lett, majd pár másodperc múlva minden visszament a régibe.
Remélem sikerült érthetően leírnom, hogy mi is a hiba, és remélem hogy szoftveres gond, és nem kell a régi jó VGA-mat kukába hajítanom.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26231) stevve


stevve
nagyúr

Adott egy Dell Latitude D830 egy nV Quadro 135M GPU-val, aminek elvileg 3 állású lenne az órajele: 2D, 2D Power vagy 3D Low, mindegy és 3D.
A gond az, hogy ez csakis a 3D órajelen hajlandó menni. Mivel nem ismerem az nV kártyák, főleg a mobilok lelkiviágát, kérdésem az, hogy ez így jó? Lehet automtizálni, mint a PowerPlay teszi, hogy kapcsolgassa, váltogassa akkor, amikor kell?

Ja, még 1 adalék, a laposra egy 1280-as monitor is rá van kötve, nem tudom, ez bejátszik-e bármit.

[ Szerkesztve ]

(#26232) Criton


Criton
veterán

Sziasztok !

Szerintetek egy 650W-es Enermax Infinity táp elég lesz 2db Gigabyte 9800GTX+ hoz ?

(#26233) stevve válasza Criton (#26232) üzenetére


stevve
nagyúr

Simán elégnek kell lennie az adatlapodon lévő konfigoddal.

[ Szerkesztve ]

(#26234) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Ezt ajánlanátok nekem? Egy telefonra cserélném (6610i).

(#26235) stevve válasza -NOKIA- (#26234) üzenetére


stevve
nagyúr

Hát... játékokat nem viszi túlzásba, de használható azért... a telefont nem ismerem, így nem tudom, mennyire érné meg. :)

[ Szerkesztve ]

(#26236) lsc válasza -NOKIA- (#26234) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben a telefon 8-10 körül van akkor igen .

Az élet kegyetlen .

(#26237) jaja1981 válasza FireKeeper (#26230) üzenetére


jaja1981
addikt

FireKeeper:
Jó lenne megizzasztani a karit játékkal, vagy teszt progival, lehet valami baja van, a kép szétesésből gondolva.
Ha terhelés alatt nem esik szét a kép, akkor jó a kari, és inkább driver irányban kell nézelődni.

(#26238) Alastair' válasza FireKeeper (#26230) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha korábbi driverrel nem csinálta, használd azt a verziót amelyikkel jó volt.

Alister from Hell

(#26239) varsam


varsam
őstag

HD3870-es kártyámra új hűtőt teszek fel. Kérdésem, hogy melyik jobb paszta? Coolink sima fehér, vagy Coolink ezüst?

(#26240) jaja1981 válasza varsam (#26239) üzenetére


jaja1981
addikt

Szvsz az ezüst egy kicsit jobb, 1-2C az előnye.
Ám az ezüst tartalműnak van egy veszélye, képes zárlatot okozni, ha lefolyik, mert sokat teszel rá, és szvsz nehezebb letakarítani, mint a sima fehéret.
Én a fehérre szavazok.

(#26241) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Szeretnék ebbe a gépbe:Gigabyte EG41MF-S2H,Intel E2200,Kingmax 2Gb DDR2 800MHz,a többi itt nem lényeg,egy olyan videókarit,ami passzív hűtésű,nagyon keveset fogyaszt,ezáltal talán annyira nem is melegszik,segít a procinak HD videót lejátszani és megy rajta a SIMS 2,meg a FIFA 07.A keret szűk 10K,de szerintem ezt majdnem minden mai kari tudja,én erre gondoltam:Sapphire HD4350 256Mb DDR3.Szerintetek jó?
Kösz a segítséget! :)

Üdv, Balázs

(#26242) FireKeeper válasza Alastair' (#26238) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az új drivert azért raktam fel, hátha a régi a ludas. a telepítés előtt driver sweeperrel takarítottam. érdekes, bár a bios-ban 100MHz a PCI-e órajele, de az everest 2500MHz-nek látja.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26243) jaja1981 válasza gooool (#26241) üzenetére


jaja1981
addikt

Tökéletes.
Ha passzív, akkor ez a legjobb vétel.
Minden kritériumot teljesít.

(#26244) gooool válasza jaja1981 (#26243) üzenetére


gooool
őstag

Igen,passzív. :K
Akkor megnyugodtam,holnap megyek és veszek egyet. :D
Kösz a gyors választ!

Úgy volt hogy csak netezni fogok és elég lesz az alaplapi videóchip is,de nem tok meglenni e két játék nélkül(tom,hogy nem mai game-ek,de jók),ráadásul anyám ráállt a HD videók nézésére és ezzel kényelmesebb és gyorsabb lesz a dolog.
Na meg hát nem utolsó sorban megpróbálnám a tuningot is,megnézem hogy mivel jobb ez a Giga lap a régi Asrock-nál és állítólag int. VGA-val nem jó tuningolni a procit,mert az északi híd túlmelegszik.

Bocs a sok off-ért!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#26245) FireKeeper válasza jaja1981 (#26237) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azért gondolom, hogy szoftveres, mert mikor filmnézés közben egy pillanatra eltűnik a kép, a hang is ugyanúgy megszakad, nem megy tovább.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26246) jaja1981 válasza FireKeeper (#26245) üzenetére


jaja1981
addikt

BIOS-ban PCI-e órajele auto-n van, vagy fix 100-on.
Állítsd fix 100-ra, az a biztos.
Eredeti driverrel is csinálja?
Mármint az őssel, amit adtak a karihoz. Feltéve, hogy megvan.
Minden lejátszó proginál csinálja?
És mi van ha meghajtod 3D-ben.
Akkor is rendetlenkedik?

gooool:
Igen, integrált kari lehet gondot okoz tuningnál. Nem hiszem a melegedés miatt, de lehet.
A procidban 3GHz tuti benne van, de figyeld az északi híd hőmérsékletét, és a VGA-ét is, mert passzív, egy nem jól szellőző házban meghal.

[ Szerkesztve ]

(#26247) Ronin-


Ronin-
senior tag

üdv!

van 1 kis problémám :U

Adott egy sapphire 4850, egy samsung 19" wide monitor és egy samsung lcd tv. A szitu pedig a következő:
Rádugom mind a 2 -t 1-1 dvi csatira a vga-n, és menet közben át akarom rakni a teljes kezelőfelületet/képet a tv -re, monitorról. Alapba clónozza csak a monitor képét a tv-re, ezért kicsit szórakozni kell vele a CCC -be, mire nagynehezen át tudom rakni, viszönt amikor rányomok,hogy rakja át a képet, 1 az 1 -be újraindul a gépem.. ezt többször eljátsza, aztán amikor végre sikerül a teljes képet átraknom, utána meg vissza szeretném tenni a képet a monitorra, megint fogja magát és resetel a gépem.. nem értem mi a fenétől.. előtte 8800gt -m volt, azzal 2 kattintással megoldottam a dolgot és 1x nem csinált ilyet,hogy újraindult ilyen helyzetben.. ezzel meg itt szenvedek :O

másik dolog,hogy a bios -omban van egy olyan pont,hogy "pci express clock drive". azt mennyire állítsam? (most 900mV) meg van egy cpu clock drive is.. az meg 800 most..

(#26248) FireKeeper válasza jaja1981 (#26246) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

azt hiszem auto-n, ha fix-re akarnám állítani, akkor a cpu is kézi beállításra menne, és lőttek a c'n'q -nak. de kipróbálom fix 100-on!
amit adtak hozzá az már nagyon régóta nincs fenn, de csak most nemrég kezdett szórakozni. megvan még a gyári cd, ha már más nincs, megpróbálom azzal is.
eddig csak win media playerrel filmeztem, de megnézem smplayerrel is.
és mindjárt csinálok egy 3dmarkot:D
kösz a tippeket!

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26249) FireKeeper válasza FireKeeper (#26248) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a pci-e freki 100-ra beállítva a bios-ban, de az ntune meg az nvidia driver (tévedtem, nem az everest) még mindig 2500MHz-nek látja. lefutott a mark06, és érdekes volt. a tesztek közben pöpec volt minden, de a teszt végén, mielőtt betöltötte volna a következőt, elsötétült a kép, és a monitor led-je át is ment zöldből narancsba (idle)
most megpróbálom egy régebbi driverrel

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#26250) Criton válasza stevve (#26233) üzenetére


Criton
veterán

ok rendben köszi :R és szerinted a későbbiekben +1hdd még elbírna a táp ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.